P13B (2014/15)

Gruppspel
P13B
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-10-04 09:40 170132008 Livets Ord IF - Morgongåva SK 8 - 9 Simon Hillerius Öberg, Idah Orebrand Allianshallen C
2014-10-04 11:15 170132002 Bålsta FBC - TÖFF/Tierps IBK 5 - 2 Rasmus Pehkonen, Nikki Classon Fridegårdsskolan
2014-10-04 12:15 170132007 Lamadjurets AIBC - IS Saga 2 2 - 10 Christoffer Stenlund, Theodor Jonsson Örsundsbro Sporthall
2014-10-04 12:30 170132003 Enköpings IBK - Storvreta IBK 1 - 15 S:t Ilianshallen
2014-10-04 14:20 170132006 IS Saga 1 - Rimbo IBK 5 - 4 Felicia Hassan, Emma Holmqvist Allianshallen C
2014-10-04 16:40 Sirius är hemmalag i Alsike då Vide har fotboll söndag 5/10. 170132005 IK Sirius IBK - SK Vide 6 - 1 Christer Andersson, Nikki Classon Alsike sporthall
2014-10-11 09:00 170132015 Morgongåva SK - IS Saga 1 1 - 5 Vesa Petterson, Miodrag Djuric Heby Sporthall
2014-10-11 09:40 170132016 Livets Ord IF - Lamadjurets AIBC 7 - 6 Felicia Hassan, Nick Kyller Allianshallen B
2014-10-11 12:00 170132009 TÖFF/Tierps IBK - Alunda IBF 4 - 11 Leif Ericsson, Olle Isacsson Örbyhus Sporthall
2014-10-11 15:40 170132012 SK Vide - Enköpings IBK 7 - 0 Roland Carlsson, Jörgen Olsson Alsike sporthall
2014-10-11 16:40 170132014 IS Saga 2 - IK Sirius IBK 4 - 5 Jacob Granberg, Marcus Granberg Allianshallen B
2014-10-12 12:40 170132011 Stenhagens KK - Bålsta FBC 11 - 1 Jonas Nordqvist, Erik Palmertz Stenhagenskolans Sporthall
2014-10-17 19:20 170132024 IS Saga 1 - Lamadjurets AIBC 4 - 2 Christoffer Stenlund, Nick Kyller Allianshallen C
2014-10-17 20:30 170132023 IK Sirius IBK - Livets Ord IF 6 - 5 Nick Kyller, Christoffer Stenlund Allianshallen C
2014-10-18 10:00 170132021 Enköpings IBK - IS Saga 2 0 - 13 Pontus Kaneberg, Rasmus Kaneberg S:t Ilianshallen
2014-10-18 12:00 170132018 TÖFF/Tierps IBK - Stenhagens KK 2 - 8 Victor Flemström, Tony Nyberg Örbyhus Sporthall
2014-10-19 13:20 170132017 Alunda IBF - Storvreta IBK 4 - 6 Martin Hallén Almroth, Simon Johansson Olandshallen
2014-12-14 11:00 170132020 Bålsta FBC - Rimbo IBK 7 - 3 Rasmus Pehkonen, Thomas Stenman Fridegårdsskolan
2014-10-24 17:50 170132025 Stenhagens KK - Alunda IBF 12 - 0 Markus Lindblom, David Kolsmyr Stenhagenskolans Sporthall
2014-10-25 09:00 170132029 Morgongåva SK - Bålsta FBC 7 - 1 Miodrag Djuric, Vesa Petterson Heby Sporthall
2014-10-25 16:10 170132030 Livets Ord IF - Enköpings IBK 13 - 2 Idah Orebrand, Josef Berndtsson Allianshallen C
2014-10-25 18:30 170132026 SK Vide - Storvreta IBK 6 - 5 August Fricking, Maximilian Halvarsson Alsike sporthall
2014-10-26 13:10 170132032 IS Saga 1 - IK Sirius IBK 6 - 1 Nick Kyller, William Lindgren Fahimi Allianshallen C
2014-10-26 15:45 170132027 Rimbo IBK - TÖFF/Tierps IBK 6 - 2 Lars Halvarsson, Miodrag Djuric Sparbankshallen
2014-11-08 09:20 170132039 Enköpings IBK - IS Saga 1 2 - 14 Jan-Olov Cederholm, Erik Rosvall S:t Ilianshallen
2014-11-08 12:30 170132038 Bålsta FBC - Lamadjurets AIBC 4 - 5 Pontus Wirdby, Thomas Stenman Fridegårdsskolan
2014-11-08 15:20 170132036 TÖFF/Tierps IBK - Morgongåva SK 5 - 10 Erik Palmertz, Johnny Söderqvist Örbyhus Sporthall
2014-11-09 10:10 170132035 Storvreta IBK - IS Saga 2 0 - 5 Georgios Papadakis, Peter Ottehall Ärentunaskolan
2014-11-09 12:40 170132033 Alunda IBF - SK Vide 3 - 4 Thomas Tanskanen, Anders Leander Olandshallen
2014-11-09 14:10 170132034 Stenhagens KK - Rimbo IBK 6 - 6 Georgios Papadakis, Peter Ottehall Stenhagenskolans Sporthall
2014-11-15 11:30 170132043 Morgongåva SK - Stenhagens KK 6 - 7 Miodrag Djuric, Nikki Classon Heby Sporthall
2014-11-15 12:00 170132044 Livets Ord IF - Storvreta IBK 6 - 3 Markus Lindblom, Vesa Petterson Allianshallen C
2014-11-15 17:00 170132045 Lamadjurets AIBC - TÖFF/Tierps IBK 11 - 1 Vesa Petterson, Miodrag Djuric Örsundsbro Sporthall
2014-11-16 13:30 170132041 Rimbo IBK - Alunda IBF 7 - 1 Per-Olof Svensson, Bo Fallenius Sparbankshallen
2014-11-16 15:30 170132047 IK Sirius IBK - Bålsta FBC 6 - 2 Marcus Granberg, Jacob Granberg Allianshallen C
2014-11-16 18:30 170132042 IS Saga 2 - SK Vide 5 - 3 Erik Palmertz, Ronnie Eriksson Allianshallen B
2014-11-22 11:20 170132056 Bålsta FBC - Enköpings IBK 15 - 1 Roland Carlsson, Jörgen Olsson Fridegårdsskolan
2014-11-22 12:00 170132054 TÖFF/Tierps IBK - IK Sirius IBK 2 - 8 Anders Leander, Fredrik Longgren Örbyhus Sporthall
2014-11-22 14:40 170132049 Alunda IBF - IS Saga 2 3 - 5 Anders Leander, Thomas Tanskanen Olandshallen
2014-11-22 17:00 170132051 SK Vide - Livets Ord IF 2 - 1 Jacob Granberg, Marcus Granberg Alsike sporthall
2014-11-22 18:00 170132053 Storvreta IBK - IS Saga 1 3 - 8 Ronnie Eriksson, Erik Palmertz Ärentunaskolan
2014-11-23 13:50 170132052 Stenhagens KK - Lamadjurets AIBC 6 - 1 Georgios Papadakis, Simon Hillerius Öberg Stenhagenskolans Sporthall
2014-11-23 15:30 170132050 Rimbo IBK - Morgongåva SK 8 - 9 Anders Leander, Thomas Tanskanen Sparbankshallen
2014-11-29 15:20 170132059 Lamadjurets AIBC - Rimbo IBK 2 - 4 Miodrag Djuric, Vesa Petterson Örsundsbro Sporthall
2014-11-29 16:40 170132060 IS Saga 1 - SK Vide 9 - 1 Nikki Classon, Nick Kyller Allianshallen C
2014-11-29 17:50 170132061 IK Sirius IBK - Stenhagens KK 3 - 1 Nick Kyller, Nikki Classon Allianshallen C
2014-11-29 20:10 170132058 Livets Ord IF - IS Saga 2 4 - 4 Nick Kyller, Felicia Hassan Allianshallen C
2014-11-30 11:20 170132057 Morgongåva SK - Alunda IBF 6 - 5 Rasmus Pehkonen, Kim Karlberg Heby Sporthall
2014-11-30 12:30 170132063 Enköpings IBK - TÖFF/Tierps IBK 0 - 16 Martin Hallén Almroth, Simon Johansson S:t Ilianshallen
2014-12-06 09:30 170132066 Morgongåva SK - Lamadjurets AIBC 3 - 6 Miodrag Djuric, Vesa Petterson Heby Sporthall
2014-12-06 13:30 170132070 Stenhagens KK - Enköpings IBK 12 - 3 Mikael Rosenius, Mikael Eriksson Stenhagenskolans Sporthall
2014-12-06 16:40 170132067 IS Saga 2 - IS Saga 1 1 - 6 Daniel Tallkvist, Kim Karlberg Allianshallen C
2014-12-06 16:40 170132071 Storvreta IBK - Bålsta FBC 13 - 1 Georgios Papadakis, Josef Berndtsson Ärentunaskolan
2014-12-07 13:20 170132068 Rimbo IBK - IK Sirius IBK 2 - 8 Simon Johansson, Martin Hallén Almroth Sparbankshallen
2014-12-07 13:40 170132065 Alunda IBF - Livets Ord IF 4 - 12 Johnny Söderqvist, Georgios Papadakis Olandshallen
2014-12-05 17:15 170132080 TÖFF/Tierps IBK - Storvreta IBK 11 - 10 Thomas Tanskanen, Ronnie Eriksson Örbyhus Sporthall
2014-12-13 12:40 170132077 Enköpings IBK - Rimbo IBK 6 - 8 Andreas Svensson, Johan Öberg S:t Ilianshallen
2014-12-13 13:15 170132073 Lamadjurets AIBC - Alunda IBF 1 - 7 Jan-Olov Cederholm, Erik Rosvall Örsundsbro Sporthall
2014-12-13 13:30 170132078 Bålsta FBC - SK Vide 2 - 1 Thomas Stenman, Lennart Eilestam Fridegårdsskolan
2014-12-14 09:40 170132075 IK Sirius IBK - Morgongåva SK 5 - 4 Per-Olof Svensson, Oliver Halvarsson Allianshallen C
2014-12-14 10:50 170132074 IS Saga 1 - Livets Ord IF 7 - 4 Oliver Halvarsson, Per-Olof Svensson Allianshallen C
2014-12-20 09:00 170132084 Morgongåva SK - Enköpings IBK 8 - 3 Linus Andersson, Rasmus Pehkonen Heby Sporthall
2014-12-20 10:10 170132087 SK Vide - TÖFF/Tierps IBK 1 - 5 Roland Carlsson, August Fricking Alsike sporthall
2014-12-20 11:30 170132082 Lamadjurets AIBC - IK Sirius IBK 5 - 5 Thomas Stenman, Lennart Eilestam Örsundsbro Sporthall
2014-12-20 17:50 170132085 IS Saga 2 - Bålsta FBC 4 - 1 Marcus Granberg, Jacob Granberg Allianshallen C
2014-12-21 12:40 170132088 Stenhagens KK - Storvreta IBK 2 - 5 Marcus Granberg, Jacob Granberg Stenhagenskolans Sporthall
2014-12-21 14:20 170132081 Alunda IBF - IS Saga 1 0 - 10 Johnny Söderqvist, Nick Kyller Olandshallen
2015-01-10 09:00 170132091 Enköpings IBK - Lamadjurets AIBC 4 - 9 Pontus Kaneberg, Rasmus Kaneberg S:t Ilianshallen
2015-01-10 13:10 170132089 IK Sirius IBK - Alunda IBF 4 - 3 Erik Palmertz, Wictoria Fahimi Allianshallen C
2015-01-10 13:20 170132092 Bålsta FBC - Livets Ord IF 2 - 5 Anders Holm, Jörgen Olsson Fridegårdsskolan
2015-01-10 15:10 170132094 TÖFF/Tierps IBK - IS Saga 2 5 - 4 Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund Örbyhus Sporthall
2015-01-10 16:40 170132095 Storvreta IBK - Rimbo IBK 6 - 2 Erik Palmertz, Fabian Fahimi Ärentunaskolan
2015-01-11 11:30 170132096 Stenhagens KK - SK Vide 2 - 3 Erik Palmertz, Vesa Petterson Stenhagenskolans Sporthall
2015-01-17 13:00 170132102 Morgongåva SK - Storvreta IBK 3 - 10 Tony Nyberg, Linus Andersson Heby Sporthall
2015-01-17 14:20 170132101 Livets Ord IF - TÖFF/Tierps IBK 4 - 1 David Kolsmyr, Felicia Hassan Allianshallen C
2015-01-17 17:50 170132099 IS Saga 1 - Bålsta FBC 7 - 0 Christoffer Stenlund, Nick Kyller Allianshallen C
2015-01-17 19:00 170132098 IK Sirius IBK - Enköpings IBK 16 - 2 Christoffer Stenlund, Nikki Classon Allianshallen C
2015-01-17 19:40 170132103 IS Saga 2 - Stenhagens KK 3 - 1 Peter Ottehall, Georgios Papadakis Allianshallen B
2015-01-18 15:10 170132104 Rimbo IBK - SK Vide 4 - 1 Theodor Jonsson, David Wigfeldt Sparbankshallen
2015-01-24 13:10 170132108 TÖFF/Tierps IBK - IS Saga 1 1 - 11 Leif Ericsson, Daniel Tallkvist Örbyhus Sporthall
2015-01-24 14:30 170132105 Enköpings IBK - Alunda IBF 3 - 6 Pontus Kaneberg, Rasmus Kaneberg S:t Ilianshallen
2015-01-24 14:40 170132110 Stenhagens KK - Livets Ord IF 5 - 1 Nick Kyller, Jacob Granberg Stenhagenskolans Sporthall
2015-01-24 17:10 170132111 SK Vide - Morgongåva SK 5 - 5 Rikard Ohlström, Arvid Englund Alsike sporthall
2015-01-24 18:10 170132109 Storvreta IBK - Lamadjurets AIBC 7 - 0 Ronnie Eriksson, Erik Palmertz Ärentunaskolan
2015-01-25 12:10 170132112 Rimbo IBK - IS Saga 2 5 - 6 Andreas Bengtsson, Per-Olof Svensson Sparbankshallen
2015-01-31 09:20 170132120 Morgongåva SK - IS Saga 2 3 - 3 Thomas Stenman, Lennart Eilestam Heby Sporthall
2015-01-31 09:40 170132116 IK Sirius IBK - Storvreta IBK 8 - 4 Oliver Halvarsson, David Kolsmyr Allianshallen C
2015-01-31 10:50 170132117 IS Saga 1 - Stenhagens KK 12 - 2 Oliver Halvarsson, David Kolsmyr Allianshallen C
2015-01-31 12:00 170132119 Livets Ord IF - Rimbo IBK 3 - 5 Pontus Wirdby, Nick Kyller Allianshallen C
2015-01-31 12:50 170132118 Lamadjurets AIBC - SK Vide 6 - 4 Christoffer Stenlund, Niklas Arvidsson Örsundsbro Sporthall
2015-01-31 13:00 170132113 Alunda IBF - Bålsta FBC 3 - 3 Erik Palmertz, Ronnie Eriksson Olandshallen
2015-02-07 12:00 170132122 TÖFF/Tierps IBK - Bålsta FBC 13 - 5 Sarah Ejderskog, Niklas Arvidsson Örbyhus Sporthall
2015-02-07 17:00 170132125 SK Vide - IK Sirius IBK 2 - 3 Mikael Rosenius, Ian Engblom Alsike sporthall
2015-02-07 19:30 170132127 IS Saga 2 - Lamadjurets AIBC 2 - 3 Fabian Fahimi, Georgios Papadakis Allianshallen C
2015-02-08 11:40 170132123 Storvreta IBK - Enköpings IBK 11 - 5 Pontus Wirdby, Nick Kyller Vattholma Sporthall
2015-02-08 15:50 170132126 Rimbo IBK - IS Saga 1 3 - 8 Jonas Backman, Oliver Halvarsson Sparbankshallen
2015-02-26 19:00 170132128 Morgongåva SK - Livets Ord IF 2 - 6 Jan-Olov Cederholm, Vesa Petterson Heby Sporthall
2015-02-12 18:45 170132129 Alunda IBF - TÖFF/Tierps IBK 10 - 4 Thomas Tanskanen, Olle Isacsson Gimo Sporthall
2015-02-14 09:40 170132134 IK Sirius IBK - IS Saga 2 1 - 3 Felicia Hassan, Emma Holmqvist Allianshallen C
2015-02-14 17:00 170132136 Lamadjurets AIBC - Livets Ord IF 8 - 0 Rasmus Pehkonen, Pontus Wirdby Örsundsbro Sporthall
2015-02-28 13:30 170132131 Bålsta FBC - Stenhagens KK 4 - 4 Thomas Stenman, Tony Nyberg Fridegårdsskolan
2015-03-01 08:50 170132135 IS Saga 1 - Morgongåva SK 3 - 2 Georgios Papadakis, Maximilian Halvarsson Allianshallen B
2015-03-22 11:30 170132132 Enköpings IBK - SK Vide 6 - 8 Rasmus Kaneberg, Pontus Kaneberg S:t Ilianshallen
2015-02-28 08:30 170132143 Livets Ord IF - IK Sirius IBK 2 - 7 Christoffer Stenlund, David Kolsmyr Allianshallen B
2015-02-28 09:40 170132141 IS Saga 2 - Enköpings IBK 15 - 2 David Kolsmyr, Christoffer Stenlund Allianshallen B
2015-02-28 13:00 170132144 Lamadjurets AIBC - IS Saga 1 1 - 6 Nick Kyller, Rasmus Pehkonen Örsundsbro Sporthall
2015-03-01 12:40 170132138 Stenhagens KK - TÖFF/Tierps IBK 8 - 5 Marcus Granberg, Jacob Granberg Stenhagenskolans Sporthall
2015-03-01 13:20 170132140 Rimbo IBK - Bålsta FBC 7 - 4 Bo Fallenius, Per-Olof Svensson Sparbankshallen
2015-03-01 15:00 170132137 Storvreta IBK - Alunda IBF 9 - 2 Ronnie Eriksson, Erik Palmertz Vattholma Sporthall
2015-03-07 08:45 170132150 Enköpings IBK - Livets Ord IF 4 - 6 Rasmus Kaneberg, Pontus Kaneberg S:t Ilianshallen
2015-03-07 11:20 170132149 Bålsta FBC - Morgongåva SK 2 - 7 Rasmus Pehkonen, Josef Berndtsson Fridegårdsskolan
2015-03-07 12:00 170132147 TÖFF/Tierps IBK - Rimbo IBK 5 - 6 Thomas Tanskanen, Leif Ericsson Örbyhus Sporthall
2015-03-08 10:30 170132146 Storvreta IBK - SK Vide 16 - 3 Erik Palmertz, Per-Olof Svensson Vattholma Sporthall
2015-03-08 12:00 170132145 Alunda IBF - Stenhagens KK 6 - 4 Martin Hallén Almroth, Simon Johansson Olandshallen
2015-03-08 15:30 170132152 IK Sirius IBK - IS Saga 1 3 - 3 Nick Kyller, David Kolsmyr Allianshallen C
2015-03-14 10:00 170132156 Morgongåva SK - TÖFF/Tierps IBK 5 - 5 Jacob Granberg, Marcus Granberg Heby Sporthall
2015-03-14 10:50 170132155 IS Saga 2 - Storvreta IBK 3 - 2 Roland Carlsson, Emma Holmqvist Allianshallen B
2015-03-14 11:20 170132153 SK Vide - Alunda IBF 5 - 7 Tony Nyberg, Victor Flemström Alsike sporthall
2015-03-14 15:20 170132158 Lamadjurets AIBC - Bålsta FBC 10 - 5 Miodrag Djuric, Vesa Petterson Örsundsbro Sporthall
2015-03-15 15:15 170132154 Rimbo IBK - Stenhagens KK 5 - 2 Anders Leander, Thomas Tanskanen Sparbankshallen
2015-03-15 16:40 170132159 IS Saga 1 - Enköpings IBK 13 - 1 David Kolsmyr, Nick Kyller Allianshallen C
2015-03-21 11:20 170132167 Bålsta FBC - IK Sirius IBK 3 - 5 Jan-Olov Cederholm, Erik Rosvall Fridegårdsskolan
2015-03-21 13:50 170132165 TÖFF/Tierps IBK - Lamadjurets AIBC 8 - 0 Johnny Söderqvist, Leif Ericsson Örbyhus Sporthall
2015-03-21 16:40 170132164 Storvreta IBK - Livets Ord IF 5 - 4 Lars Halvarsson, Nick Kyller Ärentunaskolan
2015-03-21 19:10 170132162 SK Vide - IS Saga 2 9 - 1 Lars Karlsson, Rasmus Pehkonen Alsike sporthall
2015-03-22 14:40 170132161 Alunda IBF - Rimbo IBK 1 - 4 Pontus Orebrand, Ej offentliggjord Olandshallen
2015-03-22 15:00 170132163 Stenhagens KK - Morgongåva SK 3 - 4 Peter Ottehall, Georgios Papadakis Stenhagenskolans Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IS Saga 1 18 17 1 0 137-32 105 52
2. IK Sirius IBK 18 14 2 2 100-54 46 44
3. IS Saga 2 18 11 2 5 91-55 36 35
4. Storvreta IBK 18 11 0 7 130-74 56 33
5. Rimbo IBK 18 10 1 7 89-82 7 31
6. Morgongåva SK 18 8 3 7 94-90 4 27
7. Stenhagens KK 18 8 2 8 96-70 26 26
8. Livets Ord IF 18 8 1 9 91-82 9 25
9. Lamadjurets AIBC 18 8 1 9 78-87 -9 25
10. SK Vide 18 7 1 10 66-86 -20 22
11. TÖFF/ Tierps IBK 19 6 1 12 97-123 -26 19
12. Alunda IBF 18 6 1 11 76-103 -27 19
13. Bålsta FBC 19 4 2 13 67-114 -47 14
14. Enköpings IBK 18 0 0 18 45-205 -160 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis