Pantamera Pojkar Röd Lätt (2019/20)

Gruppspel
Pojkar Röd Lätt Norra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-10-19 12:00 031004002 IBF Borlänge P07 1 - Nås IF 6 - 13 Jonatan Åcerclinth, Håkan Aspman Honefshallen
2019-10-20 12:30 031004001 Bjursås IK - Samuelsdals IF 10 - 15 Larssa Wattberg, Sebastian Wattberg Bjursåsskolans gymnastiksal
2019-10-20 12:30 031004004 IBF Gagnef - Insjön/Leksand 6 - 4 Jonatan Åcerclinth, Håkan Aspman Mockfjärds Sporthall
2019-10-26 13:30 031004006 KAIS Mora UIF - Samuelsdals IF 9 - 2 Carl Halvarsson, Roger Pernling Idre Fjäll Arena B
2019-10-26 14:30 031004005 Nås IF - Bjursås IK 9 - 6 Alexander Andersson, Håkan Aspman Nås Sporthall
2019-10-27 15:30 031004007 Insjön/Leksand - IBF Borlänge P07 1 11 - 13 Senad Omerbasic, Isac Oscarsson Leksandshallen B
2019-11-02 17:00 031004010 Nås IF - Insjön/Leksand 5 - 10 Alexander Andersson, Hugo Bengtsson Nås Sporthall
2019-11-03 11:30 031004011 Samuelsdals IF - IBF Gagnef 4 - 15 Johannes Sandberg, Jonas Jågas Lugnet D
2019-11-03 14:30 031004009 Bjursås IK - KAIS Mora UIF 9 - 10 Olle Holmström, Pontus Berggren Bjursåsskolans gymnastiksal
2019-11-09 10:00 031004013 Insjön/Leksand - Bjursås IK 11 - 3 Hugo Bengtsson, Alexander Andersson Leksandshallen B
2019-11-10 11:30 031004014 IBF Gagnef - KAIS Mora UIF 6 - 12 Hajrudin Omerbasic, Fahrudin Omerbasic Mockfjärds Sporthall
2019-11-16 14:00 031004016 IBF Borlänge P07 1 - Samuelsdals IF 8 - 12 Linus Hedberg, Jonatan Hedberg Honefshallen
2019-11-23 11:00 031004019 KAIS Mora UIF - IBF Borlänge P07 1 12 - 0 Elvira Collin, Roger Pernling Idre Fjäll Arena
2019-11-24 12:30 031004017 Bjursås IK - IBF Gagnef 6 - 15 Jonatan Hedberg, Linus Hedberg Bjursåsskolans gymnastiksal
2019-11-24 13:00 031004020 Nås IF - Samuelsdals IF 18 - 5 Fahrudin Omerbasic, Hajrudin Omerbasic Nås Sporthall
2019-11-16 09:30 031004024 Nås IF - KAIS Mora UIF 7 - 18 Håkan Aspman, Jonatan Åcerclinth Nås Sporthall
2019-11-30 12:00 031004022 IBF Borlänge P07 1 - IBF Gagnef 5 - 9 Denis Omerbasic, Adam El-Amrani Honefshallen
2019-12-01 17:00 031004023 Samuelsdals IF - Insjön/Leksand 9 - 8 Johannes Sandberg, Daniel Pettersson Gruvrisskolan
2019-12-07 14:00 031004028 Insjön/Leksand - KAIS Mora UIF 11 - 16 Hajrudin Omerbasic, Fahrudin Omerbasic Insjöns Sporthall
2019-12-08 10:00 031004027 IBF Gagnef - Nås IF 5 - 13 Håkan Aspman, Simon Karlsson Mockfjärds Sporthall
2019-12-08 14:00 031004025 Bjursås IK - IBF Borlänge P07 1 4 - 7 Mikael Arnberg, Sebastian Wattberg Bjursåsskolans gymnastiksal
2020-01-18 10:00 031004032 Insjön/Leksand - IBF Gagnef 6 - 7 Isac Oscarsson, Fahrudin Omerbasic Leksandshallen B
2020-01-19 10:30 031004029 Samuelsdals IF - Bjursås IK 4 - 8 Jonas Jågas, Helmer Carlsson Lugnet D
2020-01-19 13:30 031004030 Nås IF - IBF Borlänge P07 1 17 - 11 Håkan Aspman, Jonatan Åcerclinth Nås Sporthall
2020-01-25 10:30 031004035 IBF Borlänge P07 1 - Insjön/Leksand 11 - 8 Johannes Sandberg, Carl Morenius Honefshallen
2020-01-26 11:00 031004034 Samuelsdals IF - KAIS Mora UIF 1 - 22 Hampus Larsson, William Lundström Haraldsbo Sporthall
2020-01-26 12:30 031004033 Bjursås IK - Nås IF 11 - 7 Jonatan Hedberg, Linus Hedberg Bjursåsskolans gymnastiksal
2020-02-01 10:00 031004038 Insjön/Leksand - Nås IF 2 - 17 Alexander Andersson, Hugo Bengtsson Leksandshallen B
2020-02-02 13:00 031004037 KAIS Mora UIF - Bjursås IK 9 - 1 Emma Wahlberg, Nicklas Sjöström Idre Fjäll Arena
2020-03-05 18:30 031004039 IBF Gagnef - Samuelsdals IF 11 - 0 Håkan Aspman, Jonatan Åcerclinth Mockfjärds Sporthall
2020-02-08 12:30 031004041 Bjursås IK - Insjön/Leksand 8 - 6 Linus Hedberg, Jonatan Hedberg Bjursåsskolans gymnastiksal
2020-02-09 09:00 031004042 KAIS Mora UIF - IBF Gagnef 14 - 6 Elvira Collin, Kaiza Zakrisson Idre Fjäll Arena
2020-02-09 09:30 031004044 Samuelsdals IF - IBF Borlänge P07 1 4 - 14 Phichet Phaetaya, Torbjörn Aspman Gruvrisskolan
2020-02-16 10:30 031004045 IBF Gagnef - Bjursås IK 7 - 3 Tea Karlsson, Simon Karlsson Mockfjärds Sporthall
2020-02-16 11:30 031004048 Samuelsdals IF - Nås IF 4 - 12 Eric Croner, Torbjörn Aspman Lugnet D
2020-02-16 14:00 031004047 IBF Borlänge P07 1 - KAIS Mora UIF 6 - 25 Adam El-Amrani, Denis Omerbasic Honefshallen
2020-03-07 10:00 031004051 Insjön/Leksand - Samuelsdals IF 16 - 5 Jonatan Åcerclinth, Håkan Aspman Leksandshallen B
2020-03-07 12:30 031004050 IBF Gagnef - IBF Borlänge P07 1 9 - 6 Håkan Aspman, Jonatan Åcerclinth Mockfjärds Sporthall
2020-03-07 13:00 031004052 KAIS Mora UIF - Nås IF 8 - 5 Conny Törehed, Peter Wallin Idre Fjäll Arena
031004053 IBF Borlänge P07 1 - Bjursås IK Inst. Honefshallen
031004055 Nås IF - IBF Gagnef Inst. Nås Sporthall
031004056 KAIS Mora UIF - Insjön/Leksand WO (5 - 0) Idre Fjäll Arena
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. KAIS Mora UIF 12 12 0 0 160-54 106 36
2. IBF Gagnef 11 8 0 3 96-73 23 24
3. Nås IF 11 7 0 4 123-86 37 21
4. IBF Borlänge P07 1 11 4 0 7 87-124 -37 12
5. Insjön/ Leksand 12 3 0 9 93-105 -12 9
6. Bjursås IK 11 3 0 8 69-100 -31 9
7. Samuelsdals IF 12 3 0 9 65-151 -86 9
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pojkar Röd Lätt Södra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-10-19 10:30 031005003 IBF Falun Ungdom - Ornäs IK 8 - 3 Carl Morenius, Torbjörn Aspman Guide Arena 2
2019-10-19 14:00 031005002 IBF Borlänge P07 2 - Samuelsdals IF P07 9 - 23 Jonatan Åcerclinth, Håkan Aspman Honefshallen
2019-10-20 10:00 031005004 IBF Hedemora P07 - IBF Borlänge P07 16 - 2 Nicklas Hildensjö, Noel Hildensjö Vikmanshyttans sporthall
2019-10-20 14:30 031005001 Hälsinggårdens AIK - Sundborns GOIF 8 - 6 Sebastian Wattberg, Larssa Wattberg Haraldsbo Sporthall
2019-10-26 11:30 031005008 IBF Hedemora P07 - IBF Falun Ungdom 5 - 10 Ronja Perjans, Emma Nyberg Vikmanshyttans sporthall
2019-10-26 12:30 031005007 IBF Borlänge P07 - IBF Borlänge P07 2 11 - 8 , Björn Lundqvist Gyllehallen
2019-10-27 14:30 031005005 Samuelsdals IF P07 - Hälsinggårdens AIK 3 - 4 Viktor Ezelius, Jonas Jågas Lugnet D
2019-10-29 17:15 031005006 Ornäs IK - Sundborns GOIF 4 - 6 Hans Bylund, Tim Green Ornäs Sporthall
2019-11-02 12:00 031005011 Sundborns GOIF - IBF Hedemora P07 5 - 13 Helmer Carlsson, Mikael Arnberg Sundbornshallen
2019-11-03 09:30 031005010 Samuelsdals IF P07 - IBF Borlänge P07 8 - 6 Johannes Sandberg, Anton Mårtensson Lugnet D
2019-11-03 12:30 031005009 Hälsinggårdens AIK - Ornäs IK 15 - 5 Per Nordström, Anton Mårtensson Haraldsbo Sporthall
2019-11-03 14:30 031005012 IBF Borlänge P07 2 - IBF Falun Ungdom 1 - 13 Denis Omerbasic, Adam El-Amrani Honefshallen
2019-11-09 12:30 031005013 IBF Borlänge P07 - Hälsinggårdens AIK 6 - 5 Jesper Bergman, Eric Croner Gyllehallen
2019-11-10 09:30 031005015 IBF Falun Ungdom - Samuelsdals IF P07 10 - 5 Hampus Larsson, Fabian Magnell Guide Arena 1
2019-11-10 10:00 031005014 IBF Hedemora P07 - Ornäs IK 5 - 5 Nicklas Hildensjö, Noel Hildensjö Vikmanshyttans sporthall
2019-11-10 16:00 031005016 IBF Borlänge P07 2 - Sundborns GOIF 2 - 12 Olle Holmström, Pontus Berggren Honefshallen
2019-11-23 15:00 031005018 IBF Borlänge P07 - IBF Falun Ungdom 3 - 8 Olle Holmström, Pontus Berggren Gyllehallen
2019-11-24 10:00 031005019 Ornäs IK - IBF Borlänge P07 2 6 - 4 Jonas Jågas, Viktor Ezelius Ornäs Sporthall
2019-11-24 14:30 031005017 Hälsinggårdens AIK - IBF Hedemora P07 8 - 13 Adam El-Amrani, Olle Holmström Haraldsbo Sporthall
2019-11-24 16:30 031005020 Samuelsdals IF P07 - Sundborns GOIF 5 - 6 Pontus Berggren, Denis Omerbasic Lugnet D
2019-11-30 14:00 031005022 IBF Borlänge P07 2 - IBF Hedemora P07 4 - 10 Fabian Magnell, Hampus Larsson Honefshallen
2019-12-01 11:00 031005021 IBF Falun Ungdom - Hälsinggårdens AIK 5 - 5 Viktor Ezelius, Jonas Jågas Guide Arena 2
2019-12-01 12:30 031005024 Samuelsdals IF P07 - Ornäs IK 8 - 5 Johannes Sandberg, Daniel Pettersson Lugnet D
2019-12-01 13:30 031005023 Sundborns GOIF - IBF Borlänge P07 9 - 7 Helmer Carlsson, Bianca Papmehl-Dufay Sundbornshallen
2019-12-07 10:00 031005028 IBF Borlänge P07 - Ornäs IK 5 - 3 Jonas Jågas, Viktor Ezelius Gyllehallen
2019-12-07 10:30 031005027 IBF Hedemora P07 - Samuelsdals IF P07 8 - 6 Christer Sundberg, Phichet Phaetaya Vasahallen
2019-12-07 14:00 031005026 IBF Falun Ungdom - Sundborns GOIF 3 - 3 Viktor Ezelius, Jonas Jågas Lugnet C
2019-12-08 14:30 031005025 Hälsinggårdens AIK - IBF Borlänge P07 2 11 - 8 Arlind Kutllovci, William Lundström Haraldsbo Sporthall
2020-01-19 10:00 031005031 Ornäs IK - IBF Falun Ungdom 5 - 4 Hampus Larsson, Fabian Magnell Ornäs Sporthall
2020-01-19 12:30 031005030 Samuelsdals IF P07 - IBF Borlänge P07 2 5 - 6 Fabian Magnell, Helmer Carlsson Lugnet D
2020-01-19 16:00 031005029 Sundborns GOIF - Hälsinggårdens AIK 8 - 4 Björn Lundqvist, Larssa Wattberg Sundbornshallen
2020-01-19 16:30 031005032 IBF Borlänge P07 - IBF Hedemora P07 5 - 19 Senad Omerbasic, Mikael Arnberg Gyllehallen
2020-01-26 12:00 031005036 IBF Falun Ungdom - IBF Hedemora P07 6 - 5 Adam El-Amrani, Denis Omerbasic Guide Arena 2
2020-01-26 14:30 031005033 Hälsinggårdens AIK - Samuelsdals IF P07 2 - 3 Eric Croner, Jesper Bergman Haraldsbo Sporthall
2020-01-26 15:30 031005034 Sundborns GOIF - Ornäs IK 10 - 2 Senad Omerbasic, Helmer Carlsson Sundbornshallen
2020-02-19 18:15 031005035 IBF Borlänge P07 2 - IBF Borlänge P07 2 - 4 Carl Morenius, Johannes Sandberg Ornäs Sporthall
2020-02-01 10:00 031005039 IBF Hedemora P07 - Sundborns GOIF 4 - 9 Christer Sundberg, Ida Berglund Vasahallen
2020-02-01 16:00 031005038 IBF Borlänge P07 - Samuelsdals IF P07 5 - 9 Håkan Aspman, Hampus Larsson Honefshallen
2020-02-02 09:45 031005040 IBF Falun Ungdom - IBF Borlänge P07 2 22 - 3 Sebastian Wattberg, Hampus Larsson Guide Arena 2
2020-02-20 17:00 031005037 Ornäs IK - Hälsinggårdens AIK 5 - 8 Mathias Renström, Oscar Hannersjö Ornäs Sporthall
031005041 Hälsinggårdens AIK - IBF Borlänge P07 Inst. Haraldsbo Sporthall
2020-02-07 19:30 031005042 Ornäs IK - IBF Hedemora P07 1 - 15 Tim Green, Johan Forsström Ornäs Sporthall
2020-02-09 11:30 031005044 Sundborns GOIF - IBF Borlänge P07 2 4 - 6 Björn Lundqvist, Torbjörn Aspman Sundbornshallen
2020-02-09 17:15 031005043 Samuelsdals IF P07 - IBF Falun Ungdom 5 - 5 Pontus Berggren, Olle Holmström Guide Arena 2
2020-02-16 11:00 031005045 IBF Hedemora P07 - Hälsinggårdens AIK 3 - 3 Noel Hildensjö, Nicklas Hildensjö Vasahallen
2020-02-16 11:30 031005048 Sundborns GOIF - Samuelsdals IF P07 5 - 5 Björn Lundqvist, Helmer Carlsson Sundbornshallen
2020-02-16 13:30 031005046 IBF Falun Ungdom - IBF Borlänge P07 2 - 2 Torbjörn Aspman, Eric Croner Guide Arena 2
2020-02-16 16:00 031005047 IBF Borlänge P07 2 - Ornäs IK 8 - 1 Larssa Wattberg, Sebastian Wattberg Honefshallen
031005050 IBF Hedemora P07 - IBF Borlänge P07 2 Vasahallen
2020-03-08 10:00 031005052 Ornäs IK - Samuelsdals IF P07 1 - 5 Jonas Jågas, Viktor Ezelius Ornäs Sporthall
2020-03-08 12:00 031005051 IBF Borlänge P07 - Sundborns GOIF 2 - 8 William Lundström, Phichet Phaetaya Gyllehallen
2020-03-08 13:00 031005049 Hälsinggårdens AIK - IBF Falun Ungdom 3 - 7 Fabian Magnell, Hampus Larsson Haraldsbo Sporthall
031005053 IBF Borlänge P07 2 - Hälsinggårdens AIK Inst. Honefshallen
031005054 Sundborns GOIF - IBF Falun Ungdom Inst. Sundbornshallen
031005055 Samuelsdals IF P07 - IBF Hedemora P07 Inst. Lugnet D
031005056 Ornäs IK - IBF Borlänge P07 Inst. Ornäs Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBF Falun Ungdom 13 8 4 1 103-48 55 28
2. Sundborns GOIF 13 8 2 3 91-65 26 26
3. IBF Hedemora P07 12 7 2 3 116-64 52 23
4. Samuelsdals IF P07 13 6 2 5 90-72 18 20
5. Hälsinggårdens AIK 12 5 2 5 76-72 4 17
6. IBF Borlänge P07 12 4 1 7 58-97 -39 13
7. IBF Borlänge P07 2 12 3 0 9 61-122 -61 9
8. Ornäs IK 13 2 1 10 46-101 -55 7
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis