Damer Division 3 (2018/19)

Gruppspel
Damer Division 3
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-09-22 15:00 182300004 Filipstad IBK U - Deje IBF 11 - 6 Alfred Särnehed, Robert Andersson Spångbergshallen
2018-09-28 19:30 182300001 IBF Lesjöfors - Degerfors IBK 11 - 3 Tomas Hane, Björn Svensson Lesjöforshallen
2018-09-30 15:00 182300003 Munkfors IBK U - Sunne IBK 4 - 5 Leif Andersson, Fredrik Sjöberg Forsnäshallen
2018-09-30 15:00 182300005 Karlstad IBF Bredd - Åmotfors IF/Eda IF 3 - 10 Tomas Hane, Björn Svensson Colorama Arena
2018-10-02 19:00 182300008 Deje IBF - Munkfors IBK U 5 - 6 e.förl. Tomas Hane, Jari Marjetta Deje Sporthall A
2018-10-05 19:00 182300007 Åmotfors IF/Eda IF - Filipstad IBK U 8 - 3 Bosse Andersson, Lars Room Gärdeshallen
2018-10-06 13:30 182300010 Grums IBK - IBF Lesjöfors 7 - 1 Marcus Kjellström, Ronny Malmgren Grums Sporthall
2018-10-07 16:30 182300006 Degerfors IBK - Karlstad IBF Bredd 7 - 1 Raimon Strömberg, David Granström Stora Vallahallen
2018-10-12 19:30 182300012 IBF Lesjöfors - Sunne IBK 8 - 2 Jörgen Grändefors, Ronny Malmgren Lesjöforshallen
2018-10-13 16:00 182300015 Karlstad IBF Bredd - Filipstad IBK U 1 - 10 Erik Ejerfeldt, Rebecca Bräck Klubbhuset Arena
2018-10-14 11:00 182300011 Degerfors IBK - Grums IBK 5 - 7 Gabriel Hammarsten, Alfred Särnehed Stora Vallahallen
2018-11-27 19:30 182300014 Munkfors IBK U - Åmotfors IF/Eda IF 2 - 4 Robert Andersson, Erik Bergström Forsnäshallen
2018-10-19 19:30 182300019 Karlstad IBF Bredd - Sunne IBK 6 - 3 Nicklas Mattsson, Christian Fröding Stavdal Hyrcity Arena
2018-10-21 14:00 182300018 Filipstad IBK U - Grums IBK 2 - 4 Olivia Kästel-Sjöman, Felicia Kästel-Sjöman Spångbergshallen
2018-10-21 15:00 182300017 Munkfors IBK U - IBF Lesjöfors 2 - 3 Alfred Särnehed, Ragnar Clarström Forsnäshallen
2018-10-28 12:30 182300020 Åmotfors IF/Eda IF - Deje IBF 6 - 3 Bosse Andersson, Peter Berntsson Gärdeshallen
2018-11-03 14:00 182300022 Deje IBF - Karlstad IBF Bredd 6 - 9 Tomas Hane, Christoffer Risberg Deje Sporthall A
2018-11-03 15:00 182300024 Grums IBK - Munkfors IBK U 8 - 2 Olof Olsson, Magnus Fransson Grums Sporthall
2018-11-03 16:00 182300025 Degerfors IBK - Åmotfors IF/Eda IF 2 - 5 Gabriel Gunnarsson, David Granström Stora Vallahallen
2018-11-04 17:00 182300023 Sunne IBK - Filipstad IBK U 6 - 10 Tomas Hane, Johan Friman Sparbankshallen
2018-11-09 19:30 182300029 Åmotfors IF/Eda IF - Grums IBK 3 - 8 Stefan Elmersson, Leif Lillberg Gärdeshallen
2018-11-09 19:45 182300028 Karlstad IBF Bredd - IBF Lesjöfors 2 - 10 Olivia Kästel-Sjöman, Felicia Kästel-Sjöman Stavdal Hyrcity Arena
2018-11-09 19:45 182300030 Deje IBF - Sunne IBK 8 - 5 Gustav Jonsson, Johan Carlsson Deje Sporthall A
2018-11-09 20:00 182300026 Munkfors IBK U - Degerfors IBK 7 - 4 Ronny Malmgren, Alfred Särnehed Forsnäshallen
2018-11-16 19:00 182300031 IBF Lesjöfors - Filipstad IBK U 9 - 1 Olivia Kästel-Sjöman, Felicia Kästel-Sjöman Lesjöforshallen
2018-11-17 11:00 182300033 Sunne IBK - Åmotfors IF/Eda IF 2 - 7 Erik Jansson, Bosse Andersson Sparbankshallen
2018-11-17 18:00 182300034 Grums IBK - Karlstad IBF Bredd 13 - 3 Leif Pettersson, Magnus Fransson Grums Sporthall
2018-11-18 16:00 182300035 Degerfors IBK - Deje IBF 7 - 6 Christoffer Risberg, Christian Fröding Stora Vallahallen
2018-11-30 19:30 182300036 Filipstad IBK U - Degerfors IBK 6 - 8 Lars Larsson, Ragnar Clarström Spångbergshallen
2018-12-01 14:00 182300039 Deje IBF - IBF Lesjöfors 2 - 8 Erik Jansson, Jari Marjetta Deje Sporthall A
2018-12-02 17:00 182300040 Sunne IBK - Grums IBK 1 - 16 Jan-Olov Johansson, Filip Eriksson Sparbankshallen
2018-12-18 20:00 182300037 Karlstad IBF Bredd - Munkfors IBK U 6 - 8 Gustav Jonsson, Erik Jansson Stavdal Hyrcity Arena
2018-12-09 16:00 182300041 IBF Lesjöfors - Åmotfors IF/Eda IF 4 - 3 Anders Ekelund-Carlsson, Fredrik Sjöberg Lesjöforshallen
2018-12-09 18:00 182300044 Grums IBK - Deje IBF 11 - 2 Leif Pettersson, Olof Olsson Grums Sporthall
2018-12-20 20:00 182300045 Degerfors IBK - Sunne IBK 13 - 4 Christian Fröding, Christoffer Risberg Stora Vallahallen
2019-01-02 19:00 182300043 Munkfors IBK U - Filipstad IBK U 9 - 4 Christoffer Risberg, Ragnar Clarström Forsnäshallen
2018-12-13 20:00 182300050 Degerfors IBK - IBF Lesjöfors 7 - 7 e.förl. Ronny Malmgren, Björn Svensson Stora Vallahallen
2018-12-15 15:30 182300047 Deje IBF - Filipstad IBK U 5 - 3 Josefine Holmqvist-Göthberg, Rebecca Bräck Deje Sporthall A
2018-12-16 14:00 182300046 Åmotfors IF/Eda IF - Karlstad IBF Bredd 9 - 0 Stefan Elmersson, Leif Lillberg Gärdeshallen
2019-02-25 20:30 182300048 Sunne IBK - Munkfors IBK U 1 - 7 Robert Andersson, Jan-Olov Johansson Sparbankshallen
2019-01-06 14:00 182300054 Filipstad IBK U - Åmotfors IF/Eda IF 4 - 6 Pierre Strand, Tomas Modin Spångbergshallen
2019-01-11 19:30 182300051 IBF Lesjöfors - Grums IBK 2 - 6 Pierre Strand, Mats Andersson Lesjöforshallen
2019-01-13 15:00 182300053 Munkfors IBK U - Deje IBF 10 - 3 Olivia Kästel-Sjöman, Felicia Kästel-Sjöman Forsnäshallen
2019-01-26 16:30 182300055 Karlstad IBF Bredd - Degerfors IBK 9 - 8 e.förl. Erik Jansson, Mats Andersson Klubbhuset Arena
2019-01-18 19:30 182300057 Åmotfors IF/Eda IF - Munkfors IBK U WO (5 - 0) Gärdeshallen
2019-01-18 20:00 182300056 Filipstad IBK U - Karlstad IBF Bredd 7 - 4 Olivia Kästel-Sjöman, Felicia Kästel-Sjöman Spångbergshallen
2019-01-19 13:30 182300060 Grums IBK - Degerfors IBK 13 - 3 Ronny Malmgren, Marcus Kjellström Grums Sporthall
2019-01-20 18:00 182300059 Sunne IBK - IBF Lesjöfors 5 - 11 Erik Jansson, Björn Svensson Sparbankshallen
2019-02-01 19:30 182300061 IBF Lesjöfors - Munkfors IBK U 11 - 2 Olivia Kästel-Sjöman, Felicia Kästel-Sjöman Lesjöforshallen
2019-02-03 14:00 182300062 Deje IBF - Åmotfors IF/Eda IF 2 - 7 Olivia Kästel-Sjöman, Felicia Kästel-Sjöman Deje Sporthall A
2019-02-03 17:00 182300063 Sunne IBK - Karlstad IBF Bredd 8 - 8 e.förl. Peter Berntsson, Lars Room Sparbankshallen
2019-02-11 20:00 182300064 Grums IBK - Filipstad IBK U 6 - 7 Erik Jansson, Björn Svensson Grums Sporthall
2019-02-09 13:00 182300070 Åmotfors IF/Eda IF - Degerfors IBK 9 - 2 Peter Berntsson, Lars Room Gärdeshallen
2019-02-09 16:00 182300067 Munkfors IBK U - Grums IBK 5 - 6 Gabriel Gunnarsson, David Granström Forsnäshallen
2019-02-09 16:00 182300069 Karlstad IBF Bredd - Deje IBF 6 - 4 Alfred Särnehed, Christoffer Risberg Colorama Arena
2019-03-05 20:00 182300068 Filipstad IBK U - Sunne IBK 6 - 2 Henrik Jansson, Nicklas Johansson Spångbergshallen
2019-02-08 19:30 182300071 IBF Lesjöfors - Karlstad IBF Bredd 5 - 3 Tomas Hane, Oscar Krantz Lesjöforshallen
2019-02-16 16:30 182300074 Grums IBK - Åmotfors IF/Eda IF 3 - 7 Björn Svensson, Anders Leander Grums Sporthall
2019-02-17 13:00 182300075 Degerfors IBK - Munkfors IBK U 12 - 4 David Krantz, Erik Wallin Stora Vallahallen
2019-02-17 17:00 182300073 Sunne IBK - Deje IBF 7 - 5 Tomas Modin, Mats Andersson Sparbankshallen
2019-02-22 19:30 182300079 Åmotfors IF/Eda IF - Sunne IBK 15 - 0 Bosse Andersson, Lars Room Gärdeshallen
2019-02-22 19:45 182300078 Karlstad IBF Bredd - Grums IBK 1 - 10 Ronny Malmgren, Marcus Kjellström Stavdal Hyrcity Arena
2019-02-22 20:00 182300077 Filipstad IBK U - IBF Lesjöfors 3 - 4 Pierre Strand, David Krantz Spångbergshallen
2019-02-24 15:30 182300080 Deje IBF - Degerfors IBK 7 - 12 Alfred Särnehed, Christoffer Risberg Deje Sporthall A
2019-03-01 19:00 182300081 IBF Lesjöfors - Deje IBF 7 - 3 Leif Andersson, Fredrik Sjöberg Lesjöforshallen
2019-03-01 19:30 182300085 Degerfors IBK - Filipstad IBK U 9 - 1 Gabriel Gunnarsson, David Krantz Stora Vallahallen
2019-03-03 15:00 182300083 Munkfors IBK U - Karlstad IBF Bredd 7 - 8 Ella Tejler, Alva Ödéhn Forsnäshallen
2019-03-07 19:30 182300084 Grums IBK - Sunne IBK 27 - 1 Marcus Kjellström, Ronny Malmgren Grums Sporthall
2019-03-10 14:00 182300086 Filipstad IBK U - Munkfors IBK U 8 - 9 e.förl. Erik Wallin, Ragnar Clarström Spångbergshallen
2019-03-10 14:00 182300088 Åmotfors IF/Eda IF - IBF Lesjöfors 4 - 6 Mats Andersson, Sebastian Krantz Gärdeshallen
2019-03-10 14:00 182300089 Deje IBF - Grums IBK 3 - 7 Olivia Kästel-Sjöman, Raimon Strömberg Deje Sporthall A
2019-03-10 14:00 182300090 Sunne IBK - Degerfors IBK 6 - 23 Morgan Vallberg, Bosse Andersson Sparbankshallen
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Grums IBK 16 14 0 (0) 2 152-48 104 42
2. IBF Lesjöfors 16 13 1 (0) 2 107-55 52 40
3. Åmotfors IF/ Eda IF 16 13 0 (0) 3 108-44 64 39
4. Degerfors IBK 16 8 2 (0) 6 125-103 22 26
5. Munkfors IBK U 16 5 2 (2) 9 84-93 -9 19
6. Filipstad IBK U 16 6 1 (0) 9 86-96 -10 19
7. Karlstad IBF Bredd 16 4 2 (1) 10 70-125 -55 15
8. Deje IBF 16 2 1 (0) 13 70-122 -52 7
9. Sunne IBK 16 2 1 (0) 13 58-174 -116 7
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis