Herrar Division 4 (2014/15)

Gruppspel
Herrar Div.4 Västra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-09-27 11:30 181400004 Lennartsfors IF - NB 87 2 - 6 Christoffer Risberg, Christoffer Frykestam Årjängs Sporthall A
2014-09-27 17:00 181400005 Mangskog SK - Nilsby IK U 3 - 12 Lars Room, Peter Berntsson Strandhallen
2014-09-28 16:30 181400002 Hultsberg/Björkås IBF U - Grums IBK U 8 - 7 Oskar Moberg, Philip Aronsson-Elffors Stavdal Hyrcity Arena
2014-09-28 17:00 181400001 BKI Sunnanå U - Åmåls IBK U 8 - 7 Christoffer Frykestam, Christoffer Risberg Sannerudshallen
2014-12-12 19:00 181400003 Koppoms IK - Åmotfors IF 5 - 5 Fredric Westberg, Lars Room Gillevihallen
2014-10-03 19:30 181400006 Åmåls IBK U - Mangskog SK 9 - 0 Andreas Norberg, Daniel Axell Karlbergshallen Åmål
2014-10-03 20:00 181400009 Åmotfors IF - Hultsberg/Björkås IBF U 6 - 8 Anton Johansson, Lars Room Gärdeshallen
2014-10-05 15:30 181400008 NB 87 - Koppoms IK 14 - 3 Pierre Strand, Johan Friman Colorama Arena
2014-10-05 16:00 181400010 Grums IBK U - BKI Sunnanå U 4 - 6 Jörgen Grändefors, Simon Olsson Grums Sporthall
2014-10-05 18:00 181400007 Nilsby IK U - Lennartsfors IF 6 - 2 Christoffer Risberg, Christoffer Frykestam Fageråshallen
2014-10-10 19:00 181400014 Koppoms IK - Nilsby IK U 4 - 5 Lars Room, Fredric Westberg Gillevihallen
2014-10-10 19:30 181400011 Åmåls IBK U - Grums IBK U 5 - 4 Percy Lundkvist, Andreas Ivarsson Karlbergshallen Åmål
2014-10-11 16:30 181400015 Mangskog SK - Lennartsfors IF 2 - 11 Lars Room, Fredric Westberg Strandhallen
2014-10-12 17:45 181400012 BKI Sunnanå U - Åmotfors IF 9 - 4 Christoffer Risberg, Christoffer Frykestam Sannerudshallen
2014-10-12 18:15 181400013 Hultsberg/Björkås IBF U - NB 87 1 - 12 Johan Friman, Jörgen Grändefors Colorama Arena
2014-10-17 19:00 181400017 Koppoms IK - BKI Sunnanå U 5 - 2 Nicklas Mattsson, Martin Thorén Gillevihallen
2014-10-17 19:30 181400018 Lennartsfors IF - Grums IBK U 3 - 4 Lars Room, Fredric Westberg Årjängs Sporthall A
2014-10-18 16:00 181400016 Hultsberg/Björkås IBF U - Åmåls IBK U 5 - 4 Andreas Norberg, Daniel Axell Stavdal Hyrcity Arena
2014-10-18 20:00 181400019 Mangskog SK - Åmotfors IF 3 - 6 Lars Room, Fredric Westberg Strandhallen
2014-10-19 18:00 181400020 Nilsby IK U - NB 87 7 - 5 Sören Axelsson, Pontus Huatorpet Fageråshallen
2014-10-24 19:30 181400024 Grums IBK U - Koppoms IK 7 - 7 Jari Marjetta, Tomas Hane Grums Sporthall
2014-10-24 19:30 181400025 Åmåls IBK U - Nilsby IK U 4 - 4 Nicklas Mattsson, Martin Thorén Karlbergshallen Åmål
2014-10-24 20:00 181400023 Åmotfors IF - Lennartsfors IF 7 - 4 Lars Room, Michael Olsson Gärdeshallen
2014-10-25 14:00 181400022 NB 87 - Mangskog SK 22 - 3 Philip Aronsson-Elffors, Simon Olsson Colorama Arena
2014-10-26 18:00 181400021 BKI Sunnanå U - Hultsberg/Björkås IBF U 3 - 6 Jari Marjetta, Tomas Hane Sannerudshallen
2014-11-07 19:00 181400026 Koppoms IK - Åmåls IBK U 6 - 6 Fredric Westberg, Lars Room Gillevihallen
2014-11-08 11:30 181400027 Lennartsfors IF - Hultsberg/Björkås IBF U 6 - 6 Roger Nilsson, Anton Johansson Årjängs Sporthall A
2014-11-08 17:00 181400028 Mangskog SK - BKI Sunnanå U 6 - 9 Peter Berntsson, Lars Room Strandhallen
2014-11-09 18:00 181400029 Nilsby IK U - Grums IBK U 13 - 0 Mattias Pettersson, Pontus Huatorpet Fageråshallen
2014-11-09 18:00 181400030 NB 87 - Åmotfors IF 13 - 4 Jörgen Grändefors, Simon Olsson Stavdal Hyrcity Arena
2014-11-14 19:30 181400034 Grums IBK U - Mangskog SK 7 - 1 Jari Marjetta, Tomas Hane Grums Sporthall
2014-11-14 19:30 181400035 Åmåls IBK U - NB 87 5 - 11 Andreas Norberg, Daniel Axell Karlbergshallen Åmål
2014-11-14 20:00 181400033 Åmotfors IF - Nilsby IK U 5 - 4 Nicklas Mattsson, Martin Thorén Gärdeshallen
2014-11-15 16:00 181400032 Hultsberg/Björkås IBF U - Koppoms IK 2 - 2 Simon Olsson, Gabriel Gunnarsson Klubbhuset Arena
2014-11-15 16:30 181400031 BKI Sunnanå U - Lennartsfors IF 4 - 4 Christoffer Frykestam, Christoffer Risberg Sannerudshallen
2014-11-28 19:30 181400039 NB 87 - BKI Sunnanå U 13 - 3 Conny Jonsson, Gustav Jonsson Klubbhuset Arena
2014-11-28 20:00 181400037 Mangskog SK - Koppoms IK 3 - 10 Anton Johansson, Martin Thorén Strandhallen
2014-11-28 20:00 181400040 Åmotfors IF - Grums IBK U 5 - 6 Sören Axelsson, Lars Room Gärdeshallen
2014-11-29 11:30 181400036 Lennartsfors IF - Åmåls IBK U 6 - 5 Christoffer Frykestam, Christoffer Risberg Årjängs Sporthall A
2014-11-30 18:00 181400038 Nilsby IK U - Hultsberg/Björkås IBF U 6 - 2 Jonas Snäll, Adam Nilsson Fageråshallen
2014-12-05 19:00 181400043 Koppoms IK - Lennartsfors IF 3 - 8 Fredric Westberg, Christoffer Assaf Gillevihallen
2014-12-05 19:30 181400044 Grums IBK U - NB 87 5 - 10 Jari Marjetta, Tomas Hane Grums Sporthall
2014-12-05 19:30 181400045 Åmåls IBK U - Åmotfors IF 12 - 5 Mattias Pettersson, Christoffer Risberg Karlbergshallen Åmål
2014-12-07 16:30 181400041 BKI Sunnanå U - Nilsby IK U 5 - 6 David Granström, Jonas Snäll Sannerudshallen
2014-12-07 18:15 181400042 Hultsberg/Björkås IBF U - Mangskog SK 9 - 4 Christoffer Frykestam, Christoffer Risberg Stavdal Hyrcity Arena
2014-09-26 20:00 181400048 Åmotfors IF - Koppoms IK 5 - 4 Björn Svensson, Nicklas Mattsson Gärdeshallen
2014-12-12 19:30 181400046 Nilsby IK U - Mangskog SK 20 - 4 Johnny Mizser, Lars Larsson Fageråshallen
2014-12-12 19:30 181400049 Grums IBK U - Hultsberg/Björkås IBF U 5 - 19 Simon Olsson, Andreas Ivarsson Grums Sporthall
2014-12-13 12:15 181400050 Åmåls IBK U - BKI Sunnanå U 12 - 4 Sören Axelsson, Leif Pettersson Karlbergshallen Åmål
2014-12-13 16:15 181400047 NB 87 - Lennartsfors IF 5 - 4 Johan Friman, Daniel Monander Colorama Arena
2015-01-09 19:00 181400053 Koppoms IK - NB 87 1 - 5 Nicklas Mattsson, Martin Thorén Gillevihallen
2015-01-10 11:30 181400054 Lennartsfors IF - Nilsby IK U 4 - 8 Christoffer Frykestam, Christoffer Risberg Årjängs Sporthall A
2015-01-11 14:00 181400052 Hultsberg/Björkås IBF U - Åmotfors IF 11 - 11 Christoffer Frykestam, Christoffer Risberg Stavdal Hyrcity Arena
2015-01-11 17:30 181400055 Mangskog SK - Åmåls IBK U 4 - 5 Björn Svensson, Bo Olsson Strandhallen
2015-01-11 17:45 181400051 BKI Sunnanå U - Grums IBK U 4 - 5 Philip Aronsson-Elffors, Oskar Moberg Sannerudshallen
2015-01-16 19:30 181400060 Grums IBK U - Åmåls IBK U 5 - 6 Simon Olsson, Albin Jakobsson Grums Sporthall
2015-01-16 20:00 181400058 NB 87 - Hultsberg/Björkås IBF U 5 - 0 Philip Aronsson-Elffors, Oskar Moberg Stavdal Hyrcity Arena
2015-01-16 20:00 181400059 Åmotfors IF - BKI Sunnanå U 9 - 1 Fredric Westberg, Lars Room Gärdeshallen
2015-01-17 16:00 181400056 Lennartsfors IF - Mangskog SK 4 - 3 Björn Svensson, Bo Olsson Årjängs Sporthall A
2015-01-18 18:00 181400057 Nilsby IK U - Koppoms IK 6 - 2 Christoffer Frykestam, Christoffer Risberg Fageråshallen
2015-01-23 19:30 181400064 Grums IBK U - Lennartsfors IF 4 - 5 Lars Larsson, Conny Jonsson Grums Sporthall
2015-01-23 19:30 181400065 Åmåls IBK U - Hultsberg/Björkås IBF U 11 - 6 Leif Pettersson, Sören Axelsson Karlbergshallen Åmål
2015-01-23 20:00 181400062 NB 87 - Nilsby IK U 3 - 6 Jari Marjetta, Tomas Hane Stavdal Hyrcity Arena
2015-01-23 20:00 181400063 Åmotfors IF - Mangskog SK 5 - 2 Peter Berntsson, Lars Room Gärdeshallen
2015-01-25 13:00 181400061 BKI Sunnanå U - Koppoms IK 4 - 4 Mattias Pettersson, Johan Friman Sannerudshallen
2015-01-30 19:00 181400067 Koppoms IK - Grums IBK U 6 - 5 Christoffer Frykestam, Martin Bäcklund Gillevihallen
2015-01-30 19:45 181400066 Hultsberg/Björkås IBF U - BKI Sunnanå U 6 - 8 Björn Svensson, Christoffer Risberg Stavdal Hyrcity Arena
2015-01-31 11:30 181400068 Lennartsfors IF - Åmotfors IF 3 - 6 Andreas Norberg, Christoffer Risberg Årjängs Sporthall A
2015-01-31 16:00 181400070 Nilsby IK U - Åmåls IBK U 13 - 2 Andreas Brohm, Christoffer Risberg Fageråshallen
2015-01-31 18:00 181400069 Mangskog SK - NB 87 0 - 22 Lars Room, Kenneth Ädelby Strandhallen
2015-02-13 19:30 181400074 Grums IBK U - Nilsby IK U 6 - 9 Philip Aronsson-Elffors, Simon Olsson Grums Sporthall
2015-02-13 19:30 181400075 Åmåls IBK U - Koppoms IK 8 - 7 Albin Jakobsson, Leif Pettersson Karlbergshallen Åmål
2015-02-13 20:00 181400073 Åmotfors IF - NB 87 7 - 9 Peter Berntsson, Bosse Andersson Gärdeshallen
2015-02-14 14:00 181400072 Hultsberg/Björkås IBF U - Lennartsfors IF 4 - 4 David Granström, Johnny Mizser Stavdal Hyrcity Arena
2015-02-15 15:00 181400071 BKI Sunnanå U - Mangskog SK 17 - 5 Gustav Jonsson, Conny Jonsson Sannerudshallen
2015-02-20 19:00 181400076 Koppoms IK - Hultsberg/Björkås IBF U 4 - 9 Johnny Mizser, Lars Larsson Gillevihallen
2015-02-20 20:00 181400078 Mangskog SK - Grums IBK U 8 - 7 Gustav Jonsson, Mattias Pettersson Strandhallen
2015-02-21 11:30 181400077 Lennartsfors IF - BKI Sunnanå U 4 - 3 Peter Berntsson, Lars Room Årjängs Sporthall A
2015-02-22 16:00 181400080 NB 87 - Åmåls IBK U 12 - 3 Johnny Mizser, Lars Larsson Stavdal Hyrcity Arena
2015-02-22 18:00 181400079 Nilsby IK U - Åmotfors IF 6 - 4 Philip Aronsson-Elffors, Oskar Moberg Fageråshallen
2015-02-25 19:30 181400081 BKI Sunnanå U - NB 87 1 - 18 Nicklas Johansson, Linus Larsson Fageråshallen
2015-02-27 19:00 181400083 Koppoms IK - Mangskog SK 8 - 0 Nicklas Mattsson, Martin Thorén Gillevihallen
2015-02-27 19:30 181400084 Grums IBK U - Åmotfors IF 11 - 7 Philip Aronsson-Elffors, Björn Svensson Grums Sporthall
2015-02-27 19:30 181400085 Åmåls IBK U - Lennartsfors IF 5 - 0 Leif Pettersson, Christoffer Frykestam Karlbergshallen Åmål
2015-02-28 16:15 181400082 Hultsberg/Björkås IBF U - Nilsby IK U 5 - 13 Philip Aronsson-Elffors, Simon Olsson Stavdal Hyrcity Arena
2015-03-06 19:30 181400088 Nilsby IK U - BKI Sunnanå U 4 - 2 Jonas Snäll, Peter Strömbäck Fageråshallen
2015-03-06 19:45 181400089 NB 87 - Grums IBK U 23 - 1 Johan Friman, Daniel Monander Stavdal Hyrcity Arena
2015-03-06 20:00 181400090 Åmotfors IF - Åmåls IBK U 3 - 1 Nicklas Mattsson, Martin Thorén Gärdeshallen
2015-03-07 11:30 181400086 Lennartsfors IF - Koppoms IK 6 - 3 Lars Room Årjängs Sporthall A
2015-03-07 18:00 181400087 Mangskog SK - Hultsberg/Björkås IBF U 2 - 7 Peter Berntsson, Lars Room Strandhallen
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Nilsby IK U 18 16 1 (0) 1 148-62 86 49
2. NB 87 18 16 0 (0) 2 208-56 152 48
3. Åmåls IBK U 18 9 2 (0) 7 110-103 7 29
4. Hultsberg/ Björkås IBF U 18 8 4 (0) 6 114-113 1 28
5. Åmotfors IF 18 8 2 (0) 8 104-112 -8 26
6. Lennartsfors IF 18 7 3 (0) 8 80-84 -4 24
7. BKI Sunnanå U 18 6 2 (0) 10 93-122 -29 20
8. Koppoms IK 18 4 5 (0) 9 84-100 -16 17
9. Grums IBK U 18 5 1 (0) 12 93-145 -52 16
10. Mangskog SK 18 1 0 (0) 17 53-190 -137 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar Div.4 Östra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-09-26 19:00 181401001 Lesjöfors/Filipstad IBK U - Nykroppa IBK 15 - 0 Johnny Mizser, Lars Larsson Spångbergshallen
2014-09-26 19:30 181401004 Åsmyra IBK - GS 86 AIF U 4 - 4 Andreas Norberg, Mattias Pettersson Grossbolshallen
2014-09-28 11:00 181401005 Karlstad IBF U - IFK Väse 8 - 1 Björn Svensson, Daniel Axell Stavdal Hyrcity Arena
2014-09-28 14:00 181401003 Skoghalls IBK U - Munkfors IBK 11 - 2 Johan Friman, Philip Aronsson-Elffors Hammarö Arena
2014-09-28 19:00 181401002 Lusasken IBK - Skattkärrs IK U 5 - 4 Albin Jakobsson, Nicklas Johansson Brogårdshallen
2014-10-02 19:30 181401006 Nykroppa IBK - Karlstad IBF U 3 - 12 Peter Strömbäck, David Granström Nykroppahallen
2014-10-03 19:00 181401009 Munkfors IBK - Lusasken IBK 4 - 4 Niklas Ivarsson, Andreas Ivarsson Forsnäshallen
2014-10-04 10:30 181401008 GS 86 AIF U - Skoghalls IBK U 3 - 5 Jonas Snäll, Daniel Axell Forshaga Sporthall
2014-10-05 11:00 181401010 Skattkärrs IK U - Lesjöfors/Filipstad IBK U 4 - 6 Jörgen Grändefors, Simon Olsson Colorama Arena
2014-10-05 14:00 181401007 IFK Väse - Åsmyra IBK 5 - 8 Johnny Mizser, Gabriel Gunnarsson Väse Sporthall
2014-10-10 19:45 181401015 Karlstad IBF U - Åsmyra IBK 5 - 5 Philip Aronsson-Elffors, David Granström Stavdal Hyrcity Arena
2014-10-10 20:00 181401013 Lusasken IBK - GS 86 AIF U 4 - 5 Johnny Mizser, Lars Larsson Brogårdshallen
2014-10-11 13:00 181401012 Lesjöfors/Filipstad IBK U - Munkfors IBK 3 - 3 Timmy Samuelsson, Robin Johansson Spångbergshallen
2014-10-12 14:00 181401011 Nykroppa IBK - Skattkärrs IK U 6 - 8 Pierre Strand, Linus Larsson Nykroppahallen
2014-10-12 14:00 181401014 Skoghalls IBK U - IFK Väse 7 - 5 Simon Olsson, Jörgen Grändefors Hammarö Arena
2014-10-17 19:30 181401018 Åsmyra IBK - Skattkärrs IK U 13 - 6 Adam Nilsson, Sören Axelsson Grossbolshallen
2014-10-17 20:00 181401016 Lusasken IBK - Nykroppa IBK 8 - 5 Pierre Strand, Christoffer Parmhed Brogårdshallen
2014-10-17 20:00 181401020 IFK Väse - GS 86 AIF U 7 - 6 Andreas Brohm, Johnny Mizser Väse Sporthall
2014-10-19 15:00 181401017 Skoghalls IBK U - Lesjöfors/Filipstad IBK U 5 - 4 Andreas Norberg, Daniel Axell Hammarö Arena
2014-10-19 16:45 181401019 Karlstad IBF U - Munkfors IBK 6 - 5 Henrik Jansson, Jonas Snäll Stavdal Hyrcity Arena
2014-10-30 19:30 181401025 Nykroppa IBK - IFK Väse 5 - 11 Nicklas Johansson, Pierre Strand Nykroppahallen
2014-11-01 15:00 181401023 Munkfors IBK - Åsmyra IBK 5 - 8 Timmy Samuelsson, Robin Johansson Forsnäshallen
2014-11-02 11:00 181401024 Skattkärrs IK U - Skoghalls IBK U 2 - 7 Christoffer Frykestam, Christoffer Risberg Stavdal Hyrcity Arena
2014-11-02 14:00 181401021 Lesjöfors/Filipstad IBK U - Lusasken IBK 9 - 0 Johnny Mizser, Lars Larsson Spångbergshallen
2014-11-02 17:00 181401022 GS 86 AIF U - Karlstad IBF U 5 - 8 Jörgen Grändefors, Simon Olsson Forshaga Sporthall
2014-11-07 19:30 181401027 Åsmyra IBK - Lusasken IBK 13 - 2 Christoffer Risberg, Erik Bergström Grossbolshallen
2014-11-07 19:30 181401030 GS 86 AIF U - Munkfors IBK 6 - 6 Johnny Mizser, Lars Larsson Forshaga Sporthall
2014-11-08 14:15 181401028 Karlstad IBF U - Lesjöfors/Filipstad IBK U 9 - 4 Philip Aronsson-Elffors, Oskar Moberg Stavdal Hyrcity Arena
2014-11-09 14:00 181401029 IFK Väse - Skattkärrs IK U 1 - 2 Christoffer Frykestam, Christoffer Risberg Väse Sporthall
2014-11-09 15:30 181401026 Skoghalls IBK U - Nykroppa IBK 17 - 2 Jonas Snäll, Peter Strömbäck Hammarö Arena
2014-11-14 19:30 181401033 Munkfors IBK - IFK Väse 9 - 4 Johnny Mizser, Lars Larsson Forsnäshallen
2014-11-14 20:00 181401032 Lusasken IBK - Skoghalls IBK U 5 - 8 David Granström, Linus Larsson Brogårdshallen
2014-11-15 14:00 181401035 Nykroppa IBK - GS 86 AIF U 9 - 8 Johnny Mizser, Lars Larsson Nykroppahallen
2014-11-16 13:30 181401031 Lesjöfors/Filipstad IBK U - Åsmyra IBK 6 - 4 David Granström, Linus Larsson Spångbergshallen
2014-11-16 18:15 181401034 Skattkärrs IK U - Karlstad IBF U 5 - 8 Johan Friman, Jonathan Peter Larsson Stavdal Hyrcity Arena
2014-11-28 19:30 181401039 GS 86 AIF U - Lesjöfors/Filipstad IBK U 5 - 4 Simon Olsson, Andreas Ivarsson Forshaga Sporthall
2014-11-28 20:00 181401038 IFK Väse - Lusasken IBK 2 - 4 Philip Aronsson-Elffors, Mattias Pettersson Väse Sporthall
2014-11-29 17:30 181401040 Munkfors IBK - Skattkärrs IK U 6 - 7 Andreas Jansson, Henrik Jansson Forsnäshallen
2014-11-29 18:30 181401037 Karlstad IBF U - Skoghalls IBK U 7 - 4 Jörgen Grändefors, Johan Friman Colorama Arena
2014-11-29 19:45 181401036 Åsmyra IBK - Nykroppa IBK 9 - 5 Sören Axelsson, Andreas Norberg Grossbolshallen
2014-12-05 20:00 181401042 Lusasken IBK - Karlstad IBF U 3 - 9 Jonas Snäll, Pierre Malmgren Brogårdshallen
2014-12-06 16:15 181401044 Skattkärrs IK U - GS 86 AIF U 4 - 3 Philip Aronsson-Elffors, Oskar Moberg Stavdal Hyrcity Arena
2014-12-06 16:30 181401043 Skoghalls IBK U - Åsmyra IBK 4 - 3 Krister Eklund, Nicklas Johansson Hammarö Arena
2014-12-07 13:00 181401041 Lesjöfors/Filipstad IBK U - IFK Väse 11 - 9 Jörgen Grändefors, Nicklas Johansson Spångbergshallen
2014-12-07 14:00 181401045 Nykroppa IBK - Munkfors IBK 3 - 13 Johnny Mizser, Lars Larsson Nykroppahallen
2014-12-13 13:00 181401046 IFK Väse - Karlstad IBF U 3 - 4 Jari Marjetta, Tomas Hane Väse Sporthall
2014-12-13 14:15 181401049 Skattkärrs IK U - Lusasken IBK 7 - 0 Simon Olsson, Gabriel Gunnarsson Stavdal Hyrcity Arena
2014-12-13 15:00 181401048 Munkfors IBK - Skoghalls IBK U 14 - 6 Timmy Samuelsson, Robin Johansson Forsnäshallen
2014-12-14 16:00 181401047 GS 86 AIF U - Åsmyra IBK 5 - 5 Christoffer Frykestam, Christoffer Risberg Forshaga Sporthall
2015-01-03 17:30 181401050 Nykroppa IBK - Lesjöfors/Filipstad IBK U 2 - 11 Nicklas Johansson, Henrik Jansson Nykroppahallen
2015-01-09 19:30 181401054 Åsmyra IBK - IFK Väse 3 - 6 Adam Nilsson, Andreas Norberg Grossbolshallen
2015-01-09 20:00 181401052 Lusasken IBK - Munkfors IBK 6 - 7 Johnny Mizser, Lars Larsson Brogårdshallen
2015-01-11 13:00 181401051 Lesjöfors/Filipstad IBK U - Skattkärrs IK U 7 - 1 Timmy Samuelsson, Robin Johansson Spångbergshallen
2015-01-11 16:00 181401055 Karlstad IBF U - Nykroppa IBK 16 - 0 Christoffer Frykestam, Christoffer Risberg Stavdal Hyrcity Arena
2015-01-12 19:30 181401053 Skoghalls IBK U - GS 86 AIF U 12 - 2 Oskar Moberg, Jonas Snäll Hammarö Arena
2015-01-16 19:30 181401058 GS 86 AIF U - Lusasken IBK 2 - 6 Christoffer Frykestam, Christoffer Risberg Forshaga Sporthall
2015-01-17 16:00 181401060 Skattkärrs IK U - Nykroppa IBK 14 - 2 Christoffer Frykestam, Christoffer Risberg Stavdal Hyrcity Arena
2015-01-17 19:45 181401056 Åsmyra IBK - Karlstad IBF U 7 - 8 Pontus Huatorpet, Andreas Ivarsson Grossbolshallen
2015-01-18 11:30 181401057 IFK Väse - Skoghalls IBK U 7 - 10 Johnny Mizser, Lars Larsson Väse Sporthall
2015-01-18 13:00 181401059 Munkfors IBK - Lesjöfors/Filipstad IBK U 4 - 4 Adam Nilsson, Martin Bäcklund Forsnäshallen
2015-01-24 12:00 181401062 GS 86 AIF U - IFK Väse 8 - 6 Mattias Pettersson, Anton Johansson Forshaga Sporthall
2015-01-24 15:00 181401063 Munkfors IBK - Karlstad IBF U 9 - 6 Timmy Samuelsson, Jörgen Grändefors Forsnäshallen
2015-01-25 13:00 181401061 Lesjöfors/Filipstad IBK U - Skoghalls IBK U 7 - 5 Lars Larsson, Gabriel Gunnarsson Spångbergshallen
2015-01-25 17:00 181401064 Skattkärrs IK U - Åsmyra IBK 3 - 3 Christoffer Risberg, Andreas Norberg Stavdal Hyrcity Arena
2015-02-06 19:30 181401065 Nykroppa IBK - Lusasken IBK 3 - 11 Johnny Mizser, Lars Larsson Nykroppahallen
2015-01-30 19:30 181401068 Åsmyra IBK - Munkfors IBK 12 - 8 Adam Nilsson, Andreas Norberg Grossbolshallen
2015-01-30 20:00 181401066 Lusasken IBK - Lesjöfors/Filipstad IBK U 1 - 14 Percy Lundkvist, Andreas Brohm Brogårdshallen
2015-02-01 14:00 181401067 Skoghalls IBK U - Skattkärrs IK U 5 - 5 Björn Svensson, Bo Olsson Hammarö Arena
2015-02-01 14:30 181401070 IFK Väse - Nykroppa IBK 14 - 4 Johnny Mizser, Nicklas Johansson Väse Sporthall
2015-02-01 17:45 181401069 Karlstad IBF U - GS 86 AIF U 7 - 1 Johan Friman, Jonas Snäll Stavdal Hyrcity Arena
2015-02-13 20:00 181401072 Lusasken IBK - Åsmyra IBK 5 - 5 Gustav Jonsson, Enis Medjedovic Brogårdshallen
2015-02-13 20:00 181401074 Skattkärrs IK U - IFK Väse 3 - 4 Jari Marjetta, Tomas Hane Stavdal Hyrcity Arena
2015-02-14 14:00 181401071 Lesjöfors/Filipstad IBK U - Karlstad IBF U 5 - 13 Adam Nilsson, Andreas Norberg Spångbergshallen
2015-02-14 14:00 181401075 Nykroppa IBK - Skoghalls IBK U 6 - 14 Christoffer Frykestam, Christoffer Risberg Nykroppahallen
2015-02-14 15:00 181401073 Munkfors IBK - GS 86 AIF U 22 - 2 Timmy Samuelsson, Jörgen Grändefors Forsnäshallen
2015-02-20 19:30 181401077 Åsmyra IBK - Lesjöfors/Filipstad IBK U 4 - 7 Andreas Norberg, Björn Svensson Grossbolshallen
2015-02-21 16:15 181401078 Karlstad IBF U - Skattkärrs IK U 8 - 2 Jörgen Grändefors, Gabriel Gunnarsson Stavdal Hyrcity Arena
2015-02-22 13:00 181401079 IFK Väse - Munkfors IBK 8 - 9 Johnny Mizser, Lars Larsson Väse Sporthall
2015-02-22 14:00 181401080 GS 86 AIF U - Nykroppa IBK 8 - 2 Mattias Pettersson, Andreas Norberg Forshaga Sporthall
2015-02-22 14:30 181401076 Skoghalls IBK U - Lusasken IBK 20 - 5 Christoffer Risberg, Erik Bergström Hammarö Arena
2015-02-27 17:30 181401082 Lusasken IBK - IFK Väse 7 - 5 Johnny Mizser, Lars Larsson Brogårdshallen
2015-03-01 14:00 181401085 Nykroppa IBK - Åsmyra IBK 4 - 8 Pierre Strand, Johnny Mizser Nykroppahallen
2015-03-01 17:00 181401083 Skoghalls IBK U - Karlstad IBF U 6 - 6 Björn Svensson, Simon Olsson Hammarö Arena
2015-03-01 17:45 181401084 Skattkärrs IK U - Munkfors IBK 4 - 5 Adam Nilsson, Andreas Norberg Stavdal Hyrcity Arena
2015-03-04 19:30 181401081 Lesjöfors/Filipstad IBK U - GS 86 AIF U 7 - 2 Johnny Mizser, Lars Larsson Spångbergshallen
2015-03-06 19:30 181401086 Åsmyra IBK - Skoghalls IBK U 7 - 10 Christoffer Frykestam, Christoffer Risberg Grossbolshallen
2015-03-07 13:00 181401088 IFK Väse - Lesjöfors/Filipstad IBK U 7 - 5 Enis Medjedovic, Robin Särén Väse Sporthall
2015-03-07 14:00 181401089 GS 86 AIF U - Skattkärrs IK U 0 - 5 Philip Aronsson-Elffors, Simon Olsson Forshaga Sporthall
2015-03-08 14:00 181401090 Munkfors IBK - Nykroppa IBK 9 - 3 Adam Nilsson, Andreas Norberg Forsnäshallen
2015-03-08 18:15 181401087 Karlstad IBF U - Lusasken IBK 17 - 3 Johan Friman, Jonas Snäll Colorama Arena
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Karlstad IBF U 18 15 2 (0) 1 157-71 86 47
2. Skoghalls IBK U 18 13 2 (0) 3 156-92 64 41
3. Lesjöfors/ Filipstad IBK U 18 11 2 (0) 5 129-78 51 35
4. Munkfors IBK 18 9 4 (0) 5 140-103 37 31
5. Åsmyra IBK 18 7 5 (0) 6 121-98 23 26
6. Skattkärrs IK U 18 7 2 (0) 9 86-89 -3 23
7. Lusasken IBK 18 6 2 (0) 10 79-139 -60 20
8. IFK Väse 18 6 0 (0) 12 105-113 -8 18
9. GS 86 AIF U 18 4 3 (0) 11 75-123 -48 15
10. Nykroppa IBK 18 1 0 (0) 17 64-206 -142 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis