Pojkar Röd Serie 3 (2017/18)

Gruppspel
Pantamera Pojkar Röd Serie 3
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-10-07 13:45 183402002 Karlstad IBF Ungdom 1 - Edebäck IBF/Hagfors IBS 2 - 4 Linus Bergsten, Gabriel Hammarsten Klubbhuset Arena
2017-10-08 10:00 183402004 Karlstad IBF Ungdom 3 - Karlstad IBF Ungdom 2 10 - 2 Oscar Krantz, Erik Schmidt Klubbhuset Arena
2017-10-08 10:00 183402005 Skoghalls IBK Utveckling - GS 86 AIF 0 - 6 Linus Bergsten, Johanna Persson Hammarö Arena
2017-10-06 19:30 183402007 GS 86 AIF - Karlstad IBF Ungdom 3 3 - 5 Olivia Kästel-Sjöman, Felicia Kästel-Sjöman Forshaga Sporthall
2017-10-14 12:45 183402009 BK Vålberg/Grums IBK - Karlstad IBF Ungdom 1 8 - 7 Olof Olsson, Leif Pettersson Vålbergs Sporthall
2017-11-05 11:00 183402006 Filipstad IBK - Skoghalls IBK Utveckling 5 - 3 Jesper Gjermandsen, Anders Andersson Spångbergshallen
2017-10-20 19:30 183402015 Skoghalls IBK Utveckling - Karlstad IBF Ungdom 3 7 - 1 Erik Ejerfeldt, Mats Andersson Hammarö Arena B
2017-10-22 09:30 183402013 Karlstad IBF Ungdom 1 - Karlstad IBF Ungdom 2 4 - 4 Mats Andersson, Nicklas Mattsson Stavdal Hyrcity Arena
2017-10-22 11:00 183402011 Filipstad IBK - Edebäck IBF/Hagfors IBS 6 - 0 Anders Andersson, Johnny Mizser Spångbergshallen
2017-10-27 19:30 183402018 Karlstad IBF Ungdom 3 - Edebäck IBF/Hagfors IBS 4 - 4 Linus Bergsten, Johanna Persson Stavdal Hyrcity Arena
2017-10-28 09:00 183402020 GS 86 AIF - Karlstad IBF Ungdom 2 3 - 2 Olivia Kästel-Sjöman, Sebastian Krantz Forshaga Sporthall
2017-10-28 12:30 183402019 Skoghalls IBK Utveckling - BK Vålberg/Grums IBK 6 - 4 Alfred Särnehed, Oscar Krantz Hammarö Arena
2017-10-28 14:30 183402016 Karlstad IBF Ungdom 1 - Filipstad IBK 7 - 0 Gabriel Hammarsten, Erik Jansson Klubbhuset Arena
2017-11-10 19:45 183402023 BK Vålberg/Grums IBK - Karlstad IBF Ungdom 3 3 - 6 Adrian Blomquist, Ronny Malmgren Stavdal Hyrcity Arena
2017-11-12 10:00 183402022 Karlstad IBF Ungdom 2 - Skoghalls IBK Utveckling 5 - 4 Linus Bergsten, Johanna Persson Stavdal Hyrcity Arena
2017-11-17 19:30 183402025 Filipstad IBK - GS 86 AIF 3 - 7 Anders Andersson, Ellinor Strand Spångbergshallen
2017-11-04 12:30 183402030 Karlstad IBF Ungdom 2 - BK Vålberg/Grums IBK 4 - 4 Johanna Persson, Ida Greus Klubbhuset Arena
2017-11-05 16:00 183402027 Karlstad IBF Ungdom 3 - Karlstad IBF Ungdom 1 5 - 4 Johanna Persson, Ida Greus Stavdal Hyrcity Arena
2017-11-19 10:00 183402029 GS 86 AIF - Edebäck IBF/Hagfors IBS 10 - 3 Olivia Kästel-Sjöman, Felicia Kästel-Sjöman Forshaga Sporthall
2017-12-01 19:30 183402035 Filipstad IBK - Karlstad IBF Ungdom 2 0 - 5 Anders Andersson, Jesper Gjermandsen Spångbergshallen
2017-12-02 13:45 183402033 BK Vålberg/Grums IBK - GS 86 AIF 7 - 9 Erik Ejerfeldt, Mats Andersson Vålbergs Sporthall
2017-12-03 12:00 183402034 Edebäck IBF/Hagfors IBS - Skoghalls IBK Utveckling 6 - 5 Leif Andersson, Fredrik Sjöberg Ekshärads Sporthall
2017-12-08 19:30 183402036 Karlstad IBF Ungdom 3 - Filipstad IBK 3 - 10 Oscar Krantz, Mats Andersson Stavdal Hyrcity Arena
2017-12-08 19:45 183402040 BK Vålberg/Grums IBK - Edebäck IBF/Hagfors IBS 5 - 3 Robin Särén, Alfred Särnehed Colorama Arena
2017-12-09 14:15 183402038 GS 86 AIF - Karlstad IBF Ungdom 1 5 - 5 Olivia Kästel-Sjöman, Felicia Kästel-Sjöman Forshaga Sporthall
2017-12-15 19:30 183402045 Filipstad IBK - BK Vålberg/Grums IBK 6 - 5 Anders Andersson, Ellinor Strand Spångbergshallen
2017-12-16 09:45 183402042 Karlstad IBF Ungdom 1 - Skoghalls IBK Utveckling 3 - 3 Alfred Särnehed, Oscar Krantz Colorama Arena
2017-12-16 12:00 183402044 Edebäck IBF/Hagfors IBS - Karlstad IBF Ungdom 2 0 - 7 Albin Ekelund-Carlsson, Jan-Olov Johansson Ekshärads Sporthall
2018-01-13 09:00 183402046 GS 86 AIF - Skoghalls IBK Utveckling 6 - 2 Sebastian Krantz, Ida Greus Forshaga Sporthall
2018-01-13 11:45 183402047 Karlstad IBF Ungdom 2 - Karlstad IBF Ungdom 3 5 - 6 Alfred Särnehed, Mats Andersson Stavdal Hyrcity Arena
2018-01-14 12:00 183402049 Edebäck IBF/Hagfors IBS - Karlstad IBF Ungdom 1 5 - 7 Jan-Olov Johansson, Filip Eriksson Ekshärads Sporthall
2018-01-20 09:45 183402054 Karlstad IBF Ungdom 3 - GS 86 AIF 2 - 3 Erik Jansson, Nicklas Johansson Colorama Arena
2018-01-20 11:00 183402055 Skoghalls IBK Utveckling - Filipstad IBK 5 - 3 Alfred Särnehed, Villiam Ronnergård Hammarö Arena
2018-01-21 16:15 183402052 Karlstad IBF Ungdom 1 - BK Vålberg/Grums IBK 12 - 3 Oscar Krantz, Erik Schmidt Stavdal Hyrcity Arena
2018-01-28 11:30 183402056 Karlstad IBF Ungdom 3 - Skoghalls IBK Utveckling 5 - 2 Sebastian Krantz, Mats Andersson Stavdal Hyrcity Arena
2018-02-06 19:00 183402060 Edebäck IBF/Hagfors IBS - Filipstad IBK 7 - 2 Fredrik Sjöberg, Yahaya Hussein Ekshärads Sporthall
2018-02-07 17:00 183402058 Karlstad IBF Ungdom 2 - Karlstad IBF Ungdom 1 7 - 6 Alfred Särnehed, Oscar Krantz Colorama Arena
2018-02-03 16:30 183402063 BK Vålberg/Grums IBK - Skoghalls IBK Utveckling 4 - 6 Marcus Kjellström, Adrian Blomquist Vålbergs Sporthall
2018-02-10 12:00 183402064 Edebäck IBF/Hagfors IBS - Karlstad IBF Ungdom 3 2 - 5 Albin Ekelund-Carlsson, Filip Eriksson Ekshärads Sporthall
2018-02-11 10:00 183402062 Karlstad IBF Ungdom 2 - GS 86 AIF 4 - 4 Hanna Olsson, Sebastian Krantz Stavdal Hyrcity Arena
2018-02-11 16:00 183402065 Filipstad IBK - Karlstad IBF Ungdom 1 8 - 3 Alfred Särnehed, Roger Schmidt Spångbergshallen
2018-02-16 18:30 183402069 Skoghalls IBK Utveckling - Karlstad IBF Ungdom 2 1 - 4 Joel Dahlman-Zackrisson, Hanna Olsson Hammarö Arena B
2018-02-17 16:30 183402068 Karlstad IBF Ungdom 3 - BK Vålberg/Grums IBK 16 - 6 Adam Haglund, Mats Andersson Stavdal Hyrcity Arena
2018-03-14 19:00 183402070 GS 86 AIF - Filipstad IBK 4 - 4 Nicklas Mattsson, Sebastian Krantz Forshaga Sporthall
2018-02-24 10:30 183402074 Edebäck IBF/Hagfors IBS - GS 86 AIF 2 - 6 Christoffer Frykestam, Jan-Olov Johansson Ekshärads Sporthall
2018-02-24 12:45 183402073 BK Vålberg/Grums IBK - Karlstad IBF Ungdom 2 4 - 5 Gustav Jonsson, Marcus Kjellström Vålbergs Sporthall
2018-02-25 10:00 183402072 Karlstad IBF Ungdom 1 - Karlstad IBF Ungdom 3 6 - 4 Adam Haglund, Erik Schmidt Stavdal Hyrcity Arena
2018-03-03 18:00 183402079 GS 86 AIF - BK Vålberg/Grums IBK 4 - 2 Claes Knutsson, Mats Andersson Forshaga Sporthall
2018-03-04 18:00 183402080 Karlstad IBF Ungdom 2 - Filipstad IBK 7 - 4 Linus Bergsten, Johanna Persson Klubbhuset Arena
2018-03-11 18:00 183402078 Skoghalls IBK Utveckling - Edebäck IBF/Hagfors IBS 5 - 3 Roger Schmidt, Oscar Krantz Hammarö Arena
2018-03-07 19:30 183402085 Filipstad IBK - Karlstad IBF Ungdom 3 5 - 6 Albin Jakobsson, Ellinor Strand Spångbergshallen
2018-03-10 13:45 183402082 Karlstad IBF Ungdom 1 - GS 86 AIF 2 - 5 Roger Schmidt, Erik Schmidt Klubbhuset Arena
2018-03-21 19:00 183402084 Edebäck IBF/Hagfors IBS - BK Vålberg/Grums IBK 7 - 7 Jan-Olov Johansson, Filip Eriksson Ekshärads Sporthall
2018-03-18 12:00 183402087 Skoghalls IBK Utveckling - Karlstad IBF Ungdom 1 2 - 7 Nicklas Mattsson, Roger Schmidt Hammarö Arena
2018-03-18 15:15 183402089 Karlstad IBF Ungdom 2 - Edebäck IBF/Hagfors IBS 8 - 4 Amanda Törner, Morgan Vallberg Stavdal Hyrcity Arena
2018-03-19 19:30 183402090 BK Vålberg/Grums IBK - Filipstad IBK 1 - 4 Marcus Kjellström, Ronny Malmgren Vålbergs Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. GS 86 AIF 14 10 3 1 75-43 32 33
2. Karlstad IBF Ungdom 3 14 9 1 4 78-62 16 28
3. Karlstad IBF Ungdom 2 14 8 3 3 69-54 15 27
4. Filipstad IBK 14 6 1 7 60-63 -3 19
5. Karlstad IBF Ungdom 1 14 5 3 6 75-63 12 18
6. Skoghalls IBK Utveckling 14 5 1 8 51-62 -11 16
7. Edebäck IBF/ Hagfors IBS 14 3 2 9 50-79 -29 11
8. BK Vålberg/ Grums IBK 14 2 2 10 63-95 -32 8
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis