Pantamera PK1 (99-00) (2014/15)

Gruppspel
Pojkar Klass 3 (99-01)
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-10-18 10:00 050101001 Norrsundets IF - Valbo AIF (-99) 1 - 14 Richard Öhneskog, Daniel Östling Norrsundets Sporthall
2014-10-18 14:00 050101002 Sandvikens AIK Vit (-00) - Gävle GIK (-99) 13 - 8 Henrik Öberg, Martin Brolin Arena Jernvallen
2014-10-18 14:00 050101004 IBK Njutånger Innebandy - Strömsbro IF 2 - 11 Anders Fernlund, Jimmy Löfgren Movallen Iggesund
2014-11-01 09:30 050101006 Gävle GIK (-99) - Norrsundets IF 13 - 6 Richard Öhneskog, Per Linderdahl Kunskapsskolans Sporthall
2014-11-01 13:00 050101009 IK Ljusdal (99-00) - Sandvikens AIK Svart (-01) 11 - 6 Jesper Danielsson, Mikael Wiberg Giganten
2014-11-01 16:00 050101008 Strömsbro IF - Sandvikens AIK Vit (-00) 3 - 8 Roger Morin, Jacob Holmström Testebo Arena
2014-11-08 10:00 050101012 Gävle GIK (-99) - Strömsbro IF 10 - 5 Erik Linderdahl, Malcolm Schäfer Kunskapsskolans Sporthall
2014-11-08 10:15 050101015 Sandvikens AIK Svart (-01) - IBK Njutånger Innebandy 10 - 5 Martin Brolin, Göran Karlsson Arena Jernvallen 3
2014-11-08 17:00 050101013 Valbo AIF (-99) - IK Ljusdal (99-00) 7 - 8 Benjamin Ramires Givell, Thomas Sterner Valbo Sportcenter
2014-11-01 14:00 050101019 IBK Njutånger Innebandy - Valbo AIF (-99) 2 - 8 Lasse Schilling, Patric Jonsson Movallen Iggesund
2014-11-14 19:45 050101016 Strömsbro IF - Norrsundets IF 10 - 3 Richard Öhneskog, Roger Morin Testebo Arena
2014-11-15 15:45 050101020 Sandvikens AIK Svart (-01) - Sandvikens AIK Vit (-00) 3 - 13 Martin Brolin, Henrik Öberg Bessemerhallen
2014-11-22 13:00 050101021 Norrsundets IF - IK Ljusdal (99-00) 5 - 13 Magnus Undén, David Karlsson Norrsundets Sporthall
2014-11-22 14:00 050101024 Gävle GIK (-99) - Sandvikens AIK Svart (-01) 9 - 1 Roger Morin, Hampus Andersson Kunskapsskolans Sporthall
2015-02-20 19:30 050101025 Valbo AIF (-99) - Sandvikens AIK Vit (-00) 5 - 14 Benny Grönblad, Marcus Svedinger Valbo Sportcenter
2014-11-29 09:30 050101030 Valbo AIF (-99) - Gävle GIK (-99) 11 - 5 David Karlsson, Petter Lundgren Ludvigbergsskolan
2014-11-29 10:15 050101028 Sandvikens AIK Svart (-01) - Strömsbro IF 7 - 5 Andreas Sjöberg, Magnus Undén Arena Jernvallen 2
2014-11-29 14:30 050101027 IBK Njutånger Innebandy - IK Ljusdal (99-00) 2 - 7 Anders Fernlund, Jimmy Löfgren Movallen Iggesund
2014-12-05 19:30 050101034 Strömsbro IF - Valbo AIF (-99) 9 - 7 Anders Löfgren, Elias Löfgren Träffen Arena
2014-12-06 10:30 050101033 IK Ljusdal (99-00) - Sandvikens AIK Vit (-00) 5 - 8 Mats Sjöqvist, Göran Johansen Giganten
2014-12-07 10:45 050101031 Norrsundets IF - IBK Njutånger Innebandy 3 - 12 Per Linderdahl, Johan Stefansson Norrsundets Sporthall
2014-12-20 11:00 050101036 Sandvikens AIK Svart (-01) - Norrsundets IF 12 - 8 Roger Morin, Martin Brolin Arena Jernvallen
2014-12-20 11:30 050101039 Gävle GIK (-99) - IK Ljusdal (99-00) 10 - 5 Karim Boudiaf, Magnus Undén Kunskapsskolans Sporthall
2014-12-20 12:45 050101037 Sandvikens AIK Vit (-00) - IBK Njutånger Innebandy 6 - 5 Roger Morin, Martin Brolin Arena Jernvallen
2015-01-03 12:00 050101042 Sandvikens AIK Svart (-01) - Valbo AIF (-99) 8 - 6 Martin Brolin, Reine Schröder Arena Jernvallen
2015-01-03 14:00 050101043 IBK Njutånger Innebandy - Gävle GIK (-99) 3 - 12 Lasse Schilling, Mats Sjöqvist Movallen Iggesund
2015-01-24 17:30 050101041 Norrsundets IF - Sandvikens AIK Vit (-00) 4 - 16 Karim Boudiaf, Roger Morin Norrsundets Sporthall
2015-02-01 15:00 050101045 IK Ljusdal (99-00) - Strömsbro IF 6 - 9 Jesper Danielsson, Mats Sjöqvist Giganten
2015-01-10 12:40 050101049 Strömsbro IF - IBK Njutånger Innebandy 8 - 3 Jacob Holmström, Alexander Westberg Testebo Arena
2015-01-10 13:00 050101047 Gävle GIK (-99) - Sandvikens AIK Vit (-00) 7 - 7 Erik Lindberg, David Karlsson Kunskapsskolans Sporthall
2015-01-10 15:45 050101046 Valbo AIF (-99) - Norrsundets IF 16 - 7 Roger Morin, Karim Boudiaf Valbo Sportcenter
2015-01-17 13:00 050101054 Sandvikens AIK Svart (-01) - IK Ljusdal (99-00) 5 - 9 Andreas Sjöberg, Anders Löfgren Arena Jernvallen 3
2015-01-18 13:00 050101051 Norrsundets IF - Gävle GIK (-99) 6 - 18 Tomas Hallenberg, David Karlsson Norrsundets Sporthall
2015-04-02 18:30 050101053 Sandvikens AIK Vit (-00) - Strömsbro IF 7 - 1 Andreas Sjöberg, Roger Collin Arena Jernvallen
2015-01-24 14:30 050101060 IBK Njutånger Innebandy - Sandvikens AIK Svart (-01) 9 - 7 Mikael Wiberg, Mats Sjöqvist Movallen Iggesund
2015-01-24 15:00 050101057 Strömsbro IF - Gävle GIK (-99) 4 - 5 Reine Schröder, Daniel Östling Testebo Arena
2015-01-24 17:30 050101058 IK Ljusdal (99-00) - Valbo AIF (-99) 6 - 3 Sören Axelsson, Jimmy Löfgren Giganten
2015-01-31 14:30 050101061 Norrsundets IF - Strömsbro IF 9 - 13 Roger Morin, Göran Karlsson Norrsundets Sporthall
2015-03-01 19:00 050101064 Valbo AIF (-99) - IBK Njutånger Innebandy 11 - 2 Roger Morin, Hampus Andersson Valbo Sportcenter
2015-04-14 17:00 050101065 Sandvikens AIK Vit (-00) - Sandvikens AIK Svart (-01) 6 - 5 Roger Collin, Reine Schröder Arena Jernvallen
2015-02-07 11:30 050101066 IK Ljusdal (99-00) - Norrsundets IF 11 - 3 Mikael Wiberg, Robert Mårtensson Giganten
2015-02-07 12:15 050101070 Sandvikens AIK Vit (-00) - Valbo AIF (-99) 16 - 3 Joakim Karlsson, Roger Collin Bessemerhallen
2015-02-07 14:15 050101069 Sandvikens AIK Svart (-01) - Gävle GIK (-99) 2 - 16 Simon Mogren, Roger Collin Bessemerhallen
2015-02-14 09:30 050101073 Strömsbro IF - Sandvikens AIK Svart (-01) 10 - 2 Anders Löfgren, Torbjörn Ström Testebo Arena
2015-02-14 11:30 050101075 Gävle GIK (-99) - Valbo AIF (-99) 6 - 5 Daniel Östling, Reine Schröder Kunskapsskolans Sporthall
2015-02-15 12:00 050101072 IK Ljusdal (99-00) - IBK Njutånger Innebandy 9 - 4 Mikael Wiberg, Mats Sjöqvist Giganten
2015-03-07 12:00 050101079 Valbo AIF (-99) - Strömsbro IF 7 - 4 Benny Grönblad, Thomas Sterner Valbo Sportcenter
2015-03-08 14:30 050101076 IBK Njutånger Innebandy - Norrsundets IF 7 - 10 Sören Axelsson, Jimmy Löfgren Movallen Iggesund
2015-03-29 15:30 050101078 Sandvikens AIK Vit (-00) - IK Ljusdal (99-00) 5 - 3 Göran Karlsson, Joakim Karlsson Arena Jernvallen
2015-03-01 10:00 050101081 Norrsundets IF - Sandvikens AIK Svart (-01) 9 - 10 Roger Morin, Reine Schröder Norrsundets Sporthall
2015-03-14 15:00 050101084 IK Ljusdal (99-00) - Gävle GIK (-99) 6 - 4 Mats Sjöqvist, Jesper Danielsson Giganten
2015-03-15 14:00 050101082 IBK Njutånger Innebandy - Sandvikens AIK Vit (-00) 2 - 10 Ej offentliggjord, Mats Sjöqvist Movallen Iggesund
2015-03-21 10:30 050101087 Valbo AIF (-99) - Sandvikens AIK Svart (-01) 9 - 6 Marcus Svedinger, David Karlsson Valbo Sportcenter
2015-03-21 12:15 050101090 Strömsbro IF - IK Ljusdal (99-00) 2 - 3 Ali Gohrbani Pour, Linus Appelqvist Testebo Arena
2015-03-21 17:00 050101086 Sandvikens AIK Vit (-00) - Norrsundets IF 16 - 4 Hampus Andersson, Joakim Karlsson Bessemerhallen
2015-03-23 18:50 050101088 Gävle GIK (-99) - IBK Njutånger Innebandy 11 - 3 Benny Grönblad, Thomas Sterner Nynäshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Sandvikens AIK Vit (-00) 14 13 1 0 145-58 87 40
2. Gävle GIK (-99) 14 10 1 3 134-77 57 31
3. IK Ljusdal (99-00) 14 10 0 4 102-73 29 30
4. Valbo AIF (-99) 14 7 0 7 112-94 18 21
5. Strömsbro IF 14 7 0 7 94-79 15 21
6. Sandvikens AIK Svart (-01) 14 5 0 9 84-125 -41 15
7. IBK Njutånger Innebandy 14 2 0 12 61-123 -62 6
8. Norrsundets IF 14 1 0 13 78-181 -103 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis