Herrar Div 3 (2017/18)

Gruppspel
Herrar Div 3 Norra Skåne
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-10-06 19:30 131002002 Örkelljunga IF - Åby IBK Klippan 3 - 2 Mikael Bohman, Per-Ivar Kullman FORUM Örkelljunga
2017-10-06 19:30 131002003 Frosta IBF - Eslövs IBF 3 - 4 Jonas Karlsson, Rikard Ohlin Höörs Idrottshall
2017-10-06 19:30 131002004 Emmaljunga GOIF - Hjärnarps IBK 1 - 5 Håkan Bondesson, Roger Jönsson Vittsjö Idrottshall
2017-10-08 14:00 131002001 Åstorp/Kvidinge IBS H3 - IBK Helsingborg 7 - 4 Erik Höst, Mats Ekblad-Thun Åstorps Sporthall
2017-10-13 19:30 131002010 Åby IBK Klippan - Åstorp/Kvidinge IBS H3 8 - 9 Mårten Högblom, Per-Ivar Kullman Klippans Idrottshall
2017-10-13 20:00 131002009 Eslövs IBF - Örkelljunga IF 4 - 3 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Eslövshallen B
2017-10-14 12:00 131002008 Hjärnarps IBK - Frosta IBF 9 - 5 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Rantzowhallen
2017-12-03 16:30 131002006 IBK Helsingborg - Båstads GIF 5 - 5 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Västergårdshallen
2017-10-20 19:30 131002013 Örkelljunga IF - Hjärnarps IBK 3 - 3 Per-Ivar Kullman, Christian Olofsson FORUM Örkelljunga
2017-10-20 20:00 131002011 IBK Helsingborg - Åby IBK Klippan 7 - 6 Kent Fagerberg, Wiktor Kentander Västergårdshallen
2017-10-22 14:00 131002012 Åstorp/Kvidinge IBS H3 - Eslövs IBF 7 - 3 Christian Olofsson, Jonas Pettersson Åstorps Sporthall
2017-10-22 15:00 131002015 Båstads GIF - Emmaljunga GOIF 4 - 5 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Strandängsskolan
2017-10-27 19:30 131002016 Örkelljunga IF - IBK Helsingborg 7 - 4 Christian Olofsson, Svante Svensson FORUM Örkelljunga
2017-10-27 19:30 131002017 Frosta IBF - Åstorp/Kvidinge IBS H3 0 - 11 Petter Niklasson, Leon Fuchs Höörs Idrottshall
2017-10-27 19:30 131002018 Emmaljunga GOIF - Åby IBK Klippan 7 - 8 Mårten Högblom, Jonas Pettersson Vittsjö Idrottshall
2017-10-29 15:00 131002019 Båstads GIF - Eslövs IBF 8 - 9 Per-Ivar Kullman, Mikael Bohman Strandängsskolan
2017-11-10 19:30 131002024 Åby IBK Klippan - Frosta IBF 6 - 7 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Klippans Idrottshall
2017-11-10 19:30 131002025 Åstorp/Kvidinge IBS H3 - Örkelljunga IF 5 - 2 Mårten Högblom, Jonas Pettersson Åstorps Sporthall
2017-11-10 20:00 131002023 Eslövs IBF - Emmaljunga GOIF 8 - 3 Petter Niklasson, Leon Fuchs Sallerupshallen
2017-11-11 12:00 131002022 Hjärnarps IBK - Båstads GIF 3 - 8 Rikard Ohlin, Jonas Karlsson Rantzowhallen
2017-11-17 19:30 131002026 Frosta IBF - IBK Helsingborg 6 - 8 Håkan Bondesson, Roger Jönsson Höörs Idrottshall
2017-11-17 19:30 131002027 Emmaljunga GOIF - Örkelljunga IF 5 - 5 Christian Olofsson, Svante Svensson Vittsjö Idrottshall
2017-11-18 12:00 131002030 Hjärnarps IBK - Eslövs IBF 3 - 7 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Rantzowhallen
2017-11-19 15:00 131002028 Båstads GIF - Åstorp/Kvidinge IBS H3 6 - 4 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Strandängsskolan
2017-11-24 19:30 131002033 Åby IBK Klippan - Båstads GIF 7 - 13 Johan Salomonsson, Mikael Björkqvist Klippans Idrottshall
2017-11-24 19:30 131002034 Åstorp/Kvidinge IBS H3 - Emmaljunga GOIF 9 - 1 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Åstorps Sporthall
2017-11-24 19:30 131002035 Örkelljunga IF - Frosta IBF 7 - 4 Mårten Högblom, Jonas Pettersson FORUM Örkelljunga
2017-11-25 11:30 131002031 IBK Helsingborg - Hjärnarps IBK 6 - 9 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Västergårdshallen
2017-12-08 19:30 131002036 Emmaljunga GOIF - IBK Helsingborg 5 - 6 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Vittsjö Idrottshall
2017-12-08 20:00 131002040 Eslövs IBF - Åby IBK Klippan 12 - 6 Mårten Högblom, Jonas Pettersson Sallerupshallen
2017-12-09 12:00 131002039 Hjärnarps IBK - Åstorp/Kvidinge IBS H3 1 - 3 David Dornlöv, Hussein Ibrahim Rantzowhallen
2017-12-10 15:00 131002037 Båstads GIF - Frosta IBF 15 - 4 Christian Olofsson, Svante Svensson Strandängsskolan
2017-12-13 19:30 131002042 Åby IBK Klippan - Hjärnarps IBK 9 - 12 Håkan Bondesson, Isac Bondesson Klippans Idrottshall
2017-12-13 19:30 131002044 Örkelljunga IF - Båstads GIF 5 - 4 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen FORUM Örkelljunga
2017-12-13 20:00 131002045 Frosta IBF - Emmaljunga GOIF 5 - 5 Johan Salomonsson, Mikael Björkqvist Höörs Idrottshall
2017-12-17 11:30 131002041 IBK Helsingborg - Eslövs IBF 4 - 14 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Västergårdshallen
2018-01-12 19:30 131002047 Åby IBK Klippan - Örkelljunga IF 5 - 5 Mårten Högblom, Jonas Pettersson Klippans Idrottshall
2018-01-13 12:00 131002049 Hjärnarps IBK - Emmaljunga GOIF 6 - 3 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Rantzowhallen
2018-01-13 18:00 131002048 Eslövs IBF - Frosta IBF 6 - 3 Jonas Karlsson, Svante Svensson Eslövshallen A
2018-02-06 19:00 131002046 IBK Helsingborg - Åstorp/Kvidinge IBS H3 7 - 10 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Åstorps Sporthall
2018-01-19 19:30 131002053 Frosta IBF - Hjärnarps IBK 6 - 10 Håkan Bondesson, Isac Bondesson Höörs Idrottshall
2018-01-19 19:30 131002055 Åstorp/Kvidinge IBS H3 - Åby IBK Klippan 11 - 3 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Åstorps Sporthall
2018-01-19 20:00 131002054 Örkelljunga IF - Eslövs IBF 5 - 5 Mårten Högblom, Jonas Pettersson FORUM Örkelljunga
2018-01-21 15:00 131002051 Båstads GIF - IBK Helsingborg 7 - 3 Christian Olofsson, Svante Svensson Strandängsskolan
2018-01-26 19:30 131002056 Åby IBK Klippan - IBK Helsingborg 7 - 11 Jonas Pettersson, Jonas Karlsson Klippans Idrottshall
2018-01-26 19:30 131002060 Emmaljunga GOIF - Båstads GIF 6 - 6 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Vittsjö Idrottshall
2018-01-27 12:00 131002058 Hjärnarps IBK - Örkelljunga IF 5 - 8 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Rantzowhallen
2018-01-28 16:00 131002057 Eslövs IBF - Åstorp/Kvidinge IBS H3 2 - 2 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Sallerupshallen
2018-02-02 19:30 131002062 Åstorp/Kvidinge IBS H3 - Frosta IBF 10 - 1 Mats Ekblad-Thun, Erik Höst Åstorps Sporthall
2018-02-02 19:30 131002063 Åby IBK Klippan - Emmaljunga GOIF 6 - 3 Håkan Bondesson, Isac Bondesson Klippans Idrottshall
2018-02-03 11:30 131002061 IBK Helsingborg - Örkelljunga IF 3 - 8 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Västergårdshallen
2018-02-04 16:00 131002064 Eslövs IBF - Båstads GIF 7 - 9 Rickard Bjelk, Peter Dahlberg Sallerupshallen
2018-02-09 19:30 131002069 Frosta IBF - Åby IBK Klippan 5 - 7 Mats Ekblad-Thun, Erik Höst Höörs Idrottshall
2018-02-09 20:00 131002068 Emmaljunga GOIF - Eslövs IBF 3 - 5 Jürgen Neuenhofen, Christian Olofsson Vittsjö Idrottshall
2018-02-11 15:00 131002067 Båstads GIF - Hjärnarps IBK 10 - 4 Håkan Bondesson, Isac Bondesson Strandängsskolan
2018-02-12 20:00 131002070 Örkelljunga IF - Åstorp/Kvidinge IBS H3 6 - 6 Mårten Högblom, Jonas Pettersson FORUM Örkelljunga
2018-02-16 19:30 131002072 Örkelljunga IF - Emmaljunga GOIF 6 - 4 Christian Olofsson, Svante Svensson FORUM Örkelljunga
2018-02-16 19:30 131002073 Åstorp/Kvidinge IBS H3 - Båstads GIF 10 - 5 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Åstorps Sporthall
2018-02-18 14:30 131002075 Eslövs IBF - Hjärnarps IBK 6 - 2 Håkan Bondesson, Isac Bondesson Sallerupshallen
2018-02-18 16:00 131002071 IBK Helsingborg - Frosta IBF 11 - 3 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Västergårdshallen
2018-02-28 20:00 131002080 Frosta IBF - Örkelljunga IF 5 - 8 Måns Gilén, Ali Tourabi Höörs Idrottshall
2018-03-02 19:30 131002079 Emmaljunga GOIF - Åstorp/Kvidinge IBS H3 6 - 7 Håkan Bondesson, Isac Bondesson Vittsjö Idrottshall
2018-03-03 12:00 131002076 Hjärnarps IBK - IBK Helsingborg 6 - 3 Rikard Ohlin, Jonas Karlsson Rantzowhallen
2018-03-04 15:00 131002078 Båstads GIF - Åby IBK Klippan 16 - 8 Per-Ivar Kullman, Mikael Bohman Strandängsskolan
2018-03-09 19:30 131002082 Frosta IBF - Båstads GIF 5 - 8 Pierre Bergsten, Erik Götborg Höörs Idrottshall
2018-03-09 19:30 131002085 Åby IBK Klippan - Eslövs IBF 3 - 2 Petter Niklasson, Leon Fuchs Klippans Idrottshall
2018-03-10 16:15 131002084 Åstorp/Kvidinge IBS H3 - Hjärnarps IBK 12 - 1 Per-Ivar Kullman, Erik Götborg Åstorps Sporthall
2018-03-11 11:30 131002081 IBK Helsingborg - Emmaljunga GOIF 2 - 9 Mårten Högblom, Jonas Pettersson Västergårdshallen
2018-03-18 18:00 131002086 Eslövs IBF - IBK Helsingborg 5 - 1 Håkan Bondesson, Roger Jönsson Sallerupshallen
2018-03-18 18:00 131002087 Hjärnarps IBK - Åby IBK Klippan 7 - 2 Roger Persson, Klas Sjölin Rantzowhallen
2018-03-18 18:00 131002089 Båstads GIF - Örkelljunga IF 6 - 6 Jonas Pettersson, Mikael Bohman Strandängsskolan
2018-03-18 18:00 131002090 Emmaljunga GOIF - Frosta IBF 13 - 2 Christian Olofsson, Svante Svensson Vittsjö Idrottshall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Åstorp/ Kvidinge IBS H3 16 13 2 1 123-56 67 41
2. Eslövs IBF 16 11 2 3 99-65 34 35
3. Båstads GIF 16 9 3 4 130-91 39 30
4. Örkelljunga IF 16 8 6 2 87-70 17 30
5. Hjärnarps IBK 16 8 1 7 86-92 -6 25
6. IBK Helsingborg 16 5 1 10 85-114 -29 16
7. Åby IBK Klippan 16 4 1 11 93-130 -37 13
8. Emmaljunga GOIF 16 3 3 10 79-90 -11 12
9. Frosta IBF 16 1 1 14 64-138 -74 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar Div 3 Södra Skåne
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-09-30 12:00 131003002 Tygelsjö BK - IBK Lund H3 1 - 3 Rickard Bjelk, Peter Dahlberg Pilbäckshallen
2017-09-30 12:00 131003006 FC Cimrishamn H3 - IBS Svedala H3 4 - 8 Håkan Bondesson, Isac Bondesson Jonebergshallen
2017-09-30 15:30 131003003 IBK Finn - Lund - Teknologkårens IF 2 - 1 Markus Brink, Jonny Johansson Tunahallen, Lund
2017-10-07 13:30 131003007 Teknologkårens IF - IBK Höllviken H3 4 - 3 Erik Höst, Wiktor Kentander Östratornhallen
2017-10-08 14:40 131003012 IBK Lund H3 - FC Cimrishamn H3 9 - 9 Håkan Bondesson, Isac Bondesson Vipeholmshallen
2017-10-08 15:00 131003009 IK Stanstad H3 - IBK Finn - Lund 3 - 4 Rickard Bjelk, Peter Dahlberg Bråhögshallen
2017-10-13 20:30 131003013 IBK Höllviken H3 - IBK Lund H3 2 - 10 Leon Fuchs, Petter Niklasson Gyahallen
2017-10-14 13:00 131003018 FC Cimrishamn H3 - IK Stanstad H3 7 - 6 David Dornlöv, Hussein Ibrahim Jonebergshallen
2017-10-12 20:00 131003020 IBS Svedala H3 - Tygelsjö BK 6 - 3 Erik Hindemith, Hussein Ibrahim Svedala Sporthall
2017-10-21 15:30 131003019 IK Stanstad H3 - IBK Höllviken H3 9 - 6 Jonas Karlsson, Rikard Ohlin Bråhögshallen
2017-10-21 18:00 131003134 IBK Lund H3 - FC Cimrishamn H3 2 - 5 Wiktor Kentander, Erik Höst Nyvångsskolan
2017-11-01 19:30 131003133 IBK Finn - Lund - Teknologkårens IF 9 - 0 Mats Ekblad-Thun, Erik Höst Tunahallen, Lund
2017-10-27 18:30 131003025 IBK Höllviken H3 - IBS Svedala H3 3 - 16 David Dornlöv, Hussein Ibrahim Halörhallen
2017-10-28 12:00 131003026 Tygelsjö BK - IK Stanstad H3 4 - 3 Rickard Bjelk, Peter Dahlberg Pilbäckshallen
2017-10-28 12:00 131003030 FC Cimrishamn H3 - Teknologkårens IF 6 - 2 Wiktor Kentander, Erik Höst Jonebergshallen
2017-10-28 13:30 131003027 IBK Finn - Lund - IBK Lund H3 5 - 5 Johan Salomonsson, Mikael Björkqvist Tunahallen, Lund
2017-11-02 20:00 131003032 IBS Svedala H3 - IBK Finn - Lund 7 - 6 Petter Niklasson, Rickard Nilsson Svedala Sporthall
2017-11-02 20:00 131003135 FC Cimrishamn H3 - IK Stanstad H3 4 - 4 Kevin Prahl, Hampe Gustavsson Jonebergshallen
2017-11-02 20:30 131003031 Teknologkårens IF - Tygelsjö BK 2 - 8 Håkan Bondesson, Isac Bondesson Östratornhallen
2017-11-04 14:00 131003136 IBK Höllviken H3 - IBK Lund H3 8 - 6 Petter Niklasson, Jonas Karlsson Halörhallen
2017-11-05 16:00 131003137 IBS Svedala H3 - Tygelsjö BK 8 - 2 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Svedala Sporthall
2017-11-09 20:30 131003040 Tygelsjö BK - Teknologkårens IF 3 - 3 David Dornlöv, Hussein Ibrahim Pilbäckshallen
2017-11-10 18:30 131003037 IBK Höllviken H3 - IBK Finn - Lund 5 - 7 Johan Salomonsson, Mikael Björkqvist Halörhallen
2017-11-12 12:00 131003138 FC Cimrishamn H3 - Teknologkårens IF 6 - 5 Johan Salomonsson, Mikael Björkqvist Jonebergshallen
2017-12-10 14:30 131003041 IBK Lund H3 - IK Stanstad H3 4 - 5 Kevin Prahl, Hampe Gustavsson Uppåkrahallen
2017-11-17 19:40 131003140 IBK Lund H3 - IK Stanstad H3 4 - 4 Johan Salomonsson, Mikael Björkqvist Nyvångsskolan
2017-11-18 13:00 131003139 Tygelsjö BK - IBK Höllviken H3 7 - 6 Kevin Prahl, Hussein Ibrahim Pilbäckshallen
2017-11-18 13:30 131003048 Teknologkårens IF - IBS Svedala H3 1 - 12 Christian Olofsson, Svante Svensson Östratornhallen
2017-11-19 13:30 131003045 IBK Finn - Lund - FC Cimrishamn H3 1 - 4 Rickard Bjelk, Hampe Gustavsson Tunahallen, Lund
2017-11-24 19:30 131003141 IBK Höllviken H3 - IBK Finn - Lund 2 - 5 Mats Ekblad-Thun, Erik Höst Halörhallen
2017-11-25 12:00 131003051 Tygelsjö BK - FC Cimrishamn H3 1 - 8 Rickard Bjelk, Peter Dahlberg Pilbäckshallen
2017-11-25 13:30 131003053 Teknologkårens IF - IK Stanstad H3 1 - 7 Mats Ekblad-Thun, Erik Höst Östratornhallen
2017-11-25 19:00 131003054 IBS Svedala H3 - IBK Lund H3 5 - 4 Johan Salomonsson, Mikael Björkqvist Svedala Sporthall
2017-12-02 12:00 131003055 Tygelsjö BK - IBK Höllviken H3 9 - 5 Johan Salomonsson, Mikael Björkqvist Pilbäckshallen
2017-12-02 17:00 131003060 IBS Svedala H3 - IK Stanstad H3 WO (5 - 0) Svedala Sporthall
2017-12-06 19:30 131003142 IBK Finn - Lund - IBK Lund H3 8 - 2 Mats Ekblad-Thun, Erik Höst Tunahallen, Lund
2017-12-07 20:00 131003143 IBS Svedala H3 - IK Stanstad H3 6 - 10 Johan Salomonsson, Mikael Björkqvist Svedala Sporthall
2017-12-08 20:00 131003061 IBK Höllviken H3 - FC Cimrishamn H3 2 - 8 Johan Salomonsson, Mikael Björkqvist Halörhallen
2017-12-09 13:30 131003065 Teknologkårens IF - IBK Lund H3 3 - 9 Petter Niklasson, Leon Fuchs Östratornhallen
2018-01-24 19:30 131003062 IBK Finn - Lund - Tygelsjö BK 11 - 2 David Dornlöv, Hussein Ibrahim Tunahallen, Lund
2017-12-14 20:00 131003072 IBS Svedala H3 - FC Cimrishamn H3 6 - 7 Jan Lord, Rickard Nilsson Svedala Sporthall
2017-12-16 13:30 131003069 Teknologkårens IF - IBK Finn - Lund 4 - 11 Rikard Ohlin, Jonas Karlsson Östratornhallen
2017-12-16 17:00 131003068 IBK Lund H3 - Tygelsjö BK 10 - 6 Kevin Prahl, Hampe Gustavsson Vipeholmshallen
2017-12-17 13:30 131003144 IK Stanstad H3 - IBK Höllviken H3 5 - 5 Håkan Bondesson, Isac Bondesson Bråhögshallen
2018-01-11 20:00 131003146 Tygelsjö BK - IBK Lund H3 10 - 6 Johan Salomonsson, Mikael Björkqvist Pilbäckshallen
2018-01-12 20:30 131003073 IBK Höllviken H3 - Teknologkårens IF 4 - 6 Johan Salomonsson, Mikael Björkqvist Halörhallen
2018-01-13 13:30 131003075 IBK Finn - Lund - IK Stanstad H3 2 - 4 Rickard Bjelk, Peter Dahlberg Östratornhallen
2018-01-14 12:30 131003078 FC Cimrishamn H3 - IBK Lund H3 9 - 11 Håkan Bondesson, Isac Bondesson Jonebergshallen
2018-01-15 20:30 131003145 IBK Höllviken H3 - IBS Svedala H3 4 - 8 David Dornlöv, Hussein Ibrahim Gyahallen
2018-02-17 13:30 131003147 Teknologkårens IF - IK Stanstad H3 5 - 8 Christian Olofsson, Svante Svensson Östratornhallen
2018-01-17 19:30 131003148 IBK Finn - Lund - Tygelsjö BK 15 - 6 Mats Ekblad-Thun, Erik Höst Tunahallen, Lund
2018-01-20 13:30 131003149 Teknologkårens IF - IBS Svedala H3 3 - 8 Johan Salomonsson, Mikael Björkqvist Östratornhallen
2018-01-20 14:45 131003079 IBK Lund H3 - IBK Höllviken H3 15 - 1 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Vipeholmshallen
2018-01-20 16:30 131003084 IK Stanstad H3 - FC Cimrishamn H3 7 - 2 Mårten Högblom, Jonas Pettersson Bråhögshallen
2018-01-26 18:30 131003085 IBK Höllviken H3 - IK Stanstad H3 4 - 8 Erik Höst, Fredrik Lundborg Halörhallen
2018-01-27 12:00 131003086 Tygelsjö BK - IBS Svedala H3 4 - 10 Fredrik Lundborg, Erik Hindemith Pilbäckshallen
2018-01-27 14:00 131003151 FC Cimrishamn H3 - IBK Finn - Lund 5 - 7 Kevin Prahl, Hampe Gustavsson Jonebergshallen
2018-01-28 18:00 131003150 IBK Lund H3 - Teknologkårens IF 4 - 4 Markus Brink, Jonny Johansson Nyvångsskolan
2018-02-03 13:30 131003096 Teknologkårens IF - FC Cimrishamn H3 3 - 7 Mats Ekblad-Thun, Erik Höst Östratornhallen
2018-02-03 15:10 131003093 IBK Lund H3 - IBK Finn - Lund 7 - 3 Per-Ivar Kullman, Mikael Björkqvist Vipeholmshallen
2018-02-03 17:00 131003091 IBS Svedala H3 - IBK Höllviken H3 10 - 4 Wiktor Kentander, Jonas Karlsson Svedala Sporthall
2018-02-08 20:00 131003154 IBS Svedala H3 - IBK Finn - Lund 9 - 6 Johan Salomonsson, Mikael Björkqvist Svedala Sporthall
2018-02-13 20:30 131003092 IK Stanstad H3 - Tygelsjö BK 13 - 3 Petter Niklasson, Erik Höst Staffanshallen
2018-02-15 19:45 131003153 Tygelsjö BK - FC Cimrishamn H3 6 - 9 Johan Salomonsson, Mikael Björkqvist Pilbäckshallen
2018-03-11 20:30 131003152 Teknologkårens IF - IBK Höllviken H3 7 - 2 Kevin Prahl, Erik Höst Östratornhallen
2018-02-10 12:00 131003097 Tygelsjö BK - Teknologkårens IF 5 - 2 Mats Ekblad-Thun, Erik Höst Pilbäckshallen
2018-02-10 13:30 131003098 IBK Finn - Lund - IBS Svedala H3 4 - 7 Kevin Prahl, Hampe Gustavsson Tunahallen, Lund
2018-02-11 15:00 131003155 IBK Höllviken H3 - FC Cimrishamn H3 8 - 9 Rickard Bjelk, Shaban Sadiku Gyahallen
2018-02-10 16:30 131003107 IK Stanstad H3 - IBK Lund H3 2 - 8 Petter Niklasson, Leon Fuchs Bråhögshallen
2018-02-12 20:00 131003103 IBK Finn - Lund - IBK Höllviken H3 7 - 4 Mats Ekblad-Thun, Erik Höst Vipeholmshallen
2018-02-17 15:00 131003156 FC Cimrishamn H3 - IBS Svedala H3 4 - 6 Johan Salomonsson, Mikael Björkqvist Jonebergshallen
2018-02-25 15:00 131003157 IK Stanstad H3 - Tygelsjö BK 7 - 5 Peter Dahlberg, Erik Höst Bråhögshallen
2018-02-25 18:00 131003114 IBS Svedala H3 - Teknologkårens IF 10 - 3 Petter Niklasson, Leon Fuchs Svedala Sporthall
2018-03-04 17:00 131003111 FC Cimrishamn H3 - IBK Finn - Lund 7 - 7 Johan Salomonsson, Mikael Björkqvist Jonebergshallen
2018-03-03 12:00 131003117 FC Cimrishamn H3 - Tygelsjö BK 7 - 4 Erik Höst, Kent Fagerberg Jonebergshallen
2018-03-03 15:40 131003120 IBK Lund H3 - IBS Svedala H3 5 - 5 Matti Rouhiainen, Shaban Sadiku Nyvångsskolan
2018-03-03 16:30 131003119 IK Stanstad H3 - Teknologkårens IF 8 - 6 Erik Höst, Kent Fagerberg Uppåkrahallen
2018-03-09 18:30 131003121 IBK Höllviken H3 - Tygelsjö BK 5 - 6 Wiktor Kentander, David Dornlöv Gyahallen
2018-03-09 20:00 131003158 IBS Svedala H3 - IBK Lund H3 8 - 4 Kevin Prahl, Johan Salomonsson Svedala Sporthall
2018-03-10 15:00 131003126 IK Stanstad H3 - IBK Finn - Lund 5 - 5 Petter Niklasson, Leon Fuchs Bråhögshallen
2018-03-13 20:00 131003131 IBK Lund H3 - Teknologkårens IF 10 - 3 Axel Holmqvist, Alexander Persson Vipeholmshallen
2018-03-17 15:00 131003127 FC Cimrishamn H3 - IBK Höllviken H3 15 - 4 Johan Salomonsson, Mikael Björkqvist Jonebergshallen
2018-03-17 15:00 131003128 Tygelsjö BK - IBK Finn - Lund 9 - 8 Rickard Bjelk, Peter Dahlberg Pilbäckshallen
2018-03-18 15:00 131003159 IK Stanstad H3 - IBS Svedala H3 4 - 6 Rikard Ohlin, Jonas Karlsson Uppåkrahallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBS Svedala H3 21 18 1 2 166-85 81 55
2. FC Cimrishamn H3 21 13 3 5 142-109 33 42
3. IK Stanstad H3 21 11 4 6 122-96 26 37
4. IBK Finn - Lund 21 11 3 7 133-98 35 36
5. IBK Lund H3 21 9 5 7 138-106 32 32
6. Tygelsjö BK 21 8 1 12 104-147 -43 25
7. Teknologkårens IF 21 3 2 16 68-142 -74 11
8. IBK Höllviken H3 21 1 1 19 87-177 -90 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis