H3 (2015/16)

Gruppspel
H3
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-09-26 14:00 170003006 IK Sirius IBK U - Livets Ord IF 2 - 8 Roland Carlsson, Jörgen Olsson Allianshallen A
2015-09-26 15:00 170003001 Almunge IK - Västerlöfsta IBF 5 - 12 Thomas Tanskanen, Anders Leander Almunge Sporthall
2015-09-26 15:00 170003003 Bålsta FBC - Salabacke FBC 9 - 9 Lennart Eilestam, Thomas Stenman Fridegårdsskolan
2015-09-27 09:00 170003005 Hagunda IF U - Loke IBK 10 - 8 Christer Andersson, Jonas Nordqvist Allianshallen A
2015-10-08 19:30 170003002 Arlanda IBK - Uppsala Teknologer 5 - 7 Anders Holm, Jörgen Olsson Ekilla Sporthall
2015-10-03 10:30 170003007 Uppsala Teknologer - Almunge IK 4 - 3 Andreas Bengtsson Degen, Anders Ståhlberg Allianshallen A
2015-10-03 13:00 170003012 IK Sirius IBK U - Hagunda IF U 1 - 9 Andreas Bengtsson Degen, Anders Ståhlberg Allianshallen A
2015-10-04 08:30 170003008 Salabacke FBC - Västerlöfsta IBF 2 - 4 Jörgen Olsson, Roland Carlsson Allianshallen A
2015-10-04 10:30 170003010 Loke IBK - Bålsta FBC 3 - 9 Roland Carlsson, Jörgen Olsson Allianshallen A
2015-10-04 13:50 170003009 Midas IBK - Arlanda IBK 8 - 2 Simon Johansson, Fabian Fahimi Hallstaviks Sporthall
2015-10-10 12:30 170003013 Almunge IK - Salabacke FBC 4 - 5 Pontus Orebrand, Thomas Tanskanen Almunge Sporthall
2015-10-10 13:00 170003015 Västerlöfsta IBF - Loke IBK 9 - 6 Erik Rosvall, Jan-Olov Cederholm Heby Sporthall
2015-10-10 13:30 170003014 Uppsala Teknologer - Midas IBK 6 - 3 Roland Carlsson, Jörgen Olsson Allianshallen A
2015-10-10 15:00 170003017 Bålsta FBC - IK Sirius IBK U 6 - 3 Jonas Nordqvist, Simon Johansson Fridegårdsskolan
2015-10-22 19:30 170003016 Arlanda IBK - Livets Ord IF 5 - 12 Andreas Bengtsson Degen, Anders Ståhlberg Ekilla Sporthall
2015-10-16 18:20 170003023 Hagunda IF U - Arlanda IBK 15 - 8 Carolina Svensson, Sarah Ejderskog Allianshallen A
2015-10-16 20:20 170003021 Livets Ord IF - Uppsala Teknologer 2 - 4 Sarah Ejderskog, Carolina Svensson Allianshallen A
2015-10-17 10:30 170003020 Loke IBK - Salabacke FBC 4 - 4 Simon Johansson, Fabian Fahimi Allianshallen A
2015-10-17 14:50 170003019 Midas IBK - Almunge IK 7 - 6 Tomas Hallenberg, Pontus Orebrand Hallstaviks Sporthall
2015-10-18 19:20 170003022 IK Sirius IBK U - Västerlöfsta IBF 7 - 10 Thomas Tanskanen, Anders Leander Allianshallen A
2015-10-24 13:30 170003025 Almunge IK - Loke IBK 5 - 11 Roger Collin, Olle Isacsson Almunge Sporthall
2015-10-24 14:00 170003030 Arlanda IBK - Bålsta FBC 4 - 10 Erik Rosvall, Jan-Olov Cederholm Ekilla Sporthall
2015-10-24 14:40 170003026 Midas IBK - Livets Ord IF 3 - 7 Andreas Bengtsson Degen, Anders Ståhlberg Hallstaviks Sporthall
2015-10-24 15:30 170003028 Uppsala Teknologer - Hagunda IF U 3 - 3 Anders Holm, Jörgen Olsson Allianshallen A
2015-10-24 17:30 170003027 Salabacke FBC - IK Sirius IBK U 6 - 4 Anders Holm, Jörgen Olsson Allianshallen A
2015-11-07 12:00 170003033 Hagunda IF U - Midas IBK 5 - 3 Pierre Engström, Olle Isacsson Allianshallen A
2015-11-07 14:00 170003031 Livets Ord IF - Almunge IK 15 - 3 Olle Isacsson, Pierre Engström Allianshallen A
2015-11-07 14:00 170003035 Bålsta FBC - Uppsala Teknologer 7 - 7 Erik Rosvall, Jan-Olov Cederholm Fridegårdsskolan
2015-11-07 14:00 170003036 Arlanda IBK - Västerlöfsta IBF 5 - 15 Roland Carlsson, Jörgen Olsson Ekilla Sporthall
2015-11-07 16:00 170003032 IK Sirius IBK U - Loke IBK 3 - 13 Anders Leander, Thomas Tanskanen Allianshallen A
2015-11-14 14:40 170003037 Almunge IK - IK Sirius IBK U 3 - 1 Sarah Ejderskog, Per-Olof Svensson Almunge Sporthall
2015-11-14 16:00 170003040 Midas IBK - Bålsta FBC 8 - 3 Anders Holm, Jörgen Olsson Hallstaviks Sporthall
2015-11-15 08:30 170003038 Livets Ord IF - Hagunda IF U 9 - 9 Roland Carlsson, Jonas Nordqvist Allianshallen A
2015-11-15 10:30 170003041 Salabacke FBC - Arlanda IBK 5 - 3 Roland Carlsson, Jonas Nordqvist Allianshallen A
2015-11-15 12:30 170003042 Uppsala Teknologer - Västerlöfsta IBF 12 - 6 Jan-Olov Cederholm, Erik Rosvall Allianshallen A
2015-11-21 10:30 170003043 Hagunda IF U - Almunge IK 14 - 6 Anders Ståhlberg, Jonas Nordqvist Allianshallen A
2015-11-21 14:00 170003046 Arlanda IBK - Loke IBK 6 - 11 Per Ericsson, Roland Carlsson Ekilla Sporthall
2015-11-21 16:05 170003047 Västerlöfsta IBF - Midas IBK 6 - 5 Pierre Engström, Olle Isacsson Heby Sporthall
2015-11-21 16:30 170003045 Bålsta FBC - Livets Ord IF 8 - 5 Christian Jensen, Johan Öberg Fridegårdsskolan
2015-11-22 18:20 170003048 Uppsala Teknologer - Salabacke FBC 9 - 3 Tomas Hallenberg, Pontus Orebrand Allianshallen A
2015-11-28 10:20 170003053 Loke IBK - Uppsala Teknologer 9 - 7 Fabian Fahimi, Simon Johansson Allianshallen A
2015-11-28 12:20 170003050 Hagunda IF U - Bålsta FBC 7 - 8 Anders Ståhlberg, Roland Carlsson Allianshallen A
2015-11-28 13:50 170003054 Midas IBK - Salabacke FBC 7 - 7 Anders Leander, Thomas Tanskanen Hallstaviks Sporthall
2015-11-28 14:20 170003052 Livets Ord IF - Västerlöfsta IBF 7 - 1 Roland Carlsson, Anders Ståhlberg Allianshallen A
2015-11-29 16:10 170003051 IK Sirius IBK U - Arlanda IBK 5 - 1 Rikard Ohlström, Arvid Englund Allianshallen A
2015-12-05 10:30 170003059 Salabacke FBC - Livets Ord IF 6 - 7 Oskar Wallin, Pierre Engström Allianshallen A
2015-12-05 13:00 170003058 Uppsala Teknologer - IK Sirius IBK U 8 - 6 Anders Holm, Jörgen Olsson Allianshallen A
2015-12-05 13:20 170003060 Midas IBK - Loke IBK 17 - 6 Anders Leander, Oliver Halvarsson Hallstaviks Sporthall
2015-12-05 14:00 170003055 Bålsta FBC - Almunge IK 5 - 4 Thomas Stenman, Lennart Eilestam Fridegårdsskolan
2015-12-05 15:00 170003057 Västerlöfsta IBF - Hagunda IF U 4 - 10 Jonas Nordqvist, Andreas Bengtsson Degen Heby Sporthall
2015-12-12 10:30 170003064 Hagunda IF U - Salabacke FBC 12 - 4 Andreas Morelius, Michaela Pålsson Allianshallen A
2015-12-12 12:30 170003061 Almunge IK - Arlanda IBK 3 - 4 Olle Isacsson, Pierre Engström Almunge Sporthall
2015-12-12 12:30 170003065 IK Sirius IBK U - Midas IBK 3 - 5 Sarah Ejderskog, Roland Carlsson Allianshallen A
2015-12-12 14:00 170003062 Bålsta FBC - Västerlöfsta IBF 10 - 6 Jörgen Olsson, Anders Holm Fridegårdsskolan
2015-12-12 17:00 170003066 Livets Ord IF - Loke IBK 9 - 8 Simon Johansson, Fabian Fahimi Allianshallen A
2015-12-16 21:10 170003068 Uppsala Teknologer - Arlanda IBK 8 - 5 Andreas Bengtsson Degen, Anders Ståhlberg Allianshallen A
2015-12-19 08:30 170003071 Loke IBK - Hagunda IF U 6 - 6 Rikard Ohlström, Arvid Englund Allianshallen A
2015-12-19 14:00 170003067 Västerlöfsta IBF - Almunge IK 9 - 5 Johan Öberg, Christian Jensen Heby Sporthall
2015-12-19 16:30 170003069 Salabacke FBC - Bålsta FBC 2 - 10 Andreas Bengtsson Degen, Anders Ståhlberg Allianshallen A
2015-12-20 19:20 170003072 Livets Ord IF - IK Sirius IBK U 10 - 1 Per Ericsson, Anders Ståhlberg Allianshallen A
2016-01-09 13:40 170003073 Almunge IK - Uppsala Teknologer 6 - 5 Richard Öhneskog, Marcus Svedinger Almunge Sporthall
2016-01-09 14:00 170003075 Arlanda IBK - Midas IBK 3 - 6 Roland Carlsson, Thomas Stenman Ekilla Sporthall
2016-01-09 14:15 170003076 Bålsta FBC - Loke IBK 6 - 7 Johan Öberg, Christian Jensen Fridegårdsskolan
2016-01-09 14:20 170003074 Västerlöfsta IBF - Salabacke FBC 12 - 5 Jan-Olov Cederholm, Erik Rosvall Heby Sporthall
2016-01-09 15:30 170003078 Hagunda IF U - IK Sirius IBK U 7 - 10 Oskar Wallin, Pierre Engström Allianshallen A
2016-01-12 20:15 170003082 Livets Ord IF - Arlanda IBK 9 - 4 Michael Selg, Fabian Fahimi Allianshallen A
2016-01-15 18:10 170003079 Salabacke FBC - Almunge IK 3 - 6 Oliver Halvarsson, Simon Johansson Allianshallen A
2016-01-15 20:10 170003083 IK Sirius IBK U - Bålsta FBC 7 - 8 Simon Johansson, Oliver Halvarsson Allianshallen A
2016-01-16 15:00 170003080 Midas IBK - Uppsala Teknologer 6 - 6 Jonas Nordqvist, Oliver Halvarsson Hallstaviks Sporthall
2016-01-17 17:30 170003081 Loke IBK - Västerlöfsta IBF 10 - 5 Arvid Englund, Rikard Ohlström Allianshallen A
170003086 Salabacke FBC - Loke IBK OW (0 - 5) Allianshallen A
2016-01-23 09:00 170003087 Uppsala Teknologer - Livets Ord IF 2 - 2 Jan-Olov Cederholm, Erik Rosvall Allianshallen A
2016-01-23 11:30 170003085 Almunge IK - Midas IBK 5 - 5 Pierre Engström, Roland Carlsson Almunge Sporthall
2016-01-23 14:00 170003089 Arlanda IBK - Hagunda IF U 5 - 17 Lars Halvarsson, Per-Olof Svensson Ekilla Sporthall
2016-01-25 19:30 170003088 Västerlöfsta IBF - IK Sirius IBK U 9 - 4 Erik Rosvall, Jan-Olov Cederholm Heby Sporthall
2016-01-30 08:30 170003094 Hagunda IF U - Uppsala Teknologer 4 - 7 Olle Isacsson, Oskar Wallin Allianshallen A
2016-01-30 10:30 170003092 Livets Ord IF - Midas IBK 9 - 9 Oskar Wallin, Olle Isacsson Allianshallen A
2016-01-30 14:15 170003096 Bålsta FBC - Arlanda IBK 10 - 5 Erik Rosvall, Jan-Olov Cederholm Fridegårdsskolan
2016-02-01 18:10 170003093 IK Sirius IBK U - Salabacke FBC 9 - 9 Jonas Nordqvist, Michaela Pålsson Allianshallen A
2016-02-01 20:10 170003091 Loke IBK - Almunge IK 15 - 8 Jonas Nordqvist, Michaela Pålsson Allianshallen A
2016-02-06 13:20 170003099 Midas IBK - Hagunda IF U 4 - 5 Erik Palmertz, Ronnie Eriksson Hallstaviks Sporthall
2016-02-06 14:00 170003101 Uppsala Teknologer - Bålsta FBC 6 - 2 Tomas Hallenberg, Pontus Orebrand Allianshallen A
2016-02-06 15:40 170003097 Almunge IK - Livets Ord IF 4 - 13 Anders Ståhlberg, Andreas Bengtsson Degen Almunge Sporthall
2016-02-06 16:30 170003098 Loke IBK - IK Sirius IBK U 4 - 7 Pontus Orebrand, Tomas Hallenberg Allianshallen A
2016-02-07 15:30 170003102 Västerlöfsta IBF - Arlanda IBK 8 - 3 Thomas Stenman, Arvid Englund Heby Sporthall
2016-02-19 18:30 170003104 Hagunda IF U - Livets Ord IF 8 - 7 Anders Ståhlberg, Andreas Bengtsson Degen Allianshallen A
2016-02-19 20:30 170003103 IK Sirius IBK U - Almunge IK 8 - 3 Andreas Bengtsson Degen, Anders Ståhlberg Allianshallen A
2016-02-20 12:50 170003108 Västerlöfsta IBF - Uppsala Teknologer 7 - 7 Thomas Stenman, Lennart Eilestam Heby Sporthall
2016-02-20 14:00 170003106 Bålsta FBC - Midas IBK 2 - 3 Anders Holm, Jörgen Olsson Fridegårdsskolan
2016-02-20 14:00 170003107 Arlanda IBK - Salabacke FBC 0 - 5 Michael Selg, Fabian Fahimi Ekilla Sporthall
2016-02-27 09:00 170003114 Salabacke FBC - Uppsala Teknologer 4 - 7 Theodor Jonsson, Sarah Ejderskog Allianshallen A
2016-02-27 11:00 170003109 Almunge IK - Hagunda IF U 5 - 14 Anders Leander, Thomas Tanskanen Almunge Sporthall
2016-02-27 11:00 170003111 Livets Ord IF - Bålsta FBC 7 - 4 Theodor Jonsson, Sarah Ejderskog Allianshallen A
2016-02-27 13:50 170003113 Midas IBK - Västerlöfsta IBF 7 - 7 Roland Carlsson, Jonas Nordqvist Hallstaviks Sporthall
2016-03-14 21:15 170003112 Loke IBK - Arlanda IBK 9 - 8 Erik Palmertz, Ronnie Eriksson Allianshallen A
2016-03-05 12:30 170003119 Uppsala Teknologer - Loke IBK 6 - 9 Michaela Pålsson, Roland Carlsson Allianshallen A
2016-03-05 14:30 170003120 Salabacke FBC - Midas IBK 4 - 8 Michaela Pålsson, Roland Carlsson Allianshallen A
2016-03-05 16:00 170003116 Bålsta FBC - Hagunda IF U 10 - 6 Anders Holm, Jörgen Olsson Fridegårdsskolan
2016-03-05 16:30 170003118 Västerlöfsta IBF - Livets Ord IF 2 - 4 Lennart Eilestam, Thomas Stenman Heby Sporthall
2016-03-10 19:30 170003117 Arlanda IBK - IK Sirius IBK U 5 - 7 Lennart Eilestam, Thomas Stenman Ekilla Sporthall
2016-03-12 11:30 170003121 Almunge IK - Bålsta FBC 7 - 3 Theodor Jonsson, Simon Johansson Almunge Sporthall
2016-03-12 12:00 170003125 Livets Ord IF - Salabacke FBC 12 - 2 Michaela Pålsson, Rikard Ohlström Allianshallen A
2016-03-12 14:00 170003126 Loke IBK - Midas IBK 5 - 6 Rikard Ohlström, Michaela Pålsson Allianshallen A
2016-03-12 16:00 170003123 Hagunda IF U - Västerlöfsta IBF 6 - 11 Lennart Eilestam, Thomas Stenman Allianshallen A
2016-03-13 20:00 170003124 IK Sirius IBK U - Uppsala Teknologer 2 - 2 Rikard Ohlström, Theodor Jonsson Allianshallen A
2016-03-18 18:20 170003130 Salabacke FBC - Hagunda IF U 3 - 9 Thomas Tanskanen, Anders Leander Allianshallen A
2016-03-18 20:20 170003132 Loke IBK - Livets Ord IF 8 - 12 Thomas Tanskanen, Anders Leander Allianshallen A
2016-03-19 14:00 170003127 Arlanda IBK - Almunge IK 6 - 5 Jörgen Olsson, Roland Carlsson Ekilla Sporthall
2016-03-19 14:20 170003131 Midas IBK - IK Sirius IBK U 3 - 6 Anders Leander, Thomas Tanskanen Hallstaviks Sporthall
2016-03-19 15:50 170003128 Västerlöfsta IBF - Bålsta FBC 13 - 4 Andreas Bengtsson Degen, Jonas Nordqvist Heby Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Livets Ord IF 20 14 3 3 166-93 73 45
2. Hagunda IF U 20 12 3 5 176-122 54 39
3. Uppsala Teknologer 20 11 6 3 123-94 29 39
4. Västerlöfsta IBF 20 12 2 6 156-124 32 38
5. Bålsta FBC 20 11 2 7 134-119 15 35
6. Midas IBK 20 9 5 6 123-103 20 32
7. Loke IBK 20 10 2 8 157-143 14 32
8. IK Sirius IBK U 20 6 2 12 96-129 -33 20
9. Salabacke FBC 20 4 4 12 88-141 -53 16
10. Almunge IK 20 4 1 15 96-159 -63 13
11. Arlanda IBK 20 2 0 18 87-175 -88 6
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis