SDF-SM P15 (2014/15)

Gruppspel
SDF-SM P15 Gr. 1
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-10-24 19:30 580170001 Stockholm - Norrbotten 12 - 3 Kevin Cardell, Jesper Landén Umeå Energi Arena Väst
2014-10-24 19:30 580170002 Dalarna - Gästrikland 2 - 2 Frans Dahlstedt, Tobias Levin Umeå Energi Arena Öst
2014-10-25 09:00 580170003 Bohuslän-Dal - Dalarna 2 - 4 David Berger, Tobias Berger Umeå Energi Arena Väst
2014-10-25 09:00 580170004 Gästrikland - Stockholm 3 - 3 Jan Lord, Rickard Nilsson Umeå Energi Arena Öst
2014-10-25 13:30 580170005 Stockholm - Bohuslän-Dal 6 - 1 Christer Avasjö, Jonas Holm Umeå Energi Arena Väst
2014-10-25 13:30 580170006 Norrbotten - Gästrikland 2 - 5 Gustav Glansén, Andreas Rolén Umeå Energi Arena Öst
2014-10-25 19:30 580170007 Dalarna - Stockholm 7 - 7 Kevin Cardell, Jesper Landén Sjöfruhallen
2014-10-25 19:30 580170008 Bohuslän-Dal - Norrbotten 2 - 5 Emilia Tuomela, Madelene Westerberg Umeå Energi Arena Vatten
2014-10-26 13:00 580170009 Norrbotten - Dalarna 1 - 5 Mats Erelund, Viktor Grahn IKSU Sport
2014-10-26 13:00 580170010 Gästrikland - Bohuslän-Dal 6 - 5 Olle Eliasson, Malin Larsson Sjöfruhallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Stockholm 4 2 2 0 28-14 14 8
2. Dalarna 4 2 2 0 18-12 6 8
3. Gästrikland 4 2 2 0 16-12 4 8
4. Norrbotten 4 1 0 3 11-24 -13 3
5. Bohuslän-Dal 4 0 0 4 10-21 -11 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
SDF-SM P15 Gr. 2
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-10-25 12:00 580171001 Östergötland - Västergötland 2 - 4 David Berger, Tobias Berger Umeå Energi Arena Öst
2014-10-25 12:00 580171002 Västerbotten - Hälsingland 8 - 3 Kevin Cardell, Jesper Landén Umeå Energi Arena Vatten
2014-10-25 18:00 580171003 Västergötland - Västerbotten 5 - 5 David Berger, Tobias Berger Umeå Energi Arena Vatten
2014-10-25 18:00 580171004 Hälsingland - Östergötland 2 - 10 Christer Avasjö, Jonas Holm Sjöfruhallen
2014-10-26 11:30 580171005 Östergötland - Västerbotten 1 - 2 Christoffer Markovski, Tobias Sonesson Umeå Energi Arena Vatten
2014-10-26 11:30 580171006 Västergötland - Hälsingland 2 - 2 Emilia Tuomela, Madelene Westerberg IKSU Sport
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Västerbotten 3 2 1 0 15-9 6 7
2. Västergötland 3 1 2 0 11-9 2 5
3. Östergötland 3 1 0 2 13-8 5 3
4. Hälsingland 3 0 1 2 7-20 -13 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
SDF-SM P15 Gr. 3
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-10-25 12:00 580172001 Göteborg - Småland 3 - 3 Jan Lord, Rickard Nilsson Umeå Energi Arena Väst
2014-10-25 12:00 580172002 Uppland - Värmland 3 - 3 Christoffer Markovski, Tobias Sonesson IKSU Sport
2014-10-25 18:00 580172003 Småland - Uppland 5 - 1 Frans Dahlstedt, Tobias Levin Umeå Energi Arena Öst
2014-10-25 18:00 580172004 Värmland - Göteborg 5 - 1 Mats Erelund, Viktor Grahn Umeå Energi Arena Väst
2014-10-26 11:30 580172005 Göteborg - Uppland 2 - 9 Frans Dahlstedt, Tobias Levin Umeå Energi Arena Väst
2014-10-26 11:30 580172006 Småland - Värmland 2 - 2 David Berger, Tobias Berger Umeå Energi Arena Öst
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Småland 3 1 2 0 10-6 4 5
1. Värmland 3 1 2 0 10-6 4 5
3. Uppland 3 1 1 1 13-10 3 4
4. Göteborg 3 0 1 2 6-17 -11 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
SDF-SM P15 Gr. 4
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-10-25 13:30 580173001 Västernorrland - Västmanland 3 - 5 Emilia Tuomela, Madelene Westerberg IKSU Sport
2014-10-25 13:30 580173002 Halland - Örebro 4 - 2 Mats Erelund, Viktor Grahn Umeå Energi Arena Vatten
2014-10-25 19:30 580173003 Västmanland - Halland 3 - 3 Christoffer Markovski, Tobias Sonesson Umeå Energi Arena Öst
2014-10-25 19:30 580173004 Örebro - Västernorrland 5 - 6 Gustav Glansén, Andreas Rolén Umeå Energi Arena Väst
2014-10-26 13:00 580173005 Halland - Västernorrland 5 - 9 Jan Lord, Rickard Nilsson Umeå Energi Arena Väst
2014-10-26 13:00 580173006 Örebro - Västmanland 3 - 2 Kevin Cardell, Jesper Landén Umeå Energi Arena Öst
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Västernorrland 3 2 0 1 18-15 3 6
2. Västmanland 3 1 1 1 10-9 1 4
3. Halland 3 1 1 1 12-14 -2 4
4. Örebro 3 1 0 2 10-12 -2 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Övriga matcher
SDF-SM P15 Pl. 13-16
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-10-26 18:00 580177001 Norrbotten - Hälsingland 6 - 7 e.förl. Christer Avasjö, Jonas Holm Sjöfruhallen
2014-10-26 19:30 580177002 Göteborg - Örebro 6 - 2 Frans Dahlstedt, Tobias Levin Sjöfruhallen
2014-10-27 08:00 580177003 Norrbotten - Örebro 7 - 3 Ludwig Svensson, Philip Öster Umeå Energi Arena Vatten
2014-10-27 09:30 580177004 Hälsingland - Göteborg 2 - 9 Lasse Ekesryd, Anton Nystedt Sjöfruhallen
SDF-SM P15 Pl. 5-8
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-10-27 09:30 580175002 Västernorrland - Västerbotten 0 - 3 Emilia Tuomela, Madelene Westerberg Umeå Energi Arena Öst
2014-10-27 09:30 580175001 Västmanland - Västergötland 6 - 0 Rickard Nilsson, Morgan Poopuu Umeå Energi Arena Väst
SDF-SM P15 Pl. 9-12
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-10-26 19:30 580176002 Östergötland - Halland 4 - 2 Mats Erelund, Viktor Grahn IKSU Sport
2014-10-26 19:30 580176001 Gästrikland - Uppland 4 - 3 Emilia Tuomela, Madelene Westerberg Umeå Energi Arena Öst
2014-10-27 12:30 580176004 Gästrikland - Östergötland 4 - 3 Frans Dahlstedt, Tobias Levin Umeå Energi Arena Väst
2014-10-27 12:30 580176003 Uppland - Halland 4 - 1 David Berger, Tobias Berger IKSU Sport
Slutspel
SDF-SM P15 A-slutspel
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-10-26 18:00 Kvartsfinal 1 580174001 Stockholm - Västmanland 3 - 2 Kevin Cardell, Jesper Landén Umeå Energi Arena Väst
2014-10-26 18:00 Kvartsfinal 4 580174004 Västernorrland - Dalarna 3 - 7 David Berger, Tobias Berger Umeå Energi Arena Vatten
2014-10-26 19:30 Kvartsfinal 2 580174002 Västerbotten - Värmland 2 - 3 Christoffer Markovski, Tobias Sonesson Umeå Energi Arena Vatten
2014-10-26 19:30 Kvartsfinal 3 580174003 Småland - Västergötland 4 - 2 Olle Eliasson, Thomas Jonsson Umeå Energi Arena Väst
2014-10-27 11:00 Semifinal 1 580174005 Småland - Stockholm 1 - 2 Olle Eliasson, Thomas Jonsson Umeå Energi Arena Vatten
2014-10-27 11:00 Semifinal 2 580174006 Värmland - Dalarna 4 - 3 e.förl. David Berger, Tobias Berger IKSU Sport
2014-10-27 16:00 Final 580174007 Stockholm - Värmland 6 - 2 Christoffer Markovski, Tobias Sonesson Umeå Energi Arena Vatten

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis