P13A (00-) (2013/14)

Gruppspel
P13A (00-)
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2013-10-05 12:30 1317560007 Enköpings IBK /ST 1 - Gottsunda IBF 8 - 7 Anton Kindlund, Christophe Ruziga S:t Ilianshallen
2013-10-06 10:30 1317560001 Bälinge IF - Fjärdhundra SK 2 - 4 Sarah Ejderskog, Carolina Svensson Vattholma Sporthall
2013-10-06 11:10 1317560004 Storvreta Ungdom IBK 1 - Stenhagens KK 1 8 - 4 Georgios Papadakis, Mattias Hernandez-Börjesson Ärentunaskolan
2013-10-06 12:45 1317560002 FBC Uppsala Ungdom - Stenhagens KK svart (2) 2 - 11 Rasmus Pehkonen, Pontus Wirdby Bolandskolan
2013-10-06 15:30 1317560003 IS Saga 1 - Lamadjurets AIBC 3 - 5 Alex Maxqvist, Jasmin Telo Allianshallen C
2013-10-12 14:50 1317560009 Björklinge BK - FBC Uppsala Ungdom 1 - 7 Jasmin Telo, Christoffer Stenlund Björklinge Sporthall
2013-10-13 10:30 1317560010 Gottsunda IBF - Storvreta Ungdom IBK 1 1 - 19 Ramin Navaee, Jonas Nordqvist Gottsundahallen
2013-10-13 13:15 1317560014 Fjärdhundra SK - Enköpings IBK /ST 1 7 - 1 Georgios Papadakis, Victor Flemström Fjärdhundra Sporthall
2013-10-13 14:10 1317560011 Stenhagens KK svart (2) - IS Saga 1 1 - 8 Daniel Stenlund, Christoffer Stenlund Stenhagenskolans Sporthall
2013-10-19 13:30 1317560018 Lamadjurets AIBC - Enköpings IBK /ST 1 8 - 5 Ian Engblom, Anders Leander Örsundsbro Sporthall
2013-10-19 13:40 1317560016 Björklinge BK - Bälinge IF 14 - 6 Mikael Rosenius, Mikael Eriksson Björklinge Sporthall
2013-10-20 10:20 1317560015 Storvreta Ungdom IBK 1 - Stenhagens KK svart (2) 7 - 1 Nick Kyller, Arvid Englund Ärentunaskolan
2013-10-20 14:00 1317560020 Fjärdhundra SK - IS Saga 1 4 - 7 Pontus Wirdby, Henrik Isberg Törnros Fjärdhundra Sporthall
2013-10-26 10:00 1317560022 Enköpings IBK /ST 1 - Storvreta Ungdom IBK 1 2 - 14 Christophe Ruziga, Erik Rosvall S:t Ilianshallen
2013-10-26 18:10 1317560027 Stenhagens KK svart (2) - Fjärdhundra SK 2 - 5 Tomas Hallenberg, Pontus Orebrand Stenhagen BoKC
2013-10-26 19:00 1317560023 IS Saga 1 - Björklinge BK 6 - 2 Christoffer Stenlund, Oliver Halvarsson Allianshallen C
2013-10-27 17:30 1317560025 Gottsunda IBF - Lamadjurets AIBC 3 - 5 Idah Orebrand, Sarah Ejderskog Gottsundahallen
2013-10-26 10:30 1317560030 Lamadjurets AIBC - FBC Uppsala Ungdom 2 - 1 Anders Leander, Georgios Papadakis Örsundsbro Sporthall
2013-10-27 12:00 1317560031 Fjärdhundra SK - Storvreta Ungdom IBK 1 2 - 3 Christophe Ruziga, Erik Rosvall Fjärdhundra Sporthall
2013-10-27 16:40 1317560029 Stenhagens KK svart (2) - Bälinge IF 2 - 5 Timo Palokangas, Simon Hillerius Öberg Stenhagenskolans Sporthall
2013-12-15 18:10 1317560032 Stenhagens KK 1 - IS Saga 1 1 - 5 Anton Kindlund, Mikael Rosenius Stenhagenskolans Sporthall
2013-11-03 11:00 1317560041 Storvreta Ungdom IBK 1 - Björklinge BK 6 - 8 Christopher Lysholm, Nick Kyller Ärentunaskolan
2013-11-03 12:00 1317560039 Bälinge IF - Stenhagens KK 1 0 - 8 Daniel Stenlund, Christoffer Stenlund Vattholma Sporthall
2013-11-03 16:00 1317560042 FBC Uppsala Ungdom - Gottsunda IBF 11 - 0 Anton Kindlund, Jasmin Telo Gamlishallen
2013-11-30 09:00 1317560037 Enköpings IBK /ST 1 - Stenhagens KK svart (2) 9 - 8 Rasmus Pehkonen, Johan Öberg S:t Ilianshallen
2013-11-09 13:30 1317560046 Lamadjurets AIBC - Storvreta Ungdom IBK 1 6 - 3 Rasmus Pehkonen, Pontus Wirdby Örsundsbro Sporthall
2013-11-10 10:40 1317560048 Stenhagens KK 1 - Björklinge BK 4 - 3 Theodor Jonsson, Vesa Petterson Stenhagenskolans Sporthall
2013-11-10 13:00 1317560049 Stenhagens KK svart (2) - Gottsunda IBF 4 - 3 Martin Holm, Theodor Jonsson Stenhagenskolans Sporthall
2013-11-10 17:10 1317560045 Bälinge IF - FBC Uppsala Ungdom 3 - 13 Olle Isacsson, Pierre Engström Vattholma Sporthall
2013-11-16 11:00 1317560053 Lamadjurets AIBC - Stenhagens KK 1 4 - 7 Rasmus Pehkonen, Pontus Wirdby Örsundsbro Sporthall
2013-11-16 14:00 1317560055 Björklinge BK - Fjärdhundra SK 5 - 6 Fabian Fahimi, Andreas Bengtsson Björklinge Sporthall
2013-11-17 09:45 1317560052 FBC Uppsala Ungdom - Enköpings IBK /ST 1 8 - 1 Victor Flemström, Tony Nyberg Bolandskolan
2013-11-17 13:30 1317560051 Gottsunda IBF - IS Saga 1 6 - 7 Victor Flemström, Tony Nyberg Gottsundahallen
2013-11-24 12:00 1317560061 Fjärdhundra SK - Lamadjurets AIBC 7 - 4 Martin Gustafsson, Andreas Morelius Fjärdhundra Sporthall
2013-11-24 13:00 1317560063 Stenhagens KK 1 - Gottsunda IBF 9 - 1 Timo Palokangas, Simon Hillerius Öberg Stenhagenskolans Sporthall
2013-11-24 17:00 1317560057 Bälinge IF - Enköpings IBK /ST 1 4 - 8 Andreas Bengtsson, Fabian Fahimi Vattholma Sporthall
2013-11-24 20:10 1317560060 IS Saga 1 - FBC Uppsala Ungdom 4 - 3 Theodor Jonsson, Axel Johansson Allianshallen B
2013-11-17 13:30 1317560068 Lamadjurets AIBC - Stenhagens KK svart (2) 10 - 3 Pontus Wirdby, Rasmus Pehkonen Örsundsbro Sporthall
2013-11-22 17:00 1317560064 IS Saga 1 - Bälinge IF 7 - 1 Erik Palmertz, Ronnie Eriksson Allianshallen A
2013-11-23 14:20 1317560069 Enköpings IBK /ST 1 - Björklinge BK 6 - 3 Erik Rosvall, Johan Öberg S:t Ilianshallen
2013-12-07 15:30 1317560067 Stenhagens KK 1 - FBC Uppsala Ungdom 2 - 3 Jacob Granberg, Marcus Granberg Stenhagenskolans Sporthall
2013-11-30 14:50 1317560077 Björklinge BK - Gottsunda IBF 12 - 2 Lars Karlsson, Sarah Ejderskog Björklinge Sporthall
2013-12-01 09:45 1317560073 FBC Uppsala Ungdom - Fjärdhundra SK 2 - 2 Idah Orebrand, Martin Holm Bolandskolan
2013-12-01 10:30 1317560071 Bälinge IF - Lamadjurets AIBC 2 - 11 Thomas Tanskanen, Anders Leander Vattholma Sporthall
2013-12-01 13:00 1317560072 Stenhagens KK svart (2) - Stenhagens KK 1 6 - 7 William Lindgren Fahimi, Wictoria Fahimi Stenhagenskolans Sporthall
2013-12-01 17:40 1317560074 Storvreta Ungdom IBK 1 - IS Saga 1 3 - 2 Ronnie Eriksson, Erik Palmertz Vattholma Sporthall
2013-12-07 13:30 1317560081 Lamadjurets AIBC - Björklinge BK 8 - 4 Timo Palokangas, Simon Hillerius Öberg Örsundsbro Sporthall
2013-12-08 10:40 1317560079 Stenhagens KK 1 - Fjärdhundra SK 2 - 2 Marcus Granberg, Jacob Granberg Stenhagenskolans Sporthall
2013-12-08 12:00 1317560078 Gottsunda IBF - Bälinge IF 5 - 2 Tony Nyberg, Victor Flemström Gottsundahallen
2013-12-08 12:00 1317560080 IS Saga 1 - Enköpings IBK /ST 1 13 - 4 Rasmus Pehkonen, William Lindgren Fahimi Allianshallen C
2013-12-08 18:50 1317560083 Storvreta Ungdom IBK 1 - FBC Uppsala Ungdom 3 - 2 Olivia Classon, Mikael Eriksson Vattholma Sporthall
2013-12-14 09:00 1317560088 Björklinge BK - Stenhagens KK svart (2) 3 - 2 Samuel Forsberg, Christoffer Stenlund Björklinge Sporthall
2013-12-14 10:10 1317560087 Enköpings IBK /ST 1 - Stenhagens KK 1 5 - 5 Pontus Kaneberg, Rasmus Kaneberg S:t Ilianshallen
2013-12-15 10:20 1317560091 Bälinge IF - Storvreta Ungdom IBK 1 2 - 7 Mikael Eriksson, Arvid Englund Vattholma Sporthall
2013-12-15 14:15 1317560090 Fjärdhundra SK - Gottsunda IBF 7 - 1 Vesa Petterson, Christophe Ruziga Fjärdhundra Sporthall
2014-01-11 10:00 1317560098 Gottsunda IBF - Enköpings IBK /ST 1 5 - 4 Georgios Papadakis, Christoffer Stenlund Gottsundahallen
2014-01-11 12:15 1317560093 Stenhagens KK svart (2) - FBC Uppsala Ungdom 2 - 5 Thomas Tanskanen, Anders Leander Stenhagen BoKC
2014-01-11 12:15 1317560094 Lamadjurets AIBC - IS Saga 1 2 - 2 Lennart Eilestam, Thomas Stenman Örsundsbro Sporthall
2014-01-12 14:00 1317560092 Fjärdhundra SK - Bälinge IF 5 - 2 Christophe Ruziga, Vesa Petterson Fjärdhundra Sporthall
2014-01-19 12:00 1317560095 Stenhagens KK 1 - Storvreta Ungdom IBK 1 1 - 8 Simon Hillerius Öberg, Wictoria Fahimi Stenhagenskolans Sporthall
2014-01-12 11:00 1317560100 FBC Uppsala Ungdom - Björklinge BK 2 - 4 Tony Nyberg, Victor Flemström Bolandskolan
2014-01-12 16:10 1317560101 Storvreta Ungdom IBK 1 - Gottsunda IBF 13 - 2 Anders Leander, Oliver Halvarsson Ärentunaskolan
2014-01-13 17:45 1317560105 Enköpings IBK /ST 1 - Fjärdhundra SK 1 - 3 Theodor Jonsson, Christian Jensen S:t Ilianshallen
2014-03-02 17:20 1317560102 IS Saga 1 - Stenhagens KK svart (2) 8 - 4 Jörgen Olsson, Anders Holm Allianshallen A
2014-01-18 12:00 1317560111 IS Saga 1 - Fjärdhundra SK 4 - 2 Matti Eronen, Simon Hillerius Öberg Allianshallen C
2014-01-18 12:10 1317560109 Enköpings IBK /ST 1 - Lamadjurets AIBC 4 - 8 Christophe Ruziga, Vesa Petterson S:t Ilianshallen
2014-01-18 16:30 1317560106 Stenhagens KK svart (2) - Storvreta Ungdom IBK 1 2 - 6 Andreas Morelius, Martin Gustafsson Stenhagen BoKC
2014-01-19 13:40 1317560107 Bälinge IF - Björklinge BK 3 - 10 David Wigfeldt, Mikael Eriksson Vattholma Sporthall
2014-01-20 19:00 1317560113 Storvreta Ungdom IBK 1 - Enköpings IBK /ST 1 9 - 1 Georgios Papadakis, Nick Kyller Ärentunaskolan
2014-01-25 10:10 1317560114 Björklinge BK - IS Saga 1 4 - 4 Albin Ruhl, Daniel Tallkvist Björklinge Sporthall
2014-01-25 13:30 1317560116 Lamadjurets AIBC - Gottsunda IBF 8 - 2 Vesa Petterson, Miodrag Djuric Örsundsbro Sporthall
2014-01-26 13:00 1317560118 Fjärdhundra SK - Stenhagens KK svart (2) 1 - 2 Christian Jensen, Linus Andersson Fjärdhundra Sporthall
2014-01-31 19:30 1317560121 FBC Uppsala Ungdom - Lamadjurets AIBC 4 - 3 Matti Eronen, Christoffer Stenlund Bolandskolan
2014-02-02 10:30 1317560120 Bälinge IF - Stenhagens KK svart (2) 1 - 10 Per Ericsson, Ronnie Eriksson Vattholma Sporthall
2014-02-02 15:00 1317560122 Storvreta Ungdom IBK 1 - Fjärdhundra SK 2 - 4 Daniel Stenlund, Christoffer Stenlund Ärentunaskolan
2014-02-02 15:30 1317560123 IS Saga 1 - Stenhagens KK 1 1 - 0 Matti Eronen, Wictoria Fahimi Allianshallen C
2014-02-07 18:30 1317560132 Björklinge BK - Storvreta Ungdom IBK 1 2 - 6 Per Ericsson, Axel Johansson Björklinge Sporthall
2014-02-09 09:40 1317560130 Stenhagens KK 1 - Bälinge IF 10 - 0 Sharee Russell, Miodrag Djuric Stenhagenskolans Sporthall
2014-02-09 13:30 1317560133 Gottsunda IBF - FBC Uppsala Ungdom 4 - 4 Sarah Ejderskog, Carolina Svensson Gottsundahallen
2014-02-09 14:20 1317560128 Stenhagens KK svart (2) - Enköpings IBK /ST 1 6 - 3 Wictoria Fahimi, Nikolina Bolander Stenhagenskolans Sporthall
2014-02-15 08:30 1317560136 FBC Uppsala Ungdom - Bälinge IF 5 - 0 Arvid Englund, Sharee Russell Bolandskolan
2014-02-15 12:30 1317560139 Björklinge BK - Stenhagens KK 1 4 - 7 Nikki Classon, Christoffer Stenlund Björklinge Sporthall
2014-02-15 17:00 1317560137 Storvreta Ungdom IBK 1 - Lamadjurets AIBC 13 - 2 Miodrag Djuric, Victor Flemström Ärentunaskolan
2014-03-09 12:30 1317560140 Gottsunda IBF - Stenhagens KK svart (2) 3 - 11 Simon Hillerius Öberg, Miodrag Djuric Gottsundahallen
2014-02-22 13:30 1317560143 Enköpings IBK /ST 1 - FBC Uppsala Ungdom 7 - 5 Christophe Ruziga, Johan Öberg S:t Ilianshallen
2014-02-23 14:15 1317560146 Fjärdhundra SK - Björklinge BK 4 - 8 Vesa Petterson, Christophe Ruziga Fjärdhundra Sporthall
2014-02-23 17:50 1317560144 Stenhagens KK 1 - Lamadjurets AIBC 2 - 1 Miodrag Djuric, Wictoria Fahimi Stenhagenskolans Sporthall
2014-03-01 17:50 1317560142 IS Saga 1 - Gottsunda IBF 11 - 0 Sharee Russell, Arvid Englund Allianshallen C
2014-01-19 15:45 1317560151 FBC Uppsala Ungdom - IS Saga 1 1 - 3 Erik Palmertz, Ronnie Eriksson Gamlishallen
2014-03-01 12:20 1317560148 Enköpings IBK /ST 1 - Bälinge IF 3 - 4 Miodrag Djuric, Vesa Petterson S:t Ilianshallen
2014-03-01 15:30 1317560152 Lamadjurets AIBC - Fjärdhundra SK 4 - 3 Jonas Backman, Johan Öberg Örsundsbro Sporthall
2014-03-02 15:00 1317560154 Gottsunda IBF - Stenhagens KK 1 2 - 10 Rikard Ohlström, Arvid Englund Gottsundahallen
2014-03-07 19:15 1317560158 FBC Uppsala Ungdom - Stenhagens KK 1 5 - 4 Simon Hillerius Öberg, Miodrag Djuric Allianshallen C
2014-03-08 15:15 1317560159 Stenhagens KK svart (2) - Lamadjurets AIBC 0 - 6 Oliver Halvarsson, Lars Halvarsson Stenhagenskolans Sporthall
2014-03-08 17:10 1317560160 Björklinge BK - Enköpings IBK /ST 1 14 - 1 Albin Ruhl, Timo Palokangas Björklinge Sporthall
2014-03-09 10:20 1317560155 Bälinge IF - IS Saga 1 2 - 6 Göran Johansen, Robert Mårtensson Vattholma Sporthall
2014-03-12 19:10 1317560163 Stenhagens KK 1 - Stenhagens KK svart (2) 6 - 2 Wictoria Fahimi, Simon Hillerius Öberg Stenhagenskolans Sporthall
2014-03-15 12:15 1317560162 Lamadjurets AIBC - Bälinge IF 16 - 3 Sarah Ejderskog, Idah Orebrand Örsundsbro Sporthall
2014-03-15 15:30 1317560165 IS Saga 1 - Storvreta Ungdom IBK 1 4 - 5 Fabian Fahimi, Leif Ericsson Allianshallen B
2014-03-16 14:00 1317560164 Fjärdhundra SK - FBC Uppsala Ungdom 6 - 4 Christophe Ruziga, Vesa Petterson Fjärdhundra Sporthall
2014-03-16 14:00 1317560168 Gottsunda IBF - Björklinge BK 5 - 2 Jacob Granberg, Marcus Granberg Gottsundahallen
2014-03-19 18:30 1317560170 Fjärdhundra SK - Stenhagens KK 1 2 - 3 Christophe Ruziga, Vesa Petterson Fjärdhundra Sporthall
2014-03-19 18:40 1317560174 FBC Uppsala Ungdom - Storvreta Ungdom IBK 1 4 - 6 David Wigfeldt, Arvid Englund Vattholma Sporthall
2014-03-22 10:00 1317560171 Enköpings IBK /ST 1 - IS Saga 1 3 - 2 Christophe Ruziga, Christian Jensen S:t Ilianshallen
2014-03-22 11:20 1317560172 Björklinge BK - Lamadjurets AIBC 2 - 5 Fabian Fahimi, Mattias Hernandez-Börjesson Björklinge Sporthall
2014-03-22 16:40 1317560169 Bälinge IF - Gottsunda IBF 5 - 9 Nikolina Bolander, Simon Hillerius Öberg Allianshallen C
2014-03-23 14:55 1317560182 Storvreta Ungdom IBK 1 - Bälinge IF 9 - 4 Jonas Backman, Nick Kyller Ärentunaskolan
2014-03-23 15:30 1317560181 Gottsunda IBF - Fjärdhundra SK 1 - 7 Per-Olof Svensson, Thomas Tanskanen Gottsundahallen
2014-03-23 16:30 1317560178 Stenhagens KK 1 - Enköpings IBK /ST 1 8 - 1 Jacob Granberg, Marcus Granberg Stenhagenskolans Sporthall
2014-03-23 17:40 1317560179 Stenhagens KK svart (2) - Björklinge BK 1 - 4 Marcus Granberg, Jacob Granberg Stenhagenskolans Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Storvreta Ungdom IBK 1 20 17 0 3 150-56 94 51
2. IS Saga 1 20 14 2 4 107-53 54 44
3. Lamadjurets AIBC 20 14 1 5 118-73 45 43
4. Stenhagens KK 1 20 12 2 6 100-63 37 38
5. Fjärdhundra SK 20 11 2 7 83-60 23 35
6. FBC Uppsala Ungdom 20 9 2 9 91-68 23 29
7. Björklinge BK 20 9 1 10 109-91 18 28
8. Enköpings IBK / ST 1 20 6 1 13 77-141 -64 19
9. Stenhagens KK svart (2) 20 6 0 14 80-102 -22 18
10. Gottsunda IBF 20 4 1 15 62-159 -97 13
11. Bälinge IF 20 2 0 18 51-162 -111 6
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis