P14B (98-) (2012/13)

Gruppspel
P14B (98-)
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
1217540137 Enköpings IBK - Arlanda IBK 2 S:t Ilianshallen
1217540141 Arlanda IBK 2 - IBK Östhammar Ekilla Sporthall
2012-10-06 11:15 1217540134 AF Aktivera Innebandy - Storvreta Ungdom IBK 2 7 - 5 Fredrik Longgren, Ronnie Eriksson Aspenhallen
2012-10-07 12:15 1217540135 IBK Östhammar - Livets Ord IF 11 - 4 Thomas Tanskanen, Jonathan Kumlin Frösåkersskolan
2012-10-10 18:00 1217540138 IK Sirius IBK P-99 - FBC Uppsala Ungdom Vit (2) 3 - 5 Martin Holm, Johan Hällström Allianshallen B
2012-10-13 14:20 1217540139 Livets Ord IF - Rasbo IK 2 5 - 5 Linus Hedberg, Tony Nyberg Allianshallen C
2012-10-14 11:40 1217540144 Storvreta Ungdom IBK 2 - IK Sirius IBK P-99 3 - 4 Matti Eronen, Max Ehn Vattholma Sporthall
2012-10-14 15:30 1217540140 Hagunda IF - AF Aktivera Innebandy 7 - 7 Georgios Papadakis, Erik Palmertz Allianshallen B
2012-10-20 13:30 1217540147 IBK Östhammar - Hagunda IF 5 - 3 Bo Fallenius, Thomas Tanskanen Frösåkersskolan
2012-10-20 14:40 1217540149 Enköpings IBK - FBC Uppsala Ungdom Vit (2) 0 - 6 Olle Isacsson, Martin Holm S:t Ilianshallen
2012-10-21 09:40 1217540150 IK Sirius IBK P-99 - Arlanda IBK 2 2 - 7 Daniel Stenlund, Anton Kindlund Allianshallen A
2012-10-21 17:30 1217540145 Rasbo IK 2 - Storvreta Ungdom IBK 2 2 - 3 Olle Isacsson, Jonathan Kumlin Hall 2000
2012-10-27 09:40 1217540156 Hagunda IF - IK Sirius IBK P-99 0 - 3 Axel Sigge, Nils Nyborg Allianshallen C
2012-10-27 14:15 1217540151 Arlanda IBK 2 - Rasbo IK 2 6 - 2 Adam Hellström, Otto Uddmäre Ekilla Sporthall
2012-10-27 20:10 1217540152 FBC Uppsala Ungdom Vit (2) - AF Aktivera Innebandy 8 - 5 Arvid Englund, Rikard Ohlström Allianshallen B
2012-10-28 19:00 1217540155 Livets Ord IF - Enköpings IBK 3 - 2 Gustav Widegren, Carolina Svensson Allianshallen C
2012-11-03 11:40 1217540158 AF Aktivera Innebandy - Arlanda IBK 2 3 - 6 Leif Ericsson, Lars-Olov Englund Aspenhallen
2012-11-03 13:30 1217540161 Enköpings IBK - Hagunda IF 7 - 2 Johan Öberg, Erik Rosvall S:t Ilianshallen
2012-11-04 12:50 1217540157 Rasbo IK 2 - FBC Uppsala Ungdom Vit (2) 0 - 2 Georgios Papadakis, Peter Ottehall Hall 2000
2012-11-04 13:30 1217540159 IBK Östhammar - Storvreta Ungdom IBK 2 1 - 3 Thomas Tanskanen, Jarmo Kuusisto Frösåkersskolan
2012-11-07 20:20 1217540162 IK Sirius IBK P-99 - Livets Ord IF 6 - 3 Andreas Eriksson, Simon Hillerius Öberg Allianshallen C
2012-11-08 19:10 1217540165 Hagunda IF - Rasbo IK 2 2 - 6 Timo Palokangas, Lars-Olov Englund Allianshallen C
2012-11-10 11:20 1217540167 Enköpings IBK - Storvreta Ungdom IBK 2 1 - 5 Lowa Englundh, Erik Rosvall S:t Ilianshallen
2012-11-11 10:50 1217540164 FBC Uppsala Ungdom Vit (2) - IBK Östhammar 6 - 6 Lars Halvarsson, Oliver Halvarsson Allianshallen B
2012-11-11 19:00 1217540163 Livets Ord IF - AF Aktivera Innebandy 7 - 3 Rikard Ohlström, Arvid Englund Allianshallen C
2012-11-17 12:20 1217540170 AF Aktivera Innebandy - Enköpings IBK 7 - 5 Leif Ericsson, Fredrik Longgren Aspenhallen
2012-11-18 10:00 1217540173 Storvreta Ungdom IBK 2 - Arlanda IBK 2 2 - 14 Nick Kyller, Christopher Lysholm Vattholma Sporthall
2012-11-18 12:50 1217540169 Rasbo IK 2 - IBK Östhammar 5 - 2 Lars Halvarsson, Albin Forsberg Hall 2000
2012-11-18 15:30 1217540174 Hagunda IF - FBC Uppsala Ungdom Vit (2) 2 - 3 Mikael Rosenius, Tony Nyberg Allianshallen B
2012-11-24 09:10 1217540176 Enköpings IBK - Rasbo IK 2 0 - 6 Johan Öberg, Jonathan Olsson S:t Ilianshallen
2012-11-24 12:30 1217540177 IBK Östhammar - IK Sirius IBK P-99 4 - 3 Thomas Tanskanen, Anders Leander Frösåkersskolan
2012-11-24 18:20 1217540180 Livets Ord IF - FBC Uppsala Ungdom Vit (2) 10 - 8 Timo Palokangas, David Wigfeldt Allianshallen C
2012-11-25 11:40 1217540179 Storvreta Ungdom IBK 2 - Hagunda IF 5 - 3 Pierre Engström, Matti Eronen Vattholma Sporthall
2012-12-01 12:10 1217540183 AF Aktivera Innebandy - IK Sirius IBK P-99 6 - 6 Matti Eronen, Ronnie Eriksson Aspenhallen
2012-12-01 12:30 1217540181 IBK Östhammar - Enköpings IBK 5 - 2 Sarah Ejderskog, Olle Isacsson Frösåkersskolan
2012-12-02 12:50 1217540186 FBC Uppsala Ungdom Vit (2) - Storvreta Ungdom IBK 2 6 - 1 Timo Palokangas, Andreas Eriksson Bolandskolan
2012-12-02 16:20 1217540185 Livets Ord IF - Arlanda IBK 2 3 - 9 Lars-Olov Englund, Ingemar Bodin Allianshallen C
2012-12-08 12:20 1217540187 AF Aktivera Innebandy - Rasbo IK 2 3 - 4 Leif Ericsson, Anders Leander Aspenhallen
2012-12-08 14:00 1217540192 Arlanda IBK 2 - FBC Uppsala Ungdom Vit (2) 4 - 5 Adam Hellström, Otto Uddmäre Kolstahallen
2012-12-08 17:30 1217540191 Hagunda IF - Livets Ord IF 1 - 6 Sarah Ejderskog, Carolina Svensson Fyrishov B
2012-12-09 15:30 1217540265 Arlanda IBK 2 - IBK Östhammar 5 - 3 Ingemar Bodin, Tony Nyberg Kolstahallen
2012-12-09 17:50 1217540189 IK Sirius IBK P-99 - Enköpings IBK 4 - 1 Victor Flemström, Joakim Grape Allianshallen B
2012-12-15 10:00 1217540194 IBK Östhammar - AF Aktivera Innebandy 14 - 3 Jarmo Kuusisto, Idah Orebrand Frösåkersskolan
2012-12-15 10:40 1217540197 Livets Ord IF - Storvreta Ungdom IBK 2 5 - 6 Gustav Widegren, Martin Hallén Almroth Allianshallen B
2012-12-15 17:30 1217540198 Arlanda IBK 2 - Hagunda IF 5 - 4 Matti Eronen, Georgios Papadakis Ekilla Sporthall
2012-12-18 19:10 1217540193 Rasbo IK 2 - IK Sirius IBK P-99 6 - 4 Sarah Ejderskog, Ingemar Bodin Hall 2000
2013-01-12 14:00 1217540203 Arlanda IBK 2 - Enköpings IBK 12 - 1 Tony Nyberg, Martin Gustafsson Kolstahallen
2013-01-13 10:30 1217540200 Storvreta Ungdom IBK 2 - AF Aktivera Innebandy 5 - 2 Bo Pettersson Loklint, Christopher Lysholm Vattholma Sporthall
2013-01-13 10:50 1217540204 FBC Uppsala Ungdom Vit (2) - IK Sirius IBK P-99 4 - 1 Ian Engblom, Miodrag Djuric Allianshallen C
2013-01-15 17:30 1217540201 Livets Ord IF - IBK Östhammar 4 - 6 Ingemar Bodin, Miodrag Djuric Allianshallen A
2013-01-19 12:30 1217540207 IBK Östhammar - Arlanda IBK 2 5 - 8 Frösåkersskolan
2013-01-19 14:40 1217540206 AF Aktivera Innebandy - Hagunda IF 4 - 5 Leif Ericsson, Lars-Olov Englund Aspenhallen
2013-01-20 15:30 1217540205 Rasbo IK 2 - Livets Ord IF 2 - 3 Georgios Papadakis, Lars Karlsson Hall 2000
2013-01-20 16:40 1217540210 IK Sirius IBK P-99 - Storvreta Ungdom IBK 2 1 - 7 Anton Kindlund, Erik Palmertz Allianshallen C
2013-01-26 14:20 1217540213 Hagunda IF - IBK Östhammar 3 - 2 Gustav Widegren, Simon Andrén Allianshallen C
2013-01-26 16:10 1217540216 Arlanda IBK 2 - IK Sirius IBK P-99 6 - 2 Tony Nyberg, Otto Uddmäre Ekilla Sporthall
2013-01-27 12:10 1217540211 Storvreta Ungdom IBK 2 - Rasbo IK 2 0 - 2 Sarah Ejderskog, Carolina Svensson Vattholma Sporthall
2013-01-27 12:50 1217540215 FBC Uppsala Ungdom Vit (2) - Enköpings IBK 4 - 3 Simon Hillerius Öberg, Andreas Eriksson Bolandskolan
2013-02-02 12:20 1217540221 Enköpings IBK - Livets Ord IF 3 - 14 Ed Grinde, Pontus Wirdby S:t Ilianshallen
2013-02-02 20:10 1217540222 IK Sirius IBK P-99 - Hagunda IF 3 - 2 Felicia Hassan, Olivia Classon Allianshallen C
2013-02-19 20:00 1217540217 Rasbo IK 2 - Arlanda IBK 2 2 - 1 Tony Nyberg, Georgios Papadakis Hall 2000
2013-03-13 19:00 1217540218 AF Aktivera Innebandy - FBC Uppsala Ungdom Vit (2) 2 - 3 Matti Eronen, Leif Ericsson Aspenhallen
2013-02-09 12:00 1217540228 Livets Ord IF - IK Sirius IBK P-99 4 - 4 Daniel Stenlund, Christoffer Stenlund Allianshallen C
2013-02-09 13:30 1217540224 Arlanda IBK 2 - AF Aktivera Innebandy 8 - 3 Andreas Svensson, Martin Gustafsson Ekilla Sporthall
2013-02-10 10:30 1217540225 Storvreta Ungdom IBK 2 - IBK Östhammar 7 - 3 Ronnie Eriksson, Axel Johansson Vattholma Sporthall
2013-02-10 12:50 1217540223 FBC Uppsala Ungdom Vit (2) - Rasbo IK 2 1 - 4 Idah Orebrand, Carolina Svensson Bolandskolan
2013-02-10 19:00 1217540227 Hagunda IF - Enköpings IBK 5 - 3 Tony Nyberg, Andreas Eriksson Allianshallen C
2013-02-16 11:10 1217540229 AF Aktivera Innebandy - Livets Ord IF 4 - 4 Jan-Olov Cederholm, Ronnie Eriksson Aspenhallen
2013-02-16 12:30 1217540230 IBK Östhammar - FBC Uppsala Ungdom Vit (2) 2 - 5 Idah Orebrand, Thomas Tanskanen Frösåkersskolan
2013-02-17 11:00 1217540233 Storvreta Ungdom IBK 2 - Enköpings IBK 7 - 0 Fabian Fahimi, Anders Ståhlberg Vattholma Sporthall
2013-02-17 15:30 1217540231 Rasbo IK 2 - Hagunda IF 1 - 3 Christoffer Stenlund, Tony Nyberg Hall 2000
2013-02-23 12:20 1217540236 Enköpings IBK - AF Aktivera Innebandy 5 - 8 Ed Grinde, Erik Rosvall S:t Ilianshallen
2013-02-23 12:45 1217540235 IBK Östhammar - Rasbo IK 2 5 - 4 Anders Leander, Thomas Tanskanen Frösåkersskolan
2013-02-24 17:10 1217540240 FBC Uppsala Ungdom Vit (2) - Hagunda IF 3 - 6 Andreas Eriksson, Josef Berndtsson Gamlishallen
2013-03-05 18:15 1217540239 Arlanda IBK 2 - Storvreta Ungdom IBK 2 3 - 1 Adam Hellström, Otto Uddmäre Ekilla Sporthall
2013-03-02 13:10 1217540243 IK Sirius IBK P-99 - IBK Östhammar 2 - 3 Anders Leander, Thomas Tanskanen Allianshallen B
2013-03-02 20:10 1217540245 Hagunda IF - Storvreta Ungdom IBK 2 1 - 2 Wictoria Fahimi, Michaela Pålsson Allianshallen C
2013-03-03 14:00 1217540242 Rasbo IK 2 - Enköpings IBK 5 - 1 Arvid Englund, Anton Kindlund Hall 2000
2013-03-03 19:00 1217540246 FBC Uppsala Ungdom Vit (2) - Livets Ord IF 5 - 2 Olof Tegnér, Anton Virtanen Allianshallen C
2013-03-09 10:00 1217540247 Enköpings IBK - IBK Östhammar 3 - 4 Jonas Backman, Pontus Wirdby S:t Ilianshallen
2013-03-09 11:00 1217540251 Arlanda IBK 2 - Livets Ord IF 5 - 3 Adam Hellström, Otto Uddmäre Kolstahallen
2013-03-10 16:40 1217540249 IK Sirius IBK P-99 - AF Aktivera Innebandy 9 - 2 Lucas Mörk, Matti Eronen Allianshallen C
2013-03-22 18:30 1217540252 Storvreta Ungdom IBK 2 - FBC Uppsala Ungdom Vit (2) 2 - 6 Nick Kyller, Christopher Lysholm Ärentunaskolan
2013-03-16 08:30 1217540257 Livets Ord IF - Hagunda IF 1 - 3 Martin Holm, Bo Pettersson Loklint Allianshallen C
2013-03-16 09:50 1217540255 Enköpings IBK - IK Sirius IBK P-99 3 - 6 Pontus Kaneberg, Rasmus Kaneberg S:t Ilianshallen
2013-03-17 11:30 1217540253 Rasbo IK 2 - AF Aktivera Innebandy 1 - 2 Georgios Papadakis, Peter Ottehall Hall 2000
2013-03-17 19:00 1217540258 FBC Uppsala Ungdom Vit (2) - Arlanda IBK 2 2 - 3 Jasmin Telo, Leif Ericsson Allianshallen C
2013-03-20 19:00 1217540260 AF Aktivera Innebandy - IBK Östhammar 6 - 5 Lars-Olov Englund, Leif Ericsson Aspenhallen
2013-03-23 09:45 1217540266 Enköpings IBK - Arlanda IBK 2 4 - 9 Rasmus Kaneberg, Pontus Kaneberg S:t Ilianshallen
2013-03-24 10:30 1217540263 Storvreta Ungdom IBK 2 - Livets Ord IF 5 - 5 Arvid Englund, Rikard Ohlström Vattholma Sporthall
2013-03-24 16:40 1217540264 Hagunda IF - Arlanda IBK 2 2 - 6 Theodor Jonsson, Axel Johansson Allianshallen B
2013-03-24 17:50 1217540259 IK Sirius IBK P-99 - Rasbo IK 2 3 - 3 Theodor Jonsson, Axel Johansson Allianshallen B
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Arlanda IBK 2 18 16 0 2 117-49 68 48
2. FBC Uppsala Ungdom Vit (2) 18 13 1 4 82-56 26 40
3. Storvreta Ungdom IBK 2 18 10 1 7 69-66 3 31
4. Rasbo IK 2 18 9 2 7 60-46 14 29
5. IBK Östhammar 18 9 1 8 86-76 10 28
6. IK Sirius IBK P-99 18 7 3 8 66-69 -3 24
7. Livets Ord IF 18 6 4 8 86-88 -2 22
8. Hagunda IF 18 6 1 11 54-72 -18 19
9. AF Aktivera Innebandy 18 5 3 10 77-107 -30 18
10. Enköpings IBK 18 1 0 17 44-112 -68 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis