Damer Division 2 (2011/12)

Gruppspel
Damer Division 2
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2011-10-01 15:40 1106220005 Lindome IBK - Guldhedens IK 8 - 5 Henrik Haglund, Tony Cederholm Almåshallen B
2011-10-02 17:00 1106220004 Sportlife Kungälvs IBK - IBF Backadalen 12 - 0 Janne Vattfors, Roger Zahnér Mimershus A-hallen
2011-10-02 18:30 1106220006 Pixbo Wallenstam IBF Div. 2 - FBC Lerum 6 - 5 e.förl. Henrik Lord Johansson, Hampe Gustavsson Wallenstamhallen
2011-10-07 20:00 1106220007 Floda IBK - Lindås IBK 3 - 6 Daniel Fathi-Najafi, Peter Novakovic Alléhallen
2011-10-08 16:15 1106220010 FBC Lerum - Sportlife Kungälvs IBK 10 - 2 Henrik Haglund, Tony Cederholm Rydsbergshallen
2011-10-09 13:30 1106220008 IBF Backadalen - IBK Göteborg 2 - 5 Hampe Gustavsson, Henrik Lord Johansson Lundbystrand
2011-10-15 16:20 1106220017 Lindome IBK - FBC Lerum 4 - 8 Janne Vattfors, Roger Zahnér Almåshallen B
2011-10-15 16:30 1106220018 Pixbo Wallenstam IBF Div. 2 - Guldhedens IK 8 - 3 Kim Nielsen, Anders Bergström Wallenstamhallen
2011-10-16 19:00 1106220016 Sportlife Kungälvs IBK - Floda IBK 11 - 2 Joakim Gaardén, Joakim Gaardén Mimershus A-hallen
2011-10-21 20:00 1106220023 Floda IBK - Lindome IBK 9 - 5 Pierre Eberhard Berg, Joakim Amri Nilsson Alléhallen
2011-10-22 16:15 1106220020 FBC Lerum - IBK Göteborg 2 - 4 Henrik Haglund, Tony Cederholm Rydsbergshallen
2011-10-23 16:00 1106220019 Guldhedens IK - Lindås IBK 5 - 6 e.förl. Henrik Haglund, Tony Cederholm Valhalla
2011-10-23 16:30 1106220024 IBF Backadalen - Pixbo Wallenstam IBF Div. 2 5 - 6 Pontus Ekengränd, Ulf Jonasson Lundbystrand
2011-10-29 14:30 1106220026 IBK Göteborg - Guldhedens IK 6 - 0 Janne Vattfors, Roger Zahnér Torpahallen
2011-10-30 12:30 1106220029 Lindome IBK - IBF Backadalen 4 - 2 Pontus Ekengränd, Ulf Jonasson Almåshallen B
2011-11-06 16:00 1106220030 Pixbo Wallenstam IBF Div. 2 - Floda IBK 4 - 2 Pierre Eberhard Berg, Joakim Amri Nilsson Wallenstamhallen
2011-11-13 15:00 1106220025 Lindås IBK - FBC Lerum 4 - 3 Janne Vattfors, Roger Zahnér Salming Arena
2011-11-04 18:30 1106220033 IBF Backadalen - Lindås IBK 2 - 4 Janne Vattfors, Roger Zahnér Lundbystrand
2011-11-04 20:00 1106220031 Floda IBK - IBK Göteborg 2 - 5 Henrik Haglund, Tony Cederholm Alléhallen
2011-11-06 18:30 1106220034 Guldhedens IK - Sportlife Kungälvs IBK 4 - 10 Janne Vattfors, Roger Zahnér Valhalla
2011-11-11 18:30 1106220039 Pixbo Wallenstam IBF Div. 2 - Sportlife Kungälvs IBK 2 - 7 Hampe Gustavsson, Henrik Lord Johansson Wallenstamhallen
2011-11-12 14:30 1106220038 IBK Göteborg - Lindome IBK 0 - 1 Janne Vattfors, Roger Zahnér Torpahallen
2011-11-12 15:30 1106220042 IBF Backadalen - FBC Lerum 4 - 11 Erik Gaberud, Therese Magnusson Lundbystrand
2011-11-18 20:00 1106220048 Floda IBK - FBC Lerum 3 - 4 Pontus Ekengränd, Ulf Jonasson Rydsbergshallen
2011-11-19 17:00 1106220044 Lindome IBK - Lindås IBK 7 - 5 Erik Gaberud, Therese Magnusson Almåshallen B
2011-11-20 19:00 1106220043 Sportlife Kungälvs IBK - IBK Göteborg 3 - 5 Daniel Fathi-Najafi, Peter Novakovic Mimershus A-hallen
2011-11-26 17:15 1106220051 IBK Göteborg - Pixbo Wallenstam IBF Div. 2 2 - 4 Janne Vattfors, Roger Zahnér Torpahallen
2011-11-27 15:30 1106220050 Lindås IBK - Sportlife Kungälvs IBK 3 - 6 Pontus Ekengränd, Ulf Jonasson Salming Arena
2011-11-27 18:00 1106220053 Floda IBK - Guldhedens IK 5 - 6 Janne Vattfors, Roger Zahnér Alléhallen
2011-12-04 19:00 1106220059 IBF Backadalen - Floda IBK 2 - 2 Kim Nielsen, Anders Bergström Lundbystrand
2011-12-18 15:30 1106220055 IBK Göteborg - Lindås IBK 5 - 1 Hampe Gustavsson, Henrik Lord Johansson Torpahallen
2012-01-13 20:00 1106220060 FBC Lerum - Guldhedens IK 13 - 3 Pierre Eberhard Berg, Joakim Amri Nilsson Rydsbergshallen
2012-01-15 10:00 1106220057 Pixbo Wallenstam IBF Div. 2 - Lindome IBK 5 - 4 Christian Jensen, Henrik Haglund Wallenstamhallen
2011-11-17 19:40 1106220066 Guldhedens IK - IBF Backadalen 6 - 4 Mats Sällberg, Rickard Anneräng Valhalla
2011-12-10 14:30 1106220063 Lindome IBK - Sportlife Kungälvs IBK 6 - 4 Janne Vattfors, Roger Zahnér Almåshallen B
2011-12-10 17:30 1106220061 Lindås IBK - Pixbo Wallenstam IBF Div. 2 8 - 2 Christian Jensen, Henrik Haglund Salming Arena
2011-12-14 18:30 1106220070 IBF Backadalen - Sportlife Kungälvs IBK 3 - 13 Joakim Gaardén, Joakim Gaardén Lundbystrand
2011-12-18 13:30 1106220071 Guldhedens IK - Lindome IBK 1 - 6 Christian Jensen, Henrik Haglund Valhalla
2011-12-18 18:00 1106220072 FBC Lerum - Pixbo Wallenstam IBF Div. 2 4 - 4 Torbjörn Zahner, Robin Cederdahl Rydsbergshallen
2012-01-15 14:30 1106220073 Lindås IBK - Floda IBK 5 - 2 Mats Sällberg, Rickard Anneräng Salming Arena
2012-01-15 14:45 1106220076 Sportlife Kungälvs IBK - FBC Lerum 7 - 3 Pierre Eberhard Berg, Joakim Amri Nilsson Mimershus A-hallen
2012-01-17 20:30 1106220074 IBK Göteborg - IBF Backadalen 8 - 2 Pontus Ekengränd, Ulf Jonasson Torpahallen
2012-01-20 20:00 1106220082 Floda IBK - Sportlife Kungälvs IBK 2 - 5 Christian Jensen, Henrik Haglund Alléhallen
2012-01-22 12:30 1106220084 Guldhedens IK - Pixbo Wallenstam IBF Div. 2 7 - 6 Janne Vattfors, Roger Zahnér Valhalla
2012-01-22 18:00 1106220083 FBC Lerum - Lindome IBK 10 - 3 Hampe Gustavsson, Henrik Lord Johansson Rydsbergshallen
2012-01-28 14:30 1106220086 IBK Göteborg - FBC Lerum 1 - 2 Mats Sällberg, Rickard Anneräng Torpahallen
2012-01-28 16:00 1106220090 Pixbo Wallenstam IBF Div. 2 - IBF Backadalen 6 - 1 Joakim Amri Nilsson, Henrik Haglund Wallenstamhallen
2012-01-28 17:00 1106220089 Lindome IBK - Floda IBK 3 - 2 e.förl. Per Pettersson, Måns Löfgren Skånhällaskolan
2012-01-28 18:00 1106220085 Lindås IBK - Guldhedens IK 10 - 3 Erik Gaberud, Therese Magnusson Salming Arena
2012-01-30 18:30 1106220095 IBF Backadalen - Lindome IBK 4 - 3 Janne Vattfors, Roger Zahnér Lundbystrand
2012-02-04 16:15 1106220091 FBC Lerum - Lindås IBK 5 - 1 Janne Vattfors, Roger Zahnér Rydsbergshallen
2012-02-05 19:00 1106220092 Guldhedens IK - IBK Göteborg 3 - 5 Ulf Jonasson, Pontus Ekengränd Valhalla
2012-02-26 12:00 1106220096 Floda IBK - Pixbo Wallenstam IBF Div. 2 6 - 8 Erik Gaberud, Therese Magnusson Alléhallen
2012-01-22 12:20 1106220099 Lindås IBK - IBF Backadalen 9 - 2 Christian Jensen, Henrik Haglund Salming Arena
2012-02-12 19:00 1106220100 Sportlife Kungälvs IBK - Guldhedens IK 8 - 3 Daniel Fathi-Najafi, Peter Novakovic Mimershus A-hallen
2012-03-13 20:30 1106220097 IBK Göteborg - Floda IBK 6 - 3 Pontus Ekengränd, Ulf Jonasson Torpahallen
2012-02-18 12:30 1106220104 Lindome IBK - IBK Göteborg 3 - 2 e.förl. Janne Vattfors, Roger Zahnér Almåshallen B
2012-02-19 17:15 1106220105 Sportlife Kungälvs IBK - Pixbo Wallenstam IBF Div. 2 7 - 5 Rickard Anneräng, Mats Sällberg Mimershus A-hallen
2012-03-10 17:00 1106220108 FBC Lerum - IBF Backadalen 10 - 3 Erik Gaberud, Therese Magnusson Rydsbergshallen
2012-02-25 16:15 1106220114 FBC Lerum - Floda IBK 4 - 2 Daniel Fathi-Najafi, Peter Novakovic Rydsbergshallen
2012-02-25 16:30 1106220110 Lindås IBK - Lindome IBK 9 - 5 Henrik Haglund, Magnus Persson Salming Arena
2012-02-25 17:15 1106220109 IBK Göteborg - Sportlife Kungälvs IBK 3 - 4 Martin Larsson, Sven Persson Torpahallen
2012-03-04 10:00 1106220119 Guldhedens IK - Floda IBK 7 - 5 Janne Vattfors, Roger Zahnér Valhalla
2012-03-04 16:00 1106220117 Pixbo Wallenstam IBF Div. 2 - IBK Göteborg 1 - 8 Erik Gaberud, Therese Magnusson Wallenstamhallen
2012-03-04 16:45 1106220116 Sportlife Kungälvs IBK - Lindås IBK 8 - 3 Rickard Anneräng, Mats Sällberg Mimershus A-hallen
2012-03-09 20:00 1106220125 Floda IBK - IBF Backadalen 5 - 4 e.förl. Therese Magnusson, Erik Gaberud Alléhallen
2012-03-10 13:40 1106220123 Lindome IBK - Pixbo Wallenstam IBF Div. 2 8 - 1 Daniel Fathi-Najafi, Peter Novakovic Almåshallen B
2012-03-11 15:45 1106220121 Lindås IBK - IBK Göteborg 4 - 8 Henrik Haglund, Christian Jensen Salming Arena
2012-03-15 19:45 1106220126 Guldhedens IK - FBC Lerum 3 - 10 Janne Vattfors, Roger Zahnér Valhalla
2012-03-17 10:50 1106220127 Pixbo Wallenstam IBF Div. 2 - Lindås IBK 3 - 6 Pierre Eberhard Berg, Joakim Amri Nilsson Wallenstamhallen
2012-03-17 16:30 1106220132 IBF Backadalen - Guldhedens IK 7 - 6 Janne Vattfors, Roger Zahnér Lundbystrand
2012-03-18 16:45 1106220129 Sportlife Kungälvs IBK - Lindome IBK 6 - 1 Janne Vattfors, Roger Zahnér Mimershus A-hallen
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Sportlife Kungälvs IBK 16 13 0 (0) 3 113-55 58 39
2. FBC Lerum 16 11 2 (0) 3 104-54 50 35
3. IBK Göteborg 16 11 1 (0) 4 73-37 36 34
4. Lindås IBK 16 9 1 (1) 6 84-69 15 29
5. Lindome IBK 16 7 2 (2) 7 71-73 -2 25
6. Pixbo Wallenstam IBF Div. 2 16 7 2 (1) 7 71-83 -12 24
7. Guldhedens IK 16 4 1 (0) 11 65-117 -52 13
8. IBF Backadalen 16 2 2 (0) 12 47-110 -63 8
9. Floda IBK 16 1 3 (1) 12 55-85 -30 7
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis