Flickor 00 (2012/13)

Gruppspel
Flickor 00 A
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2012-10-07 10:40 1206661003 Pixbo Wallenstam IBK Svart - Varla IBK Gbg 3 - 0 Tarek El Abtah, Jesper Axelsson Mölnlycke Idrottshall
2012-10-07 11:00 1206661001 IBK Göteborg - FBC Lerum 3 - 4 Josefine Elgquist, Victoria Persson-Miettinen Torpahallen
2012-10-07 16:30 1206661004 Ale IBF - Lindås IBK 0 - 4 Narcis Hadziselimovic, Apilou Dragin Bohushallen
2012-10-14 11:00 1206661008 IBK Göteborg - Lindome IBK 2 - 3 Anders Bergström, Kim Nielsen Torpahallen
2012-10-14 11:20 1206661005 FBC Lerum - Lindås IBK 2 - 4 Johannes Akyol, Adam Jällfält Rydsbergshallen
2012-10-14 16:00 1206661006 Varla IBK Gbg - Ale IBF 4 - 6 Lindälvshallen
2012-10-20 11:30 1206661012 Lindås IBK - Varla IBK Gbg 3 - 1 Andreas Julin, Alf Björkner Askims Sporthall
2012-10-21 12:00 1206661009 Lindome IBK - FBC Lerum 4 - 4 Johannes Akyol, Adam Jällfält Almåshallen B
2012-10-21 13:40 1206661010 Pixbo Wallenstam IBK Svart - IBK Göteborg 11 - 1 Mika Pulkkinen, Emelie Fagerberg Mölnlycke Idrottshall
2012-10-27 13:00 1206661016 Lindome IBK - Pixbo Wallenstam IBK Svart 3 - 4 Kari Kyyrä, Erik Gaberud Almåshallen B
2012-10-28 09:00 1206661015 IBK Göteborg - Ale IBF 1 - 4 Johan Pedersen, Andreas Julin Torpahallen
2012-10-28 16:00 1206661013 FBC Lerum - Varla IBK Gbg 7 - 2 Linus Backlund, Johan Pedersen Rydsbergshallen
2012-11-04 10:50 1206661017 Pixbo Wallenstam IBK Svart - FBC Lerum 3 - 3 Jesper Hult, Erik Schloenzig Wallenstamhallen
2012-11-04 16:30 1206661019 Lindås IBK - IBK Göteborg 8 - 1 Victoria Persson-Miettinen, Josefine Elgquist Askims Sporthall
2012-12-16 16:30 1206661018 Ale IBF - Lindome IBK 4 - 5 Sarah Lundberg, Christer Carlberg Bohushallen
2012-11-10 17:50 1206661024 Pixbo Wallenstam IBK Svart - Ale IBF 6 - 3 Hampe Gustavsson, Tarek El Abtah Wallenstamhallen
2012-11-11 12:00 1206661022 IBK Göteborg - Varla IBK Gbg 3 - 3 Alf Björkner, Andreas Julin Torpahallen
2012-11-11 14:10 1206661023 Lindome IBK - Lindås IBK 1 - 5 Andreas Julin, Alf Björkner Streteredsskolan
2012-11-17 15:40 1206661025 Ale IBF - FBC Lerum 6 - 4 Adam Kruse, Oscar Carestam Ale Kulturrum
2012-11-18 12:00 1206661026 Lindås IBK - Pixbo Wallenstam IBK Svart 1 - 6 Adam Kruse, Oscar Carestam Salming Arena
2012-11-18 13:30 1206661027 Varla IBK Gbg - Lindome IBK 0 - 7 Fjärås Idrottshall
2012-12-01 14:30 1206661031 Pixbo Wallenstam IBK Svart - Lindås IBK 2 - 2 Stefan Larsson, Gabriel Holmberg Mölnlycke Idrottshall
2012-12-01 16:20 1206661030 Lindome IBK - Varla IBK Gbg 8 - 2 Besim Mehmedagic, Aldin Hadziselmovic Almåshallen B
2012-12-02 14:15 1206661032 FBC Lerum - Ale IBF 1 - 3 Fredrik Wallhede, Tobias Lindqvist Hjällsnäshallen
2012-12-08 11:00 1206661033 Ale IBF - Pixbo Wallenstam IBK Svart 2 - 2 Goran Kuduzovic, Dejan Cesto Ale Kulturrum
2012-12-09 12:00 1206661034 Lindås IBK - Lindome IBK 3 - 0 David Borgvall, Victor Engstrand Salming Arena
2012-12-09 18:40 1206661035 Varla IBK Gbg - IBK Göteborg 5 - 4 Lindälvshallen
2012-12-15 09:00 1206661039 Lindome IBK - Ale IBF 6 - 1 Hajrudin Begic, Tomas Levin Almåshallen B
2012-12-16 14:00 1206661038 IBK Göteborg - Lindås IBK 4 - 3 Rolof Hermfelt, Alf Björkner Torpahallen
2012-12-16 14:00 1206661040 FBC Lerum - Pixbo Wallenstam IBK Svart 2 - 5 Narcis Hadziselimovic, Besim Mehmedagic Rydsbergshallen
2013-01-12 14:00 1206661042 Ale IBF - IBK Göteborg 6 - 2 Lazo Cesto, Johan Pedersen Ale Kulturrum
2013-01-13 11:00 1206661041 Pixbo Wallenstam IBK Svart - Lindome IBK 1 - 4 Christer Carlberg, Jervand Hakopian Wallenstamhallen
2013-01-13 14:40 1206661044 Varla IBK Gbg - FBC Lerum 0 - 14 Lindälvshallen
2013-01-20 10:00 1206661048 FBC Lerum - Lindome IBK 2 - 6 Robin Petersson-Bark, Aldin Hadziselmovic Rydsbergshallen
2013-01-20 13:00 1206661047 IBK Göteborg - Pixbo Wallenstam IBK Svart 2 - 8 Alf Björkner, Andreas Julin Torpahallen
2013-01-20 14:40 1206661045 Varla IBK Gbg - Lindås IBK 2 - 5 Lindälvshallen
2013-01-26 14:00 1206661051 Ale IBF - Varla IBK Gbg 9 - 4 Jesper Hult, Erik Schloenzig Ale Kulturrum
2013-01-26 14:10 1206661049 Lindome IBK - IBK Göteborg 6 - 1 Adam Widebert, Rasmus Carlström Streteredsskolan
2013-01-27 11:00 1206661052 Lindås IBK - FBC Lerum 4 - 0 David Borgvall, Victor Engstrand Salming Arena
2013-02-03 14:40 1206661054 Varla IBK Gbg - Pixbo Wallenstam IBK Svart 1 - 3 Lindälvshallen
2013-02-03 15:20 1206661056 FBC Lerum - IBK Göteborg 3 - 4 Amir Huseinovic, Anton Cedersjö Rydsbergshallen
2013-02-03 17:40 1206661053 Lindås IBK - Ale IBF 3 - 6 Andreas Julin, Martin Helg Salming Arena
2013-02-10 11:00 1206661057 IBK Göteborg - FBC Lerum 3 - 2 Tomas Levin, Aldin Hadziselmovic Torpahallen
2013-02-10 13:50 1206661059 Pixbo Wallenstam IBK Svart - Varla IBK Gbg 7 - 0 Hajrudin Begic, Aldin Hadziselmovic Wallenstamhallen
2013-02-23 16:40 1206661060 Ale IBF - Lindås IBK 4 - 3 Oliver Engström, Andreas Julin Ale Kulturrum
2012-11-25 18:15 1206661061 FBC Lerum - Lindås IBK 4 - 5 Tony Cederholm, Mona Franzon Rydsbergshallen
2013-02-17 13:40 1206661064 IBK Göteborg - Lindome IBK 0 - 1 Nairi Moosakhanian, Tilda Lundgren Torpahallen
2013-03-10 12:00 1206661062 Varla IBK Gbg - Ale IBF 1 - 4 Fjärås Idrottshall
2013-02-23 12:00 1206661065 Lindome IBK - FBC Lerum 3 - 2 Pontus Ekengränd, Joakim Amri Nilsson Almåshallen B
2013-02-24 10:10 1206661066 Pixbo Wallenstam IBK Svart - IBK Göteborg 6 - 0 Victor Engstrand, David Borgvall Mölnlycke Idrottshall
2013-02-24 13:10 1206661068 Lindås IBK - Varla IBK Gbg 5 - 0 Rasmus Carlström, Adam Widebert Askims Sporthall
2013-03-03 10:00 1206661069 FBC Lerum - Varla IBK Gbg 8 - 2 Tomas Levin, Hajrudin Begic Rydsbergshallen
2013-03-03 13:00 1206661071 IBK Göteborg - Ale IBF 2 - 1 Tomas Levin, Stefan Larsson Torpahallen
2013-03-06 18:00 1206661072 Lindome IBK - Pixbo Wallenstam IBK Svart 6 - 1 Hajrudin Begic, Tomas Levin Streteredsskolan
2013-03-09 15:10 1206661074 Ale IBF - Lindome IBK 0 - 2 Kent Andersson H, Anders Bergström Ale Kulturrum
2013-03-10 08:10 1206661073 Pixbo Wallenstam IBK Svart - FBC Lerum 4 - 3 Johannes Akyol, Adam Jällfält Wallenstamhallen
2013-03-10 14:00 1206661075 Lindås IBK - IBK Göteborg 2 - 1 Aldin Hadziselmovic, Anela Hadziselimovic Askims Sporthall
2013-03-16 16:00 1206661079 Lindome IBK - Lindås IBK 1 - 0 Therese Magnusson, Pontus Ekengränd Almåshallen B
2013-03-16 16:30 1206661078 IBK Göteborg - Varla IBK Gbg 5 - 0 Jervand Hakopian, Christer Carlberg Torpahallen
2013-03-20 18:15 1206661080 Pixbo Wallenstam IBK Svart - Ale IBF 9 - 3 Simon Gustafsson, Robin Petersson-Bark Redfoxhallen
2013-03-17 18:30 1206661083 Varla IBK Gbg - Lindome IBK 0 - 3 Lindälvshallen
2013-03-24 14:00 1206661081 Ale IBF - FBC Lerum 6 - 2 Aldin Hadziselmovic, Anela Hadziselimovic Ale Kulturrum
2013-03-24 15:00 1206661082 Lindås IBK - Pixbo Wallenstam IBK Svart 2 - 5 Simon Gustafsson, Anton Cedersjö Salming Arena
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Lindome IBK 18 14 1 3 69-32 37 43
2. Pixbo Wallenstam IBK Svart 18 13 3 2 86-38 48 42
3. Lindås IBK 18 11 1 6 62-40 22 34
4. Ale IBF 18 10 1 7 68-61 7 31
5. IBK Göteborg 18 5 1 12 39-76 -37 16
6. FBC Lerum 18 4 2 12 67-67 0 14
7. Varla IBK Gbg 18 1 1 16 27-104 -77 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Flickor 00 B
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2012-10-07 09:00 1206662004 Bergums IF - Floda IBK 3 - 14 Adem Can, Mika Pulkkinen Bergumsskolan
2012-10-07 17:40 1206662001 Sportlife Kungälvs IBK - Landvetter IBK 5 - 5 Narcis Hadziselimovic, Anton Larsson Kastellegårdshallen
2012-10-14 11:00 1206662005 Landvetter IBK - Floda IBK 5 - 3 Nathalie Andrén, Rebecka Asp Önnerödshallen
2012-10-14 16:00 1206662007 IK Zenith - Pixbo Wallenstam IBK Röd 1 - 3 Nathalie Andrén, Kent Andersson H Björlanda Idrottshall
2012-10-21 12:00 1206662011 Bergums IF - IK Zenith 2 - 10 Andreas Julin, Amir Huseinovic Bergumsskolan
2012-10-21 12:30 1206662010 Pixbo Wallenstam IBK Röd - Sportlife Kungälvs IBK 8 - 2 Victoria Persson-Miettinen, Josefine Elgquist Mölnlycke Idrottshall
2012-10-23 19:15 1206662015 Sportlife Kungälvs IBK - Bergums IF 11 - 0 Aldin Hadziselmovic, Anela Hadziselimovic Kastellegårdshallen
2013-02-02 11:00 1206662014 IK Zenith - Floda IBK 3 - 2 Andreas Julin, Stefan Larsson Björlanda Idrottshall
2012-11-04 13:10 1206662017 Pixbo Wallenstam IBK Röd - Landvetter IBK 4 - 2 Jesper Hult, Erik Schloenzig Wallenstamhallen
2012-11-04 16:40 1206662019 Floda IBK - Sportlife Kungälvs IBK 3 - 3 Narcis Hadziselimovic, Besim Mehmedagic Alléhallen
2012-11-10 15:30 1206662024 Pixbo Wallenstam IBK Röd - Bergums IF 7 - 3 Kim Nielsen, Jervand Hakopian Wallenstamhallen
2012-11-11 12:20 1206662021 Landvetter IBK - IK Zenith 5 - 0 Aldin Hadziselmovic, Anela Hadziselimovic Landvetter Idrottshall
2012-11-18 12:00 1206662025 Bergums IF - Landvetter IBK 1 - 16 Aldin Hadziselmovic, Anela Hadziselimovic Bergumsskolan
2012-11-18 14:50 1206662026 Floda IBK - Pixbo Wallenstam IBK Röd 2 - 4 Lazo Cesto, Henry Tames Alléhallen
2012-11-18 15:00 1206662028 IK Zenith - Sportlife Kungälvs IBK 5 - 3 Alexander Bonasoni, Emil Bech Björlanda Idrottshall
2012-12-02 12:30 1206662032 Landvetter IBK - Bergums IF 6 - 2 Johannes Akyol, Adam Jällfält Landvetter Idrottshall
2012-12-02 14:40 1206662029 Sportlife Kungälvs IBK - IK Zenith 1 - 1 Henry Tames, Lazo Cesto Kastellegårdshallen
2013-02-23 15:00 1206662031 Pixbo Wallenstam IBK Röd - Floda IBK 7 - 5 Hajrudin Begic, Fredrik Wallhede Mölnlycke Idrottshall
2012-12-09 10:00 1206662036 IK Zenith - Landvetter IBK 3 - 3 Tomas Levin, Aldin Hadziselmovic Sjumilahallen
2012-12-09 12:00 1206662033 Bergums IF - Pixbo Wallenstam IBK Röd 0 - 10 Alf Björkner, Andreas Julin Bergumsskolan
2012-12-15 18:45 1206662038 Sportlife Kungälvs IBK - Floda IBK 8 - 5 Adem Can, Adnan Tongur Kastellegårdshallen
2012-12-16 11:00 1206662040 Landvetter IBK - Pixbo Wallenstam IBK Röd 3 - 3 Hajrudin Begic, Tomas Levin Landvetter Idrottshall
2013-01-13 10:00 1206662042 Bergums IF - Sportlife Kungälvs IBK 1 - 8 Hajrudin Begic, Tomas Levin Bergumsskolan
2013-01-13 12:30 1206662043 Floda IBK - IK Zenith 3 - 4 Adam Jällfält, Robin Petersson-Bark Alléhallen
2013-01-20 09:00 1206662046 IK Zenith - Bergums IF 10 - 6 Hajrudin Begic, Tomas Levin Sjumilahallen
2013-01-20 14:40 1206662047 Sportlife Kungälvs IBK - Pixbo Wallenstam IBK Röd 0 - 5 Mustafa Er, Tomas Levin Kastellegårdshallen
2013-01-26 16:40 1206662050 Pixbo Wallenstam IBK Röd - IK Zenith 15 - 3 Gabriel Holmberg, Martin Helg Wallenstamhallen
2013-01-27 15:40 1206662052 Floda IBK - Landvetter IBK 3 - 7 Fredrik Wallhede, Tobias Lindqvist Alléhallen
2013-02-03 14:50 1206662053 Floda IBK - Bergums IF 5 - 0 Besim Mehmedagic, Narcis Hadziselimovic Alléhallen
2013-02-03 15:00 1206662056 Landvetter IBK - Sportlife Kungälvs IBK 7 - 1 Tomas Levin, Hajrudin Begic Landvetter Idrottshall
2013-02-10 10:00 1206662060 Bergums IF - Floda IBK 0 - 10 Stefan Larsson, Simon Gustafsson Bergumsskolan
2013-02-10 11:40 1206662057 Sportlife Kungälvs IBK - Landvetter IBK 1 - 5 Pontus Ekengränd, Pierre Eberhard Berg Kastellegårdshallen
2013-03-23 10:15 1206662061 Landvetter IBK - Floda IBK 4 - 4 Pontus Ekengränd, Ulf Jonasson Landvetter Idrottshall
2013-03-23 12:00 1206662063 IK Zenith - Pixbo Wallenstam IBK Röd 1 - 3 Simon Gustafsson, Mustafa Er Björlanda Idrottshall
2013-02-24 11:00 1206662067 Bergums IF - IK Zenith 2 - 9 Fredrik Wallhede, Eleonore Green Bergumsskolan
2013-02-24 12:30 1206662066 Pixbo Wallenstam IBK Röd - Sportlife Kungälvs IBK 8 - 1 Anders Bergström, Kim Nielsen Mölnlycke Idrottshall
2013-03-03 19:10 1206662071 Sportlife Kungälvs IBK - Bergums IF 11 - 2 Henry Tames, Lazo Cesto Kastellegårdshallen
2013-03-18 17:15 1206662070 IK Zenith - Floda IBK 4 - 0 Robin Petersson-Bark, Stefan Larsson Björlanda Idrottshall
2013-03-10 10:30 1206662073 Pixbo Wallenstam IBK Röd - Landvetter IBK 2 - 1 Johannes Akyol, Adam Jällfält Wallenstamhallen
2013-03-10 15:40 1206662075 Floda IBK - Sportlife Kungälvs IBK 3 - 6 Hajrudin Begic, Stefan Larsson Alléhallen
2013-03-15 18:00 1206662080 Pixbo Wallenstam IBK Röd - Bergums IF 7 - 0 Aldin Hadziselmovic, Anela Hadziselimovic Bergumsskolan
2013-03-17 13:40 1206662077 Landvetter IBK - IK Zenith 6 - 1 Anders Bergström, Kim Nielsen Landvetter Idrottshall
2013-03-24 11:00 1206662081 Bergums IF - Landvetter IBK 4 - 4 Aldin Hadziselmovic, Mustafa Er Bergumsskolan
2013-03-24 15:00 1206662084 IK Zenith - Sportlife Kungälvs IBK 5 - 4 Oscar Carestam, Adam Kruse Björlanda Idrottshall
2013-03-24 15:20 1206662082 Floda IBK - Pixbo Wallenstam IBK Röd 1 - 4 Robin Petersson-Bark, Amir Huseinovic Alléhallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Pixbo Wallenstam IBK Röd 15 14 1 0 90-25 65 43
2. Landvetter IBK 15 8 5 2 79-37 42 29
3. IK Zenith 15 8 2 5 60-58 2 26
4. Sportlife Kungälvs IBK 15 5 3 7 65-63 2 18
5. Floda IBK 15 3 2 10 63-62 1 11
6. Bergums IF 15 0 1 14 26-138 -112 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis