Pojkar Röd 6 (2013/14)

Gruppspel
Pojkar Röd 6
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2013-09-20 19:30 1311985160 Öjebyns IBF Röd 6/7 - IBK Luleå Röd 5/6 1 - 3 Alexander Viklund, Tobias Levin Hortlax Sp
2013-09-20 19:30 1311985161 Öjebyns IBF Röd 5/6 - Sunderby SK Röd 6/7 8 - 0 Simon Olofsson, Frans Dahlstedt Björklunda Sp
2013-09-21 13:30 1311985159 Wibax IBF Piteå Röd 6/7 - Kiruna AIF Röd 5/6 6 - 3 Simon Franzén, Frans Dahlstedt Norrmalmia Sph
2013-10-20 12:00 1311985164 IBK Luleå Röd 5/6 - Wibax IBF Piteå Röd 6/7 6 - 3 Hampus Hansson, Mikael Gustafsson Örnäsets Sp
2014-02-16 12:00 1311985162 Öjebyns IBF Röd 5/6 - Kiruna AIF Röd 5/6 3 - 6 Alexander Viklund, Simon Olofsson Hortlax Sp
2014-03-14 19:30 1311985163 Sunderby SK Röd 6/7 - Öjebyns IBF Röd 6/7 5 - 3 Pasi Ronkainen, Jan Drugge
2013-09-29 11:00 1311985165 Kiruna AIF Röd 5/6 - IBK Luleå Röd 5/6 5 - 4 Rakethallen Kiruna
2013-10-04 19:00 1311985166 Wibax IBF Piteå Röd 6/7 - Sunderby SK Röd 6/7 Norrmalmia Sph
2013-11-15 20:15 1311985167 Öjebyns IBF Röd 6/7 - Öjebyns IBF Röd 5/6 3 - 8 Alvar Grenvall, Simon Olofsson Hortlax Sp
2013-11-29 19:00 1311985169 Öjebyns IBF Röd 5/6 - Wibax IBF Piteå Röd 6/7 9 - 8 Tobias Levin, Frans Dahlstedt Björklunda Sp
2013-11-29 19:30 1311985170 Sunderby SK Röd 6/7 - IBK Luleå Röd 5/6 1 - 9 Hannu Kallijärvi, Oliver Åkerström
2013-12-01 12:00 1311985168 Öjebyns IBF Röd 6/7 - Kiruna AIF Röd 5/6 7 - 2 Frans Dahlstedt, Alexander Viklund Björklunda Sp
2014-03-01 12:00 1311985172 IBK Luleå Röd 5/6 - Öjebyns IBF Röd 5/6 2 - 1 Daniel Theander, Lars Ejnestrand Luleå Energi Arena
2014-03-09 15:30 1311985171 Kiruna AIF Röd 5/6 - Sunderby SK Röd 6/7 11 - 6 Kjell Wilhelmsson Rakethallen Kiruna
2014-03-28 19:10 1311985173 Wibax IBF Piteå Röd 6/7 - Öjebyns IBF Röd 6/7 4 - 7 Alexander Viklund, Conny Björnfot Norrmalmia Sph
2013-09-27 18:00 1311985174 Öjebyns IBF Röd 6/7 - Wibax IBF Piteå Röd 6/7 1 - 4 Hortlax Sp
2013-10-25 18:30 1311985175 Öjebyns IBF Röd 5/6 - IBK Luleå Röd 5/6 Hortlax Sp
2014-01-12 13:30 1311985176 Sunderby SK Röd 6/7 - Kiruna AIF Röd 5/6 3 - 2 Johan Nyström, Kjell Wilhelmsson
2014-01-24 19:00 1311985178 Wibax IBF Piteå Röd 6/7 - Öjebyns IBF Röd 5/6 1 - 7 Simon Franzén, Alexander Viklund Norrmalmia Sph
2014-01-26 12:00 1311985177 IBK Luleå Röd 5/6 - Sunderby SK Röd 6/7 7 - 3 Lars Möller, Oliver Åkerström Örnäsets Sp
2014-02-23 11:40 1311985179 Kiruna AIF Röd 5/6 - Öjebyns IBF Röd 6/7 5 - 6 Roger Adermalm Rakethallen Kiruna
1311985181 Sunderby SK Röd 6/7 - Wibax IBF Piteå Röd 6/7
2014-02-07 18:00 1311985180 Öjebyns IBF Röd 5/6 - Öjebyns IBF Röd 6/7 6 - 1 Simon Franzén, Alexander Viklund Björklunda Sp
2014-03-16 13:00 1311985182 IBK Luleå Röd 5/6 - Kiruna AIF Röd 5/6 5 - 1 Hampus Hansson, Pär Wårell Luleå Energi Arena
2013-11-10 10:00 1311985185 Kiruna AIF Röd 5/6 - Öjebyns IBF Röd 5/6 3 - 2 Rakethallen Kiruna
2014-02-22 15:00 1311985183 Wibax IBF Piteå Röd 6/7 - IBK Luleå Röd 5/6 3 - 4 Pasi Ronkainen, Johan Nyström Norrmalmia Sph
2014-03-02 10:00 1311985184 Öjebyns IBF Röd 6/7 - Sunderby SK Röd 6/7 7 - 10 Erika Svanström, Alexander Viklund Hortlax Sp
2014-03-02 12:00 1311985188 Kiruna AIF Röd 5/6 - Wibax IBF Piteå Röd 6/7 5 - 4 Kjell Wilhelmsson Rakethallen Kiruna
2014-03-09 12:30 1311985187 IBK Luleå Röd 5/6 - Öjebyns IBF Röd 6/7 12 - 6 Kurt-Lennart Wass, Tobias Patomella Luleå Energi Arena B-hall
2014-03-21 19:00 1311985186 Sunderby SK Röd 6/7 - Öjebyns IBF Röd 5/6 5 - 5 Dennis Eriksson, Dick Sandberg
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. IBK Luleå Röd 5/ 6 9 8 0 (0) 1 52-24 28 24
2. Öjebyns IBF Röd 5/ 6 9 5 1 (0) 3 49-29 20 16
3. Kiruna AIF Röd 5/ 6 10 5 0 (0) 5 43-46 -3 15
4. Sunderby SK Röd 6/ 7 8 3 1 (0) 4 33-52 -19 10
5. Öjebyns IBF Röd 6/ 7 10 3 0 (0) 7 42-59 -17 9
6. Wibax IBF Piteå Röd 6/ 7 8 2 0 (0) 6 33-42 -9 6
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis