Herrar Division 3 (2012/13)

Gruppspel
Herrar Division 3
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2012-10-06 11:00 1216130003 Björkviks IBK - Trosa Edanö IBK U 4 - 6 Christoffer Markovski, Kurt-Göran Engfors Björkvikshallen
2012-10-06 11:00 1216130005 Telge SIBK U - Västergård IBK 5 - 4 Andreas Roos, Mats Jernmo Västergård Arena
2012-10-06 12:15 1216130004 IFK Mariefred - Kolpenäs IBF CULT 6 - 6 Christer Avasjö, Mathias Lindvall Mariefreds Sporthall
2012-10-06 15:00 1216130002 Onyx IBS - Järna SK Hölö Järna IB 5 - 4 Guy Fromholz, Mika Ristanen Ramdalens Sportcenter
2012-10-07 15:00 1216130001 Malmköpings IBF - Torshälla IBK U 6 - 7 Christer Avasjö, Jouni Kekkonen Malmköpings Sporthall
2012-10-12 20:45 1216130008 Kolpenäs IBF CULT - Björkviks IBK 13 - 6 Christer Avasjö, Mathias Lindvall Västergård Arena
2012-10-13 16:30 1216130009 Trosa Edanö IBK U - Onyx IBS 2 - 2 Jonas Holm, Mikael Vauhkonen Hedebyhallen
2012-10-14 13:30 1216130007 Västergård IBK - IFK Mariefred 8 - 8 Christer Avasjö, Mathias Lindvall Wasa Sporthall
2012-10-14 15:00 1216130010 Järna SK Hölö Järna IB - Malmköpings IBF 10 - 1 Guy Fromholz, Mika Ristanen Hölö Allaktivitetshall
2012-10-14 18:00 1216130006 Torshälla IBK U - Telge SIBK U 2 - 5 Christian Johnsson, Jan Berg Ellfolk Arena
2012-10-19 20:00 1216130011 Torshälla IBK U - Järna SK Hölö Järna IB 14 - 8 Martin Dalsgard, Martin Morén Ellfolk Arena
2012-10-20 11:00 1216130014 Björkviks IBK - Västergård IBK 5 - 7 Admir Brkic, Sigge Maurer Björkvikshallen
2012-10-20 12:00 1216130013 Onyx IBS - Kolpenäs IBF CULT 8 - 4 Arne Brattehag, Josef Cakici Ramdalens Sportcenter
2012-10-20 15:00 1216130012 Malmköpings IBF - Trosa Edanö IBK U 2 - 4 Andreas Roos, David Nilsson Malmköpings Sporthall
2012-10-21 11:00 1216130015 Telge SIBK U - IFK Mariefred 2 - 3 Ivan Wahlström, Jouni Kekkonen Västergård Arena
2012-10-27 11:00 1216130017 Björkviks IBK - Malmköpings IBF 12 - 7 Admir Brkic, Sigge Maurer Björkvikshallen
2012-10-27 12:15 1216130018 IFK Mariefred - Järna SK Hölö Järna IB 5 - 5 Andreas Roos, Mats Jernmo Mariefreds Sporthall
2012-10-27 15:00 1216130016 Onyx IBS - Torshälla IBK U 8 - 2 Jonas Holm Ramdalens Sportcenter
2012-10-28 11:00 1216130020 Västergård IBK - Kolpenäs IBF CULT 8 - 5 Guy Fromholz, Mika Ristanen Västergård Arena
2012-10-28 14:00 1216130019 Telge SIBK U - Trosa Edanö IBK U 5 - 5 Jouni Kekkonen, Mats Jernmo Wasa Sporthall
2012-11-09 20:00 1216130025 Torshälla IBK U - Västergård IBK 6 - 15 Christoffer Markovski, Kurt-Göran Engfors Ellfolk Arena
2012-11-10 12:30 1216130024 Järna SK Hölö Järna IB - Björkviks IBK 16 - 15 Christer Avasjö, Mathias Lindvall Hölö Allaktivitetshall
2012-11-10 13:45 1216130022 Kolpenäs IBF CULT - Telge SIBK U 2 - 4 Mikael Vauhkonen, Mats Jernmo Västergård Arena
2012-11-10 18:15 1216130023 Trosa Edanö IBK U - IFK Mariefred 5 - 7 Admir Brkic, Sigge Maurer Hedebyhallen
2012-11-11 15:00 1216130021 Malmköpings IBF - Onyx IBS 3 - 9 Arne Brattehag, Josef Cakici Malmköpings Sporthall
2012-11-11 16:45 1216130029 Västergård IBK - Järna SK Hölö Järna IB 6 - 8 Mats Jernmo Västergård Arena
2012-11-16 20:45 1216130030 Kolpenäs IBF CULT - Trosa Edanö IBK U 3 - 10 Mats Hällgren Västergård Arena
2012-11-17 11:00 1216130026 Björkviks IBK - Torshälla IBK U 11 - 9 Ivan Wahlström, Jouni Kekkonen Björkvikshallen
2012-11-17 12:15 1216130027 IFK Mariefred - Onyx IBS 13 - 8 Guy Fromholz, Mika Ristanen Mariefreds Sporthall
2012-11-18 12:00 1216130028 Telge SIBK U - Malmköpings IBF 7 - 5 Jouni Kekkonen, Metin Yildirim Wasa Sporthall
2012-11-23 20:00 1216130035 Torshälla IBK U - Kolpenäs IBF CULT 4 - 10 Jonathan Varli, Metin Yildirim Ellfolk Arena
2012-11-24 15:00 1216130031 Malmköpings IBF - IFK Mariefred 6 - 5 Jonathan Varli, Metin Yildirim Malmköpings Sporthall
2012-11-24 15:00 1216130032 Onyx IBS - Björkviks IBK 12 - 9 Arne Brattehag, Josef Cakici Ramdalens Sportcenter
2012-11-24 15:00 1216130034 Järna SK Hölö Järna IB - Telge SIBK U 6 - 3 Jonas Holm, Mats Jernmo Hölö Allaktivitetshall
2012-11-24 20:15 1216130033 Trosa Edanö IBK U - Västergård IBK 4 - 5 Admir Brkic, Sigge Maurer Hedebyhallen
2012-12-01 12:00 1216130039 Kolpenäs IBF CULT - Malmköpings IBF 4 - 2 Guy Fromholz, Mika Ristanen Västergård Arena
2012-12-01 12:15 1216130036 IFK Mariefred - Torshälla IBK U 5 - 8 Christoffer Markovski, Kurt-Göran Engfors Mariefreds Sporthall
2012-12-01 14:45 1216130040 Trosa Edanö IBK U - Järna SK Hölö Järna IB 15 - 3 Kent Erlandsson, Peter Gustafsson Hedebyhallen
2012-12-02 14:15 1216130037 Telge SIBK U - Björkviks IBK 15 - 8 David Nilsson, Tommy Nyring Västergård Arena
2012-12-02 16:00 1216130038 Västergård IBK - Onyx IBS 12 - 8 Christer Avasjö, Mathias Lindvall Västergård Arena
2012-12-14 20:00 1216130045 Torshälla IBK U - Trosa Edanö IBK U 5 - 4 Christer Avasjö, Mathias Lindvall Ellfolk Arena
2012-12-15 11:00 1216130043 Björkviks IBK - IFK Mariefred 6 - 11 Christoffer Markovski, Kurt-Göran Engfors Björkvikshallen
2012-12-15 12:00 1216130042 Onyx IBS - Telge SIBK U 6 - 3 Admir Brkic, Sigge Maurer Ramdalens Sportcenter
2012-12-15 15:00 1216130041 Malmköpings IBF - Västergård IBK 4 - 12 Andreas Roos, Mats Jernmo Malmköpings Sporthall
2012-12-15 15:00 1216130044 Järna SK Hölö Järna IB - Kolpenäs IBF CULT 2 - 5 Ivan Wahlström, Josef Cakici Hölö Allaktivitetshall
2013-01-12 11:00 1216130047 Kolpenäs IBF CULT - IFK Mariefred 8 - 3 Mats Hällgren Hölö Allaktivitetshall
2013-01-12 15:00 1216130049 Järna SK Hölö Järna IB - Onyx IBS 8 - 6 Ivan Wahlström Hölö Allaktivitetshall
2013-01-12 16:00 1216130050 Torshälla IBK U - Malmköpings IBF 8 - 7 Guy Fromholz, Kurt-Göran Engfors Ellfolk Arena
2013-01-12 17:30 1216130048 Trosa Edanö IBK U - Björkviks IBK 12 - 4 Björn Landin, Jonas Holm Hedebyhallen
2013-01-13 19:15 1216130046 Västergård IBK - Telge SIBK U 7 - 3 Christer Avasjö, Guy Fromholz Wasa Sporthall
2013-01-18 20:15 1216130055 Telge SIBK U - Torshälla IBK U 5 - 8 Jonathan Varli, Metin Yildirim Wasa Sporthall
2013-01-19 11:00 1216130053 Björkviks IBK - Kolpenäs IBF CULT 1 - 6 Arne Brattehag, Josef Cakici Björkvikshallen
2013-01-19 12:00 1216130052 Onyx IBS - Trosa Edanö IBK U 3 - 7 Andreas Roos, Mats Jernmo Ramdalens Sportcenter
2013-01-19 12:15 1216130054 IFK Mariefred - Västergård IBK 5 - 5 Mikael Vauhkonen, Jonas Holm Mariefreds Sporthall
2013-01-20 15:00 1216130051 Malmköpings IBF - Järna SK Hölö Järna IB 2 - 4 Martin Morén Malmköpings Sporthall
2013-01-26 12:15 1216130056 IFK Mariefred - Telge SIBK U 11 - 8 Andreas Roos, Mats Jernmo Mariefreds Sporthall
2013-01-26 13:45 1216130058 Kolpenäs IBF CULT - Onyx IBS 4 - 0 Ivan Wahlström, Jouni Kekkonen Hölö Allaktivitetshall
2013-01-26 15:30 1216130057 Västergård IBK - Björkviks IBK 17 - 9 Ivan Wahlström, Jouni Kekkonen Hölö Allaktivitetshall
2013-01-26 16:00 1216130059 Trosa Edanö IBK U - Malmköpings IBF 7 - 4 Jonathan Varli, Metin Yildirim Hedebyhallen
2013-01-27 15:00 1216130060 Järna SK Hölö Järna IB - Torshälla IBK U 9 - 9 Jouni Kekkonen, Ivan Wahlström Hölö Allaktivitetshall
2013-02-07 19:00 1216130061 Malmköpings IBF - Björkviks IBK 6 - 11 Arne Brattehag, Tommy Arvsell Malmköpings Sporthall
2013-02-08 20:00 1216130065 Torshälla IBK U - Onyx IBS 5 - 5 Andreas Roos, Mats Jernmo Ellfolk Arena
2013-02-09 15:00 1216130064 Järna SK Hölö Järna IB - IFK Mariefred 7 - 7 Ivan Wahlström, Jouni Kekkonen Hölö Allaktivitetshall
2013-02-09 16:00 1216130063 Trosa Edanö IBK U - Telge SIBK U 9 - 4 Andreas Roos, Mats Jernmo Hedebyhallen
2013-02-10 15:30 1216130062 Kolpenäs IBF CULT - Västergård IBK 7 - 5 Jouni Kekkonen, Ivan Wahlström Hölö Allaktivitetshall
2013-02-16 11:00 1216130067 Björkviks IBK - Järna SK Hölö Järna IB 8 - 14 Tommy Arvsell, Christian Johnsson Björkvikshallen
2013-02-16 12:15 1216130068 IFK Mariefred - Trosa Edanö IBK U 4 - 5 Christer Avasjö, Mathias Lindvall Mariefreds Sporthall
2013-02-16 15:00 1216130066 Onyx IBS - Malmköpings IBF 9 - 6 Tommy Arvsell, Christian Johnsson Ramdalens Sportcenter
2013-02-16 15:30 1216130069 Telge SIBK U - Kolpenäs IBF CULT 6 - 6 Mats Jernmo, Mikael Vauhkonen Wasa Sporthall
2013-02-16 17:15 1216130070 Västergård IBK - Torshälla IBK U 11 - 7 Mats Jernmo, Mikael Celik Wasa Sporthall
2013-02-22 20:00 1216130075 Torshälla IBK U - Björkviks IBK 15 - 11 Kurt-Göran Engfors, Martin Dalsgard Ellfolk Arena
2013-02-23 14:00 1216130073 Trosa Edanö IBK U - Kolpenäs IBF CULT 8 - 3 Dennis Wagermark, Guy Fromholz Hedebyhallen
2013-02-23 14:30 1216130074 Järna SK Hölö Järna IB - Västergård IBK 8 - 12 Josef Johancsik Hölö Allaktivitetshall
2013-02-23 15:00 1216130071 Malmköpings IBF - Telge SIBK U 4 - 2 Peter Palmelius, Martin Morén Malmköpings Sporthall
2013-02-23 15:00 1216130072 Onyx IBS - IFK Mariefred 9 - 3 Josef Cakici, Sigge Maurer Ramdalens Sportcenter
2013-03-02 08:45 1216130078 Telge SIBK U - Järna SK Hölö Järna IB 7 - 13 Mats Hällgren Wasa Sporthall
2013-03-02 10:30 1216130079 Västergård IBK - Trosa Edanö IBK U 9 - 6 Mats Hällgren Wasa Sporthall
2013-03-02 11:00 1216130076 Björkviks IBK - Onyx IBS 10 - 5 Sigge Maurer, Admir Brkic Björkvikshallen
2013-03-02 13:45 1216130080 Kolpenäs IBF CULT - Torshälla IBK U 4 - 3 Andreas Roos, Mats Jernmo Hölö Allaktivitetshall
2013-03-02 15:00 1216130077 IFK Mariefred - Malmköpings IBF 11 - 7 Jonas Holm, Richard Himberg Thomas Arena
2013-03-08 20:00 1216130085 Torshälla IBK U - IFK Mariefred 9 - 11 Christian Johnsson, Tommy Arvsell Ellfolk Arena
2013-03-09 11:00 1216130083 Björkviks IBK - Telge SIBK U 11 - 9 Christian Johnsson, Kurt-Göran Engfors Björkvikshallen
2013-03-09 15:00 1216130082 Onyx IBS - Västergård IBK 7 - 7 Sigge Maurer Ramdalens Sportcenter
2013-03-10 13:15 1216130084 Järna SK Hölö Järna IB - Trosa Edanö IBK U 5 - 6 David Nilsson, Tommy Nyring Hölö Allaktivitetshall
2013-03-14 19:45 1216130081 Malmköpings IBF - Kolpenäs IBF CULT 7 - 12 Christian Johnsson, Peter Palmelius Malmköpings Sporthall
2013-03-10 18:30 1216130088 Västergård IBK - Malmköpings IBF 9 - 4 Richard Himberg, Andreas Roos Hölö Allaktivitetshall
2013-03-16 10:30 1216130087 Telge SIBK U - Onyx IBS 4 - 2 Mats Hällgren Wasa Sporthall
2013-03-16 12:15 1216130086 IFK Mariefred - Björkviks IBK 12 - 6 Stefan Öberg, Jonas Holm Mariefreds Sporthall
2013-03-16 16:30 1216130090 Trosa Edanö IBK U - Torshälla IBK U 14 - 6 Admir Brkic, Tommy Nyring Hedebyhallen
2013-03-17 17:00 1216130089 Kolpenäs IBF CULT - Järna SK Hölö Järna IB 6 - 6 Andreas Roos, Mats Jernmo Hölö Allaktivitetshall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Västergård IBK 18 12 3 3 159-109 50 39
2. Trosa Edanö IBK U 18 12 2 4 129-78 51 38
3. Kolpenäs IBF CULT 18 10 3 5 108-89 19 33
4. IFK Mariefred 18 8 5 5 130-118 12 29
5. Järna SK Hölö Järna IB 18 8 4 6 136-132 4 28
6. Onyx IBS 18 8 3 7 112-106 6 27
7. Torshälla IBK U 18 7 2 9 127-149 -22 23
8. Telge SIBK U 18 6 2 10 97-112 -15 20
9. Björkviks IBK 18 5 0 13 147-192 -45 15
10. Malmköpings IBF 18 2 0 16 83-143 -60 6
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis