Damer Div 3 (2022/23)

Gruppspel
Damer Div 3 Skåne
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-10-01 12:00 132003001 Höllvikens IBF U - Skurups IBK U 1 - 5 Bengt Syrén, Erik Syrén Halörhallen
2022-10-02 14:00 132003004 Emmaljunga GOIF - Röke IBK U 4 - 1 Andreas Ekstrand, Mikael Karlsson Vittsjö Idrottshall
2022-10-02 18:30 132003003 Munka-Ljungby IBK U - Förslövs IF 2 - 0 Linn Farken Ericsson, Alicia Persson Munkahallen
2022-10-06 20:00 132003008 Förslövs IF - Emmaljunga GOIF 3 - 6 Amanda Jönsson, Ronja Ottosson Förslövs Idrottshall
2022-10-07 19:30 132003005 Röke IBK U - Skurups IBK U 1 - 2 Christian Nilsson, Kjell-Åke Olsson Tyrs Hovs Sportcentra
2022-10-08 11:00 132003007 VV-84 SK Bjuv - Munka-Ljungby IBK U 5 - 5 Pierre Bergsten, Erik Götborg Brogårdaskolan
2022-10-16 18:00 132003010 Skurups IBK U - VV-84 SK Bjuv 10 - 4 Saga Ekberg, Claus Pettersson Skurups Sparbank Arena
2022-11-17 20:00 132003009 Förslövs IF - Röke IBK U 10 - 3 Viktor De Gregori Johnson, Mikael Karlsson Förslövs Idrottshall
2023-01-29 16:00 132003011 Munka-Ljungby IBK U - Höllvikens IBF U Alicia Persson, Ante Johansson Stenholm Munkahallen
2022-10-22 11:45 132003014 VV-84 SK Bjuv - Förslövs IF 2 - 6 Tony Olsson, Petter Niklasson Brogårdaskolan
2022-10-23 15:45 132003016 Höllvikens IBF U - Emmaljunga GOIF 3 - 1 Magnus Svensson, Emelie Olsson Herrestorpshallen
2022-10-23 16:00 132003015 Skurups IBK U - Munka-Ljungby IBK U 5 - 1 Simon Björkman Rydnemalm, Linus Dahlström-Nilsson Skurups Sparbank Arena
2022-10-27 20:00 132003019 Förslövs IF - Höllvikens IBF U 6 - 2 Viktor De Gregori Johnson, Björn Zorec Förslövs Idrottshall
2022-10-30 13:00 132003017 Röke IBK U - VV-84 SK Bjuv 5 - 4 Mikael Karlsson, Viktor De Gregori Johnson Tyrs Hovs Sportcentra
2022-10-30 14:00 132003020 Emmaljunga GOIF - Munka-Ljungby IBK U 3 - 4 Andreas Ekstrand, Jonas Malmborg Vittsjö Idrottshall
2022-11-11 19:30 132003023 Höllvikens IBF U - Röke IBK U 3 - 3 Emelie Olsson, Elin Silfver Halörhallen
2022-11-12 14:00 132003024 VV-84 SK Bjuv - Emmaljunga GOIF 1 - 2 Björn Zorec, Ronja Ottosson Brogårdaskolan
2022-11-13 13:30 132003022 Skurups IBK U - Förslövs IF 6 - 3 Linus Isgren, Casper Johansson Skurups Sparbank Arena
2022-11-18 19:30 132003027 Röke IBK U - Munka-Ljungby IBK U 1 - 5 Erik Lövström, Per-Philip Nilsson Tyrs Hovs Sportcentra
2022-11-20 14:00 132003028 Emmaljunga GOIF - Skurups IBK U 2 - 5 Amanda Jönsson, Ronja Ottosson Vittsjö Idrottshall
2022-11-28 20:00 132003025 VV-84 SK Bjuv - Höllvikens IBF U 4 - 2 Alicia Persson, Viktor De Gregori Johnson Brogårdaskolan
2022-11-23 19:30 132003029 Skurups IBK U - Höllvikens IBF U 6 - 2 Emelie Olsson, Saga Ekberg Skurups Sparbank Arena
2022-11-24 20:00 132003031 Förslövs IF - Munka-Ljungby IBK U 3 - 3 Björn Zorec, Viktor De Gregori Johnson Förslövs Idrottshall
2022-11-25 19:30 132003032 Röke IBK U - Emmaljunga GOIF 2 - 2 Andreas Ekstrand, Viktor De Gregori Johnson Qpoolen
2022-12-03 13:00 132003035 Munka-Ljungby IBK U - VV-84 SK Bjuv 6 - 3 Andreas Ljunggren, Björn Zorec Munkahallen
2022-12-04 14:00 132003036 Emmaljunga GOIF - Förslövs IF 2 - 2 Björn Zorec, Christian Nilsson Vittsjö Idrottshall
2022-12-04 16:30   Uppskj. 132003033 Skurups IBK U - Röke IBK U Uppskj. Skurups Sparbank Arena
2022-12-09 19:30 132003037 Röke IBK U - Förslövs IF 3 - 9 Andreas Ekstrand, Jonas Malmborg Tyrs Hovs Sportcentra
2022-12-09 19:30 132003039 Höllvikens IBF U - Munka-Ljungby IBK U 3 - 3 Saga Ekberg, Elin Silfver Halörhallen
2023-01-16 20:00 132003038 VV-84 SK Bjuv - Skurups IBK U 0 - 8 Björn Zorec, Andreas Ljunggren Brogårdaskolan
2022-12-15 20:00 132003042 Förslövs IF - VV-84 SK Bjuv 4 - 2 Christian Nilsson, Stig Andersson Förslövs Idrottshall
2022-12-18 14:00 132003044 Emmaljunga GOIF - Höllvikens IBF U 8 - 3 Andreas Ekstrand, Jonas Malmborg Vittsjö Idrottshall
2022-12-18 16:00 132003043 Munka-Ljungby IBK U - Skurups IBK U 6 - 3 Jürgen Neuenhofen, Linn Farken Ericsson Munkahallen
2023-01-14 12:00 132003045 VV-84 SK Bjuv - Röke IBK U 9 - 2 Andreas Ekstrand, Jonas Malmborg Brogårdaskolan
2023-01-15 15:30 132003048 Munka-Ljungby IBK U - Emmaljunga GOIF 7 - 0 Alicia Persson, Saga Ekberg Munkahallen
2023-01-15 15:45 132003047 Höllvikens IBF U - Förslövs IF 3 - 4 Casper Johansson, Linus Isgren Herrestorpshallen
2023-01-19 20:00 132003050 Förslövs IF - Skurups IBK U 3 - 4 Christian Nilsson, Björn Zorec Förslövs Idrottshall
2023-01-22 14:00 132003052 Emmaljunga GOIF - VV-84 SK Bjuv 3 - 1 Björn Zorec, Mikael Karlsson Vittsjö Idrottshall
2023-02-17 19:30 132003051 Röke IBK U - Höllvikens IBF U Mikael Karlsson, Kjell-Åke Olsson Tyrs Hovs Sportcentra
2023-01-27 19:30 132003053 Höllvikens IBF U - VV-84 SK Bjuv 3 - 7 Dzenan Masic, Kenan Masic Halörhallen
2023-01-28 13:00 132003055 Munka-Ljungby IBK U - Röke IBK U Andreas Ljunggren, Per-Ivar Kullman Munkahallen
2023-01-29 16:30 132003056 Skurups IBK U - Emmaljunga GOIF Linus Isgren, Petter Niklasson Skurups Sparbank Arena
2023-02-01 19:30 132003057 Höllvikens IBF U - Skurups IBK U Iulia Cismaru, Saga Ekberg Halörhallen
2023-02-01 19:30 132003060 Emmaljunga GOIF - Röke IBK U Andreas Ekstrand, Jonas Malmborg Vittsjö Idrottshall
2023-02-01 20:00 132003059 Munka-Ljungby IBK U - Förslövs IF Erik Lövström, Per-Philip Nilsson Munkahallen
2023-02-04 14:00 132003063 VV-84 SK Bjuv - Munka-Ljungby IBK U Pierre Bergsten, Viktor De Gregori Johnson Jens Billesskolan
2023-02-04 15:30 132003064 Förslövs IF - Emmaljunga GOIF Mikael Karlsson, Björn Zorec Förslövs Idrottshall
2023-02-05 13:00 132003061 Röke IBK U - Skurups IBK U Saga Ekberg, Linn Farken Ericsson Qpoolen
2023-02-09 20:00 132003065 Förslövs IF - Röke IBK U Mikael Karlsson, Kjell-Åke Olsson Förslövs Idrottshall
2023-02-11 14:00 132003066 Skurups IBK U - VV-84 SK Bjuv Dzenan Masic, Kenan Masic Skurups Sparbank Arena
2023-02-12 15:30 132003067 Munka-Ljungby IBK U - Höllvikens IBF U Amanda Jönsson, Ronja Ottosson Munkahallen
2023-02-18 12:00 132003070 VV-84 SK Bjuv - Förslövs IF Amanda Jönsson, Ronja Ottosson Brogårdaskolan
2023-02-18 14:00 132003071 Skurups IBK U - Munka-Ljungby IBK U Dzenan Masic, Kenan Masic Skurups Sparbank Arena
2023-02-18 16:00 132003072 Höllvikens IBF U - Emmaljunga GOIF Kevin Karlsson, Casper Johansson Halörhallen
2023-03-02 20:00 132003075 Förslövs IF - Höllvikens IBF U Förslövs Idrottshall
2023-03-03 19:30 132003073 Röke IBK U - VV-84 SK Bjuv Qpoolen
2023-03-05 15:00 132003076 Emmaljunga GOIF - Munka-Ljungby IBK U Vittsjö Idrottshall
2023-03-10 19:30 132003079 Höllvikens IBF U - Röke IBK U Halörhallen
2023-03-11 14:00 132003078 Skurups IBK U - Förslövs IF Rydsgårds Arena
2023-03-12 12:00 132003080 VV-84 SK Bjuv - Emmaljunga GOIF Brogårdaskolan
2023-03-18 18:00 132003081 VV-84 SK Bjuv - Höllvikens IBF U Brogårdaskolan
2023-03-18 18:00 132003083 Röke IBK U - Munka-Ljungby IBK U Tyrs Hovs Sportcentra
2023-03-18 18:00 132003084 Emmaljunga GOIF - Skurups IBK U Vittsjö Idrottshall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Skurups IBK U 10 9 0 1 54-23 31 27
2. Munka-Ljungby IBK U 10 6 3 1 42-26 16 21
3. Förslövs IF 12 6 2 4 53-38 15 20
4. Emmaljunga GOIF 11 5 2 4 33-32 1 17
5. VV-84 SK Bjuv 12 3 1 8 42-56 -14 10
6. Höllvikens IBF U 10 1 2 7 25-47 -22 5
7. Röke IBK U 9 1 2 6 21-48 -27 5
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis