Träningsmatcher Herr (2017/18)

Övriga matcher
Träningsmatcher Herr
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-08-05 13:01 169010006 Telge IBS H1 - FBI Tullinge Herr A 0 - 0 Kent Erlandsson, Henrik Ibjer Västergård Arena A
2017-08-05 16:00 169010010 Onyx IBK - Strängnäs IBK 6 - 3 Stefan Öberg, Christian Johnsson Rosvalla A
2017-08-06 13:00 169010007 Telge IBS H1 - Tumba GOIF 0 - 0 Richard Himberg, Christian Johnsson Västergård Arena A
2017-08-10 19:00 169010003 Strängnäs IBK - Torshälla IBK 5 - 0 Stefan Öberg, Peter Palmelius Thomas Arena
2017-08-12 16:00 169010004 Strängnäs IBK - Värmdö IF 4 - 2 Kent Erlandsson, Henrik Ibjer Thomas Arena
2017-08-12 17:00 169010008 Telge IBS H1 - FBC Nyköping 4 - 4 Mathias Lindvall, Tommy Nyring Västergård Arena A
2017-08-13 13:00 169010013 Nykvarns IF - Tumba GOIF 15 - 3 Martin Morén, Ivan Wahlström Björkestahallen
2017-08-13 13:00 169010009 Telge IBS H1 - Djurgårdens IF IBS 6 - 10 Kent Erlandsson, Henrik Ibjer Västergård Arena A
2017-08-13 15:00 169010014 Torshälla IBK - Lillån IBK 2 - 5 Peter Palmelius, Robert Forslind Lovrencic Skjulstahallen A
2017-08-16 18:30 169010021 Onyx IBK - Salems IF A-Laget 7 - 5 Kent Erlandsson, Henrik Ibjer Rosvalla A
2017-08-17 19:30 169010022 FBC Nyköping - Telge IBS H1 Arne Brattehag, Sigge Maurer Nyköpings Sporthall
2017-08-19 15:00 169010015 Torshälla IBK - Telge IBS H1 5 - 3 Kent Erlandsson, Henrik Ibjer Skjulstahallen A
2017-08-19 17:00 169010012 Katrineholms IBF - Tungelsta IF (Seniorer Herrar) 0 - 0 Sigge Maurer, Arne Brattehag Björkvikshallen
2017-08-20 14:30 169010016 Tungelsta IF (Seniorer Herrar) - IK Standard 0 - 0 Arne Brattehag, Sigge Maurer Duveholmshallen A
2017-08-22 19:15 169010025 Trosa Edanö IBK HRL - Telge IBS H1 0 - 0 Richard Himberg, Christian Johnsson Hedebyhallen
2017-08-26 13:00 169010024 IK Standard - Per-Ols IBF 4 - 5 Mathias Lindvall, Tommy Nyring Skjulstahallen A
2017-08-26 16:00 169010017 Onyx IBK - Nykvarns IF Herr A-lag 8 - 6 Mattias Lönnborg, Patrik Cullander Rosvalla A
2017-08-26 17:00 169010011 Katrineholms IBF - Ledberg IBF 0 - 0 Mathias Lindvall, Tommy Nyring Björkvikshallen
2017-08-26 18:30 169010018 Onyx IBS HJ - IFK Gnesta WO (5 - 0) Rosvalla A
2017-08-27 13:00 169010023 FBC Nyköping - Linköping FBC 10 - 3 Admir Brkic, Daniel Pettersson Nyköpings Sporthall
2017-08-27 16:00 169010019 Onyx IBK - Åby IBK 9 - 3 Mattias Lönnborg, Stefan Öberg Rosvalla A
2017-08-27 17:00 169010026 Trosa Edanö IBK HRL - Tumba GOIF Inst. Hedebyhallen
2017-08-27 18:30 169010020 Onyx IBS H2 - Ledberg IBF 5 - 13 Mattias Lönnborg, Stefan Öberg Rosvalla A
2017-09-02 12:00 169010001 Rotebro IS IBK - Åby IBK 8 - 6 Jonas Holm, Christian Johnsson Rosvalla A
2017-09-03 13:00 169010002 Rotebro IS IBK - Linköping FBC 9 - 3 Jonas Holm, Christer Avasjö Rosvalla A
2017-09-07 19:30 169010031 IK Standard - IFK Arboga IBK H2 0 - 0 Richard Himberg, Christian Johnsson Skjulstahallen A
2017-09-09 09:00 169010033 Trosa Edanö IBK HRL - Telge SIBK H3 6 - 5 Jonas Holm, Christer Avasjö Hedebyhallen
2017-09-09 11:30 169010034 Trosa Edanö IBK HRL - IBF Offensiv Lidingö 0 - 0 Jonas Holm, Christer Avasjö Hedebyhallen
2017-09-09 14:00 169010035 Telge SIBK H3 - IBF Offensiv Lidingö 7 - 4 Jonas Holm, Richard Himberg Hedebyhallen
2017-09-11 19:30 169010032 Torshälla IBK - IK Standard 10 - 6 Martin Morén, Ivan Wahlström Skjulstahallen A
2017-09-14 19:00 169010030 Torshälla IBK - Katrineholms IBF 7 - 5 Richard Himberg, Christian Johnsson Stiga Sports Arena A1
2017-09-17 15:00 169010037 FBC Nyköping - IBF Norrköping H2 (A-lag) 13 - 4 Daniel Pettersson, Admir Brkic Nyköpings Sporthall
2017-09-17 15:00 169010005 Strängnäs IBK - Onyx IBK 3 - 4 Mikael Andersson, Christer Avasjö Thomas Arena
2017-09-20 20:30 169010027 Ekbackskyrkans IBK - Katrineholms IBF 0 - 0 Sigge Maurer, Håkan Rask Vingåkers Sporthall
2017-09-21 19:20 169010036 Onyx IBS H2 - KFUM Norrköping IBF (A-lag) 4 - 6 Sigge Maurer, Admir Brkic Ramdalshallen
2017-09-23 15:00 169010029 Torshälla IBK - Ekbackskyrkans IBK 4 - 2 Håkan Rask, Göran Karlsson Skjulstahallen A
2017-09-24 13:00 169010038 Strängnäs IBK - Flens IBF 6 - 4 Stefan Öberg, Johan Öberg Thomas Arena
2017-09-28 19:15 169010028 Flens IBF - Torshälla IBK 4 - 4 Sigge Maurer, Admir Brkic Hammarvallen
2018-01-02 18:30 169010039 Telge IBS H1 - Grimsta AIK Herr A Kent Erlandsson, Henrik Ibjer Pershagens Sporthall
2018-02-28 19:00 169010041 Nykvarns IBF Ungdom A-lag - FBI Tullinge Herr A Mattias Lönnborg, Henrik Ibjer Björkestahallen
2018-05-03 19:00 169010042 Onyx IBK - Telge IBS H1 7 - 5 Henrik Ibjer, Daniel Pettersson Rosvalla A
2018-05-16 19:00 169010043 Telge IBS H1 - Onyx IBK Henrik Ibjer, Christian Johnsson Västergård Arena A
2018-05-26 20:00 TESTMATCH! 169010040 Onyx IBS H2 - Onyx IBS HJ Jonas Olsson Rosvalla C
2018-06-17 14:00 169010044 Strängnäs IBK - Nykvarns IBF Ungdom A-lag Stefan Öberg, Mikael Celik Thomas Arena

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis