P13A (98) (2011/12)

Gruppspel
P13A (98)
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2011-10-01 11:40 1117540003 FBC Uppsala Ungdom Svart (1) - SK Vide 1 2 - 3 Mattias Hernandez-Börjesson, Wictoria Fahimi Gamlishallen
2011-10-02 09:00 1117540001 Gottsunda IBF - Hagunda IF 1 9 - 0 Lucas Mörk, Marcus Anderson Gottsundahallen
2011-10-02 11:30 1117540005 IBK Roslagen - Storvreta Ungdom IBK 3 - 6 Anders Leander, Matti Eronen Sportcentrum
2011-10-02 13:40 1117540004 Rasbo IK Team 99 - SK Vide 2 5 - 1 Ronnie Eriksson, Jan-Olov Cederholm Hall 2000
2011-10-02 14:20 1117540002 Alunda IBF - Rasbo IK 1 3 - 6 Olle Isacsson, Johnny Söderqvist Olandshallen
2011-10-02 15:30 1117540006 Livets Ord IF - Arlanda IBK 1 1 - 4 Marcus Anderson, Lucas Mörk Allianshallen C
2011-10-09 10:10 1117540008 SK Vide 2 - Alunda IBF 2 - 8 Alfred Holmström, Magnus Mortensen Alsike sporthall
2011-10-09 10:20 1117540010 Arlanda IBK 1 - Rasbo IK Team 99 3 - 2 Miodrag Djuric, Rohnny Åhman Ekilla Sporthall
2011-10-09 11:25 1117540007 SK Vide 1 - Gottsunda IBF 7 - 3 Alfred Holmström, Magnus Mortensen Alsike sporthall
2011-10-09 12:50 1117540012 Rasbo IK 1 - Livets Ord IF 6 - 4 Martin Gustafsson, Per-Olof Svensson Hall 2000
2011-10-09 17:40 1117540009 Storvreta Ungdom IBK - FBC Uppsala Ungdom Svart (1) 1 - 1 Andreas Eriksson, Georgios Papadakis Ärentunaskolan
2011-10-09 18:20 1117540011 Hagunda IF 1 - IBK Roslagen 6 - 4 Simon Hillerius Öberg, Jasmin Telo Allianshallen C
2011-10-15 08:30 1117540018 Livets Ord IF - Storvreta Ungdom IBK 5 - 4 Georgios Papadakis, Robin Nordström Allianshallen C
2011-10-15 16:00 1117540015 FBC Uppsala Ungdom Svart (1) - SK Vide 2 2 - 0 David Wigfeldt, Timo Palokangas Gamlishallen
2011-10-16 11:30 1117540017 IBK Roslagen - Arlanda IBK 1 4 - 6 Kjell Andersson, Tommy Carlsson Sportcentrum
2011-10-16 12:10 1117540014 Alunda IBF - Hagunda IF 1 10 - 2 Jan-Olov Cederholm, Rohnny Åhman Olandshallen
2011-10-16 12:15 1117540013 Gottsunda IBF - Rasbo IK 1 3 - 4 Martin Gustafsson, Andreas Svensson Gottsundahallen
2011-10-16 13:20 1117540016 Rasbo IK Team 99 - SK Vide 1 4 - 4 Pontus Orebrand, Tomas Hallenberg Hall 2000
2011-10-22 12:00 1117540021 Hagunda IF 1 - FBC Uppsala Ungdom Svart (1) 3 - 5 Andreas Svensson, Daniel Granath Allianshallen C
2011-10-23 10:10 1117540024 SK Vide 2 - Livets Ord IF 4 - 3 Magnus Mortensen, Alfred Holmström Alsike sporthall
2011-10-23 10:50 1117540022 Rasbo IK 1 - Rasbo IK Team 99 7 - 7 Jonas Nordqvist, Ramin Navaee Hall 2000
2011-10-23 12:00 1117540020 Arlanda IBK 1 - Alunda IBF 3 - 1 Anton Waldenvik, Ian Engblom Ekilla Sporthall
2011-10-23 13:55 1117540023 SK Vide 1 - IBK Roslagen 7 - 3 Jörgen Olsson, Anders Holm Alsike sporthall
2011-10-23 16:40 1117540019 Storvreta Ungdom IBK - Gottsunda IBF 4 - 3 Georgios Papadakis, Robin Nordström Ärentunaskolan
2011-10-29 10:50 1117540030 Livets Ord IF - SK Vide 1 6 - 2 Timo Palokangas, Jasmin Telo Allianshallen C
2011-10-29 13:30 1117540026 Alunda IBF - Storvreta Ungdom IBK 3 - 3 Christer Andersson, Morgan Askenbäck Olandshallen
2011-10-29 16:30 1117540029 IBK Roslagen - SK Vide 2 4 - 2 Miodrag Djuric, Bo Fallenius Sportcentrum
2011-10-30 14:40 1117540028 Rasbo IK Team 99 - Hagunda IF 1 5 - 4 Ingemar Bodin, Miodrag Djuric Hall 2000
2011-11-05 12:50 1117540027 FBC Uppsala Ungdom Svart (1) - Rasbo IK 1 1 - 6 Andreas Eriksson, Simon Hillerius Öberg Gamlishallen
2011-12-06 19:15 1117540025 Gottsunda IBF - Arlanda IBK 1 4 - 7 Lucas Mörk, Marcus Anderson Gottsundahallen
2011-11-12 10:50 1117540036 Hagunda IF 1 - Livets Ord IF 2 - 5 Simon Hillerius Öberg, Andreas Eriksson Allianshallen C
2011-11-12 14:20 1117540033 SK Vide 2 - Gottsunda IBF 1 - 10 Magnus Mortensen, Alfred Holmström Hälsohuset
2011-11-13 11:30 1117540035 IBK Roslagen - Rasbo IK 1 3 - 6 Anders Leander, Lars Karlsson Sportcentrum
2011-11-13 12:40 1117540031 SK Vide 1 - Alunda IBF 1 - 8 Christoffer Flemström, Alfred Holmström Alsike sporthall
2011-11-13 14:10 1117540034 Storvreta Ungdom IBK - Rasbo IK Team 99 6 - 4 Sarah Ejderskog, Johnny Söderqvist Ärentunaskolan
2011-11-14 18:45 1117540032 Arlanda IBK 1 - FBC Uppsala Ungdom Svart (1) 5 - 2 Simon Hultman, Christoffer Flemström Kolstahallen
2011-11-19 13:15 1117540042 SK Vide 2 - Arlanda IBK 1 3 - 6 Magnus Mortensen, Alfred Holmström Hälsohuset
2011-11-20 11:10 1117540041 Rasbo IK 1 - Storvreta Ungdom IBK 4 - 1 Jenny Mård Andersson, Robin Nordström Hall 2000
2011-11-20 12:15 1117540037 Gottsunda IBF - FBC Uppsala Ungdom Svart (1) 8 - 3 Miodrag Djuric, Ingemar Bodin Gottsundahallen
2011-11-20 13:10 1117540038 Alunda IBF - IBK Roslagen 10 - 2 Sarah Ejderskog, Emma Holmqvist Olandshallen
2011-11-20 14:20 1117540040 Hagunda IF 1 - SK Vide 1 1 - 6 Jonathan Olsson, Rasmus Bjerketuns Allianshallen C
2011-11-20 15:30 1117540039 Livets Ord IF - Rasbo IK Team 99 3 - 4 Jonathan Olsson, Rasmus Bjerketuns Allianshallen C
2011-11-23 19:30 1117540044 IBK Roslagen - Gottsunda IBF 1 - 5 Kjell Andersson, Tommy Carlsson Sportcentrum
2011-11-26 11:00 1117540046 Storvreta Ungdom IBK - Hagunda IF 1 8 - 5 Ulf Larsson, Marcus Anderson Ärentunaskolan
2011-11-27 08:30 1117540045 FBC Uppsala Ungdom Svart (1) - Livets Ord IF 3 - 3 Martin Hallén Almroth, Simon Hillerius Öberg Allianshallen B
2011-11-27 11:30 1117540047 Rasbo IK 1 - SK Vide 2 9 - 4 Jenny Mård Andersson, Arvid Englund Hall 2000
2011-11-27 12:40 1117540048 SK Vide 1 - Arlanda IBK 1 0 - 3 Magnus Mortensen, Alfred Holmström Alsike sporthall
2011-11-27 13:50 1117540043 Rasbo IK Team 99 - Alunda IBF 4 - 2 Jenny Mård Andersson, Arvid Englund Hall 2000
2011-12-03 15:10 1117540049 FBC Uppsala Ungdom Svart (1) - IBK Roslagen 2 - 3 David Wigfeldt, Johannes Bergkvist Allianshallen B
2011-12-03 18:50 1117540052 Hagunda IF 1 - SK Vide 2 5 - 9 Gustav Widegren, Erik Haglund Allianshallen C
2011-12-04 12:40 1117540053 SK Vide 1 - Storvreta Ungdom IBK 3 - 2 Christoffer Flemström, Magnus Mortensen Alsike sporthall
2011-12-04 13:15 1117540050 Gottsunda IBF - Rasbo IK Team 99 0 - 5 Jasmin Telo, Jakob Kolsmyr Gottsundahallen
2011-12-04 14:00 1117540051 Alunda IBF - Livets Ord IF 6 - 2 Erik Rosvall, Fabian Fahimi Olandshallen
2011-12-12 18:45 1117540054 Arlanda IBK 1 - Rasbo IK 1 1 - 4 Simon Hultman, Magnus Mortensen Kolstahallen
2011-12-10 11:50 1117540057 Livets Ord IF - IBK Roslagen 4 - 2 Timo Palokangas, Jasmin Telo Allianshallen C
2011-12-10 12:20 1117540058 Hagunda IF 1 - Rasbo IK 1 4 - 4 Mikael Waldenvik, Peter Ottehall Fyrishov A
2011-12-11 10:00 1117540055 Alunda IBF - Gottsunda IBF 8 - 5 Sarah Ejderskog, Morgan Askenbäck Olandshallen
2011-12-11 11:00 1117540060 Arlanda IBK 1 - Storvreta Ungdom IBK 1 - 7 Christoffer Flemström, Simon Hultman Ekilla Sporthall
2011-12-11 12:40 1117540056 Rasbo IK Team 99 - FBC Uppsala Ungdom Svart (1) 5 - 5 Ken Johansson, Miodrag Djuric Hall 2000
2011-12-11 13:55 1117540059 SK Vide 2 - SK Vide 1 1 - 8 Christoffer Flemström, Simon Hultman Alsike sporthall
2011-12-17 14:40 1117540062 FBC Uppsala Ungdom Svart (1) - Alunda IBF 1 - 5 Martin Hallén Almroth, Johannes Bergkvist Gamlishallen
2011-12-18 09:40 1117540064 Hagunda IF 1 - Arlanda IBK 1 3 - 2 Axel Sigge, Rickard Ekwall Allianshallen C
2011-12-18 10:00 1117540061 Gottsunda IBF - Livets Ord IF 1 - 3 Miodrag Djuric, Ingemar Bodin Gottsundahallen
2011-12-18 12:40 1117540065 SK Vide 1 - Rasbo IK 1 1 - 1 Magnus Mortensen, Alfred Holmström Alsike sporthall
2011-12-18 13:30 1117540063 IBK Roslagen - Rasbo IK Team 99 2 - 2 Pontus Orebrand, Tomas Hallenberg Sportcentrum
2012-01-30 19:00 1117540066 Storvreta Ungdom IBK - SK Vide 2 7 - 1 Ingemar Bodin, Andreas Svensson Ärentunaskolan
2012-01-08 12:10 1117540071 Storvreta Ungdom IBK - IBK Roslagen 5 - 0 Georgios Papadakis, Robin Nordström Ärentunaskolan
2012-01-08 12:40 1117540069 SK Vide 1 - FBC Uppsala Ungdom Svart (1) 1 - 6 Alfred Holmström, Ronnie Eriksson Alsike sporthall
2012-01-08 15:10 1117540070 SK Vide 2 - Rasbo IK Team 99 2 - 3 Alfred Holmström, Ronnie Eriksson Alsike sporthall
2012-01-08 16:30 1117540067 Hagunda IF 1 - Gottsunda IBF 3 - 5 Martin Gustafsson, Andreas Svensson Allianshallen C
2012-01-12 19:00 1117540068 Rasbo IK 1 - Alunda IBF 2 - 2 Pierre Engström, Pontus Orebrand Hall 2000
2012-01-23 18:45 1117540072 Arlanda IBK 1 - Livets Ord IF 4 - 3 Simon Hultman, Magnus Mortensen Kolstahallen
2012-01-14 19:00 1117540078 Livets Ord IF - Rasbo IK 1 3 - 5 Simon Hultman, Martin Hallén Almroth Allianshallen C
2012-01-15 11:30 1117540077 IBK Roslagen - Hagunda IF 1 6 - 2 Oliver Halvarsson, Lars Halvarsson Sportcentrum
2012-01-15 12:20 1117540074 Alunda IBF - SK Vide 2 5 - 4 Olle Isacsson, Morgan Askenbäck Olandshallen
2012-01-15 13:15 1117540073 Gottsunda IBF - SK Vide 1 6 - 3 Anders Ståhlberg, Peter Ottehall Gottsundahallen
2012-01-15 14:00 1117540076 Rasbo IK Team 99 - Arlanda IBK 1 3 - 3 Jenny Mård Andersson, Georgios Papadakis Hall 2000
2012-01-15 14:50 1117540075 FBC Uppsala Ungdom Svart (1) - Storvreta Ungdom IBK 5 - 4 Oliver Halvarsson, Lars Halvarsson Allianshallen B
2012-01-21 15:40 1117540083 Arlanda IBK 1 - IBK Roslagen 6 - 1 Fabian Fahimi, Andreas Bengtsson Ekilla Sporthall
2012-01-21 16:30 1117540084 Storvreta Ungdom IBK - Livets Ord IF 5 - 6 Andreas Svensson, Jonas Nordqvist Ärentunaskolan
2012-01-22 11:40 1117540079 Rasbo IK 1 - Gottsunda IBF 3 - 6 Sarah Ejderskog, Olle Isacsson Hall 2000
2012-01-22 12:40 1117540081 SK Vide 2 - FBC Uppsala Ungdom Svart (1) 0 - 5 Alfred Holmström, Magnus Mortensen Alsike sporthall
2012-01-22 12:50 1117540080 Hagunda IF 1 - Alunda IBF 4 - 11 Jacob Granberg, Marcus Granberg Allianshallen B
2012-01-22 19:00 1117540082 SK Vide 1 - Rasbo IK Team 99 2 - 2 Martin Holm, Simon Johansson Alsike sporthall
2011-12-17 18:30 1117540090 Livets Ord IF - SK Vide 2 8 - 4 Joakim Ottosson, Miodrag Djuric Allianshallen C
2012-01-29 11:15 1117540085 Gottsunda IBF - Storvreta Ungdom IBK 4 - 3 Thomas Tanskanen, Peter Ottehall Gottsundahallen
2012-01-29 11:30 1117540089 IBK Roslagen - SK Vide 1 9 - 3 Kjell Andersson, Tommy Carlsson Sportcentrum
2012-01-29 13:00 1117540086 Alunda IBF - Arlanda IBK 1 5 - 5 Andreas Bengtsson, Fabian Fahimi Olandshallen
2012-01-29 13:40 1117540088 Rasbo IK Team 99 - Rasbo IK 1 6 - 4 Albin Forsberg, Georgios Papadakis Hall 2000
2012-01-29 15:10 1117540087 FBC Uppsala Ungdom Svart (1) - Hagunda IF 1 4 - 2 Ingemar Bodin, Miodrag Djuric Allianshallen B
2012-02-04 13:10 1117540094 Hagunda IF 1 - Rasbo IK Team 99 1 - 4 Georgios Papadakis, Johannes Bergkvist Allianshallen C
2012-02-05 11:00 1117540091 Arlanda IBK 1 - Gottsunda IBF 3 - 3 Rohnny Åhman, Magnus Mortensen Ekilla Sporthall
2012-02-05 11:25 1117540096 SK Vide 1 - Livets Ord IF 6 - 1 Christoffer Flemström, Simon Hultman Alsike sporthall
2012-02-05 12:40 1117540093 Rasbo IK 1 - FBC Uppsala Ungdom Svart (1) 2 - 2 Fabian Fahimi, Andreas Bengtsson Hall 2000
2012-02-05 12:40 1117540095 SK Vide 2 - IBK Roslagen 3 - 5 Christoffer Flemström, Simon Hultman Alsike sporthall
2012-02-05 15:30 1117540092 Storvreta Ungdom IBK - Alunda IBF 3 - 3 Christer Andersson, Jakob Kolsmyr Ärentunaskolan
2012-02-09 18:00 1117540102 Livets Ord IF - Hagunda IF 1 3 - 4 Rikard Ohlström, Joakim Lönnberg Allianshallen C
2012-02-11 13:40 1117540098 FBC Uppsala Ungdom Svart (1) - Arlanda IBK 1 4 - 3 Andreas Eriksson, Simon Hillerius Öberg Gamlishallen
2012-02-12 10:00 1117540099 Gottsunda IBF - SK Vide 2 9 - 3 Jakob Kolsmyr, Albin Ruhl Gottsundahallen
2012-02-12 11:40 1117540101 Rasbo IK 1 - IBK Roslagen 5 - 5 Anders Leander, Georgios Papadakis Hall 2000
2012-02-12 12:20 1117540097 Alunda IBF - SK Vide 1 3 - 3 Sarah Ejderskog, Hampus Billing Olandshallen
2012-02-12 12:50 1117540100 Rasbo IK Team 99 - Storvreta Ungdom IBK 3 - 6 Anders Leander, Georgios Papadakis Hall 2000
2012-02-13 18:45 1117540108 Arlanda IBK 1 - SK Vide 2 3 - 3 Christoffer Flemström, Magnus Mortensen Kolstahallen
2012-02-18 11:40 1117540103 FBC Uppsala Ungdom Svart (1) - Gottsunda IBF 4 - 6 Andreas Eriksson, Simon Hillerius Öberg Gamlishallen
2012-02-18 14:15 1117540106 SK Vide 1 - Hagunda IF 1 7 - 2 Peter Brymér, Alfred Holmström Hälsohuset
2012-02-18 15:15 1117540104 IBK Roslagen - Alunda IBF 6 - 2 Andreas Bengtsson, Fabian Fahimi Sportcentrum
2012-02-19 11:50 1117540105 Rasbo IK Team 99 - Livets Ord IF 6 - 4 Peter Ottehall, Christer Andersson Hall 2000
2012-02-27 18:50 1117540107 Storvreta Ungdom IBK - Rasbo IK 1 0 - 6 Georgios Papadakis, Ingemar Bodin Ärentunaskolan
2012-02-25 09:40 1117540111 Livets Ord IF - FBC Uppsala Ungdom Svart (1) 1 - 3 Andreas Eriksson, Lars Halvarsson Allianshallen C
2012-02-25 14:20 1117540112 Hagunda IF 1 - Storvreta Ungdom IBK 2 - 8 Jasmin Telo, Timo Palokangas Allianshallen C
2012-02-26 12:40 1117540113 SK Vide 2 - Rasbo IK 1 2 - 5 Alfred Holmström, Peter Brymér Alsike sporthall
2012-03-05 18:45 1117540114 Arlanda IBK 1 - SK Vide 1 2 - 3 Ken Johansson, Christoffer Flemström Kolstahallen
2012-03-07 18:00 1117540109 Alunda IBF - Rasbo IK Team 99 5 - 5 Thomas Tanskanen, Hampus Billing Olandshallen
2012-03-09 19:00 1117540110 Gottsunda IBF - IBK Roslagen 6 - 3 Joakim Lönnberg, Andreas Eriksson Gottsundahallen
2012-02-16 19:00 1117540120 Rasbo IK 1 - Arlanda IBK 1 4 - 4 Christer Andersson, Ingemar Bodin Hall 2000
2012-03-03 10:00 1117540119 Storvreta Ungdom IBK - SK Vide 1 1 - 3 Miodrag Djuric, Ingemar Bodin Ärentunaskolan
2012-03-03 19:40 1117540117 Livets Ord IF - Alunda IBF 1 - 5 Simon Hillerius Öberg, Andreas Eriksson Allianshallen C
2012-03-04 11:30 1117540115 IBK Roslagen - FBC Uppsala Ungdom Svart (1) 5 - 11 Kjell Andersson, Tommy Carlsson Sportcentrum
2012-03-04 12:40 1117540118 SK Vide 2 - Hagunda IF 1 1 - 4 Simon Hultman, Christoffer Flemström Alsike sporthall
2012-03-04 12:50 1117540116 Rasbo IK Team 99 - Gottsunda IBF 3 - 6 Tomas Hallenberg, Pontus Orebrand Hall 2000
2012-03-10 11:40 1117540122 FBC Uppsala Ungdom Svart (1) - Rasbo IK Team 99 5 - 6 David Wigfeldt, Martin Hallén Almroth Gamlishallen
2012-03-11 11:40 1117540124 Rasbo IK 1 - Hagunda IF 1 6 - 1 Leif Ericsson, Georgios Papadakis Hall 2000
2012-03-11 12:00 1117540121 Gottsunda IBF - Alunda IBF 2 - 1 Mikael Waldenvik, Olle Isacsson Gottsundahallen
2012-03-11 13:55 1117540125 SK Vide 1 - SK Vide 2 3 - 1 Anders Leander, Simon Johansson Alsike sporthall
2012-03-11 15:00 1117540123 IBK Roslagen - Livets Ord IF 6 - 5 Tommy Carlsson, Kjell Andersson Sportcentrum
2012-03-11 16:40 1117540126 Storvreta Ungdom IBK - Arlanda IBK 1 5 - 3 Oliver Halvarsson, Lars Halvarsson Ärentunaskolan
2012-03-15 18:15 1117540130 Arlanda IBK 1 - Hagunda IF 1 10 - 2 Magnus Mortensen, Simon Hultman Ekilla Sporthall
2012-03-17 15:30 1117540127 Livets Ord IF - Gottsunda IBF 2 - 2 Jasmin Telo, Timo Palokangas Allianshallen C
2012-03-18 11:25 1117540132 SK Vide 2 - Storvreta Ungdom IBK 2 - 10 Alfred Holmström, Magnus Mortensen Alsike sporthall
2012-03-18 12:10 1117540131 Rasbo IK 1 - SK Vide 1 6 - 6 Oliver Halvarsson, Lars Halvarsson Hall 2000
2012-03-18 14:40 1117540128 Alunda IBF - FBC Uppsala Ungdom Svart (1) 2 - 3 Miodrag Djuric, Theodor Jonsson Olandshallen
2012-03-18 14:40 1117540129 Rasbo IK Team 99 - IBK Roslagen 1 - 2 Oliver Halvarsson, Lars Halvarsson Hall 2000
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Rasbo IK 1 22 12 8 2 105-69 36 44
2. Gottsunda IBF 22 13 2 7 106-74 32 41
3. Arlanda IBK 1 22 11 5 6 87-67 20 38
4. SK Vide 1 22 11 5 6 82-73 9 38
5. Rasbo IK Team 99 22 10 7 5 89-77 12 37
6. Alunda IBF 22 10 6 6 108-69 39 36
7. Storvreta Ungdom IBK 22 11 3 8 99-70 29 36
8. FBC Uppsala Ungdom Svart (1) 22 10 4 8 79-74 5 34
9. IBK Roslagen 22 8 2 12 79-105 -26 26
10. Livets Ord IF 22 7 2 13 76-88 -12 23
11. Hagunda IF 1 22 4 1 17 62-132 -70 13
12. SK Vide 2 22 2 1 19 53-127 -74 7
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis