HJ19 (92-) (2011/12)

Gruppspel
HJ19 (92-)
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2011-09-24 15:20 1117330002 Storvreta Ungdom IBK - Bålsta FBC Valhall IBK 1 - 1 Bo Fallenius, Per-Olof Svensson Vattholma Sporthall
2011-09-25 08:30 1117330005 Hagunda IF 1 - FBC Uppsala Ungdom Svart (1) 6 - 4 Fabian Fahimi, Andreas Bengtsson Allianshallen A
2011-09-25 15:10 1117330006 Hagunda IF 2 - Gottsunda IBF 2 7 - 3 Simon Johansson, Jonas Nordqvist Allianshallen B
2011-09-25 16:00 1117330001 Gävle GIK - Arlanda IBK 13 - 3 Pekka Aho, Jan-Olov Cederholm Träffen Arena
2011-11-06 16:10 1117330003 Stenhagens KK - IK Sirius IBK 1 11 - 7 Ian Engblom, Joakim Lönnberg Stenhagen BoKC
2011-09-30 20:00 1117330010 Bålsta FBC Valhall IBK - Stenhagens KK 4 - 3 Jonas Backman, Georgios Papadakis Fridegårdsskolan
2011-10-01 11:50 1117330011 FBC Uppsala Ungdom Svart (1) - Hagunda IF 2 3 - 9 Arvid Englund, Andreas Svensson Allianshallen B
2011-10-02 16:20 1117330009 Rasbo IK - Storvreta Ungdom IBK 2 - 3 Ronnie Eriksson, Jan-Olov Cederholm Hall 2000
2011-10-29 13:30 1117330014 Gottsunda IBF 1 - Gävle GIK 3 - 7 Thomas Tanskanen, Simon Hultman Allianshallen B
2012-02-12 19:15 1117330008 IK Sirius IBK 1 - Hagunda IF 1 5 - 9 Andreas Svensson, Per-Olof Svensson Allianshallen A
2011-10-07 19:00 1117330021 Gottsunda IBF 1 - Arlanda IBK 3 - 5 Andreas Bengtsson, Fabian Fahimi Gottsundahallen
2011-10-08 10:10 1117330018 Hagunda IF 2 - IK Sirius IBK 1 3 - 5 Bo Fallenius, Per-Olof Svensson Allianshallen B
2011-10-08 11:50 1117330017 Hagunda IF 1 - Bålsta FBC Valhall IBK 13 - 3 Andreas Svensson, Christoffer Flemström Allianshallen B
2011-10-08 16:20 1117330019 Stenhagens KK - Rasbo IK 6 - 6 Simon Andrén, Daniel Tano Stenhagenskolans Sporthall
2011-10-08 17:30 1117330016 Gävle GIK - Gottsunda IBF 2 11 - 2 Roland Carlsson, Kevin Sterner
2011-10-07 18:10 1117330026 Rasbo IK - Hagunda IF 1 6 - 6 Martin Gustafsson, Andreas Svensson Hall 2000
2011-10-09 11:50 1117330022 FBC Uppsala Ungdom Svart (1) - Gävle GIK 7 - 14 Andreas Svensson, Jonas Backman Allianshallen B
2011-10-09 12:40 1117330027 Arlanda IBK - Storvreta Ungdom IBK 4 - 8 Rohnny Åhman, Miodrag Djuric Ekilla Sporthall
2011-10-12 21:15 1117330028 Gottsunda IBF 2 - Gottsunda IBF 1 6 - 10 Ian Engblom, Joakim Lönnberg Gottsundahallen
2011-10-14 20:00 1117330024 Bålsta FBC Valhall IBK - Hagunda IF 2 3 - 3 Christer Andersson, Erik Rosvall Fridegårdsskolan
2011-10-15 12:40 1117330033 Gävle GIK - IK Sirius IBK 1 11 - 2 Thomas Sterner, Karim Boudiaf
2011-10-16 10:20 1117330032 Stenhagens KK - Storvreta Ungdom IBK 2 - 4 Per-Olof Svensson, Bo Fallenius Stenhagen BoKC
2011-10-16 16:45 1117330030 Gottsunda IBF 1 - FBC Uppsala Ungdom Svart (1) 8 - 7 Pierre Engström, Leif Ericsson Gottsundahallen
2011-10-16 18:45 1117330029 Gottsunda IBF 2 - Arlanda IBK 4 - 10 Leif Ericsson, Pierre Engström Gottsundahallen
2011-10-18 21:20 1117330035 Hagunda IF 2 - Rasbo IK 17 - 0 Miodrag Djuric, Victor Flemström Allianshallen A
2011-10-21 20:00 1117330038 Bålsta FBC Valhall IBK - Gävle GIK 3 - 5 Erik Haglund, Jonas Backman Fridegårdsskolan
2011-10-22 10:10 1117330037 FBC Uppsala Ungdom Svart (1) - Gottsunda IBF 2 2 - 2 Jakob Kolsmyr, Albin Ruhl Allianshallen B
2011-10-22 18:10 1117330041 Arlanda IBK - Stenhagens KK 6 - 0 Jörgen Olsson, Anders Holm Ekilla Sporthall
2011-10-22 19:10 1117330039 Storvreta Ungdom IBK - Hagunda IF 1 4 - 6 Ronnie Eriksson, Pontus Orebrand Vattholma Sporthall
2011-10-23 08:30 1117330042 IK Sirius IBK 1 - Gottsunda IBF 1 6 - 5 Pierre Engström, Martin Gustafsson Allianshallen A
2011-10-30 08:30 1117330043 Hagunda IF 2 - Storvreta Ungdom IBK 4 - 2 Miodrag Djuric, Ramin Navaee Allianshallen A
2011-10-30 10:10 1117330049 FBC Uppsala Ungdom Svart (1) - Arlanda IBK 1 - 3 Ramin Navaee, Miodrag Djuric Allianshallen A
2011-10-30 15:20 1117330044 Gävle GIK - Rasbo IK 11 - 4 Mahbod Beigi, Peter Marksén
2011-10-30 18:45 1117330048 Gottsunda IBF 1 - Bålsta FBC Valhall IBK 1 - 6 Victor Flemström, Anders Leander Gottsundahallen
2011-10-30 19:00 1117330046 Hagunda IF 1 - Stenhagens KK 5 - 9 Ingemar Bodin, Miodrag Djuric Allianshallen A
2011-10-30 20:45 1117330047 Gottsunda IBF 2 - IK Sirius IBK 1 1 - 9 Anders Leander, Victor Flemström Gottsundahallen
2011-11-04 20:00 1117330051 Bålsta FBC Valhall IBK - Gottsunda IBF 2 8 - 2 Erik Haglund, Jonas Backman Fridegårdsskolan
2011-11-05 14:00 1117330056 Arlanda IBK - Hagunda IF 1 3 - 2 Andreas Svensson, Martin Gustafsson Ekilla Sporthall
2011-11-06 13:30 1117330055 Rasbo IK - Gottsunda IBF 1 3 - 11 Johnny Söderqvist, Sarah Ejderskog Hall 2000
2011-11-06 14:10 1117330053 Stenhagens KK - Hagunda IF 2 3 - 5 Joakim Lönnberg, Ian Engblom Stenhagen BoKC
2011-12-01 18:30 1117330052 IK Sirius IBK 1 - FBC Uppsala Ungdom Svart (1) 1 - 3 Simon Andrén, Andreas Bengtsson Gamlishallen
2011-11-12 17:20 1117330061 Gävle GIK - Storvreta Ungdom IBK 9 - 4 Emil Löfgren, Roland Carlsson
2011-11-13 13:15 1117330062 Gottsunda IBF 2 - Rasbo IK 7 - 3 Gustav Widegren, Daniel Tano Gottsundahallen
2011-11-14 18:00 1117330058 IK Sirius IBK 1 - Arlanda IBK 9 - 5 Andreas Svensson, Martin Gustafsson Allianshallen A
2011-11-14 19:40 1117330057 FBC Uppsala Ungdom Svart (1) - Bålsta FBC Valhall IBK 4 - 11 Martin Gustafsson, Andreas Svensson Allianshallen A
2011-11-14 21:20 1117330059 Hagunda IF 2 - Hagunda IF 1 6 - 2 Anders Ståhlberg, Martin Gustafsson Allianshallen A
2011-11-19 13:30 1117330069 Storvreta Ungdom IBK - Gottsunda IBF 1 12 - 3 Pierre Engström, Thomas Tanskanen Vattholma Sporthall
2011-11-19 14:00 1117330070 Arlanda IBK - Hagunda IF 2 2 - 6 Christoffer Flemström, Simon Hultman Ekilla Sporthall
2011-11-20 12:20 1117330067 Stenhagens KK - Gävle GIK 7 - 7 Simon Johansson, Gustav Widegren Stenhagen BoKC
2011-11-20 13:30 1117330068 Rasbo IK - FBC Uppsala Ungdom Svart (1) 4 - 7 Oskar Wallin, Olle Isacsson Hall 2000
2012-03-16 20:00 1117330064 Bålsta FBC Valhall IBK - IK Sirius IBK 1 4 - 6 Christophe Ruziga, Jonas Backman Fridegårdsskolan
2011-11-19 18:30 1117330076 IK Sirius IBK 1 - Rasbo IK 7 - 2 Jonas Nordqvist, Lars Gustafsson Allianshallen B
2011-11-25 20:00 1117330077 Bålsta FBC Valhall IBK - Arlanda IBK 9 - 2 Jonas Backman, Simon Hultman Fridegårdsskolan
2011-11-27 13:30 1117330074 Gottsunda IBF 1 - Stenhagens KK 9 - 4 Jakob Kolsmyr, Peter Ottehall Gottsundahallen
2011-11-27 15:30 1117330071 Gottsunda IBF 2 - Storvreta Ungdom IBK 0 - 5 Simon Hultman, Peter Ottehall Gottsundahallen
2012-01-07 13:15 1117330072 Gävle GIK - Hagunda IF 1 12 - 1 Jan-Olov Cederholm, Pekka Aho
2011-12-03 19:35 1117330081 Storvreta Ungdom IBK - FBC Uppsala Ungdom Svart (1) 7 - 3 Daniel Granath, Martin Gustafsson Ärentunaskolan
2011-12-04 08:30 1117330078 Hagunda IF 1 - Gottsunda IBF 1 10 - 6 Thomas Tanskanen, Lars Karlsson Allianshallen A
2011-12-04 09:30 1117330080 Stenhagens KK - Gottsunda IBF 2 4 - 2 Andreas Svensson, Simon Andrén Stenhagen BoKC
2011-12-04 16:20 1117330083 Rasbo IK - Bålsta FBC Valhall IBK 3 - 8 Per-Olof Svensson, Bo Fallenius Hall 2000
2012-03-18 15:00 1117330079 Hagunda IF 2 - Gävle GIK 6 - 6 Pierre Engström, Martin Holm Fyrishov B
2011-12-10 10:10 1117330086 IK Sirius IBK 1 - Storvreta Ungdom IBK 2 - 3 Andreas Bengtsson, Ramin Navaee Allianshallen A
2011-12-10 11:50 1117330085 FBC Uppsala Ungdom Svart (1) - Stenhagens KK 6 - 8 Andreas Bengtsson, Ramin Navaee Allianshallen A
2011-12-11 14:00 1117330088 Gottsunda IBF 1 - Hagunda IF 2 4 - 10 Anders Leander, Victor Flemström Gottsundahallen
2011-12-11 15:00 1117330091 Rasbo IK - Arlanda IBK 2 - 7 Ken Johansson, Miodrag Djuric Hall 2000
2011-12-11 16:00 1117330087 Gottsunda IBF 2 - Hagunda IF 1 6 - 14 Anders Leander, Victor Flemström Gottsundahallen
2011-12-16 20:00 1117330093 Bålsta FBC Valhall IBK - Storvreta Ungdom IBK 9 - 3 Jonas Backman, Erik Rosvall Fridegårdsskolan
2011-12-17 14:00 1117330092 Arlanda IBK - Gävle GIK 5 - 9 Simon Hultman, Christoffer Flemström Ekilla Sporthall
2011-12-17 21:00 1117330094 IK Sirius IBK 1 - Stenhagens KK 8 - 7 Ingemar Bodin, Miodrag Djuric Allianshallen A
2011-12-18 14:30 1117330097 Gottsunda IBF 2 - Hagunda IF 2 6 - 12 Johan Hällström, Anton Waldenvik Gottsundahallen
2011-12-18 21:00 1117330096 FBC Uppsala Ungdom Svart (1) - Hagunda IF 1 6 - 3 Miodrag Djuric, Fabian Fahimi Allianshallen A
2012-01-07 16:00 1117330100 Storvreta Ungdom IBK - Rasbo IK 6 - 1 Christer Andersson, Ronnie Eriksson Vattholma Sporthall
2012-01-08 12:20 1117330101 Stenhagens KK - Bålsta FBC Valhall IBK 7 - 8 Jakob Kolsmyr, Simon Andrén Stenhagen BoKC
2012-01-08 17:30 1117330105 Gävle GIK - Gottsunda IBF 1 12 - 3 Roland Carlsson, Thomas Sterner
2012-01-08 18:30 1117330102 Hagunda IF 2 - FBC Uppsala Ungdom Svart (1) 11 - 2 Fabian Fahimi, Andreas Bengtsson Allianshallen A
2012-01-15 19:30 1117330099 Hagunda IF 1 - IK Sirius IBK 1 5 - 4 Martin Holm, Simon Johansson Allianshallen A
2012-01-13 20:00 1117330108 Bålsta FBC Valhall IBK - Hagunda IF 1 8 - 1 Erik Rosvall, Erik Haglund Fridegårdsskolan
2012-01-14 14:00 1117330112 Arlanda IBK - Gottsunda IBF 1 8 - 3 Georgios Papadakis, Ken Johansson Ekilla Sporthall
2012-01-15 15:30 1117330110 Rasbo IK - Stenhagens KK 4 - 5 Georgios Papadakis, Ronnie Eriksson Hall 2000
2012-01-15 16:30 1117330107 Gottsunda IBF 2 - Gävle GIK 1 - 11 Anders Ståhlberg, Peter Ottehall Gottsundahallen
2012-01-19 19:40 1117330109 IK Sirius IBK 1 - Hagunda IF 2 1 - 6 Per-Olof Svensson, Matti Eronen Allianshallen A
2012-01-21 13:30 1117330115 Hagunda IF 2 - Bålsta FBC Valhall IBK 11 - 7 Jan-Olov Cederholm, Marcus Anderson Allianshallen B
2012-01-21 14:40 1117330118 Storvreta Ungdom IBK - Arlanda IBK 4 - 2 Andreas Svensson, Jonas Nordqvist Ärentunaskolan
2012-01-21 17:30 1117330113 Gävle GIK - FBC Uppsala Ungdom Svart (1) 11 - 1 Jakob Westerlund, Kevin Sterner
2012-01-21 21:00 1117330117 Hagunda IF 1 - Rasbo IK 6 - 5 Tomas Hallenberg, Pontus Orebrand Allianshallen A
2012-02-01 21:20 1117330119 Gottsunda IBF 1 - Gottsunda IBF 2 6 - 2 Pierre Engström, Johan Hällström Gottsundahallen
2012-01-22 10:10 1117330121 FBC Uppsala Ungdom Svart (1) - Gottsunda IBF 1 3 - 1 Anders Leander, Victor Flemström Allianshallen A
2012-01-22 11:50 1117330124 IK Sirius IBK 1 - Gävle GIK 5 - 11 Victor Flemström, Anders Leander Allianshallen A
2012-01-22 13:30 1117330120 Arlanda IBK - Gottsunda IBF 2 5 - 2 Simon Hultman, Christoffer Flemström Prästängshallen
2012-01-22 14:00 1117330126 Rasbo IK - Hagunda IF 2 3 - 3 Per-Olof Svensson, Bo Fallenius Hall 2000
2012-01-22 17:00 1117330123 Storvreta Ungdom IBK - Stenhagens KK 3 - 4 Anders Leander, Ingemar Bodin Ärentunaskolan
2012-01-27 20:00 1117330128 Gävle GIK - Bålsta FBC Valhall IBK 5 - 7 Roger Morin, Jan-Olov Cederholm
2012-01-28 13:40 1117330131 Stenhagens KK - Arlanda IBK 4 - 2 Marcus Anderson, Ronnie Eriksson Stenhagenskolans Sporthall
2012-01-29 08:30 1117330129 Hagunda IF 1 - Storvreta Ungdom IBK 1 - 5 Martin Holm, Pierre Engström Allianshallen A
2012-01-29 16:00 1117330133 Gottsunda IBF 2 - FBC Uppsala Ungdom Svart (1) 3 - 8 Daniel Tano, Gustav Widegren Gottsundahallen
2012-01-29 18:00 1117330132 Gottsunda IBF 1 - IK Sirius IBK 1 3 - 5 Daniel Tano, Gustav Widegren Gottsundahallen
2012-02-03 20:00 1117330139 Bålsta FBC Valhall IBK - Gottsunda IBF 1 12 - 5 Jonas Backman, Christophe Ruziga Fridegårdsskolan
2012-02-04 16:50 1117330140 Arlanda IBK - FBC Uppsala Ungdom Svart (1) 11 - 1 Jonas Nordqvist, Ramin Navaee Ekilla Sporthall
2012-02-04 18:00 1117330134 Storvreta Ungdom IBK - Hagunda IF 2 1 - 5 Pontus Orebrand, Tomas Hallenberg Ärentunaskolan
2012-02-05 14:10 1117330137 Stenhagens KK - Hagunda IF 1 7 - 6 Peter Ottehall, Georgios Papadakis Stenhagen BoKC
2012-02-05 15:00 1117330135 Rasbo IK - Gävle GIK 5 - 8 Andreas Bengtsson, Fabian Fahimi Hall 2000
2012-02-05 19:30 1117330138 IK Sirius IBK 1 - Gottsunda IBF 2 9 - 7 Miodrag Djuric, Ingemar Bodin Allianshallen A
2012-02-09 18:00 1117330143 FBC Uppsala Ungdom Svart (1) - IK Sirius IBK 1 4 - 4 Andreas Svensson, Martin Gustafsson Allianshallen B
2012-02-09 19:40 1117330147 Hagunda IF 1 - Arlanda IBK 7 - 4 Martin Gustafsson, Andreas Svensson Allianshallen B
2012-02-09 21:20 1117330144 Hagunda IF 2 - Stenhagens KK 7 - 5 Martin Gustafsson, Andreas Svensson Allianshallen B
2012-02-12 16:30 1117330146 Gottsunda IBF 1 - Rasbo IK 4 - 4 Miodrag Djuric, Ingemar Bodin Gottsundahallen
2012-02-12 18:30 1117330142 Gottsunda IBF 2 - Bålsta FBC Valhall IBK 2 - 6 Miodrag Djuric, Ingemar Bodin Gottsundahallen
2012-02-17 20:00 1117330148 Bålsta FBC Valhall IBK - FBC Uppsala Ungdom Svart (1) 12 - 2 Erik Rosvall, Christophe Ruziga Fridegårdsskolan
2012-02-18 13:30 1117330150 Hagunda IF 1 - Hagunda IF 2 7 - 9 Anders Holm, Jörgen Olsson Allianshallen A
2012-02-18 16:10 1117330152 Storvreta Ungdom IBK - Gävle GIK 4 - 5 Ronnie Eriksson, Jakob Kolsmyr Vattholma Sporthall
2012-02-18 19:20 1117330149 Arlanda IBK - IK Sirius IBK 1 4 - 3 Per-Olof Svensson, Mikael Eriksson Ekilla Sporthall
2012-02-19 13:15 1117330153 Rasbo IK - Gottsunda IBF 2 4 - 5 Peter Ottehall, Christer Andersson Hall 2000
2012-02-26 08:30 1117330161 FBC Uppsala Ungdom Svart (1) - Rasbo IK 3 - 5 Ramin Navaee, Jonas Nordqvist Allianshallen A
2012-02-26 10:10 1117330157 IK Sirius IBK 1 - Bålsta FBC Valhall IBK 9 - 9 Ramin Navaee, Jonas Nordqvist Allianshallen A
2012-02-26 16:15 1117330155 Gottsunda IBF 1 - Storvreta Ungdom IBK 1 - 7 Peter Ottehall, Joakim Ottosson Gottsundahallen
2012-02-26 17:20 1117330156 Hagunda IF 2 - Arlanda IBK 10 - 5 Johan Hällström, Pierre Engström Allianshallen A
2012-02-26 17:20 1117330160 Gävle GIK - Stenhagens KK 15 - 2 Kevin Sterner, Jakob Westerlund
2012-03-03 17:20 1117330168 Arlanda IBK - Bålsta FBC Valhall IBK 5 - 6 Jörgen Olsson, Anders Holm Ekilla Sporthall
2012-03-03 18:00 1117330162 Storvreta Ungdom IBK - Gottsunda IBF 2 6 - 2 Anders Leander, Arvid Englund Ärentunaskolan
2012-03-04 11:00 1117330163 Hagunda IF 1 - Gävle GIK 4 - 8 Göran Karlsson, Kjell Gustavsson Allianshallen A
2012-03-04 12:20 1117330165 Stenhagens KK - Gottsunda IBF 1 9 - 4 Jonas Nordqvist, Per-Olof Svensson Stenhagen BoKC
2012-03-11 17:15 1117330167 Rasbo IK - IK Sirius IBK 1 3 - 3 Johan Hällström, Martin Gustafsson Hall 2000
2012-03-09 20:00 1117330174 Bålsta FBC Valhall IBK - Rasbo IK 5 - 8 Erik Haglund, Christophe Ruziga Fridegårdsskolan
2012-03-10 10:10 1117330172 FBC Uppsala Ungdom Svart (1) - Storvreta Ungdom IBK 2 - 8 Simon Hultman, Lars Karlsson Allianshallen A
2012-03-10 17:30 1117330170 Gävle GIK - Hagunda IF 2 7 - 5 Rikard Karlsson, Anders Löfgren
2012-03-11 15:15 1117330171 Gottsunda IBF 2 - Stenhagens KK 2 - 9 Mikael Waldenvik, Olle Isacsson Gottsundahallen
2012-03-11 17:15 1117330169 Gottsunda IBF 1 - Hagunda IF 1 6 - 7 Olle Isacsson, Mikael Waldenvik Gottsundahallen
2012-03-17 08:30 1117330179 Hagunda IF 2 - Gottsunda IBF 1 8 - 3 Simon Johansson, Gustav Widegren Allianshallen B
2012-03-17 18:10 1117330177 Storvreta Ungdom IBK - IK Sirius IBK 1 7 - 4 Johnny Söderqvist, Tomas Hallenberg Vattholma Sporthall
2012-03-17 18:30 1117330178 Hagunda IF 1 - Gottsunda IBF 2 15 - 4 Martin Gustafsson, Miodrag Djuric Allianshallen B
2012-03-17 18:30 1117330182 Arlanda IBK - Rasbo IK 13 - 1 Martin Holm, Pierre Engström Ekilla Sporthall
2012-03-18 14:10 1117330176 Stenhagens KK - FBC Uppsala Ungdom Svart (1) 5 - 4 Christoffer Flemström, Simon Hultman Stenhagen BoKC
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Gävle GIK 22 19 2 1 208-84 124 59
2. Hagunda IF 2 22 17 3 2 163-80 83 54
3. Bålsta FBC Valhall IBK 22 14 3 5 149-101 48 45
4. Storvreta Ungdom IBK 22 14 1 7 107-72 35 43
5. Stenhagens KK 22 11 2 9 121-124 -3 35
6. Hagunda IF 1 22 11 1 10 136-130 6 34
7. Arlanda IBK 22 11 0 11 114-107 7 33
8. IK Sirius IBK 1 22 9 3 10 114-123 -9 30
9. FBC Uppsala Ungdom Svart (1) 22 5 2 15 83-147 -64 17
10. Gottsunda IBF 1 22 5 1 16 102-153 -51 16
11. Rasbo IK 22 2 5 15 78-151 -73 11
12. Gottsunda IBF 2 22 2 1 19 71-174 -103 7
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis