Herrar Division 3 (2012/13)

Gruppspel
Herrar Division 3
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
1212135121 Askersunds IBK - Ekeby IF B Närlundahallen
1212135122 Stora Mellösa-Åsbyvikens IF B - KFUM Örebro B Odenskolans Sporthall
1212135123 Åsbro GOIF B - Nora IBK Åsbrohallen
1212135125 Kopparbergs BK - Pålsboda IBF B Ljusnarshallen
1212135126 Varberga IBK - WSK Lindesberg B Mellringehallen
1212135127 Nora IBK - Askersunds IBK Idrottshuset, Nora
1212135128 Ekeby IF B - Stora Mellösa-Åsbyvikens IF B Skogstorpskolan
1212135129 KFUM Örebro B - Åsbro GOIF B Birgittaskolan
1212135132 Pålsboda IBF B - Varberga IBK Alléhallen, Hallsberg
2012-10-14 12:00 1212135130 WSK Lindesberg B - Brickebackens IF 4 - 13 Stadsskogsskolan
2013-01-20 14:00 1212135003 Stora Mellösa-Åsbyvikens IF B - Kopparbergs BK 6 - 7 Peter Widbark, Tommy Nordin Odenskolans Sporthall
2013-02-13 19:00 1212135004 KFUM Örebro B - Pålsboda IBF B 12 - 3 Alexander Widbark, Mattias Frohm Tegelbruket
2013-02-23 13:00 1212135006 Nora IBK - WSK Lindesberg B 7 - 2 Michael Nilsson, Robert Forslind Lovrencic Idrottshuset, Nora
2013-02-27 20:00 1212135005 Åsbro GOIF B - Varberga IBK 8 - 9 Tommy Nordin, Daniel Kallin Åsbrohallen
2013-02-28 19:30 1212135001 Askersunds IBK - Brickebackens IF 9 - 3 Robert Forslind Lovrencic, Henrik Zegelsson Närlundahallen
2012-09-30 14:00 1212135010 WSK Lindesberg B - KFUM Örebro B 2 - 4 Klas Leidö, Stefan Flyktman Stadsskogsskolan
2012-10-14 17:00 1212135008 Pålsboda IBF B - Ekeby IF B 4 - 8 Klas Leidö, Robert Forslind Lovrencic Alléhallen, Hallsberg
2012-11-24 14:00 1212135007 Kopparbergs BK - Askersunds IBK 5 - 7 Peter Widbark, Tommy Nordin Ljusnarshallen
2012-12-16 17:00 1212135009 Varberga IBK - Stora Mellösa-Åsbyvikens IF B 15 - 5 Krister Eklund, Robert Forslind Lovrencic Mellringehallen
2013-02-24 18:00 1212135011 Brickebackens IF - Åsbro GOIF B 9 - 5 Berndt Swärd, Håkan Mellblom Birgittaskolan
2012-10-07 14:00 1212135017 Åsbro GOIF B - WSK Lindesberg B 2 - 12 Tobias Koivukorpi, Daniel Kallin Åsbrohallen
2013-01-13 11:45 1212135014 Ekeby IF B - Brickebackens IF 10 - 2 Berndt Swärd, Håkan Mellblom Kumlahallen
2013-02-01 19:30 1212135016 KFUM Örebro B - Kopparbergs BK 17 - 7 Michael Nilsson, Tomas Persson Birgittaskolan
2013-02-16 16:00 1212135018 Nora IBK - Varberga IBK 4 - 11 Henrik Zegelsson, Michael Nilsson Idrottshuset, Nora
2013-02-27 20:00 1212135015 Stora Mellösa-Åsbyvikens IF B - Pålsboda IBF B 6 - 8 Krister Eklund, Håkan Mellblom Odenskolans Sporthall
2012-10-14 20:00 1212135019 Varberga IBK - Askersunds IBK 3 - 3 Tobias Koivukorpi, Daniel Kallin Birgittaskolan
2013-01-27 17:30 1212135021 Brickebackens IF - Stora Mellösa-Åsbyvikens IF B 8 - 5 Henrik Zegelsson, Michael Nilsson Birgittaskolan
2013-02-07 19:30 1212135023 Kopparbergs BK - Åsbro GOIF B 18 - 6 Joacim Eriksson Ljusnarshallen
2013-02-27 19:00 1212135020 WSK Lindesberg B - Ekeby IF B 5 - 3 Dan Barthlen, Alexander Milovanovic Stadsskogsskolan
2013-03-01 19:30 1212135024 Pålsboda IBF B - Nora IBK 3 - 6 Anders Nordlund, Stefan Flyktman Alléhallen, Hallsberg
2012-10-17 20:00 1212135029 Åsbro GOIF B - Pålsboda IBF B 6 - 5 Tobias Koivukorpi, Daniel Kallin Åsbrohallen
2012-10-20 15:00 1212135028 KFUM Örebro B - Brickebackens IF 10 - 5 Tomas Persson, Per Andreasson Birgittaskolan
2012-10-21 14:45 1212135026 Ekeby IF B - Varberga IBK 4 - 6 Tommy Nordin, Peter Widbark Kumlahallen
2012-10-21 15:00 1212135025 Askersunds IBK - WSK Lindesberg B 5 - 3 Tobias Koivukorpi, Krister Eklund Närlundahallen
2013-01-26 17:00 1212135030 Nora IBK - Kopparbergs BK 6 - 6 Henrik Zegelsson, Robert Forslind Lovrencic Idrottshuset, Nora
2012-09-28 19:30 1212135033 Pålsboda IBF B - Askersunds IBK 4 - 6 Mikael Åman, Martin Stockhult Alléhallen, Hallsberg
2012-10-26 19:00 1212135031 Kopparbergs BK - Ekeby IF B 6 - 9 Peter Widbark, Tommy Nordin Ljusnarshallen
2012-10-28 14:00 1212135032 WSK Lindesberg B - Stora Mellösa-Åsbyvikens IF B 19 - 3 Jerry Gray, Jörgen Dahlström Stadsskogsskolan
2012-10-28 17:00 1212135036 Brickebackens IF - Nora IBK 10 - 1 Klas Leidö, Henrik Zegelsson Birgittaskolan
2012-10-28 20:00 1212135034 Varberga IBK - KFUM Örebro B 2 - 12 Martin Stockhult, Michael Nilsson Mellringehallen
2012-11-16 19:30 1212135042 Pålsboda IBF B - WSK Lindesberg B 6 - 10 Henrik Zegelsson, Robert Forslind Lovrencic Alléhallen, Hallsberg
2012-11-17 18:30 1212135040 Brickebackens IF - Kopparbergs BK 6 - 3 Robert Forslind Lovrencic, Michael Nilsson Birgittaskolan
2012-11-18 10:30 1212135039 Nora IBK - KFUM Örebro B 2 - 9 Tobias Koivukorpi, Daniel Kallin Idrottshuset, Nora
2012-11-18 13:45 1212135038 Ekeby IF B - Åsbro GOIF B 7 - 1 Håkan Mellblom, Anders Nordlund Skogstorpskolan
2012-11-18 15:00 1212135037 Askersunds IBK - Stora Mellösa-Åsbyvikens IF B 7 - 6 Tommy Nordin, Daniel Kallin Närlundahallen
2012-11-21 20:00 1212135044 Åsbro GOIF B - Askersunds IBK 4 - 7 Tobias Koivukorpi, Daniel Kallin Åsbrohallen
2012-11-22 19:00 1212135048 Kopparbergs BK - WSK Lindesberg B 9 - 12 Berndt Swärd, Håkan Mellblom Ljusnarshallen
2012-11-25 14:00 1212135046 Varberga IBK - Brickebackens IF 6 - 5 Krister Eklund, Robert Forslind Lovrencic Mellringehallen
2012-11-25 15:00 1212135043 KFUM Örebro B - Ekeby IF B 6 - 3 Stefan Flyktman, Anders Nordlund Birgittaskolan
2012-11-25 15:00 1212135045 Stora Mellösa-Åsbyvikens IF B - Nora IBK 10 - 10 Peter Widbark, Tommy Nordin Odenskolans Sporthall
2012-11-27 19:30 1212135050 Askersunds IBK - KFUM Örebro B 4 - 10 Berndt Swärd, Håkan Mellblom Närlundahallen
2012-11-27 20:15 1212135051 Ekeby IF B - Nora IBK 7 - 3 Tommy Nordin, Peter Widbark Skogstorpskolan
2012-11-28 20:00 1212135049 Stora Mellösa-Åsbyvikens IF B - Åsbro GOIF B 5 - 10 Krister Eklund, Michael Nilsson Odenskolans Sporthall
2012-11-29 19:00 1212135052 Brickebackens IF - Pålsboda IBF B 9 - 13 Krister Eklund, Nicklas Johansson Birgittaskolan
2012-11-29 19:00 1212135053 Kopparbergs BK - Varberga IBK 7 - 9 Tommy Nordin, Daniel Kallin Ljusnarshallen
2012-10-07 11:45 1212135055 Ekeby IF B - Askersunds IBK 3 - 8 Henrik Zegelsson, Martin Stockhult Kumlahallen
2012-12-01 16:00 1212135057 Nora IBK - Åsbro GOIF B 8 - 4 Anders Nordlund, Stefan Flyktman Idrottshuset, Nora
2012-12-02 14:00 1212135060 WSK Lindesberg B - Varberga IBK 8 - 7 Peter Widbark, Tommy Nordin Stadsskogsskolan
2012-12-02 15:00 1212135056 KFUM Örebro B - Stora Mellösa-Åsbyvikens IF B 11 - 4 Anders Nordlund, Stefan Flyktman Birgittaskolan
2012-12-02 17:00 1212135059 Pålsboda IBF B - Kopparbergs BK 11 - 8 Henrik Zegelsson, Robert Forslind Lovrencic Alléhallen, Hallsberg
2012-10-14 14:00 1212135063 Åsbro GOIF B - KFUM Örebro B 5 - 9 Martin Stockhult, Stefan Flyktman Åsbrohallen
2012-12-09 12:30 1212135062 Stora Mellösa-Åsbyvikens IF B - Ekeby IF B 5 - 13 Nicklas Johansson, Krister Eklund Odenskolans Sporthall
2012-12-09 15:00 1212135061 Askersunds IBK - Nora IBK 6 - 3 Daniel Kallin, Tobias Koivukorpi Närlundahallen
2012-12-09 17:00 1212135066 Varberga IBK - Pålsboda IBF B 13 - 5 Krister Eklund, Michael Nilsson Mellringehallen
2012-12-09 17:30 1212135064 Brickebackens IF - WSK Lindesberg B 5 - 7 Daniel Kallin, Peter Widbark Birgittaskolan
2012-09-30 20:00 1212135071 Varberga IBK - Åsbro GOIF B 9 - 5 Henrik Zegelsson, Michael Nilsson Mellringehallen
2012-12-15 16:00 1212135069 Kopparbergs BK - Stora Mellösa-Åsbyvikens IF B 22 - 9 Tommy Nordin, Daniel Kallin Ljusnarshallen
2012-12-16 12:30 1212135067 Brickebackens IF - Askersunds IBK 6 - 5 Berndt Swärd, Håkan Mellblom Birgittaskolan
2012-12-16 13:30 1212135072 WSK Lindesberg B - Nora IBK 6 - 4 Tommy Nordin, Peter Widbark Stadsskogsskolan
2012-12-16 17:00 1212135070 Pålsboda IBF B - KFUM Örebro B 7 - 8 Per Andreasson, Tomas Persson Alléhallen, Hallsberg
2013-01-05 12:00 1212135077 Åsbro GOIF B - Brickebackens IF 10 - 10 Anders Nordlund, Stefan Flyktman Åsbrohallen
2013-01-06 13:45 1212135074 Ekeby IF B - Pålsboda IBF B 11 - 5 Håkan Mellblom, Anders Nordlund Skogstorpskolan
2013-01-06 15:00 1212135073 Askersunds IBK - Kopparbergs BK 13 - 4 Tommy Nordin, Peter Widbark Närlundahallen
2013-01-06 15:00 1212135076 KFUM Örebro B - WSK Lindesberg B 9 - 18 Tobias Koivukorpi, Daniel Kallin Birgittaskolan
2013-01-30 20:00 1212135075 Stora Mellösa-Åsbyvikens IF B - Varberga IBK 4 - 9 Anders Nordlund, Berndt Swärd Odenskolans Sporthall
2012-09-30 15:00 1212135080 Brickebackens IF - Ekeby IF B 8 - 5 Krister Eklund, Nicklas Johansson Birgittaskolan
2013-01-12 16:00 1212135082 Kopparbergs BK - KFUM Örebro B 8 - 8 Tony Wennberg, Daniel Kallin Ljusnarshallen
2013-01-13 14:00 1212135083 WSK Lindesberg B - Åsbro GOIF B 12 - 5 Tommy Nordin, Peter Widbark Stadsskogsskolan
2013-01-13 17:00 1212135081 Pålsboda IBF B - Stora Mellösa-Åsbyvikens IF B 8 - 8 Robert Forslind Lovrencic, Michael Nilsson Alléhallen, Hallsberg
2013-01-13 20:00 1212135084 Varberga IBK - Nora IBK 8 - 0 Tobias Koivukorpi, Daniel Kallin Mellringehallen
2013-01-09 20:00 1212135089 Åsbro GOIF B - Kopparbergs BK 11 - 11 Berndt Swärd, Håkan Mellblom Åsbrohallen
2013-01-19 10:45 1212135087 Stora Mellösa-Åsbyvikens IF B - Brickebackens IF 6 - 1 Tommy Nordin, Peter Widbark Odenskolans Sporthall
2013-01-19 16:00 1212135090 Nora IBK - Pålsboda IBF B 8 - 6 Anders Nordlund, Stefan Flyktman Idrottshuset, Nora
2013-01-20 11:45 1212135086 Ekeby IF B - WSK Lindesberg B 9 - 2 Stefan Flyktman, Anders Nordlund Kumlahallen
2013-01-20 17:00 1212135085 Askersunds IBK - Varberga IBK 6 - 5 Michael Nilsson, Robert Forslind Lovrencic Närlundahallen
2012-10-19 19:00 1212135096 Kopparbergs BK - Nora IBK 4 - 5 Tommy Nordin, Alexander Widbark Ljusnarshallen
2013-01-25 19:30 1212135095 Pålsboda IBF B - Åsbro GOIF B 4 - 2 Michael Nilsson, Henrik Zegelsson Alléhallen, Hallsberg
2013-01-26 11:30 1212135091 WSK Lindesberg B - Askersunds IBK 7 - 5 Michael Nilsson, Krister Eklund Stadsskogsskolan
2013-01-26 17:00 1212135092 Varberga IBK - Ekeby IF B 7 - 9 Anders Nordlund, Stefan Flyktman Birgittaskolan
2013-02-10 17:30 1212135094 Brickebackens IF - KFUM Örebro B 8 - 5 Tomas Persson, Tony Wennberg Birgittaskolan
2012-10-06 15:00 1212135100 KFUM Örebro B - Varberga IBK 3 - 3 Per Andreasson, Tomas Persson Birgittaskolan
2013-02-05 19:30 1212135099 Askersunds IBK - Pålsboda IBF B 10 - 8 Krister Eklund, Håkan Mellblom Närlundahallen
2013-02-05 19:30 1212135102 Nora IBK - Brickebackens IF 5 - 6 Joakim Björnstad, Daniel Kallin Idrottshuset, Nora
2013-02-06 20:00 1212135098 Stora Mellösa-Åsbyvikens IF B - WSK Lindesberg B 10 - 14 Tommy Nordin, Peter Widbark Odenskolans Sporthall
2013-02-10 13:45 1212135097 Ekeby IF B - Kopparbergs BK 8 - 6 Alexander Widbark, Daniel Kallin Skogstorpskolan
2012-10-09 19:00 1212135108 WSK Lindesberg B - Pålsboda IBF B 11 - 5 Per Andreasson, Tomas Persson Stadsskogsskolan
2013-02-09 10:45 1212135103 Stora Mellösa-Åsbyvikens IF B - Askersunds IBK 6 - 15 Henrik Zegelsson, Robert Forslind Lovrencic Odenskolans Sporthall
2013-02-09 18:00 1212135105 KFUM Örebro B - Nora IBK 16 - 4 Berndt Swärd, Håkan Mellblom Birgittaskolan
2013-02-13 20:00 1212135104 Åsbro GOIF B - Ekeby IF B 3 - 8 Anders Nordlund, Stefan Flyktman Åsbrohallen
2013-02-21 19:00 1212135106 Kopparbergs BK - Brickebackens IF 8 - 7 Krister Eklund, Håkan Mellblom Ljusnarshallen
2012-09-30 13:00 1212135111 Nora IBK - Stora Mellösa-Åsbyvikens IF B 9 - 7 Tommy Nordin, Daniel Kallin Idrottshuset, Nora
2012-10-09 19:30 1212135110 Askersunds IBK - Åsbro GOIF B 5 - 6 Klas Leidö, Michael Nilsson Närlundahallen
2012-10-09 19:45 1212135109 Ekeby IF B - KFUM Örebro B 5 - 6 Peter Widbark, Håkan Mellblom Skogstorpskolan
2012-10-10 19:00 1212135112 Brickebackens IF - Varberga IBK 5 - 6 Daniel Kallin, Tobias Koivukorpi Birgittaskolan
2013-02-16 17:00 1212135114 WSK Lindesberg B - Kopparbergs BK 8 - 5 Juha Vanninen, Amelin Begovic Stadsskogsskolan
2012-10-07 17:00 1212135118 Pålsboda IBF B - Brickebackens IF 2 - 6 Martin Stockhult, Henrik Zegelsson Alléhallen, Hallsberg
2013-02-19 19:30 1212135117 Nora IBK - Ekeby IF B 6 - 8 Berndt Swärd, Håkan Mellblom Idrottshuset, Nora
2013-02-20 20:00 1212135115 Åsbro GOIF B - Stora Mellösa-Åsbyvikens IF B 9 - 9 Tommy Nordin, Peter Widbark Åsbrohallen
2013-02-24 12:00 1212135116 KFUM Örebro B - Askersunds IBK 10 - 6 Tobias Söderberg, Thomas Kallin Tegelbruket
2013-03-03 17:00 1212135119 Varberga IBK - Kopparbergs BK 17 - 1 Tony Wennberg, Tomas Persson Mellringehallen
2012-10-14 12:00 1212135136 WSK Lindesberg B - Brickebackens IF 4 - 13 Peter Widbark, Tommy Nordin Stadsskogsskolan
2013-02-10 17:00 1212135137 Pålsboda IBF B - Varberga IBK 6 - 10 Klas Leidö, Michael Nilsson Alléhallen, Hallsberg
2013-03-02 15:45 1212135134 Ekeby IF B - Stora Mellösa-Åsbyvikens IF B 10 - 4 Per Andreasson, Tomas Persson Skogstorpskolan
2013-03-03 13:00 1212135133 Nora IBK - Askersunds IBK 6 - 3 Tobias Koivukorpi, Daniel Kallin Idrottshuset, Nora
2013-03-03 19:45 1212135135 KFUM Örebro B - Åsbro GOIF B 11 - 3 Berndt Swärd, Håkan Mellblom Tegelbruket
2013-03-10 11:30 1212135138 Askersunds IBK - Ekeby IF B 2 - 10 Tommy Nordin, Peter Widbark Närlundahallen
2013-03-10 11:30 1212135139 Stora Mellösa-Åsbyvikens IF B - KFUM Örebro B 5 - 12 Tony Wennberg, Stefan Flyktman Odenskolans Sporthall
2013-03-10 11:30 1212135140 Åsbro GOIF B - Nora IBK 8 - 9 Daniel Kallin, Tobias Koivukorpi Åsbrohallen
2013-03-10 11:30 1212135141 Kopparbergs BK - Pålsboda IBF B 12 - 5 Tomas Persson, Per Andreasson Ljusnarshallen
2013-03-10 11:30 1212135142 Varberga IBK - WSK Lindesberg B 6 - 9 Klas Leidö, Michael Nilsson Mellringehallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. KFUM Örebro B 20 16 2 2 188-104 84 50
2. WSK Lindesberg B 21 15 0 6 175-135 40 45
3. Ekeby IF B 20 14 0 6 150-95 55 42
4. Varberga IBK 20 13 2 5 161-109 52 41
5. Askersunds IBK 20 12 1 7 132-112 20 37
6. Brickebackens IF 21 11 1 9 145-129 16 34
7. Nora IBK 20 8 2 10 106-140 -34 26
8. Kopparbergs BK 20 5 3 12 157-180 -23 18
9. Pålsboda IBF B 20 4 1 15 118-170 -52 13
10. Åsbro GOIF B 20 3 3 14 113-177 -64 12
11. Stora Mellösa-Åsbyvikens IF B 20 1 3 16 123-217 -94 6
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis