H3 (2011/12)

Gruppspel
H3
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2011-09-24 14:00 1117130006 Arlanda IBK - FBC Uppsala Ungdom 3 - 3 Jonas Nordqvist, Anders Ståhlberg Ekilla Sporthall
2011-09-25 11:50 1117130003 IK Sirius IBK U - Hagunda IF U 3 - 7 Fabian Fahimi, Andreas Bengtsson Allianshallen A
2011-09-25 14:00 1117130004 Rasbo IK - IFK Dannemora/Ö 10 - 5 Henrik Isberg, Lars Gustafsson Hall 2000
2011-09-25 16:30 1117130005 Frötuna IBF - Enköpings IBK 6 - 5 Jonas Nordqvist, Ramin Navaee Allianshallen A
2011-10-04 19:15 1117130002 SK Vide - Rimbo IBK 8 - 1 Anders Ståhlberg, Ken Johansson Alsike sporthall
2011-11-08 20:15 1117130001 Loke IBK - Stenhagens KK 5 - 9 Fabian Fahimi, Andreas Bengtsson Stenhagen BoKC
2011-10-01 11:20 1117130010 FBC Uppsala Ungdom - Rasbo IK 6 - 8 Christer Andersson, Fabian Fahimi Allianshallen A
2011-10-01 13:00 1117130007 Hagunda IF U - Loke IBK 4 - 7 Christer Andersson, Fabian Fahimi Allianshallen A
2011-10-01 14:00 1117130008 IFK Dannemora/Ö - SK Vide 8 - 1 Ken Johansson, Anders Ståhlberg Österby Sim o Sporthall
2011-10-01 15:00 1117130009 Enköpings IBK - IK Sirius IBK U 13 - 0 Olle Isacsson, Oskar Wallin S:t Ilianshallen
2011-10-02 15:30 1117130012 Rimbo IBK - Arlanda IBK 5 - 6 Anders Ståhlberg, Ken Johansson Sparbankshallen
2011-10-04 20:15 1117130011 Stenhagens KK - Frötuna IBF 8 - 7 Andreas Bengtsson, Fabian Fahimi Stenhagen BoKC
2011-10-08 14:00 1117130018 Arlanda IBK - Enköpings IBK 4 - 7 Ramin Navaee, Fabian Fahimi Ekilla Sporthall
2011-10-09 08:30 1117130017 Frötuna IBF - FBC Uppsala Ungdom 2 - 2 Fabian Fahimi, Andreas Bengtsson Allianshallen A
2011-10-09 10:10 1117130015 IK Sirius IBK U - IFK Dannemora/Ö 2 - 6 Fabian Fahimi, Andreas Bengtsson Allianshallen A
2011-10-09 14:00 1117130016 Rasbo IK - Hagunda IF U 11 - 7 Martin Gustafsson, Per-Olof Svensson Hall 2000
2011-10-09 17:45 1117130014 SK Vide - Stenhagens KK 13 - 6 Ramin Navaee, Ken Johansson Alsike sporthall
2011-10-09 19:10 1117130013 Loke IBK - Rimbo IBK 11 - 3 Pierre Engström, Simon Johansson Allianshallen A
2011-10-15 08:30 1117130020 FBC Uppsala Ungdom - SK Vide 5 - 4 Ken Johansson, Anders Ståhlberg Allianshallen A
2011-10-15 10:10 1117130023 Hagunda IF U - Frötuna IBF 3 - 6 Ken Johansson, Anders Ståhlberg Allianshallen A
2011-10-15 14:00 1117130022 Rimbo IBK - Rasbo IK 2 - 6 Rohnny Åhman, Jörgen Olsson Långsjöhallen
2011-10-15 14:00 1117130024 IFK Dannemora/Ö - Arlanda IBK 4 - 6 Per-Olof Svensson, Bo Fallenius Österby Sim o Sporthall
2011-10-15 16:00 1117130019 Enköpings IBK - Loke IBK 8 - 5 Ramin Navaee, Jonas Nordqvist S:t Ilianshallen
2011-10-16 12:30 1117130021 Stenhagens KK - IK Sirius IBK U 11 - 3 Bo Fallenius, Per-Olof Svensson Stenhagen BoKC
2011-10-22 08:30 1117130027 IK Sirius IBK U - Rimbo IBK 1 - 19 Olle Isacsson, Oskar Wallin Allianshallen A
2011-10-22 16:30 1117130030 Arlanda IBK - Hagunda IF U 4 - 2 Anders Holm, Jörgen Olsson Ekilla Sporthall
2011-10-23 13:30 1117130028 Rasbo IK - Stenhagens KK 5 - 5 Jonas Nordqvist, Ramin Navaee Hall 2000
2011-10-23 17:00 1117130026 SK Vide - Enköpings IBK 4 - 2 Jörgen Olsson, Anders Holm Alsike sporthall
2011-10-26 18:00 1117130025 Loke IBK - FBC Uppsala Ungdom 3 - 5 Olle Isacsson, Oskar Wallin Allianshallen A
2011-10-26 19:40 1117130029 Frötuna IBF - IFK Dannemora/Ö 6 - 6 Fabian Fahimi, Christer Andersson Allianshallen A
2011-10-29 08:30 1117130032 FBC Uppsala Ungdom - IK Sirius IBK U 6 - 2 Anders Ståhlberg, Andreas Bengtsson Allianshallen A
2011-10-29 10:10 1117130031 Hagunda IF U - SK Vide 1 - 4 Anders Ståhlberg, Andreas Bengtsson Allianshallen A
2011-10-29 14:00 1117130033 IFK Dannemora/Ö - Loke IBK 5 - 8 Pontus Orebrand, Tomas Hallenberg Österby Sim o Sporthall
2011-10-29 15:00 1117130034 Enköpings IBK - Rasbo IK 8 - 10 Henrik Isberg, Ramin Navaee S:t Ilianshallen
2011-10-29 18:00 1117130035 Frötuna IBF - Rimbo IBK 12 - 3 Mårten Hanold, Anders Fredriksson Allianshallen A
2011-10-30 12:30 1117130036 Stenhagens KK - Arlanda IBK 5 - 6 Pierre Engström, Ramin Navaee Stenhagen BoKC
2011-11-12 14:00 1117130039 Arlanda IBK - Rasbo IK 8 - 7 Christer Andersson, Fabian Fahimi Ekilla Sporthall
2011-11-12 14:00 1117130042 IFK Dannemora/Ö - FBC Uppsala Ungdom 6 - 8 Pontus Orebrand, Tomas Hallenberg Österby Sim o Sporthall
2011-11-12 19:30 1117130037 Loke IBK - IK Sirius IBK U 16 - 0 Fabian Fahimi, Christer Andersson Allianshallen A
2011-11-13 14:00 1117130041 Rimbo IBK - Enköpings IBK 4 - 9 Bo Fallenius, Per-Olof Svensson Sparbankshallen
2011-11-13 16:30 1117130038 SK Vide - Frötuna IBF 4 - 1 Pontus Orebrand, Tomas Hallenberg Alsike sporthall
2011-11-15 20:15 1117130040 Stenhagens KK - Hagunda IF U 7 - 7 Andreas Bengtsson, Fabian Fahimi Stenhagen BoKC
2011-11-19 08:30 1117130044 Frötuna IBF - Loke IBK 2 - 4 Fabian Fahimi, Miodrag Djuric Allianshallen A
2011-11-19 10:10 1117130045 IK Sirius IBK U - Arlanda IBK 0 - 7 Fabian Fahimi, Miodrag Djuric Allianshallen A
2011-11-19 11:00 1117130047 Rimbo IBK - IFK Dannemora/Ö 6 - 2 Jörgen Olsson, Anders Holm Långsjöhallen
2011-11-19 15:00 1117130046 Enköpings IBK - Stenhagens KK 8 - 7 Anders Ståhlberg, Mikael Abrahamsson S:t Ilianshallen
2011-11-20 15:10 1117130043 Rasbo IK - SK Vide 7 - 4 Olle Isacsson, Oskar Wallin Hall 2000
2011-11-20 17:30 1117130048 Hagunda IF U - FBC Uppsala Ungdom 4 - 4 Fabian Fahimi, Lars Gustafsson Allianshallen A
2011-11-25 21:20 1117130050 Loke IBK - Rasbo IK 7 - 8 Fabian Fahimi, Christer Andersson Allianshallen A
2011-11-26 08:30 1117130053 Hagunda IF U - Enköpings IBK 5 - 5 Jonas Nordqvist, Ramin Navaee Allianshallen A
2011-11-26 10:10 1117130054 FBC Uppsala Ungdom - Rimbo IBK 5 - 3 Jonas Nordqvist, Ramin Navaee Allianshallen A
2011-11-27 10:10 1117130049 IK Sirius IBK U - Frötuna IBF 3 - 9 Per-Olof Svensson, Christer Andersson Allianshallen A
2011-11-27 15:10 1117130051 SK Vide - Arlanda IBK 6 - 4 Fabian Fahimi, Bo Fallenius Alsike sporthall
2012-01-24 20:15 1117130052 Stenhagens KK - IFK Dannemora/Ö 6 - 2 Fabian Fahimi, Andreas Bengtsson Stenhagen BoKC
2011-12-03 14:00 1117130059 IFK Dannemora/Ö - Hagunda IF U 5 - 6 Bo Fallenius, Per-Olof Svensson Österby Sim o Sporthall
2011-12-04 13:30 1117130060 FBC Uppsala Ungdom - Enköpings IBK 11 - 4 Martin Holm, Andreas Bengtsson Allianshallen A
2011-12-04 14:40 1117130056 Rasbo IK - IK Sirius IBK U 18 - 3 Per-Olof Svensson, Bo Fallenius Hall 2000
2011-12-04 17:30 1117130058 Rimbo IBK - Stenhagens KK 7 - 8 Anders Holm, Jörgen Olsson Sparbankshallen
2011-12-04 17:45 1117130055 SK Vide - Loke IBK 4 - 0 Jonas Nordqvist, Ramin Navaee Alsike sporthall
2012-01-26 20:30 1117130057 Arlanda IBK - Frötuna IBF 6 - 3 Fabian Fahimi, Andreas Bengtsson Ekilla Sporthall
2011-12-10 15:00 1117130066 Enköpings IBK - IFK Dannemora/Ö 9 - 0 Erik Rosvall, Jan-Olov Cederholm S:t Ilianshallen
2011-12-10 19:00 1117130065 Hagunda IF U - Rimbo IBK 7 - 5 Pierre Engström, Pontus Orebrand Fyrishov B
2011-12-11 10:10 1117130061 Loke IBK - Arlanda IBK 3 - 3 Fabian Fahimi, Andreas Bengtsson Allianshallen A
2011-12-11 11:50 1117130062 IK Sirius IBK U - SK Vide 2 - 17 Fabian Fahimi, Andreas Bengtsson Allianshallen A
2011-12-11 12:20 1117130064 Stenhagens KK - FBC Uppsala Ungdom 6 - 2 Simon Johansson, Martin Holm Stenhagen BoKC
2011-12-11 13:30 1117130063 Frötuna IBF - Rasbo IK 3 - 4 Christer Andersson, Anders Ståhlberg Allianshallen A
2011-12-08 20:15 1117130072 FBC Uppsala Ungdom - Arlanda IBK 4 - 5 Martin Holm, Pierre Engström Gamlishallen
2011-12-17 14:00 1117130070 IFK Dannemora/Ö - Rasbo IK 3 - 4 Jonas Nordqvist, Fabian Fahimi Österby Sim o Sporthall
2011-12-17 16:40 1117130071 Enköpings IBK - Frötuna IBF 6 - 1 Anders Ståhlberg, Henrik Isberg S:t Ilianshallen
2011-12-18 08:30 1117130069 Hagunda IF U - IK Sirius IBK U 14 - 0 Andreas Svensson, Martin Gustafsson Allianshallen A
2011-12-18 14:10 1117130067 Stenhagens KK - Loke IBK 6 - 9 Jonas Nordqvist, Ramin Navaee Stenhagen BoKC
2011-12-18 15:30 1117130068 Rimbo IBK - SK Vide 8 - 5 Pontus Orebrand, Tomas Hallenberg Sparbankshallen
2012-01-07 14:00 1117130078 Arlanda IBK - Rimbo IBK 4 - 2 Jörgen Olsson, Anders Holm Ekilla Sporthall
2012-01-08 08:30 1117130077 Frötuna IBF - Stenhagens KK 7 - 8 Jonas Nordqvist, Ramin Navaee Allianshallen A
2012-01-08 15:00 1117130073 Loke IBK - Hagunda IF U 2 - 10 Fabian Fahimi, Andreas Bengtsson Allianshallen A
2012-01-08 16:40 1117130075 IK Sirius IBK U - Enköpings IBK 1 - 13 Fabian Fahimi, Andreas Bengtsson Allianshallen A
2012-01-08 17:00 1117130074 SK Vide - IFK Dannemora/Ö 6 - 4 Henrik Isberg, Anders Ståhlberg Alsike sporthall
2012-01-12 20:20 1117130076 Rasbo IK - FBC Uppsala Ungdom 11 - 6 Pierre Engström, Pontus Orebrand Hall 2000
2012-01-14 08:30 1117130082 Hagunda IF U - Rasbo IK 8 - 6 Anders Holm, Jörgen Olsson Allianshallen A
2012-01-14 10:10 1117130083 FBC Uppsala Ungdom - Frötuna IBF 10 - 4 Anders Holm, Jörgen Olsson Allianshallen A
2012-01-14 14:00 1117130081 IFK Dannemora/Ö - IK Sirius IBK U 13 - 6 Martin Holm, Pierre Engström Österby Sim o Sporthall
2012-01-14 15:00 1117130084 Enköpings IBK - Arlanda IBK 6 - 5 Lars Gustafsson, Henrik Isberg S:t Ilianshallen
2012-01-15 14:10 1117130080 Stenhagens KK - SK Vide 4 - 1 Pierre Engström, Per-Olof Svensson Stenhagen BoKC
2012-01-15 17:00 1117130079 Rimbo IBK - Loke IBK 4 - 7 Tomas Hallenberg, Pontus Orebrand Sparbankshallen
2012-01-21 08:30 1117130089 Frötuna IBF - Hagunda IF U 3 - 4 Rohnny Åhman, Jan-Olov Cederholm Allianshallen A
2012-01-21 10:10 1117130085 Loke IBK - Enköpings IBK 3 - 7 Rohnny Åhman, Jan-Olov Cederholm Allianshallen A
2012-01-21 14:00 1117130090 Arlanda IBK - IFK Dannemora/Ö 6 - 2 Fabian Fahimi, Andreas Bengtsson Ekilla Sporthall
2012-01-21 19:20 1117130087 IK Sirius IBK U - Stenhagens KK 0 - 16 Pontus Orebrand, Tomas Hallenberg Allianshallen A
2012-01-22 15:40 1117130088 Rasbo IK - Rimbo IBK 12 - 7 Bo Fallenius, Per-Olof Svensson Hall 2000
2012-01-22 17:00 1117130086 SK Vide - FBC Uppsala Ungdom 3 - 2 Martin Holm, Simon Johansson Alsike sporthall
2012-01-28 10:10 1117130096 Hagunda IF U - Arlanda IBK 6 - 6 Fabian Fahimi, Andreas Bengtsson Allianshallen A
2012-01-28 14:00 1117130092 Enköpings IBK - SK Vide 7 - 3 Erik Rosvall, Johan Öberg S:t Ilianshallen
2012-01-28 14:00 1117130095 IFK Dannemora/Ö - Frötuna IBF 4 - 1 Olle Isacsson, Pierre Engström Österby Sim o Sporthall
2012-01-29 10:10 1117130091 FBC Uppsala Ungdom - Loke IBK 3 - 8 Pierre Engström, Martin Holm Allianshallen A
2012-01-29 12:10 1117130094 Stenhagens KK - Rasbo IK 6 - 7 Per-Olof Svensson, Mikael Eriksson Stenhagen BoKC
2012-01-29 14:00 1117130093 Rimbo IBK - IK Sirius IBK U 10 - 2 Martin Gustafsson, Andreas Svensson Sparbankshallen
2012-02-04 10:10 1117130098 IK Sirius IBK U - FBC Uppsala Ungdom 1 - 11 Mikael Waldenvik, Lars Gustafsson Allianshallen A
2012-02-04 14:00 1117130102 Arlanda IBK - Stenhagens KK 7 - 2 Jonas Nordqvist, Ramin Navaee Ekilla Sporthall
2012-02-04 18:00 1117130099 Loke IBK - IFK Dannemora/Ö 6 - 5 Pierre Engström, Martin Gustafsson Allianshallen A
2012-02-05 14:30 1117130101 Rimbo IBK - Frötuna IBF 7 - 2 Pontus Orebrand, Tomas Hallenberg Långsjöhallen
2012-02-05 16:40 1117130100 Rasbo IK - Enköpings IBK 7 - 6 Fabian Fahimi, Andreas Bengtsson Hall 2000
2012-02-05 16:45 1117130097 SK Vide - Hagunda IF U 6 - 6 Henrik Isberg, Lars Gustafsson Alsike sporthall
2012-02-11 14:50 1117130107 Enköpings IBK - Rimbo IBK 7 - 7 Andreas Bengtsson, Fabian Fahimi S:t Ilianshallen
2012-02-11 18:00 1117130108 FBC Uppsala Ungdom - IFK Dannemora/Ö 5 - 4 Jan-Olov Cederholm, Henrik Isberg Allianshallen A
2012-02-11 19:40 1117130106 Hagunda IF U - Stenhagens KK 4 - 7 Jan-Olov Cederholm, Henrik Isberg Allianshallen A
2012-02-12 10:10 1117130103 IK Sirius IBK U - Loke IBK 0 - 23 Jonas Nordqvist, Ramin Navaee Allianshallen A
2012-02-12 11:50 1117130104 Frötuna IBF - SK Vide 7 - 5 Jonas Nordqvist, Ramin Navaee Allianshallen A
2012-02-12 15:10 1117130105 Rasbo IK - Arlanda IBK 6 - 6 Fabian Fahimi, Andreas Bengtsson Hall 2000
2012-02-18 10:10 1117130110 Loke IBK - Frötuna IBF 3 - 3 Anders Holm, Jörgen Olsson Allianshallen A
2012-02-18 11:50 1117130114 FBC Uppsala Ungdom - Hagunda IF U 0 - 7 Anders Holm, Jörgen Olsson Allianshallen A
2012-02-18 14:00 1117130113 IFK Dannemora/Ö - Rimbo IBK 9 - 10 Christer Andersson, Pontus Orebrand Österby Sim o Sporthall
2012-02-18 16:30 1117130111 Arlanda IBK - IK Sirius IBK U 17 - 0 Mikael Eriksson, Per-Olof Svensson Ekilla Sporthall
2012-02-19 14:10 1117130112 Stenhagens KK - Enköpings IBK 7 - 5 Anders Holm, Jörgen Olsson Stenhagen BoKC
2012-02-19 15:30 1117130109 SK Vide - Rasbo IK 1 - 4 Erik Rosvall, Fabian Fahimi Alsike sporthall
2012-03-03 14:00 1117130117 Arlanda IBK - SK Vide 3 - 1 Jörgen Olsson, Anders Holm Ekilla Sporthall
2012-03-03 15:00 1117130119 Enköpings IBK - Hagunda IF U 17 - 1 Mikael Eriksson, Mikael Abrahamsson S:t Ilianshallen
2012-03-03 17:00 1117130118 IFK Dannemora/Ö - Stenhagens KK 7 - 5 Tomas Hallenberg, Pontus Orebrand Österby Sim o Sporthall
2012-03-03 19:20 1117130115 Frötuna IBF - IK Sirius IBK U 10 - 4 Martin Gustafsson, Andreas Svensson Allianshallen A
2012-03-04 15:40 1117130116 Rasbo IK - Loke IBK 8 - 6 Tomas Hallenberg, Pontus Orebrand Hall 2000
2012-03-04 16:00 1117130120 Rimbo IBK - FBC Uppsala Ungdom 5 - 3 Andreas Bengtsson, Fabian Fahimi Sparbankshallen
2012-03-10 14:00 1117130126 Enköpings IBK - FBC Uppsala Ungdom 15 - 2 Rohnny Åhman, Erik Rosvall S:t Ilianshallen
2012-03-10 19:00 1117130122 IK Sirius IBK U - Rasbo IK 5 - 27 Lars Gustafsson, Henrik Isberg Allianshallen A
2012-03-11 08:30 1117130121 Loke IBK - SK Vide 3 - 2 Mikael Abrahamsson, Mikael Eriksson Allianshallen A
2012-03-11 10:10 1117130123 Frötuna IBF - Arlanda IBK 3 - 6 Mikael Abrahamsson, Mikael Eriksson Allianshallen A
2012-03-11 11:50 1117130125 Hagunda IF U - IFK Dannemora/Ö 7 - 4 Per-Olof Svensson, Andreas Svensson Allianshallen A
2012-03-11 12:20 1117130124 Stenhagens KK - Rimbo IBK 11 - 6 Jonas Nordqvist, Pierre Engström Stenhagen BoKC
2012-03-17 13:30 1117130131 Rimbo IBK - Hagunda IF U 8 - 3 Ian Engblom, Joakim Lönnberg Långsjöhallen
2012-03-17 14:00 1117130127 Arlanda IBK - Loke IBK 7 - 5 Pierre Engström, Martin Holm Ekilla Sporthall
2012-03-17 14:00 1117130132 IFK Dannemora/Ö - Enköpings IBK 7 - 14 Olle Isacsson, Thomas Tanskanen Österby Sim o Sporthall
2012-03-18 10:50 1117130130 FBC Uppsala Ungdom - Stenhagens KK 1 - 8 Erik Rosvall, Fabian Fahimi Allianshallen A
2012-03-18 17:20 1117130129 Rasbo IK - Frötuna IBF 7 - 5 Martin Holm, Pierre Engström Hall 2000
2012-03-18 17:45 1117130128 SK Vide - IK Sirius IBK U 3 - 3 Christer Andersson, Rohnny Åhman Alsike sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Rasbo IK 22 18 2 2 193-117 76 56
2. Arlanda IBK 22 15 4 3 129-82 47 49
3. Enköpings IBK 22 14 2 6 181-100 81 44
4. Stenhagens KK 22 13 2 7 158-119 39 41
5. Loke IBK 22 11 2 9 144-106 38 35
6. SK Vide 22 10 2 10 105-88 17 32
7. Hagunda IF U 22 9 5 8 123-120 3 32
8. FBC Uppsala Ungdom 22 9 3 10 104-116 -12 30
9. Rimbo IBK 22 8 1 13 132-140 -8 25
10. Frötuna IBF 22 6 3 13 103-112 -9 21
11. IFK Dannemora/ Ö 22 5 1 16 111-138 -27 16
12. IK Sirius IBK U 22 0 1 21 41-286 -245 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis