Herrar Division 2 (2017/18)

Gruppspel
Herrar Division 2
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-09-28 19:00 110120004 Team Kalix IBK H2 (A-lag) - Wibax Patriot IBK Piteå H2 (B-lag) 6 - 5 Jörgen Eriksson, Jari Korpi Sportcity Kalix
2017-09-29 18:45 110120002 IBK Luleå H2 (B-lag) - StiL Innebandy H2 (A-lag) 3 - 4 Pasi Ronkainen, Jörgen Eriksson Örnäsets Sp
2017-09-30 16:30 110120005 Haparanda AIK H2 (A-lag) - K 4 IF H2 (A-lag) 5 - 7 Conny Björnfot, Tobias Skogsberg Idrottshuset Haparanda
2017-10-05 19:00 110120009 Team Kalix IBK H2 (A-lag) - Luleå SK H2 (A-lag) 7 - 6 Conny Björnfot, Tobias Skogsberg Sportcity Kalix
2017-10-07 13:30 110120006 Kiruna AIF H2 (A-lag) - Wibax Patriot IBK Piteå H2 (B-lag) 3 - 8 Johan Nyström, Pasi Ronkainen Rakethallen Kiruna
2017-10-07 13:45 110120010 StiL Innebandy H2 (A-lag) - Haparanda AIK H2 (A-lag) 17 - 1 Jari Korpi, Daniel Persson Örnäsets Sp
2017-10-10 19:45 110120011 Luleå SK H2 (A-lag) - Wibax Patriot IBK Piteå H2 (B-lag) 4 - 7 Daniel Persson, Pär Wårell Örnäsets Sp
2017-10-14 14:45 110120014 Team Kalix IBK H2 (A-lag) - Kiruna AIF H2 (A-lag) 4 - 5 Pär Wårell, Jörgen Eriksson Sportcity Kalix
2017-10-14 16:15 110120012 IBK Luleå H2 (B-lag) - K 4 IF H2 (A-lag) 3 - 6 Conny Björnfot, Gustaf Vallgren Luleå Energi Arena
2017-10-14 16:30 110120097 Haparanda AIK H2 (A-lag) - Öjebyns IBF H2 10 - 7 Jari Korpi, Johan Nyström Idrottshuset Haparanda
2017-10-18 19:00 110120019 Haparanda AIK H2 (A-lag) - Team Kalix IBK H2 (A-lag) 10 - 6 Gustaf Vallgren, Johan Krispinsson Idrottshuset Haparanda
2017-10-20 19:30 110120093 Öjebyns IBF H2 - Kiruna AIF H2 (A-lag) 8 - 6 Jörgen Eriksson, Jari Korpi Norrmalmia Sph
2017-10-21 15:00 110120017 K 4 IF H2 (A-lag) - Kiruna AIF H2 (A-lag) 11 - 3 Pasi Ronkainen, Daniel Persson ND Hallen
2017-11-04 15:00 110120016 Wibax Patriot IBK Piteå H2 (B-lag) - IBK Luleå H2 (B-lag) 6 - 9 Johan Nyström, Jari Korpi Norrmalmia Sph
2017-10-29 17:15 110120022 Luleå SK H2 (A-lag) - K 4 IF H2 (A-lag) 4 - 5 Tobias Skogsberg, Jörgen Eriksson Luleå Energi Arena
2017-11-17 20:00 110120023 Kiruna AIF H2 (A-lag) - StiL Innebandy H2 (A-lag) 13 - 8 Dick Sandberg, Daniel Persson Rakethallen Kiruna
2017-11-26 14:00 110120025 IBK Luleå H2 (B-lag) - Haparanda AIK H2 (A-lag) 12 - 3 Jari Korpi, Jörgen Eriksson Gammelstad Sp
2017-11-07 19:45 110120026 StiL Innebandy H2 (A-lag) - Wibax Patriot IBK Piteå H2 (B-lag) 2 - 7 Daniel Persson, Johan Nyström Örnäsets Sp
2017-11-10 20:45 110120096 Öjebyns IBF H2 - StiL Innebandy H2 (A-lag) 7 - 4 Conny Björnfot, Tobias Skogsberg Norrmalmia Sph
2017-11-11 14:00 110120029 K 4 IF H2 (A-lag) - Team Kalix IBK H2 (A-lag) 12 - 3 Tobias Skogsberg, Jari Korpi ND Hallen
2017-11-11 16:30 110120030 Haparanda AIK H2 (A-lag) - Luleå SK H2 (A-lag) 9 - 3 Pasi Ronkainen, Magnus Grahn Idrottshuset Haparanda
2018-02-25 12:30 110120028 IBK Luleå H2 (B-lag) - Kiruna AIF H2 (A-lag) 4 - 7 Pär Wårell, Johan Nyström Luleå Energi Arena
2017-11-18 11:00 110120031 Wibax Patriot IBK Piteå H2 (B-lag) - Haparanda AIK H2 (A-lag) 6 - 12 Gustaf Vallgren, Johan Krispinsson Norrmalmia Sph
2017-11-18 15:00 110120035 Kiruna AIF H2 (A-lag) - Luleå SK H2 (A-lag) 11 - 6 Dick Sandberg, Daniel Persson Rakethallen Kiruna
2017-11-19 13:45 110120032 StiL Innebandy H2 (A-lag) - K 4 IF H2 (A-lag) 9 - 4 Daniel Persson, Gustaf Vallgren Örnäsets Sp
2017-11-24 18:45 110120040 Luleå SK H2 (A-lag) - IBK Luleå H2 (B-lag) 0 - 18 Magnus Grahn, Johan Nyström Örnäsets Sp
2017-11-30 19:30 110120039 Team Kalix IBK H2 (A-lag) - StiL Innebandy H2 (A-lag) 8 - 9 Johan Krispinsson, Gustaf Vallgren Sportcity Kalix
2017-12-07 19:30 110120037 K 4 IF H2 (A-lag) - Wibax Patriot IBK Piteå H2 (B-lag) 8 - 2 Johan Nyström, Jörgen Eriksson ND Hallen
2017-11-28 19:45 110120045 StiL Innebandy H2 (A-lag) - Luleå SK H2 (A-lag) 8 - 2 Tobias Skogsberg, Jari Korpi Örnäsets Sp
2017-11-28 20:15 110120092 Wibax Patriot IBK Piteå H2 (B-lag) - Öjebyns IBF H2 9 - 5 Gustaf Vallgren, Johan Krispinsson Norrmalmia Sph
2017-12-01 18:45 110120044 IBK Luleå H2 (B-lag) - Team Kalix IBK H2 (A-lag) 11 - 4 Magnus Grahn, Jari Korpi Örnäsets Sp
2017-12-02 14:00 110120043 Kiruna AIF H2 (A-lag) - Haparanda AIK H2 (A-lag) 6 - 4 Johan Krispinsson, Gustaf Vallgren Rakethallen Kiruna
2017-12-02 17:00 110120099 Öjebyns IBF H2 - K 4 IF H2 (A-lag) 7 - 10 Jari Korpi, Jörgen Eriksson Norrmalmia Sph
2017-12-05 20:30 110120103 Öjebyns IBF H2 - Luleå SK H2 (A-lag) 5 - 4 Johan Nyström, Conny Björnfot Norrmalmia Sph
2017-12-13 20:30 110120047 StiL Innebandy H2 (A-lag) - IBK Luleå H2 (B-lag) 2 - 6 Johan Krispinsson, Gustaf Vallgren Luleå Energi Arena
2017-12-15 19:30 110120049 Wibax Patriot IBK Piteå H2 (B-lag) - Team Kalix IBK H2 (A-lag) 6 - 6 e.förl. Tobias Skogsberg, Jörgen Eriksson Norrmalmia Sph
2017-12-16 14:00 110120050 K 4 IF H2 (A-lag) - Haparanda AIK H2 (A-lag) 15 - 7 Pär Wårell, Pasi Ronkainen ND Hallen
2017-12-16 14:30 110120094 Kiruna AIF H2 (A-lag) - Öjebyns IBF H2 6 - 11 Jari Korpi, Johan Nyström Rakethallen Kiruna
2018-01-12 18:45 110120054 Luleå SK H2 (A-lag) - Team Kalix IBK H2 (A-lag) 8 - 7 Tobias Skogsberg, Conny Björnfot Örnäsets Sp
2018-01-13 15:45 110120102 IBK Luleå H2 (B-lag) - Öjebyns IBF H2 9 - 10 Johan Nyström, Jörgen Eriksson Örnäsets Sp
2018-01-13 16:30 110120055 Haparanda AIK H2 (A-lag) - StiL Innebandy H2 (A-lag) 8 - 5 Pär Wårell, Conny Björnfot Idrottshuset Haparanda
2018-01-14 14:00 110120100 K 4 IF H2 (A-lag) - Öjebyns IBF H2 9 - 9 e.förl. Magnus Grahn, Conny Björnfot ND Hallen
2018-01-17 20:15 110120098 StiL Innebandy H2 (A-lag) - Öjebyns IBF H2 5 - 6 Gustaf Vallgren, Johan Krispinsson Luleå Energi Arena
2018-01-19 20:30 110120056 Wibax Patriot IBK Piteå H2 (B-lag) - Luleå SK H2 (A-lag) 5 - 3 Johan Nyström, Pär Wårell Norrmalmia Sph
2018-01-20 14:00 110120057 K 4 IF H2 (A-lag) - IBK Luleå H2 (B-lag) 9 - 4 Johan Nyström, Pasi Ronkainen ND Hallen
2018-01-20 14:00 110120059 Kiruna AIF H2 (A-lag) - Team Kalix IBK H2 (A-lag) 14 - 8 Jens Stenberg, Dick Sandberg Rakethallen Kiruna
2018-01-25 19:00 110120064 Team Kalix IBK H2 (A-lag) - Haparanda AIK H2 (A-lag) 7 - 9 Gustaf Vallgren, Conny Björnfot Sportcity Kalix
2018-01-25 19:45 110120061 IBK Luleå H2 (B-lag) - Wibax Patriot IBK Piteå H2 (B-lag) 12 - 3 Jörgen Eriksson, Pär Wårell Örnäsets Sp
2018-01-27 13:45 110120101 Luleå SK H2 (A-lag) - Öjebyns IBF H2 5 - 7 Pär Wårell, Jari Korpi Örnäsets Sp
2018-01-27 15:00 110120062 Kiruna AIF H2 (A-lag) - K 4 IF H2 (A-lag) 5 - 4 e.förl. Daniel Persson, Conny Björnfot Rakethallen Kiruna
2018-02-10 12:00 110120105 Öjebyns IBF H2 - Team Kalix IBK H2 (A-lag) 11 - 5 Jari Korpi, Johan Nyström Norrmalmia Sph
2018-02-10 14:00 110120067 K 4 IF H2 (A-lag) - Luleå SK H2 (A-lag) 24 - 3 Juha Pasma, Magnus Grahn ND Hallen
2018-02-10 14:45 110120068 StiL Innebandy H2 (A-lag) - Kiruna AIF H2 (A-lag) 8 - 4 Thomas Lönnhager, Conny Björnfot Örnäsets Sp
2018-02-10 16:30 110120070 Haparanda AIK H2 (A-lag) - IBK Luleå H2 (B-lag) 16 - 6 Pär Wårell, Jörgen Eriksson Idrottshuset Haparanda
2018-02-11 11:30 110120051 Wibax Patriot IBK Piteå H2 (B-lag) - Kiruna AIF H2 (A-lag) 10 - 7 Dick Sandberg, Pär Wårell Norrmalmia Sph
2018-02-13 20:15 110120071 Wibax Patriot IBK Piteå H2 (B-lag) - StiL Innebandy H2 (A-lag) 4 - 8 Johan Krispinsson, Gustaf Vallgren Norrmalmia Sph
2018-02-18 11:45 110120074 Team Kalix IBK H2 (A-lag) - K 4 IF H2 (A-lag) 4 - 12 Jörgen Eriksson, Thomas Lönnhager Sportcity Kalix
2018-02-18 15:45 110120075 Luleå SK H2 (A-lag) - Haparanda AIK H2 (A-lag) 4 - 20 Johan Krispinsson, Gustaf Vallgren Örnäsets Sp
2018-03-11 16:00 110120073 Kiruna AIF H2 (A-lag) - IBK Luleå H2 (B-lag) 13 - 6 Thomas Lönnhager, Conny Björnfot Rakethallen Kiruna
2018-02-23 19:00 110120104 Öjebyns IBF H2 - IBK Luleå H2 (B-lag) 9 - 3 Pär Wårell, Magnus Grahn Norrmalmia Sph
2018-02-24 12:45 110120077 Luleå SK H2 (A-lag) - Kiruna AIF H2 (A-lag) 12 - 11 Juha Pasma, Pasi Ronkainen Örnäsets Sp
2018-02-24 14:00 110120078 K 4 IF H2 (A-lag) - StiL Innebandy H2 (A-lag) 10 - 4 Magnus Grahn, Jari Korpi ND Hallen
2018-02-24 19:00 110120076 Haparanda AIK H2 (A-lag) - Wibax Patriot IBK Piteå H2 (B-lag) 9 - 7 Pasi Ronkainen, Jörgen Eriksson Idrottshuset Haparanda
2018-02-25 13:00 110120106 Team Kalix IBK H2 (A-lag) - Öjebyns IBF H2 8 - 5 Pasi Ronkainen, Jari Korpi Sportcity Kalix
2018-02-27 20:15 110120083 Wibax Patriot IBK Piteå H2 (B-lag) - K 4 IF H2 (A-lag) 8 - 8 e.förl. Gustaf Vallgren, Alexander Viklund Norrmalmia Sph
2018-03-01 20:15 110120084 StiL Innebandy H2 (A-lag) - Team Kalix IBK H2 (A-lag) 5 - 4 Gustaf Vallgren, Alexander Viklund Luleå Energi Arena
2018-03-02 18:45 110120085 IBK Luleå H2 (B-lag) - Luleå SK H2 (A-lag) 12 - 7 Jari Korpi, Thomas Lönnhager Örnäsets Sp
2018-03-03 15:00 110120095 Öjebyns IBF H2 - Haparanda AIK H2 (A-lag) 7 - 8 Conny Björnfot, Tobias Skogsberg Norrmalmia Sph
2018-03-10 14:00 110120088 Haparanda AIK H2 (A-lag) - Kiruna AIF H2 (A-lag) 13 - 15 Thomas Lönnhager, Conny Björnfot Idrottshuset Haparanda
2018-03-10 14:00 110120089 Team Kalix IBK H2 (A-lag) - IBK Luleå H2 (B-lag) 9 - 10 e.förl. Christoffer Flemström, Dick Sandberg Sportcity Kalix
2018-03-10 14:00 110120091 Öjebyns IBF H2 - Wibax Patriot IBK Piteå H2 (B-lag) 2 - 11 Jari Korpi, Pär Wårell Norrmalmia Sph
2018-03-10 16:00 110120090 Luleå SK H2 (A-lag) - StiL Innebandy H2 (A-lag) 2 - 6 Johan Krispinsson, Gustaf Vallgren Örnäsets Sp
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. K 4 IF H2 (A-lag) 16 12 3 (0) 1 154-80 74 39
2. Haparanda AIK H2 (A-lag) 16 10 0 (0) 6 144-130 14 30
3. Öjebyns IBF H2 16 9 1 (0) 6 116-112 4 28
4. StiL Innebandy H2 (A-lag) 16 9 0 (0) 7 104-89 15 27
5. Kiruna AIF H2 (A-lag) 16 8 1 (1) 7 129-125 4 26
6. IBK Luleå H2 (B-lag) 16 7 1 (1) 8 128-108 20 23
7. Wibax Patriot IBK Piteå H2 (B-lag) 16 7 2 (0) 7 104-104 0 23
8. Team Kalix IBK H2 (A-lag) 16 3 2 (0) 11 96-138 -42 11
9. Luleå SK H2 (A-lag) 16 2 0 (0) 14 73-162 -89 6
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis