Herrar Utveckling (2021/22)

Gruppspel
Herrar Utveckling
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-10-10 17:00 142500004 Öjaby Sport IBK HU - Väckelsångs IK /Ryds SK HU 7 - 6 Annie Nordmark, Therese Spjut Pär Lagerkvistskolan
2021-10-10 18:30 142500001 Älmhults IBK HU - Vetlanda IBF HU 14 - 5 Johan Oxenmyr, Dragan Zaharijev Haganäshallen
2021-10-15 20:00 142500007 Forserums IF HU - Öjaby Sport IBK HU 2 - 3 Jonas Kvant, Peter Nykvist Forserums Sporthall
2021-10-17 13:00 142500008 Väckelsångs IK /Ryds SK HU - Moheda IBK HU 9 - 5 Dragan Zaharijev, Bengt Helgesson Ryds Sporthall
2021-10-24 13:00 142500013 Hovmantorps GOIF HU - Väckelsångs IK /Ryds SK HU 5 - 7 Bengt Helgesson, Hani Mousaviyan-Utter Allhallen, Hovmantorp
2021-10-24 13:00 142500014 Moheda IBK HU - Forserums IF HU 4 - 12 Filip Karlsson, Johan Oxenmyr ATA-hallen - Moheda
2021-10-31 13:00 142500016 Hovmantorps GOIF HU - Vetlanda IBF HU 5 - 2 Nicklas Hult, Christer Jonsson Allhallen, Hovmantorp
2021-10-31 17:00 142500017 Moheda IBK HU - Älmhults IBK HU 2 - 19 Therese Spjut, Peter Rosholm ATA-hallen - Moheda
2021-11-20 14:00 142500020 Forserums IF HU - Väckelsångs IK /Ryds SK HU 7 - 4 Josef Bard, Adam Rydholm Forserums Sporthall
2021-11-13 16:00 142500025 Vetlanda IBF HU - Forserums IF HU 2 - 10 Michael Johansson, Jonas Jägerby Hasses Sportcenter OBOS, Vetlanda
2021-11-14 13:30 142500021 Älmhults IBK HU - Hovmantorps GOIF HU 7 - 4 Therese Spjut, Johan Oxenmyr Haganäshallen
2021-11-21 15:00 142500026 Moheda IBK HU - Vetlanda IBF HU 3 - 5 Therese Spjut, Kevin Andersson ATA-hallen - Moheda
2021-11-21 17:00 142500027 Öjaby Sport IBK HU - Hovmantorps GOIF HU 3 - 4 Axel Carlsson, Annie Nordmark Pär Lagerkvistskolan
2021-11-27 16:00 142500035 Vetlanda IBF HU - Väckelsångs IK /Ryds SK HU 12 - 12 Gustav Perman, Anders Perman Hasses Sportcenter OBOS, Vetlanda
2021-11-28 12:30 142500031 Älmhults IBK HU - Öjaby Sport IBK HU 5 - 8 Hani Mousaviyan-Utter, Peter Rosholm Haganäshallen
2021-11-28 13:00 142500032 Hovmantorps GOIF HU - Moheda IBK HU 11 - 3 Alexia Rasmussen, Ulrika Harrysson Allhallen, Hovmantorp
2021-12-05 13:00 142500039 Väckelsångs IK /Ryds SK HU - Älmhults IBK HU 4 - 8 Dragan Zaharijev, Axel Carlsson Ryds Sporthall
2022-01-21 19:45 142500036 Öjaby Sport IBK HU - Vetlanda IBF HU 8 - 6 Dragan Zaharijev, Jonas Nilsson Pär Lagerkvistskolan
2022-02-11 20:00 142500038 Forserums IF HU - Hovmantorps GOIF HU 6 - 9 Kim Bjurek, Oscar Persson Forserums Sporthall
2021-12-12 17:00 142500043 Moheda IBK HU - Öjaby Sport IBK HU 4 - 5 Pascal Saalmuller, Filip Karlsson ATA-hallen - Moheda
2021-12-18 16:30 142500041 Älmhults IBK HU - Forserums IF HU 12 - 4 Roger Gardell, Michell Rohde Haganäshallen
2022-01-09 13:00 142500047 Väckelsångs IK /Ryds SK HU - Öjaby Sport IBK HU 1 - 10 Dragan Zaharijev, Jonas Nilsson Väckelsångs Idrottshall
2022-01-10 19:30 142500050 Vetlanda IBF HU - Älmhults IBK HU 11 - 7 Oscar Tjärnström, Lars Öst Hasses Sportcenter OBOS, Vetlanda
2022-01-16 15:00 142500053 Moheda IBK HU - Väckelsångs IK /Ryds SK HU 1 - 13 Peter Rosholm, Johan Oxenmyr ATA-hallen - Moheda
2022-02-09 20:00 142500054 Öjaby Sport IBK HU - Forserums IF HU 2 - 3 Anton Zaitsev, Jonas Nilsson Pär Lagerkvistskolan
2022-03-13 13:00 142500058 Väckelsångs IK /Ryds SK HU - Hovmantorps GOIF HU 7 - 14 Robert Risberg, Andreas Nilsson Väckelsångs Idrottshall
2022-03-17 19:30 142500057 Forserums IF HU - Moheda IBK HU 7 - 3 Josef Bard, Oscar Persson Forserums Sporthall
2022-01-30 13:00 142500062 Väckelsångs IK /Ryds SK HU - Forserums IF HU 5 - 10 Bengt Helgesson, Lars Hjelm Väckelsångs Idrottshall
2022-03-08 19:30 142500065 Vetlanda IBF HU - Hovmantorps GOIF HU 6 - 6 Patrick Eberhardsson, Jonas Säleby Hasses Sportcenter OBOS, Vetlanda
2022-03-20 19:30 142500061 Älmhults IBK HU - Moheda IBK HU 18 - 0 Roger Gardell, Michell Rohde Haganäshallen
2022-02-27 15:00 142500066 Hovmantorps GOIF HU - Älmhults IBK HU 8 - 8 Anders Stenberg, Oskar Kedmalm Allhallen, Hovmantorp
2022-03-09 19:30 142500070 Forserums IF HU - Vetlanda IBF HU 9 - 8 Peter Nykvist, Jonas Kvant Forserums Sporthall
2022-02-11 19:30 142500075 Vetlanda IBF HU - Moheda IBK HU 6 - 2 Oscar Tjärnström, Lars Öst Hasses Sportcenter OBOS, Vetlanda
2022-02-13 16:00 142500072 Hovmantorps GOIF HU - Öjaby Sport IBK HU 6 - 3 Filip Karlsson, Mirza Karisik Allhallen, Hovmantorp
2022-02-20 15:00 142500076 Moheda IBK HU - Hovmantorps GOIF HU 3 - 7 Bengt Helgesson, Lars Hjelm ATA-hallen - Moheda
2022-02-27 13:00 142500080 Väckelsångs IK /Ryds SK HU - Vetlanda IBF HU 3 - 3 Bengt Helgesson, Christer Jonsson Väckelsångs Idrottshall
2022-03-07 19:45 142500077 Öjaby Sport IBK HU - Älmhults IBK HU 4 - 7 Dragan Zaharijev, Jonas Nilsson Pär Lagerkvistskolan
2022-03-04 19:30 142500085 Vetlanda IBF HU - Öjaby Sport IBK HU OW (0 - 5) Lars Öst, Christian Österström Hasses Sportcenter OBOS, Vetlanda
2022-03-06 12:30 142500081 Älmhults IBK HU - Väckelsångs IK /Ryds SK HU 16 - 8 Robin Brunell, Axel Carlsson Haganäshallen
2022-03-06 13:00 142500082 Hovmantorps GOIF HU - Forserums IF HU 7 - 4 Stefan Karlsson, Andreas Nilsson Allhallen, Hovmantorp
2022-03-11 20:00 142500088 Forserums IF HU - Älmhults IBK HU 6 - 10 Jonas Jägerby, Michael Johansson Forserums Sporthall
2022-03-13 17:00 142500086 Öjaby Sport IBK HU - Moheda IBK HU 7 - 6 Lars Hjelm, Johan Oxenmyr Pär Lagerkvistskolan
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Älmhults IBK HU 12 9 1 2 131-64 67 28
2. Hovmantorps GOIF HU 12 8 2 2 86-59 27 26
3. Öjaby Sport IBK HU 12 8 0 4 65-50 15 24
4. Forserums IF HU 12 7 0 5 80-69 11 21
5. Vetlanda IBF HU 12 3 3 6 66-84 -18 12
6. Väckelsångs IK / Ryds SK HU 12 3 2 7 79-98 -19 11
7. Moheda IBK HU 12 0 0 12 36-119 -83 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis