Pojkar Klass 3 97/98 (2013/14)

Gruppspel
Pojkar Klass 3 97/98
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2013-10-12 17:00 1312530001 IBF Örebro Ungdom - Kumla IBK 8 - 5 Rasmus Ekelund, Emil Ekelund Idrottshuset Örebro, Arenahallen
2013-10-13 15:00 1312530004 Lillån IBK - Lekebergs IBF 5 - 3 Rasmus Ekelund, Emil Ekelund Birgittaskolan
2013-10-19 11:30 1312530008 IBF Örebro Ungdom - WSK Lindesberg P98 5 - 3 Eddie Pettersson, Niels Lassbo Idrottshuset Örebro, Arenahallen
2013-10-20 13:30 1312530005 Kumla IBK - Lekebergs IBF 10 - 6 Rasmus Ekelund, Emil Ekelund Kumlahallen
2013-10-27 12:00 1312530009 WSK Lindesberg P98 - Kumla IBK 5 - 5 Jerry Gray, Pontus Grönberg Stadsskogsskolan
2013-10-27 12:00 1312530010 KFUM Örebro - IBF Örebro Ungdom 1 - 6 Niels Lassbo, Tommy Nordin Tegelbruket
2013-11-16 15:30 1312530016 WSK Lindesberg P98 - KFUM Örebro 5 - 3 Anders Nordlund, Niels Lassbo Stadsskogsskolan
2013-11-17 11:00 1312530015 IBF Örebro Ungdom - Lillån IBK 8 - 7 Tommy Nordin, Peter Widbark Idrottshuset Örebro, Arenahallen
2013-11-22 19:00 1312530018 Lillån IBK - WSK Lindesberg P98 6 - 4 Pontus Grönberg, Niels Lassbo Mellringehallen
2013-11-24 10:00 1312530019 Lekebergs IBF - IBF Örebro Ungdom 1 - 9 Pontus Grönberg, Niels Lassbo Fjugesta Bollhall
2013-11-24 15:30 1312530017 KFUM Örebro - Kumla IBK 1 - 14 Adam Palm, Jacob Olausson Tegelbruket
2013-12-07 18:00 1312530023 WSK Lindesberg P98 - Lekebergs IBF 4 - 5 Daniel Kallin, Tommy Nordin Stadsskogsskolan
2013-12-08 14:00 1312530024 KFUM Örebro - Lillån IBK 3 - 8 Alexander Widbark, Oscar Söljén Tegelbruket
2013-12-15 14:30 1312530026 Lekebergs IBF - KFUM Örebro 5 - 3 Pontus Grönberg, Niels Lassbo Fjugesta Bollhall
2013-12-15 15:00 1312530025 Lillån IBK - Kumla IBK 7 - 5 Alexander Widbark, Mattias Frohm Birgittaskolan
2014-01-11 18:30 1312530032 Kumla IBK - Lillån IBK 5 - 6 Pontus Grönberg, Niels Lassbo Skogstorpskolan
2014-01-12 12:15 1312530031 KFUM Örebro - Lekebergs IBF 4 - 9 Johan Marksved, Oscar Söljén Tegelbruket
2014-01-19 12:30 1312530034 Lekebergs IBF - WSK Lindesberg P98 7 - 6 Håkan Mellblom, Erik Henriksson Fjugesta Bollhall
2014-01-19 15:00 1312530033 Lillån IBK - KFUM Örebro 3 - 7 Pontus Grönberg, Niels Lassbo Birgittaskolan
2014-01-25 11:00 1312530038 IBF Örebro Ungdom - Lekebergs IBF 9 - 3 Håkan Mellblom, Erik Henriksson Idrottshuset Örebro, Arenahallen
2014-01-25 14:00 1312530040 Kumla IBK - KFUM Örebro 7 - 7 Anders Nordlund, Niels Lassbo Skogstorpskolan
2014-01-25 17:30 1312530039 WSK Lindesberg P98 - Lillån IBK 5 - 3 Per Andreasson, Tobias Jäderqvist Stadsskogsskolan
2014-02-09 15:00 1312530042 Lillån IBK - IBF Örebro Ungdom 2 - 13 Jacob Tillman, Jacob Olausson Birgittaskolan
2014-02-09 16:00 1312530041 KFUM Örebro - WSK Lindesberg P98 1 - 5 Emil Ekelund, Anders Nordlund Tegelbruket
2014-03-01 11:00 1312530047 IBF Örebro Ungdom - KFUM Örebro 14 - 3 Anders Nordlund, Emil Ekelund Idrottshuset Örebro, Arenahallen
2014-03-02 10:30 1312530048 Kumla IBK - WSK Lindesberg P98 11 - 6 Berndt Swärd, Håkan Mellblom Kumlahallen
2014-03-08 16:00 1312530049 WSK Lindesberg P98 - IBF Örebro Ungdom 4 - 6 Tobias Jäderqvist, Per Andreasson Stadsskogsskolan
2014-03-09 12:30 1312530052 Lekebergs IBF - Kumla IBK 1 - 16 Oscar Söljén, Michael Nilsson Fjugesta Bollhall
2014-03-15 10:30 1312530056 Kumla IBK - IBF Örebro Ungdom 6 - 8 Tommy Nordin, Peter Widbark Skogstorpskolan
2014-03-16 12:30 1312530053 Lekebergs IBF - Lillån IBK 11 - 4 Håkan Mellblom, Daniel Kallin Fjugesta Bollhall
2013-12-07 10:30 1312530059 IBF Örebro Ungdom - KFUM Örebro 3 - 7 Håkan Mellblom, Oscar Söljén Mellringehallen
2014-02-09 10:00 1312530057 Lekebergs IBF - Kumla IBK 4 - 8 Oscar Söljén, Johan Marksved Fjugesta Bollhall
2014-03-22 13:00 1312530058 WSK Lindesberg P98 - Lillån IBK 6 - 7 Jörgen Dahlström, Jennifer Tapper Stadsskogsskolan
2013-10-12 17:30 1312530062 WSK Lindesberg P98 - KFUM Örebro 9 - 2 Tomas Persson, Anders Nordlund Stadsskogsskolan
2013-11-23 15:30 1312530061 Kumla IBK - IBF Örebro Ungdom 5 - 9 Anders Nordlund, Niels Lassbo Skogstorpskolan
2014-03-28 19:00 1312530060 Lillån IBK - Lekebergs IBF 14 - 2 Jacob Tillman, Jacob Olausson Mellringehallen
2013-12-01 18:30 1312530064 Kumla IBK - Lillån IBK 10 - 7 Alexander Widbark, Tommy Nordin Kumlahallen
2014-03-18 19:30 1312530065 WSK Lindesberg P98 - IBF Örebro Ungdom 6 - 9 Tomas Persson, Tobias Jäderqvist Stadsskogsskolan
2014-03-23 15:00 1312530063 Lekebergs IBF - KFUM Örebro 9 - 8 Tony Wennberg, Elin Sjödahl Fjugesta Bollhall
2014-03-22 14:00 1312530066 KFUM Örebro - Kumla IBK 4 - 7 Emil Ekelund, Pontus Grönberg Tegelbruket
2014-03-30 10:00 1312530068 Lekebergs IBF - WSK Lindesberg P98 4 - 5 Oscar Söljén, Håkan Mellblom Fjugesta Bollhall
2014-04-02 18:00 1312530067 Lillån IBK - IBF Örebro Ungdom 7 - 6 Tommy Nordin, Peter Widbark Mellringehallen
2013-10-19 18:45 1312530071 KFUM Örebro - Lillån IBK 6 - 6 Alexander Widbark, Mattias Frohm Tegelbruket
2014-01-11 17:00 1312530070 IBF Örebro Ungdom - Lekebergs IBF 5 - 7 Jacob Tillman, Jacob Olausson Idrottshuset, Örebro
2014-01-13 18:30 1312530069 Kumla IBK - WSK Lindesberg P98 12 - 8 Krister Eklund, Håkan Mellblom Skogstorpskolan
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBF Örebro Ungdom 15 12 0 3 118-67 51 36
2. Kumla IBK 15 8 2 5 126-87 39 26
3. Lillån IBK 15 8 1 6 92-94 -2 25
4. Lekebergs IBF 15 7 0 8 77-110 -33 21
5. WSK Lindesberg P98 15 5 1 9 81-86 -5 16
6. KFUM Örebro 15 2 2 11 60-110 -50 8
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis