Herrar Division 4 (2016/17)

Gruppspel
Herrar Division 4 Västra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-09-30 19:00 181400005 Koppoms IK - Stavnäs IK 3 - 7 Sören Axelsson, Leif Lillberg Gillevihallen
2016-09-30 20:00 181400001 Dotteviks IF - SK Sifhälla 9 - 2 Bosse Andersson, Raimon Strömberg Strandhallen
2016-09-30 20:00 Ändring 12-5 till målskytt R.Spets 181400003 Åmotfors IF - Åmåls IBK U 18 - 5 Fredric Westberg, Lars Room Gärdeshallen
2016-10-01 11:30 181400004 Lennartsfors IF - Grums IBK U 12 - 3 Fredric Westberg, Leif Lillberg Årjängs Sporthall A
2016-10-01 17:00 181400002 Arvika IBF U - BKI Sunnanå 7 - 4 Roger Nilsson, Peter Berntsson Strandhallen
2016-10-07 19:30 181400006 SK Sifhälla - Koppoms IK 4 - 4 Peter Oredsson, Christoffer Risberg Tegnérhallen
2016-10-07 19:30 181400009 Åmåls IBK U - Arvika IBF U 2 - 10 Leif Pettersson, Fredric Westberg Karlbergshallen Åmål
2016-10-07 19:30 181400010 BKI Sunnanå - Dotteviks IF 1 - 6 Tobias Jäderqvist, Philip Aronsson-Elffors Sannerudshallen
2016-10-07 20:00 181400007 Stavnäs IK - Lennartsfors IF 4 - 2 Peter Berntsson, Lars Room Strandhallen
2016-10-09 12:00 181400008 Grums IBK U - Åmotfors IF 5 - 9 Mattias Pettersson, Raimon Strömberg Grums Sporthall
2016-10-14 19:00 181400015 Koppoms IK - Lennartsfors IF 3 - 7 Lars Room, Peter Berntsson Gillevihallen
2016-10-14 19:30 181400011 SK Sifhälla - BKI Sunnanå 5 - 7 Mikael Kolleryd, Leif Pettersson Tegnérhallen
2016-10-14 20:00 Assist ändrad på 6-8. Emil Granander. 181400014 Åmotfors IF - Stavnäs IK 6 - 8 Morgan Vallberg, Bosse Andersson Gärdeshallen
2016-10-15 18:30 181400012 Dotteviks IF - Åmåls IBK U 13 - 2 Nicklas Mattsson, Pontus Huatorpet Strandhallen
2016-10-16 16:30 181400013 Arvika IBF U - Grums IBK U 4 - 4 Lars Room, Peter Berntsson Arvika Sporthall
2016-10-21 19:00 181400019 Koppoms IK - Åmåls IBK U 4 - 3 Lars Room, Mikael Kolleryd Gillevihallen
2016-10-21 20:00 181400016 Arvika IBF U - SK Sifhälla 13 - 5 Nicklas Mattsson, Raimon Strömberg Strandhallen
2016-10-21 20:00 181400017 Åmotfors IF - Dotteviks IF 5 - 8 Leif Lillberg, Stefan Elmersson Gärdeshallen
2016-10-21 20:00 181400020 Stavnäs IK - Grums IBK U 11 - 8 Markus Efraimsson, Pontus Huatorpet Arvika Sporthall
2016-10-22 11:30 181400018 Lennartsfors IF - BKI Sunnanå 4 - 3 Lars Room, Peter Berntsson Årjängs Sporthall A
2016-11-04 19:30 181400023 Åmåls IBK U - Lennartsfors IF 2 - 5 Christian Ragnevi, Leif Pettersson Karlbergshallen Åmål
2016-11-04 19:30 181400024 BKI Sunnanå - Åmotfors IF 5 - 7 Albin Jakobsson, Christoffer Risberg Sannerudshallen
2016-11-04 19:30 181400025 SK Sifhälla - Stavnäs IK 8 - 6 Raimon Strömberg, Sven-Olov Berggren Tegnérhallen
2016-11-04 20:00 181400021 Dotteviks IF - Arvika IBF U 3 - 0 Leif Lillberg, Stefan Elmersson Strandhallen
2016-11-06 16:00 181400022 Grums IBK U - Koppoms IK 10 - 3 Raimon Strömberg, Sven-Olov Berggren Grums Sporthall
2016-11-11 19:00 181400028 Koppoms IK - Dotteviks IF 1 - 16 Leif Lillberg, Stefan Elmersson Gillevihallen
2016-11-11 20:00 181400026 Åmotfors IF - SK Sifhälla 6 - 5 Lars Room, Fredric Westberg Gärdeshallen
2016-11-11 20:00 181400029 Stavnäs IK - BKI Sunnanå 9 - 7 Claes Knutsson, Philip Aronsson-Elffors Strandhallen
2016-11-12 11:30 181400027 Lennartsfors IF - Arvika IBF U 5 - 4 Lars Room, Fredric Westberg Årjängs Sporthall A
2016-11-12 16:30 181400030 Grums IBK U - Åmåls IBK U 11 - 6 Andreas Norberg, Mattias Pettersson Grums Sporthall
2016-11-25 19:00 181400035 SK Sifhälla - Grums IBK U 3 - 3 Oskar Sundin, Oscar Ryen Tegnérhallen
2016-11-25 19:30 181400034 BKI Sunnanå - Koppoms IK 12 - 5 Claes Knutsson, Erik Ejerfeldt Sannerudshallen
2016-11-25 20:00 181400031 Dotteviks IF - Lennartsfors IF 7 - 1 Leif Lillberg, Stefan Elmersson Strandhallen
2016-11-26 12:15 181400033 Åmåls IBK U - Stavnäs IK 5 - 6 Mikael Kolleryd, Leif Pettersson Karlbergshallen Åmål
2016-11-27 17:00 181400032 Arvika IBF U - Åmotfors IF 4 - 5 Nicklas Mattsson, Mikael Kolleryd Arvika Sporthall
2016-12-02 19:00 Ändringar:
0-1 målet: Emil Granander i stället för Jonas Karlsson.
0-8 assisten: Gustav Ränkeskog i stället för Jonas Karlsson.
0-13 målet: Patric Johnsson i stället för Richard Myhrman Nilsson.
0-13 assisten: Reidar Spets i stället för Martin Richardsson.
181400037 Koppoms IK - Åmotfors IF 0 - 16 Lars Room, Mikael Kolleryd Gillevihallen
2016-12-02 20:00 181400038 Stavnäs IK - Arvika IBF U 3 - 6 Nicklas Mattsson, Raimon Strömberg Arvika Sporthall
2016-12-03 11:30 181400036 Lennartsfors IF - SK Sifhälla 2 - 10 Lars Room, Peter Berntsson Årjängs Sporthall A
2016-12-03 15:30 181400040 Åmåls IBK U - BKI Sunnanå 5 - 7 Björn Svensson, Raimon Strömberg Karlbergshallen Åmål
2016-12-03 18:00 181400039 Grums IBK U - Dotteviks IF 4 - 11 Alfred Särnehed, Mattias Pettersson Grums Sporthall
2016-12-16 19:00 181400045 SK Sifhälla - Åmåls IBK U 8 - 0 Nicklas Mattsson, Leif Pettersson Tegnérhallen
2016-12-16 19:30 181400044 BKI Sunnanå - Grums IBK U 3 - 4 Alfred Särnehed, Adam Haglund Sannerudshallen
2016-12-16 20:00 181400041 Dotteviks IF - Stavnäs IK 9 - 5 David Granström, Nicklas Johansson Strandhallen
2016-12-16 20:00 181400043 Åmotfors IF - Lennartsfors IF 5 - 1 Leif Lillberg, Stefan Elmersson Gärdeshallen
2016-12-17 17:30 181400042 Arvika IBF U - Koppoms IK 19 - 1 Lars Room, Mikael Kolleryd Strandhallen
2017-01-05 19:30 181400050 SK Sifhälla - Dotteviks IF 8 - 2 Robert Andersson, Leif Pettersson Tegnérhallen
2017-01-06 19:30 181400049 BKI Sunnanå - Arvika IBF U 4 - 7 Henrik Eklund, Oscar Ryen Sannerudshallen
2017-01-07 13:30 181400047 Grums IBK U - Lennartsfors IF 9 - 2 Mikael Kolleryd, Lucas Nilsson Grums Sporthall
2017-01-07 18:00 181400046 Stavnäs IK - Koppoms IK 6 - 1 Lars Room, Peter Berntsson Strandhallen
2017-01-08 15:30 181400048 Åmåls IBK U - Åmotfors IF 6 - 7 Bo Olsson, Björn Svensson Karlbergshallen Åmål
2017-01-13 19:00 181400055 Koppoms IK - SK Sifhälla 0 - 4 Leif Lillberg, Stefan Elmersson Gillevihallen
2017-01-13 20:00 181400053 Åmotfors IF - Grums IBK U 5 - 2 Nicklas Mattsson, Sören Axelsson Gärdeshallen
2017-01-14 11:30 181400054 Lennartsfors IF - Stavnäs IK 3 - 8 Leif Lillberg, Stefan Elmersson Årjängs Sporthall A
2017-01-14 16:30 181400051 Dotteviks IF - BKI Sunnanå 15 - 5 Andreas Norberg, Mattias Pettersson Strandhallen
2017-01-15 18:30 181400052 Arvika IBF U - Åmåls IBK U 8 - 3 Leif Lillberg, Stefan Elmersson Strandhallen
2017-01-20 19:30 181400060 BKI Sunnanå - SK Sifhälla 6 - 17 Henrik Eklund, Erik Ejerfeldt Sannerudshallen
2017-01-20 20:00 181400057 Stavnäs IK - Åmotfors IF 7 - 7 Lars Room, Fredric Westberg Strandhallen
2017-01-21 11:30 181400056 Lennartsfors IF - Koppoms IK 8 - 1 Lars Room, Peter Berntsson Årjängs Sporthall A
2017-01-22 14:30 181400059 Åmåls IBK U - Dotteviks IF 3 - 6 Nicklas Mattsson, Albin Jakobsson Karlbergshallen Åmål
2017-01-22 19:00 181400058 Grums IBK U - Arvika IBF U 5 - 3 Nicklas Mattsson, Albin Jakobsson Grums Sporthall
2017-01-27 19:30 181400064 BKI Sunnanå - Lennartsfors IF 10 - 2 Fredric Westberg, Andreas Norberg Sannerudshallen
2017-01-27 20:00 181400061 Dotteviks IF - Åmotfors IF 6 - 5 Nicklas Mattsson, Raimon Strömberg Strandhallen
2017-01-27 20:00 181400065 SK Sifhälla - Arvika IBF U 8 - 3 Alfred Särnehed, Adam Haglund Tegnérhallen
2017-01-29 13:30 181400062 Grums IBK U - Stavnäs IK 5 - 6 Raimon Strömberg, Oskar Sundin Grums Sporthall
2017-02-25 15:00 181400063 Åmåls IBK U - Koppoms IK WO (5 - 0) Marcus Kjellström, Ronny Malmgren Karlbergshallen Åmål
2017-02-03 19:00 181400069 Koppoms IK - Grums IBK U 6 - 12 Mattias Pettersson, Tobias Jäderqvist Gillevihallen
2017-02-03 20:00 181400066 Arvika IBF U - Dotteviks IF 8 - 4 Sören Axelsson, Mikael Kolleryd Arvika Sporthall
2017-02-03 20:00 181400067 Åmotfors IF - BKI Sunnanå 5 - 4 Leif Lillberg, Stefan Elmersson Gärdeshallen
2017-02-04 11:30 181400068 Lennartsfors IF - Åmåls IBK U 3 - 1 Lars Room, Peter Berntsson Årjängs Sporthall A
2017-02-04 19:00 181400070 Stavnäs IK - SK Sifhälla 9 - 8 Stefan Elmersson, Leif Lillberg Strandhallen
2017-02-10 19:30 181400074 BKI Sunnanå - Stavnäs IK 7 - 7 Peter Oredsson, Christoffer Risberg Sannerudshallen
2017-02-10 19:30 181400075 SK Sifhälla - Åmotfors IF 3 - 5 Mikael Kolleryd, Lucas Nilsson Tegnérhallen
2017-02-11 17:00 181400071 Dotteviks IF - Koppoms IK 15 - 2 Lars Room, Bosse Andersson Strandhallen
2017-02-12 15:30 181400073 Åmåls IBK U - Grums IBK U 7 - 6 Nicklas Mattsson, Leif Pettersson Karlbergshallen Åmål
2017-02-12 16:30 181400072 Arvika IBF U - Lennartsfors IF 9 - 4 Leif Lillberg, Stefan Elmersson Strandhallen
2017-02-17 19:00 181400078 Koppoms IK - BKI Sunnanå 0 - 6 Lars Room, Mikael Kolleryd Gillevihallen
2017-02-17 20:00 181400076 Åmotfors IF - Arvika IBF U 3 - 6 Leif Lillberg, Stefan Elmersson Gärdeshallen
2017-02-17 20:00 181400079 Stavnäs IK - Åmåls IBK U 10 - 3 Nicklas Mattsson, Sören Axelsson Strandhallen
2017-02-18 11:30 181400077 Lennartsfors IF - Dotteviks IF 2 - 11 Raimon Strömberg, Oskar Sundin Årjängs Sporthall A
2017-02-26 13:00 181400080 Grums IBK U - SK Sifhälla 10 - 5 Nicklas Mattsson, Bo Olsson Grums Sporthall
2017-02-27 19:45 181400084 BKI Sunnanå - Åmåls IBK U 10 - 6 Ragnar Clarström, Adam Nilsson Sannerudshallen
2017-03-03 19:30 181400085 SK Sifhälla - Lennartsfors IF 9 - 1 Leif Pettersson, Raimon Strömberg Tegnérhallen
2017-03-03 20:00 181400082 Arvika IBF U - Stavnäs IK 6 - 5 Leif Lillberg, Stefan Elmersson Arvika Sporthall
2017-03-03 20:00 181400083 Åmotfors IF - Koppoms IK 6 - 3 Lars Room, Peter Berntsson Gärdeshallen
2017-03-04 16:30 181400081 Dotteviks IF - Grums IBK U 16 - 4 Nicklas Mattsson, Sören Axelsson Strandhallen
2017-03-11 13:00 181400086 Lennartsfors IF - Åmotfors IF 4 - 5 Bo Olsson, Björn Svensson Årjängs Sporthall A
2017-03-11 13:00 181400087 Koppoms IK - Arvika IBF U 0 - 13 Leif Lillberg, Stefan Elmersson Gillevihallen
2017-03-11 13:00 181400088 Stavnäs IK - Dotteviks IF 4 - 4 Andreas Norberg, Mattias Pettersson Arvika Sporthall
2017-03-11 13:00 181400089 Grums IBK U - BKI Sunnanå 8 - 6 Ragnar Clarström, Adam Nilsson Grums Sporthall
2017-03-11 13:00 181400090 Åmåls IBK U - SK Sifhälla 6 - 2 Erik Bergström, Christoffer Risberg Karlbergshallen Åmål
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Dotteviks IF 18 15 1 (0) 2 161-62 99 46
2. Åmotfors IF 18 13 1 (0) 4 125-82 43 40
3. Arvika IBF U 18 12 1 (0) 5 130-68 62 37
4. Stavnäs IK 18 11 3 (0) 4 121-98 23 36
5. SK Sifhälla 18 8 2 (0) 8 114-92 22 26
6. Grums IBK U 18 8 2 (0) 8 113-118 -5 26
7. Lennartsfors IF 18 7 0 (0) 11 68-104 -36 21
8. BKI Sunnanå 18 6 1 (0) 11 107-119 -12 19
9. Åmåls IBK U 18 3 0 (0) 15 70-134 -64 9
10. Koppoms IK 18 1 1 (0) 16 37-169 -132 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar Division 4 Östra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-09-30 18:00 181401005 Olsäters SK - Åsmyra IBK 5 - 8 Jörgen Jönsson, Nicklas Johansson Deje Sporthall A
2016-09-30 19:30 181401002 Storfors IBF - Munkfors IBK 6 - 2 Jörgen Grändefors, Johnny Mizser Storfors Sporthall
2016-09-30 19:30 181401003 IFK Väse U - SK Örnen 1 - 9 Peter Oredsson, Christoffer Risberg Väse Sporthall
2016-10-01 13:00 181401004 Hertzöga BK - Filipstad IBK U 19 - 0 Erik Ejerfeldt, Pierre Strand Ilandaskolan
2016-10-01 16:00 181401001 Karlstads IBK - Hultsberg/Björkås IBF U 2 - 5 Alfred Särnehed, Adam Haglund Stavdal Hyrcity Arena
2016-10-07 19:00 181401010 Munkfors IBK - Karlstads IBK 12 - 9 Jörgen Jönsson, Sven-Olov Berggren Forsnäshallen
2016-10-07 19:30 181401007 Åsmyra IBK - Hertzöga BK 4 - 5 Adrian Blomquist, Robert Andersson Grossbolshallen
2016-10-07 20:00 181401009 SK Örnen - Storfors IBF 4 - 4 Adam Haglund, Christoffer Frykestam Molkoms Sporthall
2016-10-09 13:00 181401006 Hultsberg/Björkås IBF U - Olsäters SK 6 - 2 Albin Jakobsson, Robert Andersson Stavdal Hyrcity Arena
2016-10-09 13:00 181401008 Filipstad IBK U - IFK Väse U 11 - 5 Jörgen Grändefors, Timmy Samuelsson Spångbergshallen
2016-10-14 19:30 181401011 Hultsberg/Björkås IBF U - Munkfors IBK 5 - 3 Alfred Särnehed, Adam Haglund Klubbhuset Arena
2016-10-14 19:30 181401013 Storfors IBF - Filipstad IBK U 5 - 8 Johnny Mizser, Andreas Norberg Storfors Sporthall
2016-10-14 19:30 181401014 IFK Väse U - Åsmyra IBK 4 - 9 Peter Oredsson, Christoffer Risberg Väse Sporthall
2016-10-14 20:00 181401015 Olsäters SK - Hertzöga BK 6 - 3 Robert Andersson, Adrian Blomquist Deje Sporthall A
2016-10-15 16:30 181401012 Karlstads IBK - SK Örnen 2 - 11 Henrik Eklund, Oscar Ryen Stavdal Hyrcity Arena
2016-10-21 19:30 181401016 Storfors IBF - Hultsberg/Björkås IBF U WO (5 - 0) Storfors Sporthall
2016-10-21 19:30 181401017 IFK Väse U - Karlstads IBK 7 - 5 Alfred Särnehed, Henrik Eklund Väse Sporthall
2016-10-21 20:00 181401019 Olsäters SK - SK Örnen 5 - 5 Jörgen Jönsson, Nicklas Johansson Deje Sporthall A
2016-10-22 17:15 181401018 Hertzöga BK - Munkfors IBK 7 - 4 Peter Oredsson, Christoffer Risberg Ilandaskolan
2016-10-23 15:30 181401020 Åsmyra IBK - Filipstad IBK U 4 - 5 Robert Andersson, Alfred Särnehed Grossbolshallen
2016-10-28 20:15 181401023 SK Örnen - Hertzöga BK 6 - 3 Jörgen Grändefors, Jörgen Jönsson Molkoms Sporthall
2016-10-30 13:00 181401022 Filipstad IBK U - Olsäters SK 8 - 7 Mark Morén, Pierre Strand Spångbergshallen
2016-10-30 13:15 181401025 Hultsberg/Björkås IBF U - Åsmyra IBK 6 - 5 Alfred Särnehed, Mattias Pettersson Stavdal Hyrcity Arena
2016-10-30 15:00 181401024 Munkfors IBK - IFK Väse U 18 - 1 Sören Axelsson, Christoffer Risberg Forsnäshallen
2016-10-30 18:00 181401021 Karlstads IBK - Storfors IBF 1 - 6 David Granström, Nicklas Johansson Stavdal Hyrcity Arena
2016-11-05 17:30 181401028 Olsäters SK - Karlstads IBK 3 - 3 Roger Nilsson, Jörgen Jönsson Deje Sporthall A
2016-11-11 19:30 181401026 IFK Väse U - Hultsberg/Björkås IBF U 3 - 5 Krister Eklund, Raimon Strömberg Väse Sporthall
2016-11-11 19:30 181401029 Åsmyra IBK - Munkfors IBK 4 - 6 Sören Axelsson, Erik Ejerfeldt Grossbolshallen
2016-11-11 19:30 181401030 Filipstad IBK U - SK Örnen 2 - 3 Johnny Mizser, Gabriel Gunnarsson Spångbergshallen
2016-11-11 20:15 181401027 Hertzöga BK - Storfors IBF 6 - 7 Mikael Kolleryd, Alfred Särnehed Ilandaskolan
2016-11-18 19:30 181401031 Karlstads IBK - Hertzöga BK 6 - 9 Percy Lundkvist, Erik Ejerfeldt Klubbhuset Arena
2016-11-18 19:30 181401032 Storfors IBF - IFK Väse U 12 - 3 Mark Morén, Pierre Strand Storfors Sporthall
2016-11-18 20:00 181401033 SK Örnen - Åsmyra IBK 8 - 4 Andreas Norberg, Adam Nilsson Molkoms Sporthall
2016-11-26 15:00 181401034 Munkfors IBK - Olsäters SK 5 - 11 Robert Andersson, Adrian Blomquist Forsnäshallen
2016-12-11 17:30 181401035 Hultsberg/Björkås IBF U - Filipstad IBK U 9 - 4 Christoffer Risberg, Gabriel Gunnarsson Klubbhuset Arena
2016-12-02 20:00 181401037 Olsäters SK - IFK Väse U 4 - 3 Lucas Nilsson, Philip Aronsson-Elffors Deje Sporthall A
2016-12-03 17:15 181401036 Hertzöga BK - Hultsberg/Björkås IBF U 5 - 0 Nicklas Mattsson, Mikael Kolleryd Ilandaskolan
2016-12-04 13:00 181401039 Filipstad IBK U - Karlstads IBK 6 - 6 Johnny Mizser, Gabriel Gunnarsson Spångbergshallen
2016-12-09 19:30 181401038 Åsmyra IBK - Storfors IBF 4 - 10 Andreas Norberg, Adrian Blomquist Storfors Sporthall
2016-12-21 19:30 181401040 SK Örnen - Munkfors IBK 11 - 6 Alfred Särnehed, Adam Haglund Molkoms Sporthall
2016-12-16 19:30 181401042 Storfors IBF - Olsäters SK 8 - 3 Johnny Mizser, Gabriel Gunnarsson Storfors Sporthall
2016-12-16 19:30 181401043 IFK Väse U - Hertzöga BK 4 - 14 Peter Oredsson, Christoffer Risberg Väse Sporthall
2016-12-17 16:30 181401045 Hultsberg/Björkås IBF U - SK Örnen 2 - 2 Oskar Sundin, Oscar Ryen Stavdal Hyrcity Arena
2016-12-18 18:00 181401041 Karlstads IBK - Åsmyra IBK 0 - 5 Andreas Norberg, Adam Haglund Colorama Arena
2017-01-25 20:00 181401044 Munkfors IBK - Filipstad IBK U 11 - 12 Alfred Särnehed, Adam Haglund Forsnäshallen
2017-01-06 19:00 181401049 Munkfors IBK - Storfors IBF 9 - 6 Nicklas Mattsson, Sören Axelsson Forsnäshallen
2017-01-07 15:00 181401048 SK Örnen - IFK Väse U 10 - 3 Tim Sandström, Jan Sandström Molkoms Sporthall
2017-01-08 11:00 181401050 Hultsberg/Björkås IBF U - Karlstads IBK 6 - 6 Sören Axelsson, Pontus Huatorpet Colorama Arena
2017-01-08 13:00 181401047 Filipstad IBK U - Hertzöga BK 4 - 12 Johnny Mizser, Gabriel Gunnarsson Spångbergshallen
2017-01-08 16:00 181401046 Åsmyra IBK - Olsäters SK 7 - 1 Oskar Sundin, Erik Ejerfeldt Grossbolshallen
2017-01-13 19:30 181401052 Storfors IBF - SK Örnen 3 - 2 David Granström, Nicklas Johansson Storfors Sporthall
2017-01-13 19:30 181401053 IFK Väse U - Filipstad IBK U 2 - 4 Alfred Särnehed, Adam Haglund Väse Sporthall
2017-01-14 14:00 181401055 Olsäters SK - Hultsberg/Björkås IBF U 5 - 4 Peter Oredsson, Christoffer Risberg Deje Sporthall A
2017-01-14 14:45 181401051 Karlstads IBK - Munkfors IBK 7 - 5 Robert Andersson, Adrian Blomquist Stavdal Hyrcity Arena
2017-01-15 11:30 181401054 Hertzöga BK - Åsmyra IBK 8 - 6 Alfred Särnehed, Adam Haglund Ilandaskolan
2017-01-20 19:00 181401060 Munkfors IBK - Hultsberg/Björkås IBF U 6 - 7 Tim Sandström, Robin Särén Forsnäshallen
2017-01-20 19:30 181401057 Åsmyra IBK - IFK Väse U 10 - 8 Johan Carlsson, Raimon Strömberg Grossbolshallen
2017-01-20 20:15 181401056 Hertzöga BK - Olsäters SK 11 - 3 Amanda Törner, Tobias Jäderqvist Ilandaskolan
2017-01-20 20:15 181401059 SK Örnen - Karlstads IBK 7 - 3 Claes Knutsson, Philip Aronsson-Elffors Molkoms Sporthall
2017-01-22 13:00 181401058 Filipstad IBK U - Storfors IBF 4 - 12 David Granström, Jari Marjetta Spångbergshallen
2017-01-27 19:00 181401064 Munkfors IBK - Hertzöga BK 11 - 7 Peter Oredsson, Christoffer Risberg Forsnäshallen
2017-01-27 19:30 181401065 Hultsberg/Björkås IBF U - Storfors IBF 3 - 3 Albin Jakobsson, Lars Larsson Klubbhuset Arena
2017-01-27 20:00 181401063 SK Örnen - Olsäters SK 7 - 1 Nicklas Johansson, Fredrik Knutsson Molkoms Sporthall
2017-01-28 13:00 181401062 Filipstad IBK U - Åsmyra IBK 6 - 7 Tim Sandström, Robin Särén Spångbergshallen
2017-01-28 16:15 181401061 Karlstads IBK - IFK Väse U 7 - 4 Alfred Särnehed, Adam Haglund Stavdal Hyrcity Arena
2017-02-03 19:30 181401066 Storfors IBF - Karlstads IBK 11 - 2 Johnny Mizser, Gabriel Gunnarsson Storfors Sporthall
2017-02-03 19:30 181401067 IFK Väse U - Munkfors IBK 5 - 4 Alfred Särnehed, Adam Haglund Väse Sporthall
2017-02-03 19:30 181401069 Olsäters SK - Filipstad IBK U 4 - 5 Christoffer Risberg, Oskar Sundin Deje Sporthall A
2017-02-03 19:30 181401070 Åsmyra IBK - Hultsberg/Björkås IBF U 5 - 10 Claes Knutsson, Philip Aronsson-Elffors Grossbolshallen
2017-02-04 17:15 181401068 Hertzöga BK - SK Örnen 4 - 5 Peter Strömbäck, Jonas Snäll Ilandaskolan
2017-02-10 19:30 181401071 Karlstads IBK - Olsäters SK 8 - 5 Henrik Eklund, Erik Ejerfeldt Stavdal Hyrcity Arena
2017-02-10 19:30 181401072 Storfors IBF - Hertzöga BK 6 - 6 Christoffer Frykestam, Erik Bergström Storfors Sporthall
2017-02-11 14:00 181401073 SK Örnen - Filipstad IBK U 10 - 4 Johnny Mizser, Gabriel Gunnarsson Molkoms Sporthall
2017-02-11 16:15 181401075 Hultsberg/Björkås IBF U - IFK Väse U 13 - 2 Mikael Kolleryd, Adrian Blomquist Stavdal Hyrcity Arena
2017-02-16 20:15 181401074 Munkfors IBK - Åsmyra IBK 5 - 4 Linus Larsson, Nicklas Johansson Forsnäshallen
2017-02-24 19:30 181401076 IFK Väse U - Storfors IBF 3 - 12 Nicklas Johansson, Raimon Strömberg Väse Sporthall
2017-02-24 19:30 181401079 Åsmyra IBK - SK Örnen 5 - 8 Robert Andersson, Adrian Blomquist Grossbolshallen
2017-02-24 19:30 181401080 Filipstad IBK U - Hultsberg/Björkås IBF U 3 - 7 Johnny Mizser, Philip Aronsson-Elffors Spångbergshallen
2017-02-24 20:00 181401078 Olsäters SK - Munkfors IBK 7 - 6 Peter Oredsson, Christoffer Risberg Deje Sporthall A
2017-02-26 13:00 181401077 Hertzöga BK - Karlstads IBK 6 - 4 Robert Andersson, Gabriel Gunnarsson Ilandaskolan
2017-03-03 19:30 181401082 Storfors IBF - Åsmyra IBK 13 - 1 Albin Jakobsson, Lars Larsson Storfors Sporthall
2017-03-03 19:30 181401083 IFK Väse U - Olsäters SK 1 - 2 Adam Haglund, Erik Ejerfeldt Väse Sporthall
2017-03-04 15:00 181401084 Munkfors IBK - SK Örnen 4 - 12 Peter Oredsson, Christoffer Risberg Forsnäshallen
2017-03-05 16:30 181401085 Hultsberg/Björkås IBF U - Hertzöga BK 3 - 5 Björn Svensson, Raimon Strömberg Colorama Arena
2017-03-05 17:30 181401081 Karlstads IBK - Filipstad IBK U 8 - 3 Nicklas Mattsson, Adam Haglund Stavdal Hyrcity Arena
2017-03-12 15:15 181401089 Filipstad IBK U - Munkfors IBK 5 - 6 Johnny Mizser, Tim Sandström Spångbergshallen
2017-03-12 17:00 181401086 Hertzöga BK - IFK Väse U 13 - 2 Robert Andersson, Adrian Blomquist Ilandaskolan
2017-03-12 17:00 181401087 Olsäters SK - Storfors IBF 4 - 4 Sven-Olov Berggren, Tobias Jäderqvist Deje Sporthall A
2017-03-12 17:00 181401088 Åsmyra IBK - Karlstads IBK 8 - 10 Nicklas Mattsson, Christoffer Risberg Grossbolshallen
2017-03-12 17:00 181401090 SK Örnen - Hultsberg/Björkås IBF U 10 - 5 Linus Larsson, Nicklas Johansson Molkoms Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. SK Örnen 18 14 3 (0) 1 130-61 69 45
2. Storfors IBF 18 12 4 (0) 2 133-65 68 40
3. Hertzöga BK 18 12 1 (0) 5 143-81 62 37
4. Hultsberg/ Björkås IBF U 18 10 3 (0) 5 96-76 20 33
5. Filipstad IBK U 18 7 1 (0) 10 94-137 -43 22
6. Munkfors IBK 18 7 0 (0) 11 123-126 -3 21
7. Olsäters SK 18 6 3 (0) 9 78-102 -24 21
8. Åsmyra IBK 18 6 0 (0) 12 100-118 -18 18
9. Karlstads IBK 18 5 3 (0) 10 89-119 -30 18
10. IFK Väse U 18 2 0 (0) 16 61-162 -101 6
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis