Herrar Division 4 (2015/16)

Gruppspel
Herrar Div.4 Västra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-10-02 19:00 181400005 Koppoms IK - Karlstads IBK U 7 - 9 Christoffer Risberg, Christoffer Frykestam Gillevihallen
2015-10-02 19:30 181400003 BKI Sunnanå - Åmotfors IF 10 - 6 Peter Strömbäck, Jonas Snäll Sannerudshallen
2015-10-02 19:30 181400004 Skoghalls IBK U - Dotteviks IF 6 - 3 Simon Olsson, Anton Johansson Hammarö Arena
2015-10-02 20:00 181400002 Arvika IBF U - Åmåls IBK U 5 - 1 Peter Berntsson, Lars Room Strandhallen
2015-10-03 11:30 181400001 Lennartsfors IF - Lekvattnets BK 5 - 3 Christoffer Risberg, Christoffer Frykestam Årjängs Sporthall A
2015-10-08 19:45 181400010 Åmåls IBK U - Lennartsfors IF 3 - 5 Bo Olsson, Björn Svensson Karlbergshallen Åmål
2015-10-09 20:00 181400009 Åmotfors IF - Arvika IBF U 3 - 1 Peter Berntsson, Lars Room Gärdeshallen
2015-10-10 18:30 181400008 Dotteviks IF - BKI Sunnanå 6 - 10 Adam Nilsson, Andreas Norberg Strandhallen
2015-10-11 11:45 181400007 Karlstads IBK U - Skoghalls IBK U 1 - 9 Andreas Norberg, Adam Nilsson Stavdal Hyrcity Arena
2015-10-11 18:00 181400006 Lekvattnets BK - Koppoms IK 6 - 7 Jörgen Grändefors, Tim Sandström Stjernehallen
2015-10-16 19:00 181400015 Koppoms IK - Skoghalls IBK U 3 - 7 Stefan Elmersson, Leif Lillberg Gillevihallen
2015-10-16 19:30 181400014 BKI Sunnanå - Karlstads IBK U 7 - 2 Anton Johansson, Simon Olsson Sannerudshallen
2015-10-16 20:00 181400013 Arvika IBF U - Dotteviks IF 2 - 6 Christoffer Frykestam, Christoffer Risberg Strandhallen
2015-10-17 11:30 181400012 Lennartsfors IF - Åmotfors IF 8 - 7 Bosse Andersson, Fredric Westberg Årjängs Sporthall A
2015-10-18 18:00 181400011 Lekvattnets BK - Åmåls IBK U 3 - 4 Robin Särén, Tim Sandström Stjernehallen
2015-10-22 20:00 181400019 Koppoms IK - Åmotfors IF 2 - 7 Peter Berntsson, Lars Room Gillevihallen
2015-10-23 19:30 181400017 BKI Sunnanå - Lennartsfors IF 10 - 8 Peter Berntsson, Christoffer Risberg Sannerudshallen
2015-10-23 19:30 181400018 Skoghalls IBK U - Åmåls IBK U 12 - 3 Lars Larsson, Albin Jakobsson Hammarö Arena
2015-10-23 20:00 181400016 Arvika IBF U - Lekvattnets BK 16 - 4 Björn Svensson, Leif Lillberg Strandhallen
2015-10-25 13:30 181400020 Karlstads IBK U - Dotteviks IF 1 - 12 Tomas Hane, Jari Marjetta Stavdal Hyrcity Arena
2015-10-30 20:00 181400023 Åmotfors IF - Skoghalls IBK U 5 - 3 Peter Berntsson, Lars Room Gärdeshallen
2015-10-31 11:30 181400021 Lennartsfors IF - Arvika IBF U 3 - 3 Peter Berntsson, Lars Room Årjängs Sporthall A
2015-10-31 18:30 181400022 Dotteviks IF - Koppoms IK 13 - 3 Stefan Elmersson, Leif Lillberg Strandhallen
2015-11-01 15:00 181400024 Åmåls IBK U - BKI Sunnanå 6 - 6 Leif Pettersson, Bosse Andersson Karlbergshallen Åmål
2015-11-01 18:00 181400025 Lekvattnets BK - Karlstads IBK U 4 - 5 Jörgen Grändefors, Timmy Samuelsson Stjernehallen
2015-11-04 19:30 181400027 Skoghalls IBK U - Arvika IBF U 5 - 2 Christoffer Frykestam, Christoffer Risberg Hammarö Arena
2015-11-06 19:00 181400028 Koppoms IK - Lennartsfors IF 2 - 4 Bosse Andersson, Fredric Westberg Gillevihallen
2015-11-06 19:30 181400026 BKI Sunnanå - Lekvattnets BK 13 - 1 Lucas Nilsson Sannerudshallen
2015-11-07 18:30 181400030 Dotteviks IF - Åmotfors IF 4 - 3 Bosse Andersson, Leif Lillberg Strandhallen
2015-11-08 13:15 181400029 Karlstads IBK U - Åmåls IBK U 6 - 4 Adam Nilsson, Andreas Norberg Stavdal Hyrcity Arena
2015-11-14 11:30 181400031 Lennartsfors IF - Skoghalls IBK U 2 - 6 Stefan Elmersson, Leif Lillberg Årjängs Sporthall A
2015-11-15 13:00 181400032 Arvika IBF U - BKI Sunnanå 4 - 4 Anton Johansson, Stefan Elmersson Strandhallen
2015-11-15 15:00 181400034 Åmåls IBK U - Koppoms IK 4 - 2 Leif Pettersson, Bosse Andersson Karlbergshallen Åmål
2015-11-15 18:00 181400035 Lekvattnets BK - Dotteviks IF 3 - 9 Robin Särén, Tim Sandström Stjernehallen
2015-11-27 20:00 181400033 Åmotfors IF - Karlstads IBK U WO (5 - 0) Lars Room Gärdeshallen
2015-11-20 19:00 181400037 Koppoms IK - BKI Sunnanå 5 - 9 Fredric Westberg, Lars Room Gillevihallen
2015-11-20 19:30 181400036 Skoghalls IBK U - Lekvattnets BK 15 - 0 Jörgen Grändefors, Timmy Samuelsson Hammarö Arena
2015-11-20 20:00 181400040 Åmotfors IF - Åmåls IBK U 7 - 1 Stefan Elmersson, Leif Lillberg Gärdeshallen
2015-11-21 18:30 181400039 Dotteviks IF - Lennartsfors IF 9 - 2 Albin Jakobsson, Leif Lillberg Strandhallen
2015-11-22 17:00 181400038 Karlstads IBK U - Arvika IBF U 2 - 5 Adam Nilsson, Andreas Norberg Stavdal Hyrcity Arena
2015-12-04 19:30 181400043 BKI Sunnanå - Skoghalls IBK U 7 - 9 Christoffer Risberg, Christoffer Frykestam Sannerudshallen
2015-12-04 20:00 181400042 Arvika IBF U - Koppoms IK 14 - 3 Fredric Westberg, Mikael Kolleryd Strandhallen
2015-12-05 11:30 181400041 Lennartsfors IF - Karlstads IBK U 7 - 4 Roger Nilsson, Bosse Andersson Årjängs Sporthall A
2015-12-06 15:00 181400044 Åmåls IBK U - Dotteviks IF 8 - 8 Leif Pettersson, Mikael Kolleryd Karlbergshallen Åmål
2015-12-06 18:00 181400045 Lekvattnets BK - Åmotfors IF 5 - 9 Jörgen Grändefors, Timmy Samuelsson Stjernehallen
2015-11-29 18:00 181400050 Lekvattnets BK - Lennartsfors IF 5 - 16 Christoffer Frykestam, Christoffer Risberg Stjernehallen
2015-12-11 19:45 181400049 Åmåls IBK U - Arvika IBF U 5 - 7 Leif Pettersson, Christian Ragnevi Karlbergshallen Åmål
2015-12-11 20:00 181400048 Åmotfors IF - BKI Sunnanå 6 - 8 Stefan Elmersson, Leif Lillberg Gärdeshallen
2015-12-12 13:15 181400046 Karlstads IBK U - Koppoms IK 12 - 7 Robert Andersson, Alfred Särnehed Stavdal Hyrcity Arena
2015-12-12 18:30 181400047 Dotteviks IF - Skoghalls IBK U 4 - 9 Mikael Kolleryd, Stefan Elmersson Strandhallen
2015-12-18 19:00 181400055 Koppoms IK - Lekvattnets BK 7 - 4 Fredric Westberg, Lars Room Gillevihallen
2015-12-19 11:30 181400051 Lennartsfors IF - Åmåls IBK U 6 - 4 Leif Pettersson, Christoffer Frykestam Årjängs Sporthall A
2015-12-19 14:00 181400053 BKI Sunnanå - Dotteviks IF 8 - 8 Adam Nilsson, Andreas Norberg Sannerudshallen
2015-12-20 15:00 181400054 Skoghalls IBK U - Karlstads IBK U 6 - 4 Christoffer Risberg, Andreas Norberg Hammarö Arena
2015-12-20 17:00 181400052 Arvika IBF U - Åmotfors IF 5 - 8 Bosse Andersson, Leif Lillberg Strandhallen
2016-01-15 19:30 181400056 Skoghalls IBK U - Koppoms IK 8 - 2 Christoffer Parmhed, Amanda Törner Hammarö Arena
2016-01-15 19:45 181400060 Åmåls IBK U - Lekvattnets BK 12 - 3 Leif Pettersson, Fredric Westberg Karlbergshallen Åmål
2016-01-15 20:00 181400059 Åmotfors IF - Lennartsfors IF 6 - 6 Peter Berntsson, Stefan Elmersson Gärdeshallen
2016-01-16 18:30 181400058 Dotteviks IF - Arvika IBF U 6 - 5 Stefan Elmersson, Leif Lillberg Strandhallen
2016-01-17 18:00 181400057 Karlstads IBK U - BKI Sunnanå 4 - 5 Jonas Snäll, Peter Strömbäck Colorama Arena
2016-01-22 20:00 181400063 Åmotfors IF - Koppoms IK 12 - 5 Peter Berntsson, Lars Room Gärdeshallen
2016-01-23 11:30 181400061 Lennartsfors IF - BKI Sunnanå 5 - 6 Peter Berntsson, Lars Room Årjängs Sporthall A
2016-01-23 19:30 181400062 Dotteviks IF - Karlstads IBK U 8 - 7 Fredric Westberg, Leif Lillberg Strandhallen
2016-01-24 18:00 181400065 Lekvattnets BK - Arvika IBF U 4 - 9 Leif Andersson, Jörgen Grändefors Stjernehallen
2016-02-12 19:45 181400064 Åmåls IBK U - Skoghalls IBK U 4 - 3 Joakim Almroth, Richard Berndtsson Karlbergshallen Åmål
2016-01-29 19:00 181400069 Koppoms IK - Dotteviks IF 6 - 9 Stefan Elmersson, Leif Lillberg Gillevihallen
2016-01-29 20:00 181400066 Arvika IBF U - Lennartsfors IF 8 - 4 Fredric Westberg, Lars Room Strandhallen
2016-01-30 16:30 181400068 Skoghalls IBK U - Åmotfors IF 12 - 4 Christoffer Frykestam, Christoffer Risberg Hammarö Arena
2016-01-31 13:15 181400070 Karlstads IBK U - Lekvattnets BK 15 - 4 Christoffer Parmhed, Jörgen Jönsson Stavdal Hyrcity Arena
2016-01-31 18:00 181400067 BKI Sunnanå - Åmåls IBK U 8 - 3 Adam Nilsson, Andreas Norberg Sannerudshallen
2016-02-05 20:00 181400073 Åmotfors IF - Dotteviks IF 7 - 7 Stefan Elmersson, Leif Lillberg Gärdeshallen
2016-02-06 11:30 181400071 Lennartsfors IF - Koppoms IK 5 - 4 Fredric Westberg, Lars Room Årjängs Sporthall A
2016-02-07 14:30 181400074 Åmåls IBK U - Karlstads IBK U 7 - 4 Leif Pettersson, Mikael Kolleryd Karlbergshallen Åmål
2016-02-07 18:00 181400075 Lekvattnets BK - BKI Sunnanå 3 - 3 Jörgen Grändefors, Albin Jakobsson Stjernehallen
2016-02-07 19:00 181400072 Arvika IBF U - Skoghalls IBK U 2 - 5 Anton Johansson, Simon Olsson Strandhallen
2016-02-19 19:00 181400078 Koppoms IK - Åmåls IBK U 5 - 4 Stefan Elmersson, Leif Lillberg Gillevihallen
2016-02-19 19:30 181400076 BKI Sunnanå - Arvika IBF U 8 - 3 Björn Svensson, Adrian Blomquist Sannerudshallen
2016-02-20 12:30 181400077 Skoghalls IBK U - Lennartsfors IF 10 - 1 Leif Pettersson, Mikael Kolleryd Hammarö Arena
2016-02-20 13:00 181400079 Karlstads IBK U - Åmotfors IF 9 - 12 Nicklas Johansson, Jörgen Jönsson Klubbhuset Arena
2016-02-20 18:30 181400080 Dotteviks IF - Lekvattnets BK 10 - 4 Lars Room, Leif Lillberg Strandhallen
2016-02-27 11:30 181400081 Lennartsfors IF - Dotteviks IF 7 - 3 Raimon Strömberg, Fredric Westberg Årjängs Sporthall A
2016-02-27 14:30 181400082 Arvika IBF U - Karlstads IBK U 7 - 4 Leif Pettersson, Mikael Kolleryd Strandhallen
2016-02-28 11:00 181400084 Åmåls IBK U - Åmotfors IF 9 - 7 Leif Pettersson, Mikael Kolleryd Karlbergshallen Åmål
2016-02-28 17:00 181400083 BKI Sunnanå - Koppoms IK 10 - 3 Adam Haglund, Robert Andersson Sannerudshallen
2016-02-28 18:00 181400085 Lekvattnets BK - Skoghalls IBK U 3 - 11 Johnny Mizser, Gabriel Gunnarsson Stjernehallen
2016-02-29 19:30 181400086 Skoghalls IBK U - BKI Sunnanå 6 - 4 Andreas Brohm, Sebastian Falk-Asplund Hammarö Arena
2016-03-04 19:00 181400087 Koppoms IK - Arvika IBF U 5 - 7 Peter Berntsson, Lars Room Gillevihallen
2016-03-04 20:00 181400090 Åmotfors IF - Lekvattnets BK 17 - 3 Stefan Elmersson, Leif Lillberg Gärdeshallen
2016-03-05 17:30 181400089 Dotteviks IF - Åmåls IBK U 8 - 7 Andreas Norberg, Lars Room Strandhallen
2016-03-06 15:15 181400088 Karlstads IBK U - Lennartsfors IF 9 - 9 Adrian Blomquist, Anders Nilsson Stavdal Hyrcity Arena
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Skoghalls IBK U 18 16 0 2 142-54 88 48
2. BKI Sunnanå 18 12 4 2 136-88 48 40
3. Dotteviks IF 18 11 3 4 133-98 35 36
4. Åmotfors IF 18 10 2 6 131-98 33 32
5. Lennartsfors IF 18 9 3 6 103-102 1 30
6. Arvika IBF U 18 9 2 7 105-80 25 29
7. Åmåls IBK U 18 6 2 10 89-105 -16 20
8. Karlstads IBK U 18 5 1 12 98-125 -27 16
9. Koppoms IK 18 3 0 15 78-144 -66 9
10. Lekvattnets BK 18 0 1 17 62-183 -121 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar Div.4 Östra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-10-02 19:00 181401003 Munkfors IBK - Storfors IBF 5 - 5 Timmy Samuelsson, Jörgen Grändefors Forsnäshallen
2015-10-02 19:30 181401004 Åsmyra IBK - SK Örnen 3 - 13 Adam Nilsson, Andreas Norberg Grossbolshallen
2015-10-02 19:30 181401005 IFK Väse - Skattkärrs IK U 16 - 1 Christoffer Parmhed, Nicklas Johansson Väse Sporthall
2015-10-04 14:00 181401002 Lesjöfors/Filipstad IBK U - Lusasken IBK 6 - 8 Timmy Samuelsson, Jörgen Grändefors Spångbergshallen
2015-10-04 16:00 181401001 Hultsberg/Björkås IBF U - IBF Lesjöfors 12 - 2 Anton Johansson, Simon Olsson Colorama Arena
2015-10-09 19:00 181401006 IBF Lesjöfors - IFK Väse 1 - 23 Nicklas Johansson, Mark Morén Lesjöforshallen
2015-10-09 19:30 181401008 SK Örnen - Munkfors IBK 9 - 3 Alexander Parmhed, Christoffer Risberg Molkoms Sporthall
2015-10-09 19:30 181401009 Storfors IBF - Lesjöfors/Filipstad IBK U 2 - 2 Gabriel Gunnarsson, Johnny Mizser Storfors Sporthall
2015-10-09 20:00 181401010 Lusasken IBK - Hultsberg/Björkås IBF U 2 - 2 Andreas Brohm, Andreas Norberg Brogårdshallen
2015-10-10 15:30 181401007 Skattkärrs IK U - Åsmyra IBK 3 - 7 Christoffer Frykestam, Christoffer Risberg Stavdal Hyrcity Arena
2015-10-16 19:00 181401011 IBF Lesjöfors - Lusasken IBK 4 - 3 Johnny Mizser, Gabriel Gunnarsson Lesjöforshallen
2015-10-16 19:00 181401014 Munkfors IBK - Skattkärrs IK U 6 - 4 Philip Aronsson-Elffors, Mikael Kolleryd Forsnäshallen
2015-10-16 19:30 181401015 IFK Väse - Åsmyra IBK 13 - 0 Robert Andersson, Peter Åhling Väse Sporthall
2015-10-17 15:30 181401012 Hultsberg/Björkås IBF U - Storfors IBF 5 - 9 Anton Johansson, Jörgen Grändefors Stavdal Hyrcity Arena
2015-10-18 12:00 181401013 Lesjöfors/Filipstad IBK U - SK Örnen 4 - 5 Lars Larsson, Albin Jakobsson Spångbergshallen
2015-10-23 19:00 181401017 Munkfors IBK - Hultsberg/Björkås IBF U 3 - 4 Adam Nilsson, Andreas Norberg Forsnäshallen
2015-10-23 19:30 181401016 Lesjöfors/Filipstad IBK U - IBF Lesjöfors 11 - 3 Mark Morén, Peter Åhling Spångbergshallen
2015-10-23 19:30 181401019 IFK Väse - Storfors IBF 17 - 2 Christoffer Parmhed, Alexander Parmhed Väse Sporthall
2015-10-24 17:30 181401018 Åsmyra IBK - Lusasken IBK 9 - 5 Gabriel Gunnarsson, Johnny Mizser Grossbolshallen
2015-10-25 17:15 181401020 Skattkärrs IK U - SK Örnen 0 - 10 Andreas Brohm, Peter Åhling Stavdal Hyrcity Arena
2015-10-30 19:30 181401022 SK Örnen - IFK Väse 7 - 10 Robin Särén, Timmy Samuelsson Molkoms Sporthall
2015-10-30 19:30 181401023 Storfors IBF - Åsmyra IBK 4 - 1 Mark Morén, Johnny Mizser Storfors Sporthall
2015-10-30 20:00 181401024 Lusasken IBK - Munkfors IBK 4 - 7 Andreas Brohm, Peter Åhling Brogårdshallen
2015-11-01 13:30 181401025 IBF Lesjöfors - Skattkärrs IK U 5 - 8 Roger Nilsson, Lars Larsson Lesjöforshallen
2016-02-12 19:30 181401021 Hultsberg/Björkås IBF U - Lesjöfors/Filipstad IBK U 10 - 10 Adam Haglund, Albin Jakobsson Stavdal Hyrcity Arena
2015-11-06 19:30 181401028 IFK Väse - Hultsberg/Björkås IBF U 8 - 4 Lars Larsson, Albin Jakobsson Väse Sporthall
2015-11-07 14:30 181401030 SK Örnen - Storfors IBF 4 - 2 Robin Särén, Tim Sandström Molkoms Sporthall
2015-11-07 15:30 181401029 Skattkärrs IK U - Lusasken IBK 5 - 4 Albin Jakobsson, Philip Aronsson-Elffors Stavdal Hyrcity Arena
2015-11-07 17:30 181401027 Åsmyra IBK - Lesjöfors/Filipstad IBK U 3 - 12 Adam Nilsson, Andreas Norberg Grossbolshallen
2015-11-08 15:00 181401026 Munkfors IBK - IBF Lesjöfors 9 - 7 Robin Särén, Tim Sandström Forsnäshallen
2015-11-13 19:30 181401033 Storfors IBF - Skattkärrs IK U 3 - 4 Gabriel Gunnarsson, Johnny Mizser Storfors Sporthall
2015-11-13 20:00 181401034 Lusasken IBK - IFK Väse 5 - 15 Andreas Brohm, Peter Åhling Brogårdshallen
2015-11-14 16:00 181401035 IBF Lesjöfors - SK Örnen 3 - 5 Gabriel Gunnarsson, Johnny Mizser Lesjöforshallen
2015-11-14 16:15 181401031 Hultsberg/Björkås IBF U - Åsmyra IBK 7 - 3 Christoffer Frykestam, Christoffer Risberg Stavdal Hyrcity Arena
2015-11-15 14:00 181401032 Lesjöfors/Filipstad IBK U - Munkfors IBK 11 - 9 Johnny Mizser, Mark Morén Spångbergshallen
2015-11-20 19:30 181401039 SK Örnen - Hultsberg/Björkås IBF U 4 - 3 Gabriel Gunnarsson, Johnny Mizser Molkoms Sporthall
2015-11-20 19:30 181401040 Storfors IBF - Lusasken IBK 1 - 2 Lars Larsson, Albin Jakobsson Storfors Sporthall
2015-11-21 17:30 181401036 Åsmyra IBK - IBF Lesjöfors 5 - 3 Robin Särén, Tim Sandström Grossbolshallen
2015-11-22 14:45 181401038 Skattkärrs IK U - Lesjöfors/Filipstad IBK U 5 - 6 Adam Nilsson, Andreas Norberg Stavdal Hyrcity Arena
2015-11-22 16:30 181401037 IFK Väse - Munkfors IBK 19 - 3 Peter Åhling, Andreas Brohm Väse Sporthall
2015-12-04 20:00 181401044 Lusasken IBK - SK Örnen 4 - 8 Andreas Brohm, Philip Aronsson-Elffors Brogårdshallen
2015-12-05 16:15 181401041 Hultsberg/Björkås IBF U - Skattkärrs IK U 12 - 4 Albin Jakobsson, Simon Olsson Stavdal Hyrcity Arena
2015-12-06 14:00 181401042 Lesjöfors/Filipstad IBK U - IFK Väse OW (0 - 5) Lars Larsson, Albin Jakobsson Spångbergshallen
2015-12-06 18:00 181401043 Munkfors IBK - Åsmyra IBK 6 - 5 Gabriel Gunnarsson, Johnny Mizser Forsnäshallen
2016-01-15 19:00 181401045 IBF Lesjöfors - Storfors IBF 2 - 6 Mark Morén, Lars Larsson Lesjöforshallen
2015-12-11 19:30 181401047 SK Örnen - Åsmyra IBK 7 - 4 Christoffer Frykestam, Nicklas Johansson Molkoms Sporthall
2015-12-11 19:30 181401048 Storfors IBF - Munkfors IBK 8 - 5 Lars Larsson, Albin Jakobsson Storfors Sporthall
2015-12-11 20:00 181401049 Lusasken IBK - Lesjöfors/Filipstad IBK U 2 - 11 Mikael Kolleryd, Alexander Parmhed Brogårdshallen
2015-12-12 16:00 181401050 IBF Lesjöfors - Hultsberg/Björkås IBF U 6 - 9 Christoffer Frykestam, Christoffer Risberg Lesjöforshallen
2015-12-13 16:30 181401046 Skattkärrs IK U - IFK Väse 2 - 15 Gabriel Gunnarsson, Simon Olsson Stavdal Hyrcity Arena
2015-12-18 19:00 181401053 Munkfors IBK - SK Örnen 9 - 8 Nicklas Johansson, Gustav Jonsson Forsnäshallen
2015-12-18 19:30 181401051 Hultsberg/Björkås IBF U - Lusasken IBK 9 - 3 Albin Jakobsson, Lars Larsson Colorama Arena
2015-12-18 19:30 181401052 Lesjöfors/Filipstad IBK U - Storfors IBF 3 - 3 Robin Särén, Tim Sandström Spångbergshallen
2015-12-18 19:30 181401055 IFK Väse - IBF Lesjöfors WO (5 - 0) Raimon Strömberg, Andreas Brohm Väse Sporthall
2015-12-19 17:30 181401054 Åsmyra IBK - Skattkärrs IK U 5 - 5 Christoffer Risberg, Andreas Norberg Grossbolshallen
2016-01-06 16:00 181401056 Åsmyra IBK - IFK Väse 3 - 14 Mikael Kolleryd, Leif Pettersson Grossbolshallen
2016-01-08 19:30 181401059 Storfors IBF - Hultsberg/Björkås IBF U 5 - 4 Gabriel Gunnarsson, Johnny Mizser Storfors Sporthall
2016-01-08 20:00 181401060 Lusasken IBK - IBF Lesjöfors 6 - 5 Jonas Snäll, Peter Strömbäck Brogårdshallen
2016-01-09 15:00 181401058 SK Örnen - Lesjöfors/Filipstad IBK U 13 - 4 Lars Larsson, Philip Aronsson-Elffors Molkoms Sporthall
2016-01-10 17:45 181401057 Skattkärrs IK U - Munkfors IBK 6 - 7 Christoffer Frykestam, Christoffer Risberg Stavdal Hyrcity Arena
2016-01-22 19:30 181401063 Storfors IBF - IFK Väse 2 - 9 Gabriel Gunnarsson, Kim Palmroth Storfors Sporthall
2016-01-22 20:00 181401064 Lusasken IBK - Åsmyra IBK 7 - 6 Albin Jakobsson, Lars Larsson Brogårdshallen
2016-01-22 20:00 181401065 IBF Lesjöfors - Lesjöfors/Filipstad IBK U 4 - 7 Joe Larsson, Timmy Samuelsson Lesjöforshallen
2016-01-22 20:15 181401062 SK Örnen - Skattkärrs IK U 7 - 4 Robin Särén, Tim Sandström Molkoms Sporthall
2016-01-23 16:15 181401061 Hultsberg/Björkås IBF U - Munkfors IBK 3 - 3 Adam Nilsson, Christoffer Risberg Stavdal Hyrcity Arena
2016-01-29 19:00 181401067 Munkfors IBK - Lusasken IBK 5 - 5 Christoffer Frykestam, Christoffer Risberg Forsnäshallen
2016-01-29 19:30 181401069 IFK Väse - SK Örnen 8 - 3 Nicklas Johansson, Jörgen Jönsson Väse Sporthall
2016-01-30 13:15 181401070 Skattkärrs IK U - IBF Lesjöfors 18 - 1 Roger Nilsson, Gabriel Gunnarsson Klubbhuset Arena
2016-01-30 17:30 181401068 Åsmyra IBK - Storfors IBF 7 - 4 Adam Nilsson, Andreas Norberg Grossbolshallen
2016-02-09 19:30 181401066 Lesjöfors/Filipstad IBK U - Hultsberg/Björkås IBF U 5 - 4 Joe Larsson, Johnny Mizser Spångbergshallen
2016-02-05 19:30 181401073 Storfors IBF - SK Örnen 5 - 9 Albin Jakobsson, Lars Larsson Storfors Sporthall
2016-02-05 20:00 181401074 Lusasken IBK - Skattkärrs IK U 4 - 7 Christoffer Parmhed, Kim Palmroth Brogårdshallen
2016-02-06 14:00 181401072 Lesjöfors/Filipstad IBK U - Åsmyra IBK 6 - 5 Joe Larsson, David Granström Spångbergshallen
2016-02-06 17:00 181401075 IBF Lesjöfors - Munkfors IBK 4 - 3 Gabriel Gunnarsson, Johnny Mizser Lesjöforshallen
2016-02-07 18:15 181401071 Hultsberg/Björkås IBF U - IFK Väse 6 - 5 Gabriel Gunnarsson, Raimon Strömberg Stavdal Hyrcity Arena
2016-02-19 19:30 181401077 Åsmyra IBK - Hultsberg/Björkås IBF U 5 - 4 Anton Johansson, Simon Olsson Grossbolshallen
2016-02-19 19:30 181401078 IFK Väse - Lusasken IBK 15 - 2 Alfred Särnehed, Robert Andersson Väse Sporthall
2016-02-20 14:00 181401080 SK Örnen - IBF Lesjöfors 9 - 2 Johnny Mizser, Simon Olsson Molkoms Sporthall
2016-02-21 14:00 181401079 Skattkärrs IK U - Storfors IBF 8 - 2 Adam Nilsson, Jörgen Grändefors Stavdal Hyrcity Arena
2016-03-08 20:00 181401076 Munkfors IBK - Lesjöfors/Filipstad IBK U 6 - 7 Christoffer Frykestam, Albin Jakobsson Forsnäshallen
2016-02-26 19:00 181401083 Munkfors IBK - IFK Väse 0 - 20 Adam Nilsson, Lars Larsson Forsnäshallen
2016-02-26 20:00 181401084 Lusasken IBK - Storfors IBF 0 - 4 Albin Jakobsson, Christoffer Parmhed Brogårdshallen
2016-02-27 16:00 181401085 IBF Lesjöfors - Åsmyra IBK 2 - 17 Gabriel Gunnarsson, Anton Treviranus Lesjöforshallen
2016-02-28 14:00 181401082 Lesjöfors/Filipstad IBK U - Skattkärrs IK U 9 - 6 Gabriel Gunnarsson, Johnny Mizser Spångbergshallen
2016-02-28 14:15 181401081 Hultsberg/Björkås IBF U - SK Örnen 5 - 11 Nicklas Johansson, Robert Andersson Stavdal Hyrcity Arena
2016-03-04 19:30 181401087 IFK Väse - Lesjöfors/Filipstad IBK U 14 - 2 Raimon Strömberg, Mark Morén Väse Sporthall
2016-03-04 19:30 181401089 SK Örnen - Lusasken IBK 10 - 1 Nicklas Johansson, Jörgen Jönsson Molkoms Sporthall
2016-03-04 19:30 181401090 Storfors IBF - IBF Lesjöfors 5 - 2 David Granström, Linus Larsson Storfors Sporthall
2016-03-05 13:30 181401088 Skattkärrs IK U - Hultsberg/Björkås IBF U 7 - 5 Adam Haglund, Oscar Ryen Stavdal Hyrcity Arena
2016-03-05 17:30 181401086 Åsmyra IBK - Munkfors IBK 11 - 9 Albin Jakobsson, Lars Larsson Grossbolshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IFK Väse 18 17 0 1 231-43 188 51
2. SK Örnen 18 15 0 3 142-74 68 45
3. Lesjöfors/ Filipstad IBK U 18 10 3 5 116-107 9 33
4. Hultsberg/ Björkås IBF U 18 7 3 8 108-95 13 24
5. Storfors IBF 18 7 3 8 72-89 -17 24
6. Åsmyra IBK 18 7 1 10 99-124 -25 22
7. Skattkärrs IK U 18 7 1 10 97-124 -27 22
8. Munkfors IBK 18 6 3 9 98-140 -42 21
9. Lusasken IBK 18 4 2 12 67-129 -62 14
10. IBF Lesjöfors 18 2 0 16 56-161 -105 6
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis