DM Herrjuniorer gruppspel (2019/20)

Gruppspel
DM HJ Grupp 1
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-09-07 11:00 150076001 Bele Barkarby IF IBF (A) - Åkersberga IBF (A) 3 - 3 Bjarne Hekkelstrand, Daniel Bäckner Åkersberga Sporthall A
2019-09-07 12:00 150076002 Nacka Wallenstam IBK (A) - Danderyds SK IBF 5 - 4 Jan Lingemark, Daniel Bäckner Åkersberga Sporthall A
2019-09-07 17:00 150076003 Bele Barkarby IF IBF (A) - Nacka Wallenstam IBK (A) 3 - 3 Roland Nester, Patrik Cullander Åkersberga Sporthall A
2019-09-07 18:00 150076004 Danderyds SK IBF - Åkersberga IBF (A) 3 - 7 Roland Nester, Patrik Cullander Åkersberga Sporthall A
2019-09-08 11:00 150076005 Danderyds SK IBF - Bele Barkarby IF IBF (A) 3 - 4 Daniel Bäckner, Jan Lingemark Åkersberga Sporthall A
2019-09-08 12:00 150076006 Åkersberga IBF (A) - Nacka Wallenstam IBK (A) 10 - 3 Jonathan Varli, John Awabdeh Åkersberga Sporthall A
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Åkersberga IBF (A) 3 2 1 0 20-9 11 7
2. Bele Barkarby IF IBF (A) 3 1 2 0 10-9 1 5
3. Nacka Wallenstam IBK (A) 3 1 1 1 11-17 -6 4
4. Danderyds SK IBF 3 0 0 3 10-16 -6 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
DM HJ Grupp 2
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-09-07 14:00 150077001 Salems IF (A) - Väsby AIK (A) 7 - 0 Johannes Ekenberg, Andreas Bengtsson Hammarbackens Sporthall
2019-09-07 15:00 150077002 Älvsjö AIK IBF (A) - Vendelsö IK (A) 0 - 2 Bjarne Hekkelstrand, Andreas Bengtsson Hammarbackens Sporthall
2019-09-08 12:00 150077004 Vendelsö IK (A) - Väsby AIK (A) 5 - 1 Anders Asp, Therese Jensen Hammarbackens Sporthall
2019-09-08 13:00 150077003 Salems IF (A) - Älvsjö AIK IBF (A) 9 - 0 Peter Kirch, Bjarne Hekkelstrand Hammarbackens Sporthall
2019-09-07 18:00 150077006 Väsby AIK (A) - Älvsjö AIK IBF (A) 5 - 2 Bjarne Hekkelstrand, Peter Kirch Hammarbackens Sporthall
2019-09-08 17:00 150077005 Vendelsö IK (A) - Salems IF (A) 3 - 7 Patrik Cullander, Niklas Tollefors Hammarbackens Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Salems IF (A) 3 3 0 0 23-3 20 9
2. Vendelsö IK (A) 3 2 0 1 10-8 2 6
3. Väsby AIK (A) 3 1 0 2 6-14 -8 3
4. Älvsjö AIK IBF (A) 3 0 0 3 2-16 -14 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
DM HJ Grupp 3
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-09-07 10:00 150078001 Farsta IBK (A) - Hässelby SK IBK (A) 9 - 3 Erik Hellgren, Jonatan Svahn Hässelbyhallen
2019-09-07 11:00 150078002 Täby FC (A) - AIK IBF 2 - 10 Jonatan Svahn, Erik Hellgren Hässelbyhallen
2019-09-08 14:00 150078004 AIK IBF - Hässelby SK IBK (A) 6 - 1 Tobias Jansson, Mikael Ferneback Hässelbyhallen
2019-09-08 15:00 150078003 Farsta IBK (A) - Täby FC (A) 5 - 1 Elis Erbing, Shari Tingman Hässelbyhallen
2019-09-07 16:00 150078005 AIK IBF - Farsta IBK (A) 1 - 2 Elis Erbing, Shari Tingman Hässelbyhallen
2019-09-08 18:00 150078006 Hässelby SK IBK (A) - Täby FC (A) 3 - 2 Tobias Jansson, Mikael Ferneback Hässelbyhallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Farsta IBK (A) 3 3 0 0 16-5 11 9
2. AIK IBF 3 2 0 1 17-5 12 6
3. Hässelby SK IBK (A) 3 1 0 2 7-17 -10 3
4. Täby FC (A) 3 0 0 3 5-18 -13 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
DM HJ Grupp 4
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-09-07 12:00 150079001 Huddinge IBS (A) - IK Frej Täby IBK (A) 17 - 1 Tobias Ekmark, Pierre Borghoff Hammarbackens Sporthall
2019-09-07 13:00 150079002 Ingarö IF (A) - Vallentuna IBK 6 - 1 Johannes Ekenberg, Andreas Bengtsson Hammarbackens Sporthall
2019-09-08 14:00 150079004 Vallentuna IBK - IK Frej Täby IBK (A) 4 - 0 Peter Kirch, Bjarne Hekkelstrand Hammarbackens Sporthall
2019-09-08 15:00 150079003 Huddinge IBS (A) - Ingarö IF (A) 3 - 0 Peter Kirch, Bjarne Hekkelstrand Hammarbackens Sporthall
2019-09-07 17:00 150079006 IK Frej Täby IBK (A) - Ingarö IF (A) 1 - 4 Bjarne Hekkelstrand, Peter Kirch Hammarbackens Sporthall
2019-09-08 18:00 150079005 Vallentuna IBK - Huddinge IBS (A) 2 - 2 Patrik Cullander, Niklas Tollefors Hammarbackens Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Huddinge IBS (A) 3 2 1 0 22-3 19 7
2. Ingarö IF (A) 3 2 0 1 10-5 5 6
3. Vallentuna IBK 3 1 1 1 7-8 -1 4
4. IK Frej Täby IBK (A) 3 0 0 3 2-25 -23 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
DM HJ Grupp 5
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-09-07 12:00 150080001 Ekerö IK (A) - IK Tomtberga 2 - 3 Kerin Maclean Mitchell, Patrik Larsson Hässelbyhallen
2019-09-07 13:00 150080002 FBI Tullinge (A) - IBF Offensiv Lidingö (A) 6 - 4 Kerin Maclean Mitchell, Patrik Larsson Hässelbyhallen
2019-09-07 17:00 150080003 Ekerö IK (A) - FBI Tullinge (A) 0 - 2 Elis Erbing, Shari Tingman Hässelbyhallen
2019-09-08 17:00 150080004 IBF Offensiv Lidingö (A) - IK Tomtberga 2 - 4 Tobias Jansson, Mikael Ferneback Hässelbyhallen
2019-09-08 12:00 150080006 IK Tomtberga - FBI Tullinge (A) 5 - 5 Jimmy Rittervall, Fredrik Landin Hässelbyhallen
2019-09-08 13:00 150080005 IBF Offensiv Lidingö (A) - Ekerö IK (A) 2 - 2 Elis Erbing, Shari Tingman Hässelbyhallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. FBI Tullinge (A) 3 2 1 0 13-9 4 7
2. IK Tomtberga 3 2 1 0 12-9 3 7
3. Ekerö IK (A) 3 0 1 2 4-7 -3 1
4. IBF Offensiv Lidingö (A) 3 0 1 2 8-12 -4 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
DM HJ Grupp 6
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-09-07 11:00 150081001 Rotebro IS IBK (A) - Hammarby IF IBF 2 - 0 Daniel Enkulla, Marcus Blomqvist Sjöstadshallen
2019-09-07 12:00 150081002 Högdalens AIS - Tyresö Trollbäcken IBK (A) 3 - 5 Daniel Enkulla, Marcus Blomqvist Sjöstadshallen
2019-09-07 17:00 150081003 Rotebro IS IBK (A) - Högdalens AIS 3 - 0 Emilia Tuomela, Elin Holm Sjöstadshallen
2019-09-07 18:00 150081004 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Hammarby IF IBF 3 - 1 Madelene Westerberg, Elin Holm Sjöstadshallen
2019-09-08 11:00 150081005 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Rotebro IS IBK (A) 2 - 1 Anders Westerberg, Amanda Törner Sjöstadshallen
2019-09-08 12:00 150081006 Hammarby IF IBF - Högdalens AIS 4 - 4 Emilia Tuomela, Elin Holm Sjöstadshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Tyresö Trollbäcken IBK (A) 3 3 0 0 10-5 5 9
2. Rotebro IS IBK (A) 3 2 0 1 6-2 4 6
3. Hammarby IF IBF 3 0 1 2 5-9 -4 1
4. Högdalens AIS 3 0 1 2 7-12 -5 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis