Flickor Röd (2015/16)

Gruppspel
Pantamera Flickor Röd Klass A
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-09-26 11:45 166000001 Trosa Edanö IBK - Onyx IBS 10 - 0 Emil Lindhe, Daniel Pettersson Hedebyhallen
2015-09-27 12:00 166000003 Järna SK - Katrineholms IBF 1 - 2 Ingela Hedlund, Kjell-olof Ingvar Rolin Hölö Allaktivitetshall
2015-09-27 17:00 166000002 Telge SIBK - IFK Gnesta 3 - 1 Josef Johancsik, Mats Hällgren Wasa Sporthall
2015-10-02 19:00 166000005 Katrineholms IBF - Trosa Edanö IBK 2 - 4 Charlie Videgren, Alfred Eriksson Duveholmshallen A
2015-10-03 17:00 166000006 Järna SK - Telge SIBK 1 - 2 Kim Ekenhall, Joacim Hansson Pershagens Sporthall
2015-10-04 14:00 166000004 Onyx IBS - Nykvarns IF 0 - 4 Josef Cakici, Camilla Örnebro Rosvalla C
2015-10-10 13:45 166000007 Nykvarns IF - IFK Gnesta 7 - 0 Fares Youssef, Tommy Nyring Björkestahallen
2015-10-10 13:45 166000009 Trosa Edanö IBK - Telge SIBK 1 - 2 Jonas Jatko, Josef Johancsik Hedebyhallen
2015-10-10 17:15 166000008 Onyx IBS - Katrineholms IBF 2 - 4 Camilla Örnebro, Alexander Hanna Rosvalla A
2015-10-17 11:30 166000012 Telge SIBK - Onyx IBS 3 - 0 Jonas Jatko, Josef Johancsik Västergård Arena A
2015-10-18 17:30 166000010 Katrineholms IBF - Nykvarns IF 2 - 5 Charlie Videgren, Håkan Rask Duveholmshallen C
2015-10-21 19:30 166000011 Järna SK - IFK Gnesta 1 - 2 Ingela Hedlund, Kjell-olof Ingvar Rolin Hölö Allaktivitetshall
2015-10-24 09:00 166000015 IFK Gnesta - Trosa Edanö IBK 1 - 6 Jesper Asplund, Rickard Söderberg Frejahallen
2015-10-25 17:30 166000014 Katrineholms IBF - Telge SIBK 1 - 2 Bemir Brkic, Rasmus Widén Duveholmshallen D
2016-01-31 09:45 166000013 Nykvarns IF - Järna SK 7 - 0 Dennis Wagermark, Robin Hynninen Björkestahallen
2015-11-07 14:45 166000017 Trosa Edanö IBK - Järna SK 2 - 3 Kim Ekenhall, Joacim Hansson Hedebyhallen
2015-11-07 14:45 166000018 Onyx IBS - IFK Gnesta 2 - 2 Alexander Hanna, Rasmus Widén Ramdalshallen
2015-11-08 12:30 166000016 Telge SIBK - Nykvarns IF 3 - 0 Jonas Jatko, Josef Johancsik Västergård Arena A
2015-11-14 15:00 166000020 Järna SK - Onyx IBS 4 - 0 Josef Johancsik, Charlie Videgren Hölö Allaktivitetshall
2015-11-15 13:45 166000019 Nykvarns IF - Trosa Edanö IBK 2 - 2 Mathias Lindvall, Joacim Hansson Björkestahallen
2015-11-15 14:00 166000021 Katrineholms IBF - IFK Gnesta 5 - 2 Charlie Videgren, Alfred Eriksson Valla Sporthall
2015-11-21 12:00 166000023 IFK Gnesta - Telge SIBK 3 - 4 Håkan Rask, Alfred Eriksson Frejahallen
2015-11-22 18:30 166000024 Katrineholms IBF - Järna SK 3 - 2 Mattias Johansson, Zemone Samuelsson Duveholmshallen D
2015-11-23 19:30 166000022 Onyx IBS - Trosa Edanö IBK 1 - 1 Sigge Maurer, Camilla Örnebro Rosvalla C
2015-11-27 19:00 166000027 Telge SIBK - Järna SK 0 - 2 Dennis Wagermark, Joacim Hansson Västergård Arena A
2015-11-28 14:30 166000026 Trosa Edanö IBK - Katrineholms IBF 0 - 4 Josef Johancsik, Charlie Videgren Hedebyhallen
2015-11-29 15:00 166000025 Nykvarns IF - Onyx IBS 8 - 1 Jonathan Varli, Mathias Lindvall Björkestahallen
2015-12-20 13:30 166000030 Telge SIBK - Trosa Edanö IBK 4 - 3 Dennis Wagermark, Robin Hynninen Västergård Arena A
2015-12-20 18:30 166000029 Katrineholms IBF - Onyx IBS 2 - 2 Håkan Rask, Alfred Eriksson Duveholmshallen A
2016-01-16 09:00 166000028 IFK Gnesta - Nykvarns IF 0 - 9 Martin Nerby, Dennis Wagermark Frejahallen
2016-01-09 10:15 166000033 Onyx IBS - Telge SIBK 1 - 4 Charlie Videgren, Alfred Eriksson Gripenskolan
2016-01-09 15:00 166000032 IFK Gnesta - Järna SK 0 - 6 Björn Landin, Henrik Ibjer Frejahallen
2016-01-10 10:00 166000031 Nykvarns IF - Katrineholms IBF 8 - 1 Mathias Lindvall, Robin Hynninen Björkestahallen
2016-01-15 18:30 166000036 Trosa Edanö IBK - IFK Gnesta 6 - 0 Bemir Brkic, Rasmus Widén Hedebyhallen
2016-01-17 10:00 166000034 Järna SK - Nykvarns IF 2 - 6 Martin Nerby, Kjell-olof Ingvar Rolin Hölö Allaktivitetshall
2016-01-17 14:00 166000035 Telge SIBK - Katrineholms IBF 6 - 2 Tommy Nyring, Mika Ristanen Wasa Sporthall
2016-01-23 10:00 166000038 Järna SK - Trosa Edanö IBK 3 - 2 Karl-Gustav Bergström, Fares Youssef Hölö Allaktivitetshall
2016-01-23 12:30 166000039 IFK Gnesta - Onyx IBS 0 - 1 Dennis Wagermark, Mats Hällgren Frejahallen
2016-01-23 17:30 166000037 Nykvarns IF - Telge SIBK 4 - 1 Christian Johnsson, Henrik Ibjer Björkestahallen
2016-01-25 19:30 166000041 Onyx IBS - Järna SK 1 - 5 Sigge Maurer, Arne Brattehag Rosvalla C
2016-01-27 19:00 166000040 Trosa Edanö IBK - Nykvarns IF 0 - 5 Jonathan Varli, Mathias Lindvall Hedebyhallen
2016-01-30 11:30 166000042 IFK Gnesta - Katrineholms IBF 0 - 12 Josef Cakici, Camilla Örnebro Frejahallen
2016-02-03 20:30 166000043 Trosa Edanö IBK - Onyx IBS 1 - 1 Sigge Maurer, Daniel Pettersson Hedebyhallen
2016-02-05 19:00 166000044 Telge SIBK - IFK Gnesta 5 - 1 Dennis Wagermark, Kjell-olof Ingvar Rolin Wasa Sporthall
2016-02-06 10:00 166000045 Järna SK - Katrineholms IBF 1 - 2 David Nilsson, Tommy Nyring Hölö Allaktivitetshall
2016-02-13 11:45 166000046 Onyx IBS - Nykvarns IF 0 - 10 Sigge Maurer, Admir Brkic Rosvalla A
2016-02-14 13:30 166000047 Katrineholms IBF - Trosa Edanö IBK 7 - 2 Mattias Johansson, Håkan Rask Duveholmshallen D
2016-02-14 15:00 166000048 Järna SK - Telge SIBK 0 - 1 Mathias Lindvall, Göran Karlsson Hölö Allaktivitetshall
2016-02-20 14:45 166000051 Trosa Edanö IBK - Telge SIBK 2 - 1 Sigge Maurer, Arne Brattehag Hedebyhallen
2016-02-21 11:00 166000049 Nykvarns IF - IFK Gnesta 3 - 0 Josef Johancsik, Kjell-olof Ingvar Rolin Björkestahallen
2016-02-22 19:30 166000050 Onyx IBS - Katrineholms IBF 3 - 6 Sigge Maurer, Josef Cakici Rosvalla C
2016-03-05 12:00 166000053 IFK Gnesta - Järna SK 0 - 7 Göran Karlsson, Martin Morén Frejahallen
2016-03-05 12:30 166000054 Telge SIBK - Onyx IBS 5 - 1 Kim Ekenhall, Joacim Hansson Västergård Arena A
2016-03-06 18:30 166000052 Katrineholms IBF - Nykvarns IF 3 - 2 Håkan Rask, Zemone Samuelsson Duveholmshallen A
2016-03-12 14:00 166000057 IFK Gnesta - Trosa Edanö IBK 1 - 4 Josef Johancsik, Martin Dalsgard Frejahallen
2016-03-12 14:15 166000055 Nykvarns IF - Järna SK 6 - 1 Mats Jernmo, Tommy Nyring Björkestahallen
2016-03-13 14:00 166000056 Katrineholms IBF - Telge SIBK 2 - 2 Lars Gustavsson, Karl-Gustav Bergström Valla Sporthall
2016-03-19 11:30 166000058 Telge SIBK - Nykvarns IF 1 - 1 Martin Nerby, Fares Youssef Västergård Arena A
2016-03-19 13:30 166000059 Trosa Edanö IBK - Järna SK 4 - 3 Ingela Hedlund, Kjell-olof Ingvar Rolin Hedebyhallen
2016-03-21 19:30 166000060 Onyx IBS - IFK Gnesta 3 - 2 Sigge Maurer, Camilla Örnebro Ramdalshallen
2016-03-16 19:15 166000062 Järna SK - Onyx IBS 1 - 1 Jonas Jatko, Josef Johancsik Hölö Allaktivitetshall
2016-03-16 19:30 166000063 Katrineholms IBF - IFK Gnesta 4 - 3 Lars Gustavsson, Håkan Rask Duveholmshallen D
2016-03-28 16:00 166000061 Nykvarns IF - Trosa Edanö IBK 4 - 2 Mathias Lindvall, Robin Hynninen Björkestahallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Nykvarns IF 18 14 2 2 91-19 72 44
2. Telge SIBK 18 13 2 3 49-26 23 41
3. Katrineholms IBF 18 11 2 5 64-47 17 35
4. Trosa Edanö IBK 18 7 3 8 52-44 8 24
5. Järna SK 18 7 1 10 43-41 2 22
6. Onyx IBS 18 2 5 11 20-72 -52 11
7. IFK Gnesta 18 1 1 16 18-88 -70 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Flickor Röd Klass B
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-10-10 16:15 166005004 Trosa Edanö IBK - Katrineholms IBF 3 - 0 Jonas Jatko, Josef Johancsik Hedebyhallen
2015-10-10 17:00 166005001 Torshälla IBK - Strängnäs IBK 7 - 1 Charlie Videgren, Göran Karlsson Ellfolk Arena
2015-10-11 11:00 166005003 Järna SK - Onyx IBS 4 - 4 Ingela Hedlund, Kjell-olof Ingvar Rolin Hölö Allaktivitetshall
2015-10-11 11:30 166005002 Telge SIBK - IFK Gnesta 4 - 1 Josef Johancsik, Joacim Hansson Västergård Arena A
2015-10-17 10:00 166005005 Strängnäs IBK - IK Standard 2 - 6 Per-Erik Nerby, Håkan Rask Thomas Arena
2015-10-17 12:30 166005008 Trosa Edanö IBK - Järna SK 3 - 2 Sigge Maurer, Arne Brattehag Hedebyhallen
2015-10-18 16:00 166005007 Katrineholms IBF - Telge SIBK 1 - 0 Charlie Videgren, Håkan Rask Duveholmshallen C
2015-10-25 13:00 166005006 Onyx IBS - Torshälla IBK 2 - 4 Camilla Örnebro, Alexander Hanna Rosvalla C
2015-10-23 18:00 166005012 Telge SIBK - Järna SK 1 - 2 Kim Ekenhall, Joacim Hansson Wasa Sporthall
2015-10-24 11:30 166005011 Torshälla IBK - Trosa Edanö IBK 3 - 3 Martin Nerby, Göran Karlsson Ellfolk Arena
2015-10-24 12:00 166005009 IK Standard - IFK Gnesta 0 - 3 Charlie Videgren, Anton Carlsson Hållstahallen
2015-10-24 13:00 166005010 Strängnäs IBK - Onyx IBS 1 - 1 Ludwig Achrenius, Jesper Höglund Thomas Arena
2015-11-07 12:30 166005016 Telge SIBK - Torshälla IBK 2 - 0 David Nilsson, Tommy Nyring Västergård Arena A
2015-11-07 13:30 166005015 Trosa Edanö IBK - Strängnäs IBK 6 - 0 Kim Ekenhall, Joacim Hansson Hedebyhallen
2015-11-07 16:00 166005013 Onyx IBS - IK Standard 2 - 3 Alexander Hanna, Rasmus Widén Ramdalshallen
2015-11-08 15:00 166005014 Katrineholms IBF - IFK Gnesta 3 - 3 Mattias Johansson, Måns Ericsson Duveholmshallen D
2015-11-14 12:00 166005017 IK Standard - Katrineholms IBF 3 - 2 Jesper Höglund, Christian Engfors Hållstahallen
2015-11-14 12:00 166005019 IFK Gnesta - Järna SK 3 - 3 Jesper Asplund, Rickard Söderberg Frejahallen
2015-11-14 13:30 166005018 Onyx IBS - Trosa Edanö IBK 2 - 1 Josef Cakici, Alexander Hanna Ramdalshallen
2015-11-14 13:30 166005020 Strängnäs IBK - Telge SIBK 1 - 2 Anton Carlsson, Fredrik Jansson Thomas Arena
2015-11-21 13:15 166005021 Trosa Edanö IBK - IK Standard 6 - 0 Ingela Hedlund, Kjell-olof Ingvar Rolin Hedebyhallen
2015-11-22 11:00 166005024 Torshälla IBK - IFK Gnesta 2 - 2 Göran Engfors, Christian Engfors Skjulstahallen A
2015-11-22 11:30 166005023 Telge SIBK - Onyx IBS 4 - 1 Kim Ekenhall, Kjell-olof Ingvar Rolin Västergård Arena A
2015-11-22 14:30 166005022 Järna SK - Katrineholms IBF 2 - 2 Joacim Hansson, Robin Hynninen Hölö Allaktivitetshall
2015-11-28 12:00 166005025 IK Standard - Järna SK 2 - 9 Anton Carlsson, Göran Karlsson Hållstahallen
2015-11-28 12:00 166005026 Trosa Edanö IBK - Telge SIBK 3 - 2 Josef Johancsik, Charlie Videgren Hedebyhallen
2015-11-28 12:00 166005028 IFK Gnesta - Strängnäs IBK 3 - 2 Josef Cakici, Jesper Asplund Frejahallen
2015-11-28 14:00 166005027 Katrineholms IBF - Torshälla IBK 2 - 5 Zemone Samuelsson, Mikael Samuelsson Duveholmshallen D
2015-12-19 12:15 166005032 IFK Gnesta - Onyx IBS 2 - 7 Jesper Asplund, Alfred Eriksson Frejahallen
2015-12-19 14:00 166005029 Telge SIBK - IK Standard 3 - 2 Ingela Hedlund, Kjell-olof Ingvar Rolin Västergård Arena A
2015-12-19 15:00 166005031 Strängnäs IBK - Katrineholms IBF 1 - 3 Håkan Rask, Fredrik Jansson Thomas Arena
2015-12-20 11:30 166005030 Torshälla IBK - Järna SK 3 - 1 Jesper Höglund, Christian Engfors Ellfolk Arena
2016-01-09 12:00 166005033 IK Standard - Torshälla IBK 1 - 4 Fredrik Jansson, Christian Engfors Hållstahallen
2016-01-09 12:00 166005034 Järna SK - Strängnäs IBK 4 - 0 Jonas Jatko, Josef Johancsik Hölö Allaktivitetshall
2016-01-10 14:00 166005035 Trosa Edanö IBK - IFK Gnesta 6 - 4 Sigge Maurer, Josef Cakici Hedebyhallen
2016-01-10 15:30 166005036 Katrineholms IBF - Onyx IBS 2 - 4 Dennis Wagermark, Mats Hällgren Duveholmshallen C
2016-01-16 10:00 166005037 Strängnäs IBK - Torshälla IBK 2 - 3 Christian Johnsson, Göran Engfors Thomas Arena
2016-01-16 12:00 166005038 IFK Gnesta - Telge SIBK 2 - 4 Martin Nerby, Fares Youssef Frejahallen
2016-01-17 13:30 166005039 Onyx IBS - Järna SK 3 - 2 Christer Avasjö, Jonas Holm Ramdalshallen
2016-01-17 15:00 166005040 Katrineholms IBF - Trosa Edanö IBK 0 - 3 Lars Gustavsson, Karl-Gustav Bergström Duveholmshallen D
2016-01-23 13:00 166005044 Järna SK - Trosa Edanö IBK 4 - 2 Karl-Gustav Bergström, Fares Youssef Hölö Allaktivitetshall
2016-01-24 10:30 166005042 Torshälla IBK - Onyx IBS 3 - 1 Göran Karlsson, Måns Ericsson Ellfolk Arena
2016-01-24 12:00 166005041 IK Standard - Strängnäs IBK 5 - 1 Lars Gustavsson, Karl-Gustav Bergström Hållstahallen
2016-01-24 13:00 166005043 Telge SIBK - Katrineholms IBF 4 - 1 Jonas Jatko, Josef Johancsik Wasa Sporthall
2016-01-30 10:15 166005045 IFK Gnesta - IK Standard 6 - 2 Josef Cakici, Camilla Örnebro Frejahallen
2016-01-30 10:30 166005046 Onyx IBS - Strängnäs IBK 3 - 0 Håkan Rask, Karl-Gustav Bergström Ramdalshallen
2016-01-30 13:30 166005047 Trosa Edanö IBK - Torshälla IBK 6 - 4 Dennis Wagermark, Mats Hällgren Hedebyhallen
2016-01-31 10:00 166005048 Järna SK - Telge SIBK 1 - 4 Mathias Lindvall, Göran Karlsson Hölö Allaktivitetshall
2015-12-03 19:30 166005049 IK Standard - Onyx IBS 2 - 1 Göran Engfors, Ludwig Achrenius Hållstahallen
2016-02-07 10:00 166005052 Torshälla IBK - Telge SIBK 0 - 5 Lars Gustavsson, Göran Engfors Ellfolk Arena
2016-02-07 15:30 166005051 Strängnäs IBK - Trosa Edanö IBK 0 - 4 Dennis Wagermark, Kjell-olof Ingvar Rolin Thomas Arena
2016-02-27 12:30 166005050 IFK Gnesta - Katrineholms IBF 4 - 1 Kim Ekenhall, Joacim Hansson Frejahallen
2016-02-12 19:00 166005054 Trosa Edanö IBK - Onyx IBS 3 - 1 Kim Ekenhall, Josef Johancsik Hedebyhallen
2016-02-13 10:00 166005056 Telge SIBK - Strängnäs IBK 4 - 0 Christian Johnsson, Fares Youssef Wasa Sporthall
2016-02-14 10:30 166005053 Katrineholms IBF - IK Standard 3 - 3 Mattias Johansson, Håkan Rask Duveholmshallen D
2016-02-14 13:30 166005055 Järna SK - IFK Gnesta 0 - 2 Mathias Lindvall, Göran Karlsson Hölö Allaktivitetshall
2016-02-20 10:30 166005059 Onyx IBS - Telge SIBK 2 - 4 Admir Brkic, Alexander Hanna Ramdalshallen
2016-02-20 10:45 166005058 Katrineholms IBF - Järna SK 1 - 7 Emil Lindhe, Daniel Pettersson Duveholmshallen D
2016-02-20 11:30 166005060 IFK Gnesta - Torshälla IBK 2 - 8 Kjell-olof Ingvar Rolin, Jesper Asplund Frejahallen
2016-02-20 12:00 166005057 IK Standard - Trosa Edanö IBK 0 - 7 Göran Engfors, Anton Carlsson Hållstahallen
2016-03-05 13:00 166005061 Järna SK - IK Standard 6 - 3 Jonas Jatko, Josef Johancsik Hölö Allaktivitetshall
2016-03-06 12:00 166005062 Telge SIBK - Trosa Edanö IBK 3 - 3 Jonas Jatko, Josef Johancsik Västergård Arena A
2016-03-06 13:30 166005063 Torshälla IBK - Katrineholms IBF 1 - 1 Jonathan Varli, Mathias Lindvall Ellfolk Arena
2016-03-06 15:30 166005064 Strängnäs IBK - IFK Gnesta 1 - 4 Mats Jernmo, Göran Karlsson Thomas Arena
2016-03-12 11:30 166005068 Onyx IBS - IFK Gnesta 5 - 3 Camilla Örnebro, Robin Hynninen Rosvalla A
2016-03-13 10:00 166005066 Järna SK - Torshälla IBK 6 - 5 Kim Ekenhall, Josef Johancsik Hölö Allaktivitetshall
2016-03-13 11:00 166005067 Katrineholms IBF - Strängnäs IBK 6 - 1 Lars Gustavsson, Karl-Gustav Bergström Valla Sporthall
2016-03-13 12:00 166005065 IK Standard - Telge SIBK 4 - 5 Göran Engfors, Göran Karlsson Hållstahallen
2016-03-19 10:30 166005071 IFK Gnesta - Trosa Edanö IBK 0 - 6 Robin Hynninen, Mats Hällgren Frejahallen
2016-03-19 11:00 166005070 Strängnäs IBK - Järna SK 0 - 4 Kim Ekenhall, Joacim Hansson Thomas Arena
2016-03-19 14:00 166005072 Onyx IBS - Katrineholms IBF 3 - 2 Josef Cakici, Camilla Örnebro Rosvalla C
2016-03-20 15:00 166005069 Torshälla IBK - IK Standard 2 - 3 Mathias Lindvall, Måns Ericsson Ellfolk Arena
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Trosa Edanö IBK 16 12 2 2 65-25 40 38
2. Telge SIBK 16 12 1 3 51-24 27 37
3. Järna SK 16 8 3 5 57-38 19 27
4. Torshälla IBK 16 8 3 5 54-40 14 27
5. Onyx IBS 16 7 2 7 42-40 2 23
6. IFK Gnesta 16 6 3 7 44-54 -10 21
7. IK Standard 16 6 1 9 39-62 -23 19
8. Katrineholms IBF 16 3 4 9 30-47 -17 13
9. Strängnäs IBK 16 0 1 15 13-65 -52 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Flickor Röd Klass C
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-09-26 10:30 166001002 Trosa Edanö IBK - Strängnäs IBK 4 - 1 Emil Lindhe, Daniel Pettersson Hedebyhallen
2015-09-26 11:15 166001004 Nykvarns IF - Onyx IBS 4 - 3 Kim Ekenhall, Ingela Hedlund Björkestahallen
2015-09-26 12:00 166001001 Flens IBF - Katrineholms IBF 8 - 1 Zemone Samuelsson, Mikael Samuelsson Hammarvallen
2015-12-12 10:00 166001003 IFK Gnesta - Torshälla IBK 7 - 1 Kjell-olof Ingvar Rolin, Rickard Söderberg Frejahallen
2015-10-03 11:30 166001007 Onyx IBS - Trosa Edanö IBK 3 - 3 Josef Cakici, Alexander Hanna Rosvalla A
2015-10-04 12:30 166001006 Torshälla IBK - Katrineholms IBF 7 - 1 Anton Carlsson, Fredrik Jansson Ellfolk Arena
2015-12-05 09:30 166001005 Strängnäs IBK - Flens IBF 0 - 4 Martin Nerby, Kenny Salomonsson Thomas Arena
2015-12-06 15:15 166001008 Nykvarns IF - IFK Gnesta 4 - 2 Robin Hynninen, David Nilsson Björkestahallen
2015-10-10 11:30 166001010 Strängnäs IBK - Onyx IBS 1 - 6 Mats Hällgren, Kenny Salomonsson Thomas Arena
2015-10-10 12:30 166001012 Trosa Edanö IBK - IFK Gnesta 4 - 1 Jonas Jatko, Josef Johancsik Hedebyhallen
2015-10-11 12:00 166001009 Flens IBF - Torshälla IBK 1 - 5 Sigge Maurer, Rasmus Widén Hammarvallen
2015-10-11 13:30 166001011 Katrineholms IBF - Nykvarns IF 0 - 8 Karl-Gustav Bergström, Mikael Samuelsson Valla Sporthall
2015-10-17 10:30 166001015 IFK Gnesta - Strängnäs IBK 8 - 2 Dennis Wagermark, Mikael Samuelsson Frejahallen
2015-10-17 11:15 166001016 Trosa Edanö IBK - Katrineholms IBF 3 - 1 Sigge Maurer, Arne Brattehag Hedebyhallen
2015-10-17 12:15 166001013 Onyx IBS - Flens IBF 3 - 2 Josef Cakici, Alexander Hanna Ramdalshallen
2015-10-18 11:15 166001014 Nykvarns IF - Torshälla IBK 4 - 0 Martin Nerby, Robin Hynninen Björkestahallen
2015-10-24 11:30 166001020 Strängnäs IBK - Katrineholms IBF 3 - 1 Ludwig Achrenius, Jesper Höglund Thomas Arena
2015-10-24 11:45 166001018 Onyx IBS - IFK Gnesta 2 - 10 Alexander Hanna, Kjell-olof Ingvar Rolin Rosvalla B
2015-10-24 12:00 166001017 Flens IBF - Nykvarns IF 2 - 5 Zemone Samuelsson, Mikael Samuelsson Hammarvallen
2015-10-25 14:30 166001019 Torshälla IBK - Trosa Edanö IBK 2 - 7 Göran Engfors, Marcus Åbom Skjulstahallen A
2015-11-07 11:30 166001021 IFK Gnesta - Flens IBF 1 - 4 Jonas Jatko, Josef Johancsik Frejahallen
2015-11-07 12:15 166001022 Trosa Edanö IBK - Nykvarns IF 3 - 2 Kim Ekenhall, Joacim Hansson Hedebyhallen
2015-11-07 16:00 166001024 Strängnäs IBK - Torshälla IBK 3 - 4 Anton Carlsson, Fredrik Jansson Thomas Arena
2015-11-08 12:00 166001023 Katrineholms IBF - Onyx IBS 6 - 2 Zemone Samuelsson, Måns Ericsson Duveholmshallen D
2015-11-14 10:30 166001026 IFK Gnesta - Katrineholms IBF 6 - 6 Jesper Asplund, Rickard Söderberg Frejahallen
2015-11-14 12:00 166001025 Flens IBF - Trosa Edanö IBK 2 - 2 Zemone Samuelsson, Göran Karlsson Hammarvallen
2015-11-14 12:00 166001028 Onyx IBS - Torshälla IBK 8 - 3 Josef Cakici, Alexander Hanna Ramdalshallen
2015-11-15 15:00 166001027 Nykvarns IF - Strängnäs IBK 13 - 0 Mathias Lindvall, Joacim Hansson Björkestahallen
2015-11-21 12:45 166001032 Onyx IBS - Nykvarns IF 3 - 4 Dennis Wagermark, Rasmus Widén Ramdalshallen
2015-11-21 13:30 166001030 Strängnäs IBK - Trosa Edanö IBK 0 - 6 Jonas Holm, Elin Holm Thomas Arena
2015-11-21 15:00 166001031 Torshälla IBK - IFK Gnesta 2 - 12 Anton Carlsson, Fredrik Jansson Ellfolk Arena
2015-11-22 17:00 166001029 Katrineholms IBF - Flens IBF 1 - 4 Mattias Johansson, Zemone Samuelsson Duveholmshallen A
2015-11-28 10:30 166001036 IFK Gnesta - Nykvarns IF 6 - 4 Josef Cakici, Jesper Asplund Frejahallen
2015-11-28 12:00 166001033 Flens IBF - Strängnäs IBK 6 - 1 Emil Lindhe, Daniel Pettersson Hälleforsnäs Sporthall
2015-11-28 13:15 166001035 Trosa Edanö IBK - Onyx IBS 6 - 3 Josef Johancsik, Charlie Videgren Hedebyhallen
2015-11-29 14:00 166001034 Katrineholms IBF - Torshälla IBK 4 - 4 Håkan Rask, Alfred Eriksson Duveholmshallen D
2015-12-19 08:30 166001040 IFK Gnesta - Trosa Edanö IBK 2 - 3 Jesper Asplund, Alfred Eriksson Frejahallen
2015-12-19 09:00 166001037 Torshälla IBK - Flens IBF 2 - 7 Jesper Höglund, Christian Engfors Ellfolk Arena
2015-12-19 11:30 166001038 Onyx IBS - Strängnäs IBK 5 - 1 Håkan Rask, Karl-Gustav Bergström Nyköpings Sporthall
2015-12-19 11:30 166001039 Nykvarns IF - Katrineholms IBF 5 - 2 Sigge Maurer, Robin Hynninen Björkestahallen
2016-01-09 10:30 166001043 Strängnäs IBK - IFK Gnesta 0 - 13 Martin Nerby, Kjell-olof Ingvar Rolin Thomas Arena
2016-01-09 12:00 166001041 Flens IBF - Onyx IBS 5 - 3 Mathias Lindvall, Christer Avasjö Hammarvallen
2016-01-09 12:00 166001042 Torshälla IBK - Nykvarns IF 1 - 6 Göran Karlsson, Marcus Åbom Ellfolk Arena
2016-01-10 14:00 166001044 Katrineholms IBF - Trosa Edanö IBK 0 - 8 Dennis Wagermark, Mats Hällgren Duveholmshallen C
2016-01-16 10:30 166001046 IFK Gnesta - Onyx IBS 5 - 4 Martin Nerby, Dennis Wagermark Frejahallen
2016-01-16 13:30 166001047 Trosa Edanö IBK - Torshälla IBK 6 - 1 Bemir Brkic, Rasmus Widén Hedebyhallen
2016-01-17 10:30 166001048 Katrineholms IBF - Strängnäs IBK 3 - 1 Lars Gustavsson, Karl-Gustav Bergström Duveholmshallen D
2016-01-17 12:30 166001045 Nykvarns IF - Flens IBF 6 - 2 Josef Johancsik, Fares Youssef Björkestahallen
2016-01-23 10:45 166001049 Flens IBF - IFK Gnesta 5 - 4 Mikael Samuelsson, Måns Ericsson Hammarvallen
2016-01-23 10:45 166001051 Onyx IBS - Katrineholms IBF 2 - 2 Camilla Örnebro, Klara Sundholm Ramdalshallen
2016-01-24 09:00 166001052 Torshälla IBK - Strängnäs IBK 3 - 2 Göran Karlsson, Måns Ericsson Ellfolk Arena
2016-01-24 13:15 166001050 Nykvarns IF - Trosa Edanö IBK 1 - 2 Jonathan Varli, Joacim Hansson Björkestahallen
2016-01-30 11:00 166001053 Trosa Edanö IBK - Flens IBF 1 - 4 Dennis Wagermark, Mats Hällgren Hedebyhallen
2016-01-30 11:30 166001055 Strängnäs IBK - Nykvarns IF 2 - 11 Göran Karlsson, Kenny Salomonsson Thomas Arena
2016-01-30 15:00 166001056 Torshälla IBK - Onyx IBS 3 - 3 Fredrik Wernqvist, Göran Karlsson Ellfolk Arena
2016-01-31 13:30 166001054 Katrineholms IBF - IFK Gnesta 1 - 8 Håkan Rask, Karl-Gustav Bergström Duveholmshallen D
2016-02-06 11:00 166001058 Trosa Edanö IBK - Strängnäs IBK 4 - 1 Sigge Maurer, Arne Brattehag Hedebyhallen
2016-02-06 12:00 166001057 Flens IBF - Katrineholms IBF 9 - 1 Alfred Eriksson, Hanna Wallén Hammarvallen
2016-02-06 13:15 166001060 Nykvarns IF - Onyx IBS 9 - 3 Christian Johnsson, Richard Himberg Björkestahallen
2016-02-07 11:30 166001059 Torshälla IBK - IFK Gnesta 4 - 3 Lars Gustavsson, Göran Engfors Ellfolk Arena
2016-02-13 09:00 166001063 Onyx IBS - Trosa Edanö IBK 2 - 2 Camilla Örnebro, Michaela Westerberg Ramdalshallen
2016-02-13 14:30 166001062 Torshälla IBK - Katrineholms IBF 4 - 0 Göran Engfors, Anton Carlsson Ellfolk Arena
2016-02-14 11:30 166001061 Strängnäs IBK - Flens IBF 0 - 10 Jesper Höglund, Christian Engfors Thomas Arena
2016-02-14 11:45 166001064 Nykvarns IF - IFK Gnesta 4 - 4 Fares Youssef, Mats Hällgren Björkestahallen
2016-02-16 19:15 166001068 Trosa Edanö IBK - IFK Gnesta 5 - 3 Jonas Jatko, Ingela Hedlund Hedebyhallen
2016-02-20 12:15 166001067 Katrineholms IBF - Nykvarns IF 1 - 6 Emil Lindhe, Daniel Pettersson Duveholmshallen D
2016-02-20 13:30 166001065 Flens IBF - Torshälla IBK 1 - 0 Josef Johancsik, Fares Youssef Hammarvallen
2016-02-20 15:00 166001066 Strängnäs IBK - Onyx IBS 0 - 3 Mathias Lindvall, Göran Karlsson Thomas Arena
2016-03-05 09:00 166001071 IFK Gnesta - Strängnäs IBK 6 - 2 Göran Karlsson, Martin Morén Frejahallen
2016-03-05 11:00 166001072 Trosa Edanö IBK - Katrineholms IBF 5 - 0 Daniel Pettersson, Mats Hällgren Hedebyhallen
2016-03-05 13:45 166001069 Onyx IBS - Flens IBF 2 - 3 Sigge Maurer, Arne Brattehag Rosvalla A
2016-03-06 15:00 166001070 Nykvarns IF - Torshälla IBK 6 - 4 Kjell-olof Ingvar Rolin, Robin Hynninen Björkestahallen
2016-02-07 10:00 166001073 Flens IBF - Nykvarns IF 3 - 4 Mikael Samuelsson, Hanna Wallén Hammarvallen
2016-03-12 10:15 166001074 Onyx IBS - IFK Gnesta 5 - 1 Camilla Örnebro, Robin Hynninen Rosvalla A
2016-03-12 16:30 166001076 Strängnäs IBK - Katrineholms IBF 1 - 0 Helen Wennström, Johan Engvall Thomas Arena
2016-03-13 17:00 166001075 Torshälla IBK - Trosa Edanö IBK 2 - 4 Christian Engfors, Måns Ericsson Ellfolk Arena
2016-03-19 09:00 166001077 IFK Gnesta - Flens IBF 3 - 4 Robin Hynninen, Mats Hällgren Frejahallen
2016-03-19 09:30 166001080 Strängnäs IBK - Torshälla IBK 1 - 4 Kim Ekenhall, Joacim Hansson Thomas Arena
2016-03-20 14:00 166001079 Katrineholms IBF - Onyx IBS 2 - 3 Sigge Maurer, Camilla Örnebro Valla Sporthall
2016-04-02 11:00 166001078 Trosa Edanö IBK - Nykvarns IF 1 - 1 Kim Ekenhall, Kjell-olof Ingvar Rolin Hedebyhallen
2016-02-14 17:30 166001084 Onyx IBS - Torshälla IBK 5 - 2 Sigge Maurer, Admir Brkic Ramdalshallen
2016-03-13 16:30 166001082 IFK Gnesta - Katrineholms IBF 3 - 3 Sigge Maurer, Ingela Hedlund Frejahallen
2016-03-21 19:30 166001081 Flens IBF - Trosa Edanö IBK 4 - 2 Zemone Samuelsson, Måns Ericsson Hammarvallen
2016-03-28 14:45 166001083 Nykvarns IF - Strängnäs IBK 10 - 1 Mathias Lindvall, Robin Hynninen Björkestahallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Nykvarns IF 21 16 2 3 117-45 72 50
2. Trosa Edanö IBK 21 15 4 2 81-36 45 49
3. Flens IBF 21 15 1 5 90-47 43 46
4. IFK Gnesta 21 9 3 9 108-69 39 30
5. Onyx IBS 21 8 4 9 73-74 -1 28
6. Torshälla IBK 21 7 2 12 58-91 -33 23
7. Katrineholms IBF 21 2 4 15 36-100 -64 10
8. Strängnäs IBK 21 2 0 19 23-124 -101 6
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis