Flickor Röd (2014/15)

Gruppspel
Flickor A
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-10-11 10:00 166000002 Trosa Edanö IBK - Nykvarns IF 0 - 10 Emil Lindhe, Daniel Pettersson Hedebyhallen
2014-10-11 10:30 166000003 Telge SIBK - Järna SK Hölö Järna IB 3 - 1 Jesper Inola, Fares Youssef Wasa Sporthall
2014-10-11 16:45 166000001 Katrineholms IBF - IK Standard 7 - 1 Göran Engfors, Jan Berg Valla Sporthall
2014-10-18 09:00 166000008 IFK Gnesta - Telge SIBK 1 - 5 Martin Nerby, Dennis Wagermark Frejahallen
2014-10-18 12:45 166000006 Järna SK Hölö Järna IB - Katrineholms IBF 0 - 2 Josef Cakici, Camilla Örnebro Hölö Allaktivitetshall
2014-10-18 16:00 166000005 IK Standard - Onyx IBS 2 - 4 Charlie Videgren, Karl-Gustav Bergström Hållstahallen
2014-10-25 12:00 166000010 IK Standard - Järna SK Hölö Järna IB 0 - 4 Ludwig Modh, Göran Karlsson Hållstahallen
2014-10-25 17:00 166000009 Onyx IBS - Nykvarns IF 0 - 8 Kent Erlandsson, Peter Gustafsson Ramdalshallen
2014-10-26 16:00 166000012 Trosa Edanö IBK - Telge SIBK 3 - 2 Kim Ekenhall, Joacim Hansson Hedebyhallen
2014-10-26 16:45 166000011 Katrineholms IBF - IFK Gnesta 3 - 3 Håkan Rask, Mikael Samuelsson Valla Sporthall
2014-11-08 10:30 166000015 IFK Gnesta - IK Standard 13 - 0 Jesper Asplund, Therese Jonsson Frejahallen
2014-11-08 11:15 166000016 Trosa Edanö IBK - Katrineholms IBF 3 - 2 Sigge Maurer, Dennis Wagermark Hedebyhallen
2014-11-08 11:30 166000013 Järna SK Hölö Järna IB - Onyx IBS 5 - 0 Holger Bäck, Joakim Lindkvist Hölö Allaktivitetshall
2014-11-15 12:45 166000018 Järna SK Hölö Järna IB - IFK Gnesta 0 - 2 Håkan Rask, Zemone Samuelsson Hölö Allaktivitetshall
2014-11-16 12:30 166000019 Nykvarns IF - Telge SIBK 2 - 0 Andreas Roos, Mats Jernmo Björkestahallen
2014-11-16 14:00 166000020 IK Standard - Trosa Edanö IBK 1 - 9 Felix Lange D.Ä, Göran Karlsson Hållstahallen
2014-11-19 19:00 166000023 Trosa Edanö IBK - Järna SK Hölö Järna IB 1 - 1 Bemir Brkic, Daniel Pettersson Lånestahallen
2014-11-22 09:00 166000021 IFK Gnesta - Onyx IBS 8 - 5 Kim Ekenhall, Joacim Hansson Frejahallen
2014-11-23 18:00 166000024 Katrineholms IBF - Nykvarns IF 1 - 4 Karl-Gustav Bergström, Mikael Samuelsson Valla Sporthall
2014-11-29 09:30 166000025 Onyx IBS - Telge SIBK 2 - 3 Bemir Brkic, Rasmus Widén Rosvalla A
2014-12-09 19:15 166000026 Trosa Edanö IBK - IFK Gnesta 3 - 1 Sigge Maurer, Arne Brattehag Hedebyhallen
2014-12-21 10:15 166000028 Nykvarns IF - IK Standard 7 - 1 Dennis Wagermark, Therese Jonsson Björkestahallen
2014-12-06 11:15 166000029 Trosa Edanö IBK - Onyx IBS 3 - 2 Sigge Maurer, Tommy Nyring Hedebyhallen
2014-12-06 13:45 166000032 Nykvarns IF - Järna SK Hölö Järna IB 7 - 0 Dennis Wagermark, Therese Jonsson Björkestahallen
2014-12-07 18:00 166000030 Katrineholms IBF - Telge SIBK 2 - 2 Håkan Rask, Alfred Eriksson Duveholmshallen C
2014-12-13 10:30 166000035 IFK Gnesta - Nykvarns IF 0 - 6 Josef Johancsik, Jonas Jatko Frejahallen
2014-12-13 13:30 166000034 Telge SIBK - IK Standard 9 - 2 Kim Ekenhall, Joacim Hansson Wasa Sporthall
2014-12-14 17:45 166000033 Onyx IBS - Katrineholms IBF 3 - 1 Josef Cakici, Daniel Pettersson Rosvalla A
2014-12-20 12:00 166000037 IK Standard - Katrineholms IBF 0 - 12 Jan Berg, Anton Carlsson Hållstahallen
2014-12-20 12:45 166000039 Järna SK Hölö Järna IB - Telge SIBK 1 - 1 Sigge Maurer, Admir Brkic Hölö Allaktivitetshall
2014-12-20 16:15 166000038 Nykvarns IF - Trosa Edanö IBK 2 - 3 Jesper Asplund, Joakim Lindkvist Björkestahallen
2015-01-09 19:00 166000044 Telge SIBK - IFK Gnesta 6 - 0 Dennis Wagermark, Therese Jonsson Wasa Sporthall
2015-01-10 12:45 166000041 Onyx IBS - IK Standard 2 - 1 Josef Cakici, Camilla Örnebro Rosvalla A
2015-01-11 17:30 166000042 Katrineholms IBF - Järna SK Hölö Järna IB 1 - 1 Emil Lindhe, Daniel Pettersson Duveholmshallen C
2015-01-17 08:00 166000048 Telge SIBK - Trosa Edanö IBK 1 - 0 Kim Ekenhall, Joacim Hansson Wasa Sporthall
2015-01-17 09:00 166000047 IFK Gnesta - Katrineholms IBF 3 - 5 Emil Lindhe, Daniel Pettersson Frejahallen
2015-01-17 11:30 166000046 Järna SK Hölö Järna IB - IK Standard 12 - 0 Sigge Maurer, Göran Engfors Hölö Allaktivitetshall
2015-01-25 16:45 166000045 Nykvarns IF - Onyx IBS 7 - 0 Joakim Lindkvist, Mats Hällgren Björkestahallen
2015-01-24 12:15 166000049 Onyx IBS - Järna SK Hölö Järna IB 0 - 5 Emil Lindhe, Mikael Åhlund Ramdalshallen
2015-01-24 14:00 166000051 IK Standard - IFK Gnesta 3 - 3 Felix Lange D.Ä, Göran Karlsson Hållstahallen
2015-01-25 17:30 166000052 Katrineholms IBF - Trosa Edanö IBK 0 - 4 Håkan Rask, Alfred Eriksson Duveholmshallen C
2015-01-31 10:30 166000054 IFK Gnesta - Järna SK Hölö Järna IB 1 - 8 Sigge Maurer, Dennis Wagermark Frejahallen
2015-02-01 13:30 166000055 Telge SIBK - Nykvarns IF 2 - 1 Kim Ekenhall, Dennis Wagermark Wasa Sporthall
2015-02-24 19:15 166000056 Trosa Edanö IBK - IK Standard 9 - 0 Jonas Jatko, Jonas Holm Hedebyhallen
2015-02-07 09:00 166000059 Järna SK Hölö Järna IB - Trosa Edanö IBK 2 - 5 Holger Bäck, Josef Johancsik Hölö Allaktivitetshall
2015-02-07 14:00 166000057 Onyx IBS - IFK Gnesta 1 - 4 Christian Johnsson, Richard Himberg Rosvalla A
2015-02-08 16:15 166000060 Nykvarns IF - Katrineholms IBF 7 - 2 Sigge Maurer, Admir Brkic Björkestahallen
2015-02-14 10:00 166000062 IFK Gnesta - Trosa Edanö IBK 0 - 8 Björn Landin, Henrik Ibjer Frejahallen
2015-02-15 10:15 166000061 Telge SIBK - Onyx IBS 4 - 1 Dennis Wagermark, Therese Jonsson Pershagens Sporthall
2015-03-14 12:00 166000064 IK Standard - Nykvarns IF 1 - 6 Felix Lange D.Ä, Göran Karlsson Hållstahallen
2015-02-28 10:00 166000065 Onyx IBS - Trosa Edanö IBK 0 - 8 Bemir Brkic, Rasmus Widén Rosvalla A
2015-02-28 11:00 166000068 Järna SK Hölö Järna IB - Nykvarns IF 2 - 2 Jesper Inola, Fares Youssef Hölö Allaktivitetshall
2015-03-01 12:30 166000066 Telge SIBK - Katrineholms IBF 4 - 2 Holger Bäck, Mikael Vauhkonen Wasa Sporthall
2015-03-08 12:00 166000070 IK Standard - Telge SIBK 2 - 4 Mathias Lindvall, Dennis Wagermark Hållstahallen
2015-03-08 16:15 166000071 Nykvarns IF - IFK Gnesta 6 - 0 Jonas Jatko, Josef Johancsik Björkestahallen
2015-03-08 17:30 166000069 Katrineholms IBF - Onyx IBS 5 - 1 Håkan Rask, Alfred Eriksson Duveholmshallen C
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Nykvarns IF 14 11 1 2 75-12 63 34
2. Trosa Edanö IBK 14 11 1 2 59-24 35 34
3. Telge SIBK 14 10 2 2 46-20 26 32
4. Järna SK Hölö Järna IB 14 5 4 5 42-25 17 19
5. Katrineholms IBF 14 5 3 6 45-36 9 18
6. IFK Gnesta 14 4 2 8 39-59 -20 14
7. Onyx IBS 14 3 0 11 21-64 -43 9
8. IK Standard 14 0 1 13 14-101 -87 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Flickor B
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-10-11 11:15 166100005 Trosa Edanö IBK - Telge SIBK 1 - 3 Emil Lindhe, Daniel Pettersson Hedebyhallen
2014-10-11 12:30 166100002 Katrineholms IBF - Järna SK Hölö Järna IB 0 - 4 Charlie Videgren, Alfred Eriksson Valla Sporthall
2014-10-11 14:00 166100001 Strängnäs IBK - Flens IBF FB 3 - 2 Kim Ekenhall, Joacim Hansson Thomas Arena
2014-10-12 10:00 166100004 Onyx IBS Nyköping - Torshälla IBK 4 - 1 Mathias Lindvall, Mats Hällgren Rosvalla B
2014-10-13 19:10 166100003 Onyx IBS Oxelösund - IFK Gnesta 4 - 2 Josef Cakici, Camilla Örnebro Ramdalshallen
2014-10-18 09:00 166100006 Järna SK Hölö Järna IB - Strängnäs IBK 6 - 0 Josef Cakici, Camilla Örnebro Hölö Allaktivitetshall
2014-10-18 10:00 166100010 Trosa Edanö IBK - Onyx IBS Nyköping 0 - 0 Jonas Jatko, Kim Ekenhall Hedebyhallen
2014-10-18 10:30 166100007 IFK Gnesta - Flens IBF FB 6 - 1 Martin Nerby, Dennis Wagermark Frejahallen
2014-10-18 15:00 166100009 Telge SIBK - Onyx IBS Oxelösund 5 - 2 Josef Johancsik, Joakim Lindkvist Wasa Sporthall
2014-10-19 16:30 166100008 Torshälla IBK - Katrineholms IBF 2 - 2 Christian Johnsson, Richard Himberg Ellfolk Arena
2014-10-25 11:30 166100011 Strängnäs IBK - IFK Gnesta 0 - 2 Per-Erik Nerby, Martin Nerby Thomas Arena
2014-10-25 11:30 166100015 Onyx IBS Oxelösund - Onyx IBS Nyköping 0 - 3 Håkan Rask, Zemone Samuelsson Ramdalshallen
2014-10-26 13:30 166100012 Järna SK Hölö Järna IB - Torshälla IBK 0 - 4 Josef Johancsik, Dennis Wagermark Hölö Allaktivitetshall
2014-10-26 15:00 166100014 Katrineholms IBF - Trosa Edanö IBK 1 - 6 Håkan Rask, Mikael Samuelsson Valla Sporthall
2015-03-15 12:30 166100013 Flens IBF FB - Telge SIBK 1 - 4 Måns Ericsson, Mikael Samuelsson Hammarvallen
2014-11-08 09:00 166100019 Onyx IBS Nyköping - Flens IBF FB 5 - 1 Josef Cakici, Kjell-olof Ingvar Rolin Ramdalshallen
2014-11-08 10:00 166100018 Trosa Edanö IBK - Järna SK Hölö Järna IB 7 - 3 Sigge Maurer, Dennis Wagermark Hedebyhallen
2014-11-08 10:15 166100020 Onyx IBS Oxelösund - Katrineholms IBF 5 - 2 Josef Cakici, Kjell-olof Ingvar Rolin Ramdalshallen
2014-11-08 12:30 166100017 Telge SIBK - IFK Gnesta 2 - 1 Jonas Jatko, Jesper Inola Wasa Sporthall
2014-11-09 11:30 166100016 Torshälla IBK - Strängnäs IBK 7 - 0 Anton Carlsson, Fredrik Jansson Ellfolk Arena
2014-11-15 09:00 166100023 IFK Gnesta - Onyx IBS Nyköping 2 - 2 Dennis Wagermark, Therese Jonsson Frejahallen
2014-11-15 10:30 166100021 Strängnäs IBK - Telge SIBK 0 - 10 Peter Palmelius, Göran Engfors Thomas Arena
2014-11-15 11:30 166100024 Järna SK Hölö Järna IB - Onyx IBS Oxelösund 8 - 3 Håkan Rask, Zemone Samuelsson Hölö Allaktivitetshall
2014-11-15 11:30 166100025 Flens IBF FB - Katrineholms IBF 2 - 1 Filip Broström, Måns Ericsson Hammarvallen
2014-11-16 16:00 166100022 Torshälla IBK - Trosa Edanö IBK 4 - 2 Anton Carlsson, Fredrik Jansson Ellfolk Arena
2014-11-22 11:00 166100030 Flens IBF FB - Järna SK Hölö Järna IB 1 - 5 Charlie Videgren, Alfred Eriksson Hammarvallen
2014-11-22 11:15 166100026 Trosa Edanö IBK - Strängnäs IBK 7 - 0 Mathias Alm, Marcus Iwar Lånestahallen
2014-11-22 12:30 166100027 Onyx IBS Nyköping - Telge SIBK 4 - 0 Jonas Jatko, Mikael Åhlund Ramdalshallen
2014-11-23 12:00 166100028 Onyx IBS Oxelösund - Torshälla IBK 2 - 2 Dennis Wagermark, Joakim Lindkvist Ramdalshallen
2014-11-23 16:30 166100029 Katrineholms IBF - IFK Gnesta 3 - 2 Karl-Gustav Bergström, Mikael Samuelsson Valla Sporthall
2014-11-29 09:00 166100033 Telge SIBK - Katrineholms IBF 4 - 2 Ingela Hedlund, Kjell-olof Ingvar Rolin Wasa Sporthall
2014-11-29 10:30 166100035 IFK Gnesta - Järna SK Hölö Järna IB 2 - 5 Dennis Wagermark, Ludwig Modh Frejahallen
2014-11-29 12:00 166100031 Strängnäs IBK - Onyx IBS Nyköping 1 - 9 Lars Gustavsson, Karl-Gustav Bergström Thomas Arena
2014-11-29 13:00 166100032 Trosa Edanö IBK - Onyx IBS Oxelösund 6 - 2 Mathias Alm, Marcus Iwar Hedebyhallen
2014-11-30 16:00 166100034 Torshälla IBK - Flens IBF FB 4 - 1 Fredrik Wernqvist, Jesper Höglund Gökstensskolan
2014-12-06 13:00 166100038 Flens IBF FB - Trosa Edanö IBK 1 - 12 Göran Engfors, Jens Bergström Hammarvallen
2014-12-06 13:15 166100036 Onyx IBS Oxelösund - Strängnäs IBK 5 - 1 Mikael Celik, Josef Celik Ramdalshallen
2014-12-06 13:45 166100039 Järna SK Hölö Järna IB - Telge SIBK 3 - 4 Jonas Jatko, Josef Johancsik Hölö Allaktivitetshall
2014-12-06 14:00 166100040 IFK Gnesta - Torshälla IBK 0 - 4 Kim Ekenhall, Joacim Hansson Frejahallen
2014-12-07 16:30 166100037 Katrineholms IBF - Onyx IBS Nyköping 1 - 3 Håkan Rask, Alfred Eriksson Duveholmshallen C
2014-12-07 15:00 166100045 Telge SIBK - Torshälla IBK 1 - 1 Joacim Hansson, Fares Youssef Wasa Sporthall
2014-12-13 09:30 166100041 Strängnäs IBK - Katrineholms IBF 1 - 4 Ludwig Modh, Ludwig Achrenius Karinslundshallen
2014-12-13 10:00 166100044 Trosa Edanö IBK - IFK Gnesta 3 - 3 Håkan Rask, Alfred Eriksson Hedebyhallen
2014-12-13 11:15 166100042 Onyx IBS Oxelösund - Flens IBF FB 8 - 5 Josef Cakici, Camilla Örnebro Ramdalshallen
2014-12-13 12:30 166100043 Onyx IBS Nyköping - Järna SK Hölö Järna IB 2 - 4 Josef Cakici, Camilla Örnebro Ramdalshallen
2014-12-20 10:15 166100047 Järna SK Hölö Järna IB - Katrineholms IBF 2 - 5 Jonas Jatko, Josef Johancsik Hölö Allaktivitetshall
2014-12-20 12:30 166100046 Flens IBF FB - Strängnäs IBK 2 - 0 Måns Ericsson, Mikael Samuelsson Hammarvallen
2014-12-20 13:00 166100049 Torshälla IBK - Onyx IBS Nyköping 5 - 1 Felix Lange D.Ä, Göran Karlsson Ellfolk Arena
2014-12-21 10:30 166100050 Telge SIBK - Trosa Edanö IBK 4 - 3 Jesper Inola, Fares Youssef Wasa Sporthall
2015-03-14 10:30 166100048 IFK Gnesta - Onyx IBS Oxelösund 4 - 2 Jesper Asplund, Rickard Söderberg Frejahallen
2015-01-10 10:15 166100052 Flens IBF FB - IFK Gnesta 1 - 2 Mats Jernmo, Göran Engfors Hammarvallen
2015-01-10 10:15 166100055 Onyx IBS Nyköping - Trosa Edanö IBK 3 - 1 Bemir Brkic, Mikael Åhlund Rosvalla A
2015-01-10 10:30 166100051 Strängnäs IBK - Järna SK Hölö Järna IB 0 - 5 Guy Fromholz, Mika Ristanen Thomas Arena
2015-01-10 11:30 166100054 Onyx IBS Oxelösund - Telge SIBK 1 - 2 Josef Cakici, Camilla Örnebro Rosvalla A
2015-01-11 14:30 166100053 Katrineholms IBF - Torshälla IBK 1 - 2 Emil Lindhe, Daniel Pettersson Duveholmshallen C
2015-01-17 10:30 166100056 IFK Gnesta - Strängnäs IBK 6 - 0 Emil Lindhe, Daniel Pettersson Frejahallen
2015-01-17 11:00 166100060 Onyx IBS Nyköping - Onyx IBS Oxelösund 1 - 0 Lars Gustavsson, Karl-Gustav Bergström Rosvalla A
2015-01-17 12:30 166100058 Telge SIBK - Flens IBF FB 3 - 0 Josef Johancsik, Fares Youssef Wasa Sporthall
2015-01-17 14:00 166100059 Trosa Edanö IBK - Katrineholms IBF 1 - 3 Kim Ekenhall, Joacim Hansson Hedebyhallen
2015-01-18 10:00 166100057 Torshälla IBK - Järna SK Hölö Järna IB 4 - 3 Zemone Samuelsson, Mikael Samuelsson Ellfolk Arena
2015-01-24 12:30 166100063 Järna SK Hölö Järna IB - Trosa Edanö IBK 1 - 2 Jonas Jatko, Kim Ekenhall Hölö Allaktivitetshall
2015-01-24 16:00 166100062 IFK Gnesta - Telge SIBK 0 - 7 Zemone Samuelsson, Mikael Samuelsson Frejahallen
2015-01-25 12:00 166100064 Flens IBF FB - Onyx IBS Nyköping 2 - 6 Mats Jernmo, David Nilsson Hammarvallen
2015-01-25 16:00 166100065 Katrineholms IBF - Onyx IBS Oxelösund 3 - 2 Håkan Rask, Alfred Eriksson Duveholmshallen C
2015-03-07 11:00 166100061 Strängnäs IBK - Torshälla IBK 0 - 5 Ingela Hedlund, Kjell-olof Ingvar Rolin Karinslundshallen
2015-01-31 09:00 166100068 Onyx IBS Nyköping - IFK Gnesta 2 - 0 Josef Cakici, Camilla Örnebro Nyköpings Sporthall
2015-01-31 12:30 166100070 Katrineholms IBF - Flens IBF FB 1 - 2 Andreas Roos, Mats Jernmo Duveholmshallen A
2015-01-31 13:00 166100069 Onyx IBS Oxelösund - Järna SK Hölö Järna IB 4 - 5 Camilla Örnebro, Michaela Westerberg Ramdalshallen
2015-01-31 13:45 166100067 Trosa Edanö IBK - Torshälla IBK 0 - 3 Mathias Lindvall, Joakim Lindkvist Hedebyhallen
2015-02-01 12:00 166100066 Telge SIBK - Strängnäs IBK 6 - 0 Jonas Jatko, Josef Johancsik Wasa Sporthall
2015-02-07 10:15 166100075 Järna SK Hölö Järna IB - Flens IBF FB 7 - 4 Holger Bäck, Josef Johancsik Hölö Allaktivitetshall
2015-02-07 10:30 166100072 Telge SIBK - Onyx IBS Nyköping 1 - 1 Dennis Wagermark, Fares Youssef Wasa Sporthall
2015-02-07 11:00 166100071 Strängnäs IBK - Trosa Edanö IBK 5 - 4 Jouni Kekkonen, Ivan Wahlström Karinslundshallen
2015-02-08 17:30 166100073 Torshälla IBK - Onyx IBS Oxelösund 6 - 0 Ludwig Modh, Kjell-olof Ingvar Rolin Ellfolk Arena
2015-03-22 10:30 166100074 IFK Gnesta - Katrineholms IBF 3 - 2 Jesper Asplund, Rickard Söderberg Frejahallen
2015-02-14 11:00 166100077 Onyx IBS Oxelösund - Trosa Edanö IBK 1 - 4 Christer Avasjö, Jonas Holm Ramdalshallen
2015-02-14 13:30 166100076 Onyx IBS Nyköping - Strängnäs IBK 5 - 0 Josef Cakici, Camilla Örnebro Rosvalla A
2015-02-14 14:45 166100078 Katrineholms IBF - Telge SIBK 2 - 7 Charlie Videgren, Alfred Eriksson Duveholmshallen D
2015-02-15 15:00 166100079 Flens IBF FB - Torshälla IBK 0 - 7 Fredrik Jansson, Göran Karlsson Hammarvallen
2015-03-08 12:30 166100080 Järna SK Hölö Järna IB - IFK Gnesta 4 - 0 Richard Himberg, Jonas Holm Hölö Allaktivitetshall
2015-02-28 10:00 166100083 Trosa Edanö IBK - Flens IBF FB 1 - 1 Sigge Maurer, Daniel Pettersson Hedebyhallen
2015-02-28 11:15 166100082 Onyx IBS Nyköping - Katrineholms IBF 1 - 2 Bemir Brkic, Rasmus Widén Rosvalla A
2015-02-28 13:00 166100081 Strängnäs IBK - Onyx IBS Oxelösund 3 - 3 Ej offentliggjord, Mathias Lindvall Thomas Arena
2015-03-01 09:30 166100084 Telge SIBK - Järna SK Hölö Järna IB 2 - 1 Holger Bäck, Mikael Vauhkonen Wasa Sporthall
2015-03-01 15:00 166100085 Torshälla IBK - IFK Gnesta 7 - 1 Kent Erlandsson, Peter Gustafsson Ellfolk Arena
2015-03-07 09:00 166100089 IFK Gnesta - Trosa Edanö IBK 1 - 6 Sigge Maurer, Josef Cakici Frejahallen
2015-03-07 10:15 166100088 Järna SK Hölö Järna IB - Onyx IBS Nyköping 1 - 5 Mattias Lönnborg, Mathias Lindvall Hölö Allaktivitetshall
2015-03-08 13:00 166100086 Katrineholms IBF - Strängnäs IBK 2 - 1 Zemone Samuelsson, Mikael Samuelsson Duveholmshallen C
2015-03-08 14:00 166100087 Flens IBF FB - Onyx IBS Oxelösund 5 - 5 Karl-Gustav Bergström, Måns Ericsson Hammarvallen
2015-03-08 15:00 166100090 Torshälla IBK - Telge SIBK 2 - 1 Christian Johnsson, Sigge Maurer Ellfolk Arena
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Torshälla IBK 18 14 3 1 70-19 51 45
2. Telge SIBK 18 14 2 2 66-25 41 44
3. Onyx IBS Nyköping 18 12 3 3 57-22 35 39
4. Järna SK Hölö Järna IB 18 10 0 8 67-49 18 30
5. Trosa Edanö IBK 18 8 3 7 66-39 27 27
6. Katrineholms IBF 18 7 1 10 37-50 -13 22
7. IFK Gnesta 18 6 2 10 37-55 -18 20
8. Onyx IBS Oxelösund 18 4 3 11 49-67 -18 15
9. Flens IBF FB 18 3 2 13 32-80 -48 11
10. Strängnäs IBK 18 2 1 15 15-90 -75 7
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Flickor C
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-10-11 10:00 166200002 Onyx IBS - Järna SK Hölö Järna IB Josef Cakici, Mikael Åhlund Rosvalla A
2014-10-12 15:00 166200004 Torshälla IBK - IFK Gnesta Fredrik Wernqvist, Jesper Höglund Ellfolk Arena
2014-10-18 16:30 166200001 Katrineholms IBF - Nykvarns IF Sigge Maurer, Admir Brkic Valla Sporthall
2014-10-18 15:00 166200008 Torshälla IBK - Trosa Edanö IBK Mats Hällgren, Göran Karlsson Ellfolk Arena
2014-10-18 16:00 166200007 IFK Gnesta - Onyx IBS Jesper Asplund, Rickard Söderberg Frejahallen
2014-10-19 12:30 166200005 Nykvarns IF - Strängnäs IBK Robin Hynninen, Filip Hynninen Björkestahallen
2014-10-25 10:15 166200012 Onyx IBS - Trosa Edanö IBK Håkan Rask, Zemone Samuelsson Ramdalshallen
2014-10-25 13:00 166200009 Strängnäs IBK - Järna SK Hölö Järna IB Per-Erik Nerby, Martin Nerby Thomas Arena
2014-10-26 12:00 166200011 Katrineholms IBF - Torshälla IBK Charlie Videgren, Alfred Eriksson Valla Sporthall
2014-11-08 09:00 166200014 IFK Gnesta - Järna SK Hölö Järna IB Jesper Asplund, Therese Jonsson Frejahallen
2014-11-08 11:30 166200016 Onyx IBS - Katrineholms IBF Josef Cakici, Kjell-olof Ingvar Rolin Ramdalshallen
2014-11-09 10:00 166200015 Torshälla IBK - Nykvarns IF Anton Carlsson, Fredrik Jansson Ellfolk Arena
2014-11-15 10:15 166200019 Järna SK Hölö Järna IB - Trosa Edanö IBK Håkan Rask, Zemone Samuelsson Hölö Allaktivitetshall
2014-11-15 12:00 166200017 Strängnäs IBK - IFK Gnesta Peter Palmelius, Göran Engfors Thomas Arena
2014-11-15 15:00 166200020 Nykvarns IF - Onyx IBS Jonathan Varli, Dennis Schmidt Björkestahallen
2014-11-22 12:30 166200022 Trosa Edanö IBK - IFK Gnesta Mikael Celik, Josef Celik Lånestahallen
2014-11-23 09:30 166200021 Torshälla IBK - Strängnäs IBK Anton Carlsson, Fredrik Jansson Ellfolk Arena
2014-11-23 15:00 166200024 Katrineholms IBF - Järna SK Hölö Järna IB Charlie Videgren, Alfred Eriksson Valla Sporthall
2014-11-29 09:00 166200027 IFK Gnesta - Katrineholms IBF Dennis Wagermark, Ludwig Modh Frejahallen
2014-11-29 09:30 166200025 Strängnäs IBK - Trosa Edanö IBK Lars Gustavsson, Karl-Gustav Bergström Karinslundshallen
2014-11-29 10:00 166200028 Järna SK Hölö Järna IB - Nykvarns IF Sigge Maurer, Jonathan Varli Hölö Allaktivitetshall
2014-11-30 11:30 166200026 Torshälla IBK - Onyx IBS Anton Carlsson, Fredrik Jansson Gökstensskolan
2014-12-06 12:00 166200029 Onyx IBS - Strängnäs IBK Mikael Celik, Bemir Brkic Ramdalshallen
2014-12-06 12:30 166200031 Nykvarns IF - IFK Gnesta Dennis Wagermark, Therese Jonsson Björkestahallen
2014-12-07 13:30 166200030 Katrineholms IBF - Trosa Edanö IBK Håkan Rask, Alfred Eriksson Duveholmshallen C
2014-12-13 11:00 166200033 Strängnäs IBK - Katrineholms IBF Ludwig Modh, Ludwig Achrenius Karinslundshallen
2014-12-13 11:15 166200034 Trosa Edanö IBK - Nykvarns IF Håkan Rask, Alfred Eriksson Hedebyhallen
2014-12-14 17:00 166200035 Torshälla IBK - Järna SK Hölö Järna IB Lars Gustavsson, Karl-Gustav Bergström Ellfolk Arena
2014-12-20 09:00 166200038 Järna SK Hölö Järna IB - Onyx IBS Jonas Jatko, Josef Johancsik Hölö Allaktivitetshall
2014-12-20 09:00 166200040 IFK Gnesta - Torshälla IBK Jesper Asplund, Rickard Söderberg Frejahallen
2014-12-20 12:30 166200037 Nykvarns IF - Katrineholms IBF Jesper Asplund, Joakim Lindkvist Björkestahallen
2015-01-10 09:00 166200043 Onyx IBS - IFK Gnesta Bemir Brkic, Mikael Åhlund Rosvalla A
2015-01-10 11:15 166200044 Trosa Edanö IBK - Torshälla IBK Mathias Alm, Marcus Iwar Hedebyhallen
2015-01-10 12:00 166200041 Strängnäs IBK - Nykvarns IF Guy Fromholz, Mika Ristanen Thomas Arena
2015-01-17 10:15 166200045 Järna SK Hölö Järna IB - Strängnäs IBK Sigge Maurer, Göran Engfors Hölö Allaktivitetshall
2015-01-17 15:15 166200048 Trosa Edanö IBK - Onyx IBS Kim Ekenhall, Joacim Hansson Hedebyhallen
2015-01-18 11:30 166200047 Torshälla IBK - Katrineholms IBF Zemone Samuelsson, Mikael Samuelsson Ellfolk Arena
2015-01-24 13:45 166200050 Järna SK Hölö Järna IB - IFK Gnesta Jonas Jatko, Kim Ekenhall Hölö Allaktivitetshall
2015-01-25 10:00 166200051 Nykvarns IF - Torshälla IBK Robin Hynninen, Filip Hynninen Björkestahallen
2015-01-25 14:30 166200052 Katrineholms IBF - Onyx IBS Håkan Rask, Alfred Eriksson Duveholmshallen C
2015-01-31 09:00 166200053 IFK Gnesta - Strängnäs IBK Sigge Maurer, Dennis Wagermark Frejahallen
2015-01-31 10:00 166200055 Trosa Edanö IBK - Järna SK Hölö Järna IB Josef Johancsik, Joakim Lindkvist Hedebyhallen
2015-01-31 10:15 166200056 Onyx IBS - Nykvarns IF Josef Cakici, Daniel Pettersson Nyköpings Sporthall
2015-02-03 19:00 166200058 IFK Gnesta - Trosa Edanö IBK Jesper Asplund, Rickard Söderberg Frejahallen
2015-02-07 11:30 166200060 Järna SK Hölö Järna IB - Katrineholms IBF Holger Bäck, Josef Johancsik Hölö Allaktivitetshall
2015-02-07 12:30 166200057 Strängnäs IBK - Torshälla IBK Jouni Kekkonen, Ivan Wahlström Karinslundshallen
2015-02-08 13:00 166200063 Katrineholms IBF - IFK Gnesta Håkan Rask, Zemone Samuelsson Duveholmshallen C
2015-02-14 09:45 166200062 Onyx IBS - Torshälla IBK Sigge Maurer, Josef Cakici Rosvalla A
2015-02-14 11:15 166200061 Trosa Edanö IBK - Strängnäs IBK Dennis Wagermark, Admir Brkic Hedebyhallen
2015-02-15 16:15 166200064 Nykvarns IF - Järna SK Hölö Järna IB Zemone Samuelsson, Mikael Samuelsson Björkestahallen
2015-02-28 09:00 166200067 IFK Gnesta - Nykvarns IF Dennis Wagermark, Jesper Asplund Frejahallen
2015-02-28 11:15 166200066 Trosa Edanö IBK - Katrineholms IBF Sigge Maurer, Daniel Pettersson Hedebyhallen
2015-02-28 14:30 166200065 Strängnäs IBK - Onyx IBS Ej offentliggjord, Mathias Lindvall Thomas Arena
2015-03-07 09:00 166200071 Järna SK Hölö Järna IB - Torshälla IBK Mattias Lönnborg, Mathias Lindvall Hölö Allaktivitetshall
2015-03-08 10:00 166200069 Katrineholms IBF - Strängnäs IBK Zemone Samuelsson, Mikael Samuelsson Duveholmshallen C
2015-03-08 15:00 166200070 Nykvarns IF - Trosa Edanö IBK Jonas Jatko, Josef Johancsik Björkestahallen

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis