Division 5 Herrar Dalarna (2018/19)

Gruppspel
Division 5 Herrar
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-10-05 19:30 034501001 Borlänge IBK - Sundborns GOIF 4 - 4 Viktor Snöborgs, Joacim Svensson Ornäs Sporthall
2018-10-06 14:00 034501002 Digers BK - Stora Skedvi IK 18 - 4 Peter Wallin, Johan Forsström Orsa Sporthall
2018-10-06 16:30 034501004 IBF Hedemora 2 - Långshyttans IBK 5 - 7 Phichet Phaetaya, Peter Atternäs Vasahallen
2018-10-07 13:00 034501006 IFK Våmhus - KAIS Mora UIF 2 12 - 8 Torbjörn Aspman, Johan Forsström Idre Fjäll Arena
2018-10-07 17:30 034501003 IBF Gagnef 2 - Nås IF 10 - 8 Felix Carlsson, Emil Karlsson Mockfjärds Sporthall
2018-10-13 13:00 034501011 KAIS Mora UIF 2 - IBF Hedemora 2 2 - 8 Hans Bylund, Phichet Phaetaya Idre Fjäll Arena
2018-10-13 14:00 034501007 Stora Skedvi IK - Borlänge IBK 5 - 9 Tonni Boström, Simon Jansson Nya Skedvihallen
2018-10-13 14:00 034501009 Långshyttans IBK - Digers BK 4 - 7 Felix Carlsson, Anders Sundvall Långshyttans Sporthall
2018-10-14 11:30 034501008 Nås IF - Sundborns GOIF 12 - 13 Tonni Boström, Simon Jansson Nås Sporthall
2018-10-14 17:30 034501012 IFK Våmhus - IBF Ludvika 2 14 - 6 Terje Severinsson, Nicklas Sjöström Idre Fjäll Arena
2018-10-19 19:30 034501013 Borlänge IBK - Nås IF 6 - 5 Senad Omerbasic, Mattias Hedberg Ornäs Sporthall
2018-10-20 14:00 034501014 Stora Skedvi IK - Långshyttans IBK 8 - 6 Peter Atternäs, Phichet Phaetaya Nya Skedvihallen
2018-10-20 16:30 034501018 IBF Hedemora 2 - IBF Ludvika 2 9 - 3 Torbjörn Aspman, Johan Forsström Vasahallen
2018-10-21 15:00 034501017 IBF Gagnef 2 - IFK Våmhus 13 - 16 Felix Carlsson, Emil Karlsson Mockfjärds Sporthall
2018-10-23 19:30 034501016 Digers BK - KAIS Mora UIF 2 8 - 7 Conny Törehed, Terje Severinsson Orsa Sporthall
2018-10-26 20:30 034501022 IFK Våmhus - Sundborns GOIF 13 - 8 Terje Severinsson, Nicklas Sjöström Idre Fjäll Arena
2018-10-27 16:00 034501019 Långshyttans IBK - Borlänge IBK 11 - 5 Olle Sundström, Mattias Papmehl-Dufay Långshyttans Sporthall
2018-10-27 16:00 034501023 IBF Ludvika 2 - Digers BK 0 - 13 Felix Carlsson, Emil Karlsson Ludvika Sporthall
2018-11-18 15:00 034501024 IBF Hedemora 2 - IBF Gagnef 2 5 - 6 Torbjörn Aspman, Johan Forsström Vikmanshyttans sporthall
2019-03-31 17:00 034501021 KAIS Mora UIF 2 - Stora Skedvi IK 11 - 6 Terje Severinsson, Nicklas Sjöström Idre Fjäll Arena
2018-11-03 12:00 034501027 Nås IF - IFK Våmhus 12 - 13 Larssa Wattberg, Sebastian Wattberg Nås Sporthall
2018-11-03 14:00 034501030 Digers BK - IBF Gagnef 2 15 - 5 Nicklas Sjöström, Torbjörn Aspman Orsa Sporthall
2018-11-03 16:00 034501026 Långshyttans IBK - KAIS Mora UIF 2 6 - 5 Hans Bylund, Phichet Phaetaya Långshyttans Sporthall
2018-11-03 16:00 034501029 Sundborns GOIF - IBF Hedemora 2 10 - 1 Jussi Nissinen, Anders Sundvall Lugnet D
2019-01-05 14:00 034501028 Stora Skedvi IK - IBF Ludvika 2 5 - 4 Olle Sundström, Peter Atternäs Nya Skedvihallen
2018-11-10 13:00 034501031 KAIS Mora UIF 2 - Borlänge IBK 7 - 4 Conny Törehed, Nicklas Sjöström Idre Fjäll Arena
2018-11-10 14:30 034501033 IBF Ludvika 2 - Långshyttans IBK 7 - 10 Mikael Svenske, Magnus Johansson Ludvika Sporthall
2018-11-10 17:00 034501034 IBF Hedemora 2 - Nås IF 4 - 10 Peter Atternäs, Phichet Phaetaya Vasahallen
2018-11-11 14:30 034501035 IBF Gagnef 2 - Stora Skedvi IK 8 - 3 Felix Carlsson, Hans Bylund Mockfjärds Sporthall
2018-11-11 16:30 034501036 Digers BK - Sundborns GOIF 10 - 7 Terje Severinsson, David Asklander Orsa Sporthall
2018-11-17 12:00 034501041 Nås IF - Digers BK 8 - 9 Felix Carlsson, Emil Karlsson Nås Sporthall
2018-11-17 13:00 034501037 Borlänge IBK - IFK Våmhus 9 - 8 Michelle Unger, Fredrik Andersson Ornäs Sporthall
2018-11-17 14:00 034501042 Stora Skedvi IK - Sundborns GOIF 11 - 11 Peter Atternäs, Phichet Phaetaya Nya Skedvihallen
2018-11-17 16:00 034501040 Långshyttans IBK - IBF Gagnef 2 6 - 12 Jussi Nissinen, Anders Sundvall Långshyttans Sporthall
2018-11-17 17:45 034501038 KAIS Mora UIF 2 - IBF Ludvika 2 12 - 3 Senad Omerbasic, Nicklas Sjöström Idre Fjäll Arena
2018-11-24 13:30 034501044 IBF Hedemora 2 - IFK Våmhus 0 - 19 Johan Forsström, Torbjörn Aspman Vasahallen
2018-11-24 14:00 034501048 Stora Skedvi IK - Nås IF 6 - 13 Tonni Boström, Simon Jansson Nya Skedvihallen
2018-11-25 11:30 034501047 Sundborns GOIF - Långshyttans IBK 6 - 6 Felix Carlsson, Emil Karlsson JALAS® Arena 1
2018-11-25 13:00 034501043 IBF Ludvika 2 - Borlänge IBK 5 - 7 Peter Atternäs, Phichet Phaetaya Lorensbergaskolan
2018-11-25 14:30 034501045 IBF Gagnef 2 - KAIS Mora UIF 2 12 - 2 Mikael Svenske, Linus Isberg Mockfjärds Sporthall
2018-11-30 19:30 034501049 Borlänge IBK - IBF Hedemora 2 6 - 3 Tonni Boström, Simon Jansson Ornäs Sporthall
2018-12-01 16:00 034501054 Långshyttans IBK - Nås IF 8 - 10 Samuel Nissinen-Eriksson, Phichet Phaetaya Långshyttans Sporthall
2018-12-01 16:30 034501050 IBF Ludvika 2 - IBF Gagnef 2 3 - 14 Per Nordström, Mikael Svenske Ludvika Sporthall
2018-12-01 18:30 034501052 KAIS Mora UIF 2 - Sundborns GOIF 6 - 5 Terje Severinsson, Conny Törehed Idre Fjäll Arena
2018-12-03 19:30 034501051 IFK Våmhus - Digers BK 8 - 5 Peter Wallin, Terje Severinsson Idre Fjäll Arena
2018-12-08 14:00 034501056 Digers BK - IBF Hedemora 2 15 - 2 Conny Törehed, Nicklas Sjöström Orsa Sporthall
2018-12-08 14:00 034501058 Stora Skedvi IK - IFK Våmhus 3 - 10 Torbjörn Aspman, Johan Forsström Nya Skedvihallen
2018-12-08 16:00 034501059 Nås IF - KAIS Mora UIF 2 7 - 6 Felix Carlsson, Hans Bylund Nås Sporthall
2018-12-09 14:00 034501057 Sundborns GOIF - IBF Ludvika 2 22 - 2 Felix Carlsson, Torbjörn Aspman Haraldsbo Sporthall
2018-12-09 14:30 034501055 IBF Gagnef 2 - Borlänge IBK 3 - 7 Olle Sundström, Mattias Papmehl-Dufay Mockfjärds Sporthall
2018-12-14 19:30 034501061 Borlänge IBK - Digers BK 6 - 7 Niklas Stenius, Jussi Nissinen Ornäs Sporthall
2018-12-14 19:30 034501065 IFK Våmhus - Långshyttans IBK 13 - 2 Terje Severinsson, Nicklas Sjöström Idre Fjäll Arena
2018-12-15 17:00 034501063 IBF Hedemora 2 - Stora Skedvi IK 3 - 6 Torbjörn Aspman, Phichet Phaetaya Vasahallen
2018-12-16 14:00 034501064 IBF Ludvika 2 - Nås IF 4 - 10 Felix Carlsson, Emil Karlsson Lorensbergaskolan
2018-12-16 14:30 034501062 IBF Gagnef 2 - Sundborns GOIF 13 - 8 Niklas Stenius, Mattias Hedberg Mockfjärds Sporthall
2019-01-09 19:30 034501072 KAIS Mora UIF 2 - IFK Våmhus 8 - 12 Terje Severinsson, David Asklander Idre Fjäll Arena
2019-01-12 12:00 034501069 Nås IF - IBF Gagnef 2 9 - 6 Olle Sundström, Mattias Papmehl-Dufay Nås Sporthall
2019-01-12 14:00 034501068 Stora Skedvi IK - Digers BK 3 - 8 Larssa Wattberg, Anders Sundvall Nya Skedvihallen
2019-01-12 16:00 034501070 Långshyttans IBK - IBF Hedemora 2 11 - 7 Tonni Boström, Simon Jansson Långshyttans Sporthall
2019-01-13 18:30 034501067 Sundborns GOIF - Borlänge IBK 4 - 12 Felix Carlsson, Emil Karlsson Lugnet C
2019-01-18 19:30 034501073 Borlänge IBK - Stora Skedvi IK 6 - 8 Olle Sundström, Mattias Papmehl-Dufay Ornäs Sporthall
2019-01-19 12:00 034501078 IBF Ludvika 2 - IFK Våmhus 4 - 10 Felix Carlsson, Emil Karlsson Lorensbergaskolan
2019-01-19 14:00 034501075 Digers BK - Långshyttans IBK 9 - 7 Mikael Svenske, Johan Forsström Orsa Sporthall
2019-01-19 17:00 034501077 IBF Hedemora 2 - KAIS Mora UIF 2 1 - 4 Phichet Phaetaya, Peter Atternäs Vasahallen
2019-02-03 13:00 034501074 Sundborns GOIF - Nås IF 9 - 6 Felix Carlsson, Johan Forsström Lugnet C
2019-01-25 20:00 034501082 KAIS Mora UIF 2 - Digers BK 6 - 7 Roger Pernling, Nicklas Sjöström Idre Fjäll Arena
2019-01-26 12:00 034501079 Nås IF - Borlänge IBK 9 - 7 Per Nordström, Mikael Svenske Nås Sporthall
2019-01-26 16:00 034501080 Långshyttans IBK - Stora Skedvi IK 6 - 4 Olle Sundström, Mattias Papmehl-Dufay Långshyttans Sporthall
2019-01-26 17:30 034501084 IBF Ludvika 2 - IBF Hedemora 2 9 - 7 Phichet Phaetaya, Peter Atternäs Lorensbergaskolan
2019-01-27 18:30 034501083 IFK Våmhus - IBF Gagnef 2 18 - 10 Roger Pernling, Nicklas Sjöström Idre Fjäll Arena
2019-02-01 19:30 034501085 Borlänge IBK - Långshyttans IBK 6 - 4 Felix Carlsson, Simon Jansson Ornäs Sporthall
2019-02-02 14:00 034501087 Stora Skedvi IK - KAIS Mora UIF 2 8 - 0 Felix Carlsson, Emil Karlsson Nya Skedvihallen
2019-02-02 16:10 034501088 Sundborns GOIF - IFK Våmhus 7 - 16 Hans Bylund, Phichet Phaetaya Lugnet C
2019-02-03 14:30 034501090 IBF Gagnef 2 - IBF Hedemora 2 6 - 4 Larssa Wattberg, Sebastian Wattberg Mockfjärds Sporthall
2019-03-08 19:30 034501089 Digers BK - IBF Ludvika 2 8 - 5 Peter Wallin, Nicklas Sjöström Orsa Sporthall
2019-02-08 20:30 034501092 KAIS Mora UIF 2 - Långshyttans IBK 5 - 5 Terje Severinsson, Conny Törehed Idre Fjäll Arena
2019-02-09 17:00 034501095 IBF Hedemora 2 - Sundborns GOIF 4 - 11 Larssa Wattberg, Sebastian Wattberg Vasahallen
2019-02-09 17:30 034501094 IBF Ludvika 2 - Stora Skedvi IK 3 - 6 Tonni Boström, Simon Jansson Ludvika Sporthall
2019-02-09 19:00 034501093 IFK Våmhus - Nås IF 7 - 14 Terje Severinsson, Nicklas Sjöström Idre Fjäll Arena
2019-02-10 15:00 034501096 IBF Gagnef 2 - Digers BK 6 - 6 Phichet Phaetaya, Senad Omerbasic Mockfjärds Sporthall
2019-02-15 19:30 034501097 Borlänge IBK - KAIS Mora UIF 2 3 - 10 Fredrik Andersson, Michelle Unger Ornäs Sporthall
2019-02-16 13:00 034501100 Nås IF - IBF Hedemora 2 22 - 6 Larssa Wattberg, Sebastian Wattberg Nås Sporthall
2019-02-16 13:50 034501101 Stora Skedvi IK - IBF Gagnef 2 4 - 5 Phichet Phaetaya, Peter Atternäs Nya Skedvihallen
2019-02-16 16:00 034501102 Sundborns GOIF - Digers BK 4 - 8 Felix Carlsson, Hans Bylund Haraldsbo Sporthall
2019-02-16 16:20 034501099 Långshyttans IBK - IBF Ludvika 2 8 - 4 Phichet Phaetaya, Peter Atternäs Långshyttans Sporthall
2019-02-23 13:30 034501107 Digers BK - Nås IF 10 - 2 Roger Pernling, Terje Severinsson Orsa Sporthall
2019-02-23 16:00 034501104 IBF Ludvika 2 - KAIS Mora UIF 2 7 - 9 Phichet Phaetaya, Peter Atternäs Ludvika Sporthall
2019-02-24 14:30 034501106 IBF Gagnef 2 - Långshyttans IBK 13 - 6 Larssa Wattberg, Sebastian Wattberg Mockfjärds Sporthall
2019-02-24 18:00 034501103 IFK Våmhus - Borlänge IBK 9 - 8 Terje Severinsson, Nicklas Sjöström Idre Fjäll Arena
2019-02-24 18:30 034501108 Sundborns GOIF - Stora Skedvi IK 6 - 8 Olle Sundström, Johan Forsström Lugnet C
2019-03-01 19:30 034501109 Borlänge IBK - IBF Ludvika 2 7 - 4 Larssa Wattberg, Sebastian Wattberg Ornäs Sporthall
2019-03-02 12:00 034501114 Nås IF - Stora Skedvi IK 6 - 7 Larssa Wattberg, Sebastian Wattberg Nås Sporthall
2019-03-02 13:00 034501110 IFK Våmhus - IBF Hedemora 2 26 - 5 Terje Severinsson, Conny Törehed Idre Fjäll Arena
2019-03-02 16:00 034501111 KAIS Mora UIF 2 - IBF Gagnef 2 7 - 7 Larssa Wattberg, Sebastian Wattberg Idre Fjäll Arena
2019-03-02 16:00 034501113 Långshyttans IBK - Sundborns GOIF 9 - 7 Tomas Pettersson, Jussi Nissinen Långshyttans Sporthall
2019-03-09 12:00 034501115 IBF Hedemora 2 - Borlänge IBK 6 - 7 Olle Sundström, Mattias Papmehl-Dufay Vasahallen
2019-03-09 12:00 034501120 Nås IF - Långshyttans IBK 26 - 8 Larssa Wattberg, Sebastian Wattberg Nås Sporthall
2019-03-10 11:30 034501118 Sundborns GOIF - KAIS Mora UIF 2 6 - 6 Johan Forsström, Mattias Papmehl-Dufay Lugnet D
2019-03-10 14:30 034501116 IBF Gagnef 2 - IBF Ludvika 2 8 - 4 Larssa Wattberg, Sebastian Wattberg Mockfjärds Sporthall
2019-03-28 19:00 034501117 Digers BK - IFK Våmhus 7 - 7 Terje Severinsson, Mattias Hedberg Orsa Sporthall
2019-03-15 19:30 034501121 Borlänge IBK - IBF Gagnef 2 6 - 3 Hans Bylund, Phichet Phaetaya Ornäs Sporthall
2019-03-15 20:00 034501125 KAIS Mora UIF 2 - Nås IF 7 - 12 Roger Pernling, Terje Severinsson Idre Fjäll Arena
2019-03-16 15:00 034501122 IBF Hedemora 2 - Digers BK 5 - 16 Jussi Nissinen, Hans Bylund Vasahallen
2019-03-16 16:00 034501123 IBF Ludvika 2 - Sundborns GOIF 9 - 9 Phichet Phaetaya, Senad Omerbasic Lorensbergaskolan
2019-03-16 19:00 034501124 IFK Våmhus - Stora Skedvi IK 7 - 9 Nicklas Sjöström, Terje Severinsson Idre Fjäll Arena
2019-03-22 18:30 034501128 Sundborns GOIF - IBF Gagnef 2 7 - 9 Johan Forsström, Jussi Nissinen Lugnet C
2019-03-22 19:30 034501130 Nås IF - IBF Ludvika 2 19 - 7 Tonni Boström, Simon Jansson Nås Sporthall
2019-03-23 13:45 034501129 Stora Skedvi IK - IBF Hedemora 2 18 - 6 Tonni Boström, Simon Jansson Nya Skedvihallen
2019-03-23 14:30 034501127 Digers BK - Borlänge IBK 5 - 6 Conny Törehed, Nicklas Sjöström Orsa Sporthall
2019-03-23 16:15 034501131 Långshyttans IBK - IFK Våmhus 8 - 11 Tonni Boström, Simon Jansson Långshyttans Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Digers BK 20 16 2 2 191-102 89 50
2. IFK Våmhus 20 16 1 3 249-146 103 49
3. IBF Gagnef 2 20 12 2 6 169-144 25 38
4. Borlänge IBK 20 12 1 7 131-120 11 37
5. Nås IF 20 12 0 8 220-153 67 36
6. Stora Skedvi IK 20 10 1 9 132-146 -14 31
7. Långshyttans IBK 20 8 2 10 138-170 -32 26
8. KAIS Mora UIF 2 20 7 3 10 128-139 -11 24
9. Sundborns GOIF 20 5 5 10 164-165 -1 20
10. IBF Hedemora 2 20 2 0 18 91-214 -123 6
11. IBF Ludvika 2 20 1 1 18 93-207 -114 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis