Herrar (2014/15)

Gruppspel
Herrar Division 2
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-10-10 19:30 161000004 IK Standard - IFK Gnesta 5 - 6 e.förl. Mats Jernmo, Andreas Roos Vilsta Sporthall
2014-10-11 17:30 161000003 IBF Kringelstaden - Kvarnen IF 6 - 1 Mika Ristanen, Guy Fromholz Wasa Sporthall
2014-10-12 16:00 161000005 Trosa Edanö IBK - Katrineholms IBF 11 - 4 Mika Ristanen, Guy Fromholz Hedebyhallen
2014-10-12 17:00 161000001 Kolpenäs IBF - IBK Södertälje Östra 8 - 6 Christer Avasjö, Jonas Holm Wasa Sporthall
2014-10-12 17:00 161000002 Torshälla IBK - Nyfors IK 6 - 4 Kent Erlandsson, Peter Gustafsson Ellfolk Arena
2014-10-15 19:30 161000009 Katrineholms IBF - IBF Kringelstaden 16 - 2 Kent Erlandsson, Peter Gustafsson Duveholmshallen A
2014-10-18 15:00 161000007 Kvarnen IF - IBK Södertälje Östra 5 - 13 Richard Himberg, Christian Johnsson Björkestahallen
2014-10-18 20:00 161000008 IFK Gnesta - Torshälla IBK 7 - 7 e.förl. Henrik Ibjer, Björn Landin Frejahallen
2014-10-19 14:00 161000006 Nyfors IK - Kolpenäs IBF 6 - 4 Mats Jernmo, Andreas Roos Vilsta Sporthall
2014-10-19 16:00 161000010 Trosa Edanö IBK - IK Standard 6 - 2 Christer Avasjö, Jonas Holm Hedebyhallen
2014-10-24 19:30 161000012 Nyfors IK - IFK Gnesta 12 - 1 Mika Ristanen, Guy Fromholz Vilsta Sporthall
2014-10-24 19:30 161000013 IBK Södertälje Östra - Katrineholms IBF 7 - 10 Björn Landin, Henrik Ibjer Wasa Sporthall
2014-10-25 10:00 161000011 Kolpenäs IBF - Kvarnen IF 9 - 5 Andreas Roos, Mats Jernmo Wasa Sporthall
2014-10-26 16:00 161000014 Torshälla IBK - Trosa Edanö IBK 6 - 7 Kent Erlandsson, Peter Gustafsson Ellfolk Arena
2014-10-26 18:00 161000015 IBF Kringelstaden - IK Standard 6 - 3 Mika Ristanen, Guy Fromholz Wasa Sporthall
2014-11-05 19:30 161000017 Katrineholms IBF - Kvarnen IF 14 - 1 Christer Avasjö, Jonas Holm Duveholmshallen A
2014-11-07 19:30 161000019 IK Standard - IBK Södertälje Östra 2 - 12 Tommy Nyring, David Nilsson Vilsta Sporthall
2014-11-08 17:30 161000020 IBF Kringelstaden - Torshälla IBK 2 - 9 Christer Avasjö, Jonas Holm Wasa Sporthall
2014-11-08 18:30 161000016 IFK Gnesta - Kolpenäs IBF 3 - 7 Mika Ristanen, Guy Fromholz Frejahallen
2014-11-09 16:00 161000018 Trosa Edanö IBK - Nyfors IK 4 - 8 Kent Erlandsson, Peter Gustafsson Hedebyhallen
2014-11-14 19:30 161000023 Kvarnen IF - IK Standard 5 - 8 Christer Avasjö, Jonas Holm Björkestahallen
2014-11-14 19:30 161000024 Nyfors IK - IBF Kringelstaden 11 - 0 Mika Ristanen, Guy Fromholz Vilsta Sporthall
2014-11-14 20:00 161000025 IBK Södertälje Östra - Torshälla IBK 8 - 5 Andreas Roos, Mats Jernmo Wasa Sporthall
2014-11-15 13:30 161000022 IFK Gnesta - Trosa Edanö IBK 7 - 8 e.förl. Kent Erlandsson, Peter Gustafsson Frejahallen
2014-11-16 12:00 161000021 Kolpenäs IBF - Katrineholms IBF 7 - 5 Henrik Ibjer, Björn Landin Wasa Sporthall
2014-11-22 11:30 161000030 IBK Södertälje Östra - Nyfors IK 8 - 7 e.förl. Andreas Roos, Mats Jernmo Wasa Sporthall
2014-11-22 16:00 161000027 IK Standard - Katrineholms IBF 3 - 5 Kent Erlandsson, Peter Gustafsson Vilsta Sporthall
2014-11-23 15:30 161000028 IBF Kringelstaden - IFK Gnesta 8 - 4 Björn Landin, Henrik Ibjer Wasa Sporthall
2014-11-23 16:00 161000026 Trosa Edanö IBK - Kolpenäs IBF 9 - 4 Mika Ristanen, Guy Fromholz Hedebyhallen
2014-11-23 16:00 161000029 Torshälla IBK - Kvarnen IF 8 - 5 Christer Avasjö, Jonas Holm Ellfolk Arena
2014-11-28 20:00 161000034 IFK Gnesta - IBK Södertälje Östra 6 - 7 Henrik Ibjer, Björn Landin Frejahallen
2014-11-29 14:00 161000033 Katrineholms IBF - Torshälla IBK 4 - 7 Kent Erlandsson, Peter Gustafsson Duveholmshallen A
2014-11-30 11:00 161000031 Kolpenäs IBF - IK Standard 8 - 3 Kent Erlandsson, Peter Gustafsson Wasa Sporthall
2014-11-30 16:00 161000032 Trosa Edanö IBK - IBF Kringelstaden 16 - 8 Christer Avasjö, Jonas Holm Hedebyhallen
2014-11-30 16:30 161000035 Kvarnen IF - Nyfors IK 6 - 17 Mika Ristanen, Guy Fromholz Björkestahallen
2014-12-12 19:30 161000039 Nyfors IK - Katrineholms IBF 11 - 3 Andreas Roos, Mats Jernmo Vilsta Sporthall
2014-12-13 15:00 161000036 IBF Kringelstaden - Kolpenäs IBF 8 - 11 Christer Avasjö, Kent Erlandsson Wasa Sporthall
2014-12-13 15:30 161000040 Kvarnen IF - IFK Gnesta 4 - 5 Christian Johnsson, Richard Himberg Björkestahallen
2014-12-13 17:00 161000037 Torshälla IBK - IK Standard 6 - 3 Mika Ristanen, Guy Fromholz Ellfolk Arena
2014-12-14 17:00 161000038 IBK Södertälje Östra - Trosa Edanö IBK 8 - 11 Henrik Ibjer, Björn Landin Wasa Sporthall
2014-12-20 13:00 161000041 Kolpenäs IBF - Torshälla IBK 4 - 10 Andreas Roos, Mats Jernmo Wasa Sporthall
2014-12-20 15:00 161000045 Katrineholms IBF - IFK Gnesta 4 - 2 Christer Avasjö, Jonas Holm Duveholmshallen A
2014-12-20 15:30 161000042 IBF Kringelstaden - IBK Södertälje Östra 11 - 15 Björn Landin, Henrik Ibjer Wasa Sporthall
2014-12-20 16:00 161000043 IK Standard - Nyfors IK 3 - 8 Kent Erlandsson, Peter Gustafsson Vilsta Sporthall
2014-12-21 16:00 161000044 Trosa Edanö IBK - Kvarnen IF 11 - 2 Mika Ristanen, Guy Fromholz Hedebyhallen
2015-01-07 19:30 161000050 Katrineholms IBF - Trosa Edanö IBK 8 - 3 Stefan Öberg, Peter Palmelius Duveholmshallen A
2015-01-09 19:30 161000047 Nyfors IK - Torshälla IBK 8 - 4 Henrik Ibjer, Björn Landin Vilsta Sporthall
2015-01-10 12:00 161000049 IFK Gnesta - IK Standard 4 - 5 Richard Himberg, Christian Johnsson Frejahallen
2015-01-11 12:45 161000046 IBK Södertälje Östra - Kolpenäs IBF 4 - 10 Christer Avasjö, Jonas Holm Wasa Sporthall
2015-01-11 17:00 161000048 Kvarnen IF - IBF Kringelstaden 8 - 10 Kent Erlandsson, Peter Gustafsson Björkestahallen
2015-01-16 18:00 161000052 IBK Södertälje Östra - Kvarnen IF 17 - 7 Mika Ristanen, Guy Fromholz Wasa Sporthall
2015-01-17 16:00 161000055 IK Standard - Trosa Edanö IBK 4 - 12 Tommy Nyring, David Nilsson Vilsta Sporthall
2015-01-18 14:00 161000051 Kolpenäs IBF - Nyfors IK 7 - 10 Andreas Roos, Mats Jernmo Hölö Allaktivitetshall
2015-01-18 15:00 161000053 Torshälla IBK - IFK Gnesta 8 - 3 Christer Avasjö, Jonas Holm Ellfolk Arena
2015-01-18 17:30 161000054 IBF Kringelstaden - Katrineholms IBF 4 - 6 Kent Erlandsson, Peter Gustafsson Wasa Sporthall
2015-01-21 19:30 161000058 Katrineholms IBF - IBK Södertälje Östra 9 - 5 Mika Ristanen, Jonas Holm Duveholmshallen A
2015-01-23 19:30 161000056 Kvarnen IF - Kolpenäs IBF 5 - 11 Mika Ristanen, Jonas Holm Björkestahallen
2015-01-24 16:00 161000060 IK Standard - IBF Kringelstaden 9 - 2 Henrik Ibjer, Björn Landin Vilsta Sporthall
2015-01-24 17:30 161000057 IFK Gnesta - Nyfors IK 5 - 11 Mattias Lönnborg, Mathias Olofsson Frejahallen
2015-01-25 16:00 161000059 Trosa Edanö IBK - Torshälla IBK 8 - 5 Christer Avasjö, Jonas Holm Hedebyhallen
2015-01-30 19:30 161000063 Nyfors IK - Trosa Edanö IBK 6 - 5 e.förl. Kent Erlandsson, Peter Gustafsson Vilsta Sporthall
2015-01-31 11:30 161000064 IBK Södertälje Östra - IK Standard 5 - 8 Richard Himberg, Christian Johnsson Wasa Sporthall
2015-02-01 16:00 161000062 Kvarnen IF - Katrineholms IBF 6 - 21 Mika Ristanen, Guy Fromholz Björkestahallen
2015-02-01 16:30 161000061 Kolpenäs IBF - IFK Gnesta 7 - 10 Christian Johnsson, Richard Himberg Wasa Sporthall
2015-02-01 18:00 161000065 Torshälla IBK - IBF Kringelstaden 10 - 7 Andreas Roos, Mats Jernmo Ellfolk Arena
2015-02-11 19:30 161000066 Katrineholms IBF - Kolpenäs IBF 7 - 2 Andreas Roos, Jonas Holm Duveholmshallen A
2015-02-14 16:00 161000068 IK Standard - Kvarnen IF 16 - 3 Kent Erlandsson, Peter Gustafsson Vilsta Sporthall
2015-02-15 11:30 161000069 IBF Kringelstaden - Nyfors IK 7 - 13 Mika Ristanen, Guy Fromholz Wasa Sporthall
2015-02-15 15:00 161000070 Torshälla IBK - IBK Södertälje Östra 5 - 6 Richard Himberg, Christian Johnsson Ellfolk Arena
2015-02-15 16:00 161000067 Trosa Edanö IBK - IFK Gnesta 3 - 4 e.förl. Christer Avasjö, Jonas Holm Hedebyhallen
2015-02-18 19:30 161000072 Katrineholms IBF - IK Standard 6 - 2 Mika Ristanen, Guy Fromholz Duveholmshallen A
2015-02-20 19:30 161000075 Nyfors IK - IBK Södertälje Östra 6 - 3 Peter Palmelius, Stefan Öberg Vilsta Sporthall
2015-02-21 12:15 161000071 Kolpenäs IBF - Trosa Edanö IBK 0 - 4 Christer Avasjö, Jonas Holm Wasa Sporthall
2015-02-21 14:30 161000073 IFK Gnesta - IBF Kringelstaden 9 - 5 Mika Ristanen, Guy Fromholz Frejahallen
2015-02-22 16:00 161000074 Kvarnen IF - Torshälla IBK 8 - 13 Kent Erlandsson, Peter Gustafsson Björkestahallen
2015-02-27 19:00 161000077 IBF Kringelstaden - Trosa Edanö IBK 3 - 11 Andreas Roos, Mats Jernmo Wasa Sporthall
2015-02-27 19:30 161000080 Nyfors IK - Kvarnen IF 16 - 5 Tommy Nyring, David Nilsson Vilsta Sporthall
2015-02-28 16:00 161000076 IK Standard - Kolpenäs IBF 3 - 6 Henrik Ibjer, Björn Landin Vilsta Sporthall
2015-03-01 12:30 161000079 IBK Södertälje Östra - IFK Gnesta 5 - 9 Mika Ristanen, Guy Fromholz Pershagens Sporthall
2015-03-01 17:00 161000078 Torshälla IBK - Katrineholms IBF 4 - 6 Kent Erlandsson, Peter Gustafsson Ellfolk Arena
2015-03-04 19:30 161000084 Katrineholms IBF - Nyfors IK 4 - 8 Christer Avasjö, Andreas Roos Duveholmshallen A
2015-03-07 14:30 161000085 IFK Gnesta - Kvarnen IF 20 - 4 Christer Avasjö, Jonas Holm Frejahallen
2015-03-07 16:00 161000082 IK Standard - Torshälla IBK 6 - 9 Kent Erlandsson, Peter Gustafsson Vilsta Sporthall
2015-03-07 16:30 161000081 Kolpenäs IBF - IBF Kringelstaden 7 - 4 Henrik Ibjer, Björn Landin Wasa Sporthall
2015-03-08 16:00 161000083 Trosa Edanö IBK - IBK Södertälje Östra 10 - 7 Mattias Lönnborg, Mathias Olofsson Hedebyhallen
2015-03-13 19:30 161000088 Nyfors IK - IK Standard 12 - 4 Christer Avasjö, Jonas Holm Vilsta Sporthall
2015-03-14 16:00 161000086 Torshälla IBK - Kolpenäs IBF 6 - 5 Kent Erlandsson, Peter Gustafsson Ellfolk Arena
2015-03-14 16:00 161000089 Kvarnen IF - Trosa Edanö IBK 5 - 12 Mika Ristanen, Guy Fromholz Björkestahallen
2015-03-14 16:00 161000090 IFK Gnesta - Katrineholms IBF 7 - 13 Christer Avasjö, Jonas Holm Frejahallen
2015-03-14 16:30 161000087 IBK Södertälje Östra - IBF Kringelstaden 8 - 7 e.förl. Mattias Lönnborg, Mathias Lindvall Wasa Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Nyfors IK 18 15 2 (1) 1 174-79 95 48
2. Trosa Edanö IBK 18 13 3 (1) 2 151-91 60 43
3. Katrineholms IBF 18 13 0 (0) 5 145-92 53 39
4. Torshälla IBK 18 11 1 (0) 6 128-101 27 34
5. Kolpenäs IBF 18 10 0 (0) 8 117-108 9 30
6. IBK Södertälje Östra 18 7 2 (2) 9 144-136 8 25
7. IFK Gnesta 18 5 4 (2) 9 112-123 -11 21
8. IK Standard 18 5 1 (0) 12 89-121 -32 16
9. IBF Kringelstaden 18 4 1 (0) 13 100-167 -67 13
10. Kvarnen IF 18 0 0 (0) 18 85-227 -142 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar Division 3
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-10-11 11:00 161100003 Björkviks IBK - IFK Mariefred 12 - 3 Jouni Kekkonen, Ivan Wahlström Björkvikshallen
2014-10-11 13:00 161100002 Onyx IBS - IBF Rosenlund 19 - 2 Tommy Nyring, Mathias Lindvall Ramdalshallen
2014-10-11 14:00 161100004 Trosa Edanö IBF - Järna SK Hölö Järna IB 11 - 7 Admir Brkic, Sigge Maurer Hedebyhallen
2014-10-11 15:00 161100001 Malmköpings IBF - Galagowear FBC Södertälje 5 - 4 e.förl. Jouni Kekkonen, Ivan Wahlström Malmköpings Sporthall
2014-11-21 19:30 161100005 Telge SIBK - Flens IBF 7 - 6 Josef Celik, Mikael Celik Wasa Sporthall
2014-10-17 19:00 161100006 Galagowear FBC Södertälje - Strängnäs IBF 14 - 3 David Nilsson, Tommy Nyring Wasa Sporthall
2014-10-18 14:00 161100008 Järna SK Hölö Järna IB - Onyx IBS 9 - 20 Ivan Wahlström, Jonas Holm Hölö Allaktivitetshall
2014-10-18 14:00 161100009 Flens IBF - Björkviks IBK 12 - 10 Jan Berg, Göran Engfors Hammarvallen
2014-10-18 18:30 161100010 Telge SIBK - Trosa Edanö IBF 3 - 6 Tommy Nyring, Andreas Roos Wasa Sporthall
2014-10-19 14:00 161100007 IFK Mariefred - Malmköpings IBF 1 - 9 Björn Landin, Henrik Ibjer Hammarens IP
2014-10-25 11:00 161100015 Björkviks IBK - Trosa Edanö IBF 5 - 7 Sigge Maurer, Mathias Lindvall Björkvikshallen
2014-10-25 13:00 161100014 Onyx IBS - Telge SIBK 8 - 6 Kent Erlandsson, Peter Gustafsson Ramdalshallen
2014-10-25 14:30 161100011 Strängnäs IBF - IBF Rosenlund 2 - 9 Peter Palmelius, Göran Karlsson Thomas Arena
2014-10-25 15:00 161100013 Malmköpings IBF - Flens IBF 11 - 2 Jan Berg, Göran Engfors Malmköpings Sporthall
2014-10-25 17:00 161100012 Galagowear FBC Södertälje - IFK Mariefred 16 - 2 Mikael Celik, Josef Celik Wasa Sporthall
2014-11-08 11:00 161100020 Björkviks IBK - Onyx IBS 8 - 21 Jouni Kekkonen, Jonas Holm Björkvikshallen
2014-11-08 13:00 161100017 Järna SK Hölö Järna IB - IBF Rosenlund 12 - 8 Mats Jernmo, Mathias Lindvall Hölö Allaktivitetshall
2014-11-08 14:00 161100018 Flens IBF - Galagowear FBC Södertälje 6 - 7 e.förl. Jouni Kekkonen, Jonas Holm Hammarvallen
2014-11-08 14:00 161100019 Trosa Edanö IBF - Malmköpings IBF 13 - 3 Dennis Wagermark, Sigge Maurer Hedebyhallen
2014-11-09 14:00 161100016 IFK Mariefred - Strängnäs IBF 3 - 9 Tommy Nyring, Mathias Lindvall Hammarens IP
2014-11-15 13:30 161100021 Strängnäs IBF - Järna SK Hölö Järna IB 6 - 8 Peter Palmelius, Göran Engfors Thomas Arena
2014-11-15 15:00 161100025 Malmköpings IBF - Onyx IBS 4 - 9 Mattias Lönnborg, Christian Johnsson Malmköpings Sporthall
2014-11-15 18:00 161100023 IBF Rosenlund - Telge SIBK 2 - 6 Ivan Wahlström, Mathias Lindvall Wasa Sporthall
2014-11-16 11:00 161100022 IFK Mariefred - Flens IBF 5 - 9 Richard Himberg, Christian Johnsson Hammarens IP
2014-11-16 17:00 161100024 Galagowear FBC Södertälje - Trosa Edanö IBF 4 - 5 Jouni Kekkonen, Mikael Celik Wasa Sporthall
2014-11-21 18:00 161100028 Trosa Edanö IBF - IFK Mariefred 22 - 4 Andreas Roos, Tommy Nyring Hedebyhallen
2014-11-22 11:00 161100029 Björkviks IBK - IBF Rosenlund 10 - 9 e.förl. Jonas Holm, Sigge Maurer Björkvikshallen
2014-11-22 14:00 161100026 Flens IBF - Strängnäs IBF 7 - 6 Jan Berg, Göran Engfors Hammarvallen
2014-11-22 16:30 161100030 Onyx IBS - Galagowear FBC Södertälje 5 - 4 Christer Avasjö, Jonas Holm Ramdalshallen
2014-11-22 17:30 161100027 Telge SIBK - Järna SK Hölö Järna IB 9 - 10 Jouni Kekkonen, Guy Fromholz Wasa Sporthall
2014-11-29 10:00 161100031 Strängnäs IBF - Telge SIBK 10 - 4 Jan Berg, Göran Engfors Thomas Arena
2014-11-29 13:00 161100033 Järna SK Hölö Järna IB - Björkviks IBK 29 - 10 Sigge Maurer, Jonathan Varli Hölö Allaktivitetshall
2014-11-29 14:00 161100032 Flens IBF - Trosa Edanö IBF 6 - 15 Christian Johnsson, Göran Karlsson Hammarvallen
2014-11-29 17:30 161100035 IBF Rosenlund - Malmköpings IBF 4 - 10 Tommy Nyring, Ivan Wahlström Wasa Sporthall
2014-11-30 11:00 161100034 IFK Mariefred - Onyx IBS 3 - 15 Tommy Nyring, Mathias Lindvall Hammarens IP
2014-12-06 11:00 161100037 Björkviks IBK - Telge SIBK 7 - 9 Jonas Holm, Christian Johnsson Björkvikshallen
2014-12-06 14:00 161100036 Trosa Edanö IBF - Strängnäs IBF 23 - 7 Sigge Maurer, Tommy Nyring Hedebyhallen
2014-12-06 15:00 161100038 Onyx IBS - Flens IBF 24 - 3 Mikael Celik, Josef Celik Ramdalshallen
2014-12-06 15:00 161100039 Malmköpings IBF - Järna SK Hölö Järna IB 6 - 17 Jonas Holm, Christian Johnsson Malmköpings Sporthall
2014-12-06 18:00 161100040 Galagowear FBC Södertälje - IBF Rosenlund 15 - 3 Mattias Lönnborg, Ivan Wahlström Wasa Sporthall
2014-12-09 20:45 161100042 Trosa Edanö IBF - Onyx IBS 7 - 13 Arne Brattehag, Sigge Maurer Hedebyhallen
2014-12-13 13:00 161100044 Järna SK Hölö Järna IB - Galagowear FBC Södertälje 8 - 7 e.förl. Ivan Wahlström, Sigge Maurer Hölö Allaktivitetshall
2014-12-13 15:30 161100041 Strängnäs IBF - Björkviks IBK 16 - 9 Jan Berg, Göran Engfors Karinslundshallen
2014-12-14 15:00 161100043 Telge SIBK - Malmköpings IBF 13 - 5 Henrik Ibjer, Björn Landin Wasa Sporthall
2014-12-14 18:00 161100045 IFK Mariefred - IBF Rosenlund 3 - 5 Mats Hällgren, Mathias Lindvall Hammarens IP
2014-12-20 11:00 161100048 Galagowear FBC Södertälje - Telge SIBK 8 - 3 Andreas Roos, Mats Jernmo Wasa Sporthall
2014-12-20 15:00 161100047 Malmköpings IBF - Björkviks IBK 11 - 3 Mika Ristanen, Guy Fromholz Malmköpings Sporthall
2014-12-21 11:00 161100050 IFK Mariefred - Järna SK Hölö Järna IB 4 - 12 Mikael Celik, Jonas Holm Hammarens IP
2014-12-21 13:00 161100046 Onyx IBS - Strängnäs IBF 23 - 7 Andreas Roos, Mats Jernmo Rosvalla A
2014-12-21 15:30 161100049 IBF Rosenlund - Flens IBF 15 - 7 Tommy Nyring, David Nilsson Wasa Sporthall
2015-01-10 11:00 161100052 Björkviks IBK - Galagowear FBC Södertälje 8 - 15 Sigge Maurer, Arne Brattehag Björkvikshallen
2015-01-10 13:30 161100051 Strängnäs IBF - Malmköpings IBF 3 - 8 Mika Ristanen, Guy Fromholz Thomas Arena
2015-01-10 14:00 161100053 Trosa Edanö IBF - IBF Rosenlund 12 - 4 Ivan Wahlström, Jouni Kekkonen Hedebyhallen
2015-01-11 13:00 161100055 Flens IBF - Järna SK Hölö Järna IB 8 - 18 Ivan Wahlström, Jouni Kekkonen Hammarvallen
2015-01-11 17:00 161100054 Telge SIBK - IFK Mariefred 9 - 6 Mika Ristanen, Guy Fromholz Wasa Sporthall
2015-01-16 20:15 161100057 IBF Rosenlund - Onyx IBS 2 - 15 Mika Ristanen, Guy Fromholz Wasa Sporthall
2015-01-17 13:00 161100059 Järna SK Hölö Järna IB - Trosa Edanö IBF 3 - 9 Göran Engfors, Sigge Maurer Hölö Allaktivitetshall
2015-01-17 14:00 161100060 Flens IBF - Telge SIBK 5 - 8 Björn Landin, Henrik Ibjer Hammarvallen
2015-01-17 17:45 161100056 Galagowear FBC Södertälje - Malmköpings IBF 10 - 6 Richard Himberg, Göran Karlsson Wasa Sporthall
2015-01-18 12:30 161100058 IFK Mariefred - Björkviks IBK 7 - 10 Henrik Ibjer, Björn Landin Hammarens IP
2015-01-24 11:00 161100064 Björkviks IBK - Flens IBF 11 - 10 Sigge Maurer, Arne Brattehag Björkvikshallen
2015-01-24 13:00 161100061 Strängnäs IBF - Galagowear FBC Södertälje 5 - 13 Jan Berg, Göran Engfors Thomas Arena
2015-01-24 14:00 161100065 Trosa Edanö IBF - Telge SIBK 10 - 3 Mattias Lönnborg, Mathias Olofsson Hedebyhallen
2015-01-24 15:00 161100062 Malmköpings IBF - IFK Mariefred 20 - 3 Christian Johnsson, Mathias Lindvall Malmköpings Sporthall
2015-01-24 16:00 161100063 Onyx IBS - Järna SK Hölö Järna IB 15 - 7 Christer Avasjö, Jonas Holm Ramdalshallen
2015-01-30 19:30 161100069 Telge SIBK - Onyx IBS 5 - 8 Christer Avasjö, Christian Johnsson Wasa Sporthall
2015-01-31 14:30 161100068 Flens IBF - Malmköpings IBF 8 - 5 Christer Avasjö, Jonas Holm Hammarvallen
2015-01-31 15:00 161100070 Trosa Edanö IBF - Björkviks IBK 31 - 6 Mathias Lindvall, Richard Himberg Hedebyhallen
2015-02-01 14:00 161100067 IFK Mariefred - Galagowear FBC Södertälje 2 - 10 Christer Avasjö, Jonas Holm Hammarens IP
2015-02-01 19:00 161100066 IBF Rosenlund - Strängnäs IBF 6 - 3 Christian Johnsson, Richard Himberg Wasa Sporthall
2015-02-07 13:30 161100072 IBF Rosenlund - Järna SK Hölö Järna IB 6 - 8 Mikael Celik, Josef Celik Wasa Sporthall
2015-02-07 14:00 161100071 Strängnäs IBF - IFK Mariefred 10 - 4 Ivan Wahlström, Jouni Kekkonen Karinslundshallen
2015-02-07 15:00 161100074 Malmköpings IBF - Trosa Edanö IBF 6 - 14 Sigge Maurer, Dennis Wagermark Malmköpings Sporthall
2015-02-07 15:30 161100073 Galagowear FBC Södertälje - Flens IBF 8 - 7 e.förl. Mikael Celik, Josef Celik Wasa Sporthall
2015-02-07 15:30 161100075 Onyx IBS - Björkviks IBK 23 - 12 Richard Himberg, Christian Johnsson Rosvalla A
2015-02-13 20:30 161100078 Telge SIBK - IBF Rosenlund 10 - 6 Mika Ristanen, Guy Fromholz Wasa Sporthall
2015-02-14 12:30 161100079 Trosa Edanö IBF - Galagowear FBC Södertälje 5 - 6 Dennis Wagermark, Admir Brkic Hedebyhallen
2015-02-14 13:00 161100080 Onyx IBS - Malmköpings IBF 11 - 0 Christer Avasjö, Jonas Holm Ramdalshallen
2015-02-14 14:00 161100077 Flens IBF - IFK Mariefred 26 - 5 Jan Berg, Göran Engfors Hammarvallen
2015-03-08 14:00 161100076 Järna SK Hölö Järna IB - Strängnäs IBF 17 - 3 Jonas Holm, Richard Himberg Hölö Allaktivitetshall
2015-02-21 12:00 161100082 Järna SK Hölö Järna IB - Telge SIBK 10 - 12 Sigge Maurer, Mats Jernmo Hölö Allaktivitetshall
2015-02-21 14:30 161100085 Galagowear FBC Södertälje - Onyx IBS 7 - 6 Ivan Wahlström, Jouni Kekkonen Wasa Sporthall
2015-02-21 15:00 161100081 Strängnäs IBF - Flens IBF 5 - 11 Jan Berg, Göran Engfors Thomas Arena
2015-02-21 16:45 161100084 IBF Rosenlund - Björkviks IBK 13 - 10 Ivan Wahlström, Jouni Kekkonen Wasa Sporthall
2015-02-22 11:00 161100083 IFK Mariefred - Trosa Edanö IBF 5 - 37 Henrik Ibjer, Björn Landin Hammarens IP
2015-02-28 11:00 161100088 Björkviks IBK - Järna SK Hölö Järna IB 9 - 8 e.förl. Richard Himberg, Christian Johnsson Björkvikshallen
2015-02-28 15:00 161100087 Trosa Edanö IBF - Flens IBF 24 - 2 Mikael Celik, Josef Celik Hedebyhallen
2015-02-28 15:00 161100090 Malmköpings IBF - IBF Rosenlund 11 - 6 Christer Avasjö, Jonas Holm Malmköpings Sporthall
2015-02-28 15:30 161100089 Onyx IBS - IFK Mariefred 30 - 5 Jan Berg, Göran Engfors Rosvalla A
2015-02-28 18:00 161100086 Telge SIBK - Strängnäs IBF 18 - 6 Mika Ristanen, Sigge Maurer Wasa Sporthall
2015-03-07 11:30 161100091 Strängnäs IBF - Trosa Edanö IBF 5 - 13 Göran Engfors, Henrik Ibjer Thomas Arena
2015-03-07 12:00 161100092 Telge SIBK - Björkviks IBK 11 - 10 Tommy Nyring, David Nilsson Wasa Sporthall
2015-03-07 12:00 161100093 Flens IBF - Onyx IBS 7 - 15 Peter Skogsberg, Stefan Karlsson Hammarvallen
2015-03-07 14:15 161100094 Järna SK Hölö Järna IB - Malmköpings IBF 7 - 11 Mattias Lönnborg, Mathias Lindvall Hölö Allaktivitetshall
2015-03-08 15:30 161100095 IBF Rosenlund - Galagowear FBC Södertälje 3 - 12 Mikael Celik, Josef Celik Wasa Sporthall
2015-03-14 11:00 161100096 Björkviks IBK - Strängnäs IBF 8 - 7 e.förl. Tommy Nyring, Richard Himberg Björkvikshallen
2015-03-14 11:00 161100099 Galagowear FBC Södertälje - Järna SK Hölö Järna IB 5 - 8 Admir Brkic, Sigge Maurer Wasa Sporthall
2015-03-14 14:00 161100097 Onyx IBS - Trosa Edanö IBF 9 - 6 Henrik Ibjer, Björn Landin Rosvalla A
2015-03-14 15:00 161100098 Malmköpings IBF - Telge SIBK 0 - 6 Tommy Nyring, Richard Himberg Malmköpings Sporthall
2015-03-15 13:00 161100100 IBF Rosenlund - IFK Mariefred 6 - 10 Tommy Nyring, Jonas Holm Wasa Sporthall
2015-03-20 19:00 161100103 Telge SIBK - Galagowear FBC Södertälje 6 - 10 Ivan Wahlström, Tommy Nyring Wasa Sporthall
2015-03-21 11:00 161100102 Björkviks IBK - Malmköpings IBF 7 - 5 Jonas Holm, Sigge Maurer Björkvikshallen
2015-03-21 13:00 161100105 Järna SK Hölö Järna IB - IFK Mariefred 21 - 9 Tommy Nyring, Richard Himberg Hölö Allaktivitetshall
2015-03-21 14:00 161100104 Flens IBF - IBF Rosenlund 8 - 10 Sigge Maurer, Jonas Holm Hammarvallen
2015-03-21 15:00 161100101 Strängnäs IBF - Onyx IBS 6 - 19 Ivan Wahlström, Jouni Kekkonen Thomas Arena
2015-03-28 12:00 161100108 IBF Rosenlund - Trosa Edanö IBF 7 - 22 Henrik Ibjer, Björn Landin Wasa Sporthall
2015-03-28 13:00 161100110 Järna SK Hölö Järna IB - Flens IBF 26 - 10 Mats Jernmo, Dennis Wagermark Hölö Allaktivitetshall
2015-03-28 14:00 161100107 Galagowear FBC Södertälje - Björkviks IBK 16 - 3 Henrik Ibjer, Björn Landin Wasa Sporthall
2015-03-28 15:00 161100106 Malmköpings IBF - Strängnäs IBF 14 - 2 Jonas Holm, Göran Karlsson Malmköpings Sporthall
2015-03-29 11:00 161100109 IFK Mariefred - Telge SIBK 4 - 12 Mats Jernmo, Richard Himberg Hammarens IP
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Onyx IBS 20 19 0 (0) 1 308-110 198 57
2. Trosa Edanö IBF 20 17 0 (0) 3 292-108 184 51
3. Galagowear FBC Södertälje 20 13 4 (2) 3 191-99 92 45
4. Järna SK Hölö Järna IB 20 12 2 (1) 6 245-178 67 39
5. Telge SIBK 20 12 0 (0) 8 160-137 23 36
6. Malmköpings IBF 20 9 1 (1) 10 150-143 7 29
7. Flens IBF 20 6 2 (0) 12 160-235 -75 20
8. IBF Rosenlund 20 6 1 (0) 13 126-205 -79 19
9. Björkviks IBK 20 4 3 (3) 13 168-263 -95 18
10. Strängnäs IBF 20 4 1 (0) 15 121-231 -110 13
11. IFK Mariefred 20 1 0 (0) 19 88-300 -212 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar Reservlag
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-10-11 12:00 161200004 Telge SIBK - Nyfors IK U 8 - 3 Christian Johnsson, Richard Himberg Wasa Sporthall
2014-10-11 16:30 161200003 Trosa Edanö IBK - Järna SK Hölö Järna IB 10 - 0 Admir Brkic, Sigge Maurer Hedebyhallen
2014-10-12 11:30 161200002 Onyx IBS - Nykvarns IF 1 - 4 Mathias Lindvall, Mats Hällgren Rosvalla B
2014-10-17 19:00 161200008 Nyfors IK U - Onyx IBS 6 - 12 Jan Berg, Göran Engfors Munktellarenan
2014-10-18 16:15 161200007 Järna SK Hölö Järna IB - Katrineholms IBF 2 - 13 Ivan Wahlström, Jonas Holm Hölö Allaktivitetshall
2014-10-19 20:00 161200009 IFK Gnesta - Trosa Edanö IBK 8 - 8 Admir Brkic, Sigge Maurer Frejahallen
2014-10-24 19:30 161200013 Katrineholms IBF - IFK Gnesta 3 - 7 Göran Karlsson, Felix Lange D.Ä Duveholmshallen D
2014-10-25 15:15 161200015 Trosa Edanö IBK - Telge SIBK 13 - 2 Dennis Wagermark, Therese Jonsson Hedebyhallen
2014-10-25 16:00 161200011 IK Standard - Nykvarns IF WO (5 - 0) Christian Johnsson, Richard Himberg Hållstahallen
2014-11-01 15:15 161200016 Järna SK Hölö Järna IB - IK Standard 1 - 3 Mikael Celik, Håkan Rask Hölö Allaktivitetshall
2014-11-01 15:30 161200020 Trosa Edanö IBK - Onyx IBS 6 - 7 Richard Himberg, Dennis Wagermark Hedebyhallen
2014-11-01 17:00 161200019 Telge SIBK - Katrineholms IBF 11 - 6 Mats Hällgren, Mathias Lindvall Wasa Sporthall
2014-11-02 13:50 161200017 Nyfors IK U - Nykvarns IF 6 - 6 Jan Berg, Peter Palmelius Vilsta Sporthall
2014-11-08 14:00 161200021 IK Standard - Nyfors IK U 2 - 6 Göran Karlsson, Fredrik Wernqvist Hållstahallen
2014-11-08 15:15 161200022 Järna SK Hölö Järna IB - IFK Gnesta 1 - 8 Mats Jernmo, Mathias Lindvall Hölö Allaktivitetshall
2014-11-09 18:00 161200025 Katrineholms IBF - Onyx IBS 10 - 3 Håkan Rask, Göran Karlsson Duveholmshallen C
2014-11-15 16:00 161200026 IFK Gnesta - IK Standard 8 - 4 Kent Erlandsson, Peter Gustafsson Frejahallen
2014-11-16 19:00 161200028 Telge SIBK - Järna SK Hölö Järna IB 5 - 3 Jouni Kekkonen, Mikael Celik Wasa Sporthall
2015-03-13 19:30 161200029 Trosa Edanö IBK - Nykvarns IF 4 - 4 Richard Himberg, Tommy Nyring Hedebyhallen
2014-11-23 13:00 161200034 Järna SK Hölö Järna IB - Onyx IBS 2 - 7 Josef Johancsik, Mathias Lindvall Hölö Allaktivitetshall
2014-11-23 15:00 161200033 Nyfors IK U - Trosa Edanö IBK 5 - 3 Jan Berg, Göran Engfors Vilsta Sporthall
2014-11-23 15:00 161200035 Nykvarns IF - Katrineholms IBF 9 - 8 Ivan Wahlström, Jouni Kekkonen Björkestahallen
2014-11-23 20:00 161200032 IFK Gnesta - Telge SIBK 6 - 4 Sigge Maurer, Daniel Pettersson Frejahallen
2014-11-26 19:30 161200039 Katrineholms IBF - Nyfors IK U 5 - 6 Sigge Maurer, Daniel Pettersson Duveholmshallen D
2014-11-30 16:00 161200038 Onyx IBS - IFK Gnesta 8 - 5 Henrik Ibjer, Björn Landin Rosvalla B
2014-11-30 17:45 161200036 Telge SIBK - IK Standard 6 - 2 Ivan Wahlström, Sigge Maurer Wasa Sporthall
2014-12-12 19:30 161200042 Telge SIBK - Onyx IBS 4 - 4 Mikael Celik, Josef Celik Wasa Sporthall
2014-12-13 15:15 161200045 Järna SK Hölö Järna IB - Nykvarns IF 0 - 10 Ivan Wahlström, Sigge Maurer Hölö Allaktivitetshall
2014-12-14 16:00 161200041 IK Standard - Trosa Edanö IBK 7 - 4 Felix Lange D.Ä, Göran Karlsson Hållstahallen
2014-12-19 161200046 Onyx IBS - IK Standard 0 - 0 Sigge Maurer, Admir Brkic Ramdalshallen
2014-12-20 14:00 161200050 Järna SK Hölö Järna IB - Nyfors IK U 9 - 5 Sigge Maurer, Admir Brkic Hölö Allaktivitetshall
2014-12-21 15:00 161200047 Katrineholms IBF - Trosa Edanö IBK 3 - 2 Göran Engfors, Christian Johnsson Duveholmshallen A
2014-12-21 17:00 161200049 Nykvarns IF - IFK Gnesta 8 - 6 Mikael Celik, Josef Celik Björkestahallen
2015-01-10 14:30 161200055 IFK Gnesta - Nyfors IK U 7 - 6 Richard Himberg, Christian Johnsson Frejahallen
2015-01-10 16:00 161200051 IK Standard - Katrineholms IBF 6 - 10 Dennis Wagermark, Mats Jernmo Hållstahallen
2015-01-10 17:30 161200053 Telge SIBK - Nykvarns IF 6 - 9 Richard Himberg, Christian Johnsson Wasa Sporthall
2015-01-16 19:00 161200058 Järna SK Hölö Järna IB - Trosa Edanö IBK 3 - 11 Sigge Maurer, Arne Brattehag Hölö Allaktivitetshall
2015-01-16 19:00 161200059 Nyfors IK U - Telge SIBK 7 - 2 Peter Palmelius, Göran Engfors Vilsta Sporthall
2015-01-18 17:45 161200057 Nykvarns IF - Onyx IBS 12 - 4 Sigge Maurer, Emil Lindhe Björkestahallen
2015-01-23 19:30 161200062 Katrineholms IBF - Järna SK Hölö Järna IB 15 - 3 Göran Karlsson, Felix Lange D.Ä Duveholmshallen D
2015-01-24 12:00 161200064 Trosa Edanö IBK - IFK Gnesta 6 - 7 Mattias Lönnborg, Mathias Olofsson Hedebyhallen
2015-01-25 14:00 161200063 Onyx IBS - Nyfors IK U 10 - 9 Daniel Pettersson, Emil Lindhe Rosvalla B
2015-01-30 20:15 161200068 IFK Gnesta - Katrineholms IBF 7 - 5 Mats Jernmo, Dennis Wagermark Frejahallen
2015-01-31 17:30 161200070 Telge SIBK - Trosa Edanö IBK 3 - 14 Mikael Celik, Göran Karlsson Wasa Sporthall
2015-02-01 14:00 161200066 Nykvarns IF - IK Standard 18 - 4 Mika Ristanen, Guy Fromholz Björkestahallen
2015-02-07 14:00 161200071 IK Standard - Järna SK Hölö Järna IB 17 - 9 Christer Avasjö, Jonas Holm Hållstahallen
2015-02-08 16:00 161200074 Katrineholms IBF - Telge SIBK WO (5 - 0) Göran Karlsson, Håkan Rask Duveholmshallen C
2015-02-08 16:00 161200075 Onyx IBS - Trosa Edanö IBK 5 - 6 Emil Lindhe, Daniel Pettersson Rosvalla B
2015-02-08 17:45 161200072 Nykvarns IF - Nyfors IK U 4 - 3 Sigge Maurer, Admir Brkic Björkestahallen
2015-02-13 19:30 161200076 Nyfors IK U - IK Standard 10 - 7 Göran Karlsson, Fredrik Wernqvist Vilsta Sporthall
2015-02-14 11:30 161200077 IFK Gnesta - Järna SK Hölö Järna IB 11 - 6 Henrik Ibjer, Björn Landin Frejahallen
2015-02-15 16:00 161200080 Onyx IBS - Katrineholms IBF 5 - 12 Mats Jernmo, Daniel Pettersson Rosvalla B
2015-02-21 14:00 161200081 IK Standard - IFK Gnesta 10 - 14 Mathias Lindvall, Joakim Lindkvist Hållstahallen
2015-02-21 14:30 161200083 Järna SK Hölö Järna IB - Telge SIBK 11 - 11 Sigge Maurer, Mats Jernmo Hölö Allaktivitetshall
2015-02-22 12:45 161200084 Nykvarns IF - Trosa Edanö IBK 12 - 1 Jan Berg, Göran Engfors Björkestahallen
2015-02-28 17:00 161200088 Trosa Edanö IBK - Nyfors IK U 8 - 9 Mikael Celik, Josef Celik Hedebyhallen
2015-03-01 16:00 161200089 Onyx IBS - Järna SK Hölö Järna IB 24 - 3 Andreas Roos, Josef Cakici Rosvalla B
2015-03-01 17:30 161200087 Telge SIBK - IFK Gnesta 7 - 5 Mikael Celik, Josef Celik Wasa Sporthall
2015-03-01 18:00 161200090 Katrineholms IBF - Nykvarns IF WO (5 - 0) Duveholmshallen C
2015-03-06 19:30 161200094 Nyfors IK U - Katrineholms IBF 6 - 4 Jonas Holm, Felix Lange D.Ä Vilsta Sporthall
2015-03-07 17:00 161200093 IFK Gnesta - Onyx IBS 6 - 8 Christer Avasjö, Jonas Holm Frejahallen
2015-03-08 14:00 161200091 IK Standard - Telge SIBK 7 - 10 Dennis Wagermark, Mathias Lindvall Hållstahallen
2015-03-13 00:00 161200097 Onyx IBS - Telge SIBK 0 - 0 Admir Brkic, Emil Lindhe Ramdalshallen
2015-03-14 00:00 161200100 Nykvarns IF - Järna SK Hölö Järna IB WO (5 - 0) Mathias Lindvall, Mattias Lönnborg Björkestahallen
2015-03-14 12:00 161200096 Trosa Edanö IBK - IK Standard 12 - 9 Dennis Wagermark, Emil Lindhe Hedebyhallen
2015-03-20 19:30 161200105 Nyfors IK U - Järna SK Hölö Järna IB 11 - 1 Jonas Holm, Göran Engfors Vilsta Sporthall
2015-03-21 00:00 161200101 IK Standard - Onyx IBS Inst. Hållstahallen
2015-03-21 13:00 161200102 Trosa Edanö IBK - Katrineholms IBF 7 - 6 Admir Brkic, Bemir Brkic Hedebyhallen
2015-03-21 15:00 161200104 IFK Gnesta - Nykvarns IF WO (5 - 0) Jonas Jatko, Josef Johancsik Frejahallen
2015-03-28 13:00 161200108 Nykvarns IF - Telge SIBK 5 - 3 Richard Himberg, Mathias Lindvall Björkestahallen
2015-03-29 15:00 161200106 Katrineholms IBF - IK Standard 11 - 4 Håkan Rask, Göran Karlsson Duveholmshallen C
2015-03-31 19:15 161200110 Nyfors IK U - IFK Gnesta 9 - 5 Göran Karlsson, Christian Johnsson Vilsta Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Nykvarns IF 16 11 2 3 106-61 45 35
2. IFK Gnesta 16 10 1 5 115-93 22 31
3. Nyfors IK U 16 9 1 6 107-93 14 28
4. Katrineholms IBF 16 9 0 7 121-78 43 27
5. Onyx IBS 15 7 3 5 98-85 13 24
6. Trosa Edanö IBK 16 7 2 7 115-90 25 23
7. Telge SIBK 16 6 3 7 82-100 -18 21
8. IK Standard 15 4 1 10 87-119 -32 13
9. Järna SK Hölö Järna IB 16 1 1 14 54-166 -112 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrjunior 96/97
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-10-17 18:15 161300003 Trosa Edanö IBK - Torshälla IBK (Hj 18) 6 - 3 Josef Celik, Jonas Holm Hedebyhallen
2014-10-17 19:00 161300002 Onyx IBS - Nykvarns IF 3 - 5 Mathias Lindvall, Jonathan Varli Ramdalshallen
2014-10-18 14:30 161300001 Katrineholms IBF - Visby IBK HJ 6 - 1 Admir Brkic, Sigge Maurer Valla Sporthall
2014-10-24 20:00 161300006 Trosa Edanö IBK - Onyx IBS 8 - 5 Mats Hällgren, Mathias Lindvall Hedebyhallen
2014-10-25 13:45 161300004 Nykvarns IF - Katrineholms IBF 6 - 7 Mika Ristanen, Guy Fromholz Björkestahallen
2014-10-25 14:00 161300005 Torshälla IBK (Hj 18) - Visby IBK HJ 3 - 8 Christian Johnsson, Richard Himberg Munktellarenan
2014-11-08 12:30 161300008 Nykvarns IF - Trosa Edanö IBK 8 - 4 Christian Johnsson, Richard Himberg Björkestahallen
2014-11-08 14:00 161300009 Visby IBK HJ - Onyx IBS 4 - 1 David Nilsson, Tommy Nyring Gröndalshallen
2014-12-10 19:30 161300007 Katrineholms IBF - Torshälla IBK (Hj 18) 6 - 10 Sigge Maurer, Arne Brattehag Duveholmshallen A
2014-11-14 18:00 161300010 Trosa Edanö IBK - Katrineholms IBF 10 - 8 Richard Himberg, Jonathan Varli Hedebyhallen
2014-11-14 19:00 161300011 Onyx IBS - Torshälla IBK (Hj 18) 5 - 3 Björn Landin, Henrik Ibjer Ramdalshallen
2014-11-15 14:00 161300012 Visby IBK HJ - Nykvarns IF 5 - 6 Ivan Wahlström, Mathias Lindvall Gröndalshallen
2014-11-19 19:30 161300013 Katrineholms IBF - Onyx IBS 9 - 3 Jonas Holm, David Nilsson Duveholmshallen A
2014-11-22 14:00 161300014 Trosa Edanö IBK - Visby IBK HJ 8 - 7 Mikael Celik, Josef Celik Lånestahallen
2015-02-20 20:00 161300015 Torshälla IBK (Hj 18) - Nykvarns IF 3 - 10 Richard Himberg, Christian Johnsson Ellfolk Arena
2014-11-30 16:30 161300018 Torshälla IBK (Hj 18) - Trosa Edanö IBK 8 - 5 Peter Palmelius, Göran Engfors Munktellarenan
2014-12-07 14:00 161300016 Visby IBK HJ - Katrineholms IBF 6 - 12 Ivan Wahlström, Jouni Kekkonen Gröndalshallen
2014-12-07 14:00 161300017 Nykvarns IF - Onyx IBS 6 - 5 Jonas Holm, Guy Fromholz Björkestahallen
2014-12-12 19:00 161300021 Onyx IBS - Trosa Edanö IBK 4 - 6 Jouni Kekkonen, Mathias Lindvall Ramdalshallen
2014-12-13 161300020 Visby IBK HJ - Torshälla IBK (Hj 18) 0 - 0 Henrik Ibjer, Björn Landin Kvarnängshallen
2015-02-08 16:00 161300019 Katrineholms IBF - Nykvarns IF 2 - 2 Andreas Roos, Göran Karlsson Duveholmshallen D
2014-12-19 20:00 161300022 Torshälla IBK (Hj 18) - Katrineholms IBF 3 - 11 Christian Johnsson, Göran Engfors Ellfolk Arena
2014-12-19 20:00 161300023 Trosa Edanö IBK - Nykvarns IF 3 - 4 Mikael Celik, Josef Celik Hedebyhallen
2014-12-20 15:00 161300024 Onyx IBS - Visby IBK HJ 3 - 5 Mats Hällgren, Mathias Lindvall Ramdalshallen
2015-01-09 20:00 161300025 Katrineholms IBF - Trosa Edanö IBK 8 - 4 Jan Berg, Göran Engfors Duveholmshallen A
2015-02-15 11:00 161300027 Nykvarns IF - Visby IBK HJ 8 - 5 Magnus Pettersson, Morgan Nyberg Innebandycenter
2015-02-28 17:00 161300026 Torshälla IBK (Hj 18) - Onyx IBS 5 - 6 Mathias Lindvall, Joakim Lindkvist Ellfolk Arena
2015-01-16 19:00 161300028 Onyx IBS - Katrineholms IBF 5 - 5 Christer Avasjö, Jonas Holm Nyköpings Sporthall
2015-02-21 14:00 161300029 Visby IBK HJ - Trosa Edanö IBK 6 - 5 Mattias Lönnborg, Björn Landin Kvarnängshallen
2015-04-07 19:00 161300030 Nykvarns IF - Torshälla IBK (Hj 18) 8 - 3 Mats Jernmo, Andreas Roos Ellfolk Arena
2015-01-23 18:00 161300033 Trosa Edanö IBK - Torshälla IBK (Hj 18) 11 - 1 Ivan Wahlström, Richard Himberg Hedebyhallen
2015-01-23 19:00 161300032 Onyx IBS - Nykvarns IF 4 - 8 Andreas Roos, Mats Jernmo Ramdalshallen
2015-01-24 14:30 161300031 Katrineholms IBF - Visby IBK HJ 9 - 0 Sigge Maurer, Arne Brattehag Duveholmshallen A
2015-01-30 18:00 161300036 Trosa Edanö IBK - Onyx IBS 3 - 2 Mathias Lindvall, Jouni Kekkonen Hedebyhallen
2015-01-31 12:30 161300034 Nykvarns IF - Katrineholms IBF 2 - 8 Tommy Nyring, David Nilsson Björkestahallen
2015-01-31 14:00 161300035 Torshälla IBK (Hj 18) - Visby IBK HJ 7 - 4 Jan Berg, Kent Erlandsson Ellfolk Arena
2015-02-06 19:00 161300038 Nykvarns IF - Trosa Edanö IBK 7 - 1 Mathias Lindvall, Jouni Kekkonen Björkestahallen
2015-02-06 20:00 161300037 Katrineholms IBF - Torshälla IBK (Hj 18) 6 - 6 Richard Himberg, Christian Johnsson Duveholmshallen A
2015-02-07 15:45 161300039 Visby IBK HJ - Onyx IBS 5 - 8 Mathias Lindvall, Joakim Lindkvist Kvarnängshallen
2015-02-13 19:00 161300041 Onyx IBS - Torshälla IBK (Hj 18) 9 - 5 Admir Brkic, Sigge Maurer Ramdalshallen
2015-02-14 19:30 161300042 Visby IBK HJ - Nykvarns IF 4 - 5 Robert Wizén, Magnus Pettersson Södervärnshallen
2015-03-22 16:00 161300040 Trosa Edanö IBK - Katrineholms IBF 5 - 5 Mathias Lindvall, Jouni Kekkonen Hedebyhallen
2015-03-06 20:00 161300043 Katrineholms IBF - Onyx IBS 7 - 4 Sigge Maurer, Arne Brattehag Duveholmshallen A
2015-03-07 14:00 161300044 Trosa Edanö IBK - Visby IBK HJ 5 - 6 Ivan Wahlström, Mats Hällgren Hedebyhallen
2015-03-08 18:00 161300045 Torshälla IBK (Hj 18) - Nykvarns IF 2 - 5 Sigge Maurer, Christian Johnsson Ellfolk Arena
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Nykvarns IF 15 12 1 2 90-59 31 37
2. Katrineholms IBF 15 9 4 2 109-67 42 31
3. Trosa Edanö IBK 15 7 1 7 84-82 2 22
4. Visby IBK HJ 15 5 1 9 66-86 -20 16
5. Onyx IBS 15 4 1 10 67-84 -17 13
6. Torshälla IBK (Hj 18) 15 3 2 10 62-100 -38 11
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Kval H2
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-03-28 11:00 161001001 IK Standard (H2) - IBF Kringelstaden (H2) 7 - 0 Guy Fromholz, Mika Ristanen Ellfolk Arena
2015-04-05 12:00 161001002 IBF Kringelstaden (H2) - Trosa Edanö IBF H3 (H3) 6 - 8 Peter Palmelius, Ej offentliggjord Wasa Sporthall
2015-04-11 12:00 161001003 IBF Kringelstaden (H2) - IK Standard (H2) 3 - 6 Björn Landin, Henrik Ibjer Wasa Sporthall
2015-04-12 14:00 161001004 Trosa Edanö IBF H3 (H3) - IK Standard (H2) 13 - 2 Andreas Roos, Mats Jernmo Hedebyhallen
2015-04-18 Inställd 161001005 Trosa Edanö IBF H3 (H3) - IBF Kringelstaden (H2) Inst. Hedebyhallen
2015-04-19 Inställd 161001006 IK Standard (H2) - Trosa Edanö IBF H3 (H3) Inst. Vilsta Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Trosa Edanö IBF H3 (H3) 2 2 0 0 21-8 13 6
2. IK Standard (H2) 3 2 0 1 15-16 -1 6
3. IBF Kringelstaden (H2) 3 0 0 3 9-21 -12 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis