Damer Division 2 (2011/12)

Gruppspel
Damer Division 2
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2011-09-23 19:00 1121220003 Surahammars IBF - WSK Lindesberg 9 - 3 Mälarenergi Arena Surahammar
2011-09-24 14:30 1121220004 Rönnby IBK Ungdom - Rönnby Västerås Utveckling IBK 12 - 2 Kristiansborgshallen
2011-09-24 17:00 1121220001 IBK Köping Ungdomsförening - Västerås IBS 2 - 5
2011-09-25 14:00 1121220002 IBK Rutin - Sala Silverstaden IBK Ungdom 8 - 4 Daniel Persson, Tony Wennberg Mellringehallen
2011-09-25 14:00 1121220006 Kumla IBK - IFK Arboga IBK 3 - 2 Berndt Swärd, Håkan Mellblom Kumlahallen
2011-09-25 18:00 1121220005 Per-Ols IBF - KFUM Örebro Ungdom 9 - 6 Fagerstahallen
2011-10-01 11:30 1121220008 Rönnby Västerås Utveckling IBK - IBK Rutin 5 - 6 Fryxelska Skolan
2011-10-01 13:00 1121220012 Sala Silverstaden IBK Ungdom - Kumla IBK 7 - 6 e.förl. Sala Idrottshall
2011-10-01 17:30 1121220010 IFK Arboga IBK - Rönnby IBK Ungdom 6 - 2 Vasahallen
2011-10-02 10:00 1121220011 Västerås IBS - Per-Ols IBF 5 - 7 Bombardier Arena
2011-10-02 12:30 1121220009 KFUM Örebro Ungdom - Surahammars IBF 3 - 6 Michael Nilsson, Mikael Åman Birgittaskolan
2011-10-02 14:00 1121220007 WSK Lindesberg - IBK Köping Ungdomsförening 4 - 5 e.förl. Anders Nordlund, Stefan Flyktman Stadsskogsskolan
2011-10-07 20:00 1121220016 Rönnby IBK Ungdom - WSK Lindesberg 19 - 2 Kristiansborgshallen
2011-10-08 12:30 1121220014 IBK Rutin - Västerås IBS 3 - 11 Klas Leidö, Christher Johansson Birgittaskolan
2011-10-08 12:30 1121220018 Kumla IBK - KFUM Örebro Ungdom 8 - 2 Josefine Hedelind, Daniel Persson Kumlahallen
2011-10-08 13:15 1121220013 IBK Köping Ungdomsförening - Sala Silverstaden IBK Ungdom 6 - 5 e.förl.
2011-10-08 14:00 1121220015 Surahammars IBF - Rönnby Västerås Utveckling IBK 10 - 4 Mälarenergi Arena Surahammar
2011-10-08 15:00 1121220017 Per-Ols IBF - IFK Arboga IBK 6 - 4 Fagerstahallen
2011-10-09 11:00 1121220022 Sala Silverstaden IBK Ungdom - Rönnby IBK Ungdom 7 - 8 Sala Idrottshall
2011-10-09 12:30 1121220019 KFUM Örebro Ungdom - IBK Köping Ungdomsförening 3 - 4 Tobias Koivukorpi, Robin Johansson Birgittaskolan
2011-10-09 14:00 1121220023 WSK Lindesberg - Per-Ols IBF 2 - 5 Krister Eklund, Nicklas Johansson Stadsskogsskolan
2011-10-09 15:30 1121220021 Västerås IBS - Surahammars IBF 1 - 2 Wenströmska Skolan
2011-10-09 18:00 1121220020 IFK Arboga IBK - IBK Rutin 5 - 3 Vasahallen
2011-10-12 19:30 1121220024 Rönnby Västerås Utveckling IBK - Kumla IBK 3 - 7 Ulf Engstrand, Andreas Larsson Fryxelska Skolan
2011-10-15 12:30 1121220028 Rönnby IBK Ungdom - Västerås IBS 11 - 0 Michael Rosenlönn, Henrik Syversen Kristiansborgshallen
2011-10-15 14:00 1121220030 Kumla IBK - WSK Lindesberg 6 - 3 Krister Eklund, Tomas Persson Kumlahallen
2011-10-15 16:45 1121220027 Surahammars IBF - Sala Silverstaden IBK Ungdom 9 - 5 Jimmy Larsson, Per Ryman Mälarenergi Arena Surahammar
2011-10-16 11:00 1121220026 IBK Rutin - KFUM Örebro Ungdom 7 - 3 Anders Nordlund, Stefan Flyktman Mellringehallen
2011-10-16 12:00 1121220025 IBK Köping Ungdomsförening - IFK Arboga IBK 3 - 5 Thomas Carlsson, Kai Lahtela Ullvihallen
2011-10-16 15:30 1121220029 Per-Ols IBF - Rönnby Västerås Utveckling IBK 9 - 4 Camilla Eriksson, Kai Kinnari Fagerstahallen
2011-10-22 12:00 1121220035 Per-Ols IBF - Sala Silverstaden IBK Ungdom 9 - 4 Tomas Karlsson, Lars Flink Fagerstahallen
2011-10-22 12:00 1121220036 Västerås IBS - Kumla IBK 4 - 3 Stefan Karlsson, Dan Barthlen Bombardier Arena
2011-10-22 14:00 1121220032 IFK Arboga IBK - Surahammars IBF 10 - 5 Camilla Eriksson, Kai Kinnari Vasahallen
2011-10-23 11:00 1121220033 Rönnby Västerås Utveckling IBK - IBK Köping Ungdomsförening 4 - 6 Dan Barthlen, Patrik Lindberg Fryxelska Skolan
2011-10-23 12:30 1121220034 KFUM Örebro Ungdom - Rönnby IBK Ungdom 2 - 15 Mikael Åman, Stefan Flyktman Birgittaskolan
2011-10-23 14:00 1121220031 WSK Lindesberg - IBK Rutin 3 - 9 Oscar Gray, Jesper Björkman Stadsskogsskolan
2011-10-29 11:30 1121220042 Rönnby Västerås Utveckling IBK - IFK Arboga IBK 6 - 3 Mikael Brandt, Daniel Brandt Fryxelska Skolan
2011-10-29 16:15 1121220041 Sala Silverstaden IBK Ungdom - KFUM Örebro Ungdom 8 - 7 e.förl. Tomas Karlsson, Lars Flink Sala Idrottshall
2011-10-30 11:00 1121220038 IBK Rutin - Per-Ols IBF 4 - 9 Klas Leidö, Christher Johansson Mellringehallen
2011-10-30 17:30 1121220040 Västerås IBS - WSK Lindesberg 5 - 3 Michael Rosenlönn, Henrik Syversen Wenströmska Skolan
2011-10-30 18:30 1121220037 IBK Köping Ungdomsförening - Surahammars IBF 4 - 6 Thomas Carlsson, Kai Lahtela
2011-11-11 19:00 1121220039 Kumla IBK - Rönnby IBK Ungdom 4 - 6 Tobias Koivukorpi, Tony Wennberg Kumlahallen
2011-11-19 10:30 1121220043 Rönnby IBK Ungdom - IBK Rutin 7 - 3 Michael Rosenlönn, Henrik Syversen Kristiansborgshallen
2011-11-19 14:00 1121220045 Surahammars IBF - Kumla IBK 4 - 3 e.förl. Per Ryman, Jimmy Larsson Mälarenergi Arena Surahammar
2011-11-19 15:00 1121220044 Per-Ols IBF - IBK Köping Ungdomsförening 11 - 1 Jimmy Nordgren, Martin Olsson Fagerstahallen
2011-11-19 17:30 1121220048 WSK Lindesberg - IFK Arboga IBK 3 - 5 Joakim Björnstad, Petter Seger Undén Stadsskogsskolan
2011-11-20 12:30 1121220046 KFUM Örebro Ungdom - Västerås IBS 4 - 13 Mikael Åman, Anders Nordlund Birgittaskolan
2011-11-20 14:00 1121220047 Sala Silverstaden IBK Ungdom - Rönnby Västerås Utveckling IBK 6 - 5 Jonas Ahlin Sala Idrottshall
2011-11-26 11:30 1121220052 Västerås IBS - Rönnby Västerås Utveckling IBK 3 - 5 Michael Rosenlönn, Henrik Syversen Bombardier Arena
2011-11-26 16:45 1121220049 Surahammars IBF - Per-Ols IBF 4 - 3 e.förl. Marcus Karppinen, Peter Johansson Mälarenergi Arena Surahammar
2011-11-27 11:00 1121220051 IBK Rutin - Kumla IBK 4 - 7 Joakim Björnstad, Petter Seger Undén Mellringehallen
2011-11-27 15:15 1121220054 IFK Arboga IBK - Sala Silverstaden IBK Ungdom 5 - 5 Patrik Lindberg, Mikael Leander Vasahallen
2011-11-27 16:30 1121220050 IBK Köping Ungdomsförening - Rönnby IBK Ungdom 3 - 5 Peter Pettersson, Thomas Kallin
2011-11-27 17:30 1121220053 WSK Lindesberg - KFUM Örebro Ungdom 3 - 6 Anna Palmqvist, Pernilla Johansson Stadsskogsskolan
2011-12-03 14:00 1121220057 Kumla IBK - Per-Ols IBF 2 - 2 Robert Forslind Lovrencic, Michael Nilsson Kumlahallen
2011-12-04 11:00 1121220055 IBK Rutin - IBK Köping Ungdomsförening 7 - 1 Klas Leidö, Christher Johansson Mellringehallen
2011-12-04 11:00 1121220059 Rönnby Västerås Utveckling IBK - WSK Lindesberg 12 - 7 Peter Pettersson, Thomas Kallin Fryxelska Skolan
2011-12-04 12:30 1121220056 Rönnby IBK Ungdom - Surahammars IBF 8 - 3 Alexander Kedebro, Joel Tuhkanen Kristiansborgshallen
2011-12-04 18:00 1121220060 IFK Arboga IBK - KFUM Örebro Ungdom 10 - 2 Vasahallen
2011-12-08 20:00 1121220058 Sala Silverstaden IBK Ungdom - Västerås IBS 6 - 2 Camilla Eriksson, Kai Kinnari Sala Idrottshall
2011-12-10 11:30 1121220064 Västerås IBS - IFK Arboga IBK 2 - 5 Patrik Lindberg, Mikael Leander Bombardier Arena
2011-12-10 12:00 1121220063 Per-Ols IBF - Rönnby IBK Ungdom 1 - 9 Camilla Eriksson, Kai Kinnari Fagerstahallen
2011-12-10 14:00 1121220062 Surahammars IBF - IBK Rutin 6 - 2 Gabriel Brandberg, Dan Barthlen Mälarenergi Arena Surahammar
2011-12-11 12:30 1121220061 IBK Köping Ungdomsförening - Kumla IBK 3 - 3 Tobias Söderberg, Amelin Begovic
2011-12-11 12:30 1121220066 KFUM Örebro Ungdom - Rönnby Västerås Utveckling IBK 9 - 11 Martin Stockhult, Christher Johansson Birgittaskolan
2011-12-11 14:00 1121220065 WSK Lindesberg - Sala Silverstaden IBK Ungdom 2 - 7 Anders Nordlund, Nicklas Johansson Stadsskogsskolan
2011-12-17 11:30 1121220067 Västerås IBS - IBK Köping Ungdomsförening 2 - 3 Michael Rosenlönn, Henrik Syversen Bombardier Arena
2011-12-17 14:00 1121220068 Sala Silverstaden IBK Ungdom - IBK Rutin 6 - 3 Juha Vanninen, Patrik Ådemark Sala Idrottshall
2011-12-17 14:30 1121220072 IFK Arboga IBK - Kumla IBK 2 - 3 Robin Enblom, Pontus Kerstis Vasahallen
2011-12-18 11:00 1121220070 Rönnby Västerås Utveckling IBK - Rönnby IBK Ungdom 4 - 6 Peter Pettersson, Thomas Kallin Fryxelska Skolan
2011-12-18 12:30 1121220071 KFUM Örebro Ungdom - Per-Ols IBF 5 - 9 Robert Forslind Lovrencic, Michael Nilsson Birgittaskolan
2011-12-18 14:00 1121220069 WSK Lindesberg - Surahammars IBF 3 - 6 Berndt Swärd, Håkan Mellblom Stadsskogsskolan
2012-01-14 10:00 1121220073 IBK Köping Ungdomsförening - WSK Lindesberg 7 - 5 Thomas Carlsson, Pertti Nikka
2012-01-14 12:30 1121220078 Kumla IBK - Sala Silverstaden IBK Ungdom 7 - 1 Jerry Gray, Marco Juuska Kumlahallen
2012-01-14 14:00 1121220075 Surahammars IBF - KFUM Örebro Ungdom 10 - 3 Jari Sivén, Martin Larsson Mälarenergi Arena Surahammar
2012-01-14 14:00 1121220077 Per-Ols IBF - Västerås IBS 6 - 2 Camilla Eriksson, Kai Kinnari Fagerstahallen
2012-01-15 11:00 1121220074 IBK Rutin - Rönnby Västerås Utveckling IBK 9 - 3 Krister Eklund, Nicklas Johansson Mellringehallen
2012-01-15 11:30 1121220076 Rönnby IBK Ungdom - IFK Arboga IBK 4 - 3 Thomas Kallin, Peter Pettersson Kristiansborgshallen
2012-01-17 20:00 1121220079 Sala Silverstaden IBK Ungdom - IBK Köping Ungdomsförening 5 - 5 Patrik Lindberg, Mikael Leander Sala Idrottshall
2012-01-21 11:30 1121220080 Västerås IBS - IBK Rutin 4 - 5 Tobias Ström, Andreas Blomgren Bombardier Arena
2012-01-21 11:30 1121220081 Rönnby Västerås Utveckling IBK - Surahammars IBF 6 - 10 Stefan Karlsson, Peter Skogsberg Fryxelska Skolan
2012-01-21 15:00 1121220083 IFK Arboga IBK - Per-Ols IBF 6 - 5 Berndt Swärd, Håkan Mellblom Vasahallen
2012-01-22 12:30 1121220084 KFUM Örebro Ungdom - Kumla IBK 0 - 9 Robert Forslind Lovrencic, Michael Nilsson Birgittaskolan
2012-01-22 14:00 1121220082 WSK Lindesberg - Rönnby IBK Ungdom 2 - 12 Christher Johansson, Krister Eklund Stadsskogsskolan
2012-01-26 19:15 1121220085 IBK Köping Ungdomsförening - KFUM Örebro Ungdom 7 - 6 Thomas Carlsson
2012-01-28 12:30 1121220090 Kumla IBK - Rönnby Västerås Utveckling IBK 13 - 2 Berndt Swärd, Håkan Mellblom Kumlahallen
2012-01-28 14:00 1121220087 Surahammars IBF - Västerås IBS 3 - 5 Michael Rosenlönn, Henrik Syversen Mälarenergi Arena Surahammar
2012-01-29 11:30 1121220088 Rönnby IBK Ungdom - Sala Silverstaden IBK Ungdom 10 - 1 Gabriel Brandberg, Dan Barthlen Kristiansborgshallen
2012-01-29 12:30 1121220086 IBK Rutin - IFK Arboga IBK 3 - 5 Christher Johansson, Pernilla Johansson Birgittaskolan
2012-02-15 19:30 1121220089 Per-Ols IBF - WSK Lindesberg 7 - 1 Camilla Eriksson, Kai Kinnari Fagerstahallen
2012-02-03 20:00 1121220092 KFUM Örebro Ungdom - IBK Rutin 6 - 7 Anders Nordlund, Stefan Flyktman Birgittaskolan
2012-02-04 11:30 1121220095 Rönnby Västerås Utveckling IBK - Per-Ols IBF 8 - 7 Fryxelska Skolan
2012-02-04 14:00 1121220093 Sala Silverstaden IBK Ungdom - Surahammars IBF 3 - 6 Sala Idrottshall
2012-02-04 18:15 1121220091 IFK Arboga IBK - IBK Köping Ungdomsförening 4 - 2 Vasahallen
2012-02-08 18:30 1121220094 Västerås IBS - Rönnby IBK Ungdom 3 - 6 Bombardier Arena
2012-02-08 19:00 1121220096 WSK Lindesberg - Kumla IBK 0 - 5 Martin Stockhult, Stefan Flyktman Stadsskogsskolan
2012-02-05 16:00 1121220100 Rönnby IBK Ungdom - KFUM Örebro Ungdom 23 - 1 Kristiansborgshallen
2012-02-11 14:00 1121220101 Sala Silverstaden IBK Ungdom - Per-Ols IBF 4 - 4 Camilla Eriksson, Kai Kinnari Sala Idrottshall
2012-02-12 11:00 1121220097 IBK Rutin - WSK Lindesberg 7 - 4 Stefan Flyktman, Tomas Persson Mellringehallen
2012-02-12 12:30 1121220099 IBK Köping Ungdomsförening - Rönnby Västerås Utveckling IBK 5 - 8 Daniel Östling
2012-02-12 14:00 1121220102 Kumla IBK - Västerås IBS 2 - 4 Robert Forslind Lovrencic, Michael Nilsson Kumlahallen
2012-03-15 19:00 1121220098 Surahammars IBF - IFK Arboga IBK 2 - 5 Per Ryman, Jimmy Larsson Mälarenergi Arena Surahammar
2012-02-18 14:00 1121220103 Surahammars IBF - IBK Köping Ungdomsförening 5 - 2 Lars Flink, Tomas Karlsson Mälarenergi Arena Surahammar
2012-02-18 14:00 1121220106 WSK Lindesberg - Västerås IBS 3 - 6 Krister Eklund, Mikael Åman Stadsskogsskolan
2012-02-18 14:00 1121220108 IFK Arboga IBK - Rönnby Västerås Utveckling IBK 9 - 2 Per Ryman, Jimmy Larsson Vasahallen
2012-02-18 15:00 1121220104 Per-Ols IBF - IBK Rutin OW (0 - 5) Camilla Eriksson, Kai Kinnari Fagerstahallen
2012-02-19 12:30 1121220107 KFUM Örebro Ungdom - Sala Silverstaden IBK Ungdom 1 - 15 Tony Wennberg, Daniel Persson Birgittaskolan
2012-02-19 16:30 1121220105 Rönnby IBK Ungdom - Kumla IBK 5 - 3 Tobias Ström, Andreas Blomgren Kristiansborgshallen
2012-02-25 11:30 1121220112 Västerås IBS - KFUM Örebro Ungdom OW (0 - 5) Tobias Ström, Andreas Blomgren Bombardier Arena
2012-02-25 15:00 1121220114 IFK Arboga IBK - WSK Lindesberg 12 - 3 Pertti Nikka, Peter Skogsberg Vasahallen
2012-02-26 11:00 1121220109 IBK Rutin - Rönnby IBK Ungdom 2 - 7 Christher Johansson, Pernilla Johansson Mellringehallen
2012-02-26 11:00 1121220113 Rönnby Västerås Utveckling IBK - Sala Silverstaden IBK Ungdom 6 - 7 Peter Pettersson Fryxelska Skolan
2012-02-26 12:15 1121220110 IBK Köping Ungdomsförening - Per-Ols IBF 2 - 4 Pertti Nikka, Mikael Leander
2012-02-26 14:00 1121220111 Kumla IBK - Surahammars IBF 5 - 0 Robert Forslind Lovrencic, Michael Nilsson Kumlahallen
2012-03-03 11:30 1121220118 Rönnby Västerås Utveckling IBK - Västerås IBS 3 - 7 Tobias Ström, Andreas Blomgren Fryxelska Skolan
2012-03-03 12:00 1121220115 Per-Ols IBF - Surahammars IBF 7 - 2 Tobias Söderberg, Amelin Begovic Fagerstahallen
2012-03-03 12:30 1121220116 Rönnby IBK Ungdom - IBK Köping Ungdomsförening 6 - 0 David Faxå, Linus Andersson Kristiansborgshallen
2012-03-03 14:00 1121220117 Kumla IBK - IBK Rutin 1 - 1 Krister Eklund, Robert Forslind Lovrencic Skogstorpskolan
2012-03-03 14:00 1121220120 Sala Silverstaden IBK Ungdom - IFK Arboga IBK 3 - 6 Linus Andersson, Henrik Syversen Sala Idrottshall
2012-03-04 12:30 1121220119 KFUM Örebro Ungdom - WSK Lindesberg 6 - 7 Berndt Swärd, Håkan Mellblom Birgittaskolan
2012-03-10 12:00 1121220123 Per-Ols IBF - Kumla IBK 7 - 3 Mikael Jansson, Jimmy Nordgren Fagerstahallen
2012-03-10 12:30 1121220126 KFUM Örebro Ungdom - IFK Arboga IBK 3 - 18 Krister Eklund, Nicklas Johansson Birgittaskolan
2012-03-10 13:30 1121220124 Västerås IBS - Sala Silverstaden IBK Ungdom 4 - 6 Tobias Ström, Andreas Blomgren Bombardier Arena
2012-03-10 14:00 1121220122 Surahammars IBF - Rönnby IBK Ungdom 8 - 15 Peter Pettersson, Henrik Syversen Mälarenergi Arena Surahammar
2012-03-11 16:30 1121220125 WSK Lindesberg - Rönnby Västerås Utveckling IBK 4 - 6 Christher Johansson, Pernilla Johansson Stadsskogsskolan
2012-03-11 19:15 1121220121 IBK Köping Ungdomsförening - IBK Rutin 4 - 3 Henrik Syversen, Niklas Laine
2012-03-18 14:00 1121220127 Kumla IBK - IBK Köping Ungdomsförening 9 - 1 Krister Eklund, Tobias Koivukorpi Kumlahallen
2012-03-18 14:00 1121220128 IBK Rutin - Surahammars IBF 4 - 6 Robert Forslind Lovrencic, Michael Nilsson Birgittaskolan
2012-03-18 14:00 1121220130 IFK Arboga IBK - Västerås IBS 12 - 5 Jimmy Larsson, Per Ryman Vasahallen
2012-03-18 14:00 1121220131 Sala Silverstaden IBK Ungdom - WSK Lindesberg 5 - 4 Lars Flink, Tomas Karlsson Sala Idrottshall
2012-03-18 14:00 1121220132 Rönnby Västerås Utveckling IBK - KFUM Örebro Ungdom 11 - 3 Alexander Milovanovic, Jesper Sundberg Fryxelska Skolan
2012-03-18 14:30 1121220129 Rönnby IBK Ungdom - Per-Ols IBF 9 - 4 Dan Barthlen, Gabriel Brandberg Bombardier Arena
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Rönnby IBK Ungdom 22 21 0 (0) 1 205-64 141 63
2. IFK Arboga IBK 22 16 1 (0) 5 142-75 67 49
3. Per-Ols IBF 21 14 3 (0) 4 131-87 44 45
4. Surahammars IBF 22 13 2 (2) 7 122-104 18 43
5. Kumla IBK 22 12 5 (0) 5 112-63 49 41
6. Sala Silverstaden IBK Ungdom 22 8 6 (2) 8 120-123 -3 32
7. IBK Rutin 21 9 1 (0) 11 100-107 -7 28
8. Västerås IBS 21 9 0 (0) 12 93-100 -7 27
9. Rönnby Västerås Utveckling IBK 22 8 0 (0) 14 120-158 -38 24
10. IBK Köping Ungdomsförening 22 6 4 (2) 12 76-115 -39 24
11. WSK Lindesberg 22 1 1 (0) 20 71-167 -96 4
12. KFUM Örebro Ungdom 21 1 1 (0) 19 81-210 -129 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis