Damer Div.4 (2015/16)

Gruppspel
Damer Div.4
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-09-27 15:00 182400003 Arvika IBF - Lesjöfors/Filipstad IBK U 3 - 2 Lars Room, Leif Lillberg Strandhallen
2015-10-24 14:15 182400001 SK Örnen U - Åmotfors IF/Eda IF 4 - 4 Mikael Kolleryd, Rebecka Fagrell Molkoms Sporthall
2015-10-02 19:30 182400005 Lesjöfors/Filipstad IBK U - SK Örnen U 1 - 0 Johnny Mizser, Gabriel Gunnarsson Spångbergshallen
2015-10-02 20:00 182400004 Åmotfors IF/Eda IF - Degerfors IBK U 1 - 4 Leif Lillberg, Bosse Andersson Gärdeshallen
2015-10-03 14:00 182400006 Arvika IBF - Edebäck IBF 7 - 3 Bosse Andersson, Leif Lillberg Strandhallen
2015-10-10 13:00 182400008 Åmotfors IF/Eda IF - Lesjöfors/Filipstad IBK U 10 - 2 Bosse Andersson, Leif Lillberg Gärdeshallen
2015-10-10 14:15 182400009 SK Örnen U - Edebäck IBF 1 - 2 Mikael Kolleryd, Amanda Törner Molkoms Sporthall
2015-10-16 20:00 182400012 Edebäck IBF - Åmotfors IF/Eda IF 7 - 3 Leif Andersson, Albin Ekelund-Carlsson Ekshärads Sporthall
2015-10-18 14:00 182400010 Lesjöfors/Filipstad IBK U - Degerfors IBK U 4 - 6 Johnny Mizser, Gabriel Gunnarsson Spångbergshallen
2015-10-31 19:30 182400013 Degerfors IBK U - Arvika IBF 3 - 4 Peter Åhling, Roger Nilsson Stora Vallahallen
2015-11-15 16:00 182400014 Lesjöfors/Filipstad IBK U - Edebäck IBF 6 - 6 Mark Morén, Johnny Mizser Spångbergshallen
2015-11-06 20:00 182400016 Edebäck IBF - Degerfors IBK U 14 - 3 Leif Andersson, Robin Särén Ekshärads Sporthall
2015-11-07 12:45 182400017 SK Örnen U - Arvika IBF 3 - 6 Robin Särén, Tim Sandström Molkoms Sporthall
2015-11-12 20:00 182400019 Degerfors IBK U - SK Örnen U 2 - 5 Albin Jakobsson, Lars Larsson Stora Vallahallen
2015-11-15 15:00 182400020 Arvika IBF - Åmotfors IF/Eda IF 5 - 3 Anton Johansson, Fredric Westberg Strandhallen
2015-11-21 12:00 182400022 Åmotfors IF/Eda IF - SK Örnen U 3 - 1 Jimmy Svensson, Johanna Eriksson Gärdeshallen
2015-11-22 14:00 182400024 Lesjöfors/Filipstad IBK U - Arvika IBF 5 - 5 Mark Morén, Moa Kangasvieri Spångbergshallen
2015-11-27 20:00 182400026 SK Örnen U - Lesjöfors/Filipstad IBK U 1 - 2 Victor Kristensson-Olsson, Daniel Dahlén Molkoms Sporthall
2015-11-27 20:00 182400027 Edebäck IBF - Arvika IBF 7 - 1 Isak Norberg, Ali Halaoui Ekshärads Sporthall
2015-11-28 14:00 182400025 Degerfors IBK U - Åmotfors IF/Eda IF 5 - 5 Mark Morén, Moa Kangasvieri Stora Vallahallen
2015-12-05 13:00 182400030 Edebäck IBF - SK Örnen U 4 - 3 Jörgen Grändefors, Leif Andersson Ekshärads Sporthall
2015-12-06 12:00 182400029 Lesjöfors/Filipstad IBK U - Åmotfors IF/Eda IF 5 - 2 Tim Sandström, Rebecka Fagrell Spångbergshallen
2015-12-12 12:00 182400033 Åmotfors IF/Eda IF - Edebäck IBF 4 - 8 Fredric Westberg, Lars Room Gärdeshallen
2016-02-09 20:30 182400031 Degerfors IBK U - Lesjöfors/Filipstad IBK U 1 - 1 Lars Larsson, Albin Jakobsson Stora Vallahallen
2015-12-18 19:30 182400035 Edebäck IBF - Lesjöfors/Filipstad IBK U 10 - 1 Adam Nilsson, Andreas Norberg Ekshärads Sporthall
2015-12-20 15:00 182400034 Arvika IBF - Degerfors IBK U 6 - 4 Fredric Westberg, Bosse Andersson Strandhallen
2016-01-08 20:00 182400038 Arvika IBF - SK Örnen U 5 - 5 Bosse Andersson, Mikael Kolleryd Strandhallen
2016-01-09 16:30 182400037 Degerfors IBK U - Edebäck IBF 5 - 5 Moa Kangasvieri, Mark Morén Stora Vallahallen
2016-01-15 19:30 182400040 SK Örnen U - Degerfors IBK U 2 - 3 Gabriel Gunnarsson, Pontus Grönberg Molkoms Sporthall
2016-01-16 12:00 182400041 Åmotfors IF/Eda IF - Arvika IBF 2 - 5 Bosse Andersson, Josefine Holmqvist-Göthberg Gärdeshallen
2016-01-24 15:00 182400043 SK Örnen U - Åmotfors IF/Eda IF 2 - 2 Victor Kristensson-Olsson, Daniel Dahlén Molkoms Sporthall
2016-01-24 17:30 182400045 Arvika IBF - Lesjöfors/Filipstad IBK U WO (5 - 0) Lars Room, Peter Berntsson Strandhallen
2016-01-29 20:00 182400046 Åmotfors IF/Eda IF - Degerfors IBK U 4 - 1 Johanna Eriksson, Bosse Andersson Gärdeshallen
2016-01-30 14:00 182400048 Arvika IBF - Edebäck IBF 3 - 4 Peter Berntsson, Leif Lillberg Strandhallen
2016-01-31 16:00 182400047 Lesjöfors/Filipstad IBK U - SK Örnen U 2 - 2 Joe Larsson, Albin Jakobsson Spångbergshallen
2016-02-05 19:30 Ingen händelserapportering gjord. JC fick göra den. 182400051 SK Örnen U - Edebäck IBF 2 - 5 Tomas Hane, Jari Marjetta Molkoms Sporthall
2016-02-06 12:00 182400050 Åmotfors IF/Eda IF - Lesjöfors/Filipstad IBK U 13 - 0 Anton Johansson, Peter Berntsson Gärdeshallen
2016-02-12 19:30 182400052 Lesjöfors/Filipstad IBK U - Degerfors IBK U 5 - 4 Mark Morén, Moa Kangasvieri Spångbergshallen
2016-02-13 15:00 182400054 Edebäck IBF - Åmotfors IF/Eda IF 6 - 4 Christoffer Risberg, Alfred Särnehed Ekshärads Sporthall
2016-02-19 19:30 182400056 Lesjöfors/Filipstad IBK U - Edebäck IBF 7 - 7 Moa Kangasvieri, Mark Morén Spångbergshallen
2016-02-20 18:30 182400055 Degerfors IBK U - Arvika IBF 5 - 4 Lars Larsson, Johnny Mizser Stora Vallahallen
2016-02-27 12:45 182400059 SK Örnen U - Arvika IBF 5 - 7 Daniel Dahlén, Victor Kristensson-Olsson Molkoms Sporthall
2016-02-27 13:00 182400058 Edebäck IBF - Degerfors IBK U 4 - 3 Gabriel Gunnarsson, Anton Treviranus Ekshärads Sporthall
2016-03-04 20:00 182400062 Arvika IBF - Åmotfors IF/Eda IF 3 - 3 Bosse Andersson, Fredric Westberg Strandhallen
2016-03-05 15:45 182400061 Degerfors IBK U - SK Örnen U 1 - 5 Nicklas Johansson, Jörgen Jönsson Stora Vallahallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Edebäck IBF 15 11 3 1 92-53 39 36
2. Arvika IBF 15 9 3 3 69-54 15 30
3. Lesjöfors/ Filipstad IBK U 15 4 5 6 43-75 -32 17
4. Åmotfors IF/ Eda IF 15 4 4 7 63-58 5 16
5. Degerfors IBK U 15 4 3 8 50-69 -19 15
6. SK Örnen U 15 2 4 9 41-49 -8 10
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis