Herrar Division 3 (2014/15)

Gruppspel
Herrar Div.3
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-09-24 19:30 181300002 Kristinehamns IBF - BKI Sunnanå 12 - 6 Andreas Jansson, Henrik Jansson Brogårdshallen
2014-09-26 19:30 181300005 Grums IBK - Dotteviks IF 3 - 7 Conny Jonsson, Jari Marjetta Grums Sporthall
2014-09-27 13:30 181300003 Lekvattnets BK - Nordmarkens IBF 4 - 3 Björn Svensson, Roger Nilsson Stjernehallen
2014-09-27 14:30 181300001 Arvika IBF U - Sunne IBK 5 - 3 Peter Berntsson, Lars Room Strandhallen
2014-09-27 17:00 181300004 Hagfors IBS U - Edebäck IBF 5 - 7 Jonas Snäll, Peter Strömbäck Uddeholm Arena
2014-10-03 19:30 181300010 BKI Sunnanå - Arvika IBF U 6 - 5 Oskar Moberg, Philip Aronsson-Elffors Sannerudshallen
2014-10-03 19:45 181300006 Sunne IBK - Grums IBK 6 - 4 Nicklas Mattsson, Martin Thorén Sparbankshallen
2014-10-03 20:00 181300007 Dotteviks IF - Hagfors IBS U 7 - 10 Christoffer Risberg, Christoffer Frykestam Strandhallen
2014-10-03 20:00 181300008 Edebäck IBF - Lekvattnets BK 9 - 7 Daniel Monander, Jonas Snäll Ekshärads Sporthall
2014-10-05 18:00 181300009 Nordmarkens IBF - Kristinehamns IBF 4 - 2 Bo Olsson, Björn Svensson Årjängs Sporthall A
2014-10-10 19:30 181300015 Grums IBK - Hagfors IBS U 11 - 8 Tomas Hane, Jari Marjetta Grums Sporthall
2014-10-10 19:45 181300011 Sunne IBK - BKI Sunnanå 8 - 6 Martin Thorén, Nicklas Mattsson Sparbankshallen
2014-10-10 20:00 181300012 Arvika IBF U - Nordmarkens IBF 4 - 9 Kenneth Ädelby, Nicklas Johansson Strandhallen
2014-10-11 15:00 181300014 Lekvattnets BK - Dotteviks IF 6 - 8 Krister Eklund, Nicklas Johansson Stjernehallen
2014-11-01 14:00 181300013 Kristinehamns IBF - Edebäck IBF 4 - 5 David Granström, Linus Larsson Brogårdshallen
2014-10-17 19:30 181300019 Grums IBK - Nordmarkens IBF 5 - 6 Björn Svensson, Bo Olsson Grums Sporthall
2014-10-17 20:00 181300018 Hagfors IBS U - BKI Sunnanå 6 - 7 David Granström, Linus Larsson Uddeholm Arena
2014-10-17 20:00 181300020 Dotteviks IF - Edebäck IBF 4 - 9 Christoffer Risberg, Christoffer Frykestam Strandhallen
2014-10-18 14:00 181300016 Kristinehamns IBF - Sunne IBK 6 - 6 e.förl. Robin Johansson, Timmy Samuelsson Brogårdshallen
2014-10-19 18:00 181300017 Lekvattnets BK - Arvika IBF U 4 - 8 Christoffer Risberg, Christoffer Frykestam Stjernehallen
2014-10-24 19:30 181300024 BKI Sunnanå - Lekvattnets BK 8 - 6 Jonas Snäll, Peter Strömbäck Sannerudshallen
2014-10-24 19:45 181300025 Sunne IBK - Dotteviks IF 6 - 5 Simon Olsson, Jörgen Grändefors Sparbankshallen
2014-10-24 20:00 181300021 Arvika IBF U - Kristinehamns IBF 9 - 3 Roger Nilsson, Kenneth Ädelby Strandhallen
2014-10-24 20:00 181300022 Edebäck IBF - Grums IBK 13 - 7 Christoffer Frykestam, Christoffer Risberg Ekshärads Sporthall
2014-11-01 13:00 181300023 Nordmarkens IBF - Hagfors IBS U 7 - 0 Björn Svensson, Bo Olsson Årjängs Sporthall A
2014-11-07 19:30 181300028 Grums IBK - Arvika IBF U 8 - 7 Martin Thorén, Nicklas Mattsson Grums Sporthall
2014-11-07 20:00 181300027 Hagfors IBS U - Kristinehamns IBF 14 - 8 Timmy Samuelsson, Robin Johansson Uddeholm Arena
2014-11-07 20:00 181300029 Dotteviks IF - BKI Sunnanå 11 - 7 Kenneth Ädelby, Roger Nilsson Strandhallen
2014-11-07 20:00 181300030 Edebäck IBF - Nordmarkens IBF 11 - 12 Enis Medjedovic, Daniel Brokvist Ekshärads Sporthall
2014-11-08 17:00 181300026 Lekvattnets BK - Sunne IBK 3 - 14 Daniel Brokvist, Enis Medjedovic Stjernehallen
2014-11-14 19:30 181300033 Nordmarkens IBF - Dotteviks IF 13 - 12 Christoffer Frykestam, Christoffer Risberg Årjängs Sporthall A
2014-11-14 19:30 181300034 BKI Sunnanå - Grums IBK 4 - 5 Jörgen Grändefors, Simon Olsson Sannerudshallen
2014-11-14 19:45 181300035 Sunne IBK - Edebäck IBF 6 - 7 Robin Johansson, Timmy Samuelsson Sparbankshallen
2014-11-14 20:00 181300031 Arvika IBF U - Hagfors IBS U 5 - 6 Lars Room, Björn Svensson Strandhallen
2014-11-29 16:30 181300032 Kristinehamns IBF - Lekvattnets BK 4 - 2 Philip Aronsson-Elffors, Jonas Snäll Brogårdshallen
2014-11-21 19:30 181300037 Grums IBK - Lekvattnets BK 11 - 8 Daniel Monander, Johan Friman Grums Sporthall
2014-11-21 19:30 181300040 Nordmarkens IBF - BKI Sunnanå 8 - 11 Christoffer Risberg, Christoffer Frykestam Årjängs Sporthall A
2014-11-21 20:00 181300036 Hagfors IBS U - Sunne IBK 11 - 9 Nicklas Mattsson, Martin Thorén Uddeholm Arena
2014-11-21 20:00 181300038 Dotteviks IF - Kristinehamns IBF 6 - 5 Bo Olsson, Björn Svensson Strandhallen
2014-11-21 20:00 181300039 Edebäck IBF - Arvika IBF U 11 - 5 Jonas Snäll, Peter Strömbäck Ekshärads Sporthall
2014-12-05 19:30 181300044 BKI Sunnanå - Edebäck IBF 4 - 9 Martin Thorén, Nicklas Mattsson Sannerudshallen
2014-12-05 19:45 181300045 Sunne IBK - Nordmarkens IBF 6 - 5 e.förl. Enis Medjedovic, Daniel Brokvist Sparbankshallen
2014-12-05 20:00 181300041 Arvika IBF U - Dotteviks IF 6 - 7 Simon Olsson, Jörgen Grändefors Strandhallen
2014-12-06 17:00 181300042 Kristinehamns IBF - Grums IBK 4 - 5 David Granström, Linus Larsson Brogårdshallen
2014-12-07 18:00 181300043 Lekvattnets BK - Hagfors IBS U 4 - 7 Martin Thorén, Nicklas Mattsson Stjernehallen
2014-12-12 19:30 181300048 Nordmarkens IBF - Lekvattnets BK 8 - 8 e.förl. Nicklas Mattsson, Anton Johansson Årjängs Sporthall A
2014-12-12 19:30 181300049 BKI Sunnanå - Kristinehamns IBF 6 - 7 Christoffer Frykestam, Christoffer Risberg Sannerudshallen
2014-12-12 19:45 181300050 Sunne IBK - Arvika IBF U 8 - 7 e.förl. Daniel Brokvist, Enis Medjedovic Sparbankshallen
2014-12-12 20:00 181300046 Dotteviks IF - Grums IBK 5 - 7 Andreas Norberg, Adam Nilsson Strandhallen
2014-12-12 20:00 181300047 Edebäck IBF - Hagfors IBS U 9 - 6 Nicklas Johansson, David Granström Ekshärads Sporthall
2015-01-09 19:30 181300055 Grums IBK - Sunne IBK 9 - 6 Jonas Snäll, Peter Strömbäck Grums Sporthall
2015-01-10 13:00 181300053 Lekvattnets BK - Edebäck IBF 4 - 11 Jörgen Grändefors, Enis Medjedovic Stjernehallen
2015-01-10 16:30 181300051 Arvika IBF U - BKI Sunnanå 11 - 4 Johan Friman, Anton Johansson Strandhallen
2015-01-11 17:00 181300054 Hagfors IBS U - Dotteviks IF 10 - 9 Adam Nilsson, Andreas Norberg Uddeholm Arena
2015-02-01 18:00 181300052 Kristinehamns IBF - Nordmarkens IBF 12 - 5 David Granström, Linus Larsson Brogårdshallen
2015-01-16 19:30 181300059 Nordmarkens IBF - Arvika IBF U 9 - 5 Gustav Jonsson, Conny Jonsson Årjängs Sporthall A
2015-01-16 19:30 181300060 BKI Sunnanå - Sunne IBK 6 - 7 Adam Nilsson, Andreas Norberg Sannerudshallen
2015-01-16 20:00 181300056 Hagfors IBS U - Grums IBK 6 - 7 Peter Strömbäck, David Granström Uddeholm Arena
2015-01-16 20:00 181300057 Dotteviks IF - Lekvattnets BK 10 - 3 Kenneth Ädelby, Nicklas Mattsson Strandhallen
2015-01-16 20:00 181300058 Edebäck IBF - Kristinehamns IBF 9 - 5 Enis Medjedovic, Daniel Brokvist Ekshärads Sporthall
2015-01-23 19:30 181300063 Nordmarkens IBF - Grums IBK 4 - 10 Christoffer Risberg, Christoffer Frykestam Årjängs Sporthall A
2015-01-23 19:30 181300064 BKI Sunnanå - Hagfors IBS U 2 - 5 Simon Olsson, Nicklas Mattsson Sannerudshallen
2015-01-23 19:45 181300065 Sunne IBK - Kristinehamns IBF 4 - 5 Daniel Brokvist, Enis Medjedovic Sparbankshallen
2015-01-23 20:00 181300061 Arvika IBF U - Lekvattnets BK 15 - 5 Kenneth Ädelby, Anton Johansson Strandhallen
2015-01-23 20:00 181300062 Edebäck IBF - Dotteviks IF 11 - 7 Jonas Snäll, Peter Strömbäck Ekshärads Sporthall
2015-02-06 19:30 181300069 Grums IBK - Edebäck IBF 5 - 5 e.förl. Daniel Monander, Johan Friman Grums Sporthall
2015-02-06 20:00 181300068 Hagfors IBS U - Nordmarkens IBF 17 - 5 Nicklas Mattsson, Martin Thorén Uddeholm Arena
2015-02-06 20:00 181300070 Dotteviks IF - Sunne IBK 6 - 7 Sören Axelsson, Björn Svensson Strandhallen
2015-02-07 18:30 181300067 Lekvattnets BK - BKI Sunnanå 2 - 9 Christoffer Frykestam, Christoffer Risberg Stjernehallen
2015-02-08 16:30 181300066 Kristinehamns IBF - Arvika IBF U 5 - 13 Jörgen Grändefors, Timmy Samuelsson Brogårdshallen
2015-02-13 19:30 181300073 Nordmarkens IBF - Edebäck IBF 12 - 10 Nicklas Mattsson, Roger Nilsson Årjängs Sporthall A
2015-02-13 19:30 181300074 BKI Sunnanå - Dotteviks IF 5 - 4 Peter Strömbäck, David Granström Sannerudshallen
2015-02-13 19:45 181300075 Sunne IBK - Lekvattnets BK 10 - 6 Johnny Mizser, Lars Larsson Sparbankshallen
2015-02-13 20:00 181300071 Arvika IBF U - Grums IBK 9 - 7 Lars Room, Björn Svensson Strandhallen
2015-02-15 18:30 181300072 Kristinehamns IBF - Hagfors IBS U 6 - 3 Adam Nilsson, Andreas Norberg Brogårdshallen
2015-02-20 19:30 181300078 Grums IBK - BKI Sunnanå 8 - 5 Simon Olsson, Anton Johansson Grums Sporthall
2015-02-20 20:00 181300077 Hagfors IBS U - Arvika IBF U 10 - 4 Christoffer Frykestam, Christoffer Risberg Uddeholm Arena
2015-02-20 20:00 181300080 Edebäck IBF - Sunne IBK 7 - 3 Martin Thorén, Nicklas Mattsson Ekshärads Sporthall
2015-02-21 19:00 181300076 Lekvattnets BK - Kristinehamns IBF 1 - 13 Björn Svensson, Andreas Norberg Stjernehallen
2015-02-21 19:00 181300079 Dotteviks IF - Nordmarkens IBF 3 - 11 Philip Aronsson-Elffors, Johan Friman Strandhallen
2015-02-23 19:30 181300084 BKI Sunnanå - Nordmarkens IBF 3 - 4 e.förl. Jonas Snäll, Johan Friman Sannerudshallen
2015-02-27 19:45 181300085 Sunne IBK - Hagfors IBS U 9 - 8 Linus Larsson, David Granström Sparbankshallen
2015-02-27 20:00 181300081 Arvika IBF U - Edebäck IBF 5 - 8 Enis Medjedovic, Gustav Jonsson Strandhallen
2015-02-28 18:00 181300083 Lekvattnets BK - Grums IBK 2 - 11 Nicklas Johansson, Timmy Samuelsson Stjernehallen
2015-03-01 16:00 181300082 Kristinehamns IBF - Dotteviks IF 7 - 4 Timmy Samuelsson, Jörgen Grändefors Brogårdshallen
2015-03-07 13:15 181300087 Grums IBK - Kristinehamns IBF 6 - 9 Adam Nilsson, Andreas Norberg Grums Sporthall
2015-03-07 15:00 181300089 Edebäck IBF - BKI Sunnanå 16 - 3 Christoffer Frykestam, Christoffer Risberg Ekshärads Sporthall
2015-03-08 13:00 181300090 Nordmarkens IBF - Sunne IBK 8 - 7 Jonas Snäll, Johan Friman Årjängs Sporthall A
2015-03-08 16:00 181300086 Hagfors IBS U - Lekvattnets BK 11 - 4 Nicklas Johansson, Jörgen Grändefors Uddeholm Arena
2015-03-08 18:00 181300088 Dotteviks IF - Arvika IBF U 3 - 2 Björn Svensson, Bo Olsson Strandhallen
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Edebäck IBF 18 15 1 (0) 2 167-104 63 46
2. Grums IBK 18 11 1 (0) 6 129-114 15 34
3. Nordmarkens IBF 18 10 3 (1) 5 133-130 3 34
4. Hagfors IBS U 18 10 0 (0) 8 143-120 23 30
5. Sunne IBK 18 8 3 (2) 7 125-114 11 29
6. Kristinehamns IBF 18 9 1 (0) 8 117-108 9 28
7. Arvika IBF U 18 7 1 (0) 10 125-116 9 22
8. Dotteviks IF 18 7 0 (0) 11 118-128 -10 21
9. BKI Sunnanå 18 6 1 (0) 11 102-134 -32 19
10. Lekvattnets BK 18 1 1 (0) 16 79-170 -91 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis