Pojkar Klass 6 99/00 (2012/13)

Gruppspel
Pojkar Klass 6 99/00
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2012-10-05 19:20 1212550003 Hovsta IF - Stene IF 1 - 13 David Holm, Tim Sandström Hovstaskolan
2012-10-06 11:50 1212550001 Lillån IBK P00 - Kopparbergs BK 17 - 1 Isak Olsson Axell, Nils Fahlin Lillåns skola
2012-10-06 13:30 1212550002 Silvergruvans IBF - WSK Lindesberg P00 14 - 2 Hanna Hautanen, Mattias Wikman Sporthallen, Hällefors
2012-10-08 18:30 1212550005 IBF Örebro Ungdom - Stora Mellösa-Åsbyvikens IF 20 - 2 Carl Harryson, Alexander Miller Risbergska skolan
2012-10-13 13:00 1212550006 Kopparbergs BK - IBF Örebro Ungdom 7 - 5 Jörgen Dahlström, Tony Larsson Ljusnarshallen
2012-10-13 13:50 1212550008 KFUM Örebro - Hovsta IF 10 - 0 Elin Sjödahl, Nils Fahlin Pettersberg Bollhall-Örebro
2012-10-14 12:30 1212550009 Stene IF - Silvergruvans IBF 6 - 4 Filip Ardryd, Markus Lindegren Skogstorpskolan
2012-10-14 15:30 1212550010 WSK Lindesberg P00 - Lillån IBK P00 1 - 4 Olle Stillnert, Jonathan Bosson Magnusson Stadsskogsskolan
2012-10-19 19:20 1212550014 Hovsta IF - Stora Mellösa-Åsbyvikens IF 1 - 10 Carl Harryson, Alexander Miller Hovstaskolan
2012-10-20 10:20 1212550012 Lillån IBK P00 - Stene IF 9 - 4 Christher Johansson, Adam Olsson Lillåns skola
2012-10-20 13:30 1212550013 Silvergruvans IBF - KFUM Örebro 2 - 5 Hanna Hautanen, Mattias Wikman Sporthallen, Hällefors
2012-12-06 19:00 1212550011 Kopparbergs BK - WSK Lindesberg P00 4 - 7 Jörgen Dahlström, Tony Larsson Ljusnarshallen
2012-10-26 19:20 1212550017 Hovsta IF - Lillån IBK P00 2 - 13 Jacob Tillman, Elin Sjödahl Hovstaskolan
2012-10-27 13:30 1212550016 Silvergruvans IBF - Kopparbergs BK 6 - 9 Hanna Hautanen, Mattias Wikman Sporthallen, Hällefors
2012-10-28 13:00 1212550020 Stora Mellösa-Åsbyvikens IF - KFUM Örebro 2 - 7 Adam Olsson, Mattis Gillstam Odenskolans Sporthall
2012-11-04 13:00 1212550019 IBF Örebro Ungdom - Stene IF 15 - 7 Mattis Gillstam, Adam Olsson Skogstorpskolan
2012-11-17 10:00 1212550024 WSK Lindesberg P00 - Hovsta IF 11 - 3 Jonathan Bosson Magnusson, Hampus Edström Stadsskogsskolan
2012-11-17 10:20 1212550021 Lillån IBK P00 - Silvergruvans IBF 15 - 2 Tomas Halling, Isak Olsson Axell Lillåns skola
2012-11-17 13:00 1212550025 Kopparbergs BK - Stora Mellösa-Åsbyvikens IF 5 - 5 Jörgen Dahlström, Tony Larsson Ljusnarshallen
2012-11-17 13:20 1212550022 KFUM Örebro - IBF Örebro Ungdom 2 - 6 Jacob Tillman, Tomas Halling Navets skola
2012-11-23 19:20 1212550026 Hovsta IF - Kopparbergs BK 6 - 11 Isak Olsson Axell, Jacob Olausson Hovstaskolan
2012-11-24 15:30 1212550029 Stora Mellösa-Åsbyvikens IF - WSK Lindesberg P00 3 - 7 Mattis Gillstam, Adam Olsson Odenskolans Sporthall
2012-11-24 16:20 1212550030 KFUM Örebro - Stene IF 4 - 5 Tomas Helgesson, Caroline Helgesson Navets skola
2012-11-24 17:50 1212550028 IBF Örebro Ungdom - Lillån IBK P00 7 - 6 Jacob Tillman, Amanda Fahlin Navets skola
2012-12-01 13:00 1212550035 Kopparbergs BK - KFUM Örebro 4 - 1 Jörgen Dahlström, Tony Larsson Ljusnarshallen
2012-12-01 13:30 1212550032 Silvergruvans IBF - Hovsta IF 4 - 3 Hanna Hautanen, Mattias Wikman Sporthallen, Hällefors
2012-12-02 10:00 1212550034 WSK Lindesberg P00 - IBF Örebro Ungdom 3 - 10 Olle Stillnert, Jonathan Bosson Magnusson Stadsskogsskolan
2012-12-02 12:30 1212550033 Stene IF - Stora Mellösa-Åsbyvikens IF 14 - 7 Filip Ardryd, Markus Lindegren Skogstorpskolan
2012-12-08 16:20 1212550039 KFUM Örebro - Lillån IBK P00 4 - 7 Elin Sjödahl, Amanda Fahlin Navets skola
2012-12-08 17:50 1212550037 IBF Örebro Ungdom - Hovsta IF 16 - 2 Isak Olsson Axell, Alexander Miller Navets skola
2012-12-09 12:30 1212550040 Stene IF - WSK Lindesberg P00 6 - 7 Filip Ardryd, Markus Lindegren Skogstorpskolan
2012-12-09 15:00 1212550038 Stora Mellösa-Åsbyvikens IF - Silvergruvans IBF 3 - 8 Adam Olsson, Mattis Gillstam Odenskolans Sporthall
2012-12-15 10:15 1212550041 Lillån IBK P00 - Stora Mellösa-Åsbyvikens IF 12 - 1 Alexander Miller, Isak Olsson Axell Lillåns skola
2012-12-15 13:00 1212550045 Kopparbergs BK - Stene IF 7 - 4 Jörgen Dahlström, Tony Larsson Ljusnarshallen
2012-12-16 11:30 1212550044 WSK Lindesberg P00 - KFUM Örebro 3 - 4 Erika Pettersson, Olle Stillnert Stadsskogsskolan
2013-03-02 13:30 1212550042 Silvergruvans IBF - IBF Örebro Ungdom 2 - 17 Hanna Hautanen, Mattias Wikman Sporthallen, Hällefors
2013-01-11 19:00 1212550050 Kopparbergs BK - Lillån IBK P00 4 - 12 Tobias Jäderqvist, Jörgen Dahlström Ljusnarshallen
2013-01-12 10:00 1212550049 WSK Lindesberg P00 - Silvergruvans IBF 5 - 5 Emelie Moraglio, Erika Pettersson Stadsskogsskolan
2013-01-13 10:30 1212550048 Stene IF - Hovsta IF 10 - 1 Filip Ardryd, Markus Lindegren Skogstorpskolan
2013-01-13 15:00 1212550046 Stora Mellösa-Åsbyvikens IF - IBF Örebro Ungdom 3 - 9 Adam Olsson, Mattis Gillstam Odenskolans Sporthall
2013-01-18 19:20 1212550053 Hovsta IF - KFUM Örebro 5 - 5 Tomas Halling, Filip Ardryd Hovstaskolan
2013-01-19 10:20 1212550051 Lillån IBK P00 - WSK Lindesberg P00 8 - 3 Isak Olsson Axell, Nils Fahlin Lillåns skola
2013-01-19 13:30 1212550052 Silvergruvans IBF - Stene IF 11 - 12 Mattias Wikman, Hanna Hautanen Sporthallen, Hällefors
2013-01-19 18:50 1212550055 IBF Örebro Ungdom - Kopparbergs BK 8 - 4 Carl Harryson, Alexander Miller Navets skola
2013-01-26 13:00 1212550059 Stene IF - Lillån IBK P00 1 - 12 Filip Ardryd, Markus Lindegren Skogstorpskolan
2013-01-26 14:00 1212550058 KFUM Örebro - Silvergruvans IBF 3 - 2 Jacob Olausson, Tomas Halling Tegelbruket
2013-01-26 15:00 1212550060 WSK Lindesberg P00 - Kopparbergs BK 1 - 6 Olle Stillnert, Jennifer Tapper Stadsskogsskolan
2013-01-27 13:00 1212550057 Stora Mellösa-Åsbyvikens IF - Hovsta IF 3 - 2 Adam Olsson, Mattis Gillstam Odenskolans Sporthall
2013-02-09 10:20 1212550061 Lillån IBK P00 - Hovsta IF 18 - 2 Elin Sjödahl, Amanda Fahlin Lillåns skola
2013-02-09 10:30 1212550063 Stene IF - IBF Örebro Ungdom 2 - 15 Filip Ardryd, Markus Lindegren Skogstorpskolan
2013-02-09 11:30 1212550062 KFUM Örebro - Stora Mellösa-Åsbyvikens IF 5 - 4 Christher Johansson, Tony Wennberg Adolfsbergsskolan
2013-02-09 17:00 1212550065 Kopparbergs BK - Silvergruvans IBF 13 - 4 Jörgen Dahlström, Tony Larsson Ljusnarshallen
2013-02-08 19:20 1212550067 Hovsta IF - WSK Lindesberg P00 2 - 5 Carl Harryson, Jacob Olausson Hovstaskolan
2013-02-14 19:15 1212550066 Silvergruvans IBF - Lillån IBK P00 2 - 9 Hanna Hautanen, Mattias Wikman Sporthallen, Hällefors
2013-02-16 14:50 1212550069 IBF Örebro Ungdom - KFUM Örebro 11 - 3 Christher Johansson, Tomas Helgesson Navets skola
2013-02-17 15:00 1212550070 Stora Mellösa-Åsbyvikens IF - Kopparbergs BK 3 - 6 Mattis Gillstam, Tomas Helgesson Odenskolans Sporthall
2013-02-27 19:40 1212550071 Lillån IBK P00 - IBF Örebro Ungdom 1 - 7 Alexander Miller, Jacob Olausson Lillåns skola
2013-03-02 10:00 1212550074 WSK Lindesberg P00 - Stora Mellösa-Åsbyvikens IF 8 - 0 Jonathan Bosson Magnusson, Hampus Edström Stadsskogsskolan
2013-03-02 13:00 1212550075 Kopparbergs BK - Hovsta IF 10 - 2 Jörgen Dahlström, Tony Larsson Ljusnarshallen
2013-03-02 13:30 1212550073 Stene IF - KFUM Örebro 4 - 8 Izabell Raczynska, Linnea Åsenlund Skogstorpskolan
2013-03-08 19:20 1212550076 Hovsta IF - Silvergruvans IBF 4 - 3 Jacob Tillman, Jacob Olausson Hovstaskolan
2013-03-09 13:30 1212550080 KFUM Örebro - Kopparbergs BK 7 - 7 Jacob Olausson, Jacob Tillman Tegelbruket
2013-03-09 17:50 1212550078 IBF Örebro Ungdom - WSK Lindesberg P00 13 - 2 Jacob Tillman, Tomas Helgesson Navets skola
2013-03-10 15:00 1212550079 Stora Mellösa-Åsbyvikens IF - Stene IF 9 - 5 Mattis Gillstam, Adam Olsson Odenskolans Sporthall
2013-03-15 19:20 1212550083 Hovsta IF - IBF Örebro Ungdom 3 - 13 Nils Fahlin, Isak Olsson Axell Hovstaskolan
2013-03-16 10:20 1212550081 Lillån IBK P00 - KFUM Örebro 6 - 2 Amanda Fahlin, Tim Sandström Lillåns skola
2013-03-16 12:00 1212550084 WSK Lindesberg P00 - Stene IF 7 - 7 Jonathan Bosson Magnusson, Hampus Edström Stadsskogsskolan
2013-03-17 13:30 1212550082 Silvergruvans IBF - Stora Mellösa-Åsbyvikens IF 2 - 4 Hanna Hautanen, Mattias Wikman Sporthallen, Hällefors
2013-03-23 11:30 1212550089 KFUM Örebro - WSK Lindesberg P00 12 - 1 David Holm, Anders Nordlund Adolfsbergsskolan
2013-03-23 14:50 1212550087 IBF Örebro Ungdom - Silvergruvans IBF OW (0 - 5) Jacob Olausson, Jacob Tillman Navets skola
2013-03-23 15:30 1212550090 Stene IF - Kopparbergs BK 9 - 10 Filip Ardryd, Markus Lindegren Skogstorpskolan
2013-03-24 15:00 1212550088 Stora Mellösa-Åsbyvikens IF - Lillån IBK P00 3 - 13 Adam Olsson, Mattis Gillstam Odenskolans Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBF Örebro Ungdom 15 14 0 1 172-49 123 42
2. Lillån IBK P00 16 14 0 2 162-46 116 42
3. Kopparbergs BK 16 10 2 4 108-97 11 32
4. KFUM Örebro 16 8 2 6 82-69 13 26
5. WSK Lindesberg P00 16 6 2 8 73-101 -28 20
6. Stene IF 16 6 1 9 109-127 -18 19
7. Stora Mellösa-Åsbyvikens IF 16 4 1 11 62-124 -62 13
8. Silvergruvans IBF 15 3 1 11 71-110 -39 10
9. Hovsta IF 16 1 1 14 39-155 -116 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis