Pojkar klass 4 (02) (2014/15)

Gruppspel
Pojkar klass 4 (02)
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-10-04 12:00 031600005 IBF Gagnef - KAIS Mora UIF 12 - 5 Jonatan Åcerclinth, Simon Halldén Mockfjärds Sporthall
2014-10-04 14:00 031600002 Hälsinggårdens AIK - Smedjebackens IBK 13 - 4 Filip Jansson, Elin Lennartsson Haraldsbo Sporthall
2014-10-04 15:00 031600003 IBF Borlänge - Malungs IBK 2 - 3 Niklas Stenius Ornäs Sporthall
2014-10-06 17:10 031600004 IBF Falun Ungdom - KFUM Falun 4 - 7 Filip Jansson, Albin Andréasson JALAS® Arena 2
2014-10-11 10:00 031600007 Smedjebackens IBK - Digers BK 9 - 19 Simon Jansson Bergahallen
2014-10-11 11:30 031600010 KAIS Mora UIF - IBF Borlänge 19 - 10 Gustaf Hallin, Nicolas Saldias Idre Fjäll Arena
2014-10-12 11:00 031600012 IBF Ludvika - IBF Gagnef 2 - 20 Kenny Backström, Joacim Svensson Parkskolan
2014-10-12 17:30 031600009 KFUM Falun - Hälsinggårdens AIK 2 - 11 Berfin Altun, Emma Bichis Lugnet D
2014-10-18 09:30 031600018 IBF Falun Ungdom - IBF Gagnef 5 - 6 Anton Berglund, Hampus Johansson JALAS® Arena 1
2014-10-19 11:00 031600013 Digers BK - Malungs IBK 7 - 3 August Sundquist, Jesper Jonsson Orsa Sporthall
2014-10-19 11:00 031600017 IBF Borlänge - IBF Ludvika 1 - 14 Jonathan Nillius, Simon Kvarnström Ornäs Sporthall
2014-10-19 15:00 031600014 Smedjebackens IBK - KFUM Falun 4 - 8 Simon Jansson, Joe Larsson Bergahallen
2014-10-25 10:00 031600020 KAIS Mora UIF - Malungs IBK 15 - 4 Henrik Hamberg, Terje Severinsson Idre Fjäll Arena
2014-10-25 10:30 031600024 IBF Falun Ungdom - IBF Borlänge 9 - 4 Linus Isberg, Berfin Altun JALAS® Arena 1
2014-10-25 14:00 031600019 KFUM Falun - Digers BK 4 - 12 Anton Berglund, Hampus Johansson Lugnet D
2014-10-26 16:00 031600023 IBF Gagnef - Hälsinggårdens AIK 8 - 10 Jonatan Åcerclinth, Håkan Aspman Mockfjärds Sporthall
2014-11-01 10:00 031600028 Smedjebackens IBK - IBF Gagnef 7 - 16 Joacim Svensson, Kenny Backström Bergahallen
2014-11-01 13:00 031600027 Malungs IBK - IBF Ludvika 7 - 13 Johannes Eriksson, David Asklander Blå Hallen
2014-11-01 14:00 031600030 Hälsinggårdens AIK - IBF Borlänge 19 - 3 Albin Andréasson, Filip Jansson Haraldsbo Sporthall
2014-11-02 11:00 031600025 Digers BK - KAIS Mora UIF 12 - 7 Jesper Jonsson, August Sundquist Orsa Sporthall
2014-11-08 12:00 031600033 IBF Gagnef - KFUM Falun 7 - 7 Jonatan Åcerclinth, Håkan Aspman Mockfjärds Sporthall
2014-11-08 12:30 031600034 IBF Falun Ungdom - Malungs IBK 5 - 3 Anton Berglund, Hampus Johansson JALAS® Arena 2
2014-11-08 13:00 031600035 IBF Borlänge - Smedjebackens IBK 7 - 9 Larssa Wattberg, Sebastian Wattberg Ornäs Sporthall
2014-11-08 16:00 031600032 IBF Ludvika - KAIS Mora UIF 7 - 25 Jennifer Larsson, Joe Larsson Lorensbergaskolan
2014-11-15 09:30 031600040 KFUM Falun - IBF Borlänge 17 - 4 Anton Berglund, Hampus Johansson Haraldsbo Sporthall
2014-11-15 10:00 031600039 KAIS Mora UIF - IBF Falun Ungdom 10 - 8 Ida Bergman, Marcus Hedlund Idre Fjäll Arena
2014-11-15 12:30 031600041 Malungs IBK - Hälsinggårdens AIK 4 - 6 Johannes Eriksson, Linus Stenius Blå Hallen
2014-11-16 16:00 031600037 Digers BK - IBF Ludvika 28 - 5 Jesper Jonsson, August Sundquist Orsa Sporthall
2014-11-22 11:30 031600046 Hälsinggårdens AIK - KAIS Mora UIF 11 - 6 Albin Andréasson, Filip Jansson Haraldsbo Sporthall
2014-11-22 12:00 031600043 IBF Gagnef - Digers BK 8 - 4 Linus Stenius, Simon Halldén Mockfjärds Sporthall
2014-11-23 12:00 031600044 IBF Falun Ungdom - IBF Ludvika 11 - 2 Albin Andréasson, Filip Jansson JALAS® Arena 2
2014-11-23 13:00 031600048 Smedjebackens IBK - Malungs IBK 8 - 5 Joacim Svensson, Tomas Pettersson Bergahallen
2014-11-29 12:00 031600054 KFUM Falun - Malungs IBK 7 - 9 Anton Berglund, Hampus Johansson Lugnet C
2014-11-29 16:00 031600051 IBF Ludvika - Hälsinggårdens AIK 4 - 13 Simon Jansson, Joe Larsson Lorensbergaskolan
2014-11-30 11:00 031600049 Digers BK - IBF Falun Ungdom 15 - 5 Jesper Jonsson, August Sundquist Orsa Sporthall
2014-11-30 11:30 031600053 KAIS Mora UIF - Smedjebackens IBK 10 - 6 Victor Westerberg, Marcus Hedlund Idre Fjäll Arena
2014-12-07 11:30 031600050 IBF Gagnef - IBF Borlänge 12 - 6 Jonatan Åcerclinth, Johan Forsström Mockfjärds Sporthall
2014-12-06 10:00 031600055 IBF Borlänge - Digers BK 3 - 19 Adrian Silfwerbrand, Amir Zilic Ornäs Sporthall
2014-12-06 10:00 031600058 Smedjebackens IBK - IBF Ludvika 13 - 9 Jennifer Larsson, Joe Larsson Bergahallen
2014-12-07 12:00 031600060 KFUM Falun - KAIS Mora UIF 12 - 6 Albin Andréasson, Filip Jansson Lugnet D
2014-12-07 12:30 031600056 Hälsinggårdens AIK - IBF Falun Ungdom 10 - 3 Anton Berglund, Hampus Johansson Haraldsbo Sporthall
2014-12-20 12:00 031600064 IBF Gagnef - Malungs IBK 12 - 5 Jonatan Åcerclinth, Simon Halldén Mockfjärds Sporthall
2014-12-20 13:00 031600065 IBF Ludvika - KFUM Falun 3 - 6 Joacim Svensson, Simon Jansson Ludvika Sporthall
2014-12-21 09:30 031600063 IBF Falun Ungdom - Smedjebackens IBK 12 - 2 Andreas Spång, Amir Zilic JALAS® Arena 1
2014-12-21 13:00 031600061 Digers BK - Hälsinggårdens AIK 7 - 17 Jesper Jonsson, August Sundquist Orsa Sporthall
2015-01-10 10:00 031600068 Smedjebackens IBK - Hälsinggårdens AIK 2 - 17 Simon Jansson Bergahallen
2015-01-10 11:30 031600071 KAIS Mora UIF - IBF Gagnef 11 - 11 Gustaf Hallin, Nicolas Saldias Idre Fjäll Arena
2015-01-10 16:30 031600070 KFUM Falun - IBF Falun Ungdom 4 - 5 Albin Andréasson, Filip Jansson Haraldsbo Sporthall
2015-01-11 14:00 031600069 Malungs IBK - IBF Borlänge 5 - 8 David Asklander, Marcus Allerhed Blå Hallen
2015-01-17 12:00 031600078 IBF Gagnef - IBF Ludvika 10 - 6 Jonatan Åcerclinth, Simon Halldén Mockfjärds Sporthall
2015-01-17 12:30 031600076 IBF Borlänge - KAIS Mora UIF 3 - 19 Daniel Larsson, Håkan Aspman Ornäs Sporthall
2015-01-18 10:30 031600075 Hälsinggårdens AIK - KFUM Falun 10 - 3 Andreas Spång, Amir Zilic Haraldsbo Sporthall
2015-01-18 13:00 031600073 Digers BK - Smedjebackens IBK 14 - 5 Jesper Jonsson, August Sundquist Orsa Sporthall
2015-01-24 12:00 031600083 IBF Ludvika - IBF Borlänge 4 - 4 Joacim Svensson, Tomas Pettersson Lorensbergaskolan
2015-01-24 12:00 031600084 IBF Gagnef - IBF Falun Ungdom 10 - 5 Jonatan Åcerclinth, Simon Halldén Mockfjärds Sporthall
2015-01-24 15:00 031600079 Malungs IBK - Digers BK 6 - 17 Johannes Eriksson, Linus Stenius Blå Hallen
2015-01-25 15:00 031600080 KFUM Falun - Smedjebackens IBK 10 - 11 Sebastian Wattberg, Filip Jansson Haraldsbo Sporthall
2015-01-31 10:00 031600090 IBF Borlänge - IBF Falun Ungdom 5 - 18 Daniel Larsson, Håkan Aspman Ornäs Sporthall
2015-01-31 12:00 031600089 Hälsinggårdens AIK - IBF Gagnef 13 - 5 Anton Berglund, Hampus Johansson Haraldsbo Sporthall
2015-02-07 15:30 031600085 Digers BK - KFUM Falun 10 - 6 Jesper Jonsson, August Sundquist Orsa Sporthall
2015-03-28 11:00 031600086 Malungs IBK - KAIS Mora UIF 10 - 7 Johannes Eriksson, Linus Stenius Blå Hallen
2015-02-07 14:00 031600094 IBF Gagnef - Smedjebackens IBK 7 - 4 Jonatan Åcerclinth, Håkan Aspman Mockfjärds Sporthall
2015-02-07 15:00 031600096 IBF Borlänge - Hälsinggårdens AIK 1 - 16 Andreas Spång, Amir Zilic Ornäs Sporthall
2015-02-07 16:00 031600093 IBF Ludvika - Malungs IBK 5 - 10 Simon Jansson, Joe Larsson Lorensbergaskolan
2015-02-08 10:00 031600091 KAIS Mora UIF - Digers BK 8 - 4 Gustaf Hallin, Nicolas Saldias Idre Fjäll Arena
2015-02-14 10:00 031600101 Smedjebackens IBK - IBF Borlänge 10 - 2 Joacim Svensson, Simon Jansson Bergahallen
2015-02-14 11:30 031600099 KFUM Falun - IBF Gagnef 8 - 3 Albin Andréasson, Filip Jansson Haraldsbo Sporthall
2015-02-14 12:00 031600098 KAIS Mora UIF - IBF Ludvika 5 - 9 Roger Pernling, Nicolas Saldias Idre Fjäll Arena
2015-02-14 13:00 031600100 Malungs IBK - IBF Falun Ungdom 4 - 5 David Asklander, Linus Stenius Blå Hallen
2015-02-28 13:45 031600107 Hälsinggårdens AIK - Malungs IBK 20 - 2 Andreas Spång, Tonni Boström Haraldsbo Sporthall
2015-02-28 16:00 031600103 IBF Ludvika - Digers BK 7 - 15 Jennifer Larsson, Joe Larsson Lorensbergaskolan
2015-02-28 17:00 031600106 IBF Borlänge - KFUM Falun 3 - 10 Larssa Wattberg, Sebastian Wattberg Ornäs Sporthall
2015-03-01 16:30 031600105 IBF Falun Ungdom - KAIS Mora UIF 13 - 7 Anton Berglund, Hampus Johansson Haraldsbo Sporthall
2015-03-07 11:00 031600112 KAIS Mora UIF - Hälsinggårdens AIK 6 - 9 Ida Bergman, Marcus Hedlund Noretskolan
2015-03-07 14:00 031600114 Malungs IBK - Smedjebackens IBK 15 - 4 Magnus Bäck, Marcus Allerhed Blå Hallen
2015-03-07 15:30 031600109 Digers BK - IBF Gagnef 19 - 5 Jesper Jonsson, August Sundquist Orsa Sporthall
2015-03-07 16:00 031600110 IBF Ludvika - IBF Falun Ungdom 5 - 14 Joacim Svensson, Simon Jansson Lorensbergaskolan
2015-03-14 10:00 031600119 Smedjebackens IBK - KAIS Mora UIF 8 - 11 Larssa Wattberg, Sebastian Wattberg Bergahallen
2015-03-14 13:30 031600117 Hälsinggårdens AIK - IBF Ludvika 13 - 8 Albin Andréasson, Andreas Spång Haraldsbo Sporthall
2015-03-14 13:30 031600120 Malungs IBK - KFUM Falun 5 - 4 Johannes Eriksson, Marcus Allerhed Blå Hallen
2015-03-14 15:00 031600116 IBF Borlänge - IBF Gagnef 1 - 26 Tonni Boström, Ken Johansson Ornäs Sporthall
2015-03-15 12:30 031600115 IBF Falun Ungdom - Digers BK 13 - 11 Berfin Altun, Maja Roberg JALAS® Arena 2
2015-03-21 10:00 031600126 KAIS Mora UIF - KFUM Falun 1 - 11 Ida Bergman, Marcus Hedlund Idre Fjäll Arena
2015-03-21 11:00 031600121 Digers BK - IBF Borlänge 16 - 1 Jesper Jonsson, August Sundquist Orsa Sporthall
2015-03-21 16:00 031600124 IBF Ludvika - Smedjebackens IBK 9 - 8 Joacim Svensson, Simon Jansson Ludvika Sporthall
2015-03-23 17:30 031600122 IBF Falun Ungdom - Hälsinggårdens AIK 9 - 3 Andreas Spång, Patrik Magnusson JALAS® Arena 1
2015-03-28 10:00 031600129 Smedjebackens IBK - IBF Falun Ungdom 5 - 17 Anders Fredriksson Bergahallen
2015-03-28 13:30 031600127 Hälsinggårdens AIK - Digers BK 6 - 10 Petra Pettersson, Filip Jansson Haraldsbo Sporthall
2015-03-29 14:30 031600131 KFUM Falun - IBF Ludvika 12 - 5 Berfin Altun, Karin Wingqvist Haraldsbo Sporthall
2015-03-29 16:30 031600130 Malungs IBK - IBF Gagnef 13 - 9 Johannes Eriksson, Linus Stenius Blå Hallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Hälsinggårdens AIK 18 16 0 2 217-87 130 48
2. Digers BK 18 14 0 4 239-118 121 42
3. IBF Falun Ungdom 18 12 0 6 161-113 48 36
4. IBF Gagnef 18 11 2 5 187-131 56 35
5. KFUM Falun 18 9 1 8 138-113 25 28
6. KAIS Mora UIF 18 8 1 9 178-160 18 25
7. Malungs IBK 18 7 0 11 113-154 -41 21
8. Smedjebackens IBK 18 5 0 13 119-201 -82 15
9. IBF Ludvika 18 4 1 13 117-215 -98 13
10. IBF Borlänge 18 1 1 16 68-245 -177 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis