P15B (96) (2011/12)

Gruppspel
P15B (96)
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2011-10-01 10:10 1117520113 Björklinge BK 2 - Enköpings IBK 2 3 - 4 Rikard Ohlström, Matti Eronen Björklinge Sporthall
2011-10-01 12:10 1117520109 Lamadjurets AIBC - Arlanda IBK 2 1 - 7 Lars Karlsson, Jonas Backman Örsundsbro Sporthall
2011-10-01 13:10 1117520110 Hagunda IF - Väddö IF 8 - 2 Lucas Mörk, Marcus Anderson Allianshallen C
2011-10-01 14:20 1117520114 FBC Uppsala Ungdom Vit (2) - Tobo/Örbyhus FF 6 - 1 Lucas Mörk, Marcus Anderson Allianshallen C
2011-10-02 15:00 1117520111 Rasbo IK - SK Vide 2 - 5 Ronnie Eriksson, Jan-Olov Cederholm Hall 2000
2011-10-03 19:45 1117520112 Gottsunda IBF - Storvreta Ungdom IBK 2 3 - 9 Marcus Anderson, Miodrag Djuric Gottsundahallen
2011-10-07 19:00 1117520118 Tobo/Örbyhus FF - Gottsunda IBF 11 - 2 Emma Holmqvist, Sarah Ejderskog Örbyhus Sporthall
2011-10-08 13:40 1117520117 Enköpings IBK 2 - Rasbo IK 8 - 3 Rikard Ohlström, Oskar Wetterberg S:t Ilianshallen
2011-10-08 18:20 1117520119 Arlanda IBK 2 - Björklinge BK 2 3 - 5 Ramin Navaee, Fabian Fahimi Ekilla Sporthall
2011-10-08 18:30 1117520116 Storvreta Ungdom IBK 2 - Hagunda IF 3 - 1 Marcus Anderson, Joakim Ottosson Ärentunaskolan
2011-10-09 13:30 1117520120 Väddö IF - FBC Uppsala Ungdom Vit (2) 0 - 2 Kjell Andersson, Lars Karlsson Vikingahallen
2011-10-09 16:25 1117520115 SK Vide - Lamadjurets AIBC 5 - 2 Ramin Navaee, Ken Johansson Alsike sporthall
2011-10-15 15:00 1117520125 Björklinge BK 2 - Tobo/Örbyhus FF 4 - 9 Ronnie Eriksson, Martin Hallén Almroth Björklinge Sporthall
2011-10-15 15:30 1117520122 Hagunda IF - Arlanda IBK 2 14 - 1 Joakim Lönnberg, Ian Engblom Allianshallen C
2011-10-15 16:40 1117520126 FBC Uppsala Ungdom Vit (2) - Enköpings IBK 2 6 - 3 Ian Engblom, Joakim Lönnberg Allianshallen C
2011-10-16 10:00 1117520124 Gottsunda IBF - SK Vide 0 - 4 Andreas Svensson, Martin Gustafsson Gottsundahallen
2011-10-16 16:00 1117520123 Rasbo IK - Storvreta Ungdom IBK 2 6 - 5 Pontus Orebrand, Tomas Hallenberg Hall 2000
2011-10-16 16:30 1117520121 Lamadjurets AIBC - Väddö IF 5 - 6 Tommy Carlsson, Kjell Andersson Vikingahallen
2011-10-21 19:00 1117520128 Tobo/Örbyhus FF - Hagunda IF 4 - 9 Leif Ericsson, Emma Holmqvist Örbyhus Sporthall
2011-10-22 16:00 1117520127 Enköpings IBK 2 - Lamadjurets AIBC 4 - 4 Rasmus Bjerketuns, Theodor Jonsson S:t Ilianshallen
2011-10-22 17:30 1117520132 Storvreta Ungdom IBK 2 - FBC Uppsala Ungdom Vit (2) 8 - 1 Miodrag Djuric, Arvid Englund Ärentunaskolan
2011-10-23 14:00 1117520130 Väddö IF - Gottsunda IBF 5 - 1 Kjell Andersson, Tommy Carlsson Vikingahallen
2011-10-23 19:00 1117520131 SK Vide - Björklinge BK 2 4 - 4 Christoffer Flemström, Magnus Mortensen Alsike sporthall
2011-12-06 19:15 1117520129 Arlanda IBK 2 - Rasbo IK 6 - 4 Simon Hultman, Ken Johansson Ekilla Sporthall
2011-10-27 19:05 1117520135 Rasbo IK - Väddö IF 8 - 3 Miodrag Djuric, Sarah Ejderskog Hall 2000
2011-10-29 11:10 1117520137 Björklinge BK 2 - Storvreta Ungdom IBK 2 0 - 2 Ian Engblom, Joakim Lönnberg Björklinge Sporthall
2011-10-29 14:20 1117520138 FBC Uppsala Ungdom Vit (2) - SK Vide 1 - 5 Georgios Papadakis, Martin Hallén Almroth Allianshallen C
2011-10-29 14:50 1117520133 Lamadjurets AIBC - Tobo/Örbyhus FF 1 - 5 Victor Flemström, Anders Leander Örsundsbro Sporthall
2011-10-30 09:40 1117520134 Hagunda IF - Enköpings IBK 2 5 - 3 Thomas Tanskanen, Johnny Söderqvist Allianshallen B
2011-11-13 17:00 1117520136 Gottsunda IBF - Arlanda IBK 2 7 - 6 Andreas Bengtsson, Fabian Fahimi Gottsundahallen
2011-11-05 12:15 1117520143 Björklinge BK 2 - Väddö IF 3 - 6 Marcus Anderson, Lucas Mörk Björklinge Sporthall
2011-11-06 12:00 1117520144 Arlanda IBK 2 - FBC Uppsala Ungdom Vit (2) 5 - 4 Magnus Mortensen, Christoffer Flemström Ekilla Sporthall
2011-11-06 12:10 1117520141 Storvreta Ungdom IBK 2 - Lamadjurets AIBC 2 - 5 Georgios Papadakis, Robin Nordström Ärentunaskolan
2011-11-06 12:45 1117520139 SK Vide - Hagunda IF 3 - 3 Marcus Anderson, Lucas Mörk Alsike sporthall
2011-11-07 19:30 1117520142 Enköpings IBK 2 - Gottsunda IBF 3 - 3 Jonathan Olsson, Erik Rosvall S:t Ilianshallen
2011-12-09 19:00 1117520140 Tobo/Örbyhus FF - Rasbo IK 5 - 5 Sarah Ejderskog, Emma Holmqvist Örbyhus Sporthall
2011-11-12 14:00 1117520149 Väddö IF - Enköpings IBK 2 2 - 5 Kjell Andersson, Tommy Carlsson Vikingahallen
2011-11-12 15:20 1117520145 Lamadjurets AIBC - Rasbo IK 9 - 7 Rasmus Pehkonen, Arvid Englund Örsundsbro Sporthall
2011-11-12 16:50 1117520148 Arlanda IBK 2 - SK Vide 2 - 4 Fabian Fahimi, Christer Andersson Ekilla Sporthall
2011-11-12 20:10 1117520146 Hagunda IF - Björklinge BK 2 5 - 1 Rickard Ekwall, Axel Sigge Allianshallen C
2011-11-13 16:30 1117520150 Storvreta Ungdom IBK 2 - Tobo/Örbyhus FF 10 - 7 Sarah Ejderskog, Johnny Söderqvist Ärentunaskolan
2011-12-03 17:30 1117520147 FBC Uppsala Ungdom Vit (2) - Gottsunda IBF 8 - 3 Marcus Anderson, David Wigfeldt Allianshallen B
2011-11-19 11:00 1117520152 Björklinge BK 2 - Lamadjurets AIBC 5 - 2 Anders Leander, Victor Flemström Björklinge Sporthall
2011-11-19 16:30 1117520156 SK Vide - Tobo/Örbyhus FF 4 - 4 Alfred Holmström, Magnus Mortensen Hälsohuset
2011-11-19 17:00 1117520154 Enköpings IBK 2 - Arlanda IBK 2 3 - 1 Mikael Abrahamsson, Anders Ståhlberg S:t Ilianshallen
2011-11-20 12:20 1117520153 Rasbo IK - FBC Uppsala Ungdom Vit (2) 2 - 1 Oskar Wallin, Olle Isacsson Hall 2000
2011-11-20 13:30 1117520151 Gottsunda IBF - Hagunda IF 3 - 1 Miodrag Djuric, Ingemar Bodin Gottsundahallen
2011-11-20 13:30 1117520155 Väddö IF - Storvreta Ungdom IBK 2 1 - 6 Lars Karlsson, Bo Fallenius Vikingahallen
2011-11-23 18:45 1117520158 Lamadjurets AIBC - Gottsunda IBF 5 - 5 Jonas Backman, Jonathan Olsson Örsundsbro Sporthall
2011-11-26 12:50 1117520162 Tobo/Örbyhus FF - Väddö IF 3 - 4 Victor Flemström, Anders Leander Örbyhus Sporthall
2011-11-26 14:00 1117520160 Arlanda IBK 2 - Storvreta Ungdom IBK 2 1 - 3 Alfred Holmström, Magnus Mortensen Ekilla Sporthall
2011-11-27 16:10 1117520157 Rasbo IK - Björklinge BK 2 6 - 2 Arvid Englund, Johnny Söderqvist Hall 2000
2011-11-27 18:40 1117520161 SK Vide - Enköpings IBK 2 0 - 0 Bo Fallenius, Fabian Fahimi Alsike sporthall
2011-12-09 18:00 1117520159 Hagunda IF - FBC Uppsala Ungdom Vit (2) 7 - 2 Timo Palokangas, Jasmin Telo Allianshallen A
2011-12-02 19:00 1117520168 Tobo/Örbyhus FF - Enköpings IBK 2 7 - 5 Georgios Papadakis, Leif Ericsson Örbyhus Sporthall
2011-12-04 13:30 1117520166 Väddö IF - Arlanda IBK 2 5 - 6 Kjell Andersson, Tommy Carlsson Vikingahallen
2011-12-04 14:20 1117520165 FBC Uppsala Ungdom Vit (2) - Björklinge BK 2 3 - 6 Axel Sigge, Andreas Eriksson Allianshallen C
2011-12-04 14:30 1117520164 Gottsunda IBF - Rasbo IK 4 - 8 Jasmin Telo, Jakob Kolsmyr Gottsundahallen
2011-12-04 15:30 1117520163 Hagunda IF - Lamadjurets AIBC 11 - 4 Axel Sigge, Andreas Eriksson Allianshallen C
2011-12-04 17:30 1117520167 Storvreta Ungdom IBK 2 - SK Vide 0 - 3 Emma Holmqvist, Leif Ericsson Ärentunaskolan
2011-12-10 13:30 1117520174 Enköpings IBK 2 - Storvreta Ungdom IBK 2 0 - 4 Jan-Olov Cederholm, Erik Rosvall S:t Ilianshallen
2011-12-10 14:15 1117520169 Lamadjurets AIBC - FBC Uppsala Ungdom Vit (2) 5 - 2 Miodrag Djuric, Ken Johansson Örsundsbro Sporthall
2011-12-10 17:50 1117520170 Hagunda IF - Rasbo IK 3 - 7 Pierre Engström, Pontus Orebrand Fyrishov B
2011-12-11 12:10 1117520172 Arlanda IBK 2 - Tobo/Örbyhus FF 3 - 3 Christoffer Flemström, Simon Hultman Ekilla Sporthall
2011-12-11 15:10 1117520173 SK Vide - Väddö IF 9 - 3 Martin Gustafsson, Pierre Engström Alsike sporthall
2011-12-14 20:15 1117520171 Björklinge BK 2 - Gottsunda IBF 11 - 5 Christer Andersson, Ingemar Bodin Björklinge Sporthall
2011-12-16 19:00 1117520180 Tobo/Örbyhus FF - FBC Uppsala Ungdom Vit (2) 4 - 4 Emma Holmqvist, Leif Ericsson Örbyhus Sporthall
2011-12-17 15:40 1117520175 Arlanda IBK 2 - Lamadjurets AIBC 3 - 3 Simon Hultman, Christoffer Flemström Ekilla Sporthall
2011-12-17 18:00 1117520179 Enköpings IBK 2 - Björklinge BK 2 5 - 3 Henrik Isberg, Erik Haglund S:t Ilianshallen
2011-12-18 13:30 1117520176 Väddö IF - Hagunda IF 2 - 3 Kjell Andersson, Johnny Söderqvist Vikingahallen
2011-12-18 16:25 1117520177 SK Vide - Rasbo IK 3 - 5 Simon Johansson, Jakob Kolsmyr Alsike sporthall
2012-01-18 20:15 1117520178 Storvreta Ungdom IBK 2 - Gottsunda IBF 7 - 1 Martin Gustafsson, Andreas Svensson Ärentunaskolan
2012-01-05 20:10 1117520183 Rasbo IK - Enköpings IBK 2 6 - 8 Christer Andersson, Georgios Papadakis Hall 2000
2012-01-07 12:10 1117520181 Lamadjurets AIBC - SK Vide 4 - 8 Erik Haglund, Henrik Isberg Örsundsbro Sporthall
2012-01-07 15:20 1117520185 Björklinge BK 2 - Arlanda IBK 2 2 - 2 Victor Flemström, Matti Eronen Björklinge Sporthall
2012-01-08 13:00 1117520182 Hagunda IF - Storvreta Ungdom IBK 2 4 - 2 Per-Olof Svensson, Christer Andersson Allianshallen C
2012-01-08 15:20 1117520186 FBC Uppsala Ungdom Vit (2) - Väddö IF 5 - 2 Per-Olof Svensson, Christer Andersson Allianshallen C
2012-01-23 19:45 1117520184 Gottsunda IBF - Tobo/Örbyhus FF 4 - 5 Andreas Svensson, Miodrag Djuric Gottsundahallen
2012-01-14 11:30 1117520191 Tobo/Örbyhus FF - Björklinge BK 2 3 - 7 Leif Ericsson, Ronnie Eriksson Örbyhus Sporthall
2012-01-14 11:50 1117520192 Enköpings IBK 2 - FBC Uppsala Ungdom Vit (2) 8 - 2 Christophe Ruziga, Rasmus Bjerketuns S:t Ilianshallen
2012-01-14 13:40 1117520189 Storvreta Ungdom IBK 2 - Rasbo IK 5 - 4 Anders Leander, Victor Flemström Vattholma Sporthall
2012-01-14 16:20 1117520187 Väddö IF - Lamadjurets AIBC 3 - 5 Matti Eronen, Erik Rosvall Örsundsbro Sporthall
2012-01-15 14:00 1117520188 Arlanda IBK 2 - Hagunda IF 2 - 6 Christoffer Flemström, Simon Hultman Ekilla Sporthall
2012-01-15 17:45 1117520190 SK Vide - Gottsunda IBF 8 - 2 Anders Leander, Victor Flemström Alsike sporthall
2012-01-21 14:40 1117520197 Björklinge BK 2 - SK Vide 6 - 4 Miodrag Djuric, Jakob Kolsmyr Björklinge Sporthall
2012-01-21 15:30 1117520193 Lamadjurets AIBC - Enköpings IBK 2 2 - 7 Simon Hultman, Christoffer Flemström Örsundsbro Sporthall
2012-01-21 19:00 1117520198 FBC Uppsala Ungdom Vit (2) - Storvreta Ungdom IBK 2 4 - 6 Olle Isacsson, Oskar Wallin Allianshallen C
2012-01-21 20:10 1117520194 Hagunda IF - Tobo/Örbyhus FF 12 - 1 Olle Isacsson, Oskar Wallin Allianshallen C
2012-01-22 12:50 1117520195 Rasbo IK - Arlanda IBK 2 7 - 1 Bo Fallenius, Per-Olof Svensson Hall 2000
2012-01-22 17:30 1117520196 Gottsunda IBF - Väddö IF 5 - 7 Pierre Engström, Johan Hällström Gottsundahallen
2012-01-27 19:00 1117520199 Tobo/Örbyhus FF - Lamadjurets AIBC 4 - 3 Ronnie Eriksson, Leif Ericsson Örbyhus Sporthall
2012-01-29 11:00 1117520200 Enköpings IBK 2 - Hagunda IF 0 - 5 Gianni Montin, Erik Rosvall S:t Ilianshallen
2012-01-29 13:30 1117520201 Väddö IF - Rasbo IK 2 - 4 Victor Flemström, Anders Leander Vikingahallen
2012-01-29 14:10 1117520203 Storvreta Ungdom IBK 2 - Björklinge BK 2 4 - 0 Kim Arnoldsson, Christer Andersson Ärentunaskolan
2012-01-29 16:25 1117520204 SK Vide - FBC Uppsala Ungdom Vit (2) 7 - 4 Albin Ruhl, Jakob Kolsmyr Alsike sporthall
2012-02-16 19:15 1117520202 Arlanda IBK 2 - Gottsunda IBF 4 - 7 Christoffer Flemström, Simon Hultman Kolstahallen
2012-02-04 15:30 1117520207 Lamadjurets AIBC - Storvreta Ungdom IBK 2 3 - 10 Jonathan Olsson, Christophe Ruziga Örsundsbro Sporthall
2012-02-04 19:10 1117520210 FBC Uppsala Ungdom Vit (2) - Arlanda IBK 2 2 - 1 Jonas Backman, Alfred Holmström Allianshallen C
2012-02-05 13:15 1117520208 Gottsunda IBF - Enköpings IBK 2 4 - 7 Miodrag Djuric, Anders Leander Gottsundahallen
2012-02-05 13:30 1117520209 Väddö IF - Björklinge BK 2 0 - 6 Tommy Carlsson, Kjell Andersson Vikingahallen
2012-02-05 13:50 1117520205 Hagunda IF - SK Vide 5 - 3 Joakim Lönnberg, Rikard Ohlström Allianshallen B
2012-02-05 13:50 1117520206 Rasbo IK - Tobo/Örbyhus FF 1 - 5 Fabian Fahimi, Andreas Bengtsson Hall 2000
2012-02-10 19:00 1117520216 Tobo/Örbyhus FF - Storvreta Ungdom IBK 2 2 - 12 Oskar Wallin, Ronnie Eriksson Örbyhus Sporthall
2012-02-11 12:20 1117520212 Björklinge BK 2 - Hagunda IF 6 - 5 Michaela Pålsson, Rikard Ohlström Björklinge Sporthall
2012-02-11 13:30 1117520215 Enköpings IBK 2 - Väddö IF 16 - 0 Fabian Fahimi, Andreas Bengtsson S:t Ilianshallen
2012-02-12 11:15 1117520213 Gottsunda IBF - FBC Uppsala Ungdom Vit (2) 2 - 6 Albin Ruhl, Jakob Kolsmyr Gottsundahallen
2012-02-12 14:00 1117520211 Rasbo IK - Lamadjurets AIBC 16 - 2 Andreas Bengtsson, Fabian Fahimi Hall 2000
2012-02-12 16:25 1117520214 SK Vide - Arlanda IBK 2 3 - 0 Lars Gustafsson, Simon Hultman Alsike sporthall
2012-02-17 19:00 1117520222 Tobo/Örbyhus FF - SK Vide 3 - 3 Oskar Wallin, Olle Isacsson Örbyhus Sporthall
2012-02-18 12:10 1117520218 Lamadjurets AIBC - Björklinge BK 2 5 - 6 Pierre Engström, Mikael Waldenvik Örsundsbro Sporthall
2012-02-18 13:10 1117520219 FBC Uppsala Ungdom Vit (2) - Rasbo IK 2 - 6 Timo Palokangas, Jasmin Telo Allianshallen C
2012-02-18 18:10 1117520220 Arlanda IBK 2 - Enköpings IBK 2 3 - 4 Mikael Eriksson, Per-Olof Svensson Ekilla Sporthall
2012-02-19 14:10 1117520221 Storvreta Ungdom IBK 2 - Väddö IF 10 - 2 Ingemar Bodin, Georgios Papadakis Ärentunaskolan
2012-03-12 19:45 1117520217 Hagunda IF - Gottsunda IBF 8 - 6 Martin Gustafsson, Miodrag Djuric Gottsundahallen
2012-03-03 12:00 1117520225 FBC Uppsala Ungdom Vit (2) - Hagunda IF 3 - 3 Andreas Eriksson, Simon Hillerius Öberg Allianshallen B
2012-03-03 12:10 1117520223 Björklinge BK 2 - Rasbo IK 3 - 5 David Wigfeldt, Anton Kindlund Björklinge Sporthall
2012-03-04 12:00 1117520227 Enköpings IBK 2 - SK Vide 11 - 3 Johan Öberg, Christophe Ruziga S:t Ilianshallen
2012-03-04 13:30 1117520224 Gottsunda IBF - Lamadjurets AIBC 3 - 4 Marcus Anderson, Joakim Ottosson Gottsundahallen
2012-03-04 13:30 1117520228 Väddö IF - Tobo/Örbyhus FF 5 - 4 Kjell Andersson, Tommy Carlsson Vikingahallen
2012-03-07 20:15 1117520226 Storvreta Ungdom IBK 2 - Arlanda IBK 2 6 - 0 Christer Andersson, Ingemar Bodin Ärentunaskolan
2012-03-10 12:10 1117520231 Björklinge BK 2 - FBC Uppsala Ungdom Vit (2) 8 - 2 Gustav Widegren, Christoffer Flemström Björklinge Sporthall
2012-03-10 13:10 1117520229 Lamadjurets AIBC - Hagunda IF 3 - 8 Rasmus Pehkonen, Axel Sigge Örsundsbro Sporthall
2012-03-11 12:20 1117520234 Enköpings IBK 2 - Tobo/Örbyhus FF 4 - 3 Erik Haglund, Christophe Ruziga S:t Ilianshallen
2012-03-11 13:00 1117520232 Arlanda IBK 2 - Väddö IF 4 - 5 Miodrag Djuric, Simon Hultman Ekilla Sporthall
2012-03-11 14:00 1117520230 Rasbo IK - Gottsunda IBF 10 - 2 Martin Gustafsson, Georgios Papadakis Hall 2000
2012-03-11 19:30 1117520233 SK Vide - Storvreta Ungdom IBK 2 2 - 5 Simon Johansson, Anders Leander Alsike sporthall
2012-03-16 19:00 1117520238 Tobo/Örbyhus FF - Arlanda IBK 2 5 - 0 Olle Isacsson, Oskar Wallin Örbyhus Sporthall
2012-03-18 13:30 1117520239 Väddö IF - SK Vide 1 - 6 Kjell Andersson, Tommy Carlsson Vikingahallen
2012-03-18 14:30 1117520237 Gottsunda IBF - Björklinge BK 2 5 - 7 Jonathan Olsson, Georgios Papadakis Gottsundahallen
2012-03-18 15:30 1117520240 Storvreta Ungdom IBK 2 - Enköpings IBK 2 6 - 3 Jakob Kolsmyr, Ingemar Bodin Ärentunaskolan
2012-03-18 16:00 1117520236 Rasbo IK - Hagunda IF 1 - 6 Oliver Halvarsson, Lars Halvarsson Hall 2000
2012-03-18 16:50 1117520235 FBC Uppsala Ungdom Vit (2) - Lamadjurets AIBC 5 - 3 Jasmin Telo, Timo Palokangas Allianshallen B
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Storvreta Ungdom IBK 2 22 18 0 4 125-53 72 54
2. Hagunda IF 22 16 2 4 132-62 70 50
3. Enköpings IBK 2 22 13 3 6 111-75 36 42
4. SK Vide 22 12 5 5 96-67 29 41
5. Rasbo IK 22 13 1 8 123-90 33 40
6. Björklinge BK 2 22 11 2 9 98-89 9 35
7. Tobo/ Örbyhus FF 22 8 5 9 98-108 -10 29
8. FBC Uppsala Ungdom Vit (2) 22 8 2 12 75-95 -20 26
9. Väddö IF 22 7 0 15 66-124 -58 21
10. Lamadjurets AIBC 22 5 3 14 80-132 -52 18
11. Arlanda IBK 2 22 4 3 15 61-103 -42 15
12. Gottsunda IBF 22 3 2 17 77-144 -67 11
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis