Flickor Blå (2017/18)

Gruppspel
Flickor Blå Nivå Klass A
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-10-07 10:15 168500003 Järna SK - Onyx IBS F05 Peter Sigurbjörnsson, Adam Lönnborg Hölö Allaktivitetshall
2017-10-07 11:00 168500002 IFK Gnesta F05-06 - Onyx IBS F06 Cliff Rolin-Thurgren, Josef Johancsik Frejahallen
2017-10-08 11:00 168500001 Strängnäs IBK - IFK Gnesta Röd Kjell-olof Ingvar Rolin, Cliff Rolin-Thurgren Karinslundshallen
2017-10-08 11:00 168500004 Malmköpings IBF - Telge SIBK Felicia Rask, Julia Rask Malmköpings Sporthall
2017-10-08 16:00 168500005 Katrineholms IBF - Trosa Edanö IBK Göran Karlsson, Mikko Mäkelä Duveholmshallen A
2017-10-14 09:00 168500008 Telge SIBK - Järna SK Joacim Hansson, Adam Lönnborg Västergård Arena A
2017-10-14 11:30 168500009 Onyx IBS F05 - IFK Gnesta F05-06 Sigge Maurer, Robin Hynninen Rosvalla B
2017-10-14 13:45 168500007 Trosa Edanö IBK - Malmköpings IBF Cliff Rolin-Thurgren, Kjell-olof Ingvar Rolin Hedebyhallen
2017-10-14 17:30 168500006 Nykvarns IF - Katrineholms IBF Ivan Wahlström, Martin Morén Björkestahallen
2017-10-15 15:00 168500010 Onyx IBS F06 - Strängnäs IBK Adam Lönnborg, Mattias Lönnborg Ramdalshallen
2017-10-21 09:00 168500012 Strängnäs IBK - Onyx IBS F05 Håkan Rask, Mikael Samuelsson Thomas Arena
2017-10-21 10:00 168500013 IFK Gnesta F05-06 - Telge SIBK Michael Amberg, Ingela Hedlund Frejahallen
2017-10-21 10:00 168500014 Järna SK - Trosa Edanö IBK Josef Johancsik, Cliff Rolin-Thurgren Hölö Allaktivitetshall
2017-10-21 11:30 168500011 Telge SIBK Röd - Onyx IBS F06 Robin Hynninen, Mats Jernmo Västergård Arena A
2017-10-21 12:30 168500015 Katrineholms IBF - Malmköpings IBF Göran Karlsson, Karl-Gustav Bergström Valla Sporthall
2017-10-28 12:15 168500020 Trosa Edanö IBK - Telge SIBK Josef Johancsik, Josef Cakici Hedebyhallen
2017-10-29 12:00 168500016 IFK Gnesta F05-06 - Telge SIBK Röd Sigge Maurer, Bemir Brkic Frejahallen
2017-10-29 12:00 168500018 Malmköpings IBF - Onyx IBS F06 Felicia Rask, Tuwa Engberg Malmköpings Sporthall
2017-10-29 12:30 168500019 Katrineholms IBF - Onyx IBS F05 Molly Samuelsson, Julia Rask Duveholmshallen C
2017-10-29 17:15 168500017 Järna SK - Strängnäs IBK , Marcus Ljungberg Hölö Allaktivitetshall
2017-11-11 11:15 168500024 Onyx IBS F06 - Järna SK Felicia Rask, Tuwa Engberg Gripenskolan
2017-11-11 12:00 168500021 Strängnäs IBK - IFK Gnesta F05-06 Adam Lönnborg, Mattias Lönnborg Karinslundshallen
2017-11-11 12:30 168500023 Onyx IBS F05 - Malmköpings IBF Felicia Rask, Tuwa Engberg Gripenskolan
2017-11-11 13:00 168500025 Nykvarns IF - Trosa Edanö IBK Mika Ristanen Björkestahallen
2017-11-11 16:45 168500022 Telge SIBK - Katrineholms IBF Kjell-olof Ingvar Rolin, Cliff Rolin-Thurgren Västergård Arena A
2017-11-18 11:30 168500030 Telge SIBK - Onyx IBS F05 Mats Jernmo, Robin Hynninen Västergård Arena A
2017-11-18 12:00 168500027 Malmköpings IBF - IFK Gnesta F05-06 Michael Amberg, Anton Carlsson Malmköpings Sporthall
2017-11-18 12:00 168500029 Trosa Edanö IBK - Onyx IBS F06 Josef Johancsik, Ingela Hedlund Hedebyhallen
2017-11-18 15:45 168500026 Trosa Edanö IBK Röd - Järna SK Josef Johancsik, Leo Lindh Hedebyhallen
2017-11-19 15:00 168500028 Katrineholms IBF - Strängnäs IBK Tuwa Engberg, Felicia Rask Valla Sporthall
2017-11-25 10:00 168500035 IFK Gnesta Röd - Telge SIBK Peter Sigurbjörnsson, Cliff Rolin-Thurgren Frejahallen
2017-11-25 10:30 168500033 Onyx IBS F05 - Trosa Edanö IBK Felicia Rask, Tuwa Engberg Rosvalla A
2017-11-25 11:30 168500032 IFK Gnesta F05-06 - Järna SK Peter Sigurbjörnsson, Cliff Rolin-Thurgren Frejahallen
2017-11-25 11:45 168500034 Onyx IBS F06 - Katrineholms IBF Felicia Rask, Tuwa Engberg Rosvalla A
2017-11-25 14:30 168500031 Strängnäs IBK - Malmköpings IBF Molly Samuelsson, Julia Rask Karinslundshallen
2017-12-02 11:00 168500038 Trosa Edanö IBK - IFK Gnesta F05-06 Kjell-olof Ingvar Rolin, Cliff Rolin-Thurgren Hedebyhallen
2017-12-02 12:00 168500036 Malmköpings IBF - Onyx IBS F06 Nora Öbrink, Klara Sundholm Malmköpings Sporthall
2017-12-03 10:00 168500039 Telge SIBK - Strängnäs IBK Marcus Ljungberg, Niclas Andersson Västergård Arena A
2017-12-03 11:00 168500037 Katrineholms IBF - Järna SK Nora Öbrink, Klara Sundholm Valla Sporthall
2017-12-09 10:45 168500044 Onyx IBS F06 - Telge SIBK Anton Hänström, Oliwer Assarp - Karlenäs Rosvalla B
2017-12-09 12:15 168500043 Järna SK - Malmköpings IBF Martin Morén, Ivan Wahlström Hölö Allaktivitetshall
2017-12-09 12:30 168500041 Strängnäs IBK - Trosa Edanö IBK Nora Öbrink, Klara Sundholm Thomas Arena
2017-12-09 15:00 168500042 IFK Gnesta F05-06 - Katrineholms IBF Kjell-olof Ingvar Rolin, Cliff Rolin-Thurgren Frejahallen
2017-12-10 14:30 168500045 Trosa Edanö IBK Röd - Onyx IBS F05 Leo Lindh, Emil Onestam Hedebyhallen
2017-12-16 09:00 168500049 Onyx IBS F06 - IFK Gnesta F05-06 Camilla Örnebro, Josef Cakici Rosvalla A
2017-12-16 10:15 168500048 Onyx IBS F05 - Järna SK Camilla Örnebro, Josef Cakici Rosvalla A
2017-12-16 12:15 168500046 Trosa Edanö IBK - Katrineholms IBF Karl-Gustav Bergström, Arne Brattehag Hedebyhallen
2017-12-16 16:45 168500047 Telge SIBK - Malmköpings IBF Ingela Hedlund, Josef Johancsik Västergård Arena A
2018-01-13 12:00 168500054 Malmköpings IBF - Trosa Edanö IBK Göran Engfors, Jan Berg Malmköpings Sporthall
2018-01-13 12:30 168500051 Strängnäs IBK - Onyx IBS F06 Mats Jernmo, Stefan Öberg Thomas Arena
2018-01-13 13:00 168500052 IFK Gnesta F05-06 - Onyx IBS F05 Emil Glenngård, Martin Eriksson Frejahallen
2018-01-13 13:30 168500053 Järna SK - Telge SIBK Niclas Andersson, Adam Lönnborg Hölö Allaktivitetshall
2018-01-14 15:00 168500055 Katrineholms IBF - IFK Gnesta Röd Felicia Rask, Julia Rask Duveholmshallen A
2018-01-20 10:00 168500057 Trosa Edanö IBK - Järna SK Kjell-olof Ingvar Rolin, Josef Cakici Hedebyhallen
2018-01-20 10:30 168500058 Telge SIBK - IFK Gnesta F05-06 Elin Holm, Adam Lönnborg Västergård Arena A
2018-01-20 12:00 168500056 Malmköpings IBF - Katrineholms IBF Göran Karlsson, Filip Broström Malmköpings Sporthall
2018-01-20 12:15 168500060 Onyx IBS F06 - Nykvarns IF Liam Bodingh, Oliwer Assarp - Karlenäs Ramdalshallen
2018-01-21 12:45 168500059 Onyx IBS F05 - Strängnäs IBK Sigge Maurer, Arne Brattehag Rosvalla A
2018-01-27 10:00 168500065 Telge SIBK Röd - IFK Gnesta F05-06 Cliff Rolin-Thurgren, Josef Johancsik Västergård Arena A
2018-01-27 12:30 168500061 Strängnäs IBK - Järna SK Mikael Samuelsson, Håkan Rask Thomas Arena
2018-01-28 10:45 168500063 Onyx IBS F05 - Katrineholms IBF Felicia Rask, Tuwa Engberg Rosvalla A
2018-01-28 12:00 168500064 Onyx IBS F06 - Malmköpings IBF Felicia Rask, Niclas Andersson Rosvalla A
2018-01-28 15:30 168500062 Telge SIBK - Trosa Edanö IBK Kjell-olof Ingvar Rolin, Cliff Rolin-Thurgren Västergård Arena A
2018-02-03 10:00 168500067 Järna SK - Onyx IBS F06 Josef Johancsik, Peter Sigurbjörnsson Hölö Allaktivitetshall
2018-02-03 12:00 168500068 Malmköpings IBF - Onyx IBS F05 Rasmus Larsson, Robin Larsson Malmköpings Sporthall
2018-02-03 12:15 168500070 Trosa Edanö IBK - Telge SIBK Röd Admir Brkic, Bemir Brkic Hedebyhallen
2018-03-03 13:30 168500069 Katrineholms IBF - Telge SIBK Hampus Sundin, Magnus Sporrong Duveholmshallen C
2018-03-04 13:00 168500066 IFK Gnesta F05-06 - Strängnäs IBK Kjell-olof Ingvar Rolin, Cliff Rolin-Thurgren Frejahallen
2018-02-10 09:00 168500072 IFK Gnesta F05-06 - Malmköpings IBF Arne Brattehag, Sigge Maurer Frejahallen
2018-02-10 09:30 168500071 Strängnäs IBK - Katrineholms IBF Kjell-olof Ingvar Rolin, Cliff Rolin-Thurgren Karinslundshallen
2018-02-10 10:15 168500073 Onyx IBS F05 - Telge SIBK Jan Berg, Niclas Andersson Rosvalla A
2018-02-10 13:00 168500074 Onyx IBS F06 - Trosa Edanö IBK Camilla Örnebro, Josef Cakici Ramdalshallen
2018-03-10 10:00 168500076 Järna SK - IFK Gnesta F05-06 Tuwa Engberg, Julia Rask Hölö Allaktivitetshall
2018-03-10 10:00 168500079 Trosa Edanö IBK - Onyx IBS F05 Christian Engfors, Michael Amberg Hedebyhallen
2018-03-10 12:00 168500077 Malmköpings IBF - Strängnäs IBK Göran Engfors, Albin Von Carlsburg Malmköpings Sporthall
2018-03-10 12:15 168500080 Telge SIBK - Trosa Edanö IBK Röd Kjell-olof Ingvar Rolin, Cliff Rolin-Thurgren Västergård Arena A
2018-03-11 12:30 168500078 Katrineholms IBF - Onyx IBS F06 Niclas Andersson, Karl-Gustav Bergström Valla Sporthall
2018-03-17 09:30 168500081 Strängnäs IBK - Telge SIBK Bethel Zaya, Robin Stenström Thomas Arena
2018-03-17 10:00 168500082 IFK Gnesta F05-06 - Trosa Edanö IBK Daniel Pettersson, Dennis Wagermark Frejahallen
2018-03-17 10:00 168500085 Onyx IBS F05 - Malmköpings IBF Niclas Andersson, Jan Berg Rosvalla A
2018-03-17 11:30 168500083 Järna SK - Katrineholms IBF Martin Morén, Ivan Wahlström Hölö Allaktivitetshall
2018-03-24 09:00 168500089 Telge SIBK - Onyx IBS F06 Mats Jernmo, Peter Sigurbjörnsson Västergård Arena A
2018-03-24 11:00 168500088 Trosa Edanö IBK - Strängnäs IBK Sigge Maurer, Ivan Wahlström Hedebyhallen
2018-03-24 11:45 168500090 Onyx IBS F05 - Nykvarns IF Camilla Örnebro, Mattias Lönnborg Ramdalshallen
2018-03-24 12:00 168500086 Malmköpings IBF - Järna SK Karl-Gustav Bergström Malmköpings Sporthall
2018-03-25 11:30 168500087 Katrineholms IBF - IFK Gnesta F05-06 Karl-Gustav Bergström, Martin Morén Duveholmshallen C
2018-03-31 15:00 168500075 IFK Gnesta Röd - Trosa Edanö IBK Röd Kjell-olof Ingvar Rolin, Cliff Rolin-Thurgren Frejahallen

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis