Pojkar Klass 5 99/00 (2013/14)

Gruppspel
Pojkar Klass 5 99/00
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2013-10-11 19:20 1312550003 Hovsta IF - KFUM Örebro 4 - 9 Oscar Söljén, Adam Palm Hovstaskolan
2013-10-13 14:00 1312550001 Stora Mellösa-Åsbyvikens IF - WSK Lindesberg P00 8 - 5 Adam Olsson, Mattis Gillstam Odenskolans Sporthall
2013-10-13 15:30 1312550002 IBF Örebro Ungdom - Stene IF 8 - 5 Oscar Söljén, Adam Palm Idrottshuset, Örebro
2013-10-16 19:20 1312550004 Kopparbergs BK - Lillån IBK 0 - 10 Jörgen Dahlström, Tobias Jäderqvist Ljusnarshallen
2013-10-18 17:00 1312550008 Lillån IBK - Hovsta IF 23 - 1 Amanda Fahlin, Elin Sjödahl Lillåns skola
2013-10-19 13:00 1312550010 Stene IF - Stora Mellösa-Åsbyvikens IF 4 - 8 Linnea Åsenlund, Ida Markström Skogstorpskolan
2013-10-19 16:30 1312550006 WSK Lindesberg P00 - Silvergruvans IBF 8 - 4 Anders Nordlund, Tomas Helgesson Stadsskogsskolan
2013-10-20 12:00 1312550009 KFUM Örebro - IBF Örebro Ungdom 8 - 1 Jacob Olausson, Jacob Tillman Tegelbruket
2013-10-26 14:00 1312550011 WSK Lindesberg P00 - Stene IF 6 - 2 Caroline Helgesson, Tomas Helgesson Stadsskogsskolan
2013-10-26 14:00 1312550015 Silvergruvans IBF - Kopparbergs BK 6 - 11 Hanna Hautanen, Alice Yllitalo Sporthallen, Hällefors
2013-10-27 13:50 1312550013 IBF Örebro Ungdom - Lillån IBK 7 - 7 Mattias Frohm, Adam Palm Birgittaskolan
2013-10-27 14:00 1312550012 Stora Mellösa-Åsbyvikens IF - KFUM Örebro 5 - 5 Mattis Gillstam, Adam Olsson Odenskolans Sporthall
2013-11-01 19:20 1312550017 Hovsta IF - Stora Mellösa-Åsbyvikens IF 3 - 6 Jacob Tillman, Adam Palm Hovstaskolan
2013-11-02 14:00 1312550019 Silvergruvans IBF - KFUM Örebro 0 - 8 Hanna Hautanen, Alice Yllitalo Sporthallen, Hällefors
2013-11-03 13:00 1312550018 Kopparbergs BK - Stene IF 4 - 2 Jörgen Dahlström, Tobias Jäderqvist Ljusnarshallen
2013-11-03 13:50 1312550016 IBF Örebro Ungdom - WSK Lindesberg P00 1 - 2 Henrik Kullberg, Emil Sundström Birgittaskolan
2013-11-16 13:30 1312550022 Lillån IBK - Silvergruvans IBF OW (0 - 5) Anders Nordlund, Niels Lassbo Lillåns skola
2013-11-17 10:30 1312550024 Stene IF - Hovsta IF 5 - 2 Filip Ardryd, Jonas Lindholm Skogstorpskolan
2013-11-17 14:00 1312550021 Stora Mellösa-Åsbyvikens IF - IBF Örebro Ungdom 8 - 2 Adam Olsson, Mattis Gillstam Odenskolans Sporthall
2013-11-17 14:45 1312550023 KFUM Örebro - Kopparbergs BK 6 - 2 Adam Palm, Felix Cannesjö Tegelbruket
2013-11-22 19:20 1312550026 Hovsta IF - WSK Lindesberg P00 0 - 13 Henrik Kullberg, Felix Cannesjö Hovstaskolan
2013-11-23 14:00 1312550028 Silvergruvans IBF - Stora Mellösa-Åsbyvikens IF 3 - 9 Hanna Hautanen, Alice Yllitalo Sporthallen, Hällefors
2013-11-24 13:00 1312550027 Kopparbergs BK - IBF Örebro Ungdom 15 - 2 Jörgen Dahlström, Tobias Jäderqvist Ljusnarshallen
2013-11-26 20:00 1312550030 Lillån IBK - KFUM Örebro 4 - 2 Adam Palm, Jacob Tillman Lillåns skola
2013-12-07 15:30 1312550034 Stene IF - Silvergruvans IBF OW (0 - 5) Filip Ardryd, Jonas Lindholm Skogstorpskolan
2013-12-08 13:50 1312550032 IBF Örebro Ungdom - Hovsta IF 5 - 10 Jacob Olausson, Jacob Tillman Birgittaskolan
2013-12-08 14:00 1312550031 Stora Mellösa-Åsbyvikens IF - Kopparbergs BK 5 - 8 Adam Olsson, Mattis Gillstam Odenskolans Sporthall
2013-12-16 17:00 1312550035 WSK Lindesberg P00 - Lillån IBK 6 - 9 Olle Stillnert, Jonathan Bosson Magnusson Stadsskogsskolan
2013-12-14 11:30 1312550040 KFUM Örebro - Stene IF 4 - 0 Jacob Tillman, Felix Cannesjö Adolfsbergsskolan
2013-12-14 17:00 1312550039 Lillån IBK - Stora Mellösa-Åsbyvikens IF 5 - 4 Jacob Tillman, Amanda Fahlin Lillåns skola
2013-12-15 13:00 1312550036 Kopparbergs BK - WSK Lindesberg P00 5 - 3 Tobias Jäderqvist, Jörgen Dahlström Ljusnarshallen
2013-12-15 16:00 1312550037 Silvergruvans IBF - Hovsta IF 9 - 4 Hanna Hautanen, Alice Yllitalo Sporthallen, Hällefors
2013-12-20 19:20 1312550043 Hovsta IF - Kopparbergs BK 1 - 8 Jacob Tillman, Erik Henriksson Hovstaskolan
2013-12-21 10:30 1312550044 Stene IF - Lillån IBK 3 - 8 Filip Ardryd, Jonas Lindholm Kumlahallen
2013-12-21 14:00 1312550045 WSK Lindesberg P00 - KFUM Örebro 5 - 4 Jennifer Tapper, Olle Stillnert Stadsskogsskolan
2014-03-01 17:00 1312550042 IBF Örebro Ungdom - Silvergruvans IBF 7 - 6 Oscar Söljén, Johan Marksved Idrottshuset, Örebro
2014-01-11 11:30 1312550050 WSK Lindesberg P00 - Stora Mellösa-Åsbyvikens IF 6 - 6 Tobias Jäderqvist, Jonathan Bosson Magnusson Stadsskogsskolan
2014-01-11 17:00 1312550047 Lillån IBK - Kopparbergs BK 12 - 2 Felix Cannesjö, Tobias Koivukorpi Lillåns skola
2014-01-12 10:30 1312550048 KFUM Örebro - Hovsta IF 5 - 1 Adam Palm, Felix Cannesjö Tegelbruket
2014-01-12 10:30 1312550049 Stene IF - IBF Örebro Ungdom 3 - 6 Anders Nordlund, Jacob Tillman Skogstorpskolan
2014-01-17 19:20 1312550053 Hovsta IF - Lillån IBK 2 - 19 Adam Palm, Felix Cannesjö Hovstaskolan
2014-01-18 14:00 1312550055 Silvergruvans IBF - WSK Lindesberg P00 2 - 13 Hanna Hautanen, Alice Yllitalo Sporthallen, Hällefors
2014-01-19 11:50 1312550052 IBF Örebro Ungdom - KFUM Örebro 3 - 9 Felix Cannesjö, Adam Palm Birgittaskolan
2014-01-19 14:00 1312550051 Stora Mellösa-Åsbyvikens IF - Stene IF 6 - 6 Mattias Frohm, Jacob Tillman Odenskolans Sporthall
2014-01-21 20:00 1312550058 Lillån IBK - IBF Örebro Ungdom 6 - 1 Felix Cannesjö, Adam Palm Lillåns skola
2014-01-24 18:30 1312550060 Stene IF - WSK Lindesberg P00 9 - 13 Filip Ardryd, Jonas Lindholm Kumlaby skolan
2014-01-26 12:00 1312550056 Kopparbergs BK - Silvergruvans IBF 11 - 5 Rasmus Ekelund, Emil Ekelund Ljusnarshallen
2014-01-26 12:15 1312550059 KFUM Örebro - Stora Mellösa-Åsbyvikens IF 5 - 3 Jacob Tillman, Emil Sundström Tegelbruket
2014-02-08 12:30 1312550064 Stene IF - Kopparbergs BK 4 - 5 Anna Palmqvist, Adam Palm Skogstorpskolan
2014-02-08 18:00 1312550065 WSK Lindesberg P00 - IBF Örebro Ungdom 10 - 6 Olle Stillnert, Jonathan Bosson Magnusson Stadsskogsskolan
2014-02-09 12:00 1312550063 KFUM Örebro - Silvergruvans IBF 7 - 1 Adam Palm, Anders Nordlund Tegelbruket
2014-02-09 14:00 1312550061 Stora Mellösa-Åsbyvikens IF - Hovsta IF 5 - 3 Adam Olsson, Mattis Gillstam Odenskolans Sporthall
2014-02-13 18:30 1312550069 Silvergruvans IBF - Lillån IBK 1 - 13 Hanna Hautanen Sporthallen, Hällefors
2014-02-16 13:00 1312550068 Kopparbergs BK - KFUM Örebro 4 - 3 Nicklas Johansson Ljusnarshallen
2014-03-13 18:30 1312550066 IBF Örebro Ungdom - Stora Mellösa-Åsbyvikens IF 8 - 11 Filip Ardryd, Elin Sjödahl Idrottshuset, Örebro
2014-03-21 19:20 1312550067 Hovsta IF - Stene IF 7 - 4 Adam Palm, Felix Cannesjö Hovstaskolan
2014-03-01 14:00 1312550075 WSK Lindesberg P00 - Hovsta IF 11 - 2 Olle Stillnert, Jonathan Bosson Magnusson Stadsskogsskolan
2014-03-02 13:50 1312550072 IBF Örebro Ungdom - Kopparbergs BK 15 - 2 Olivia Lewin-Andersson, Emma Willyams Birgittaskolan
2014-03-02 14:00 1312550071 Stora Mellösa-Åsbyvikens IF - Silvergruvans IBF 8 - 3 Mattis Gillstam, Adam Olsson Odenskolans Sporthall
2014-03-12 18:15 1312550073 KFUM Örebro - Lillån IBK 2 - 6 Adam Palm, Felix Cannesjö Tegelbruket
2014-03-06 17:30 1312550076 Hovsta IF - IBF Örebro Ungdom 2 - 7 Adam Palm, Anders Nordlund Hovstaskolan
2014-03-08 14:00 1312550078 Silvergruvans IBF - Stene IF 4 - 9 Hanna Hautanen, Alice Yllitalo Sporthallen, Hällefors
2014-03-08 17:00 1312550080 Lillån IBK - WSK Lindesberg P00 7 - 5 Adam Palm, Emil Ekelund Lillåns skola
2014-03-09 13:00 1312550077 Kopparbergs BK - Stora Mellösa-Åsbyvikens IF 3 - 9 Olle Stillnert, Jonathan Bosson Magnusson Ljusnarshallen
2014-03-14 19:20 1312550083 Hovsta IF - Silvergruvans IBF 3 - 5 Jacob Tillman, Daniel Kallin Hovstaskolan
2014-03-15 14:00 1312550085 WSK Lindesberg P00 - Kopparbergs BK 2 - 1 Olle Stillnert, Jonathan Bosson Magnusson Stadsskogsskolan
2014-03-16 10:30 1312550084 Stene IF - KFUM Örebro 5 - 6 Oscar Söljén, Johan Marksved Skogstorpskolan
2014-03-16 14:00 1312550081 Stora Mellösa-Åsbyvikens IF - Lillån IBK 3 - 8 Mattis Gillstam, Jonas Lindholm Odenskolans Sporthall
2014-03-22 17:00 1312550089 Lillån IBK - Stene IF 21 - 2 Adam Palm, Felix Cannesjö Lillåns skola
2014-03-23 13:00 1312550086 Kopparbergs BK - Hovsta IF 5 - 4 Jörgen Dahlström Ljusnarshallen
2014-03-23 16:00 1312550090 KFUM Örebro - WSK Lindesberg P00 5 - 3 Adam Palm, Felix Cannesjö Tegelbruket
2014-03-29 14:30 1312550087 Silvergruvans IBF - IBF Örebro Ungdom 4 - 7 Hanna Hautanen, Alice Yllitalo Sporthallen, Hällefors
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Lillån IBK 15 14 1 0 158-41 117 43
2. KFUM Örebro 16 11 1 4 88-47 41 34
3. WSK Lindesberg P00 16 10 1 5 111-71 40 31
4. Stora Mellösa-Åsbyvikens IF 16 9 3 4 104-77 27 30
5. Kopparbergs BK 16 10 0 6 86-89 -3 30
6. IBF Örebro Ungdom 16 6 1 9 86-108 -22 19
7. Stene IF 15 2 1 12 63-108 -45 7
8. Silvergruvans IBF 14 2 0 12 53-118 -65 6
9. Hovsta IF 16 2 0 14 49-139 -90 6
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis