Bäst i Stan Herrjuniorer (2022/23)

Gruppspel
B.I.S. HJ-19 Grupp 1
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-09-03 09:00 150076001 Sköndals IK - Tyresö Trollbäcken IBK 1 - 4 Johnny Mikael Claesson, Fredrik Hallenberg Hjorthagshallen
2022-09-03 10:00 150076002 Nynäshamns IBK - Huddinge IBS 2 - 7 Fredrik Hallenberg, Johnny Mikael Claesson Hjorthagshallen
2022-09-03 15:00 150076004 Nynäshamns IBK - Sköndals IK 3 - 1 Linus Warrenstein, Niklas Forsman Hjorthagshallen
2022-09-04 10:00 150076006 Tyresö Trollbäcken IBK - Nynäshamns IBK 5 - 1 Patrik Andersén, Martin Mårtensson Hjorthagshallen
2022-09-04 13:00 150076008 Sköndals IK - Huddinge IBS 0 - 6 Linus Warrenstein, Niklas Forsman Hjorthagshallen
2022-09-04 18:00 150076010 Huddinge IBS - Tyresö Trollbäcken IBK 1 - 2 Erik Palmertz, Mauricio Castillo Hjorthagshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Tyresö Trollbäcken IBK 3 3 0 0 11-3 8 9
2. Huddinge IBS 3 2 0 1 14-4 10 6
3. Nynäshamns IBK 3 1 0 2 6-13 -7 3
4. Sköndals IK 3 0 0 3 2-13 -11 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
B.I.S. HJ-19 Grupp 2
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-09-03 11:30 150077001 Rosersberg Arlanda IBK - Farsta IBK 4 - 1 Johannes Ekenberg, Andreas Bengtsson Farstahallen 1
2022-09-03 15:30 150077003 Farsta IBK - Täby FC 2 - 3 Kenny Ly, Niklas Lundberg Farstahallen 1
2022-09-03 12:30 150077005 Täby FC - Rotebro IS IBK 9 - 1 Andreas Bengtsson, Johannes Ekenberg Farstahallen 1
2022-09-04 11:30 150077008 Rosersberg Arlanda IBK - Rotebro IS IBK 5 - 4 Niklas Lundberg, Mauricio Castillo Farstahallen 1
2022-09-04 13:30 150077009 Täby FC - Rosersberg Arlanda IBK 3 - 2 Manne Jahnsson, William Albrecht Farstahallen 1
2022-09-04 14:30 150077010 Rotebro IS IBK - Farsta IBK 0 - 4 Mathias Stegrud, Niklas Lundberg Farstahallen 1
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Täby FC 3 3 0 0 15-5 10 9
2. Rosersberg Arlanda IBK 3 2 0 1 11-8 3 6
3. Farsta IBK 3 1 0 2 7-7 0 3
4. Rotebro IS IBK 3 0 0 3 5-18 -13 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
B.I.S. HJ-19 Grupp 3
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-09-03 13:00 150078001 Vallentuna IBK - Väsby AIK 1 - 5 Linus Warrenstein, Niklas Forsman Hjorthagshallen
2022-09-03 14:00 150078002 Vendelsö IK - Djurgårdens IF IBS 2 - 9 Linus Warrenstein, Niklas Forsman Hjorthagshallen
2022-09-03 17:00 150078003 Vallentuna IBK - Vendelsö IK 2 - 2 Magnus Berg, Shabbir Ahmed Hjorthagshallen
2022-09-04 12:00 150078004 Djurgårdens IF IBS - Väsby AIK 3 - 2 Niklas Forsman, Linus Warrenstein Hjorthagshallen
2022-09-04 16:00 150078005 Djurgårdens IF IBS - Vallentuna IBK 9 - 4 Tobias Jansson, Mauricio Castillo Hjorthagshallen
2022-09-04 17:00 150078006 Väsby AIK - Vendelsö IK 5 - 1 Erik Palmertz, Mauricio Castillo Hjorthagshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Djurgårdens IF IBS 3 3 0 0 21-8 13 9
2. Väsby AIK 3 2 0 1 12-5 7 6
3. Vallentuna IBK 3 0 1 2 7-16 -9 1
4. Vendelsö IK 3 0 1 2 5-16 -11 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
B.I.S. HJ-19 Grupp 4
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-09-03 13:30 150079001 Nacka IBK - Hammarby IF IBF 2 - 6 Erik Palmertz, Anton Fritshammar Hässelbyhallen
2022-09-03 14:30 150079002 Duvbo IK - Hässelby SK IBK 0 - 5 Erik Palmertz, Anton Fritshammar Hässelbyhallen
2022-09-03 17:30 150079003 Nacka IBK - Duvbo IK 4 - 5 Mikael Ferneback, Tobias Jansson Hässelbyhallen
2022-09-04 11:30 150079004 Hässelby SK IBK - Hammarby IF IBF 1 - 3 Zana Guzel, Osama Abaied Hässelbyhallen
2022-09-04 16:30 150079005 Hässelby SK IBK - Nacka IBK 5 - 4 Osama Abaied, Zana Guzel Hässelbyhallen
2022-09-04 17:30 150079006 Hammarby IF IBF - Duvbo IK 7 - 0 Zana Guzel, Osama Abaied Hässelbyhallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Hammarby IF IBF 3 3 0 0 16-3 13 9
2. Hässelby SK IBK 3 2 0 1 11-7 4 6
3. Duvbo IK 3 1 0 2 5-16 -11 3
4. Nacka IBK 3 0 0 3 10-16 -6 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
B.I.S. HJ-19 Grupp 5
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-09-03 13:00 150080001 Värmdö IF - Salems IF 5 - 0 Fredrik Landin, Jonas Edström Värmdö sporthall
2022-09-03 14:00 150080002 Älvsjö AIK IBF - Järfälla IBK / Ekerö IK 0 - 3 Jonas Edström, Fredrik Landin Värmdö sporthall
2022-09-03 17:00 150080003 Värmdö IF - Älvsjö AIK IBF 2 - 2 Osama Abaied, Zana Guzel Värmdö sporthall
2022-09-04 11:00 150080004 Järfälla IBK / Ekerö IK - Salems IF 6 - 0 Kent Budell, Martin Åkesson Värmdö sporthall
2022-09-04 16:00 150080005 Järfälla IBK / Ekerö IK - Värmdö IF 4 - 0 Anton Zaitsev, Fredrik Landin Värmdö sporthall
2022-09-04 17:00 150080006 Salems IF - Älvsjö AIK IBF 5 - 4 Fredrik Landin, Anton Zaitsev Värmdö sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Järfälla IBK / Ekerö IK 3 3 0 0 13-0 13 9
2. Värmdö IF 3 1 1 1 7-6 1 4
3. Salems IF 3 1 0 2 5-15 -10 3
4. Älvsjö AIK IBF 3 0 1 2 6-10 -4 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
B.I.S. HJ-19 Grupp 6
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-09-02 20:00 150081002 Bele Barkarby IF IBF - FBI Tullinge 6 - 2 William Albrecht, Manne Jahnsson Jakobsbergs Sporthall
2022-09-04 14:30 150081001 Åkersberga IBF - AIK IBF 4 - 5 Patrik Andersén, Magnus Berg Jakobsbergs Sporthall
2022-09-03 15:30 150081003 Åkersberga IBF - Bele Barkarby IF IBF 2 - 3 Martin Åkesson, Kent Budell Jakobsbergs Sporthall
2022-09-03 16:30 150081004 FBI Tullinge - AIK IBF 1 - 9 Kent Budell, Martin Åkesson Jakobsbergs Sporthall
2022-09-04 17:30 150081005 FBI Tullinge - Åkersberga IBF 3 - 5 Johnny Mikael Claesson, Magnus Berg Jakobsbergs Sporthall
2022-09-04 18:30 150081006 AIK IBF - Bele Barkarby IF IBF 2 - 4 Johnny Mikael Claesson, Magnus Berg Jakobsbergs Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Bele Barkarby IF IBF 3 3 0 0 13-6 7 9
2. AIK IBF 3 2 0 1 16-9 7 6
3. Åkersberga IBF 3 1 0 2 11-11 0 3
4. FBI Tullinge 3 0 0 3 6-20 -14 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis