Flickor Röd Serie 3 (2018/19)

Gruppspel
Pantamera Flickor Röd Serie 3
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-10-06 13:00 184400004 Karlstad IBF Ungdom 1 - Hagfors IF Ungdom 1 - 4 Johan Friman, Gustav Jonsson Stavdal Hyrcity Arena
2018-10-06 15:00 184400003 Munkfors IBK - Sunne IBK/BKI Sunnanå 4 - 2 Anders Ekelund-Carlsson, Olof Ullman Forsnäshallen
2018-10-07 15:00 184400002 Dotteviks IF - Filipstad IBK 4 - 1 Morgan Vallberg, Bosse Andersson Strandhallen
2018-10-07 15:30 184400001 Fagerås BK/GS 86 AIF - Karlstad IBF Ungdom 2 0 - 1 Ronny Malmgren, Weine Dahlén Fageråshallen
2018-10-12 19:30 184400008 Hagfors IF Ungdom - Munkfors IBK 4 - 1 Ellinor Strand, Hanna Andersson Uddeholm Arena
2018-10-12 19:30 184400009 Sunne IBK/BKI Sunnanå - Dotteviks IF 2 - 6 Oliver Karlsson, Kim Persson Sparbankshallen
2018-10-14 14:45 184400006 Karlstad IBF Ungdom 2 - Edebäck IBF 2 - 3 Ella Tejler, Alva Ödéhn Stavdal Hyrcity Arena
2018-11-03 12:00 184400010 Filipstad IBK - Fagerås BK/GS 86 AIF WO (5 - 0) Ellinor Strand, Hanna Andersson Spångbergshallen
2018-10-20 11:00 184400012 Fagerås BK/GS 86 AIF - Sunne IBK/BKI Sunnanå 4 - 5 Olof Olsson, Weine Dahlén Fageråshallen
2018-10-20 11:00 184400015 Edebäck IBF - Karlstad IBF Ungdom 1 1 - 1 Jan-Olov Johansson, Fredrik Sjöberg Ekshärads Sporthall
2018-10-20 14:30 184400011 Karlstad IBF Ungdom 2 - Filipstad IBK 1 - 3 Gustav Jonsson, Roger Schmidt Klubbhuset Arena
2018-10-20 15:30 184400013 Dotteviks IF - Hagfors IF Ungdom 4 - 6 Alexander Håberget, Peter Berntsson Strandhallen
2018-10-27 11:30 184400018 Karlstad IBF Ungdom 1 - Filipstad IBK 2 - 3 Mats Andersson, Kevin Kindström Klubbhuset Arena
2018-10-28 15:00 184400016 Dotteviks IF - Karlstad IBF Ungdom 2 5 - 2 Bosse Andersson, Peter Berntsson Strandhallen
2018-11-09 20:00 184400019 Edebäck IBF - Sunne IBK/BKI Sunnanå 6 - 5 Jan-Olov Johansson, Filip Eriksson Ekshärads Sporthall
2018-11-20 19:30 184400017 Munkfors IBK - Fagerås BK/GS 86 AIF 6 - 2 Olof Ullman, Nicklas Johansson Forsnäshallen
2018-11-14 18:30 184400022 Hagfors IF Ungdom - Edebäck IBF 3 - 1 Anders Ekelund-Carlsson, Filip Eriksson Uddeholm Arena
2018-11-16 18:15 184400024 Filipstad IBK - Munkfors IBK 7 - 0 Spångbergshallen
2018-11-16 19:30 184400023 Sunne IBK/BKI Sunnanå - Karlstad IBF Ungdom 1 3 - 3 Weine Dahlén, Oliver Karlsson Sparbankshallen
2018-11-17 12:00 184400021 Fagerås BK/GS 86 AIF - Dotteviks IF 1 - 8 Björn Svensson, Anders Leander Fageråshallen
2018-11-04 10:30 184400027 Karlstad IBF Ungdom 1 - Dotteviks IF 2 - 3 Magnus Fransson, Gustav Jonsson Stavdal Hyrcity Arena
2018-11-23 19:30 184400030 Hagfors IF Ungdom - Sunne IBK/BKI Sunnanå 15 - 0 Hanna Andersson, Olof Ullman Uddeholm Arena
2018-11-25 15:00 184400026 Munkfors IBK - Karlstad IBF Ungdom 2 2 - 6 Erik Bergström, Jan-Olov Johansson Forsnäshallen
2018-12-04 19:00 184400028 Edebäck IBF - Fagerås BK/GS 86 AIF 7 - 0 Leif Andersson, Fredrik Sjöberg Ekshärads Sporthall
2018-12-01 11:00 184400032 Dotteviks IF - Munkfors IBK 8 - 2 Bosse Andersson, Morgan Vallberg Strandhallen
2018-12-01 12:00 184400034 Filipstad IBK - Edebäck IBF 4 - 1 Ellinor Strand, Hanna Andersson Spångbergshallen
2018-12-02 11:45 184400035 Karlstad IBF Ungdom 2 - Hagfors IF Ungdom 2 - 3 Roger Schmidt, Kim Persson Colorama Arena
2018-12-02 15:00 184400031 Fagerås BK/GS 86 AIF - Karlstad IBF Ungdom 1 1 - 3 Ronny Malmgren, Björn Svensson Fageråshallen
2018-12-08 11:45 184400039 Hagfors IF Ungdom - Fagerås BK/GS 86 AIF 1 - 0 Albin Äng, Hanna Andersson Uddeholm Arena
2019-01-15 19:00 184400037 Edebäck IBF - Munkfors IBK 1 - 1 Jan-Olov Johansson, Filip Eriksson Ekshärads Sporthall
2019-03-31 17:45 184400040 Sunne IBK/BKI Sunnanå - Filipstad IBK 1 - 6 Ellinor Strand, Hanna Andersson Spångbergshallen
2019-04-04 19:00 184400036 Karlstad IBF Ungdom 1 - Karlstad IBF Ungdom 2 0 - 2 Ella Tejler, Alva Ödéhn Frödingskolan
2018-12-16 11:00 184400044 Filipstad IBK - Hagfors IF Ungdom 2 - 5 Ellinor Strand, Hanna Andersson Spångbergshallen
2018-12-28 19:00 184400045 Karlstad IBF Ungdom 2 - Sunne IBK/BKI Sunnanå 4 - 1 Christoffer Frykestam, Roger Schmidt Colorama Arena
2019-02-10 13:00 184400043 Munkfors IBK - Karlstad IBF Ungdom 1 5 - 3 Nicklas Mattsson, Oscar Krantz Forsnäshallen
2019-03-24 16:30 184400042 Dotteviks IF - Edebäck IBF 5 - 1 Alexander Håberget, Bosse Andersson Strandhallen
2019-01-11 19:30 184400048 Sunne IBK/BKI Sunnanå - Munkfors IBK 1 - 6 Filip Eriksson, Oliver Karlsson Sparbankshallen
2019-01-12 11:45 184400047 Hagfors IF Ungdom - Karlstad IBF Ungdom 1 2 - 2 Olof Ullman, Fredrik Sjöberg Uddeholm Arena
2019-01-13 13:15 184400050 Karlstad IBF Ungdom 2 - Fagerås BK/GS 86 AIF 3 - 2 Alva Ödéhn, Thea Heiche Stavdal Hyrcity Arena
2019-01-13 14:00 184400049 Filipstad IBK - Dotteviks IF 3 - 6 Nicklas Johansson, Hanna Andersson Spångbergshallen
2019-01-20 14:00 184400053 Munkfors IBK - Hagfors IF Ungdom 2 - 3 Olof Ullman, Anders Ekelund-Carlsson Forsnäshallen
2019-01-20 15:00 184400051 Fagerås BK/GS 86 AIF - Filipstad IBK 2 - 5 Erik Jansson, Weine Dahlén Fageråshallen
2019-03-10 16:00 184400055 Edebäck IBF - Karlstad IBF Ungdom 2 1 - 2 Leif Andersson, Fredrik Sjöberg Ekshärads Sporthall
2019-03-12 18:30 184400052 Dotteviks IF - Sunne IBK/BKI Sunnanå 2 - 2 Bosse Andersson, Alexander Håberget Strandhallen
2019-01-26 16:00 184400060 Filipstad IBK - Karlstad IBF Ungdom 2 1 - 2 Ellinor Strand, Hanna Andersson Spångbergshallen
2019-01-27 14:15 184400056 Karlstad IBF Ungdom 1 - Edebäck IBF 2 - 0 Ronny Malmgren, Erik Jansson Stavdal Hyrcity Arena
2019-01-27 17:30 184400058 Hagfors IF Ungdom - Dotteviks IF 3 - 3 Olof Ullman, Nicklas Johansson Uddeholm Arena
2019-02-13 18:30 184400059 Sunne IBK/BKI Sunnanå - Fagerås BK/GS 86 AIF 5 - 0 Oliver Karlsson, Morgan Vallberg Sparbankshallen
2019-02-02 10:00 184400061 Fagerås BK/GS 86 AIF - Munkfors IBK 2 - 8 Ella Tejler, Oscar Krantz Fageråshallen
2019-02-02 13:00 184400065 Karlstad IBF Ungdom 2 - Dotteviks IF 2 - 4 Oscar Krantz, Roger Schmidt Stavdal Hyrcity Arena
2019-02-03 12:00 184400064 Filipstad IBK - Karlstad IBF Ungdom 1 4 - 3 , Nicklas Johansson Spångbergshallen
2019-03-06 19:00 184400063 Sunne IBK/BKI Sunnanå - Edebäck IBF 3 - 2 Weine Dahlén, Oliver Karlsson Sparbankshallen
2019-02-08 20:00 184400067 Munkfors IBK - Filipstad IBK 5 - 0 Oliver Karlsson, Jan-Olov Johansson Forsnäshallen
2019-02-09 14:45 184400068 Karlstad IBF Ungdom 1 - Sunne IBK/BKI Sunnanå 7 - 1 Kim Persson, Johan Brunzell Klubbhuset Arena
2019-02-10 09:30 184400066 Dotteviks IF - Fagerås BK/GS 86 AIF 8 - 2 Alexander Håberget, Erik Magnusson Strandhallen
2019-02-10 13:00 184400069 Edebäck IBF - Hagfors IF Ungdom 2 - 2 Fredrik Sjöberg, Leif Andersson Ekshärads Sporthall
2019-02-16 11:30 184400075 Karlstad IBF Ungdom 2 - Munkfors IBK 2 - 1 Roger Schmidt, Thea Heiche Stavdal Hyrcity Arena
2019-02-16 17:30 184400072 Dotteviks IF - Karlstad IBF Ungdom 1 3 - 3 Alexander Håberget, Lars Room Strandhallen
2019-02-17 15:00 184400071 Fagerås BK/GS 86 AIF - Edebäck IBF 6 - 3 Weine Dahlén, Ronny Malmgren Fageråshallen
2019-02-20 18:30 184400073 Sunne IBK/BKI Sunnanå - Hagfors IF Ungdom 0 - 4 Ronny Malmgren, Oliver Karlsson Sparbankshallen
2019-02-12 19:30 184400078 Edebäck IBF - Filipstad IBK 2 - 1 Olof Ullman, Fredrik Sjöberg Ekshärads Sporthall
2019-02-23 12:30 184400077 Karlstad IBF Ungdom 1 - Fagerås BK/GS 86 AIF 5 - 1 Oscar Krantz, Erik Schmidt Klubbhuset Arena
2019-02-23 16:30 184400080 Hagfors IF Ungdom - Karlstad IBF Ungdom 2 0 - 2 Ahmad Alzain, Hanna Andersson Uddeholm Arena
2019-02-24 15:00 184400076 Munkfors IBK - Dotteviks IF 1 - 7 Oliver Karlsson, Morgan Vallberg Forsnäshallen
2019-03-08 20:00 184400083 Munkfors IBK - Edebäck IBF 2 - 3 Oliver Karlsson, Weine Dahlén Forsnäshallen
2019-03-20 18:45 184400081 Fagerås BK/GS 86 AIF - Hagfors IF Ungdom 2 - 5 Weine Dahlén, Bosse Andersson Fageråshallen
2019-03-31 13:45 184400084 Filipstad IBK - Sunne IBK/BKI Sunnanå 7 - 1 Ellinor Strand, Hanna Andersson Spångbergshallen
2019-04-03 17:00 184400085 Karlstad IBF Ungdom 2 - Karlstad IBF Ungdom 1 3 - 5 Anders Nilsson, Gabriel Blomquist Colorama Arena
2019-03-13 19:15 184400089 Hagfors IF Ungdom - Filipstad IBK 4 - 3 Ellinor Strand, Nicklas Johansson Uddeholm Arena
2019-03-15 19:30 184400090 Sunne IBK/BKI Sunnanå - Karlstad IBF Ungdom 2 2 - 7 Oliver Karlsson, Filip Eriksson Sparbankshallen
2019-03-16 13:00 184400086 Karlstad IBF Ungdom 1 - Munkfors IBK 4 - 2 Oscar Krantz, Erik Schmidt Stavdal Hyrcity Arena
2019-03-17 14:30 184400087 Edebäck IBF - Dotteviks IF 1 - 9 Leif Andersson, Albin Äng Ekshärads Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Dotteviks IF 16 12 3 1 85-34 51 39
2. Hagfors IF Ungdom 16 12 3 1 64-27 37 39
3. Karlstad IBF Ungdom 2 16 10 0 6 43-33 10 30
4. Filipstad IBK 16 9 0 7 55-39 16 27
5. Karlstad IBF Ungdom 1 16 6 4 6 46-38 8 22
6. Munkfors IBK 16 6 1 9 48-55 -7 19
7. Edebäck IBF 16 5 3 8 35-48 -13 18
8. Sunne IBK/ BKI Sunnanå 16 3 2 11 34-83 -49 11
9. Fagerås BK/ GS 86 AIF 16 1 0 15 25-78 -53 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis