Herrar Division 2 (2013/14)

Gruppspel
Herrar Division 2
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2013-10-04 19:00 1306120003 IK Zenith - Öckerö IBK 8 - 4 Pontus Ekengränd, Ulf Jonasson Björlanda Idrottshall
2013-10-04 19:30 1306120005 Lindås IBK Div. 2 - IBF Backadalen 0 - 5 Torbjörn Zahner, Robin Cederdahl Salming Arena
2013-10-05 12:15 1306120002 Ale IBF - Frölunda IBK 3 - 8 Joakim Amri Nilsson, Tarek El Abtah Ale Kulturrum
2013-10-06 12:40 1306120006 Partille IBS Div. 2 - Guldhedens IK 7 - 5 Ulf Jonasson, Pontus Ekengränd Lexby Idrottshall
2013-10-06 16:30 1306120004 Sportlife Kungälvs IBK - Landvetter IBK 11 - 12 e.förl. Tarek El Abtah, Adnan Tongur Mimershus A-hallen
2013-10-15 19:45 1306120001 Eken IBK - Marstrands IBK 6 - 4 Peter Andersson, Christian Ragnevi Ekenhallen
2013-10-10 19:30 1306120012 Frölunda IBK - Partille IBS Div. 2 6 - 4 Torbjörn Zahner, Robin Cederdahl Frölunda Kulturhus
2013-10-11 19:30 1306120007 Öckerö IBK - Eken IBK 8 - 7 Christian Ragnevi, Peter Andersson Hedenskolans Idrottshall
2013-10-13 15:40 1306120008 Landvetter IBK - Ale IBF 18 - 4 Christian Ragnevi, Peter Andersson Landvetter Idrottshall
2013-10-13 16:45 1306120011 Marstrands IBK - Lindås IBK Div. 2 8 - 2 Pontus Ekengränd, Ulf Jonasson Mimershus A-hallen
2013-10-13 17:00 1306120009 IBF Backadalen - IK Zenith 10 - 1 Torbjörn Zahner, Robin Cederdahl Lundbystrand
2013-10-13 18:15 1306120010 Guldhedens IK - Sportlife Kungälvs IBK 9 - 3 Roger Zahnér, Janne Vattfors Valhalla
2013-10-18 19:00 1306120015 IK Zenith - Landvetter IBK 3 - 2 Pontus Ekengränd, Ulf Jonasson Björlanda Idrottshall
2013-10-18 19:30 1306120017 Lindås IBK Div. 2 - Guldhedens IK 6 - 4 Joakim Amri Nilsson, Tarek El Abtah Salming Arena
2013-10-18 19:45 1306120013 Eken IBK - Frölunda IBK 11 - 6 Robin Cederdahl, Roger Zahnér Ekenhallen
2013-10-19 18:15 1306120018 Partille IBS Div. 2 - IBF Backadalen 2 - 2 Janne Vattfors, Roger Zahnér Partillebohallen
2013-10-20 18:00 1306120014 Ale IBF - Marstrands IBK 3 - 8 Torbjörn Zahner, Robin Cederdahl Bohushallen
2013-10-20 19:15 1306120016 Sportlife Kungälvs IBK - Öckerö IBK 6 - 5 e.förl. Janne Vattfors, Roger Zahnér Mimershus A-hallen
2013-10-24 19:30 1306120022 Frölunda IBK - Sportlife Kungälvs IBK 6 - 4 Ulf Jonasson, Pontus Ekengränd Frölunda Kulturhus
2013-10-25 19:15 1306120019 IBF Backadalen - Eken IBK 7 - 5 Peter Andersson, Christian Ragnevi Lundbystrand
2013-10-25 19:30 1306120023 Öckerö IBK - Lindås IBK Div. 2 7 - 6 e.förl. Tarek El Abtah, Joakim Amri Nilsson Hedenskolans Idrottshall
2013-10-27 14:30 1306120024 Landvetter IBK - Partille IBS Div. 2 6 - 3 Christian Ragnevi, Peter Andersson Landvetter Idrottshall
2013-10-27 18:15 1306120020 Guldhedens IK - Ale IBF 7 - 8 e.förl. Mona Franzon, Linda Lindskog Valhalla
2013-10-30 19:15 1306120021 Marstrands IBK - IK Zenith 5 - 6 Ulf Jonasson, Pontus Ekengränd Mimershus A-hallen
2013-10-31 18:30 1306120026 Ale IBF - IBF Backadalen 5 - 11 Roger Zahnér, Janne Vattfors Ale Kulturrum
2013-11-01 19:00 1306120025 Eken IBK - Guldhedens IK 9 - 8 Robin Cederdahl, Torbjörn Zahner Ekenhallen
2013-11-01 19:00 1306120027 IK Zenith - Frölunda IBK 9 - 3 Joakim Amri Nilsson, Tarek El Abtah Björlanda Idrottshall
2013-11-01 19:30 1306120029 Lindås IBK Div. 2 - Landvetter IBK 7 - 8 e.förl. Mona Franzon, Linda Lindskog Salming Arena
2013-11-02 12:30 1306120030 Partille IBS Div. 2 - Öckerö IBK 1 - 2 Robin Cederdahl, Torbjörn Zahner Lexby Idrottshall
2013-11-05 19:15 1306120028 Sportlife Kungälvs IBK - Marstrands IBK 11 - 2 Peter Andersson, Christian Ragnevi Mimershus A-hallen
2013-11-06 19:30 1306120031 Öckerö IBK - Ale IBF 6 - 4 Roger Zahnér, Janne Vattfors Hedenskolans Idrottshall
2013-11-08 18:15 1306120032 Guldhedens IK - IK Zenith 3 - 5 Erik Gaberud, Pelle Hellberg Lisebergshallen
2013-11-08 19:15 1306120034 IBF Backadalen - Sportlife Kungälvs IBK 8 - 4 Mona Franzon, Linda Lindskog Lundbystrand
2013-11-08 19:30 1306120035 Lindås IBK Div. 2 - Frölunda IBK 6 - 4 Joakim Amri Nilsson, Tarek El Abtah Salming Arena
2013-11-10 16:40 1306120033 Landvetter IBK - Eken IBK 7 - 5 Roger Zahnér, Janne Vattfors Landvetter Idrottshall
2013-11-10 19:15 1306120036 Marstrands IBK - Partille IBS Div. 2 5 - 6 Erik Gaberud, Pelle Hellberg Mimershus A-hallen
2013-11-12 19:45 1306120037 Eken IBK - IK Zenith 5 - 7 Pelle Hellberg, Erik Gaberud Ekenhallen
2013-11-16 12:15 1306120038 Ale IBF - Lindås IBK Div. 2 6 - 8 Erik Gaberud, Pelle Hellberg Ale Kulturrum
2013-11-16 16:00 1306120041 Frölunda IBK - IBF Backadalen 6 - 7 Janne Vattfors, Roger Zahnér Frölunda Kulturhus
2013-11-16 16:30 1306120039 Partille IBS Div. 2 - Sportlife Kungälvs IBK 3 - 10 Tarek El Abtah, Joakim Amri Nilsson Lexby Idrottshall
2013-11-17 15:20 1306120042 Landvetter IBK - Guldhedens IK 5 - 8 Janne Vattfors, Roger Zahnér Landvetter Idrottshall
2013-11-17 16:45 1306120040 Marstrands IBK - Öckerö IBK 7 - 2 Robin Cederdahl, Torbjörn Zahner Mimershus A-hallen
2013-11-20 20:00 1306120046 IBF Backadalen - Marstrands IBK 5 - 6 Robin Cederdahl, Roger Zahnér Lundbystrand
2013-11-22 19:30 1306120044 Lindås IBK Div. 2 - Eken IBK 5 - 3 Pontus Ekengränd, Ulf Jonasson Salming Arena
2013-11-22 20:00 1306120048 Öckerö IBK - Guldhedens IK 5 - 4 e.förl. Tarek El Abtah, Joakim Amri Nilsson Hedenskolans Idrottshall
2013-11-23 16:00 1306120047 Frölunda IBK - Landvetter IBK 5 - 10 Ulf Jonasson, Pontus Ekengränd Frölunda Kulturhus
2013-11-24 13:30 1306120045 IK Zenith - Partille IBS Div. 2 4 - 10 Ulf Jonasson, Pontus Ekengränd Björlanda Idrottshall
2013-11-24 19:15 1306120043 Sportlife Kungälvs IBK - Ale IBF 9 - 5 Erik Gaberud, Pelle Hellberg Mimershus A-hallen
2013-11-29 19:00 1306120049 IK Zenith - Lindås IBK Div. 2 12 - 5 Robin Cederdahl, Joakim Amri Nilsson Björlanda Idrottshall
2013-11-29 19:00 1306120050 Eken IBK - Sportlife Kungälvs IBK 9 - 10 e.förl. Roger Zahnér, Janne Vattfors Ekenhallen
2013-11-29 19:30 1306120053 Öckerö IBK - IBF Backadalen 7 - 5 Erik Gaberud, Pelle Hellberg Hedenskolans Idrottshall
2013-11-30 12:15 1306120051 Ale IBF - Partille IBS Div. 2 3 - 6 Janne Vattfors, Roger Zahnér Ale Kulturrum
2013-12-01 17:00 1306120052 Marstrands IBK - Landvetter IBK 6 - 0 Linda Lindskog, Mona Franzon Mimershus A-hallen
2013-12-01 18:15 1306120054 Guldhedens IK - Frölunda IBK 10 - 1 Janne Vattfors, Roger Zahnér Valhalla
2013-12-05 19:30 1306120058 Frölunda IBK - Marstrands IBK 2 - 5 Erik Gaberud, Pelle Hellberg Frölunda Kulturhus
2013-12-07 12:15 1306120055 Ale IBF - Eken IBK 3 - 7 Peter Andersson, Christian Ragnevi Ale Kulturrum
2013-12-07 12:30 1306120057 Partille IBS Div. 2 - Lindås IBK Div. 2 5 - 2 Mona Franzon, Linda Lindskog Lexby Idrottshall
2013-12-08 14:00 1306120059 Landvetter IBK - Öckerö IBK 7 - 8 Linda Lindskog, Mona Franzon Landvetter Idrottshall
2013-12-08 16:45 1306120056 Sportlife Kungälvs IBK - IK Zenith 3 - 2 Erik Gaberud, Pelle Hellberg Mimershus A-hallen
2013-12-08 18:45 1306120060 Guldhedens IK - IBF Backadalen 6 - 8 Torbjörn Zahner, Robin Cederdahl Valhalla
2013-12-11 19:30 1306120065 Öckerö IBK - Frölunda IBK 4 - 4 Christian Ragnevi, Peter Andersson Hedenskolans Idrottshall
2013-12-11 20:45 1306120066 IBF Backadalen - Landvetter IBK 4 - 4 Erik Gaberud, Pelle Hellberg Lundbystrand
2013-12-13 19:00 1306120061 Eken IBK - Partille IBS Div. 2 3 - 9 Joakim Amri Nilsson, Tarek El Abtah Ekenhallen
2013-12-13 19:30 1306120063 Lindås IBK Div. 2 - Sportlife Kungälvs IBK 4 - 3 Torbjörn Zahner, Robin Cederdahl Salming Arena
2013-12-15 12:30 1306120062 IK Zenith - Ale IBF 8 - 2 Ulf Jonasson, Pontus Ekengränd Björlanda Idrottshall
2013-12-15 16:45 1306120064 Marstrands IBK - Guldhedens IK 5 - 6 e.förl. Peter Andersson, Christian Ragnevi Mimershus A-hallen
2013-12-20 19:30 1306120069 Öckerö IBK - IK Zenith 8 - 7 e.förl. Janne Vattfors, Roger Zahnér Hedenskolans Idrottshall
2013-12-21 13:30 1306120068 Frölunda IBK - Ale IBF 5 - 4 Janne Vattfors, Roger Zahnér Frölunda Kulturhus
2013-12-22 13:40 1306120070 Landvetter IBK - Sportlife Kungälvs IBK 15 - 6 Joakim Amri Nilsson, Tarek El Abtah Landvetter Idrottshall
2013-12-22 16:45 1306120067 Marstrands IBK - Eken IBK 5 - 2 Pontus Ekengränd, Ulf Jonasson Mimershus A-hallen
2013-12-22 17:15 1306120071 IBF Backadalen - Lindås IBK Div. 2 8 - 2 Janne Vattfors, Roger Zahnér Lundbystrand
2014-01-28 20:00 1306120072 Guldhedens IK - Partille IBS Div. 2 6 - 6 Joakim Amri Nilsson, Tarek El Abtah
2014-01-10 19:00 1306120075 IK Zenith - IBF Backadalen 5 - 4 Christian Ragnevi, Peter Andersson Björlanda Idrottshall
2014-01-10 19:30 1306120077 Lindås IBK Div. 2 - Marstrands IBK 4 - 4 Roger Zahnér, Janne Vattfors Salming Arena
2014-01-10 19:45 1306120073 Eken IBK - Öckerö IBK 4 - 2 Ulf Jonasson, Pontus Ekengränd Ekenhallen
2014-01-11 12:15 1306120074 Ale IBF - Landvetter IBK 2 - 16 Tarek El Abtah, Joakim Amri Nilsson Ale Kulturrum
2014-01-11 18:00 1306120078 Partille IBS Div. 2 - Frölunda IBK 8 - 6 Janne Vattfors, Roger Zahnér Ugglumshallen
2014-01-12 16:45 1306120076 Sportlife Kungälvs IBK - Guldhedens IK 12 - 1 Linda Lindskog, Mona Franzon Mimershus A-hallen
2014-01-16 19:30 1306120079 Frölunda IBK - Eken IBK 3 - 5 Peter Jaeger, Måns Löfgren Frölunda Kulturhus
2014-01-17 19:30 1306120082 Öckerö IBK - Sportlife Kungälvs IBK 2 - 6 Christian Ragnevi, Peter Andersson Hedenskolans Idrottshall
2014-01-19 15:40 1306120081 Landvetter IBK - IK Zenith 8 - 6 Peter Andersson, Christian Ragnevi Landvetter Idrottshall
2014-01-19 16:45 1306120080 Marstrands IBK - Ale IBF 8 - 3 Gustav Glansén, Andreas Rolén Mimershus A-hallen
2014-01-19 18:45 1306120084 IBF Backadalen - Partille IBS Div. 2 9 - 5 Mona Franzon, Linda Lindskog Lundbystrand
2014-01-19 19:00 1306120083 Guldhedens IK - Lindås IBK Div. 2 6 - 3 Janne Vattfors, Roger Zahnér Valhalla
2014-01-24 19:00 1306120085 Eken IBK - IBF Backadalen 1 - 3 Mona Franzon, Linda Lindskog Ekenhallen
2014-01-24 19:00 1306120087 IK Zenith - Marstrands IBK 10 - 4 Erik Gaberud, Pelle Hellberg Björlanda Idrottshall
2014-01-24 19:30 1306120089 Lindås IBK Div. 2 - Öckerö IBK 8 - 4 Torbjörn Zahner, Robin Cederdahl Salming Arena
2014-01-25 12:15 1306120086 Ale IBF - Guldhedens IK 6 - 8 Janne Vattfors, Roger Zahnér Ale Kulturrum
2014-01-25 14:00 1306120090 Partille IBS Div. 2 - Landvetter IBK 7 - 9 Erik Gaberud, Pelle Hellberg Lexby Idrottshall
2014-01-26 16:45 1306120088 Sportlife Kungälvs IBK - Frölunda IBK 5 - 7 Mona Franzon, Linda Lindskog Mimershus A-hallen
2014-01-29 20:45 1306120092 IBF Backadalen - Ale IBF 14 - 6 Christian Ragnevi, Peter Andersson Lundbystrand
2014-01-31 19:30 1306120096 Öckerö IBK - Partille IBS Div. 2 4 - 0 Pelle Hellberg, Erik Gaberud Hedenskolans Idrottshall
2014-02-01 16:00 1306120093 Frölunda IBK - IK Zenith 3 - 11 Erik Gaberud, Pelle Hellberg Frölunda Kulturhus
2014-02-02 15:00 1306120095 Landvetter IBK - Lindås IBK Div. 2 8 - 4 Christian Ragnevi, Peter Andersson Landvetter Idrottshall
2014-02-02 16:45 1306120094 Marstrands IBK - Sportlife Kungälvs IBK 4 - 5 Joakim Amri Nilsson, Tarek El Abtah Mimershus A-hallen
2014-02-02 18:10 1306120091 Guldhedens IK - Eken IBK 7 - 4 Roger Zahnér, Janne Vattfors Lisebergshallen
2014-02-07 20:00 1306120099 Eken IBK - Landvetter IBK 4 - 2 Gustav Glansén, Andreas Rolén Ekenhallen
2014-02-08 12:15 1306120097 Ale IBF - Öckerö IBK 3 - 6 Pontus Ekengränd, Ulf Jonasson Ale Kulturrum
2014-02-09 15:00 1306120098 IK Zenith - Guldhedens IK 5 - 3 Torbjörn Zahner, Robin Cederdahl Björlanda Idrottshall
2014-02-09 19:15 1306120100 Sportlife Kungälvs IBK - IBF Backadalen 3 - 2 Gustav Glansén, Andreas Rolén Mimershus A-hallen
2014-02-25 17:50 1306120102 Partille IBS Div. 2 - Marstrands IBK 3 - 3 Pelle Hellberg, Erik Gaberud Lexby Idrottshall
2014-02-27 20:00 1306120101 Frölunda IBK - Lindås IBK Div. 2 9 - 4 Janne Vattfors, Roger Zahnér Frölunda Kulturhus
2014-02-14 19:15 1306120107 IBF Backadalen - Frölunda IBK 6 - 5 Gustav Glansén, Andreas Rolén Lundbystrand
2014-02-14 19:30 1306120104 Lindås IBK Div. 2 - Ale IBF 10 - 3 Peter Andersson, Christian Ragnevi Salming Arena
2014-02-14 19:30 1306120106 Öckerö IBK - Marstrands IBK 8 - 7 e.förl. Linda Lindskog, Mona Franzon Hedenskolans Idrottshall
2014-02-16 15:00 1306120103 IK Zenith - Eken IBK 6 - 5 e.förl. Joakim Amri Nilsson, Tarek El Abtah Björlanda Idrottshall
2014-02-16 16:30 1306120108 Guldhedens IK - Landvetter IBK 7 - 9 Janne Vattfors, Roger Zahnér Valhalla
2014-02-16 16:45 1306120105 Sportlife Kungälvs IBK - Partille IBS Div. 2 7 - 1 Andreas Lybacken, Stefan Olsson Mimershus A-hallen
2014-02-09 14:00 1306120113 Landvetter IBK - Frölunda IBK 13 - 3 Peter Andersson, Christian Ragnevi Landvetter Idrottshall
2014-02-18 20:00 1306120114 Guldhedens IK - Öckerö IBK 9 - 3 Robin Cederdahl, Torbjörn Zahner
2014-02-19 19:45 1306120112 Marstrands IBK - IBF Backadalen 6 - 7 e.förl. Mona Franzon, Linda Lindskog Mimershus A-hallen
2014-02-19 20:15 1306120111 Partille IBS Div. 2 - IK Zenith 3 - 4 Joakim Amri Nilsson, Tarek El Abtah Ugglumshallen
2014-02-20 18:30 1306120109 Ale IBF - Sportlife Kungälvs IBK 3 - 16 Roger Zahnér, Janne Vattfors Ale Kulturrum
2014-02-21 19:00 1306120110 Eken IBK - Lindås IBK Div. 2 6 - 4 Linda Lindskog, Mona Franzon Ekenhallen
2014-02-22 12:45 1306120117 Partille IBS Div. 2 - Ale IBF 6 - 7 Magnus Persson, Kari Kyyrä Lexby Idrottshall
2014-02-22 13:30 1306120120 Frölunda IBK - Guldhedens IK 9 - 5 Joakim Amri Nilsson, Tarek El Abtah Frölunda Kulturhus
2014-02-23 17:40 1306120118 Landvetter IBK - Marstrands IBK 6 - 4 Joakim Amri Nilsson, Tarek El Abtah Landvetter Idrottshall
2014-02-23 18:30 1306120119 IBF Backadalen - Öckerö IBK 13 - 4 Janne Vattfors, Roger Zahnér Lundbystrand
2014-02-23 19:15 1306120116 Sportlife Kungälvs IBK - Eken IBK 8 - 4 Axel Sagdahl, Jonas Apelqvist Mimershus A-hallen
2014-03-04 19:30 1306120115 Lindås IBK Div. 2 - IK Zenith 4 - 7 Jonas Apelqvist, Axel Sagdahl Salming Arena
2014-02-26 19:30 1306120125 Öckerö IBK - Landvetter IBK 2 - 8 Erik Gaberud, Pelle Hellberg Hedenskolans Idrottshall
2014-02-26 20:45 1306120126 IBF Backadalen - Guldhedens IK 9 - 4 Christian Ragnevi, Peter Andersson Lundbystrand
2014-02-27 20:00 1306120122 IK Zenith - Sportlife Kungälvs IBK 6 - 3 Torbjörn Zahner, Robin Cederdahl Björlanda Idrottshall
2014-02-28 19:30 1306120123 Lindås IBK Div. 2 - Partille IBS Div. 2 5 - 2 Peter Andersson, Christian Ragnevi Salming Arena
2014-02-28 19:45 1306120121 Eken IBK - Ale IBF 11 - 2 Kari Kyyrä, Magnus Persson Ekenhallen
2014-03-02 16:45 1306120124 Marstrands IBK - Frölunda IBK 2 - 4 Tarek El Abtah, Joakim Amri Nilsson Mimershus A-hallen
2014-03-08 12:15 1306120128 Ale IBF - IK Zenith 4 - 9 Ola Nilsson, Roger Persson Ale Kulturrum
2014-03-08 12:45 1306120127 Partille IBS Div. 2 - Eken IBK 4 - 7 Pelle Hellberg, Erik Gaberud Lexby Idrottshall
2014-03-08 16:00 1306120131 Frölunda IBK - Öckerö IBK 5 - 4 Janne Vattfors, Roger Zahnér Frölunda Kulturhus
2014-03-09 17:30 1306120132 Landvetter IBK - IBF Backadalen 9 - 6 Erik Gaberud, Pelle Hellberg Landvetter Idrottshall
2014-03-09 19:00 1306120130 Guldhedens IK - Marstrands IBK 12 - 9 Janne Vattfors, Roger Zahnér Valhalla
2014-03-09 19:15 1306120129 Sportlife Kungälvs IBK - Lindås IBK Div. 2 6 - 4 Gustav Glansén, Andreas Rolén Mimershus A-hallen
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. IK Zenith 22 16 2 (1) 4 141-101 40 51
2. Landvetter IBK 22 14 3 (2) 5 182-115 67 47
3. IBF Backadalen 22 14 3 (1) 5 153-96 57 46
4. Sportlife Kungälvs IBK 22 12 3 (2) 7 151-114 37 41
5. Eken IBK 22 10 2 (0) 10 123-120 3 32
6. Öckerö IBK 22 7 6 (4) 9 105-129 -24 31
7. Marstrands IBK 22 8 5 (0) 9 117-113 4 29
8. Guldhedens IK 22 8 4 (1) 10 138-137 1 29
9. Frölunda IBK 22 9 1 (0) 12 110-140 -30 28
10. Lindås IBK Div. 2 22 8 3 (0) 11 103-128 -25 27
11. Partille IBS Div. 2 22 7 3 (0) 12 101-115 -14 24
12. Ale IBF 22 1 1 (1) 20 89-205 -116 5
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis