H5 (2011/12)

Gruppspel
H5
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2011-09-24 13:00 1117150002 Västerlöfsta IBF - SK Vide U 7 - 5 Fabian Fahimi, Andreas Bengtsson Heby Sporthall
2011-09-24 13:30 1117150003 FBC Uppsala Ungdom U - Morgongåva SK 4 - 7 Ronnie Eriksson, Simon Andrén Allianshallen B
2011-09-24 16:00 1117150001 IBK Östhammar - IFK Dannemora/Ö U 7 - 7 Tomas Hallenberg, Ronnie Eriksson Frösåkersskolan
2011-09-25 15:30 1117150004 IBK Roslagen U - Salabacke FBC 4 - 4 Kjell Andersson, Anders Leander Sportcentrum
2011-10-05 21:15 1117150006 Viksta IK - Söderö SK 9 - 3 Matti Eronen, Leif Ericsson Björklinge Sporthall
2011-09-30 18:00 1117150008 Salabacke FBC - Västerlöfsta IBF 8 - 5 Andreas Svensson, Martin Gustafsson Allianshallen C
2011-10-01 16:00 1117150010 Söderö SK - IBK Roslagen U 12 - 1 Jan-Olov Cederholm, Ronnie Eriksson Frösåkersskolan
2011-10-02 12:00 1117150007 Morgongåva SK - IBK Östhammar 8 - 4 Erik Rosvall, Georgios Papadakis Heby Sporthall
2011-10-02 12:30 1117150009 Gottsunda IBF U - FBC Uppsala Ungdom U 8 - 5 Martin Holm, Simon Johansson Gottsundahallen
2011-10-02 16:00 1117150012 SK Vide U - Viksta IK 6 - 2 Ian Engblom, Miodrag Djuric Alsike sporthall
2011-10-07 19:15 1117150018 Viksta IK - Gottsunda IBF U 4 - 10 Leif Ericsson, Ronnie Eriksson Björklinge Sporthall
2011-10-08 12:20 1117150014 Västerlöfsta IBF - IFK Dannemora/Ö U 8 - 5 Matti Eronen, Simon Johansson Heby Sporthall
2011-10-08 13:30 1117150015 FBC Uppsala Ungdom U - Salabacke FBC 6 - 4 Andreas Svensson, Christoffer Flemström Allianshallen B
2011-10-08 16:00 1117150013 IBK Östhammar - SK Vide U 2 - 5 Jörgen Olsson, Anders Holm Frösåkersskolan
2011-10-09 13:00 1117150016 IBK Roslagen U - Morgongåva SK 1 - 8 Anders Leander, Christoffer Flemström Sportcentrum
2011-10-15 14:30 1117150020 Söderö SK - Västerlöfsta IBF 3 - 7 Pontus Orebrand, Tomas Hallenberg Frösåkersskolan
2011-10-15 16:00 1117150021 IFK Dannemora/Ö U - FBC Uppsala Ungdom U 8 - 7 Per-Olof Svensson, Bo Fallenius Österby Sim o Sporthall
2011-10-15 18:30 1117150024 Salabacke FBC - Viksta IK 9 - 6 Arvid Englund, Albin Ruhl Allianshallen B
2011-10-16 14:45 1117150019 Gottsunda IBF U - IBK Östhammar 7 - 7 Leif Ericsson, Pierre Engström Gottsundahallen
2011-10-16 16:10 1117150022 SK Vide U - IBK Roslagen U 10 - 2 Lars Karlsson, Victor Flemström Alsike sporthall
2011-10-21 19:15 1117150030 Viksta IK - Morgongåva SK 8 - 6 Ronnie Eriksson, Matti Eronen Björklinge Sporthall
2011-10-22 12:10 1117150026 Västerlöfsta IBF - Gottsunda IBF U 5 - 4 Johan Hällström, Joakim Ottosson Heby Sporthall
2011-10-22 16:00 1117150025 IBK Östhammar - Söderö SK 7 - 6 Victor Flemström, Anders Leander Frösåkersskolan
2011-10-22 19:00 1117150027 FBC Uppsala Ungdom U - SK Vide U 6 - 6 Anders Leander, Victor Flemström Allianshallen C
2011-10-23 15:30 1117150028 IBK Roslagen U - IFK Dannemora/Ö U 1 - 7 Kjell Andersson, Tommy Carlsson Sportcentrum
2011-10-29 12:10 1117150031 Morgongåva SK - Västerlöfsta IBF 4 - 5 Erik Rosvall, Johan Öberg Heby Sporthall
2011-10-29 13:40 1117150032 Söderö SK - FBC Uppsala Ungdom U 9 - 5 Johnny Söderqvist, Kjell Andersson Frösåkersskolan
2011-10-29 16:00 1117150036 IFK Dannemora/Ö U - Viksta IK 13 - 6 Pontus Orebrand, Tomas Hallenberg Österby Sim o Sporthall
2011-10-30 12:00 1117150033 Salabacke FBC - IBK Östhammar 11 - 5 Bo Fallenius, Per-Olof Svensson Allianshallen B
2011-10-30 14:45 1117150034 Gottsunda IBF U - IBK Roslagen U 13 - 3 Victor Flemström, Anders Leander Gottsundahallen
2011-11-11 19:15 1117150039 Viksta IK - IBK Roslagen U 6 - 2 Matti Eronen, Ulf Larsson Björklinge Sporthall
2011-11-12 16:00 1117150037 IBK Östhammar - FBC Uppsala Ungdom U 11 - 5 Thomas Tanskanen, Johnny Söderqvist Frösåkersskolan
2011-11-12 16:00 1117150040 IFK Dannemora/Ö U - Morgongåva SK 4 - 2 Pontus Orebrand, Tomas Hallenberg Österby Sim o Sporthall
2011-11-13 18:20 1117150041 SK Vide U - Gottsunda IBF U 3 - 3 Pontus Orebrand, Tomas Hallenberg Alsike sporthall
2011-11-13 19:30 1117150042 Salabacke FBC - Söderö SK 5 - 6 Simon Johansson, Ken Johansson Allianshallen B
2011-11-19 13:30 1117150048 Morgongåva SK - Söderö SK 9 - 9 Ronnie Eriksson, Gustav Widegren Heby Sporthall
2011-11-19 16:50 1117150045 FBC Uppsala Ungdom U - Viksta IK 8 - 2 Matti Eronen, Miodrag Djuric Allianshallen B
2011-11-20 15:30 1117150043 IBK Roslagen U - Västerlöfsta IBF 3 - 11 Per-Olof Svensson, Anders Leander Sportcentrum
2011-11-20 17:00 1117150046 Gottsunda IBF U - IFK Dannemora/Ö U 11 - 7 Miodrag Djuric, Ingemar Bodin Gottsundahallen
2011-11-20 19:50 1117150047 SK Vide U - Salabacke FBC 6 - 7 Victor Flemström, Anders Leander Alsike sporthall
2011-11-25 19:30 1117150051 Västerlöfsta IBF - Viksta IK 13 - 5 Erik Rosvall, Johan Öberg Heby Sporthall
2011-11-26 14:00 1117150052 IFK Dannemora/Ö U - Salabacke FBC 0 - 8 Peter Ottehall, Ronnie Eriksson Österby Sim o Sporthall
2011-11-26 15:00 1117150053 Morgongåva SK - Gottsunda IBF U 7 - 5 Fabian Fahimi, Christer Andersson Heby Sporthall
2011-11-26 16:00 1117150050 IBK Östhammar - IBK Roslagen U 18 - 3 Jan-Olov Cederholm, Ken Johansson Frösåkersskolan
2011-11-26 17:40 1117150054 Söderö SK - SK Vide U 2 - 6 Jan-Olov Cederholm, Ken Johansson Frösåkersskolan
2011-12-03 13:40 1117150055 Västerlöfsta IBF - IBK Östhammar 6 - 5 Miodrag Djuric, Ken Johansson Heby Sporthall
2011-12-03 16:00 1117150060 Söderö SK - Gottsunda IBF U 10 - 12 Anders Leander, Ronnie Eriksson Frösåkersskolan
2011-12-04 10:00 1117150056 IBK Roslagen U - FBC Uppsala Ungdom U 7 - 10 Anders Holm, Jörgen Olsson Sportcentrum
2011-12-04 13:30 1117150059 Salabacke FBC - Morgongåva SK 6 - 4 Ramin Navaee, Jonas Nordqvist Allianshallen B
2011-12-04 19:30 1117150058 SK Vide U - IFK Dannemora/Ö U 7 - 2 Jonas Nordqvist, Ramin Navaee Alsike sporthall
2011-12-10 15:10 1117150065 Morgongåva SK - SK Vide U 3 - 6 Martin Gustafsson, Andreas Svensson Heby Sporthall
2011-12-10 16:00 1117150061 IBK Östhammar - Viksta IK 11 - 9 Martin Holm, Simon Johansson Frösåkersskolan
2011-12-10 16:00 1117150064 IFK Dannemora/Ö U - Söderö SK 8 - 12 Per-Olof Svensson, Bo Fallenius Österby Sim o Sporthall
2011-12-11 10:10 1117150062 FBC Uppsala Ungdom U - Västerlöfsta IBF 5 - 9 Christer Andersson, Anders Ståhlberg Allianshallen B
2011-12-11 12:00 1117150066 Gottsunda IBF U - Salabacke FBC 2 - 3 Victor Flemström, Anders Leander Gottsundahallen
2011-12-17 11:50 1117150070 Salabacke FBC - IBK Roslagen U 11 - 1 Arvid Englund, Peter Ottehall Allianshallen B
2011-12-17 14:10 1117150072 Söderö SK - Viksta IK 7 - 9 Pontus Orebrand, Tomas Hallenberg Frösåkersskolan
2011-12-17 15:00 1117150069 Morgongåva SK - FBC Uppsala Ungdom U 9 - 5 Pierre Engström, Johan Hällström Heby Sporthall
2011-12-17 16:00 1117150067 IFK Dannemora/Ö U - IBK Östhammar 6 - 9 Jonas Nordqvist, Fabian Fahimi Österby Sim o Sporthall
2011-12-18 19:30 1117150068 SK Vide U - Västerlöfsta IBF 4 - 2 Simon Johansson, Jakob Kolsmyr Alsike sporthall
2012-01-07 13:00 1117150074 Västerlöfsta IBF - Salabacke FBC 9 - 5 Per-Olof Svensson, Andreas Svensson Heby Sporthall
2012-01-07 13:40 1117150078 Viksta IK - SK Vide U 1 - 8 Victor Flemström, Matti Eronen Björklinge Sporthall
2012-01-07 16:00 1117150073 IBK Östhammar - Morgongåva SK 9 - 6 Pontus Orebrand, Johnny Söderqvist Frösåkersskolan
2012-01-08 12:30 1117150076 IBK Roslagen U - Söderö SK 3 - 14 Anders Leander, Kjell Andersson Sportcentrum
2012-01-08 14:40 1117150075 FBC Uppsala Ungdom U - Gottsunda IBF U 3 - 7 Miodrag Djuric, Ingemar Bodin Allianshallen B
2012-01-14 13:00 1117150082 Morgongåva SK - IBK Roslagen U 6 - 2 Ingemar Bodin, Miodrag Djuric Heby Sporthall
2012-01-14 16:00 1117150080 IFK Dannemora/Ö U - Västerlöfsta IBF 3 - 9 Martin Holm, Pierre Engström Österby Sim o Sporthall
2012-01-14 20:20 1117150081 Salabacke FBC - FBC Uppsala Ungdom U 6 - 1 Rohnny Åhman, Per-Olof Svensson Allianshallen A
2012-01-15 14:30 1117150084 Gottsunda IBF U - Viksta IK 6 - 6 Anders Ståhlberg, Peter Ottehall Gottsundahallen
2012-01-15 19:30 1117150079 SK Vide U - IBK Östhammar 4 - 6 Victor Flemström, Anders Leander Alsike sporthall
2012-01-20 19:30 1117150086 Västerlöfsta IBF - Söderö SK 7 - 1 Fabian Fahimi, Erik Rosvall Heby Sporthall
2012-01-21 16:00 1117150085 IBK Östhammar - Gottsunda IBF U 10 - 11 Lars Karlsson, Ronnie Eriksson Frösåkersskolan
2012-01-21 17:30 1117150090 Viksta IK - Salabacke FBC 5 - 10 Miodrag Djuric, Jakob Kolsmyr Björklinge Sporthall
2012-01-22 16:00 1117150088 IBK Roslagen U - SK Vide U 2 - 9 Tommy Carlsson, Kjell Andersson Sportcentrum
2012-01-22 20:40 1117150087 FBC Uppsala Ungdom U - IFK Dannemora/Ö U 3 - 6 Mikael Eriksson, Joakim Ottosson Allianshallen B
2012-01-28 13:20 1117150096 Morgongåva SK - Viksta IK 13 - 1 Johan Hällström, Miodrag Djuric Heby Sporthall
2012-01-28 16:00 1117150091 Söderö SK - IBK Östhammar 5 - 6 Per-Olof Svensson, Bo Fallenius Frösåkersskolan
2012-01-28 16:00 1117150094 IFK Dannemora/Ö U - IBK Roslagen U 6 - 11 Olle Isacsson, Pierre Engström Österby Sim o Sporthall
2012-01-29 14:00 1117150092 Gottsunda IBF U - Västerlöfsta IBF 4 - 5 Thomas Tanskanen, Peter Ottehall Gottsundahallen
2012-01-29 19:30 1117150093 SK Vide U - FBC Uppsala Ungdom U 3 - 5 Jakob Kolsmyr, Albin Ruhl Alsike sporthall
2012-02-04 13:00 1117150097 Västerlöfsta IBF - Morgongåva SK 8 - 8 Johan Öberg, Fabian Fahimi Heby Sporthall
2012-02-04 16:00 1117150099 IBK Östhammar - Salabacke FBC 1 - 7 Per-Olof Svensson, Bo Fallenius Frösåkersskolan
2012-02-04 16:30 1117150100 IBK Roslagen U - Gottsunda IBF U 3 - 12 Anders Leander, Lars Karlsson Sportcentrum
2012-02-04 16:40 1117150102 Viksta IK - IFK Dannemora/Ö U 2 - 4 Ulf Larsson, Christer Andersson Björklinge Sporthall
2012-02-04 20:10 1117150098 FBC Uppsala Ungdom U - Söderö SK 5 - 3 Jakob Kolsmyr, Christoffer Flemström Allianshallen B
2012-02-11 15:00 1117150105 IBK Roslagen U - Viksta IK 11 - 4 Per-Olof Svensson, Matti Eronen Sportcentrum
2012-02-11 15:10 1117150103 FBC Uppsala Ungdom U - IBK Östhammar 8 - 12 Ian Engblom, Thomas Tanskanen Allianshallen B
2012-02-11 15:40 1117150106 Morgongåva SK - IFK Dannemora/Ö U 5 - 4 Erik Rosvall, Jan-Olov Cederholm Heby Sporthall
2012-02-12 14:30 1117150107 Gottsunda IBF U - SK Vide U 6 - 11 Jakob Kolsmyr, Albin Ruhl Gottsundahallen
2012-02-12 15:10 1117150108 Söderö SK - Salabacke FBC 4 - 8 Ronnie Eriksson, Leif Ericsson Frösåkersskolan
2012-02-18 08:30 1117150113 Salabacke FBC - SK Vide U 4 - 6 Peter Ottehall, Matti Eronen Allianshallen B
2012-02-18 11:00 1117150109 Västerlöfsta IBF - IBK Roslagen U OW (0 - 5) Miodrag Djuric, Joakim Ottosson Heby Sporthall
2012-02-18 13:15 1117150111 Viksta IK - FBC Uppsala Ungdom U 3 - 8 Marcus Anderson, Simon Hultman Björklinge Sporthall
2012-02-18 15:45 1117150114 Söderö SK - Morgongåva SK 7 - 7 Olle Isacsson, Oskar Wallin Frösåkersskolan
2012-02-18 16:00 1117150112 IFK Dannemora/Ö U - Gottsunda IBF U 4 - 3 Christer Andersson, Pontus Orebrand Österby Sim o Sporthall
2012-03-03 13:20 1117150117 Viksta IK - Västerlöfsta IBF 5 - 6 Per-Olof Svensson, Johan Öberg Björklinge Sporthall
2012-03-04 14:20 1117150118 Salabacke FBC - IFK Dannemora/Ö U 6 - 5 Kjell Gustavsson, Göran Karlsson Allianshallen B
2012-03-04 14:45 1117150119 Gottsunda IBF U - Morgongåva SK 3 - 2 Joakim Ottosson, Johan Hällström Gottsundahallen
2012-03-04 16:30 1117150116 IBK Roslagen U - IBK Östhammar 6 - 6 Anders Holm, Jörgen Olsson Sportcentrum
2012-03-04 19:30 1117150120 SK Vide U - Söderö SK 9 - 2 Jakob Kolsmyr, Andreas Svensson Alsike sporthall
2012-03-10 11:50 1117150122 FBC Uppsala Ungdom U - IBK Roslagen U 11 - 3 Miodrag Djuric, Martin Gustafsson Allianshallen B
2012-03-10 14:00 1117150124 IFK Dannemora/Ö U - SK Vide U 4 - 6 Ronnie Eriksson, Oskar Wallin Österby Sim o Sporthall
2012-03-10 15:30 1117150125 Morgongåva SK - Salabacke FBC 3 - 9 Jonas Nordqvist, Jakob Kolsmyr Heby Sporthall
2012-03-10 16:00 1117150121 IBK Östhammar - Västerlöfsta IBF 4 - 4 Olle Isacsson, Sarah Ejderskog Frösåkersskolan
2012-03-11 13:15 1117150126 Gottsunda IBF U - Söderö SK 5 - 4 Mikael Waldenvik, Olle Isacsson Gottsundahallen
2012-03-17 11:00 1117150128 Västerlöfsta IBF - FBC Uppsala Ungdom U 4 - 4 Ingemar Bodin, Albin Ruhl Heby Sporthall
2012-03-17 14:30 1117150130 Söderö SK - IFK Dannemora/Ö U 13 - 10 Simon Hultman, Ronnie Eriksson Frösåkersskolan
2012-03-17 16:30 1117150127 Viksta IK - IBK Östhammar 5 - 14 Per-Olof Svensson, Ulf Larsson Björklinge Sporthall
2012-03-18 15:10 1117150132 Salabacke FBC - Gottsunda IBF U 7 - 5 Per-Olof Svensson, Martin Gustafsson Allianshallen B
2012-03-18 19:30 1117150131 SK Vide U - Morgongåva SK 7 - 6 Christer Andersson, Rohnny Åhman Alsike sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Salabacke FBC 20 15 1 4 138-84 54 46
2. Västerlöfsta IBF 20 14 4 2 130-85 45 46
3. SK Vide U 20 14 2 4 127-74 53 44
4. IBK Östhammar 20 10 4 6 154-129 25 34
5. Gottsunda IBF U 20 10 3 7 137-109 28 33
6. Morgongåva SK 20 8 3 9 123-107 16 27
7. FBC Uppsala Ungdom U 20 7 2 11 114-127 -13 23
8. IFK Dannemora/ Ö U 20 7 1 12 113-136 -23 22
9. Söderö SK 20 6 2 12 132-138 -6 20
10. Viksta IK 20 4 1 15 98-168 -70 13
11. IBK Roslagen U 20 2 3 15 69-178 -109 9
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis