DM Pojkar klass 3 (2016/17)

Gruppspel
P13 grupp 1
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-04-01 09:00 175858001 IBK Östhammar - Sigtuna IF IBK 6 - 3 Maximilian Halvarsson, Erik Andersson IFU Arena - Upplands Energi
2017-04-01 09:50 175858002 IK Sirius IBK - Lamadjurets AIBC 5 - 1 Maximilian Halvarsson, Erik Andersson IFU Arena - Upplands Energi
2017-04-01 10:40 175858003 Lamadjurets AIBC - IBK Östhammar 2 - 6 Maximilian Halvarsson, Erik Andersson IFU Arena - Upplands Energi
2017-04-01 11:30 175858004 IK Sirius IBK - Sigtuna IF IBK 4 - 0 Maximilian Halvarsson, Erik Andersson IFU Arena - Upplands Energi
2017-04-01 00:00 175858006 Lamadjurets AIBC - Sigtuna IF IBK OW (0 - 5) Niklas Arvidsson IFU Arena - Upplands Energi
2017-04-01 12:20 175858005 IBK Östhammar - IK Sirius IBK 4 - 11 Marko Spasic, Niklas Arvidsson IFU Arena - Upplands Energi
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IK Sirius IBK 3 3 0 0 20-5 15 9
2. IBK Östhammar 3 2 0 1 16-16 0 6
3. Sigtuna IF IBK 3 1 0 2 8-10 -2 3
4. Lamadjurets AIBC 3 0 0 3 3-16 -13 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
P13 grupp 2
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-04-01 14:00 175859001 Alunda IBF - Älvkarleby IK 2 - 3 Nick Kyller, Adam Lowén IFU Arena E – Lundqvist EL
2017-04-01 14:50 175859002 Björklinge BK - IFK Dannemora/Österby 2 - 2 Nick Kyller, Adam Lowén IFU Arena E – Lundqvist EL
2017-04-01 15:40 175859003 IFK Dannemora/Österby - Alunda IBF 3 - 2 Victor Flemström, Handrin Thunkvist IFU Arena E – Lundqvist EL
2017-04-01 16:30 175859004 Björklinge BK - Älvkarleby IK 4 - 7 Victor Flemström, Handrin Thunkvist IFU Arena E – Lundqvist EL
2017-04-01 17:20 175859005 Alunda IBF - Björklinge BK 2 - 3 Victor Flemström, Handrin Thunkvist IFU Arena E – Lundqvist EL
2017-04-01 18:10 175859006 IFK Dannemora/Österby - Älvkarleby IK 2 - 2 Victor Flemström, Handrin Thunkvist IFU Arena E – Lundqvist EL
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Älvkarleby IK 3 2 1 0 12-8 4 7
2. IFK Dannemora/ Österby 3 1 2 0 7-6 1 5
3. Björklinge BK 3 1 1 1 9-11 -2 4
4. Alunda IBF 3 0 0 3 6-9 -3 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Slutspel
P13 slutspel
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-04-02 09:00 Kvartsfinal 1 175862002 IBK Östhammar - Björklinge BK 8 - 6 Erik Rosvall, Jan-Olov Cederholm IFU Arena E – Lundqvist EL
2017-04-02 10:15 Kvartsfinal 3 175862004 IFK Dannemora/Ö - Sigtuna IF IBK 7 - 6 e.förl. Erik Rosvall, Jan-Olov Cederholm IFU Arena E – Lundqvist EL
2017-04-02 11:30 Semifinal 1 175862005 IBK Östhammar - Älvkarleby IK 6 - 8 Erik Rosvall, Jan-Olov Cederholm IFU Arena E – Lundqvist EL
2017-04-02 12:45 Semifinal 2 175862006 IFK Dannemora/Ö - IK Sirius IBK 0 - 10 Adam Lowén, Henrik Wallenborg IFU Arena E – Lundqvist EL
2017-04-03 19:20 Final 175862007 IK Sirius IBK - Älvkarleby IK 11 - 1 Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund IFU Arena E – Lundqvist EL

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis