Damer division 2 (2022/23)

Gruppspel
Damer division 2
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-10-15 11:00 162030003 Katrineholms IBF - Pershagens SK 7 - 6 Håkan Rask, Timo Granetin Skogsborgshallen
2022-10-15 12:00 162030001 FBC Nyköping D2 - Strängnäs IBK 5 - 4 Albin Aro Rydén, Dennie Rydén Nyköpings Sporthall
2022-10-15 14:00 162030002 Kolpenäs IBF - Endre IF U-lag 2 - 7 Amanda Sigurbjörnsson, Peter Sigurbjörnsson Pershagens Sporthall
2022-10-15 15:30 162030004 IK Standard - Onyx IBS U-lag 5 - 3 Andreas Eriksson, Martin Morén Skjulstahallen A
2022-10-22 11:30 162030009 Pershagens SK - Kolpenäs IBF 5 - 1 Mikael Tegel, Joacim Hansson Pershagens Sporthall
2022-10-22 11:45 162030006 Strängnäs IBK - Nykvarns IBF Ungdom U-lag 9 - 4 Dennie Rydén, Albin Aro Rydén Thomas Arena
2022-10-22 14:00 162030010 Endre IF U-lag - FBC Nyköping D2 5 - 5 e.förl. Oscar Gärling, Leo Lindh Pershagens Sporthall
2022-10-22 15:00 162030008 Onyx IBS U-lag - Katrineholms IBF 3 - 4 Niclas Andersson, Admir Brkic Ramdalens Sportcenter
2022-10-29 13:00 162030013 Kolpenäs IBF - Onyx IBS U-lag 1 - 4 Sigge Maurer, Leo Lindh Pershagens Sporthall
2022-10-29 14:00 162030011 Strängnäs IBK - Endre IF U-lag 5 - 1 Anton Carlsson, Göran Engfors Thomas Arena
2022-10-29 17:00 162030015 Nykvarns IBF Ungdom U-lag - IK Standard 5 - 2 Aarre Hietanen, Mattias Lönnborg Furuborghallen
2022-12-11 16:15 162030012 FBC Nyköping D2 - Pershagens SK 4 - 5 Sigge Maurer, Magnus Appelkvist Nyköpings Sporthall
2022-11-05 12:00 162030016 Strängnäs IBK - Kolpenäs IBF 9 - 4 Mauricio Diaz, Karl-Gustav Bergström Thomas Arena
2022-11-06 12:00 162030019 Nykvarns IBF Ungdom U-lag - Pershagens SK 4 - 3 Dennie Rydén, Albin Aro Rydén Furuborghallen
2022-11-06 15:00 162030017 Katrineholms IBF - FBC Nyköping D2 4 - 7 Håkan Rask, Felicia Rask Duveholmshallen A
2023-03-18 14:30 162030018 IK Standard - Endre IF U-lag 5 - 4 Dennie Rydén, Albin Aro Rydén Skjulstahallen A
2022-11-12 11:30 162030023 Pershagens SK - IK Standard 1 - 3 Aarre Hietanen, Mattias Lönnborg Pershagens Sporthall
2022-11-12 14:00 162030024 Endre IF U-lag - Katrineholms IBF 4 - 2 Mattias Lönnborg, Aarre Hietanen Pershagens Sporthall
2022-11-12 16:00 162030022 Onyx IBS U-lag - Nykvarns IBF Ungdom U-lag 0 - 7 Håkan Rask, Sigge Maurer Ramdalens Sportcenter
2022-11-12 16:30 162030021 Kolpenäs IBF - FBC Nyköping D2 3 - 12 Aarre Hietanen, Joacim Hansson Pershagens Sporthall
2022-11-19 13:30 162030027 IK Standard - Kolpenäs IBF 4 - 5 Fredrik Wernqvist, Christian Johnsson Vilsta Sporthall
2022-11-19 15:00 162030028 Nykvarns IBF Ungdom U-lag - FBC Nyköping D2 2 - 2 e.förl. Mats Hällgren, Dennis Wagermark Furuborghallen
2022-11-20 14:00 162030026 Katrineholms IBF - Strängnäs IBK 1 - 11 Rasmus Widén, Bemir Brkic Duveholmshallen A
2023-02-15 19:15 162030030 Onyx IBS U-lag - Pershagens SK 2 - 2 e.förl. Mats-Ola Svensson, Admir Brkic Ramdalens Sportcenter
2022-11-26 11:30 162030032 Kolpenäs IBF - Katrineholms IBF 5 - 6 Håkan Rask, Felicia Rask Pershagens Sporthall
2022-11-26 12:00 162030031 FBC Nyköping D2 - IK Standard 2 - 3 e.förl. Niclas Andersson, Sigge Maurer Nyköpings Sporthall
2022-11-26 14:00 162030034 Endre IF U-lag - Nykvarns IBF Ungdom U-lag 2 - 9 Felicia Rask, Håkan Rask Pershagens Sporthall
2022-11-26 15:00 162030035 Strängnäs IBK - Onyx IBS U-lag 7 - 2 Johan Engvall, Göran Engfors Thomas Arena
2022-10-30 12:00 162030040 Pershagens SK - Endre IF U-lag 2 - 4 Mats Hällgren, Stefan Öberg Pershagens Sporthall
2022-12-03 13:30 162030039 Onyx IBS U-lag - FBC Nyköping D2 2 - 6 Admir Brkic, Fredrik Åhlund Ramdalens Sportcenter
2022-12-04 12:00 162030036 IK Standard - Strängnäs IBK 1 - 9 Jörgen Johansson, Göran Karlsson Volvo CE Arena A2
2022-12-18 13:00 162030037 Katrineholms IBF - Nykvarns IBF Ungdom U-lag 2 - 4 Amanda Sigurbjörnsson, Peter Sigurbjörnsson Sandbäckshallen
2022-12-10 11:30 162030042 Kolpenäs IBF - Nykvarns IBF Ungdom U-lag 5 - 10 Joacim Hansson, Mikael Tegel Pershagens Sporthall
2022-12-10 14:00 162030044 Endre IF U-lag - Onyx IBS U-lag 5 - 3 Mattias Lönnborg, Amanda Sigurbjörnsson Pershagens Sporthall
2022-12-10 15:15 162030043 Katrineholms IBF - IK Standard 2 - 5 Peter Sigurbjörnsson, Karl-Gustav Bergström Duveholmshallen A
2023-03-11 13:00 162030045 Strängnäs IBK - Pershagens SK WO (5 - 0) Thomas Arena
2022-12-17 11:30 162030048 Pershagens SK - Katrineholms IBF 1 - 7 Mauricio Diaz, Dennis Wagermark Pershagens Sporthall
2022-12-17 13:00 162030047 Onyx IBS U-lag - IK Standard 4 - 2 Sigge Maurer, Leo Lindh Rosvalla Arena A
2022-12-17 14:00 162030049 Endre IF U-lag - Kolpenäs IBF 5 - 3 Mauricio Diaz, Dennis Wagermark Pershagens Sporthall
2022-12-17 15:45 162030050 Strängnäs IBK - FBC Nyköping D2 5 - 3 Mikael Tegel, Joacim Hansson Thomas Arena
2023-01-14 13:00 162030052 Kolpenäs IBF - Pershagens SK 6 - 9 Mikael Tegel, Joacim Hansson Pershagens Sporthall
2023-01-14 14:00 162030051 FBC Nyköping D2 - Endre IF U-lag 1 - 4 Sigge Maurer, Niclas Andersson Nyköpings Sporthall
2023-01-15 16:00 162030055 Nykvarns IBF Ungdom U-lag - Strängnäs IBK 0 - 5 Leo Lindh, Richard Himberg Furuborghallen
2023-01-15 18:00 162030053 Katrineholms IBF - Onyx IBS U-lag 1 - 3 Peter Sigurbjörnsson, Karl-Gustav Bergström Duveholmshallen A
2023-01-21 11:30 162030059 Pershagens SK - FBC Nyköping D2 3 - 5 Mats Hällgren, Mauricio Diaz Pershagens Sporthall
2023-01-21 13:00 162030056 IK Standard - Nykvarns IBF Ungdom U-lag 4 - 5 Fredrik Wernqvist, Christian Johnsson Volvo CE Arena A2
2023-01-21 14:00 162030060 Endre IF U-lag - Strängnäs IBK 1 - 2 Mauricio Diaz, Mats Hällgren Pershagens Sporthall
2023-01-22 11:45 162030058 Onyx IBS U-lag - Kolpenäs IBF 6 - 3 Aarre Hietanen, Admir Brkic Ramdalens Sportcenter
2023-01-28 12:00 162030061 FBC Nyköping D2 - Katrineholms IBF 7 - 2 Andreas Eriksson, Martin Morén Nyköpings Sporthall
2023-01-28 14:00 162030064 Endre IF U-lag - IK Standard 4 - 8 Sigge Maurer, Mauricio Diaz Pershagens Sporthall
2023-01-28 16:15 162030065 Kolpenäs IBF - Strängnäs IBK 4 - 8 Mauricio Diaz, Sigge Maurer Pershagens Sporthall
2023-01-31 20:00 162030063 Pershagens SK - Nykvarns IBF Ungdom U-lag 3 - 4 Joacim Hansson, Mikael Tegel Pershagens Sporthall
2023-02-04 14:00 162030067 Katrineholms IBF - Endre IF U-lag 6 - 7 Albin Aro Rydén, Dennie Rydén Duveholmshallen A
2023-02-05 11:00 162030066 FBC Nyköping D2 - Kolpenäs IBF 3 - 3 e.förl. Mats-Ola Svensson, Magnus Appelkvist Nyköpings Sporthall
2023-02-16 19:15 162030068 IK Standard - Pershagens SK 5 - 4 Michael Amberg, Amanda Sigurbjörnsson Skjulstahallen A
2023-02-27 19:30 162030069 Nykvarns IBF Ungdom U-lag - Onyx IBS U-lag 4 - 2 Aarre Hietanen, Stefan Öberg Björkestahallen
2023-02-10 19:00 162030075 Strängnäs IBK - Katrineholms IBF 9 - 2 Aarre Hietanen, Andreas Eriksson Thomas Arena
2023-02-11 12:00 162030072 Kolpenäs IBF - IK Standard 5 - 3 Leo Lindh, Mats Hällgren Pershagens Sporthall
2023-02-11 14:15 162030073 Pershagens SK - Onyx IBS U-lag 2 - 4 Leo Lindh, Mats Hällgren Pershagens Sporthall
2023-02-11 17:00 162030071 FBC Nyköping D2 - Nykvarns IBF Ungdom U-lag 5 - 1 Jesper Asplund, Dennis Wagermark Nyköpings Sporthall
2023-02-18 12:30 162030077 IK Standard - FBC Nyköping D2 3 - 4 Hampus Larsson, Michael Amberg Skjulstahallen A
2023-02-18 14:00 162030078 Nykvarns IBF Ungdom U-lag - Endre IF U-lag 5 - 6 Jan Berg, Göran Engfors Björkestahallen
2023-02-19 12:00 162030080 Onyx IBS U-lag - Strängnäs IBK 0 - 3 Niclas Andersson, Sigge Maurer Ramdalens Sportcenter
2023-02-19 16:00 162030076 Katrineholms IBF - Kolpenäs IBF 9 - 2 Peter Sigurbjörnsson, Karl-Gustav Bergström Duveholmshallen A
2023-02-25 11:00 162030083 Nykvarns IBF Ungdom U-lag - Katrineholms IBF 5 - 6 Albin Aro Rydén, Dennie Rydén Furuborghallen
2023-02-25 12:00 162030081 FBC Nyköping D2 - Onyx IBS U-lag 5 - 6 e.förl. Leo Lindh, Sigge Maurer Nyköpings Sporthall
2023-02-25 12:45 162030085 Strängnäs IBK - IK Standard 5 - 4 Mikko Mäkelä, Göran Karlsson Thomas Arena
2023-02-25 14:00 162030084 Endre IF U-lag - Pershagens SK 5 - 2 Albin Aro Rydén, Dennie Rydén Pershagens Sporthall
2023-03-05 14:00 162030086 IK Standard - Katrineholms IBF 5 - 3 Michael Amberg, Göran Engfors Volvo CE Arena A2
2023-03-05 14:00 162030087 Nykvarns IBF Ungdom U-lag - Kolpenäs IBF 8 - 1 Mats Hällgren, Aarre Hietanen Furuborghallen
2023-03-05 14:00 162030089 Onyx IBS U-lag - Endre IF U-lag 4 - 4 e.förl. Niclas Andersson, Magnus Appelkvist Ramdalens Sportcenter
2023-03-05 14:00 162030090 Pershagens SK - Strängnäs IBK OW (0 - 5) Pershagens Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Strängnäs IBK 16 15 0 (0) 1 101-32 69 45
2. Nykvarns IBF Ungdom U-lag 16 10 1 (0) 5 77-57 20 31
3. FBC Nyköping D2 16 8 5 (0) 3 76-55 21 29
4. Endre IF U-lag 16 9 2 (0) 5 68-64 4 29
5. IK Standard 16 7 1 (1) 8 62-65 -3 23
6. Onyx IBS U-lag 16 5 3 (1) 8 48-61 -13 19
7. Katrineholms IBF 16 6 0 (0) 10 64-84 -20 18
8. Pershagens SK 16 3 1 (0) 12 48-71 -23 10
9. Kolpenäs IBF 16 2 1 (0) 13 53-108 -55 7
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis