Herrar Division 4 (2019/20)

Gruppspel
Herrar Division 4 Västra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-10-12 14:15 181400003 Hultsberg/Björkås IBF U - Åmåls IBK U 5 - 4 e.förl. Alfred Särnehed, Sören Johansson Stavdal Hyrcity Arena
2019-10-13 14:00 181400001 Grums IBK U - Mangskog SK 6 - 8 Mikael Johansson, Sören Johansson Grums Sporthall
2019-10-13 16:30 181400005 BKI Sunnanå - BK Vålberg 11 - 3 Jan-Olov Johansson, Filip Eriksson ECG Arena
2019-10-13 17:00 181400004 Dotteviks IF U - Lekvattnets BK 6 - 7 e.förl. Stefan Elmersson, Leif Lillberg Strandhallen
2019-10-13 18:30 181400002 Karlstads IBK - Lennartsfors IF 4 - 5 Björn Svensson, Ronny Malmgren Stavdal Hyrcity Arena
2019-10-18 19:30 181400009 Åmåls IBK U - Karlstads IBK 7 - 6 Leif Pettersson, Magnus Fransson Karlbergshallen Åmål
2019-10-19 11:30 181400010 Lennartsfors IF - Grums IBK U 11 - 4 Sören Johansson, Mikael Johansson Årjängs Sporthall A
2019-10-19 17:00 181400006 Mangskog SK - BKI Sunnanå 4 - 5 Stefan Elmersson, Leif Lillberg Strandhallen
2019-10-20 17:30 181400007 BK Vålberg - Dotteviks IF U 3 - 5 Alfred Särnehed, Sven-Olov Berggren Stavdal Hyrcity Arena
2019-10-20 18:00 181400008 Lekvattnets BK - Hultsberg/Björkås IBF U 4 - 6 Leif Andersson, Fredrik Sjöberg Stjernehallen
2019-10-25 19:30 181400013 Karlstads IBK - Lekvattnets BK 12 - 5 Erik Jansson, Mikael Kolleryd Klubbhuset Arena
2019-10-25 19:30 181400014 Hultsberg/Björkås IBF U - BK Vålberg 6 - 0 Björn Svensson, Ronny Malmgren Stavdal Hyrcity Arena
2019-10-25 19:30 181400015 BKI Sunnanå - Dotteviks IF U 12 - 2 Stefan Elmersson, Leif Lillberg ECG Arena
2019-10-25 20:00 181400011 Mangskog SK - Lennartsfors IF 8 - 5 Mikael Johansson, Sören Johansson Strandhallen
2019-10-27 14:14 181400012 Grums IBK U - Åmåls IBK U 13 - 5 Leif Pettersson, Magnus Fransson Grums Sporthall
2019-11-01 19:00 181400020 BK Vålberg - Lekvattnets BK 18 - 14 Josefine Holmqvist-Göthberg, Rebecca Bräck Vålbergs Sporthall
2019-11-01 19:30 181400019 BKI Sunnanå - Åmåls IBK U 19 - 3 Peter Berntsson, Lars Room ECG Arena
2019-11-02 16:00 181400017 Hultsberg/Björkås IBF U - Grums IBK U WO (5 - 0) Colorama Arena
2019-11-03 16:30 181400016 Karlstads IBK - Mangskog SK 12 - 8 Johan Friman, Anders Lidström Colorama Arena
2019-11-03 17:00 181400018 Dotteviks IF U - Lennartsfors IF 6 - 5 Sören Johansson, Rebecca Bräck Strandhallen
2019-11-16 11:30 181400024 Lennartsfors IF - Hultsberg/Björkås IBF U 4 - 10 Peter Berntsson, Sören Johansson Årjängs Sporthall A
2019-11-16 17:00 181400021 Grums IBK U - Karlstads IBK 10 - 8 Leif Pettersson, Magnus Fransson Grums Sporthall
2019-11-16 18:00 181400025 Mangskog SK - BK Vålberg 17 - 6 Stefan Elmersson, Morgan Vallberg Strandhallen
2019-11-17 18:00 181400022 Lekvattnets BK - BKI Sunnanå 7 - 6 Fredrik Sjöberg, Filip Eriksson Stjernehallen
2019-11-17 18:00 181400023 Åmåls IBK U - Dotteviks IF U 8 - 9 Nicklas Mattsson, Mikael Kolleryd Karlbergshallen Åmål
2019-11-22 19:00 181400029 BK Vålberg - Lennartsfors IF 8 - 7 Ronny Malmgren, Marcus Kjellström Vålbergs Sporthall
2019-11-22 19:30 181400028 BKI Sunnanå - Grums IBK U 6 - 5 e.förl. Peter Berntsson, Lars Room ECG Arena
2019-11-24 17:00 181400027 Dotteviks IF U - Karlstads IBK 5 - 9 Mikael Johansson, Sören Johansson Strandhallen
2019-11-24 18:00 181400030 Lekvattnets BK - Åmåls IBK U 7 - 8 Peter Berntsson, Lars Room Stjernehallen
2019-12-06 19:30 181400026 Hultsberg/Björkås IBF U - Mangskog SK 10 - 1 Raimon Strömberg, Alfred Särnehed Stavdal Hyrcity Arena
2019-11-27 19:30 181400032 Karlstads IBK - Hultsberg/Björkås IBF U 8 - 6 Tobias Jäderqvist, Anders Leander Colorama Arena
2019-11-30 11:30 181400034 Lennartsfors IF - BKI Sunnanå 3 - 6 Stefan Elmersson, Leif Lillberg Årjängs Sporthall A
2019-11-30 17:00 181400035 Mangskog SK - Lekvattnets BK 15 - 7 Peter Berntsson, Lars Room Strandhallen
2019-12-01 14:00 181400031 Grums IBK U - Dotteviks IF U 13 - 8 Anders Leander, Peter Berntsson Grums Sporthall
2019-12-01 15:00 181400033 Åmåls IBK U - BK Vålberg 2 - 10 Leif Pettersson, Olof Olsson Karlbergshallen Åmål
2019-12-14 15:30 181400038 BK Vålberg - Karlstads IBK 14 - 4 Leif Pettersson, Magnus Fransson Klubbhuset Arena
2019-12-15 15:00 181400040 Åmåls IBK U - Lennartsfors IF 9 - 6 Magnus Fransson, Leif Pettersson Karlbergshallen Åmål
2019-12-15 17:00 181400036 Dotteviks IF U - Mangskog SK 13 - 5 Josefine Holmqvist-Göthberg, Sören Johansson Strandhallen
2019-12-15 17:00 181400037 BKI Sunnanå - Hultsberg/Björkås IBF U 9 - 11 Patrik Gottfridsson, Mikael Kolleryd ECG Arena
2019-12-15 18:00 181400039 Lekvattnets BK - Grums IBK U 7 - 5 Christoffer Frykestam, Erik Bergström Stjernehallen
2019-12-08 18:45 181400042 Karlstads IBK - BKI Sunnanå 6 - 8 Raimon Strömberg, Mikael Kolleryd Stavdal Hyrcity Arena
2019-12-20 19:30 181400043 Hultsberg/Björkås IBF U - Dotteviks IF U 10 - 12 Alfred Särnehed, Raimon Strömberg Stavdal Hyrcity Arena
2019-12-21 11:30 181400044 Lennartsfors IF - Lekvattnets BK 10 - 6 Mikael Johansson, Sören Johansson Årjängs Sporthall A
2019-12-21 17:30 181400041 Grums IBK U - BK Vålberg 8 - 9 Björn Svensson, Nicklas Mattsson Grums Sporthall
2020-02-16 19:00 181400045 Mangskog SK - Åmåls IBK U 6 - 7 Peter Berntsson, Lars Room Strandhallen
2020-01-10 19:00 181400046 BK Vålberg - BKI Sunnanå 6 - 6 e.förl. Björn Svensson, Marcus Kjellström Vålbergs Sporthall
2020-01-11 11:30 181400049 Lennartsfors IF - Karlstads IBK 8 - 7 e.förl. Peter Berntsson, Lars Room Årjängs Sporthall A
2020-01-11 17:00 181400050 Mangskog SK - Grums IBK U 6 - 8 Stefan Elmersson, Morgan Vallberg Strandhallen
2020-01-12 18:00 181400047 Lekvattnets BK - Dotteviks IF U 12 - 14 Leif Andersson, Filip Eriksson Stjernehallen
2020-01-12 18:30 181400048 Åmåls IBK U - Hultsberg/Björkås IBF U 5 - 4 Björn Svensson, Marcus Kjellström Karlbergshallen Åmål
2020-01-17 19:30 181400055 BKI Sunnanå - Mangskog SK 8 - 4 Linus Larsson, Patrik Gottfridsson ECG Arena
2020-01-18 17:30 181400051 Grums IBK U - Lennartsfors IF 9 - 6 Björn Svensson, Ronny Malmgren Grums Sporthall
2020-01-19 18:30 181400054 Dotteviks IF U - BK Vålberg 5 - 4 Lars Room, Jimmy Svensson Strandhallen
2020-02-15 16:00 181400052 Karlstads IBK - Åmåls IBK U 7 - 6 Gabriel Gunnarsson, Christoffer Risberg Colorama Arena
2020-02-16 17:00 181400053 Hultsberg/Björkås IBF U - Lekvattnets BK 4 - 3 Anders Lidström, Johan Friman Stavdal Hyrcity Arena
2020-01-21 19:30 181400059 Åmåls IBK U - Grums IBK U 9 - 4 Björn Svensson, Anders Leander Karlbergshallen Åmål
2020-01-25 11:30 181400060 Lennartsfors IF - Mangskog SK 5 - 4 Sören Johansson, Jimmy Svensson Årjängs Sporthall A
2020-01-26 18:00 181400056 Dotteviks IF U - BKI Sunnanå 11 - 6 Josefine Holmqvist-Göthberg, Rebecca Bräck Strandhallen
2020-01-26 18:00 181400057 BK Vålberg - Hultsberg/Björkås IBF U 8 - 15 Björn Svensson, Ronny Malmgren Colorama Arena
2020-01-26 18:00 181400058 Lekvattnets BK - Karlstads IBK 4 - 7 Nicklas Mattsson, Filip Eriksson Stjernehallen
2020-01-31 19:30 181400063 Åmåls IBK U - BKI Sunnanå 7 - 8 Leif Pettersson, Magnus Fransson Karlbergshallen Åmål
2020-01-31 20:00 181400065 Mangskog SK - Karlstads IBK 3 - 6 Mikael Johansson, Sören Johansson Strandhallen
2020-02-01 11:30 181400064 Lennartsfors IF - Dotteviks IF U 8 - 6 Roger Nilsson, Sören Johansson Årjängs Sporthall A
2020-02-02 14:00 181400061 Grums IBK U - Hultsberg/Björkås IBF U 11 - 4 Ronny Malmgren, Björn Svensson Grums Sporthall
2020-02-02 18:00 181400062 Lekvattnets BK - BK Vålberg 9 - 5 Jörgen Grändefors, Filip Eriksson Stjernehallen
2020-02-07 19:00 181400070 BK Vålberg - Mangskog SK 14 - 8 Mikael Kolleryd, Bosse Andersson Vålbergs Sporthall
2020-02-07 19:30 181400069 BKI Sunnanå - Lekvattnets BK 8 - 1 Lars Room, Morgan Vallberg ECG Arena
2020-02-07 19:45 181400066 Karlstads IBK - Grums IBK U 9 - 8 e.förl. Erik Jansson, Raimon Strömberg Stavdal Hyrcity Arena
2020-02-08 17:00 181400068 Dotteviks IF U - Åmåls IBK U 10 - 4 Lars Room, Morgan Vallberg Strandhallen
2020-02-09 18:00 181400067 Hultsberg/Björkås IBF U - Lennartsfors IF 9 - 4 Johan Friman, Raimon Strömberg Stavdal Hyrcity Arena
2020-02-22 11:30 181400074 Lennartsfors IF - BK Vålberg 8 - 6 Stefan Elmersson, Leif Lillberg Årjängs Sporthall A
2020-02-22 17:00 181400075 Mangskog SK - Hultsberg/Björkås IBF U 9 - 6 Jimmy Svensson, Sören Johansson Strandhallen
2020-02-23 14:00 181400071 Grums IBK U - BKI Sunnanå 6 - 10 Björn Svensson, Ronny Malmgren Grums Sporthall
2020-02-23 15:00 181400073 Åmåls IBK U - Lekvattnets BK 8 - 8 e.förl. Leif Pettersson, Magnus Fransson Karlbergshallen Åmål
2020-02-23 17:30 181400072 Karlstads IBK - Dotteviks IF U 8 - 10 Mikael Kolleryd, Oskar Sundin Stavdal Hyrcity Arena
2020-02-29 11:00 181400079 BK Vålberg - Åmåls IBK U 10 - 4 Mikael Kolleryd, Oskar Sundin Stavdal Hyrcity Arena
2020-02-29 13:30 181400076 Hultsberg/Björkås IBF U - Karlstads IBK 8 - 2 Mikael Johansson, Sören Johansson Stavdal Hyrcity Arena
2020-02-29 16:00 181400078 BKI Sunnanå - Lennartsfors IF 10 - 3 Mikael Johansson, Sören Johansson ECG Arena
2020-03-01 17:00 181400077 Dotteviks IF U - Grums IBK U 11 - 0 Josefine Holmqvist-Göthberg, Rebecca Bräck Strandhallen
2020-03-01 18:00 181400080 Lekvattnets BK - Mangskog SK 6 - 6 e.förl. Peter Berntsson, Morgan Vallberg Stjernehallen
2020-03-06 19:45 181400082 Karlstads IBK - BK Vålberg 6 - 5 Mikael Kolleryd, Gabriel Gunnarsson Stavdal Hyrcity Arena
2020-03-06 19:45 181400083 Hultsberg/Björkås IBF U - BKI Sunnanå 2 - 3 Nicklas Mattsson, Ragnar Clarström Klubbhuset Arena
2020-03-07 11:30 181400084 Lennartsfors IF - Åmåls IBK U 5 - 4 Jimmy Svensson, Peter Berntsson Årjängs Sporthall A
2020-03-08 13:00 181400081 Grums IBK U - Lekvattnets BK 0 - 5 Björn Svensson, Nicklas Mattsson Grums Sporthall
2020-03-08 17:00 181400085 Mangskog SK - Dotteviks IF U 6 - 15 Peter Berntsson, Lars Room Strandhallen
2020-03-14 181400088 BK Vålberg - Grums IBK U WW (-5 - -5) Vålbergs Sporthall
2020-03-14 17:00 181400086 Dotteviks IF U - Hultsberg/Björkås IBF U 11 - 7 Stefan Elmersson, Leif Lillberg Strandhallen
2020-03-14 17:00 181400087 BKI Sunnanå - Karlstads IBK 11 - 4 Peter Berntsson, Lars Room ECG Arena
2020-03-14 17:00 181400089 Lekvattnets BK - Lennartsfors IF 6 - 5 Jörgen Grändefors, Fredrik Sjöberg Stjernehallen
2020-03-14 17:00 181400090 Åmåls IBK U - Mangskog SK 7 - 8 Leif Pettersson, Magnus Fransson Karlbergshallen Åmål
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. BKI Sunnanå 18 13 2 (1) 3 152-88 64 42
2. Dotteviks IF U 18 13 1 (0) 4 159-127 32 40
3. Hultsberg/ Björkås IBF U 18 10 1 (1) 7 128-98 30 32
4. Karlstads IBK 18 8 2 (1) 8 125-131 -6 27
5. Lennartsfors IF 18 7 1 (1) 10 108-122 -14 23
6. BK Vålberg 18 7 1 (0) 10 129-140 -11 22
7. Grums IBK U 18 6 2 (0) 10 110-132 -22 20
8. Åmåls IBK U 18 6 2 (0) 10 107-145 -38 20
9. Mangskog SK 18 6 1 (0) 11 126-146 -20 19
10. Lekvattnets BK 18 5 3 (1) 10 118-143 -25 19
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar Division 4 Östra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-10-11 19:00 181401005 IBF Lesjöfors - Lusasken IBK 8 - 7 Jörgen Grändefors, Robin Särén Lesjöforshallen
2019-10-12 16:00 181401001 Hertzöga BK - SK Örnen U 16 - 2 Mikael Kolleryd, Adam Haglund Hultsbergshallen
2019-10-13 16:00 181401004 Skattkärrs IK U - Karlskoga IBF U 5 - 6 Nicklas Mattsson, Peter Berntsson Stavdal Hyrcity Arena
2019-10-13 17:30 181401003 Deje IBF - Edebäck IBF U 6 - 5 Morgan Vallberg, Erik Jansson Deje Sporthall A
2019-10-18 20:00 181401007 Lusasken IBK - Skattkärrs IK U 4 - 7 Raimon Strömberg, Patrik Gottfridsson Brogårdshallen
2019-10-19 15:00 181401006 SK Örnen U - IBF Lesjöfors 6 - 10 Alfred Särnehed, Sven-Olov Berggren Molkoms Sporthall
2019-10-19 16:00 181401009 Edebäck IBF U - Degerfors IBK 8 - 5 Leif Andersson, Filip Eriksson Ekshärads Sporthall
2019-10-20 16:00 181401008 Karlskoga IBF U - Deje IBF 5 - 6 Christoffer Risberg, Christian Fröding Karlbergshallen B Karlskoga
2019-10-25 19:00 181401015 IBF Lesjöfors - Skattkärrs IK U 5 - 10 Mats Andersson, David Granström Lesjöforshallen
2019-10-25 19:30 181401014 Deje IBF - Lusasken IBK 15 - 4 Alfred Särnehed, Jörgen Grändefors Deje Sporthall A
2019-10-26 15:00 181401013 Degerfors IBK - Karlskoga IBF U 2 - 15 Christoffer Frykestam, Henrik Jansson Stora Vallahallen
2019-10-26 15:30 181401012 Hertzöga BK - Edebäck IBF U 7 - 2 Mikael Kolleryd, Christoffer Risberg Hultsbergshallen
2019-11-01 18:30 181401017 Deje IBF - Hertzöga BK 11 - 6 Jan-Olov Johansson, Filip Eriksson Deje Sporthall A
2019-11-01 19:00 181401019 IBF Lesjöfors - Edebäck IBF U 6 - 9 Gabriel Gunnarsson, David Granström Lesjöforshallen
2019-11-01 20:00 181401020 Lusasken IBK - Karlskoga IBF U 5 - 9 Alfred Särnehed, Sven-Olov Berggren Brogårdshallen
2019-11-02 13:30 181401016 Degerfors IBK - SK Örnen U 7 - 6 e.förl. Erik Wallin, Gabriel Gunnarsson Stora Vallahallen
2019-11-16 13:30 181401025 SK Örnen U - Lusasken IBK 8 - 14 Raimon Strömberg, Johan Friman Molkoms Sporthall
2019-11-16 14:00 181401023 Edebäck IBF U - Skattkärrs IK U 8 - 7 Jörgen Grändefors, Filip Eriksson Ekshärads Sporthall
2019-11-16 15:30 181401021 Hertzöga BK - Degerfors IBK 11 - 6 Mikael Kolleryd, Gabriel Hammarsten Hultsbergshallen
2020-02-15 17:00 181401022 Karlskoga IBF U - IBF Lesjöfors 11 - 13 Erik Wallin, Christoffer Frykestam Karlbergshallen B Karlskoga
2019-11-22 19:00 181401026 Deje IBF - SK Örnen U 22 - 2 Christoffer Risberg, Christian Fröding Deje Sporthall A
2019-11-22 19:30 181401027 Skattkärrs IK U - Degerfors IBK 11 - 0 Mikael Kolleryd, Erik Jansson Klubbhuset Arena
2019-11-23 14:00 181401030 Karlskoga IBF U - Edebäck IBF U 10 - 5 Erik Wallin, Johan Friman Karlbergshallen B Karlskoga
2020-01-25 16:00 181401028 IBF Lesjöfors - Hertzöga BK 4 - 6 Leif Andersson, Fredrik Sjöberg Lesjöforshallen
2019-12-05 20:00 181401032 Degerfors IBK - Deje IBF 4 - 23 Roger Schmidt, Mats Andersson Stora Vallahallen
2019-12-07 12:00 181401035 SK Örnen U - Karlskoga IBF U 5 - 4 Anders Ekelund-Carlsson, Robin Särén Molkoms Sporthall
2019-12-07 15:00 181401031 Hertzöga BK - Skattkärrs IK U 5 - 9 Mikael Kolleryd, Ragnar Clarström Hultsbergshallen
2019-12-07 16:30 181401033 Edebäck IBF U - Lusasken IBK 12 - 6 Filip Eriksson, Johan Friman Ekshärads Sporthall
2019-12-13 19:00 181401037 IBF Lesjöfors - Deje IBF 3 - 14 Filip Eriksson, Fredrik Sjöberg Lesjöforshallen
2019-12-13 19:30 181401036 Skattkärrs IK U - SK Örnen U 12 - 1 Bosse Andersson, Raimon Strömberg Klubbhuset Arena
2019-12-13 20:00 181401038 Lusasken IBK - Degerfors IBK 4 - 6 Mikael Kolleryd, Kim Persson Brogårdshallen
2019-12-14 17:00 181401039 Karlskoga IBF U - Hertzöga BK 3 - 14 Oscar Ryen, Oskar Sundin Karlbergshallen B Karlskoga
2019-12-20 19:30 181401043 Deje IBF - Skattkärrs IK U 16 - 3 Jörgen Grändefors, Robin Särén Deje Sporthall A
2019-12-21 14:00 181401041 Hertzöga BK - Lusasken IBK 17 - 2 Christoffer Frykestam, Adam Haglund Hultsbergshallen
2019-12-21 14:45 181401045 SK Örnen U - Edebäck IBF U 3 - 4 Jörgen Grändefors, Henrik Jansson Molkoms Sporthall
2019-12-21 16:00 181401042 Degerfors IBK - IBF Lesjöfors 8 - 6 Erik Wallin, Sebastian Åberg Stora Vallahallen
2020-01-08 20:00 181401048 Edebäck IBF U - Deje IBF 1 - 16 Jan-Olov Johansson, Erik Bergström Ekshärads Sporthall
2020-01-10 20:00 181401046 Lusasken IBK - IBF Lesjöfors 8 - 11 Sebastian Falk-Asplund, Mikael Kolleryd Brogårdshallen
2020-01-11 13:00 181401050 SK Örnen U - Hertzöga BK 0 - 10 Magnus Fransson, Mikael Kolleryd Molkoms Sporthall
2020-01-11 14:00 181401047 Karlskoga IBF U - Skattkärrs IK U 15 - 13 Erik Wallin, Anders Ekelund-Carlsson Karlbergshallen B Karlskoga
2020-01-17 19:00 181401055 IBF Lesjöfors - SK Örnen U 7 - 3 Mats Andersson, Bosse Andersson Lesjöforshallen
2020-01-17 19:30 181401052 Degerfors IBK - Edebäck IBF U 12 - 9 Oskar Sundin, Erik Wallin Stora Vallahallen
2020-01-17 19:30 181401053 Deje IBF - Karlskoga IBF U 14 - 7 Jörgen Grändefors, Robin Särén Deje Sporthall A
2020-01-26 16:00 181401054 Skattkärrs IK U - Lusasken IBK 14 - 4 Morgan Vallberg, Leif Lillberg Stavdal Hyrcity Arena
2020-01-30 19:30 181401058 Karlskoga IBF U - Degerfors IBK 19 - 3 Gabriel Gunnarsson, David Granström Karlbergshallen B Karlskoga
2020-01-31 20:00 181401057 Lusasken IBK - Deje IBF 4 - 19 Christoffer Risberg, Christian Fröding Brogårdshallen
2020-01-31 20:00 181401059 Edebäck IBF U - Hertzöga BK 6 - 12 Jan-Olov Johansson, Filip Eriksson Ekshärads Sporthall
2020-02-02 17:30 181401056 Skattkärrs IK U - IBF Lesjöfors 8 - 1 Raimon Strömberg, Patrik Gottfridsson Stavdal Hyrcity Arena
2020-02-08 15:30 181401061 Hertzöga BK - Deje IBF 4 - 10 Björn Svensson, Magnus Fransson Hultsbergshallen
2020-02-09 12:00 181401063 Edebäck IBF U - IBF Lesjöfors 10 - 5 Filip Eriksson, Jan-Olov Johansson Ekshärads Sporthall
2020-02-09 16:00 181401065 SK Örnen U - Degerfors IBK 16 - 8 Fredrik Sjöberg, Anders Ekelund-Carlsson Molkoms Sporthall
2020-03-13 19:45 181401062 Karlskoga IBF U - Lusasken IBK 44 - 3 Anders Leander, Mikael Kolleryd Karlbergshallen A Karlskoga
2020-02-14 19:00 181401069 IBF Lesjöfors - Karlskoga IBF U 3 - 13 Jörgen Grändefors, Ahmad Alzain Lesjöforshallen
2020-02-14 19:45 181401068 Skattkärrs IK U - Edebäck IBF U 10 - 6 Christoffer Frykestam, Roger Schmidt Klubbhuset Arena
2020-02-14 20:00 181401070 Lusasken IBK - SK Örnen U 5 - 4 Mats Andersson, Kim Persson Brogårdshallen
2020-02-15 11:30 181401066 Degerfors IBK - Hertzöga BK 8 - 16 Sören Johansson, Johan Friman Stora Vallahallen
2020-02-20 20:00 181401072 Degerfors IBK - Skattkärrs IK U 7 - 10 Sebastian Falk-Asplund, Erik Wallin Stora Vallahallen
2020-02-22 15:00 181401075 SK Örnen U - Deje IBF 3 - 29 Jörgen Grändefors, Alfred Särnehed Molkoms Sporthall
2020-02-22 15:30 181401071 Hertzöga BK - IBF Lesjöfors 9 - 1 Christian Fröding, Christoffer Risberg Hultsbergshallen
2020-02-22 16:30 181401073 Edebäck IBF U - Karlskoga IBF U 3 - 4 Jan-Olov Johansson, Filip Eriksson Ekshärads Sporthall
2020-02-28 19:30 181401076 Deje IBF - Degerfors IBK 38 - 4 Raimon Strömberg, Patrik Gottfridsson Deje Sporthall A
2020-02-28 20:00 181401079 Lusasken IBK - Edebäck IBF U 5 - 6 Björn Svensson, Marcus Kjellström Brogårdshallen
2020-02-29 16:00 181401077 Skattkärrs IK U - Hertzöga BK 5 - 7 Alfred Särnehed, Sven-Olov Berggren Stavdal Hyrcity Arena
2020-02-29 17:00 181401080 Karlskoga IBF U - SK Örnen U 11 - 5 Mats Andersson, David Krantz Karlbergshallen A Karlskoga
2020-03-06 19:30 181401083 Deje IBF - IBF Lesjöfors 21 - 6 Lars Room, Morgan Vallberg Deje Sporthall A
2020-03-06 19:30 181401085 SK Örnen U - Skattkärrs IK U 2 - 12 Raimon Strömberg, Christoffer Frykestam Molkoms Sporthall
2020-03-07 15:30 181401081 Hertzöga BK - Karlskoga IBF U 8 - 7 Anders Leander, Mikael Kolleryd Hultsbergshallen
2020-03-07 16:00 181401082 Degerfors IBK - Lusasken IBK 8 - 5 Erik Wallin, Raimon Strömberg Stora Vallahallen
2020-03-15 181401086 Skattkärrs IK U - Deje IBF OW (0 - 5) Stavdal Hyrcity Arena
2020-03-15 181401087 IBF Lesjöfors - Degerfors IBK WO (5 - 0) Lesjöforshallen
2020-03-15 00:00 181401088 Lusasken IBK - Hertzöga BK WW (-5 - -5) Brogårdshallen
2020-03-15 181401090 Edebäck IBF U - SK Örnen U WW (-5 - -5) Ekshärads Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Deje IBF 16 16 0 (0) 0 265-61 204 48
2. Hertzöga BK 16 12 0 (0) 4 148-81 67 36
3. Karlskoga IBF U 16 10 0 (0) 6 183-107 76 30
4. Skattkärrs IK U 16 10 0 (0) 6 136-92 44 30
5. Edebäck IBF U 16 7 0 (0) 9 94-119 -25 21
6. IBF Lesjöfors 16 6 0 (0) 10 94-143 -49 18
7. Degerfors IBK 16 4 1 (1) 11 88-202 -114 14
8. SK Örnen U 16 2 1 (0) 13 66-176 -110 7
9. Lusasken IBK 16 2 0 (0) 14 80-193 -113 6
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis