Herrar Div 3 (2016/17)

Gruppspel
Herrar Div 3
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-09-19 19:30 211003002 Sala IBF (H3) - Sala Silverstaden IBK (H3) 5 - 9 Sala Idrottshall
2016-09-24 11:00 211003001 Virsbo IF (H3) - Köpings IS (H3) 4 - 10 Tennishallen
2016-09-24 12:00 211003006 Skultuna AIK (H3) - Råby BK (H3) 11 - 4 GA Hallen
2016-09-24 15:00 211003005 Tillberga IK Ung (H3) - Köpings BF Boboll (H3) 14 - 8 Tillberga Sporthall
2016-09-25 12:00 211003003 Västerås IBS (H3) - Westerås IBK (H3) 13 - 6 Kristiansborgshallen
2016-09-27 20:15 211003008 Westerås IBK (H3) - Köpings IS (H3) 5 - 11 Fryxelska Skolan
2016-10-01 11:30 211003011 Råby BK (H3) - Skogsgymnastikens IBS (H3) 11 - 9 Råbyhallen
2016-10-01 12:00 211003012 Skultuna AIK (H3) - Tillberga IK Ung (H3) 15 - 6 GA Hallen
2016-10-01 13:00 211003007 Sala Silverstaden IBK (H3) - Virsbo IF (H3) 26 - 5 Sala Idrottshall
2016-10-02 13:30 211003010 Köpings BF Boboll (H3) - Västerås IBS (H3) 3 - 6 Ullvihallen
2016-10-03 19:30 211003017 Västerås IBS (H3) - Skultuna AIK (H3) 7 - 8 Thomas Kallin, Tobias Söderberg Kristiansborgshallen
2016-10-07 19:00 211003018 Skogsgymnastikens IBS (H3) - Tillberga IK Ung (H3) 8 - 8 Mikael Jansson, Camilla Eriksson Klackbergsgården
2016-10-09 16:45 211003015 Köpings IS (H3) - Köpings BF Boboll (H3) 8 - 4 Juha Vanninen, Mårten Hanold Karlbergshallen (KB-Hallen)
2016-10-09 17:00 211003013 Virsbo IF (H3) - Westerås IBK (H3) 6 - 9 Fernando Rocabado, Edvin Lindelöf Tennishallen
2016-10-09 18:45 211003016 Sala IBF (H3) - Råby BK (H3) 8 - 10 Mikael Jansson, Camilla Eriksson Sala Idrottshall
2016-10-14 19:00 211003024 Skogsgymnastikens IBS (H3) - Västerås IBS (H3) 9 - 7 Mathias Johansson, Tomas Karlsson Klackbergsgården
2016-10-15 12:00 211003022 Skultuna AIK (H3) - Köpings IS (H3) 8 - 13 Fernando Rocabado, Gerry Törnqvist GA Hallen
2016-10-15 13:00 211003021 Råby BK (H3) - Sala Silverstaden IBK (H3) 3 - 14 Råbyhallen
2016-10-15 14:00 211003023 Tillberga IK Ung (H3) - Sala IBF (H3) 8 - 6 Daniel Östling Tillberga Sporthall
2016-10-15 16:30 211003020 Köpings BF Boboll (H3) - Westerås IBK (H3) 10 - 5 Fernando Rocabado, Gerry Törnqvist Ullvihallen
2016-10-17 20:00 211003030 Sala IBF (H3) - Västerås IBS (H3) 3 - 6 Jonas Ahlin, Mårten Hanold Sala Idrottshall
2016-10-18 20:00 211003028 Sala Silverstaden IBK (H3) - Tillberga IK Ung (H3) 14 - 4 Thomas Kallin, Tobias Söderberg Sala Idrottshall
2016-10-18 20:15 211003027 Westerås IBK (H3) - Skultuna AIK (H3) 8 - 10 Pertti Nikka, Linus Viborg Fryxelska Skolan
2016-10-19 19:00 211003025 Virsbo IF (H3) - Köpings BF Boboll (H3) 9 - 8 Björn Höijer, Tomas Karlsson Tennishallen
2016-10-22 17:45 211003029 Köpings IS (H3) - Skogsgymnastikens IBS (H3) 26 - 4 Fernando Rocabado, Gerry Törnqvist Karlbergshallen (KB-Hallen)
2016-10-21 19:00 211003034 Skogsgymnastikens IBS (H3) - Westerås IBK (H3) 7 - 11 Mikael Jansson, Camilla Eriksson Klackbergsgården
2016-10-22 12:00 211003032 Skultuna AIK (H3) - Köpings BF Boboll (H3) 6 - 3 Dan Barthlen, Patrik Ådemark GA Hallen
2016-10-22 16:30 211003031 Råby BK (H3) - Virsbo IF (H3) 13 - 5 Daniel Östling Råbyhallen
2016-10-22 17:30 211003035 Västerås IBS (H3) - Sala Silverstaden IBK (H3) 5 - 21 Pontus Zarins, Juha Vanninen Kristiansborgshallen
2016-10-23 10:45 211003036 Sala IBF (H3) - Köpings IS (H3) 6 - 16 Daniel Östling, Dan Barthlen
2016-10-25 20:15 211003041 Westerås IBK (H3) - Sala IBF (H3) 2 - 4 Daniel Östling, Juha Vanninen Fryxelska Skolan
2016-10-29 12:00 211003038 Råby BK (H3) - Tillberga IK Ung (H3) 14 - 14 Andreas Larsson, Tobias Söderberg Råbyhallen
2016-10-29 19:30 211003042 Sala Silverstaden IBK (H3) - Köpings IS (H3) 9 - 9 Sala Idrottshall
2016-10-30 17:00 211003037 Virsbo IF (H3) - Skultuna AIK (H3) 4 - 13 Daniel Östling Tennishallen
2016-10-30 17:30 211003039 Köpings BF Boboll (H3) - Skogsgymnastikens IBS (H3) 8 - 6 Pertti Nikka, Linus Viborg Ullvihallen
2016-11-04 19:00 211003044 Skogsgymnastikens IBS (H3) - Skultuna AIK (H3) 9 - 6 Tonni Boström, Simon Jansson Klackbergsgården
2016-11-05 16:00 211003043 Tillberga IK Ung (H3) - Virsbo IF (H3) 8 - 6 Thomas Kallin, Tobias Söderberg Tillberga Sporthall
2016-11-06 10:00 211003046 Sala IBF (H3) - Köpings BF Boboll (H3) 2 - 3 Dan Barthlen, Patrik Ådemark Sala Idrottshall
2016-11-06 13:00 211003048 Sala Silverstaden IBK (H3) - Westerås IBK (H3) 22 - 4 Dan Barthlen, Patrik Ådemark Sala Idrottshall
2016-11-06 15:30 211003045 Västerås IBS (H3) - Råby BK (H3) 7 - 7 Kristiansborgshallen
2016-11-12 12:00 211003051 Skultuna AIK (H3) - Sala IBF (H3) 10 - 6 Lars Flink, Tomas Karlsson GA Hallen
2016-11-12 14:30 211003052 Råby BK (H3) - Köpings IS (H3) 11 - 16 Råbyhallen
2016-11-12 15:00 211003050 Tillberga IK Ung (H3) - Västerås IBS (H3) 11 - 6 Tillberga Sporthall
2016-11-12 16:00 211003053 Köpings BF Boboll (H3) - Sala Silverstaden IBK (H3) 4 - 15 Ullvihallen
2016-11-13 17:00 211003049 Virsbo IF (H3) - Skogsgymnastikens IBS (H3) 6 - 6 Mikael Jansson, Camilla Eriksson Tennishallen
2016-11-15 20:15 211003059 Westerås IBK (H3) - Råby BK (H3) 5 - 6 Fernando Rocabado, Mikael Stegnell Fryxelska Skolan
2016-11-19 17:45 211003057 Köpings IS (H3) - Tillberga IK Ung (H3) 16 - 6 Juha Vanninen, Mårten Hanold Karlbergshallen (KB-Hallen)
2016-11-19 18:00 211003058 Sala Silverstaden IBK (H3) - Skultuna AIK (H3) 10 - 5 Dan Barthlen, Patrik Ådemark Sala Idrottshall
2016-11-20 12:00 211003055 Västerås IBS (H3) - Virsbo IF (H3) 7 - 11 Andreas Larsson, Daniel Östling Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2016-11-20 19:00 211003056 Sala IBF (H3) - Skogsgymnastikens IBS (H3) 9 - 3 Fernando Rocabado, Gerry Törnqvist Sala Idrottshall
2016-11-25 19:00 211003063 Skogsgymnastikens IBS (H3) - Sala Silverstaden IBK (H3) 12 - 16 Lars Flink, Tomas Karlsson Klackbergsgården
2016-11-26 12:00 211003066 Råby BK (H3) - Köpings BF Boboll (H3) 6 - 4 Andreas Larsson Råbyhallen
2016-11-26 14:00 211003062 Västerås IBS (H3) - Köpings IS (H3) 8 - 15 Fernando Rocabado, Gerry Törnqvist Kristiansborgshallen
2016-11-26 15:30 211003064 Tillberga IK Ung (H3) - Westerås IBK (H3) 17 - 11 Thomas Kallin, Tobias Söderberg Tillberga Sporthall
2016-11-27 17:00 211003061 Virsbo IF (H3) - Sala IBF (H3) 7 - 8 Henrik Syversen Tennishallen
2016-11-29 20:15 211003069 Westerås IBK (H3) - Västerås IBS (H3) 9 - 7 Fernando Rocabado, Gerry Törnqvist Fryxelska Skolan
2016-12-03 13:00 211003072 Råby BK (H3) - Skultuna AIK (H3) 5 - 3 Andreas Larsson, Daniel Östling Råbyhallen
2016-12-03 14:30 211003071 Köpings BF Boboll (H3) - Tillberga IK Ung (H3) 8 - 4 Juha Vanninen Ullvihallen
2016-12-03 15:45 211003067 Köpings IS (H3) - Virsbo IF (H3) 25 - 4 Amelin Begovic, Mathias Johansson Karlbergshallen (KB-Hallen)
2016-12-04 19:00 211003068 Sala Silverstaden IBK (H3) - Sala IBF (H3) 11 - 0 Mikael Jansson, Camilla Eriksson Sala Idrottshall
2016-12-09 19:00 211003077 Skogsgymnastikens IBS (H3) - Råby BK (H3) 5 - 9 Klackbergsgården
2016-12-10 12:00 211003076 Västerås IBS (H3) - Köpings BF Boboll (H3) 7 - 9 Gabriel Brandberg, Andreas Larsson Kristiansborgshallen
2016-12-10 14:00 211003078 Tillberga IK Ung (H3) - Skultuna AIK (H3) 7 - 9 Dan Barthlen, Patrik Ådemark Tillberga Sporthall
2016-12-11 14:45 211003074 Köpings IS (H3) - Westerås IBK (H3) 15 - 5 Juha Vanninen, Mårten Hanold Karlbergshallen (KB-Hallen)
2016-12-11 17:00 211003073 Virsbo IF (H3) - Sala Silverstaden IBK (H3) 5 - 14 Andreas Larsson, Daniel Östling Tennishallen
2016-12-13 20:15 211003079 Westerås IBK (H3) - Virsbo IF (H3) 16 - 6 Dan Barthlen, Patrik Ådemark Fryxelska Skolan
2016-12-17 12:00 211003082 Råby BK (H3) - Sala IBF (H3) 11 - 6 Pertti Nikka, Linus Viborg Råbyhallen
2016-12-17 12:00 211003083 Skultuna AIK (H3) - Västerås IBS (H3) 3 - 10 Andreas Larsson, Daniel Östling GA Hallen
2016-12-17 13:30 211003084 Tillberga IK Ung (H3) - Skogsgymnastikens IBS (H3) 10 - 4 Juha Vanninen, Mårten Hanold Tillberga Sporthall
2016-12-21 20:15 211003081 Köpings BF Boboll (H3) - Köpings IS (H3) 7 - 12 Juha Vanninen, Mårten Hanold Ullvihallen
2017-01-03 20:15 211003086 Westerås IBK (H3) - Köpings BF Boboll (H3) 7 - 9 Andreas Larsson, Daniel Östling Fryxelska Skolan
2017-01-07 15:45 211003088 Köpings IS (H3) - Skultuna AIK (H3) 15 - 4 Thomas Kallin, Tobias Söderberg Karlbergshallen (KB-Hallen)
2017-01-07 16:30 211003089 Sala IBF (H3) - Tillberga IK Ung (H3) 9 - 3 Andreas Larsson, Daniel Östling Sala Idrottshall
2017-01-08 16:00 211003087 Sala Silverstaden IBK (H3) - Råby BK (H3) 16 - 0 Andreas Larsson, Daniel Östling Sala Idrottshall
2017-01-28 11:30 211003090 Västerås IBS (H3) - Skogsgymnastikens IBS (H3) 8 - 3 Juha Vanninen, Mårten Hanold Kristiansborgshallen
2017-01-13 19:00 211003095 Skogsgymnastikens IBS (H3) - Köpings IS (H3) 2 - 18 , Per Ryman Klackbergsgården
2017-01-14 11:30 211003091 Köpings BF Boboll (H3) - Virsbo IF (H3) 6 - 5 Amelin Begovic, Mathias Johansson Ullvihallen
2017-01-14 12:00 211003093 Skultuna AIK (H3) - Westerås IBK (H3) 7 - 5 , Tobias Söderberg GA Hallen
2017-01-15 13:00 211003094 Tillberga IK Ung (H3) - Sala Silverstaden IBK (H3) 3 - 8 Henrik Syversen, Gerry Törnqvist Tillberga Sporthall
2017-01-15 15:00 211003096 Västerås IBS (H3) - Sala IBF (H3) 10 - 6 Juha Vanninen, Mårten Hanold Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2017-01-17 20:15 211003100 Westerås IBK (H3) - Skogsgymnastikens IBS (H3) 11 - 8 Thomas Kallin, Tobias Söderberg Fryxelska Skolan
2017-01-21 16:00 211003098 Köpings BF Boboll (H3) - Skultuna AIK (H3) 6 - 6 Ej offentliggjord, Mathias Johansson Ullvihallen
2017-01-21 16:45 211003102 Köpings IS (H3) - Sala IBF (H3) WO (5 - 0) Fernando Rocabado Karlbergshallen (KB-Hallen)
2017-01-22 17:00 211003097 Virsbo IF (H3) - Råby BK (H3) 6 - 10 Fernando Rocabado, Gerry Törnqvist Tennishallen
2017-01-22 18:30 211003101 Sala Silverstaden IBK (H3) - Västerås IBS (H3) 16 - 2 Daniel Östling, Dan Barthlen Sala Idrottshall
2017-01-27 19:00 211003105 Skogsgymnastikens IBS (H3) - Köpings BF Boboll (H3) 5 - 2 Lars Flink, Tomas Karlsson Klackbergsgården
2017-01-28 12:00 211003103 Skultuna AIK (H3) - Virsbo IF (H3) 3 - 6 Henrik Zegelsson, Krister Eklund GA Hallen
2017-01-28 17:15 211003108 Köpings IS (H3) - Sala Silverstaden IBK (H3) 8 - 8 Daniel Östling, Juha Vanninen Karlbergshallen (KB-Hallen)
2017-01-29 12:00 211003104 Tillberga IK Ung (H3) - Råby BK (H3) 7 - 10 Ej offentliggjord, Gerry Törnqvist Tillberga Sporthall
2017-01-30 20:00 211003107 Sala IBF (H3) - Westerås IBK (H3) 6 - 3 Jonas Ahlin, Mårten Hanold Sala Idrottshall
2017-02-07 20:15 211003114 Westerås IBK (H3) - Sala Silverstaden IBK (H3) 9 - 16 Fernando Rocabado, Daniel Östling Fryxelska Skolan
2017-02-11 12:00 211003110 Skultuna AIK (H3) - Skogsgymnastikens IBS (H3) WO (5 - 0) Fernando Rocabado, Daniel Östling GA Hallen
2017-02-11 12:00 211003111 Råby BK (H3) - Västerås IBS (H3) 12 - 9 Råbyhallen
2017-02-11 17:30 211003112 Köpings BF Boboll (H3) - Sala IBF (H3) 8 - 8 Pertti Nikka, Ej offentliggjord Ullvihallen
2017-02-12 17:00 211003109 Virsbo IF (H3) - Tillberga IK Ung (H3) 9 - 11 Ej offentliggjord, Camilla Eriksson Tennishallen
2017-02-17 19:00 211003115 Skogsgymnastikens IBS (H3) - Virsbo IF (H3) 10 - 6 Fernando Rocabado, Daniel Östling Klackbergsgården
2017-02-17 19:30 211003117 Sala IBF (H3) - Skultuna AIK (H3) 4 - 4 Henrik Syversen, Jonas Ahlin Sala Idrottshall
2017-02-18 17:15 211003118 Köpings IS (H3) - Råby BK (H3) 16 - 9 Ej offentliggjord, Thomas Kallin Karlbergshallen (KB-Hallen)
2017-02-19 15:30 211003116 Västerås IBS (H3) - Tillberga IK Ung (H3) 10 - 10 Fernando Rocabado, Daniel Östling Kristiansborgshallen
2017-02-19 16:30 211003119 Sala Silverstaden IBK (H3) - Köpings BF Boboll (H3) 21 - 1 Mathias Johansson, Roger Nilsson Sala Idrottshall
2017-02-24 19:00 211003122 Skogsgymnastikens IBS (H3) - Sala IBF (H3) 13 - 6 Mikael Jansson, Camilla Eriksson Klackbergsgården
2017-02-25 12:00 211003124 Skultuna AIK (H3) - Sala Silverstaden IBK (H3) 5 - 14 Ej offentliggjord, Juha Vanninen GA Hallen
2017-02-25 14:30 211003125 Råby BK (H3) - Westerås IBK (H3) 11 - 8 Lars Flink, Tomas Karlsson Råbyhallen
2017-02-26 12:00 211003123 Tillberga IK Ung (H3) - Köpings IS (H3) 5 - 12 Ej offentliggjord, Juha Vanninen Tillberga Sporthall
2017-02-26 17:00 211003121 Virsbo IF (H3) - Västerås IBS (H3) 9 - 5 Ej offentliggjord, Juha Vanninen Tennishallen
2017-02-28 20:15 211003130 Westerås IBK (H3) - Tillberga IK Ung (H3) 11 - 12 Dan Barthlen, Tobias Söderberg Fryxelska Skolan
2017-03-04 11:30 211003132 Köpings BF Boboll (H3) - Råby BK (H3) 3 - 9 Juha Vanninen, Daniel Östling Ullvihallen
2017-03-05 11:00 211003129 Sala Silverstaden IBK (H3) - Skogsgymnastikens IBS (H3) 23 - 5 Dan Barthlen, Ej offentliggjord Sala Idrottshall
2017-03-05 16:45 211003128 Köpings IS (H3) - Västerås IBS (H3) 7 - 7 , Tomas Karlsson Karlbergshallen (KB-Hallen)
2017-03-12 18:00 211003127 Sala IBF (H3) - Virsbo IF (H3) 5 - 2 Gerry Törnqvist, Fernando Rocabado Sala Idrottshall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Sala Silverstaden IBK (H3) 20 18 2 0 303-94 209 56
2. Köpings IS (H3) 20 17 3 0 273-116 157 54
3. Råby BK (H3) 20 13 2 5 171-172 -1 41
4. Skultuna AIK (H3) 20 10 2 8 141-142 -1 32
5. Tillberga IK Ung (H3) 20 8 3 9 168-194 -26 27
6. Köpings BF Boboll (H3) 20 7 2 11 114-161 -47 23
7. Västerås IBS (H3) 20 6 3 11 147-178 -31 21
8. Sala IBF (H3) 20 6 2 12 107-144 -37 20
9. Skogsgymnastikens IBS (H3) 20 5 2 13 128-206 -78 17
10. Westerås IBK (H3) 20 5 0 15 150-203 -53 15
11. Virsbo IF (H3) 20 4 1 15 121-213 -92 13
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis