Herrar Division 2 (2019/20)

Gruppspel
Herrar Division 2
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-10-04 19:30 181200001 Nordmarkens IBF - Skattkärrs IK 5 - 6 Pierre Malmgren, Henrik Jansson Årjängs Sporthall A
2019-10-04 20:00 181200005 SK Örnen - Åmåls IBK 11 - 10 e.förl. Sebastian Falk-Asplund, Lars Larsson Molkoms Sporthall
2019-10-05 13:30 181200004 Karlstad IBF Ungdom - Skoghalls IBK Utveckling 7 - 3 Tobias Jäderqvist, Anders Leander Colorama Arena
2019-10-05 14:00 181200003 Karlskoga IBF - GS 86 AIF 5 - 5 e.förl. Johan Friman, Henrik Jansson Karlbergshallen B Karlskoga
2019-10-05 15:00 181200002 Filipstad IBK - Grums IBK 8 - 0 Oskar Sundin, Oscar Ryen Spångbergshallen
2019-10-08 20:00 181200008 Skoghalls IBK Utveckling - Karlskoga IBF 6 - 8 Adam Haglund, Erik Ejerfeldt Hammarö Arena
2019-10-11 19:30 181200009 GS 86 AIF - Filipstad IBK 2 - 4 Christoffer Frykestam, Erik Bergström Forshaga Sporthall
2019-10-12 14:00 181200007 Åmåls IBK - Karlstad IBF Ungdom 2 - 6 Anders Leander, Christoffer Risberg Karlbergshallen Åmål
2019-10-12 14:00 181200010 Grums IBK - Nordmarkens IBF 5 - 6 Mattias Pettersson, Sebastian Falk-Asplund Grums Sporthall
2019-10-13 12:00 181200006 Skattkärrs IK - SK Örnen 9 - 7 Johan Friman, Jonas Snäll Colorama Arena
2019-10-18 19:30 181200012 Nordmarkens IBF - GS 86 AIF 4 - 6 David Granström, Jonas Snäll Årjängs Sporthall A
2019-10-18 19:30 181200013 Filipstad IBK - Skoghalls IBK Utveckling 8 - 7 e.förl. Pierre Malmgren, Henrik Jansson Spångbergshallen
2019-10-18 19:45 181200011 Skattkärrs IK - Grums IBK 7 - 3 Oskar Sundin, Oscar Ryen Colorama Arena
2019-10-18 20:00 181200015 SK Örnen - Karlstad IBF Ungdom 3 - 6 Christoffer Frykestam, Erik Bergström Molkoms Sporthall
2019-10-19 17:00 181200014 Karlskoga IBF - Åmåls IBK 10 - 4 Anders Leander, Christoffer Frykestam Karlbergshallen B Karlskoga
2019-11-01 19:30 181200016 Filipstad IBK - Skattkärrs IK 5 - 6 Christoffer Frykestam, Erik Bergström Spångbergshallen
2019-11-01 19:30 181200018 Karlstad IBF Ungdom - Grums IBK 12 - 4 Mattias Pettersson, Sebastian Falk-Asplund Colorama Arena
2019-11-01 19:30 181200020 Åmåls IBK - Skoghalls IBK Utveckling 5 - 7 Oskar Sundin, Oscar Ryen Karlbergshallen Åmål
2019-11-01 20:00 181200019 SK Örnen - GS 86 AIF 4 - 9 Anders Leander, Tobias Jäderqvist Molkoms Sporthall
2019-11-02 14:00 181200017 Karlskoga IBF - Nordmarkens IBF 6 - 9 Roger Nilsson, Philip Aronsson-Elffors Karlbergshallen B Karlskoga
2019-11-08 19:30 181200021 Nordmarkens IBF - Filipstad IBK 7 - 8 Anders Leander, Tobias Jäderqvist Årjängs Sporthall A
2019-11-08 19:30 181200023 GS 86 AIF - Karlstad IBF Ungdom 7 - 3 Pierre Malmgren, Jonas Snäll Forshaga Sporthall
2019-11-08 20:00 181200022 Skoghalls IBK Utveckling - SK Örnen 10 - 6 Sebastian Falk-Asplund, Mattias Pettersson Hammarö Arena
2019-11-09 16:30 181200024 Grums IBK - Karlskoga IBF 8 - 10 Oscar Ryen, Oskar Sundin Grums Sporthall
2019-11-10 15:00 181200025 Skattkärrs IK - Åmåls IBK 13 - 3 Claes Knutsson, Philip Aronsson-Elffors Colorama Arena
2019-11-15 19:30 181200029 Åmåls IBK - Grums IBK 5 - 6 e.förl. Adam Haglund, Erik Ejerfeldt Karlbergshallen Åmål
2019-11-15 20:00 181200028 SK Örnen - Nordmarkens IBF 6 - 10 Oskar Sundin, Oscar Ryen Molkoms Sporthall
2019-11-16 14:00 181200026 Karlskoga IBF - Skattkärrs IK 7 - 6 e.förl. Christoffer Frykestam, Erik Bergström Karlbergshallen B Karlskoga
2019-11-16 18:30 181200027 Karlstad IBF Ungdom - Filipstad IBK 4 - 6 Johan Friman, Jonas Snäll Colorama Arena
2019-11-17 16:30 181200030 Skoghalls IBK Utveckling - GS 86 AIF 3 - 11 Tobias Jäderqvist, Anders Leander Hammarö Arena
2019-11-24 18:00 181200035 Skattkärrs IK - Skoghalls IBK Utveckling 10 - 7 Henrik Jansson, Sebastian Falk-Asplund Colorama Arena
2019-11-29 19:30 181200031 Nordmarkens IBF - Karlstad IBF Ungdom 3 - 9 Roger Nilsson, Christoffer Frykestam Årjängs Sporthall A
2019-11-29 19:30 181200032 Filipstad IBK - Karlskoga IBF 4 - 6 Johan Friman, Jonas Snäll Spångbergshallen
2019-11-29 19:30 181200033 GS 86 AIF - Åmåls IBK 4 - 3 Pierre Malmgren, Lars Larsson Forshaga Sporthall
2019-11-30 17:00 181200034 Grums IBK - SK Örnen 7 - 2 Adam Haglund, Erik Ejerfeldt Grums Sporthall
2019-12-06 19:30 181200038 Åmåls IBK - Filipstad IBK 4 - 10 Christoffer Frykestam, Erik Bergström Karlbergshallen Åmål
2019-12-06 19:30 181200039 Skoghalls IBK Utveckling - Nordmarkens IBF 3 - 4 Johan Friman, Christoffer Risberg Hammarö Arena
2019-12-06 19:30 181200040 GS 86 AIF - Grums IBK 7 - 4 Albin Jakobsson, Lars Larsson Forshaga Sporthall
2019-12-06 19:45 181200036 Karlstad IBF Ungdom - Skattkärrs IK 9 - 5 Pierre Malmgren, Henrik Jansson Colorama Arena
2019-12-06 20:00 181200037 SK Örnen - Karlskoga IBF 5 - 4 Anders Leander, David Granström Molkoms Sporthall
2019-12-13 19:30 181200041 Nordmarkens IBF - Åmåls IBK 8 - 6 Tobias Jäderqvist, Anders Leander Årjängs Sporthall A
2019-12-13 19:30 181200042 Filipstad IBK - SK Örnen 7 - 1 Albin Jakobsson, Lars Larsson Spångbergshallen
2019-12-13 19:45 181200045 Skattkärrs IK - GS 86 AIF 6 - 3 Claes Knutsson, Jonas Snäll Colorama Arena
2019-12-14 14:00 181200043 Karlskoga IBF - Karlstad IBF Ungdom 7 - 15 Oskar Sundin, Oscar Ryen Karlbergshallen B Karlskoga
2019-12-14 16:30 181200044 Grums IBK - Skoghalls IBK Utveckling 4 - 11 Pierre Malmgren, Henrik Jansson Grums Sporthall
2020-01-10 19:30 181200046 Åmåls IBK - SK Örnen 5 - 4 Anders Leander, Tobias Jäderqvist Karlbergshallen Åmål
2020-01-11 15:00 181200048 GS 86 AIF - Karlskoga IBF 9 - 10 Christoffer Frykestam, Jonas Snäll Forshaga Sporthall
2020-01-11 18:00 181200049 Grums IBK - Filipstad IBK 5 - 10 Adam Haglund, Erik Ejerfeldt Grums Sporthall
2020-01-12 16:30 181200047 Skoghalls IBK Utveckling - Karlstad IBF Ungdom 5 - 8 Tobias Jäderqvist, Anders Leander Hammarö Arena
2020-01-12 18:00 181200050 Skattkärrs IK - Nordmarkens IBF 7 - 6 Adam Haglund, Erik Ejerfeldt Stavdal Hyrcity Arena
2020-01-17 19:30 181200051 Nordmarkens IBF - Grums IBK 7 - 4 Anders Leander, Tobias Jäderqvist Årjängs Sporthall A
2020-01-17 19:30 181200052 Filipstad IBK - GS 86 AIF 6 - 4 Pierre Malmgren, Henrik Jansson Spångbergshallen
2020-01-17 20:00 181200055 SK Örnen - Skattkärrs IK 5 - 6 Christoffer Frykestam, Erik Bergström Molkoms Sporthall
2020-01-18 14:00 181200053 Karlskoga IBF - Skoghalls IBK Utveckling 10 - 7 Anders Leander, Henrik Jansson Karlbergshallen B Karlskoga
2020-01-31 19:45 181200054 Karlstad IBF Ungdom - Åmåls IBK 8 - 2 Christoffer Frykestam, Erik Bergström Colorama Arena
2020-01-23 19:30 181200057 Åmåls IBK - Karlskoga IBF 3 - 5 Pierre Malmgren, Henrik Jansson Karlbergshallen Åmål
2020-01-24 19:30 181200058 Skoghalls IBK Utveckling - Filipstad IBK 11 - 7 Henrik Jansson, Pierre Malmgren Hammarö Arena
2020-01-24 19:45 181200060 Grums IBK - Skattkärrs IK 5 - 5 e.förl. Sebastian Falk-Asplund, Adam Haglund Grums Sporthall
2020-01-25 18:00 181200056 Karlstad IBF Ungdom - SK Örnen 7 - 2 Adam Haglund, Erik Ejerfeldt Colorama Arena
2020-01-26 14:00 181200059 GS 86 AIF - Nordmarkens IBF 9 - 5 Erik Bergström, Oskar Sundin Forshaga Sporthall
2020-02-07 19:30 181200061 Nordmarkens IBF - Karlskoga IBF 4 - 8 David Granström, Gabriel Gunnarsson Årjängs Sporthall A
2020-02-07 19:45 181200065 Skattkärrs IK - Filipstad IBK 6 - 7 e.förl. Pierre Malmgren, Henrik Jansson Colorama Arena
2020-02-07 20:00 181200064 Grums IBK - Karlstad IBF Ungdom 4 - 16 Tobias Jäderqvist, Anders Leander Grums Sporthall
2020-02-08 12:30 181200062 Skoghalls IBK Utveckling - Åmåls IBK 9 - 6 Anders Leander, Tobias Jäderqvist Hammarö Arena
2020-02-08 14:30 181200063 GS 86 AIF - SK Örnen 8 - 1 Adam Haglund, Erik Ejerfeldt Forshaga Sporthall
2020-02-14 19:30 181200070 Åmåls IBK - Skattkärrs IK 5 - 12 Philip Aronsson-Elffors, Tobias Jäderqvist Karlbergshallen Åmål
2020-02-14 19:45 181200068 Karlstad IBF Ungdom - GS 86 AIF 7 - 5 Pierre Malmgren, Henrik Jansson Stavdal Hyrcity Arena
2020-02-14 20:00 181200069 SK Örnen - Skoghalls IBK Utveckling 4 - 4 e.förl. Adam Haglund, Erik Ejerfeldt Molkoms Sporthall
2020-02-15 14:00 181200066 Filipstad IBK - Nordmarkens IBF 13 - 10 Anders Leander, Henrik Jansson Spångbergshallen
2020-02-15 14:00 181200067 Karlskoga IBF - Grums IBK 11 - 7 Christoffer Frykestam, Roger Nilsson Karlbergshallen B Karlskoga
2020-02-21 19:30 181200071 Nordmarkens IBF - SK Örnen 7 - 4 Anders Leander, Adam Haglund Årjängs Sporthall A
2020-02-21 19:30 181200072 Filipstad IBK - Karlstad IBF Ungdom 6 - 7 Albin Jakobsson, Lars Larsson Spångbergshallen
2020-02-21 19:45 181200075 Skattkärrs IK - Karlskoga IBF 6 - 7 Pierre Malmgren, Henrik Jansson Colorama Arena
2020-02-22 15:30 181200074 Grums IBK - Åmåls IBK 8 - 5 Adam Haglund, Erik Ejerfeldt Grums Sporthall
2020-02-23 14:30 181200073 GS 86 AIF - Skoghalls IBK Utveckling 8 - 6 Anders Leander, Erik Bergström Forshaga Sporthall
2020-02-28 19:30 181200077 Karlstad IBF Ungdom - Nordmarkens IBF 7 - 4 Pierre Malmgren, Henrik Jansson Klubbhuset Arena
2020-02-28 19:30 181200079 Åmåls IBK - GS 86 AIF 2 - 7 Anders Leander, Tobias Jäderqvist Karlbergshallen Åmål
2020-02-29 14:00 181200076 Karlskoga IBF - Filipstad IBK 8 - 6 Adam Haglund, Erik Ejerfeldt Karlbergshallen A Karlskoga
2020-02-29 14:00 181200078 SK Örnen - Grums IBK 10 - 9 Christoffer Frykestam, Erik Bergström Molkoms Sporthall
2020-03-01 16:00 181200080 Skoghalls IBK Utveckling - Skattkärrs IK 2 - 8 Sebastian Falk-Asplund, Jonas Snäll Hammarö Arena
2020-03-06 19:30 181200081 Nordmarkens IBF - Skoghalls IBK Utveckling 5 - 7 Adam Haglund, Erik Ejerfeldt Årjängs Sporthall A
2020-03-07 14:00 181200083 Karlskoga IBF - SK Örnen 19 - 4 Christoffer Frykestam, Erik Bergström Karlbergshallen A Karlskoga
2020-03-07 17:30 181200084 Grums IBK - GS 86 AIF 6 - 8 Johan Friman, Oskar Sundin Grums Sporthall
2020-03-08 15:00 181200082 Filipstad IBK - Åmåls IBK 12 - 3 Sebastian Falk-Asplund, Philip Aronsson-Elffors Spångbergshallen
2020-03-11 20:00 181200085 Skattkärrs IK - Karlstad IBF Ungdom 5 - 4 Pierre Malmgren, Henrik Jansson Colorama Arena
2020-03-15 00:00 181200087 SK Örnen - Filipstad IBK WW (-5 - -5) Molkoms Sporthall
2020-03-15 00:00 181200088 Åmåls IBK - Nordmarkens IBF WW (-5 - -5) Karlbergshallen Åmål
2020-03-15 00:00 181200089 Skoghalls IBK Utveckling - Grums IBK WW (-5 - -5) Hammarö Arena
2020-03-15 17:00 181200086 Karlstad IBF Ungdom - Karlskoga IBF 9 - 8 Christoffer Frykestam, Erik Bergström Colorama Arena
2020-03-15 17:00 181200090 GS 86 AIF - Skattkärrs IK 3 - 6 Pierre Malmgren, Henrik Jansson Forshaga Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Karlstad IBF Ungdom 18 15 0 (0) 3 144-81 63 45
2. Skattkärrs IK 18 13 3 (0) 2 129-93 36 42
3. Karlskoga IBF 18 12 2 (1) 4 149-117 32 39
4. Filipstad IBK 18 10 2 (2) 6 127-96 31 34
5. GS 86 AIF 18 11 1 (0) 6 115-85 30 34
6. Nordmarkens IBF 18 7 0 (0) 11 104-119 -15 21
7. Skoghalls IBK Utveckling 18 6 2 (0) 10 108-124 -16 20
8. Grums IBK 18 2 2 (1) 14 89-145 -56 9
9. SK Örnen 18 2 2 (1) 14 79-142 -63 9
10. Åmåls IBK 18 1 2 (0) 15 73-145 -72 5
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis