Flickor Röd Serie 2-3 (2019/20)

Gruppspel
Pantamera Flickor Röd Serie 2-3 Västra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-10-12 12:30 184300004 Billingsfors IBK - Åmåls IBK 3 - 8 Ronny Malmgren, Björn Svensson Billingsfors Bollhall
2019-10-13 15:30 184300003 Fagerås BK - Dotteviks IF 3 - 12 Mikael Kolleryd, Morgan Vallberg Fageråshallen
2019-10-19 13:30 184300008 Dotteviks IF - Hertzöga BK 7 - 3 Towa Centerfjord, Morgan Vallberg Strandhallen
2019-10-20 15:00 184300007 Billingsfors IBK - Hultsberg/Björkås IBF 2 - 3 Albin Lämmel, Edwin Sundström Billingsfors Bollhall
2019-10-26 15:30 184300011 Dotteviks IF - Billingsfors IBK 11 - 1 Towa Centerfjord, Morgan Vallberg Strandhallen
2019-10-27 14:30 184300012 Eda IF - Filipstad IBK 2 - 11 Peter Berntsson, Erik Magnusson Gunnarsbyhallen
2019-11-09 11:00 184300014 Eda IF - Billingsfors IBK 7 - 2 Bosse Andersson, Morgan Vallberg Gärdeshallen
2020-02-16 17:30 184300013 Hultsberg/Björkås IBF - Dotteviks IF 1 - 7 Mats Andersson, Erik Schmidt Klubbhuset Arena
2019-11-16 12:00 184300020 Fagerås BK - Karlstad IBF Ungdom 2 3 - 8 Oliver Karlsson, Marcus Lindqvist Fageråshallen
2019-11-16 13:00 184300017 Eda IF - Hultsberg/Björkås IBF 8 - 4 Alexander Håberget, Bosse Andersson Gunnarsbyhallen
2019-11-22 19:00 184300023 Fagerås BK - Eda IF 3 - 11 Mats Andersson, Melker Falkenström Fageråshallen
2019-11-24 14:15 184300021 Hultsberg/Björkås IBF - Fagerås BK 6 - 7 Albin Höjer, Emil Persson Hultsbergshallen
2019-11-30 12:30 184300028 Hultsberg/Björkås IBF - Karlstad IBF Ungdom 1 1 - 9 Mikael Kolleryd, Ronny Malmgren Väse Sporthall
2019-11-30 14:15 184300027 Billingsfors IBK - Fagerås BK 5 - 6 Albin Lämmel, Elicia Vehkajärvi Billingsfors Bollhall
2020-03-11 18:15 184300026 Dotteviks IF - Eda IF 5 - 1 Morgan Vallberg, Erik Magnusson Strandhallen
2019-12-03 19:00 184300031 Eda IF - Karlstad IBF Ungdom 1 2 - 13 Peter Berntsson, Bosse Andersson Gunnarsbyhallen
2019-12-07 10:30 184301023 Filipstad IBK - Fagerås BK 3 - 3 Wilhelm Hansson Tönning, Emil Karlsson Spångbergshallen
2019-12-07 12:30 184300032 Dotteviks IF - Karlstad IBF Ungdom 2 8 - 4 Towa Centerfjord, Erik Magnusson Strandhallen
2019-12-07 12:30 184300033 Billingsfors IBK - Hertzöga BK 2 - 2 Albin Lämmel, Bosse Andersson Billingsfors Bollhall
2019-12-08 16:00 184300029 Hultsberg/Björkås IBF - Edebäck IBF/Hagfors IF Uddeholm 0 - 11 Emilia Lassfolk, Linus Larsson Colorama Arena
2019-12-14 12:00 184300035 Fagerås BK - Åmåls IBK 2 - 4 Morgan Vallberg, Bosse Andersson Fageråshallen
2019-12-14 14:15 184301028 Karlstad IBF Ungdom 2 - Billingsfors IBK 6 - 7 Albin Höjer, Emil Persson Stavdal Hyrcity Arena
2019-12-14 16:00 184301027 Edebäck IBF/Hagfors IF Uddeholm - Dotteviks IF 3 - 6 Leif Andersson, Fredrik Sjöberg Ekshärads Sporthall
2019-12-15 13:00 184301024 Hertzöga BK - Hultsberg/Björkås IBF 3 - 1 Johan Ronge, Alva Ödéhn Ilandaskolan
2020-03-01 12:00 184301026 Karlskoga IBF - Eda IF Sören Johansson, Mats Andersson Karlbergshallen B Karlskoga
2019-12-21 11:30 184300036 Hultsberg/Björkås IBF - Åmåls IBK 0 - 11 Emil Ahlström, Isac Lindell-Green Colorama Arena
2019-12-21 14:00 184300040 Fagerås BK - Karlstad IBF Ungdom 1 2 - 9 Anders Nilsson, Gabriel Blomquist Fageråshallen
2019-12-21 15:30 184300042 Billingsfors IBK - Karlskoga IBF 4 - 0 Olof Olsson, Magnus Fransson Billingsfors Bollhall
2019-12-22 14:00 184300038 Eda IF - Edebäck IBF/Hagfors IF Uddeholm 3 - 4 Bosse Andersson, Alexander Håberget Gunnarsbyhallen
2020-02-09 12:30 184300041 Dotteviks IF - Filipstad IBK 8 - 2 Alexander Håberget, Erik Magnusson Strandhallen
2020-01-10 19:30 184301031 Hertzöga BK - Eda IF 11 - 4 Hampus Larsson, Emil Persson Ilandaskolan
2020-01-11 17:00 184301033 Karlskoga IBF - Fagerås BK 3 - 4 Vilmer Jonsson, Maja Holmquist Karlbergshallen B Karlskoga
2020-01-12 10:30 184301029 Karlstad IBF Ungdom 2 - Hultsberg/Björkås IBF 6 - 2 Linus Persson, Johan Ronge Colorama Arena
2020-03-12 184301034 Åmåls IBK - Dotteviks IF Albin Lämmel, Magnus Fransson Karlbergshallen Åmål
2020-03-14 184301035 Edebäck IBF/Hagfors IF Uddeholm - Billingsfors IBK Ekshärads Sporthall
184300048 Dotteviks IF - Karlskoga IBF Strandhallen
2020-01-18 14:00 184300047 Fagerås BK - Edebäck IBF/Hagfors IF Uddeholm 5 - 5 Oliver Karlsson, Daniel Hedgren Fageråshallen
2020-01-18 14:15 184300049 Billingsfors IBK - Karlstad IBF Ungdom 1 2 - 10 Magnus Fransson, Leif Pettersson Billingsfors Bollhall
2020-01-19 14:00 184300045 Eda IF - Åmåls IBK 0 - 8 Towa Centerfjord, Bosse Andersson Gunnarsbyhallen
2020-01-19 16:00 184300043 Hultsberg/Björkås IBF - Filipstad IBK 2 - 13 Albin Höjer, Linus Persson Colorama Arena
2020-01-25 12:30 184301042 Filipstad IBK - Billingsfors IBK 12 - 2 Wilhelm Hansson Tönning, Simon Morén Spångbergshallen
2020-01-25 15:00 184301036 Karlskoga IBF - Hultsberg/Björkås IBF 6 - 5 Emil Karlsson, Wilhelm Hansson Tönning Karlbergshallen B Karlskoga
2020-01-26 11:30 184301040 Hertzöga BK - Fagerås BK 7 - 6 Emil Ahlström, Isac Lindell-Green Ilandaskolan
2020-01-26 18:15 184301041 Karlstad IBF Ungdom 1 - Dotteviks IF 3 - 2 Albin Höjer, Johan Friman Stavdal Hyrcity Arena
2020-03-14 184301038 Karlstad IBF Ungdom 2 - Eda IF Stavdal Hyrcity Arena
184300052 Dotteviks IF - Fagerås BK Strandhallen
2020-03-08 16:00 184300055 Hultsberg/Björkås IBF - Billingsfors IBK 3 - 4 Johan Ronge, Mikael Kolleryd Hultsbergshallen
2020-02-15 12:30 184300058 Billingsfors IBK - Dotteviks IF 2 - 9 Billingsfors Bollhall
184300059 Dotteviks IF - Hultsberg/Björkås IBF Strandhallen
2020-02-22 11:00 184300061 Eda IF - Fagerås BK 3 - 9 Towa Centerfjord, Peter Berntsson Gunnarsbyhallen
184300062 Hultsberg/Björkås IBF - Eda IF Stavdal Hyrcity Arena
2020-03-13 184300065 Fagerås BK - Hultsberg/Björkås IBF Fageråshallen
2020-03-15 184300066 Billingsfors IBK - Eda IF Billingsfors Bollhall
2020-02-20 19:00 184300069 Eda IF - Dotteviks IF 4 - 5 Towa Centerfjord, Morgan Vallberg Gunnarsbyhallen
2020-03-21 184300070 Fagerås BK - Billingsfors IBK Fageråshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Dotteviks IF 11 10 0 1 80-27 53 30
2. Fagerås BK 12 4 2 6 53-76 -23 14
3. Billingsfors IBK 12 3 1 8 36-77 -41 10
4. Eda IF 11 3 0 8 45-75 -30 9
5. Hultsberg/ Björkås IBF 12 1 0 11 28-87 -59 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Flickor Röd Serie 2-3 Östra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-10-12 12:15 184301002 Filipstad IBK - Karlskoga IBF 14 - 2 Simon Morén, Emil Karlsson Spångbergshallen
2019-10-12 12:30 184300004 Billingsfors IBK - Åmåls IBK 3 - 8 Ronny Malmgren, Björn Svensson Billingsfors Bollhall
2019-10-12 16:30 184301003 Karlstad IBF Ungdom 2 - Hertzöga BK 7 - 3 Oscar Krantz, Erik Schmidt Stavdal Hyrcity Arena
2019-10-13 11:30 184301001 Karlstad IBF Ungdom 1 - Edebäck IBF/Hagfors IF Uddeholm 4 - 0 Johan Brunzell, Kim Persson Stavdal Hyrcity Arena
184301006 Åmåls IBK - Karlstad IBF Ungdom 1 Karlbergshallen Åmål
2019-10-19 11:00 184301004 Edebäck IBF/Hagfors IF Uddeholm - Filipstad IBK 3 - 4 Daniel Hedgren, Ahmad Alzain Ekshärads Sporthall
2019-10-19 13:30 184300008 Dotteviks IF - Hertzöga BK 7 - 3 Towa Centerfjord, Morgan Vallberg Strandhallen
2019-11-08 19:30 184301005 Karlskoga IBF - Karlstad IBF Ungdom 2 2 - 12 , Vilmer Jonsson Karlbergshallen B Karlskoga
2019-10-26 14:30 184301009 Hertzöga BK - Åmåls IBK 1 - 5 Oscar Krantz, Elin Säily-Jonsson Ilandaskolan
2019-10-26 16:15 184301008 Karlstad IBF Ungdom 2 - Edebäck IBF/Hagfors IF Uddeholm 9 - 4 Albin Höjer, Emil Persson Stavdal Hyrcity Arena
2019-10-27 14:30 184300012 Eda IF - Filipstad IBK 2 - 11 Peter Berntsson, Erik Magnusson Gunnarsbyhallen
2019-10-27 15:30 184301007 Karlstad IBF Ungdom 1 - Karlskoga IBF 6 - 1 Anders Lidström, Alfred Särnehed Stavdal Hyrcity Arena
2019-11-09 09:45 184301010 Karlstad IBF Ungdom 1 - Karlstad IBF Ungdom 2 4 - 3 Roger Schmidt, Mats Andersson Colorama Arena
2019-11-09 16:00 184301012 Karlskoga IBF - Hertzöga BK 6 - 2 Vilmer Jonsson, Maja Holmquist Karlbergshallen B Karlskoga
2019-11-10 12:30 184301011 Filipstad IBK - Åmåls IBK 4 - 7 Anders Ekelund-Carlsson, Ellinor Strand Spångbergshallen
2019-11-16 12:00 184300020 Fagerås BK - Karlstad IBF Ungdom 2 3 - 8 Oliver Karlsson, Marcus Lindqvist Fageråshallen
2019-11-17 14:15 184301015 Åmåls IBK - Karlskoga IBF 8 - 1 Albin Lämmel, Edwin Sundström Karlbergshallen Åmål
2019-11-17 14:30 184301013 Filipstad IBK - Karlstad IBF Ungdom 1 0 - 5 Wilhelm Hansson Tönning, Simon Morén Spångbergshallen
2019-11-21 20:00 184301014 Hertzöga BK - Edebäck IBF/Hagfors IF Uddeholm 5 - 2 Emil Ahlström, Isac Lindell-Green Ilandaskolan
2019-11-24 09:30 184301016 Karlstad IBF Ungdom 1 - Hertzöga BK 10 - 0 Gabriel Blomquist, Melker Falkenström Colorama Arena
2019-11-24 12:40 184301017 Edebäck IBF/Hagfors IF Uddeholm - Åmåls IBK 4 - 8 Albin Äng, Ahmad Alzain Uddeholm Arena
2019-11-24 16:00 184301018 Karlstad IBF Ungdom 2 - Filipstad IBK 4 - 3 Albin Höjer, Emil Persson Hultsbergshallen
2019-11-30 12:30 184300028 Hultsberg/Björkås IBF - Karlstad IBF Ungdom 1 1 - 9 Mikael Kolleryd, Ronny Malmgren Väse Sporthall
2019-11-30 14:00 184301020 Hertzöga BK - Filipstad IBK 1 - 8 Emil Ahlström, Isac Lindell-Green Ilandaskolan
2019-12-01 13:00 184301021 Åmåls IBK - Karlstad IBF Ungdom 2 2 - 2 Albin Lämmel, Edwin Sundström Karlbergshallen Åmål
2020-01-24 19:30 184301019 Karlskoga IBF - Edebäck IBF/Hagfors IF Uddeholm 2 - 8 Kim Persson, Vilmer Jonsson Karlbergshallen B Karlskoga
2019-12-03 19:00 184300031 Eda IF - Karlstad IBF Ungdom 1 2 - 13 Peter Berntsson, Bosse Andersson Gunnarsbyhallen
2019-12-07 10:30 184301023 Filipstad IBK - Fagerås BK 3 - 3 Wilhelm Hansson Tönning, Emil Karlsson Spångbergshallen
2019-12-07 12:30 184300032 Dotteviks IF - Karlstad IBF Ungdom 2 8 - 4 Towa Centerfjord, Erik Magnusson Strandhallen
2019-12-07 12:30 184300033 Billingsfors IBK - Hertzöga BK 2 - 2 Albin Lämmel, Bosse Andersson Billingsfors Bollhall
2019-12-08 16:00 184300029 Hultsberg/Björkås IBF - Edebäck IBF/Hagfors IF Uddeholm 0 - 11 Emilia Lassfolk, Linus Larsson Colorama Arena
2019-12-14 12:00 184300035 Fagerås BK - Åmåls IBK 2 - 4 Morgan Vallberg, Bosse Andersson Fageråshallen
2019-12-14 14:15 184301028 Karlstad IBF Ungdom 2 - Billingsfors IBK 6 - 7 Albin Höjer, Emil Persson Stavdal Hyrcity Arena
2019-12-14 16:00 184301027 Edebäck IBF/Hagfors IF Uddeholm - Dotteviks IF 3 - 6 Leif Andersson, Fredrik Sjöberg Ekshärads Sporthall
2019-12-15 13:00 184301024 Hertzöga BK - Hultsberg/Björkås IBF 3 - 1 Johan Ronge, Alva Ödéhn Ilandaskolan
2020-03-01 12:00 184301026 Karlskoga IBF - Eda IF Sören Johansson, Mats Andersson Karlbergshallen B Karlskoga
2019-12-21 11:30 184300036 Hultsberg/Björkås IBF - Åmåls IBK 0 - 11 Emil Ahlström, Isac Lindell-Green Colorama Arena
2019-12-21 14:00 184300040 Fagerås BK - Karlstad IBF Ungdom 1 2 - 9 Anders Nilsson, Gabriel Blomquist Fageråshallen
2019-12-21 15:30 184300042 Billingsfors IBK - Karlskoga IBF 4 - 0 Olof Olsson, Magnus Fransson Billingsfors Bollhall
2019-12-22 14:00 184300038 Eda IF - Edebäck IBF/Hagfors IF Uddeholm 3 - 4 Bosse Andersson, Alexander Håberget Gunnarsbyhallen
2020-02-09 12:30 184300041 Dotteviks IF - Filipstad IBK 8 - 2 Alexander Håberget, Erik Magnusson Strandhallen
2020-01-10 19:30 184301031 Hertzöga BK - Eda IF 11 - 4 Hampus Larsson, Emil Persson Ilandaskolan
2020-01-11 17:00 184301033 Karlskoga IBF - Fagerås BK 3 - 4 Vilmer Jonsson, Maja Holmquist Karlbergshallen B Karlskoga
2020-01-12 10:30 184301029 Karlstad IBF Ungdom 2 - Hultsberg/Björkås IBF 6 - 2 Linus Persson, Johan Ronge Colorama Arena
2020-03-12 184301034 Åmåls IBK - Dotteviks IF Albin Lämmel, Magnus Fransson Karlbergshallen Åmål
2020-03-14 184301035 Edebäck IBF/Hagfors IF Uddeholm - Billingsfors IBK Ekshärads Sporthall
184300048 Dotteviks IF - Karlskoga IBF Strandhallen
2020-01-18 14:00 184300047 Fagerås BK - Edebäck IBF/Hagfors IF Uddeholm 5 - 5 Oliver Karlsson, Daniel Hedgren Fageråshallen
2020-01-18 14:15 184300049 Billingsfors IBK - Karlstad IBF Ungdom 1 2 - 10 Magnus Fransson, Leif Pettersson Billingsfors Bollhall
2020-01-19 14:00 184300045 Eda IF - Åmåls IBK 0 - 8 Towa Centerfjord, Bosse Andersson Gunnarsbyhallen
2020-01-19 16:00 184300043 Hultsberg/Björkås IBF - Filipstad IBK 2 - 13 Albin Höjer, Linus Persson Colorama Arena
2020-01-25 12:30 184301042 Filipstad IBK - Billingsfors IBK 12 - 2 Wilhelm Hansson Tönning, Simon Morén Spångbergshallen
2020-01-25 15:00 184301036 Karlskoga IBF - Hultsberg/Björkås IBF 6 - 5 Emil Karlsson, Wilhelm Hansson Tönning Karlbergshallen B Karlskoga
2020-01-26 11:30 184301040 Hertzöga BK - Fagerås BK 7 - 6 Emil Ahlström, Isac Lindell-Green Ilandaskolan
2020-01-26 18:15 184301041 Karlstad IBF Ungdom 1 - Dotteviks IF 3 - 2 Albin Höjer, Johan Friman Stavdal Hyrcity Arena
2020-03-14 184301038 Karlstad IBF Ungdom 2 - Eda IF Stavdal Hyrcity Arena
2020-02-01 15:30 184301045 Hertzöga BK - Karlstad IBF Ungdom 2 3 - 6 Linus Persson, Johan Ronge Ilandaskolan
2020-02-02 10:00 184301044 Karlskoga IBF - Filipstad IBK 0 - 3 Vilmer Jonsson, Kim Persson Karlbergshallen B Karlskoga
2020-02-29 10:00 184301043 Edebäck IBF/Hagfors IF Uddeholm - Karlstad IBF Ungdom 1 2 - 4 Leif Andersson, Maximilian Halvarsson Ekshärads Sporthall
2020-02-08 16:15 184301048 Karlstad IBF Ungdom 1 - Åmåls IBK 3 - 5 Oliver Karlsson, Daniel Hedgren Stavdal Hyrcity Arena
2020-02-08 17:00 184301046 Filipstad IBK - Edebäck IBF/Hagfors IF Uddeholm 3 - 9 Wilhelm Hansson Tönning, Simon Morén Spångbergshallen
2020-02-09 18:15 184301047 Karlstad IBF Ungdom 2 - Karlskoga IBF 3 - 1 Oscar Krantz, Emil Persson Klubbhuset Arena
2020-02-14 19:30 184301049 Karlskoga IBF - Karlstad IBF Ungdom 1 0 - 9 , Maja Holmquist Karlbergshallen B Karlskoga
2020-02-15 15:00 184301050 Edebäck IBF/Hagfors IF Uddeholm - Karlstad IBF Ungdom 2 1 - 10 Leif Andersson, Albin Äng Ekshärads Sporthall
2020-02-16 12:00 184301051 Åmåls IBK - Hertzöga BK 7 - 1 Elin Säily-Jonsson, Elicia Vehkajärvi Karlbergshallen Åmål
2020-02-23 13:00 184301053 Åmåls IBK - Edebäck IBF/Hagfors IF Uddeholm 3 - 3 Elin Säily-Jonsson, Elicia Vehkajärvi Karlbergshallen Åmål
2020-02-23 15:30 184301052 Hertzöga BK - Karlstad IBF Ungdom 1 0 - 5 Johan Friman, Johan Ronge Ilandaskolan
2020-03-06 19:00 184301054 Filipstad IBK - Karlstad IBF Ungdom 2 1 - 5 Ellinor Strand, Wilhelm Hansson Tönning Spångbergshallen
2020-03-04 19:30 184301056 Edebäck IBF/Hagfors IF Uddeholm - Hertzöga BK 4 - 4 Albin Äng, Ahmad Alzain Ekshärads Sporthall
2020-03-07 16:15 184301055 Karlstad IBF Ungdom 1 - Filipstad IBK 7 - 3 Emil Ahlström, Filip Lakander Stavdal Hyrcity Arena
2020-03-08 14:00 184301057 Karlskoga IBF - Åmåls IBK 0 - 18 Vilmer Jonsson, Maja Holmquist Karlbergshallen A Karlskoga
2020-03-14 184301059 Åmåls IBK - Filipstad IBK Karlbergshallen Åmål
2020-03-15 184301058 Karlstad IBF Ungdom 2 - Karlstad IBF Ungdom 1 Colorama Arena
2020-03-15 184301060 Hertzöga BK - Karlskoga IBF Ilandaskolan
2020-03-20 184301062 Filipstad IBK - Hertzöga BK Spångbergshallen
2020-03-21 184301061 Edebäck IBF/Hagfors IF Uddeholm - Karlskoga IBF Ekshärads Sporthall
2020-03-21 184301063 Karlstad IBF Ungdom 2 - Åmåls IBK Colorama Arena
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Karlstad IBF Ungdom 1 15 14 0 1 101-23 78 42
2. Åmåls IBK 13 11 2 0 94-24 70 35
3. Karlstad IBF Ungdom 2 14 10 1 3 85-44 41 31
4. Filipstad IBK 15 7 1 7 84-60 24 22
5. Edebäck IBF/ Hagfors IF Uddeholm 15 4 3 8 63-70 -7 15
6. Hertzöga BK 15 4 2 9 46-80 -34 14
7. Karlskoga IBF 13 2 0 11 24-96 -72 6
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis