Herrar Division 4 (2020/21)

Gruppspel
Herrar Division 4 Västra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2020-10-09 19:30 181400003 Vargåna Ullerud IF - Grums IBK U 7 - 6 Stefan Elmersson, Leif Lillberg Grossbolshallen
2020-10-09 20:00 181400001 Billingsfors IBK - Karlstads IBK 21 - 5 Leif Pettersson, Magnus Fransson Billingsfors Bollhall
2020-10-10 13:15 181400002 BK Vålberg - Mangskog SK 9 - 5 Sören Johansson, Mikael Kolleryd Klubbhuset Arena
2020-10-16 19:45 181400006 Karlstads IBK - Nordmarkens IBF U 11 - 3 Mats Andersson, Tobias Jäderqvist Stavdal Hyrcity Arena
2020-10-17 17:30 181400010 Mangskog SK - Billingsfors IBK 3 - 11 Peter Berntsson, Lars Room Strandhallen
2020-10-18 16:45 181400007 Åmåls IBK U - Skattkärrs IK U 3 - 14 Leif Pettersson, Björn Svensson Karlbergshallen Åmål
2020-10-29 19:45 181400009 Grums IBK U - BK Vålberg 6 - 7 e.förl. Mikael Kolleryd, Alfred Särnehed Grums Sporthall
2020-10-23 19:30 181400012 Billingsfors IBK - Grums IBK U 8 - 3 Leif Pettersson, Olof Olsson Billingsfors Bollhall
2020-10-23 19:30 181400014 Vargåna Ullerud IF - Åmåls IBK U 6 - 10 Björn Svensson, Ronny Malmgren Grossbolshallen
2020-10-23 19:45 181400011 Karlstads IBK - Mangskog SK 7 - 8 e.förl. Raimon Strömberg, Anders Lidström Stavdal Hyrcity Arena
2020-10-24 12:30 181400015 Nordmarkens IBF U - Skattkärrs IK U 2 - 11 Stefan Elmersson, Leif Lillberg Årjängs Sporthall A
2020-10-30 19:30 181400019 Nordmarkens IBF U - Grums IBK U 6 - 12 Björn Svensson, Mikael Johansson Årjängs Sporthall A
2020-11-01 18:00 181400018 Skattkärrs IK U - Mangskog SK 14 - 6 Christoffer Risberg, Christian Fröding Colorama Arena
2020-11-06 19:45 181400016 BK Vålberg - Karlstads IBK 9 - 7 Björn Svensson, Anders Leander Stavdal Hyrcity Arena
2020-11-08 15:00 181400024 Mangskog SK - Vargåna Ullerud IF 8 - 7 Lars Room, Peter Berntsson Strandhallen
2020-11-08 16:00 181400023 Grums IBK U - Skattkärrs IK U 3 - 8 Mikael Kolleryd, Alfred Särnehed Grums Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Skattkärrs IK U 4 4 0 (0) 0 47-14 33 12
2. Billingsfors IBK 3 3 0 (0) 0 40-11 29 9
3. BK Vålberg 3 2 1 (1) 0 25-18 7 8
4. Mangskog SK 5 1 1 (1) 3 30-48 -18 5
5. Grums IBK U 5 1 1 (0) 3 30-36 -6 4
6. Karlstads IBK 4 1 1 (0) 2 30-41 -11 4
7. Vargåna Ullerud IF 3 1 0 (0) 2 20-24 -4 3
8. Åmåls IBK U 2 1 0 (0) 1 13-20 -7 3
9. Nordmarkens IBF U 3 0 0 (0) 3 11-34 -23 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar Division 4 Östra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2020-10-09 19:00 181401001 IBF Lesjöfors - Karlskoga IBF U 8 - 17 Jörgen Grändefors, Robin Särén Lesjöforshallen
2020-10-09 19:30 181401005 SK Örnen - Edebäck IBF U 7 - 5 Raimon Strömberg, Anders Lidström Molkoms Sporthall
2020-10-10 17:00 181401004 Karlskoga FBC - IFK Heden 7 - 5 Mark Morén, Johan Friman Bergslagshallen
2020-10-17 14:00 181401008 IFK Heden - Storfors IBF 9 - 10 Björn Svensson, Erik Jansson Väse Sporthall
2020-10-17 16:00 181401010 Kristinehamns IBF U - IBF Lesjöfors 10 - 3 Lars Larsson, Johan Brunzell Brogårdshallen
2020-10-17 17:00 181401006 Karlskoga IBF U - SK Örnen 9 - 6 Björn Svensson, Erik Jansson Karlbergshallen A Karlskoga
2020-10-17 17:00 181401007 Edebäck IBF U - Karlskoga FBC 9 - 8 Jörgen Grändefors, Robin Särén Ekshärads Sporthall
2020-10-23 19:30 181401014 Storfors IBF - Edebäck IBF U 7 - 0 Mark Morén, Mats Andersson Storfors Sporthall
2020-10-23 20:00 181401015 SK Örnen - Karlskoga FBC 6 - 10 Jörgen Grändefors, Robin Särén Molkoms Sporthall
2020-10-24 16:00 181401011 Karlskoga IBF U - Kristinehamns IBF U 6 - 5 Daniel Kallin, Kim Persson Karlbergshallen A Karlskoga
2020-10-30 19:30 181401017 Storfors IBF - IBF Lesjöfors 9 - 2 Johan Friman, David Granström Storfors Sporthall
2020-10-30 20:00 181401020 Edebäck IBF U - IFK Heden 12 - 7 Nicklas Johansson, Ahmad Alzain Ekshärads Sporthall
2020-11-01 18:30 181401018 Kristinehamns IBF U - Karlskoga FBC 11 - 5 Alfred Särnehed, Lars Larsson Brogårdshallen
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Storfors IBF 3 3 0 (0) 0 26-11 15 9
2. Karlskoga IBF U 3 3 0 (0) 0 32-19 13 9
3. Kristinehamns IBF U 3 2 0 (0) 1 26-14 12 6
4. Karlskoga FBC 4 2 0 (0) 2 30-31 -1 6
5. Edebäck IBF U 4 2 0 (0) 2 26-29 -3 6
6. SK Örnen 3 1 0 (0) 2 19-24 -5 3
7. IFK Heden 3 0 0 (0) 3 21-29 -8 0
8. IBF Lesjöfors 3 0 0 (0) 3 13-36 -23 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis